Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Adevarul Despre 9/11
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Blakut
Aia din documentarul Loose change sunt de negasit. Au incercat sa dea de ei, si au descoperit ca firmele si laboratoarele de cercetare erau inexistente...

Si da, sunt profesori de mineralogie, de biologie, asta vad si eu. Na, or fi si cativa tacaniti in domeniu care sa sustina prostii, dar nu poti spune ca 99% gresesc...
mutulica
jet li - putin probabil ca o sa gasesti ingineri structuristi care sa iti sustina prea mult ideile. au cazut poduri din cauza vantului, si s-au prabusit cladiri super proiectate, din mai putin de un avion intrat in ele.
orice inginer iti va spune ca realitatea din teren are prostul obicei sa nu se supuna intotdeauna calculelor. daca vrei un exemplu, e un pod in Resita, cunoscut sub numele "la Brooklyn" care trebuie asfaltat la fiecare doi ani pentru ca acoperirea bituminoasa nu resista; podul ala e un exemplu de gluma inginereasca, pentru ca dintr-o eroare a iesit cu dubla incastrare. e dat exemplu cam prin toate manualele, drept greseala inginereasca. ei bine, dupa aceleasi manuale, podul trebuia sa se rupa de mult, pentru ca vara, la caldura, nu are unde sa se dilate, si toate eforturile din structura se duc in maluri, prin incastrari. podul e bine mersi, doar ca se strica acoperisul asfaltic ...
jet li
mutulica - a 5 a oara, nu e o conspiratie doar pentru ca au cazut
De ce daca spun ca ceva e in neregula cu ele toata lumea se gandeste ca nu imi vine sa cred ca au cazut ? Imediat cum spun conspiratie vine intrebarea "aha deci nu crezi ca puteau sa cada ?". Citeste ce am mai scris de 4 ori in posturile de mai sus
Blakut
Bun, deci am punctat ca nu e conspiratie din cauza felului in care au cazut.

Alta dovada 'incontestabila'?
jet li
Stie cineva sa citeasca in tara asta ?
Am spus : faptul ca au cazut nu indica conspiratie, da puteau sa cada,
dar modul cum au cazut - rapid si imprastiate peste tot, + ca nu sau gasit cadavrea doar fragmente de oase , asta indica conspiratie - explozibil
mutulica
pai asta iti spun, ca de la buseala cu avionul puteau sa cada asa cum au cazut, nu mai era nevoie de alte bombe
jet li
Da puteau sa cada dar nu cum au cazut !
Uitate la http://video.google.com/videoplay?docid=-6...512003&q=9%2F11 si o sa intelegi

mutulica
ok, cum vrei tu...
se pare ca cei pe care ii cunosti tu sunt asa de tari in inginerie, incat pot sa iti spuna exact cum ar trebui sa decurga un accident complet ne-planificat

oare de ce continua sa moara oamenii in accidente stupide, multe la viteza mica, desi au masini cu 5 stele EuroNCAP si se presupune ca sunt super protejati si inconjurati de airbaguri? sa fie... vreo conspiratie pe undeva?
sau ceea ce au imaginat inginerii ca protectie... nu acopera chiar tot ceea ce hazardul ne poate scoate in cale?
jet li
QUOTE (mutulica @ 17 Dec 2006, 08:13 AM)
ok, cum vrei tu...
se pare ca cei pe care ii cunosti tu sunt asa de tari in inginerie, incat pot sa iti spuna exact cum ar trebui sa decurga un accident complet ne-planificat

oare de ce continua sa moara oamenii in accidente stupide, multe la viteza mica, desi au masini cu 5 stele EuroNCAP si se presupune ca sunt super protejati si inconjurati de airbaguri? sa fie... vreo conspiratie pe undeva?
sau ceea ce au imaginat inginerii ca protectie... nu acopera chiar tot ceea ce hazardul ne poate scoate in cale?

Mutulica. ma intelegi ce vreau sa spun sau nu ? Ai vazut documentarul ? Hazardul nu planuieste dinainte si nu pune bombe in cladiri. De ce au fost explozii in subsolul WTC de unde au scapat oameni si au spus in direct la tv - CNN ca a fost o explozie acolo, si oameni morti si raniti in subsol ?
Blakut
Auzi, tu presupui ca intr-o cladire in care a intrat un avion si in care se scurg sute de litri de kerosen in flacari, nu vor exploda chestii? Au explodat chestii prin cladire, e normal, tocmai intrase un avion in ea. Nu exista nici o dovada ca era vreo bomba...
mutulica
da mai Blakut, dar daca inginerii nu au prevazut din timp ca din cauza kerosenului aprins scurs prin casa liftului o sa ai parte de explozii in subsol... se cheama ca e conspiratie
Cla
Ma bag si eu acum ca musca... nu sunt inginer si nici n-am habar de statica + stuff.
Dar, ok, au intrat avioane in cladirile alea.
Cum dracu reusesc sa se prabuseasca asa de frumos, fara sa distruga altceva? Ditamai Towers... blink.gif
Īn mod normal, pt asa o performanta, ai nevoie de niste pirotehnici de renume, nu doar de niste kerosina, sparta pe iostiuce etaj...
The Dude
Kerosenul este un combustibil atipic a carui principala caractersitica este lipsa cenusilor ce pot aparea la ardere si nicidecum cifra octanica (cetanica) ridicata...Din punctul asta de vedere nu arde altfel decat motorina, si ii trebuiesc o serie intreaga de conditi ca sa poata deveni exploziv...


Raman la idea mea, atacurile din 11 Septembrie au adus niste beneficii imense unor grupuri de interese, si este foarte putin plauzibila teoria potrivt careia un grup neansemnat de teroristi au planuit si au dus totul la capat doar prin ei insisi si fara alt sprijin din interior...
mutulica
Cla - de fapt au distrus tot ce se putea distruge in zona

The Dude - din punct de vedere al intereselor sunt de acord cu tine. nu sunt de acord insa ca au mai fost si alte bombe in subsolul cladirilor.
teoriile au explodat si fara prea multe puncte de sprijin, daca ar fi avut si niste chestii coerente de care sa se lege, ar fi fost nebunia si mai mare.
The Dude
Nici eu nu cred ca au fost bombe, si din cunostintele pe care le am (capatate la un curs de rezistenta) prabusirea cladirilor de maniera in care s-a petrecut era perfect posibila..Chiar si la cele mai speciale cladiri planseele au o portanta limitata si cred ca momentul critic a fost la depsirea acesteia pentru primele doua sau trei etaje cazute....dupa aceea greutatea lor a crescut cu fiecare nou etaj prabusit fapt care a condus la colapsul prin tasare
MIA
QUOTE (The Dude @ 18 Dec 2006, 09:05 AM)
Raman la idea mea, atacurile din 11 Septembrie au adus niste beneficii imense unor grupuri de interese, si este foarte putin plauzibila teoria potrivt careia un grup neansemnat de teroristi au planuit si au dus totul la capat doar prin ei insisi si fara alt sprijin din interior...

Nici eu nu cred ca au fost bombe - pina una alta cred ca atentatul a fost "pe bune" ( in sensul ca avioanele alea au declansat prabusirea ), insa si mie mi se pare complet imposibil ca o celula sau chiar o organizatie cu capacitati ( totusi ) limitate precum Al-Quaeda sa poata organiza un astfel de atentat, unde era nevoie de un numar de informatii "sensibile", din interiorul structurilor specializate in anti-terorism chiar, si pe care mi se pare imposibil ca o organizatie terorist-insurgenta sa aiba cum sa le poata obtine, pentru a fi dus la bun sfirsit totul.
Blakut
Stii ce cred eu ca incearca americanii sa acopere? Propria vulnerabilitate si incompetenta in ceea ce priveste securitatea, factor ce facut posibil atentatul din 9/11...

E chiar posibil ca teoriile conspiratiei sa fie hranite de guvern, pentru a crea imaginea unui stat a-tot-puternic... thumb_yello.gif
The Dude
QUOTE (Blakut @ 18 Dec 2006, 10:40 AM)
E chiar posibil ca teoriile conspiratiei sa fie hranite de guvern, pentru a crea imaginea unui stat a-tot-puternic... thumb_yello.gif

dupa cum "e chiar posibil" ca aceasta conspiratie sa fi existat...iar daca privesti asa lucrurile intre cele doua variante, a doua pare mult mai plauzibila...si Blakut...America este un stat a-tot-puternic !!
mutulica
eu cred ca problema vine din politica. au atitea agende personale in toate serviciile si comisiile alea ale lor... incat fiecare incearca sa arate care e mai tare in loc sa se concentreze pe un obiectiv comun
de fapt problema deriva din multitudinea de obiective de doi lei pe care o are fiecare organism si structura nou creata

toate astea sunt posibile din cauza unei lipse clare de coerenta si lipse acute de leadership in structura prezidentiala... din pacate
Blakut
QUOTE
America este un stat a-tot-puternic !!


Asta vor sa crezi...
mutulica
este mai!
atit ca se mai impiedica de buturugile mici din cand in cand
andra_v
Hai sa facem niste delimitari conceptuale: teoria inscenarii lui 9/11 nu este una si aceeasi cu teoria conspiratiei. Inscenari au fost si vor fi, scopul scuza mijloacele.
Teoria conspiratiei = teoria conform careia o grupare oculta actioneaza premeditat, sistematic pt. distrugerea unei civilizatii (ex. religia, neamul, etc.). Nu toti care au sustinut ipoteza unei mise en scene pe 11 sept. au avansat si o idee conspirationista. Mi se pare firesc ca un stat/imperiu sa se foloseasca de toate scenariile pt. atingerea obiectivelor sale politice. Mai mult pe filosofie, daca am timp deschid un topic, filosofie politica.
Cert e un singur lucru: exploziile au venit la momentul oportun, cand America avea nevoie de razboaiele petroliere din Orientul Mijlociu.
jet li
Conspiratia poate fi pentru a obtine mai multa putere si a instaura un regim fascist , aproape fara ca cetatenii sa isi dea seama, ei fiind ingroziti de tot felul de atentate si pacaliti sa renunte la unele libertati pentru securitate - dictatura.
Nu trebuie neaparat sa fie pentru distrugerea societatii desi si ce am scris mai sus este o distrugere
jet li
http://www.youtube.com/watch?v=BKh9mRQbNLg&NR
Ce raspunde Bush cand e intrebat daca a fost implicat in atentate
March
QUOTE (jet li @ 21 Dec 2006, 10:58 AM)
http://www.youtube.com/watch?v=BKh9mRQbNLg&NR
Ce raspunde Bush cand e intrebat daca a fost implicat in atentate

Iti sugerez sa aduni intr-o carte toate link-urile privind conspiratiile pe care le imprastii aici tongue.gif In mod sigur ii vei lua fata lu' Corut !
The Dude
QUOTE (March @ 21 Dec 2006, 10:58 AM)
Iti sugerez sa aduni intr-o carte toate link-urile privind conspiratiile pe care le imprastii aici tongue.gif In mod sigur ii vei lua fata lu' Corut !

...si daca doreasti sa o si publici stiu eu o editura si o tipografie... thumb_yello.gif
March
QUOTE (The Dude @ 21 Dec 2006, 12:12 PM)
QUOTE (March @ 21 Dec 2006, 10:58 AM)
Iti sugerez sa aduni intr-o carte toate link-urile privind conspiratiile pe care le imprastii aici  tongue.gif In mod sigur ii vei lua fata lu' Corut !

...si daca doreasti sa o si publici stiu eu o editura si o tipografie... thumb_yello.gif

Asa, asa biggrin.gif Io ma ofer ca editor coordonator biggrin.gif
Blakut
As vrea sa am exemple de mari conspiratii din istoria omenirii, cand s-a mai intamplat ceva similar? Dar conspiratii demascate complet si acceptate de majoriatea oamenilor...

Ce s-a intamplat cu oamenii care au disparut din avioane? Au fost dusi in area 51? Ca asa sustine filmul, avioanele erau rachete de fapt, si oamenii nu erau la bord, au fost rapiti de CIA... iar vocile lor de la telefon erau de fapt falsificate de un program ultra secret CIA....

O asemenea conspiratie, la fel cu aia care propune ideea ca oamenii nu au ajuns pe luna, implica munca a mii de oameni... cum se face ca nici unul nu a ciripit? Si nu spune ca de frica, ca din aia mii, se gasea un curajos... vorba aia, tradatori exista mereu.
jet li
Reichstagul ars de Hitler, a dat vina pe comunisti, Nero a ars Roma a dat vina pe crestini, despre Pearl Harbor se stia dinainte. Nu aveti nici un comentariu despre http://www.youtube.com/watch?v=BKh9mRQbNLg&NR ?
Imi pare rau ca iau totul de pe net, la tv nu gasesc nici urma de asa ceva. Pe net gasesc si CNN si raportul oficial, sa nu le cred ?
Vreti sa cumpar o carte cu raportul oficial si cd uri cu documentarele si atunci veti considera ca am "dovezi solide" ?

Nu e nevoie de mii de oameni, pasagerii pot sa fi fost omorati, nu e greu.
Nu vi se pare nimic curios cu masonii ? Eu nu stiu despre ei decat ca au o intreaga ierarhie, au membrii in toata lumea si sunt vechi de cam 200 de ani, Tot ce fac ei e sa se intalneasca, sa bea vin si sa isi arate simbolurile lor masonice apoi sa plece acasa. Apar si la tv, par inofensivi.
Ce ai face daca tu om cinstit ajungi sa ai o functie mare si vrand sa faci ceva reforma te trezesti cu unu care iti zice "faci cum spunem noi sau pana la urma o sa iti pierzi functia si nu o sa mai urci pe scara politica". Asta pentru ca ei sunt peste tot ca o mafie. Ce poti sa i faci ? Suni la politie, ce dovezi ai ? Nu stii cine e cu ei si pe unde e, sunt un stat in stat. Si sunt o organizatie globala nu clubu de degustatori de vinuri din orasu x
The Dude
Jet Li, cool down man smile.gif ...te infierbanti prea tare..si in plus cu mine n-ar trebui sa ai nimic, pentru ca eu sunt unul din cei care stiu ca in realitate conspiratia exista thumb_yello.gif ....si ceilalti de pe aici stiu asta, doar ca nu vor sa o accepte asa usor..


Intotdeauna cand exista un beneficiar al unei actiuni exista si un suspect, si o posibila teorie a unui scenariu....Iar cei care intradevar au ceva de ascuns vor incerca si intoxicarea ca forma a alterarii adevarului..

cu masonii insa las-o mai usor mad.gif ...ei chiar fac ce ai spus tu, si sunt inofensivi ca structura si ordin..si ca spirit sunt chiar ultrapozitivi spoton.gif

Blakut conspiratii demascate complet dupa gustul tau nu exista...Este suficient ca unul singur din conjuratii sa nege sau sa afirme altceva decat ceilalti pentru ca tot esafodajul sa se zgaltatie si in final tu sa nu mai poti avea o imagine unanima
March
QUOTE (jet li @ 21 Dec 2006, 03:52 PM)

Nu vi se pare nimic curios cu masonii ?

Cu musonii ? Nu. Sunt vanturi regulate care isi schimba directia de doua ori pe an functie de anotimp. tongue.gif Deci, nicio conspiratie ! laugh.gif
MIA
QUOTE (Blakut @ 21 Dec 2006, 12:31 PM)
Dar conspiratii demascate complet si acceptate de majoriatea oamenilor...

Eu stiu cel putin una - demascata cit se poate de public printr-un proces ramas celebru de atunci : conspiratia conducatorilor Germaniei Naziste pentru declansarea razboiului al II-lea mondial, demascata si pedepsita ca atare prin procesul de la Nuremberg, in rechizitoriul caruia principalul cap de acuzare era intitulat exact asa - "Crima/delictul de conspirare in vederea declansarii unui razboi de agresiune". devil.gif

Multumit cu acest exemplu ? rolleyes.gif
Eu am impresia ca mai degraba termenul de conspiratie e nitelus confuz si hiperbolizat aici ... wink.gif

P.S. : La ora actuala e aproape 100% sigur ca Reichstagul nu a fost ars din ordinul lui Hitler/al nazistilor, ei doar s-au folosit de eveniment la maximum.
jet li
The Dude, de ce spui ca masonii sunt buni ? Stii ce fac ? Nimeni nu stie, nimic rau se pare, nu fac sacrificii umane,dar ce vorbesc si ce planuiec ? Eu nu stiu. Cum a ajuns piramida si "Novus Ordo Seclorum" pe orice dolar ? Cum de a ramas ? Nici macar nu e engleza, cineva trebuie sa se fi gandit la ceva cand le-a pus acolo. Acum cred ca nu sunt schimbate pentru ca tot ce ar face ar fi sa alimenteze speculatiile "era o conspiratie de aia le-ati scos"
March
QUOTE (jet li @ 21 Dec 2006, 08:44 PM)
Cum a ajuns piramida si "Novus Ordo Seclorum" pe orice dolar ? Cum de a ramas ?

N-ai stiut ca SUA e singurul stat din lume infiintat/organizat pe principii masonice ? Deci trebuie sa mai studiezi. Da' nu prin doctor gugal tongue.gif
March
QUOTE (MIA @ 21 Dec 2006, 07:28 PM)
Eu am impresia ca mai degraba termenul de conspiratie e nitelus confuz si hiperbolizat aici ...  wink.gif

Aici e vorba despre teorii conspirationiste !
The Dude
QUOTE (March @ 21 Dec 2006, 08:05 PM)
N-ai stiut ca SUA e singurul stat din lume infiintat/organizat pe principii masonice ? Deci trebuie sa mai studiezi. Da' nu prin doctor gugal tongue.gif

Corect....Jet li, primul stat eminamente masonic...George Washington a citit declaratia de independenta decorat cu efecte masonice...purtand sort, colan si manusi
mutulica
QUOTE (jet li @ 21 Dec 2006, 03:52 PM)
Reichstagul ars de Hitler, a dat vina pe comunisti, Nero a ars Roma a dat vina pe crestini, despre Pearl Harbor se stia dinainte.

aia cu Pearl Harbour e asa o porcarie fara seaman. daca ar fi fost convinsi ca vor fi atacati s-ar fi pregatit sa ii astepte. faptul ca America a fost atacata, era un motiv suficient ca sa intre astia in razboi

QUOTE
Vreti sa cumpar o carte cu raportul oficial si cd uri cu documentarele si atunci veti considera ca am "dovezi solide" ?
de cele mai multe ori sunt cele mai rezonabile rapoarte, desi... din punct de vedere al mass media... sunt niste porcarii lipsite de senzational. daca intrebi pe dan diaconescu... rapoartele alea exista doar ca sa poata el pune titlul de "adevarata ... "

QUOTE
Nu vi se pare nimic curios cu masonii ? Eu nu stiu despre ei decat ca au o intreaga ierarhie, au membrii in toata lumea si sunt vechi de cam 200 de ani, Tot ce fac ei e sa se intalneasca, sa bea vin si sa isi arate simbolurile lor masonice apoi sa plece acasa. Apar si la tv, par inofensivi.
cu cit par mai inofensivi sunt cu atit mai suspecti... daca ai fi citit jack london ai fi aflat ce era in spatele lojei constituite in chicago...

QUOTE
Ce ai face daca tu om cinstit ajungi sa ai o functie mare si vrand sa faci ceva reforma te trezesti cu unu care iti zice "faci cum spunem noi sau pana la urma o sa iti pierzi functia si nu o sa mai urci pe scara politica".
daca ai ajuns la asa o chestie inseamna ca esti ori prea naiv si te-ai incurcat cu cine nu trebuie, ori ca ti-ai dorit prea mult sa fii acolo si deja ti-ai vandut sufletul de mult

QUOTE
Asta pentru ca ei sunt peste tot ca o mafie. Ce poti sa i faci ? Suni la politie, ce dovezi ai ? Nu stii cine e cu ei si pe unde e, sunt un stat in stat. Si sunt o organizatie globala nu clubu de degustatori de vinuri din orasu x
imi aduce aminte de gandacul ala mare si negru care ma tot urmareste...
de fapt mafiotii aia mari si rai sunt oameni de linga noi, unii dintre ei niste vecini atit de draguti si de simpatici. iar organizatiile astea intinse si oculte... iti dai seama ce leadership pe capul aluia de conduce asa o chestie?
realitatea e ca ... daca te uiti la orice presedinte american, din tot aparatul acela administrativ, toata echipa din spatele conducerii... omul se bazeaza pe maxim 5-7 oameni... si aia cu o gramada de agende personale, de si-o trag unul altuia cam pe la toate sedintele...
si atunci, stai si te intrebi de unde atita conspiratie mai nene?
The Dude
QUOTE (mutulica @ 22 Dec 2006, 09:10 AM)
aia cu Pearl Harbour e asa o porcarie fara seaman. daca ar fi fost convinsi ca vor fi atacati s-ar fi pregatit sa ii astepte. faptul ca America a fost atacata, era un motiv suficient ca sa intre astia in razboi





....ba nicidecum. America avea nevoie de o actiune de mare impact pentru ca FRANKLIN DELANO ROOSVELT (un mare mason) promisese cu mana pe inima poporului american dezimplicarea in WW2 a SUA...ori daca ar fi fost doar un simplu atac, America nu ar fi fost prea impresionata, cum nu a fost impresionata de alte mici sicane pe care japonezi le mai facusera deja in atlantic...Ca sa nu mai zic ca nici pagubele de la Pearl Harbour nu au fost asa de colosale pe cat s-a spus atunci.


Raspunzand unei intrebari retorice formulata pe aici as afirma fara prea mari retineri ca Pearl Harbour si cazul JFK sunt doua conspiratii dovedite cu toate actele in regula...la fel si revolutia romana...trebuiesc doar ochi care vor sa vada, nu ochelari speciali.


QUOTE
cu cit par mai inofensivi sunt cu atit mai suspecti... daca ai fi citit jack london ai fi aflat ce era in spatele lojei constituite in chicago
...


Man...dar tu traiesti intrun cosmar...Chiar nu vezi oameni inofensivi in jurul tau ???...vreau sa zic inofensivi in adevaratul sens ?? Te asigur ca masonii sunt ....ar trebui sa fie...cei mai bine intentionati oameni de pe planeta. Ca orice miscare notorie masoneria a fost si ea infiltrata de-a lungul istoriei de elemente reactionare sau anarhiste iar rezultatele sau vazut..(nu imi amintesc cazul lojii din Chicago, desi am citit Jack London)..Nu Masoneria este de condamnat pentru asta


QUOTE
de fapt mafiotii aia mari si rai sunt oameni de linga noi, unii dintre ei niste vecini atit de draguti si de simpatici. iar organizatiile astea intinse si oculte...


In manifestarile lumesti binele si raul se impletesc...armonios as spune...Un om poate alege insa sa participe mai mult intro directie si mai putin in alta...E daca vrei si o optiune ontolgica...Poti fi in acelasi timp un ciopartitor de dame si un mare iubitor al gradinaritului de exemplu...Cele doua caracteristici pot coexista bine mersi in aceiasi fiinta fara sa se influenteze reciproc

QUOTE
... daca te uiti la orice presedinte american, din tot aparatul acela administrativ, toata echipa din spatele conducerii... omul se bazeaza pe maxim 5-7 oameni... si aia cu o gramada de agende personale, de si-o trag unul altuia cam pe la toate sedintele...


Asa functioneaza o administratie de stat pretutindeni...la fel si politica in care regula de baza e "trasul".
Greseste grosolan cel care vede in Presedintele Basescu un batranel simpatic si carcotas...Asta e doar o imgine fabricata de armata de consilieri care ii sta in spate, si care i-au stat deja in spate de ani buni de zile..


QUOTE
si atunci, stai si te intrebi de unde atita conspiratie mai nene?


....tot de acolo de unde vin toate actiunile umane (aici in sens de specific umane), pentru ca a conspira e o atitudine specifica fiintei umane...la fel de naturala cu a te hrani, sau cu a coopula..
mutulica
the dude - masonii aia din chicago se regaseau in spatele unor actiuni caritabile, se ocupau cu ajutoararea din umbra a celor ce meritau, mecenat in toata regula...
unde e cosmarul ?

am si eu citiva amici care respira conspiratii, si indif ce problema au in fata gindesc repede o conspiratie. parere mea ca o conspiratie mica se poate, dar una de anvergura, este posibila cu ajutorul unor factori ajutatori... pentru ca orice conspiratie are parte de o contraconspiratie si ambele au parte de aprox 5 demascari fiecare, evident ca fiecare demascare devenind o noua conspiratie

deci... intradevar sun planuri mai bine sau mai prost gandite, de unii sau de altii ca sa isi atinga niste obiective. cei ce cistiga sunt conspirationistii de succes care conduc lumea, cei care pierd sun demascatorii conspiratiilor

imi amintesc doua pareri din lumea politica romaneasca:
basescu spune la nastase dupa alegeri "adriene nici nu stii cit de mic incepi sa fii" si ca atare nastase e in groapa azi
nastase spunea lui basescu "daca nu cistiga alegerile ar fi dat socoteala pentru multe prostii facute in primarie"

cam asa si cu 9/11... au fost unii care au stiut ceva, dar nu au fost suficient de credibili, au fost unii care au favorizat intamplarea, au fost altii care din prostie s-au opus celor care strigau lupul... si au fost din cei stiau, si au profitat...
asa e viata...
The Dude
QUOTE (mutulica @ 22 Dec 2006, 10:31 AM)
the dude - masonii aia din chicago se regaseau in spatele unor actiuni caritabile, se ocupau cu ajutoararea din umbra a celor ce meritau, mecenat in toata regula...
unde e cosmarul ?


atunci e doar vorba de o neantelegere pentru care imi cer scuze....
andra_v
Ca tot ati adus vorba despre implicarea masoneriei in politica, va invit sa cititi Paul Stefanescu, Francmasoneria.
March
QUOTE (andra_v @ 22 Dec 2006, 12:39 PM)
Ca tot ati adus vorba despre implicarea masoneriei in politica, va invit sa cititi Paul Stefanescu, Francmasoneria.

Cam tarziu ! Daca citeai topicul de la inceput ai fi vazut ca am recomandat-o impreuna cu alte cateva .
andra_v
Nu am intentionat sa-ti rapesc dreptul de autor, dar mi se pare oportuna actualizarea informatiei.
O.K., cititi cartea pe care v-a recomandat-o March, Paul Stefanescu, Francmasoneria, mie mi-a schimbat radical viziunea asupra istoriei moderene si contemporane.
Blakut
QUOTE
Eu nu stiu despre ei decat ca au o intreaga ierarhie, au membrii in toata lumea si sunt vechi de cam 200 de ani, Tot ce fac ei e sa se intalneasca, sa bea vin si sa isi arate simbolurile lor masonice apoi sa plece acasa.


Mai adauga cateva suteomie la ani, schimba masonice cu religioase si hello... ai biserica... laugh.gif

QUOTE
Si sunt o organizatie globala nu clubu de degustatori de vinuri din orasu x


Nu-i chiar asa de globala...

Jet Li, orice ai spune, dovezi solide nu ai, dovezile solide demonstreaza intregii lumi, fara echivoc, ca e o conspiratie la mijloc. Din moment ce asta nu s-a intamplat, inseamna ca dovezile mai trebuie cautate...

Este interesant ca oamenii care cred in teoriile conspiratiei, de obicei, nu cred intr-o singura teorie. Ei vad conspiratii peste tot... totul e o mare conspiratie, masoni, organizatii secrete. Si atunci ma intreb, de unde stiu eu ca omul ala priveste obiectiv lucrurile daca totul este pentru el o mare conspiratie...?
jet li
Ce dovezi solide ? Cele pe care primarul New York le-a topit ? Tot otelul de la WTC in loc sa fie pastrat si cercetat a fost rapid retopit. 180000 tone fier vechi = 21 milioane $ mare lucru, nu mai puteau fara ei. Nu s-au cautat urme de explozibil pe ramasite, doar independenti au reusit sa gaseasca cate o bucata prin nu stiu ce depozite de fier vechi si sa o analizeze, si au gasit urme de explozibil. Raportul oficial nu spune ca nu a gasit pentru ca nici nu a cautat !
Astea sunt dovezile solide - distruse. Uita-te la documentare si acolo sunt cateva dovezi solide, restul intra devar pot fi doar coincidente, sau ciudatenii, "sansa foarte mica dar se poate" , si toate in acelas timp.
De ce nu au pastrat dovezile ? Le era greu ? Singurul motiv este ca cineva a dorit sa scape de ele. Raportul oficial a fost facut dupa distrugerea dovezilor, nimeni nu a fost acuzat de distrugere de dovezi.

Vezi pe Discovery cum recupereaza avioane cazute in ocean de la 1000 metri adancime , tot avionul nu doar cutia neagra, si cauta pe el urme de explozibil sa vada daca a fost o bomba , chiar daca a stat in apa. La WTC au fost 2 avioane.
Stii cat au cheltuit pe toata ancheta 9/11 si "experitzele" lor ? 600000$
Pe ancheta cu Monica Lewinski , sa-u cheltuit 40 milioane $ ! - erau martori de audiat casete de ascultat - timp, bani
La super atacul asta nu au audiat nici un martor care toti au spus despre explozii in subsol - si au fost dat in direct la CNN pe 9/11 abia scapati de acolo, nu i-a intrebat nimeni !
Blakut
Cum spuneam, speculatii... de pilda aia de pe CNN au zis ca au auzit bubuituri, nu ca au vazut explozibili, petnru ca nu aveau ce sa vada...

Iar cu otelul, pai l-au cercetat si apoi l-au dat la topit. Nu era nevoie sa il pastreze pe tot, puteau sa ia o bucata de un metru doi, si sa o cerceteze cu amanuntul pe aia, ceea ce s-a si facut...

QUOTE
De ce nu au pastrat dovezile ?


Le-au pastrat cat a fost nevoie, daca le pastrau mai mult ai fi spus ca le tin atata ca sa le prelucreze si sa le falsifice, asa ca nu vad de ce te scandalizezi...

QUOTE
Vezi pe Discovery cum recupereaza avioane cazute in ocean de la 1000 metri adancime , tot avionul nu doar cutia neagra, si cauta pe el urme de explozibil sa vada daca a fost o bomba , chiar daca a stat in apa.


Pai normal,pt ca avioanele alea nu au intrat intr-o cladire la viteza maxima ca dupa aia sa arda...

Si cum spuneam:
QUOTE
Este interesant ca oamenii care cred in teoriile conspiratiei, de obicei, nu cred intr-o singura teorie. Ei vad conspiratii peste tot... totul e o mare conspiratie, masoni, organizatii secrete. Si atunci ma intreb, de unde stiu eu ca omul ala priveste obiectiv lucrurile daca totul este pentru el o mare conspiratie...?

jet li
Nu mai sunt dovezile ! Nu mai poate nimeni cauta urme de explozibil, nici nu s-au cautat, vezi in raportul oficial nici nu pune problema. Ei arata doar "uite grinda asta sa rupt de aici si a cazut" ,nu au cautat explozibil
http://www.youtube.com/watch?v=BKh9mRQbNLg&NR
De ce ai incredere in ei ? Uite eu nu am, numai prostii fac : razboaie pentru petrol. O sa vina ziua cand daca te declari antiamerican te aresteaza ca terorist
Cladirea a cazut din cauza gravitatiei, nici o bomba da ?
Ce arunca lucrurile in sus ? Gravitatia ?
http://www.reopen911.org/WTCExplosionLeftSide2.swf
March
QUOTE (jet li @ 23 Dec 2006, 02:47 PM)
Ce dovezi solide ? Cele pe care primarul New York le-a topit ?

Buna poanta de sarbatori rofl.gif
jet li
http://video.google.com/videoplay?docid=64...presidents+warn - Kennedy avertizeaza

http://video.google.com/videoplay?docid=40...;q=9%2F11%2Boil - un fost politist care a vrut sa spuna ca CIA face afaceri cu droguri nimeni nu l-a crezut, aici vorbeste despre intentiile USA, si lupta pentru petrol intre USA, China ,Europa, Japonia

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...+Great+Illusion - Tactica guvernului : atac terorist, rezolvare !, incredere mai mare a populatiei. Cum a facut Hitler cu Reichstagul , si a rezolvat spunand ca evreii au facut-o

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...mp;q=conspiracy - Bush apare filmat de doua ori spunand ca la ora 9, inainte ca al 2 lea avion sa loveasca WTC, el a vazut "un avion lovind cladirea" .Nimeni nu avea video cu primul avion in prima zi sa l dea in direct, doar a doua zi s-a gasit cel care l-a filmat

http://video.google.com/videoplay?docid=73...ducation+system - Sistemul de educatie din USA creeaza "the worker of tomorow"

http://video.google.com/videoplay?docid=38...idents%2Bquotes - citate din fosti presedinti si alti fosti oameni mari din US despre amenintarea complexului militaro-industrial

http://en.wikipedia.org/wiki/Military-industrial - Acel complex militaro-industrial pe care Einsenhower l-a dezvaluit in discursul de adio, nu in alt discurs

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...03&q=9%2F11 - Documentarul care explica cel mai bine problemele de la WTC

http://video.google.com/videoplay?docid=78...01&q=9%2F11 - Loose Change , vorbeste despre WTC si Pentagon

http://video.google.com/videoplay?docid=58...144&q=venezuela - Puterea mass media

Pentru cine cauta mai mult nu are decat sa intre la google video http://video.google.com/ si sa dea search pe "9/11"

Nu mai postez , vreti sa aflati, aflati, nu vreti nu aflati
March
Pregatesti vreun masterat cu dr. gugulica ? Anunta-ne cand il obtii ca sa te felicitam laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.