Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Perle - De Pe Forum Adunate...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Bancuri
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Arktu
QUOTE (toxic @ 27 Sep 2004, 01:50 AM)
Catalin , din seria " e seara, e tarziu, mai lasati-ma _naibii in pace "

QUOTE
Biserica Ortodoxa care interzice credinciosilor sai sa citeasca carti pentru ca sunt incapabili sa le interpreteze!

da' linku unde e? blink.gif
Arktu
gabitza^ ne incanta cu
QUOTE
prima mea dragoste...
... nu a fost nimic niciodata intre noi
Eclectic
Arktule, poti iubi pe cineva, fara ca persoana respectiva sa simta la fel. Dar e o dragoste. Asa ca nu e o perla.
Arktu
serenity o acompaniaza imediat pe gabitza^ desi ceva mai subtil.
QUOTE

atunci prima dragoste adevarata a fost un blond cu ochi albastrii, prin clasa a 5-a. El imi oferea seminte si eu ma topeam si ma scurgeam pe asfalt.. dar ma straduiam sa par cat mai indiferenta  Nu mai tin minte cati ani a durat pasiunea asta, cert e ca el nu a aflat niciodata


Linku: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...pic=1198&st=15#

Stiu ca poate unii vor zice ca e interpretabil. Macar e nepotrivit in contextul acestui topic ("Prima iubire"). El ii dadea seminte, ea se topea si asta constitutia prima dragoste adevarata... sa ma scuzati dar.... rofl.gif
Eclectic
Noi te scuzam, dar nu ii scuzam pe cei ce ne contacteaza pe yahoo mess, pentru a ne spune ca, desi stiu ca n-au postat o perla, trebuie intelesi, deoarece nu au cum altfel sa arate ca persoana respectiva e dusa. Asta asa, apropo de penibil...
Catalin
Din categoria Salvati de Clopotel, expertul nutritionist LigiaB ne explica bazele sistemului de invatamant:

QUOTE

La scoala excelez deasemenea... profesorii ma baga mult in seama


spoton.gif

Deci iata cum se masoara pe baze stiintifice (prietenii stiu de ce ohyeah.gif) calitatea unui elev/student: bagarea de seama din partea profesorilor! laugh.gif

[Editat: Deasemenea, probabil la gramatica nu exceleaza! devil.gif]

Sursa:
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=209496
colectionara
[gasesc eu o perla... stati nitel sa caut laugh.gif]
Eclectic
Sub genericul Mult e dulce si frumoasa limba ce-o vorbim si sub incidenta regulamentului care cere folosirea corecta a limbii romane, Mihai spune:

QUOTE
Mai, lasa-ti fata in pace. 
Eclectic
Regulamentul glasuieste:


QUOTE
In speranta ca veti regasi in 'Hanu-Ancutei' un loc de discutii si de intalnire cu prietenii,
Va dorim o zi cat se poate de placuta,
Administratorii 'Hanu Ancutei'


Pai ori e cu cratima, ori e fara, nu ? Iar administratorul ar trebuie sa stie.

harhar.gif

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&f=42&t=5&
Eclectic
QUOTE
Doresc sa va reamintesc un posibil motiv pentru care sa fiti avertizat: trimiterea de mesaje consecutive, trimiterea de mesaje off-topic, citarea intregului mesaj anterior si, bineinteles, toate celelalte cazuri prezentate de Regulament.
Arktu
QUOTE (eclectic @ 29 Sep 2004, 01:54 AM)
QUOTE
Doresc sa va reamintesc un posibil motiv pentru care sa fiti avertizat: trimiterea de mesaje consecutive, trimiterea de mesaje off-topic, citarea intregului mesaj anterior si, bineinteles, toate celelalte cazuri prezentate de Regulament.

Nu. Cumulul sau prezenta unei singure abateri pot constitui UN SINGUR MOTIV. Am trait sa o vad si pe asta... eu sa ii iau apararea lui Mihai... sunt dus...
Eclectic
arktule, vezi ca ai pierdut discutia... ea are loc in alta parte, iar autorul perlei a recunoscut-o. oricum, mai baga o fisa. jamie.gif
Arktu
QUOTE (eclectic @ 29 Sep 2004, 03:31 AM)
arktule, vezi ca ai pierdut discutia... ea are loc in alta parte, iar autorul perlei a recunoscut-o. oricum, mai baga o fisa.  jamie.gif

Fara obscenitati, da? Nu-ti bag fise nicaieri... rofl.gif
Crisse
Din seria Dependenta de bauturi acidulate se rezolva cu saruturi senzuale

cri-cri D' Amour ne sfatuieste:

QUOTE
Eu nu sunt bautoare de cola,pepsi si alte chestii, dar imi place sa le gust, in special pepsi, de pe buzele prietenului meu.
e si asta "un mod" de a te lasa de bauturi mai putin sanatoase. ce zici ?
abis
Niu entri: Thomas[Necredinciosul] :

QUOTE
Unde se afla atunci adevarul? In lucrurile muritoare nu poate exista, cu toate ca el exista si la el raportam tot ceea ce spunem ca este adevarat.


Adevarul nu exista, cu toate ca exista... Click aici!
simonsays
QUOTE (Thomas[Necredinciosul)
,30 Sep 2004, 12:07 PM] Raspunsul meu draga Catalin este destul de lung. Si cu permisiunea voastra a tuturor, datorita lungimii mari a ceea ce vreau sa-ti vorbesc o sa deschid un nou post.


deci e vorba de acea lungime MARE, care, fatza de lungimea mica, zisa si scurta lungime, sau sculungime, este total opusa diametralului... adica... hmm.. despre ce vorbeam ?

plus ca e inutil sa dau linkul; face parte din familia mamiferelor cu dubla personalitate; una scrie, alta editeaza ... ohyeah.gif
Catalin
In cadrul categoriei Subiectivitatea riguroasa, un intelectual de marca al forumului, Colectionara, ne viziteaza azi cu urmatoarea bijuterie:

QUOTE

dar preferinta pentru rigurozitate [...] ma indeamna sa definesc intelectualul ca pe ceea ce cred eu ca este


laugh.gif
Noroc cu preferinta pentru rigurozitate. Altfel, cred in mod obiectiv, la fel ca si Colectionara, ca ramaneam fara definitie... care cred eu ca este.

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=213315
gio19ro
Fara comentarii.
QUOTE
Toti cei interesati de masonerie sunt invitati sa trimita PM direct la tovarasul Minerval pentru ca in opinia domniei sale este singura solutie viabila. Prin urmare cred ca pot inchide topicul.

Subiect inchis pt ca se poate dialoga mai bine pe PM rofl.gif
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...4400&st=165&hl=

Edit: Nu dau nume pt. ca e vorba de o doamna/domnisoara.
March
Am vazut cand a luat aceasta decizie. Cred ca s-a aventurat pe un teren cam "nisipos" pentru ea tongue.gif
bdl
Din categoria "Sa vorbim vorbire, sa vrajim vrajeli" va prezentam un citat din ilustrul, magnificul, neegalatul, atotstiutorul...etc si amd (bleeeaaahh ) Thuuuuunderrrrrrrrrr

Mai multe nu pot spune intrucit acesta stiinta oculta este deosebit de ocultata, de secreta ... si nu poate fi expusa publicului larg.
Si un link catre ......ma rog, era sa zic altceva....

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=215145

De-acum incolo sper ca va este clar de ce muzica e muzicala, oamenii sint omenosi si stiinta foarte stiintifica..... rofl.gif

Si tot de acelasi autor, e proaspata, e calda, e chintesenta gindirii, e logica intruchipata, e de aici
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=215152
si e din categoria "Remember the future" rofl.gif
"pacat, dar neintimplator ... nici la anul vitor nu ai reusit .. insa nu numai tu ... "

Socratel
No comment

QUOTE
Cat despre ciclicitate, parerea mea este ca uneori e o coincidenta. Nu stiu daca intamplatoate sau nu...  Dar am si eu niste morti in familie si intr-adevar se incadreaza in cele... 365 de zile
OMU'BUN
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Da bine ca te-ai prins!... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ti-am zis eu ca nu stii sa cintesti printre randuri!... wink.gif
abis
Clara04 ne intreaba:
QUOTE
Pai daca traiesti inainte de casatorie la fel cum traiai si inainte, ce schimbare aduce casatoria, puteti sa-mi spuneti?

Eu unul, recunosc cinstit: inainte de casatorie traiam... la fel ca inainte. Sau nu?

Sursa, aici.
simonsays
PARANOIA la cel mai inalt niveeeel !!! rofl.gif rofl.gif NU MAI AM AEEER !!! rofl.gif

QUOTE
Sunt victima. Nu am postat aici de 17 zile si cand intru aici sa rad cu prietenii mei , initiezi o miscare de atac ucigasa care sa ma elimine. Sunt jignit profund si CER BANAREA lui nefertiti pentru actiuni de atac razbunatoare la adresa altui forumist.


autor: Vornicum; nu, nu pun link, din cauza obiceiului maialaturimentionatului de a EDITA mesajele.... rofl.gif

sublinierile imi apartin ! ohyeah.gif

OMU ASTA E DEMENTIAAAAL !!!! rofl.gif
Dark Angel
rofl.gif rofl.gif Simon...perla e postarea ta!
Cum poti, draga, sa razi de un om bolnav?!?! rofl.gif
simonsays
CU CUGETUL IMPACAT !!! rofl.gif
simonsays
musca de pe caciula, sau cum iese adevarul la iveala:

QUOTE
QUOTE (mara)
@flower: ai maaaare grija ce spui, sunt oameni cu probleme in zona si n-am vrea cream probleme!  thumb_yello.gif

adica sunt nebun? Lucrez ca si tine 8 ore/zi si postez pe un forum. De ce ma jignesti?


evident, acelasi maestru il ale "artei" self-dialogului ... laugh.gif

la fel, nu dau link, cunoscuta fiind pasiunea de a se autoedita (cred ca e un reflex deja: postare 14:35, editare 14:35 rofl.gif )

EDIT ( ohyeah.gif ) a se oPserva sublinierea timpului de lucru, treaba nespusa, neceruta, nechemata... ne..... ma rog, morala: nu mai jigniti muncitorii, ba.. chiaburilor !! rofl.gif
halcyon_lll
rofl.gif rofl.gif

Super haioase! Si le-am trait live! laugh.gif
Catalin
Din cateogoria Litania contra fricii, prietenul RZA, rebotezat IO dupa recentul extaz mistico-vibrationalo-karmic prin care a trecut, ne arata in mod convingator ca daca spui de suficient de multe ori o chestie, ea devine adevarata pana la urma:

QUOTE

Frica este un sentiment MALEFIC. Am observat ca esti cam tare de cap, d'aia o sa-ti repet ca frica este un sentiment MALEFIC pana cand o sa intelegi ca frica este un sentiment MALEFIC. Sa ma anunti cand ai reusit sa bagi la tartacuta ca frica este un sentiment MALEFIC. [...] Poate ca acum ai sa intelegi, iar daca nu am sa-ti repet ca frica este un sentiment MALEFIC pana cand o sa intelegi ca frica este un sentiment MALEFIC.

[sublinierile ii apartin]

Draga prietene, pe mine aproape ca m-ai speriat, maleficule! devil.gif
Pai asa se vorbeste cu o doamna/domnisoara?? spune de 3 ori Tatal Nostru ca sa nu ne suparam! mad.gif

Sursa maleficului: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=217297
Catalin
Din categoria Vornicul major, printre elcubratii si paranoia, neVolnicum ne incanta privirea cu aceasta bijuterie:

QUOTE

majoritatea care este formata intr-adevar de jumatate +1 in majoritatea cazurilor


spoton.gif

E, nu conteaza... oricum, majoritatea cazurilor sunt exceptii!

Sursa: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=217253
colectionara
Acelasi Vornicum revine cu o noua tragedie de succes: A fi si a nu fi, asta-i reclamatia.
QUOTE
Vreau sa reclam o stare de fapt imposibila.


Sursa: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=218269
Destinatia: topic inchis, asa ca grabiti-va laugh.gif.
Eclectic
Thunder, sub genericul "E, daca nu e"

QUOTE
ratiunea se poate vedea, intui sau deduce, daca nu se vede.


Deci ratiunea se poate vedea, daca nu se vede... Interesant...

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...pic=2724&st=210
Dark Angel
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=0&#entry219965

@ Vornicum
QUOTE
Ieri am vazut pe strada un nebun in halat de spital. Intr-o mana avea un colt de paine si cu cealalta manca seminte.
Vorbea singur si nu era barbierit.
Nu inteleg de ce-i lasa asa sa bantuie pe strazi ca si fantomele.
Inteleg ca sunt in stare latenta ca si vulcanul Etna dar strica aspectul urban.
Mi-e si mila pe de-o parte de ei, dar nici pe strada trebuie sa-i lase. Parerea mea.


Avea cumva o oglinda in mana? laugh.gif

Asta n-ar fi trebuit pusa la "Povestea mea"?

Celor care-mi vor spune ca sunt malitioasa...aveti dreptate devil.gif , dar nu m-am putut abtine...mi s-a parut comica rau postarea... rofl.gif

Mihai...ma poti ierta?-doar de data asta... rolleyes.gif

Vornicum
Asta nu e perla. Esti offtopic. Si da , Mihai te iarta fiindca ma uraste. El si moderatorii lui. Asa ca postul tau va ramane.
BRAVO flower! Esti isteata ca si palaria mea.
Dark Angel
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...20&#entry220312

Vornicum...once again
QUOTE
Si inca ceva... daca in lumea asta virtuala ( cum ii zici tu ) sunt unii care latra impotriva mea (simonsays, mara,nefertiti ) cum pot eu sa ma asez la aceeasi masa cu ei ?. Ma astept oricand ca unul din ei sa scoata cutitul la o bauta.Ori eu nu-mi risc sanatatea pentru nimic in lume.
Pe tine sunt sigur, dar pe nebunia lor NU




De la Mania persecutiei citire.


Oh, pe mine m-ai uitat in ...si pe multi altii, cred... 6.gif 43.gif


Oi fi off topic? blink.gif rofl.gif
simonsays
QUOTE (Vornicum @ 20 Oct 2004, 05:19 PM)
Mihai te iarta fiindca ma uraste. El si moderatorii lui.

aussi, "Mania persecutiei strike again"

nici nu tre sa pun link ... jamie.gif
Eclectic
MonicaV revine in forta:

QUOTE
Crimele de razboi nu sunt crime normale.


Interesant... Si crimele normale cum ar fi ?

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...20&#entry220390
Arktu
QUOTE (simonsays @ 20 Oct 2004, 05:40 PM)
QUOTE (Vornicum @ 20 Oct 2004, 05:19 PM)
Mihai te iarta fiindca ma uraste. El si moderatorii lui.

aussi, "Mania persecutiei strike again"

nici nu tre sa pun link ... jamie.gif

Bine zis simioane...
pe noi de exemplu chiar ne iubeste...
abis
Cipri, certat cu gramatica:
QUOTE
Putine ne desparte dar aproape totul ne uneste.Sa ne rugam mai mult pentru ca toti sa fie una!
Catalin
Din categoria Omu'Bun si cauza coapta:

QUOTE

Ce-i intamplator pe lumea asta? Exista oare vreo cauza care sa nu fie precedata de un efect?


Eh, da, in mod cert orice cauza e precedata de un efect. Altfel nu s-ar numi cauza! De exemplu, acest mesaj al meu este evident ca a precedat mesajul Omului Bun. De fapt, probabil a precedat si topicul de Perle. Si chiar si aparitia Hanului. In concluzie, acest mesaj exista, de fapt, dinainte de a se naste Omu'Bun. rofl.gif

P.S. E adevarat, exista circumstante atenuante... s-a postat la Dincolo de Ratiune.

Sursa: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=221030
Catalin
Din categoria Cauza coapta, Brucan contraataca, Evolution presteaza in aceeasi discutie ca Omu'Bun mai sus:

QUOTE

Mega-corporatiile si globalizarea - stii cauza - cresterea prea mare a populatie.


Cum domn'e, nu stiai cauza? pai e clar? nu e evident?

Ce sa zic... o fi si asta vreo cauza care precede efectul si nu suntem noi suficient de fini observatori si analisti ca sa ne dam seama.

Oracolul politic poate fi consultat aici: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=221041
colectionara
QUOTE (Catalin @ 22 Oct 2004, 09:04 AM)
Ce sa zic... o fi si asta vreo cauza care precede efectul si nu suntem noi suficient de fini observatori si analisti ca sa ne dam seama.

Cum adica o cauza care preceda efectul, cum vine aia? Vrei sa zici cauza care este precedata de efect!
laugh.gif
Socratel
Colectionara...Catalin avea deja perla expusa la topicul perle...nu mai era necesara o repostare smile.gif
colectionara
Socratel... sa ai ceva nu inseamna mare lucru cat timp nu realizezi ce ai smile.gif.
axel
Din categoria Lumina neagra e mai verde decat cea albastra, domnul thunder ne delecteaza cu o lectie de fizica in care ne vorbeste despre estetica culorii cauzale care succede culoarea astrala in evolutia sa spre absolut:

QUOTE
Astfel, in cazul vederii fizice si al lumi fizice, avem de ex. o plaja de la 10-1.000Hz, in cazul vederii astrale si al lumi astrale avem o plaja de la 1.000-5.000Hz, iar in cazul vederii cauzale si al lumi cauzale avem o plaja de la 5.000-10.000Hz.
March
O sa ne faca si demonstratia, ai sa vezi rofl.gif
Mara
Din categoria Avem prea mult par, ia sa scapam de el LigiaB ne instruieste:

"Eu adaug watercress la juice, asta e o iarba' care e putin iute si bitter dar e ff sanatoasa. Incearca citeva fire, nu trebuie sa adaugi mult ca e f concentrata esenta care iti iese. Ajuta si la caderea parului..." rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Aici m-a pierdut de tot...

"Contine si cei 9 amino acizi esentiali, se numesc esentiali ptr ca pe acestia corpul nu ii poate produce, trebuie indigerati. " hh.gif

sursa
actionmedia
Din categoria zile interminabile

QUOTE (nefertiti @ 26 Oct 2004, 11:44 AM)
QUOTE (cactus @  25 Oct 2004, 09:51 PM)
Nimic... cry.gif

Nu s-a terminat ziua. mwah1.gif


Intrebarea la care a raspuns cactus era "Ce v-a placut azi?". A se observa datele postarii. Contextul este aici
cactus
QUOTE (actionmedia @ 26 Oct 2004, 11:57 AM)
Din categoria zile interminabile

QUOTE (nefertiti @ 26 Oct 2004, 11:44 AM)
QUOTE (cactus @  25 Oct 2004, 09:51 PM)
Nimic... cry.gif

Nu s-a terminat ziua. mwah1.gif


Intrebarea la care a raspuns cactus era "Ce v-a placut azi?". A se observa datele postarii. Contextul este aici

Si care-i problemul tau, ma ? ranting.gif ranting.gif Io am zis ca nimic nu mi-o placut azi; puteam sa ma duc dincolo si sa zic ca totul nu mi-a placut azi 50.gif 50.gif

Si ce-ai cu copilu ? Ca ea s-o legat de mine nu de tine.... bop.gif ranting.gif Sa lasi copilu-n pace auzitu-ma-ai ?
simonsays
rofl.gif pufosule.. lasa mai.. nu e chiar asa rau sa fii postat la perle ... na, daca a comis-o, asta e wink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.