Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Hip-hop
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Eclectic
A aparut un forum nou, dedicat fanilor Parazitii: http://www.parazitii.cc/forum/index.php

Check it. smile.gif
yronick
De 'nea Bitza ce mai stiti?
jude
Bitza e in studio, inregistreaza pentru compilatia scoasa de Grasu XXL. Pentru demo-uri, intra aici: http://www.grasuxxl.ro/ .
Artistii de pe compilatie pregatesc fiecare in parte cate un album. Cel mai probabil, albumele vor aparea anul viitor.
Serenity
Si inca un site de profil: http://www.turntablism.ro care desi e la inceput, spera sa se faca mare cat mai repede... wink.gif
genicon
Si Timishuahaha man isi scoate nou alubm biggrin.gif Skizzo Skillz, that is. La un moment dat. Iar CIA a dat drumu pe net la 6 piese tare tari... parerea mea (desi fiecare membru al trupei are un "similar" de pe-afara... a iesit un mix bun. Mai ales wannabe-ul Dirt Dog, sau cum il chema pe ala de la wu-tang biggrin.gif)
genicon
Abia acum am pus mana pe "Slalom printre cretini", cel mai recent album Parazitii. Sincer sa fiu, dupa un "Confort 4" sub orice asteptari, dupa ce si Chello si, spre surprinderea mea, Ombladon au scos niste albume destul de slabe, am privit cu mare neincredere acest disc. Nume catchy, numele pieselor la fel, un trick de marketing pentru a atrage si nimic mai mult, mi-am zis. Insa, sunt surprins total. Desi nu mai au acel sound "care suna bine" din Nici o Problema sau Categoria Grea, piesele par, la o prima ascultare, foarte bine lucrate, cu niste negative la fel de bine lucrate... ce sa mai zic... daca tot albumul e asa, e de nota 10.

Surprinzatoare pentru mine este colaborarea cu Mircea Badea, pare interesanta colaborarea cu Margineanu. Nu mai zic nimic de Raekwon biggrin.gif Revin cu detalii. Da, da... biggrin.gif

Edit: Am ascultat "Mesaj pentru Europa". Clar piesa de videoclip, chiar piesa de facut clip publicitar. Dupa Anglia si Italia, o piesa geniala. Recomand tuturor, indiferent de gusturi. Cam la fel si tot albumul... mai am cateva piese si tot nu-mi vine sa cred. Me happy.
Serenity
Dadadada.... biggrin.gif Am citit si eu Tracklist-ul pe HHK si am "simtit" ca albumul asta va fi o surpriza (in sensul bun) laugh.gif Din pacate, aici, la Resita, nu am nici macar boxe la calculator sau Winamp, asa ca nu il pot asculta sad.gif dar mor de curiozitate sa vad daca chiar au inceput baietii sa urce panta pe care incepusera sa alunece biggrin.gif

Iacata si Tracklist-ul:

01. Mesaj pentru Europa
02. Vreau sa va doara
03. Dusmaniti-ma toti
04. Din coltul blocului
05. Slalom printre cretini
06. Cu microfonul deschis feat. Killa Kela & MC Trip
07. Mereu la subiect feat. Shabazz the Disciple
08. La limita penibilului
09. Goana dupa iluzii
10. Total dubios
11. Tu nu contezi
12. De ziua ta
13. Fara resentimente
14. Something to say feat. Raekwon The Chef
15. Concentrati in metropole
16. Unu pentru toti
17. Moartea intreaba de tine feat. Margineanu
18. Needitat
19. Drogurile schimba tot
20. Pabibabum
21. Politicianul roman feat Mircea Badea


In alta ordine de idei laugh.gif , albumul Veritasaga ("Cu alti ochi") e si el pe cale sa apara.... Album care a tot aparut de prin primavara lui 2006, daca nu ma insel. Asa ca ar face bine sa fi meritat asteptarea.
Ce ma roade pe mine e ca bucurestenii, cu 15 lei, vor primi un disc original + intrarea la concertul de lansare. Pe cand noi, provincia, trebuie sa scoatem 23 de lei + taxele de expediere. Adica dublu. Of tongue.gif

Tracklist:

01. Saga Continua produs de Dribbler
02. Aici sunt eu cu DJ Undoo produs de Dribbler
03. Multe produs de Dribbler
04. Copilul din mine cu Funktastics produs de Dribbler
05. Aceiasi mereu cu Catalin/Coma produs de Dribbler si Catalin
06. Ill street blues cu DJ FaiboX produs de Dribbler
07. Pe partea ciudata a strazii cu Nimeni Altu’ produs de Dribbler
08. E, e greu produs de Dribbler
09. Spune-mi produs de Dribbler
10. Mai departe cu Suie Paparude si Aforic produs de Dribbler si Michi
11. Hades Records cu Butch, Serafim, Kombat, DJ Undoo, DJ FaiboX produs de Ortega, Dribbler, Kombat, Undoo
12. Dor de casa produs de Dribbler
13. Interludiu (dor de casa) produs de Dribbler
14. Oglinda care minte cu Bitza produs de Dribbler
15. Ce-o sa faci produs de Dribbler
16. Valurile albastre produs de Dribbler
17. Povesti triste (remake) produs de Dribbler
18. Ce e frica produs de Dribbler si Undoo
19. Zboara cu Simina produs de Dribbler
20. Cer senin produs de Ortega si Dribbler
21. Argument produs de Dribbler
genicon
Cand il vad pe Bitza... brrrrrr. Poate ma insel. Om vedea...

In alta ordine de idei tongue.gif bucata lu' Mirciulica e amuzanta, Din coltul blocului e super tare iar Pabibidabum si Slalom printre cretini merita ascultate una dupa alta jamie.gif Si, evident, din doo in doo piese - Mesaj pt Europa biggrin.gif
Energie
@ Parazitii

Mi se pare cel mai bun album al lor dupa "Nicio problema". Un plus pentru "Mesaj pentru Europa" si "Goana dupa iluzii", ca piese sociale si pentru "Pabibabum", "Moartea intreaba de tine" si "De ziua ta", ca piese de caterinca.

@ Veritasaga

Am ascultat albumul o singura data, in masina, in frumosul trafic de ora 6 seara din Bucuresti... E dragutel, cu accentul pe "Copilul din mine" (din motive subiective), "Oglinda care minte" si "Zboara".

Lansarea la Veritasaga a fost "dubla", in sensul ca au fost doua lansari, pentru ca la prima nu au intrat toti doritorii, din lipsa de spatiu.
Cla
smile.gif

Keny Arkana - La Rage


B-Tight - Ich bin's
Cla
Sido - Halt's Maul (tine-ti gura)
Cla
Sido: Ich bin ein schlechtes Vorbild (Sunt un exemplu rau) laugh.gif

Sido - Schlechtes Vorbild
Justitiarul
Spike ft Guess Who - Tu
Energie
Gasiti aici piesa de videoclip a noului album Spike, "Ramanem prieteni".
Justitiarul
Am vazut fugitiv nu mai stiu pe ce canal de muzica "cumpara noul single album Paraztii...."si nu mai stiu cum.
Am cautat pe net si am gasit o piesa noua de a lor - "Drumuri fictive", numai ca piesa cu pricina e o combinatie haiosa formate din mai multe fragmente, pe la mijlocul ei.
Ati auzit de vreun single? blink.gif
Cucu Mucu
Da, e pe bune, vor lansa "Drumuri fictive" pe 6 octombrie, la pachet cu "Gazeta sporturilor". Ce e pe net sunt doar niste compilatii.
M&M
Hey...

Sper sa nu ies foarte mult din randul subiecteleor de pe acest topic, dar am o curiozitate si aici stiu ca sunt multi fani hh si cred ca m-ati putea ajuta.
Stiti cumva in Bucuresti unde se fac battle-uri pe hh/rap? sorry.gif
Am un prieten (cu care ma intalnesc mai rar decat mi-ar placea sad.gif ) si de curand am descoperit ca este extraordinar de talentat pe asta.. si scrie mult si foaaaarte fain. Vreau sa-l duc in Bucuresti la un battle... poate reusesc sa-l bag si intr-o competitie.. Ma puteti ajuta? Vreun club underground unde se organizeaza genul asta de concursuri?

Multumesc anticipat...
Justitiarul
L-am descoperit acuma pe baiatu' asta, care s-ar fi lansat de prin 2008.
Postez o melodie de-a lui Nane, care a reinviat in mine multe amintiri, prima oara cand am auzit-o mi s-a facut pielea de gaina, regasindu-ma in proportie de 90% in versurile lui.

http://www.youtube.com/watch?v=jeVoUNkXIyY
Justitiarul
Am mai descoperit un artist hip-hop ce merita ascultat thumb_yello.gif

http://www.youtube.com/watch?v=77LbriYQf_M
Justitiarul
Astazi, Parazitii au lansat pe piata un nou album "Tot ce e bun tre sa dispara", ce se difuzeaza impreuna cu Gazeta Sporturilor.

Albumul contine 12 piese:

1. tango la rece
2. celebrii
3. apa in vin
4. cui ii pasa?
5. parol
6. nu in balcani
7. o ceheama...
8. cum se face?
9. arde featurin cainele
10. respect maxim
11. lasa-ma sa beau
12. tot ce e bun tre sa dispara

Inca nu l-am ascultat tot, ca sa-mi dau o parere, e pe la melodia a treia...revin dupa ce-l ascult.
Justitiarul
Ati ascultat albumul? Cum vi se pare? Astept pareri.
Justitiarul
Ce s-o fi intamplat cu useri ascultatori de hip-hop?
Postez videoclipul unei piese de pe albumul "Tot ce e bun tre sa dispara" - Arde


Justitiarul

Cla
QUOTE(Justitiarul @ 13 Aug 2010, 10:28 PM) *
[youtube=]8q953nvka70[/youtube]

Timisoara forever !! thumb_yello.gif
Justitiarul



Brasov forever !! thumb_yello.gif harhar.gif
Justitiarul



De cand nu mai colaboreaza cu cei de la Parazitii, Bitza si-a schimbat stilul. M-a dezamagit sad.gif
Justitiarul

Justitiarul

Cla
EMIN3M

Loose Yourself
Justitiarul
Au mai scos Parazitii un clip misto thumb_yello.gif


Cucu Mucu
E fain
Justitiarul



thumb_yello.gif
Cla
Grand Master Flash, The Furious Five + Melle Mel

Step off
Cla
Si apropo ca au vorbit de Chaca Khan smile.gif Feel for you
Yeyyy
Cla
Pentru Sandra wub.gif

http://ro.wikipedia.org/wiki/Sandra_Bullock

Bismarck Schule, Bratwürst, Nämberch
Cla
Obsesion Cuba hip hop - Se busca


Rap Brasilia Club:
Gringo hip-hop


Cla
Te enquivocas - Noua muzica de Cuba
The Dude
...cashtoc....frate Cla thumb_yello.gif




poza asta se numeste:

Jos Palaria....frate Cla.... rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Cla
Uff... rofl.gif thumb_yello.gif Mistoooooooooo...

La Cuba e o cotroboiala, dar pâna încerc, o pun pe asta veche: S-a bucurat si Nerfertiti de ea.

Orishas
Cla
Apropos bere:

Cla
QUOTE(The Dude @ 6 Jun 2014, 09:04 PM) *
...cashtoc....frate Cla thumb_yello.gif


poza asta se numeste:

Jos Palaria....frate Cla.... rofl.gif rofl.gif rofl.gif

As dau-o jos slowly... cu tine spoton.gif
Cla
Te enquivocas - Noua muzica de Cuba

Mie-mi place cum se cearta, si la sfârsit tot se gasesc wub.gif
Cla
Cuba Libre

smile.gif
Cla
It's time to take a smoke... rolleyes.gif

Vând fân


e veche, dar buna smile.gif
Cla
Wiggle
The Dude

Cla
Dude- multi nu s-au fi asteptat ca te bagi la hip-hop.
thumb_yello.gif dar multi habar n-au cum merge muzica si arta... wink.gif

Cro


Si acum Cro cu traducere

Nie mehr


rofl.gif
rogvaiv
Datorită unor asemeni oameni am pierdut tot ce-am iubit!
(Din cauza)




De ce morții mă-tii îți bați joc? De ce vă bateți joc?
Cla
Las-o balta cu intentii de sinucidere, o sa treaca, si eu am trecut prin asta, de 2 ori.
Daca azi -mâine te-mpiedici peste o doamna care-ti pica cu tronc... e tot alta poveste.
So, prietene, traieste ! thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.