HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Scandalul Cu Romanii Din Italia
Michelle
mesaj 3 Dec 2007, 09:14 PM
Mesaj #176


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Se pare ca Mailat e hotarit sa rupa tacerea.Avocatul lui ar fi declarat ca a avut un complice.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 4 Dec 2007, 02:26 PM
Mesaj #177


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



Articol interesant: http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=5864

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Dec 2007, 05:31 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Veritas @ 4 Dec 2007, 02:26 PM) *

Ca un răspuns la aceste presiuni, prin Memorandumul H03/169 şi 5/390/NV din 31 ianuarie 1995 adresat primului ministru de atunci, Nicolae Văcăroiu, ministrul de externe Teodor Meleşcanu recomandă folosirea în continuare în documente a cuvântului “ţigan” în concordanţă cu cuvintele folosite în celelalte limbi europene: zigeuner, gitanes, zingaro etc., pentru evitarea unor confuzii nefericite cu numele poporului român.

Presiunile continuă şi în 2001, Petre Roman, ministrul de externe, semnează un nou Memorandum cu numărul D2/1094/29.02.2000 către prim-ministrul Mugur Isărescu, în care, în virtutea dreptului de autoidentificare al populaţiilor, recomandă folosirea obligatorie în toate documentele oficiale române a denumirii de rom pentru a identifica etnia ţiganilor.

Mugur Isarescu îşi însuşeşte Memorandumul şi emite o hotărâre de guvern în acest sens.

Trebuie precizat că documentele UE referitoare la denumirea de “rom” erau indicative, şi nu obligatorii.


Cu alte cuvinte ne-am facut-o cu mana noastra sau cu mintea noastra. Bravos, aferim. mwah1.gif rofl.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Dec 2007, 05:31 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Veritas
mesaj 4 Dec 2007, 06:19 PM
Mesaj #179


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



QUOTE(marduk @ 4 Dec 2007, 05:31 PM) *
Ca un răspuns la aceste presiuni, prin Memorandumul H03/169 şi 5/390/NV din 31 ianuarie 1995 adresat primului ministru de atunci, Nicolae Văcăroiu, ministrul de externe Teodor Meleşcanu recomandă folosirea în continuare în documente a cuvântului “ţigan” în concordanţă cu cuvintele folosite în celelalte limbi europene: zigeuner, gitanes, zingaro etc., pentru evitarea unor confuzii nefericite cu numele poporului român.

Presiunile continuă şi în 2001, Petre Roman, ministrul de externe, semnează un nou Memorandum cu numărul D2/1094/29.02.2000 către prim-ministrul Mugur Isărescu, în care, în virtutea dreptului de autoidentificare al populaţiilor, recomandă folosirea obligatorie în toate documentele oficiale române a denumirii de rom pentru a identifica etnia ţiganilor.

Mugur Isarescu îşi însuşeşte Memorandumul şi emite o hotărâre de guvern în acest sens.

Trebuie precizat că documentele UE referitoare la denumirea de “rom” erau indicative, şi nu obligatorii.


Cu alte cuvinte ne-am facut-o cu mana noastra sau cu mintea noastra. Bravos, aferim. mwah1.gif rofl.gif


Cre'ca cu mana....mintea nu a fost de fatza devil.gif


V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Dec 2007, 06:38 PM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Veritas @ 4 Dec 2007, 06:19 PM) *
Cre'ca cu mana....mintea nu a fost de fatza devil.gif

Pai asta se chiama "onanie" rofl.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 4 Dec 2007, 09:43 PM
Mesaj #181


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



....politica.Exact.Si efectul il vedem acum...

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 5 Dec 2007, 06:58 AM
Mesaj #182


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Michelle @ 3 Dec 2007, 11:14 PM) *
Se pare ca Mailat e hotarit sa rupa tacerea.Avocatul lui ar fi declarat ca a avut un complice.

se pare ca avocatul lui l-a invatat sa dea vina pe altcineva


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Dec 2007, 06:34 PM
Mesaj #183


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa toata porcaria pe care au creat-o , broscarii renunta la decretul-lege de expulzare a strainilor. Citeste ... romanilor !!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 22 Dec 2007, 08:32 PM
Mesaj #184


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



QUOTE(March @ 22 Dec 2007, 05:34 PM) *
scuzati, se pare ca nu mai pot posta la han !!


Acest topic a fost editat de alysoft2003: 22 Dec 2007, 08:33 PM


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2008, 08:07 PM
Mesaj #185


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Broscarii oficiali fac un pas inapoi ,
Raport medico-legal: Giovanna Reggiani nu a fost violată


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 1 Feb 2008, 06:00 AM
Mesaj #186


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



saracuta... ce ghinion.. sa fi avut si ea parte de putina placere inainte sa moara


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 1 Feb 2008, 09:42 AM
Mesaj #187


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



QUOTE(mutulica @ 1 Feb 2008, 06:00 AM) *
saracuta... ce ghinion.. sa fi avut si ea parte de putina placere inainte sa moara

Brr...mutulica...ea nu are nici o vina, totusi...

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 3 Feb 2008, 08:10 AM
Mesaj #188


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu am spus ca avea vreo vina...
in fond era la ea acasa, si parea normal sa poata sa umble pe strada fara probleme (de remarcat ca sotia de ofiter italian nu isi permitea masina sau taxi)
si faptul ca s-a opus talhariei nu i se poat pune ca vina (probabil ca daca le lasa poseta si geanta scapa in viata)

faceam si eu o remarca... daca era violata poata macar mai baga un orgasm inainte sa plece pe lumea ailalta... asa ghinion pe toata linia.. nici macar de asta nu a avut parte


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jan 2009, 06:24 PM
Mesaj #189


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mai erau doar cateva zile pana se facea anul de la ultima postare a lui mutulica, dar nu a fost sa treaca anul, romanii iar isi fac de cap prin Italia. Violatorii romani

Acest topic a fost editat de marduk: 27 Jan 2009, 07:37 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2009, 06:39 PM
Mesaj #190


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Sa-i trimita naibii acasa, de unde au venit. Parca au avea italienii nevoie de asa plebe. Intr-o puscarie romaneasca, ca la italieni e prea confortabil.
Mama lor de tigani, ca ne fac de rusine prin toata Europa...
Câteodata, când spun ca sunt din România, se uita oamenii câs la mine... 'tu-le mama lor...

Acest topic a fost editat de Cla: 27 Jan 2009, 06:40 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Jan 2009, 06:42 PM
Mesaj #191


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 27 Jan 2009, 07:39 PM) *
Sa-i trimita naibii acasa, de unde au venit. Parca au avea italienii nevoie de asa plebe. Intr-o puscarie romaneasca, ca la italieni e prea confortabil.
Mama lor de tigani, ca ne fac de rusine prin toata Europa...

printr-un oras din vest pe strada cu magazine luxoase, un tigan canta la acordeon o melodie de dor si jale . vrand sa trec pe langa el ma izbeste o poza pusa fix langa acordeon , un poster mare pe care scria in limba locala :

"Acesta este castelul furat de comunistii romani, sunt un print roman scapatat, ajutati-ma va rog pentru cheltuieli de judecata."

Invariabil mai trecea o distinsa doamna aristocrata , se oprea, citea si lasa cate 5-10 euro.


poza era asta http://pact07.cs.tamu.edu/images/castelul-peles-sinaia.jpg

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Jan 2009, 06:44 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2009, 07:13 PM
Mesaj #192


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Na clar, si prostii lasa bani rofl.gif Noi ii cunoastem, si pe prosti, si fentele alora biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 27 Jan 2009, 07:15 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2009, 07:20 PM
Mesaj #193


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



As fi curios daca as aparea eu undeva cu poza asta lânga acordeon, si as zice ca-s un print furat de avuturi, cred ca nici in Japonia n-ar prinde rofl.gif



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jan 2009, 07:39 PM
Mesaj #194


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 27 Jan 2009, 06:39 PM) *
Mama lor de tigani, ca ne fac de rusine prin toata Europa...

Cica astia ar fi romani nu tigani, eu nu am vazut fotografii cu cei 5 sau 6 dar reporterul zicea ca nu sunt "romi".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Jan 2009, 08:50 PM
Mesaj #195


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ok, dar habar n-ai tu câti "români veritabili" se plimba prin Europa asta, chiar daca-s mai tuciurii... hai ca-i vad in fiecare zi... si daca le zic ceva pe româneste: Haulio mâncatz-as... na fain.
Singura faza faina am vazut-o cu 2 care chiar au carat un tambal si un keyboard in zona de pietoni, si au facut un show ca lumea.
Asta chiar ca a fost super, si baietii (care erau si ei mai tuciurii, dar nu conteaza) s-au rupt pentru banii ce i-au facut. Asta da. Si au meritat-o, pentru ca erau talentati. Acolo am zis - jos palaria, serios.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 28 Jan 2009, 08:15 AM
Mesaj #196


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Cla @ 27 Jan 2009, 06:39 PM) *
Parca au avea italienii nevoie de asa plebe. I

Pai cam au, ca si-au trimis toti infractorii in state si-au ramas pe zero.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2009, 09:29 AM
Mesaj #197


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 27 Jan 2009, 08:50 PM) *
Singura faza faina am vazut-o cu 2 care chiar au carat un tambal si un keyboard in zona de pietoni, si au facut un show ca lumea.
Asta chiar ca a fost super, si baietii (care erau si ei mai tuciurii, dar nu conteaza) s-au rupt pentru banii ce i-au facut. Asta da. Si au meritat-o, pentru ca erau talentati. Acolo am zis - jos palaria, serios.

Aici ai dreptate, toti tiganii care canta bine si sunt foarte multi, jos palaria, mai sunt si cei care fac cazane de arama, jucarele din lemn, jgheaburi din tabla sau mai stiu eu ce, ceva ce are in comun cu munca propriuzisa, din nou jos palaria. Am mai spus, nu am nimic cu cei care isi vad de treaba indiferent ca sunt romani sau tigani, cu ceilalti care din nefericire sunt in marea lor majoritate tigani si care sunt perceputi ca romani, cu astia am eu o problema. Cu cei care isi folosesc copii la cersit, care fac copii cu nemiluita doar ca sa ia locatie de la buget, cu cei car fac trafic de persoane, prostitutie, furturi, talharii, etc. Daca am omis ceva mai zi si tu, poate facem o lista cu toate preocuparile tiganilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexei
mesaj 28 Jan 2009, 08:54 PM
Mesaj #198


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 477
Inscris: 14 July 05
Din: botosani
Forumist Nr.: 6.616



salutare! eu nu pot decat sa ma bucur ca m-am intors acasa si macar de data asta nu trebuie sa suport privirile reci ale italienilor,insa,ca de fiecare data deplang defaimarea injusta a imaginii romanilor si implicit a Romaniei.


--------------------
prietenii sunt la fel ca umbrelele:atunci cand ploua nu gasesti nici una
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2009, 09:02 AM
Mesaj #199


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Italienii vor sa ne puna la protap.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2009, 05:05 PM
Mesaj #200


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana la urma macaronarii or sa ne dea afara din Italia.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 30 Jan 2009, 07:04 AM
Mesaj #201


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(marduk @ 27 Jan 2009, 08:24 PM) *
Mai erau doar cateva zile pana se facea anul de la ultima postare a lui mutulica, dar nu a fost sa treaca anul, romanii iar isi fac de cap prin Italia. Violatorii romani


mai... nu stiu daca ai vazut cam ce parere am eu despre ce se intampla in Gaza, dar sa stii ca raman consecvent in pareri... si in cazul asta, ca si in cazul palestinienilor problema e a noastra...
nu stiu exact care a fost contextul in care aia la gramada au violat pe italianca... desi banuiesc ca nu erau nici la teatru si nici la opera, si ca prostituata respectiva a reclamat mai degraba pentru ca nu si-a primit banii sau altceva, dar un lucru mi-e clar - daca nu dam noi cu tampitii astia de pamant o sa dea toata europa cu noi de pamant

ca si stat de drept avem o problema majora - se fura ca in codru de peste tot, mafia si rahaturile se fac la vedere cu larga apreciere in presa, guvernantii si alesii sunt la mare dragoste cu toti batausii si interlopii de cartier... practic e o hora generala si nationala, in care ne complacem...
nu e de mirare ca apoi exportam tot gunoiul asta pe te miri pe unde..
in plus, in situatia data, cand recesiunea se intinde ca raia peste tot, si miscarile sociale se amplifica.

nu o plang pe italianca, sunt convins ca e tot atit de victima cat sunt si prostovanii aia de s-au urcat pe ea (traiesc cu convingerea ca daca nu se afla in locul si la momentul nepotrivit, nu i se intampla nimic, si ca daca a fost acolo a cam cautat-o cu lumanarea)
dar ma infurie sa vad cat de tampiti pot fi niste concetateni ai mei, care prin ceea ce fac imi sifoneaza pasaportul si perceptia imaginii in lume, si asta pentru ca nimeni nu o sa spuna ca ionel si gigel au scrantit-o, ci uite romanii ce prostii fac

in fine si ca sa inchei... cred ca ar fi cazul sa le-o punem si noi macaronarilor prin presa pentru tepele dese pe care le trag, si alte porcarii pe care le fac la noi... nu de alta, dar pe criza asta poate ca ar fi cazul sa se care dracu acasa, daca tot si-au inchis afacerile


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2009, 09:28 PM
Mesaj #202


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(mutulica @ 30 Jan 2009, 07:04 AM) *
nu o plang pe italianca, sunt convins ca e tot atit de victima cat sunt si prostovanii aia de s-au urcat pe ea
dar ma infurie sa vad cat de tampiti pot fi niste concetateni ai mei, care prin ceea ce fac imi sifoneaza pasaportul si perceptia imaginii in lume, si asta pentru ca nimeni nu o sa spuna ca ionel si gigel au scrantit-o, ci uite romanii ce prostii fac

pai daca nu o plangi pe italianca poate o plangi pe romanca sau o sa-i plangem impreuna pe toti romanii din UE. frusty.gif drunk.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexei
mesaj 31 Jan 2009, 11:24 PM
Mesaj #203


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 477
Inscris: 14 July 05
Din: botosani
Forumist Nr.: 6.616



ca de fiecare data romanii au intrat sub lupa,nu pe nedrept as spune chiar cu riscul de a fi acuzat ca-mi blamez conationalii. Imi pare rau ca nu am o poza a garii Tiburtina din Roma,imaginea nu ar fi avut nevoie de comentarii.


--------------------
prietenii sunt la fel ca umbrelele:atunci cand ploua nu gasesti nici una
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Feb 2009, 12:58 PM
Mesaj #204


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(alexei @ 31 Jan 2009, 11:24 PM) *
Imi pare rau ca nu am o poza a garii Tiburtina din Roma,imaginea nu ar fi avut nevoie de comentarii.

Si mie, probabil ca imaginea mi-ar fi amintit de anii '90 cand am ajuns in Berlinul inca RDG-ist, dar se putea trece in Wst-Berlin. In fata aeroportului Tempelhof era o mare de tiganci cu fuste rosii si galbene cu puradei in brate, iar pe jos o mizerie greu de descris, am avut un soc, nu stiam cum sa plec mai repede.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexei
mesaj 1 Feb 2009, 02:03 PM
Mesaj #205


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 477
Inscris: 14 July 05
Din: botosani
Forumist Nr.: 6.616



Tiganii au partea lor de vina dar nu tre sa aruncam pisica pe ei de fiecare data cand cate un roman nenorocit(sau mai multi) gafeaza. nonono.gif


--------------------
prietenii sunt la fel ca umbrelele:atunci cand ploua nu gasesti nici una
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Feb 2009, 05:06 PM
Mesaj #206


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ai perfecta dreptate si chiar nu am vrut sa fac nicio legatura, doar ca era o imagine, care mi-a facut impresia ca ai vazut-o si tu in acea gara.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 2 Feb 2009, 07:44 AM
Mesaj #207


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(marduk @ 31 Jan 2009, 11:28 PM) *
pai daca nu o plangi pe italianca poate o plangi pe romanca sau o sa-i plangem impreuna pe toti romanii din UE. frusty.gif drunk.gif

nici pe romanca nu stiu daca are prea mult rost sa o plang... ca prea se afla la momentul si locul nepotrivit... parca o cautase cu lumanrea
nu sunt de acord cu violul, si parambelitii aia tre sa plateasca pentru ce au facut, si daca ai fi fost atent la mesajul meu ai fi remarcat ca ideea generela e ca ar trbuie sa ii tragem noi de urechi de acasa, nu sa ii lasam pe altii sa ne cuminteasca si sa ne disciplineze


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Feb 2009, 10:29 AM
Mesaj #208


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(mutulica @ 2 Feb 2009, 07:44 AM) *
nici pe romanca nu stiu daca are prea mult rost sa o plang... ca prea se afla la momentul si locul nepotrivit... parca o cautase cu lumanrea

Esti chiar nesimtit cu astfel de comentarii.

Din articolul indicat de Marduk: Fapta s-a petrecut în casa femeii, care era colegă cu ei la o fermă.
QUOTE
trbuie sa ii tragem noi de urechi de acasa, nu sa ii lasam pe altii sa ne cuminteasca si sa ne disciplineze

Cum ii tragi tu de urechi acasa, viteazule, din moment ca fapta a fost comisa in Italia, dupa ce au plecat de aici?

Acest topic a fost editat de abis: 2 Feb 2009, 10:29 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 2 Feb 2009, 02:24 PM
Mesaj #209


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(abis @ 2 Feb 2009, 12:29 PM) *
Esti chiar nesimtit cu astfel de comentarii.

stimate moderator, va rog sa va cereti scuze de urgenta.

QUOTE
Din articolul indicat de Marduk: Fapta s-a petrecut în casa femeii, care era colegă cu ei la o fermă.

nu stii in ce conditii au intrat respectivii peste ea, si nici in ce conditii tipa le-a deschis sau nu usa...
ca daca cei 6 sau cati au fost s-au indemnat la asa o chestie, inseamna ca li s-a parut normal si ca nici nu e chiar asa de deplasat, ori asta nu prea e o observatie in favoarea doamnei

QUOTE
Cum ii tragi tu de urechi acasa, viteazule, din moment ca fapta a fost comisa in Italia, dupa ce au plecat de aici?

zilele trecute politia a arestat din nou un criminal eliberat temporar si care a ucis cateva persoane. daca politia si intreg sistemul nu ar fi clacat grosolan, crimele ar fi fost evitate.
daca acelasi sistem ar pune accent pe educatie si pe o alta abordare a criminalitatii am evita cele mai multe din aparitiile grosolane ale compatriotilor nostri, sau macar s-ar ameliora.
sistemul de valori promovat in Romania lasa insa mult de dorit. bunaoara si internetul asa cum este perceput la noi in tara este afectat, uite chiar si unele site-uri si forumuri decente au ghinion de moderatori la limitati intelectual



--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Feb 2009, 03:51 PM
Mesaj #210


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(mutulica @ 2 Feb 2009, 02:24 PM) *
nu stii in ce conditii au intrat respectivii peste ea, si nici in ce conditii tipa le-a deschis sau nu usa...

Daca nu stii, este o mitocanie sa faci pe grozavul pretinzand ca este vina victimei.
QUOTE
daca cei 6 sau cati au fost s-au indemnat la asa o chestie, inseamna ca li s-a parut normal si ca nici nu e chiar asa de deplasat, ori asta nu prea e o observatie in favoarea doamnei

Continui in acelasi mod suburban sa acuzi victima si sa iei apararea nemernicilor; fraza asta o poti spune in orice caz de viol, iar pe logica asta nu vad de ce nu ar fi scos violul din Codul Penal, daca este o scuza suficienta ca agresorilor asa li s-a parut normal sa procedeze.
QUOTE
zilele trecute politia a arestat din nou un criminal eliberat temporar si care a ucis cateva persoane. daca politia si intreg sistemul nu ar fi clacat grosolan, crimele ar fi fost evitate.

Daca respectivul este intr-adevat cel care a comis crimele, ai dreptate. La fel cum ai dreptate cand spui ca sistemul nostru judiciar este nepermis de slab. Insa nu vad cum i-ar fi putut impiedica un sistem juridic ideal pe cei care ajung in Italia sa incalce legea acolo.
QUOTE
unele site-uri si forumuri decente au ghinion de moderatori la limitati intelectual

Esti liber sa le eviti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 11:58 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman