HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Scandalul Cu Romanii Din Italia
Marduk
mesaj 7 Feb 2009, 01:58 PM
Mesaj #246


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(mutulica @ 7 Feb 2009, 01:21 PM) *
am avut excedent de locuri de munca, dar de aia tot nu s-au intors.. din contra au continuat sa plece

asta as vrea eu, da cine se uita la ce zic eu. mad.gif

QUOTE(Cla @ 7 Feb 2009, 01:45 PM) *
Marduk!!! Auzi, unde te crezi?? Doar n-o sa poti lasa Europa fara tigani, ce dracu' ne facem??
Cine mai cānta la tambal, cine mai f*te o manea? Hai fii serios. rofl.gif

Cred ca tiganii or sa ramana chiar daca nu m-ar deranja ca, artizanii, muzicantii si cei care muncesc sa se intoarca. Tiganii raman la voi ca le dati ajutor social de minim 500 euroi si mai iau alti bani frumosi pe copilasi, acasa in Rromanica, tre sa muncesti iar daca ajungi la puscarie nu e ca in occident, unde puscaria e ca o casa de odihna.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2009, 02:47 PM
Mesaj #247


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Acum fara gluma, marduk. I-ai vrea pe toti romānii acasa.Te inteleg. Lipsesc vreo cāteva milioane. Pot sa va dau si rusii nostri? N-avem nevoie de ei. Tot Kazachstanul e aici.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2009, 02:51 PM
Mesaj #248


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



marduk, de cand sunt kurzii mai civilizati decat romanii. Aia vin de la curu vacii. dry.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Feb 2009, 02:51 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 7 Feb 2009, 04:54 PM
Mesaj #249


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"civilizati"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2009, 05:35 PM
Mesaj #250


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Am gresit cu ceva, nu ne-am inteles? unsure.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2009, 05:46 PM
Mesaj #251


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



marduk, stiu ca nu e usor sa ma prinzi pe mine. Pentru ca ma plimb prin toata lumea. Daca n-as face-o asa, n-as putea sa va relatez multe. OK. Pentru mine e doar un hobby. La fel ca muzica.
Apropos muzica: E fain cānd suna telefonul si nimeni nu-l aude. Cum sa-l auzi cānd ai castile pe cap? rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Feb 2009, 07:45 PM
Mesaj #252


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 7 Feb 2009, 05:35 PM) *
Am gresit cu ceva, nu ne-am inteles? unsure.gif

am uitat sa pun chilimelele de rigoare, nu este nicio neintelegere
QUOTE
marduk, stiu ca nu e usor sa ma prinzi pe mine. Pentru ca ma plimb prin toata lumea. Daca n-as face-o asa, n-as putea sa va relatez multe.

nu inteleg, ce vrei sa zici? bop.gif drunk.gif

Acest topic a fost editat de marduk: 7 Feb 2009, 07:47 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2009, 09:02 PM
Mesaj #253


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ah marduk, nu te gāndi prea multe, cāteodata fac niste jocuri de cuvinte, dar nu intotdeauna imi iese poanta.
Apropo, ce-i cu ELO? ai nevoie sau nu? as avea 2. "Don't bring me down" + "Twilight".


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Feb 2009, 02:45 PM
Mesaj #254


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Italienii ar face orice sa ne vada plecati din peninsula, holocaustul fiind una din optiuni. O reactie din partea guvernului roman ar fi de dorit. Eu as promova in aceste zile in parlamentul roman o lege care sa stipuleze castrarea violatorilor, as am arata ca ne dorim ca cei care incalca legile sa fie pedepsiti iar cei nevinovati sa-si vada de treaba.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Feb 2009, 04:18 PM
Mesaj #255


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si am putea face garagata impotriva italienilor care ne violeaza copiii... era unul prins la Iasi de curand


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Feb 2009, 08:59 PM
Mesaj #256


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(marduk @ 17 Feb 2009, 02:45 PM) *
Eu as promova in aceste zile in parlamentul roman o lege care sa stipuleze castrarea violatorilor

De pe un blog:

Capacitatea de procreare este ceva intrinsec fiinţei. Nimeni nu obţine această capacitate fraudulos, şi deci, altcineva nu are dreptul să i-o ia, chiar dacă utilizarea a fost criminală. Omul este singurul cu drept de proprietate asupra propriului corp. Este unul din drepturile fundamentale. El nu poate fi anulat de o sentinţa judecătorească, fără ca Justiţia să se compromită definitiv. Castrarea, fie ea şi chimică, e o categorie de pedepse mutilante, similară cu tăierea mīinii din lumea islamică. Nimeni nu are dreptul moral să răpească speranţa cuiva. Aşadar, castrarea īmpotriva voinţei titularului este un abuz, fie şi pentru că reprezintă o formă de tortură. Nimeni nu are dreptul de a răpi condamnatului altceva decīt libertatea de mişcare, cu, sau fără, īngrădirea unor drepturi civile. Pe scurt, toate pedepsele trebuie să lase loc de reabilitare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 18 Feb 2009, 06:39 AM
Mesaj #257


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



QUOTE(marduk @ 17 Feb 2009, 02:45 PM) *
Eu as promova in aceste zile in parlamentul roman o lege care sa stipuleze castrarea violatorilor, as am arata ca ne dorim ca cei care incalca legile sa fie pedepsiti iar cei nevinovati sa-si vada de treaba.

Parca si un important conducator, de prin anii 1939 - 1946, promova idei similare, adica de sterilizare.
Insa el facea un pas ''inainte'', mergand pe ideea ca nu doar anumiti indivizi ar trebui sa 'beneficieze' de asemenea masuri, ci o intreaga comunitate.
Totul spre binele obstii, bineinteles...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 18 Feb 2009, 08:51 AM
Mesaj #258


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu vezi ca nu gasesti un mein kampf de vanzare? is date toate si se citesc in draci! oare de ce


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 18 Feb 2009, 02:33 PM
Mesaj #259


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Uitindu-ma la "view new post" am vazut 2 topicuri unul dupa altul...
Scandalul cu romanii din italia
Tiganii din romania-citeva chestiuni

Ma intreb daca nu e vorba despre aceleasi persoane dar li se schimba denumirea in functie de locatie...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Feb 2009, 03:09 PM
Mesaj #260


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(nicolin @ 18 Feb 2009, 06:39 AM) *
Parca si un important conducator, de prin anii 1939 - 1946, promova idei similare, adica de sterilizare.

Mai 1945, i-ai mai dat un an de la tine, daca l-ar fi avut oare cum ar fi aratat Europa azi? Poate ca nu avea in minte sa sterilizeze si ciobanii si atunci aveam o sansa. ohyeah.gif

QUOTE(bdl @ 18 Feb 2009, 02:33 PM) *
Ma intreb daca nu e vorba despre aceleasi persoane dar li se schimba denumirea in functie de locatie...

Corect, problema e ca in afara Rromaniei, toti suntem romani, vb cantecului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 18 Feb 2009, 05:53 PM
Mesaj #261


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Capacitatea de procreare este ceva intrinsec fiinţei. Nimeni nu obţine această capacitate fraudulos, şi deci, altcineva nu are dreptul să i-o ia, chiar dacă utilizarea a fost criminală.


Nu cred. Anumite persoane nu ar trebui sa aibe acest drept. Sunt sigur ca se pot gasi metode care sa il faca steril, temporar, pe un om, fara sa ii faca rau.

QUOTE
Parca si un important conducator, de prin anii 1939 - 1946, promova idei similare, adica de sterilizare.


Stai linistit, au aplicat-o americanii la ei in tara cu succes 50 de ani, impreuna cu lobotomizarea. Nimeni nu a zis pas despre asta in istorie, desi e o chestie arhi-cunoscuta (deci nu teoria conspiratiei sau mai stiu eu ce).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 18 Feb 2009, 08:02 PM
Mesaj #262


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



QUOTE(Blakut @ 18 Feb 2009, 05:53 PM) *
Stai linistit, au aplicat-o americanii la ei in tara cu succes 50 de ani, impreuna cu lobotomizarea. Nimeni nu a zis pas despre asta in istorie, desi e o chestie arhi-cunoscuta (deci nu teoria conspiratiei sau mai stiu eu ce).

OK, atunci re-introdu aceasta practica, acum, in SUA, ca sa scape sarmanii SUAlezi de spics si yellows. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 18 Feb 2009, 09:04 PM
Mesaj #263


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



bai ... da' asa ca chestie... cum dracu se face ca romanii violeaza la greu in italia (mai sunt si paroase, negricioase si nasoale) da' al naibii le lasa in pace pe altele...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 18 Feb 2009, 09:39 PM
Mesaj #264


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
OK, atunci re-introdu aceasta practica, acum, in SUA, ca sa scape sarmanii SUAlezi de spics si yellows.


Doar iti contraziceam reductio ad hitlerum al tau... si nu am facut referire la nici o rasa...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Feb 2009, 07:30 AM
Mesaj #265


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(mutulica @ 18 Feb 2009, 09:04 PM) *
bai ... da' asa ca chestie... cum dracu se face ca romanii violeaza la greu in italia (mai sunt si paroase, negricioase si nasoale) da' al naibii le lasa in pace pe altele...

ai rabdare, acum in perioada de criza o sa auzim c-au trecut la babe octogenare, au ceva experienta da pa plaiurili mioritice drunk.gif

Acest topic a fost editat de marduk: 19 Feb 2009, 07:31 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 19 Feb 2009, 12:36 PM
Mesaj #266


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



QUOTE(marduk @ 17 Feb 2009, 03:45 PM) *
Italienii ar face orice sa ne vada plecati din peninsula, holocaustul fiind una din optiuni. O reactie din partea guvernului roman ar fi de dorit. Eu as promova in aceste zile in parlamentul roman o lege care sa stipuleze castrarea violatorilor, as am arata ca ne dorim ca cei care incalca legile sa fie pedepsiti iar cei nevinovati sa-si vada de treaba.

Am citit pe undeva ca in Italia, violurile facute de romani reprezinta 9% din totalul violurilor. Nu ca as dori aici sa le iau apararea insa tre sa ne dam si noi seama ca si presa italiana sau opinia publica de acolo , au nevoie de subiecte senzationale, mai ales acum, cand toti numai de criza economica se vorbeste, etc, etc. Pe de alta parte, sa nu uitam ce pancarte afisa galeria de la Lazio Roma in timpul razboiului din Iugoslavia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Feb 2009, 12:46 PM
Mesaj #267


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(maxmara @ 19 Feb 2009, 12:36 PM) *
Am citit pe undeva ca in Italia, violurile facute de romani reprezinta 9% din totalul violurilor.

Si romanii sunt 9% din totalul locuitorilor din Peninsula?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 19 Feb 2009, 02:37 PM
Mesaj #268


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



QUOTE(abis @ 19 Feb 2009, 01:46 PM) *
Si romanii sunt 9% din totalul locuitorilor din Peninsula?

Mai putin de 9%...mi se pare...a fost odata un comunicat al ministerului de externe roman care se referea la aceste cifre si se facea argumentarea ca , proportional, nu ar fi romanii pe primul loc la violuri.Italienii sunt pe primul loc, dar despre asta nu se vorbeste...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Feb 2009, 03:54 PM
Mesaj #269


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Italia are cam 59.000.000 locuitori. Romanii sunt cam 1.000.000, probabil. Deci sub 2% din populatie. Daca sunt vinovati de 9% din violuri, ma indoiesc ca procentual (nu in valoare absoluta) sunt sub italieni.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 19 Feb 2009, 04:05 PM
Mesaj #270


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Eu am trait o experienta foarte ciudata in Italia, alaturi de o persoana "mai rasarita" credeam eu. De atunci, nu mai vreau sa aud de nationalitati. Toti suntem la fel cand e vorba sa gresim, dar ne este atat de greu sa nu aratam spre altii!
Asadar, cand vad articole acestea care generalizeaza, fac un efort sa-mi amintesc sa intorc pagina. Sper sa reusesc din ce in ce mai des...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Feb 2009, 04:24 PM
Mesaj #271


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(LINICA @ 19 Feb 2009, 04:05 PM) *
nu mai vreau sa aud de nationalitati. Toti suntem la fel cand e vorba sa gresim

Nimeni nu o poate spune mai bine. thumb_yello.gif

Infractiunea nu are nationalitate. Motivele pentru care in randul unei comunitati etnice procentul unor infractiuni este mai mare decat in randul altor comunitati nu tine de etnie; nu etnia este cauza. Nu faptul ca ai o anume nationalitate te face sa fii infractor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 19 Feb 2009, 04:38 PM
Mesaj #272


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



QUOTE(abis @ 19 Feb 2009, 04:54 PM) *
Italia are cam 59.000.000 locuitori. Romanii sunt cam 1.000.000, probabil. Deci sub 2% din populatie. Daca sunt vinovati de 9% din violuri, ma indoiesc ca procentual (nu in valoare absoluta) sunt sub italieni.

Nu-mi mai aduc bine aminte cifrele......tin minte doar ca pe primul loc se situau italienii....bine.....asta nu inseamna ca trebuie sa ne simtim mai bine.Insa este clar ca exista o campanie de presa si televiziune acolo care este indreptata impotriva romanilor.Sunt bagati toi in aceeasi oala....oamenii au despre ce vorbi si nu se mai gandesc atat de mult la somaj, la politicile guvernului, etc, etc...S-a intamplat sa fie romanii acum.....tot atat de bine, puteau fi si altii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Feb 2009, 06:39 PM
Mesaj #273


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(maxmara @ 19 Feb 2009, 12:36 PM) *
Am citit pe undeva ca in Italia, violurile facute de romani reprezinta 9% din totalul violurilor. Pe de alta parte, sa nu uitam ce pancarte afisa galeria de la Lazio Roma in timpul razboiului din Iugoslavia.

9% pentru niste venetici este mult, mai ales in Italia patria fascismului. Nici eu nu pot sa uit ce au facut italienii dupa ce au emigrat in SUA, dar dupa cum bine vezi nimeni nu-i trage de maneca sa se uite in trecutul lor nu prea indepartat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 19 Feb 2009, 11:35 PM
Mesaj #274


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



QUOTE(marduk @ 19 Feb 2009, 07:39 PM) *
9% pentru niste venetici este mult, mai ales in Italia patria fascismului. Nici eu nu pot sa uit ce au facut italienii dupa ce au emigrat in SUA, dar dupa cum bine vezi nimeni nu-i trage de maneca sa se uite in trecutul lor nu prea indepartat.

Este reprobabil ceea ce au facut romanii in aceasta poveste cu violurile in Italia, desigur, insa ma intreb daca acum au inceput sa violeze sau tot asa s-a mai intamplat si in trecut ? Iar daca s-a mai intamplat, de ce nu s-a facut atata tam-tam ?Paine inca mai au( cu toate ca se plangeau acu ceva timp ca au crescut preturile si la acest produs)....lipsea circul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 20 Feb 2009, 12:03 AM
Mesaj #275


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Rahaturile alea de statistici spun altceva. Romanii-s in top se pare la alte activitati, cum ar fi furturile. Majoritatea violurilor raportate sunt in comunitate. Chestia e ca violu' e un semn de inferioritate. Tre' sa fii retardat ca sa violezi, un mascul de mascul are tone de femei la orice ora. Asa suna teoria, fireste. Deci romanii-s rasa inferioara, ceea ce unora le convine, ca doar nici un patron care se respecta n-o sa-si plateasca bine angajatii la negru daca-s inferiori si retardati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexei
mesaj 20 Feb 2009, 01:07 AM
Mesaj #276


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 477
Inscris: 14 July 05
Din: botosani
Forumist Nr.: 6.616



QUOTE(maxmara @ 19 Feb 2009, 11:35 PM) *
Este reprobabil ceea ce au facut romanii in aceasta poveste cu violurile in Italia, desigur, insa ma intreb daca acum au inceput sa violeze sau tot asa s-a mai intamplat si in trecut ? Iar daca s-a mai intamplat, de ce nu s-a facut atata tam-tam ?Paine inca mai au( cu toate ca se plangeau acu ceva timp ca au crescut preturile si la acest produs)....lipsea circul...


eu as spune(fara sa scuz in vreun fel infractiunile savarsite de acei trogloditi)ca este jignitor atacul presei italiene asupra romanilor si a imaginii Romaniei,au fost cazuri in care romani au fost ucisi,batuti,maltrati,romance violate,batute ucise,COPII romani jigniti,batjocoriti de colegii de scoala pentru singura vina de a fi romani,multe dintre aceste cazuri mult mai grave si cu toate acestea nu au fost atat de mediatizate de "stampa italiana",eventual schitate in doua randuri-in nici un caz in prima pagina;imi vine in minte cazul adolescentei romance de 17 ani impuscata de "logodnicul" italian de 29 ani(impreuna aveau o fetita de doua luni) in fata parintilor in seara de revelion:
"CRONACA [email="?subject=Articolo%20di%20Repubblica.it%20&body=http%3A//www.repubblica.it/2008/01/sezioni/cronaca/rosarno-romena/rosarno-romena/rosarno-romena.html"] [/email]
Rosarno (Rc): avevano una figlia di due mesi, lei voleva lasciarlo
Lui č andato a cercarla e ha sparato, ricercati due complici


[b]Uccisa una giovane romena
arrestato l'ex convivente italiano
[/b]

Duana Cornelia


ROSARNO (Reggio Calabria) -
Lei voleva lasciarlo, lui č andato a sparare in aria sotto casa dei suoceri, a Rosarno. Agli inquirenti aveva parlato di un proiettile vagante: ma ora č accusato di omicidio volontario e detenzione illegale di armi. Una giovane romena di diciassette anni, Duana Cornelia, č stata raggiunta da un colpo di pistola al petto, in casa. Vana la corsa del convivente, un italiano con precedenti penali, all'ospedale di Polistena.

Giuseppe Ceravolo, 29 anni, si trova ora in stato d'arresto. Altri due uomini sono ricercati. La ragazza era giunta a Rosarno due anni fa con i genitori, che trovarono casa vicino l'assassino. Ceravolo avviņ con la minore una relazione sentimentale dalla quale, due mesi fa, č nata una bambina.

Negli ultimi tempi, la ragazza aveva manifestato il desiderio di lasciare l'uomo, considerato un violento, e si era rifugiata a casa dei genitori. Negli ultimi tempi, c'erano state molte liti, Ceravolo aveva pił volte minacciato la famiglia romena.

Ieri sera si č presentato davanti a casa di Duana insieme a due amici, e ha cominciato a sparare in aria. Il padre della ragazza ha invitato i tre ad allontanarsi. Ceravolo ed i suoi amici hanno quindi deciso di andare via, ma poco dopo sono tornati ed hanno ripreso a minacciare.

Duana e i genitori sono quindi usciti dall'abitazione: durante un litigio Ceravolo, secondo quanto hanno ricostruito gli agenti del commissariato di Gioia Tauro, ha sparato il colpo di pistola che ha ucciso la ragazza."

Cam asa arata un articol despre un italian care intretine relatii sexuale cu o minora(de nationalitate romana),relatii ce au ca fruct un copil;la doua luni de la nastere,in seara de revelion, mama(minora) este impuscata sub ochii parintilor de catre logodnicul italian.Vi se pare neimportant?Vi se pare prea putin imoral?Daca el,era roman si ea italianca cred ca ar fi prins prima pagina pentru mult timp,pe cand asa s-a musamalizat rapid,fara valva fara tam-tam,ma indoiesc ca in Romania s-a auzit ceva...si viata(romanilor din Italia) merge mai departe


--------------------
prietenii sunt la fel ca umbrelele:atunci cand ploua nu gasesti nici una
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 20 Feb 2009, 11:34 AM
Mesaj #277


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



QUOTE(alexei @ 20 Feb 2009, 02:07 AM) *
eu as spune(fara sa scuz in vreun fel infractiunile savarsite de acei trogloditi)ca este jignitor atacul presei italiene asupra romanilor si a imaginii Romaniei,au fost cazuri in care romani au fost ucisi,batuti,maltrati,romance violate,batute ucise,COPII romani jigniti,batjocoriti de colegii de scoala pentru singura vina de a fi romani,multe dintre aceste cazuri mult mai grave si cu toate acestea nu au fost atat de mediatizate de "stampa italiana",eventual schitate in doua randuri-in nici un caz in prima pagina;imi vine in minte cazul adolescentei romance de 17 ani impuscata de "logodnicul" italian de 29 ani(impreuna aveau o fetita de doua luni) in fata parintilor in seara de revelion:
"CRONACA [email="?subject=Articolo%20di%20Repubblica.it%20&body=http%3A//www.repubblica.it/2008/01/sezioni/cronaca/rosarno-romena/rosarno-romena/rosarno-romena.html"] [/email]
Rosarno (Rc): avevano una figlia di due mesi, lei voleva lasciarlo
Lui č andato a cercarla e ha sparato, ricercati due complici


[b]Uccisa una giovane romena
arrestato l'ex convivente italiano
[/b]

Duana Cornelia


ROSARNO (Reggio Calabria) -
Lei voleva lasciarlo, lui č andato a sparare in aria sotto casa dei suoceri, a Rosarno. Agli inquirenti aveva parlato di un proiettile vagante: ma ora č accusato di omicidio volontario e detenzione illegale di armi. Una giovane romena di diciassette anni, Duana Cornelia, č stata raggiunta da un colpo di pistola al petto, in casa. Vana la corsa del convivente, un italiano con precedenti penali, all'ospedale di Polistena.

Giuseppe Ceravolo, 29 anni, si trova ora in stato d'arresto. Altri due uomini sono ricercati. La ragazza era giunta a Rosarno due anni fa con i genitori, che trovarono casa vicino l'assassino. Ceravolo avviņ con la minore una relazione sentimentale dalla quale, due mesi fa, č nata una bambina.

Negli ultimi tempi, la ragazza aveva manifestato il desiderio di lasciare l'uomo, considerato un violento, e si era rifugiata a casa dei genitori. Negli ultimi tempi, c'erano state molte liti, Ceravolo aveva pił volte minacciato la famiglia romena.

Ieri sera si č presentato davanti a casa di Duana insieme a due amici, e ha cominciato a sparare in aria. Il padre della ragazza ha invitato i tre ad allontanarsi. Ceravolo ed i suoi amici hanno quindi deciso di andare via, ma poco dopo sono tornati ed hanno ripreso a minacciare.

Duana e i genitori sono quindi usciti dall'abitazione: durante un litigio Ceravolo, secondo quanto hanno ricostruito gli agenti del commissariato di Gioia Tauro, ha sparato il colpo di pistola che ha ucciso la ragazza."

Cam asa arata un articol despre un italian care intretine relatii sexuale cu o minora(de nationalitate romana),relatii ce au ca fruct un copil;la doua luni de la nastere,in seara de revelion, mama(minora) este impuscata sub ochii parintilor de catre logodnicul italian.Vi se pare neimportant?Vi se pare prea putin imoral?Daca el,era roman si ea italianca cred ca ar fi prins prima pagina pentru mult timp,pe cand asa s-a musamalizat rapid,fara valva fara tam-tam,ma indoiesc ca in Romania s-a auzit ceva...si viata(romanilor din Italia) merge mai departe

Daca cineva are ocazia sa se uite la stirile de la tv-ul italian, la cele regionale, cand sunt cele din sud, o sa aibe impresia ca vede un film cu mafia. Se impusca lumea acolo in fiecare zi, batai intre clanuri mafiote, magazine si restaurante incendiate pt ca nu au platit taxe de protectie, isi impusca nevestele ca vor sa divorteze de ei, fac sa dispara oameni ( lupara bianca ), etc, etc.Dar despre asta nu se vorbeste pt ca lumea este obisnuita cu asa ceva, este oarecum “normal“....Daca s-ar intampla in Romania ce se intampla in sudul Italiei, , ar trebui sa primim cota -parte din vanzarea ziarelor.....Dar asa este cand se incep aceste campanii de presa.....au nevoie si ei de ceva nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 20 Feb 2009, 02:23 PM
Mesaj #278


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Pot trai si fara aceasta Italie. Italienii au uitat ca, in anii '50, erau cersetorii, infractorii si mortii de foame ai Europei:
http://www.gardianul.ro/Pot-trai-foarte-bi...ie-s130005.html


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Feb 2009, 05:08 AM
Mesaj #279


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



italienii sunt in continuare nespalatii vestului, dar daca si-au gasit prostii...
ordonanta lor de urgenta incita la fascism... cred ca ar trebui sa le dam putin in freza cu afacerile lor cu tot


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 21 Feb 2009, 11:57 AM
Mesaj #280


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



QUOTE(mutulica @ 21 Feb 2009, 06:08 AM) *
italienii sunt in continuare nespalatii vestului, dar daca si-au gasit prostii...
ordonanta lor de urgenta incita la fascism... cred ca ar trebui sa le dam putin in freza cu afacerile lor cu tot

Cica au adoptat acel proiect de lege......sunt curios ce o sa iasa din chestia aia cu acele “patrule neinarmate“ ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 03:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman