HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Scandalul Cu Romanii Din Italia
SORIN
mesaj 21 Feb 2009, 02:29 PM
Mesaj #281


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Interesant ca doar in Italia sunt femei violate de romani...in Spania, Israel si alte tari in care au fost si inca sunt sute de mii de romani la munca nu s-a auzit de asemenea valuri de viol. Si macaronarii aia care odata atrageau copile cu nimicuri din vest, nu au violat fetele noastre?? A profita sexual de niste amarate adolescente ce au cazut cu miile in plasa lor, cum se numeste??

Sa ii prinda pe aia care au violat, sa le taie instrumentul...no problem! Dar sa fim cu totii acuzati din cauza unor javre, deja trece orice limita.

Sorin.

ps. Nu tin minte sa fi vazut in Italia femei sa-mi produca vreo miscare in pantaloni......una mai nasoala ca alta!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 22 Feb 2009, 11:43 AM
Mesaj #282


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052





ps. Nu tin minte sa fi vazut in Italia femei sa-mi produca vreo miscare in pantaloni......una mai nasoala ca alta!!

Sorin.
[/quote]
Serios ? Eu traiesc cu impresia ca italiencele sunt femei tip ´brunete-focoase´....chiar asa nasoale sunt ? unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Feb 2009, 11:59 AM
Mesaj #283


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Alea din reclame is faine; celelalte au picioare scurte si gura mare spoton.gif

"Situatia romanilor din Italia e cam Maroni. Viol, viol!, striga babele din presa italiana, doar-doar vor primi satisfactie. Toti romanii urla, canta (manele) si violeaza, pe banda, italience oarbe, mute si oloage. Haideti, frati de Ram, chiar asa?!"


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Feb 2009, 11:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
SORIN
mesaj 22 Feb 2009, 01:51 PM
Mesaj #284


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE(maxmara @ 22 Feb 2009, 11:43 AM) *
ps. Nu tin minte sa fi vazut in Italia femei sa-mi produca vreo miscare in pantaloni......una mai nasoala ca alta!!

Sorin.

Serios ? Eu traiesc cu impresia ca italiencele sunt femei tip ´brunete-focoase´....chiar asa nasoale sunt ? unsure.gif


Stii ceva?? Si mai nasoale ohyeah.gif ohyeah.gif Cred ca doar englezoaicele le intrec!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxmara
mesaj 22 Feb 2009, 02:04 PM
Mesaj #285


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 80
Inscris: 25 October 03
Din: Germania
Forumist Nr.: 1.052



Pt. Sorin si Cla :
Mi-ati zdrobit visele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 22 Feb 2009, 04:24 PM
Mesaj #286


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



N-a fost intentionat !!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Feb 2009, 05:38 PM
Mesaj #287


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Poate le pun ceva in cafea italienii, sa aiba tapi ispasitori pentru ceea ce fac ei, mai sti? vreun vaccin, ceva, care sa-i faca pe romani so ia razna. drunk.gif

Acest topic a fost editat de marduk: 22 Feb 2009, 10:37 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 22 Feb 2009, 06:11 PM
Mesaj #288


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Poate am eu o problema de perceptie, insa acum cateva zile m-am intors din Milano, si pe bune daca am simtit sau am auzit ca italienii au ceva cu romanii. Ba din contra, pe unde am fost, si am intrebat, chiar si in magazine de unde mai cumparam una alta, toti imi vorbeau frumos de romani. Cativa italieni chiar se laudau ca au foarte buni prieteni romani. In vreo doua magazine am gasit doua angajate romance cu care am si stat de vorba si pe care colegii lor le apreciau foarte mult.
Intr-un restaurant foarte bun, seful de sala era roman si tot acolo era si o ospatarita tot romanca. De mult n-am mai mancat asa de bine ca acolo.
In Milano, prin urmare, toate bune si frumoase. smile.gif

Poate mai la sud, in Roma, se poate sa fie grozaviile astea. Oricum Milano nu se compara cu Roma. Parerea mea.

Obs. Am constatat totusi ca italienii stiu sa faca diferenta intre tigani si romani, dar fac pe niznaii ca sa fie si ei bagati in seama. - La aia antiromani ma refer.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
necko
mesaj 22 Feb 2009, 06:58 PM
Mesaj #289


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 53
Inscris: 14 February 05
Forumist Nr.: 5.707



QUOTE
Stii ceva?? Si mai nasoale Cred ca doar englezoaicele le intrec!


exagerezi, Sorin! eu stiu cel putin o italianca frumoasa. e adevarat ca are doar cinci ani si e blonda, cu ochi albastri, ca o adevarata nordica, dar te asigur ca e italianca get beget rolleyes.gif

acuma serios vorbind, in nordul Italiei, cel putin in zona unde locuiesc eu, nu sunt si nu s-a auzit de probleme cu romanii. si sunt destui si pe aici. nu spre Milano, unde spune Clopotel, ci mai spre est, in Dolomiti. italienii te respecta si sunt extrem de deschisi si binevoitori, indiferent ca esti roman, chinez, marocan, ucrainean sau de oriunde ai fi, atita timp cit iti vezi de treaba si respecti la rindul tau. e o regula simpla si de bun simt.

acuma, nu contest ca in zona Romei si in sudul Italiei sunt asemena probleme, dar stiu sigur ca sunt amplificate foarte mult de mass media si, in mare parte, au o miza politica.

Acest topic a fost editat de necko: 22 Feb 2009, 07:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 22 Feb 2009, 07:14 PM
Mesaj #290


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(necko @ 22 Feb 2009, 06:58 PM) *
acuma, nu contest ca in zona Romei si in sudul Italiei sunt asemena probleme, dar stiu sigur ca sunt amplificate foarte mult de mass media si, in mare parte, au o miza politica.

Sa nu uitam si cine controleaza sudul Italiei! Prea multi mafioti pe km patrat nu au loc, de aceea se elimina concurenta prin toate mijloacele.

Necko - cu o floare nu se face primavera.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
necko
mesaj 22 Feb 2009, 08:01 PM
Mesaj #291


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 53
Inscris: 14 February 05
Forumist Nr.: 5.707



QUOTE
Necko - cu o floare nu se face primavera.


dar nici cu un pom uscat padurea nu e uscata toata si buna de pus pe foc.


--------------------
"pentru ca existam, trebuie sa stim totul... " - Herman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Feb 2009, 10:54 PM
Mesaj #292


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Clopotel @ 22 Feb 2009, 06:11 PM) *
Ba din contra, pe unde am fost, si am intrebat, chiar si in magazine de unde mai cumparam una alta, toti imi vorbeau frumos de romani.
Obs. Am constatat totusi ca italienii stiu sa faca diferenta intre tigani si romani, dar fac pe niznaii ca sa fie si ei bagati in seama. - La aia antiromani ma refer.

Daca ai fost imbracat in haine preotesti nu ma mira, italienii au un respect deosebit pentru preoti. E bine, e rau? faptul ca au inceput sa faca diferenta intre romani si tigani. Dreapta italiana nu cred ca face diferenta, din contra chiar cauta sa insinueze ca romanii ar fi tigani si invers.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 22 Feb 2009, 11:51 PM
Mesaj #293


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE(Clopotel @ 22 Feb 2009, 06:11 PM) *
Poate am eu o problema de perceptie, insa acum cateva zile m-am intors din Milano, si pe bune daca am simtit sau am auzit ca italienii au ceva cu romanii. Ba din contra, pe unde am fost, si am intrebat, chiar si in magazine de unde mai cumparam una alta, toti imi vorbeau frumos de romani. Cativa italieni chiar se laudau ca au foarte buni prieteni romani. In vreo doua magazine am gasit doua angajate romance cu care am si stat de vorba si pe care colegii lor le apreciau foarte mult.
Intr-un restaurant foarte bun, seful de sala era roman si tot acolo era si o ospatarita tot romanca. De mult n-am mai mancat asa de bine ca acolo.
In Milano, prin urmare, toate bune si frumoase. smile.gif

Poate mai la sud, in Roma, se poate sa fie grozaviile astea. Oricum Milano nu se compara cu Roma. Parerea mea.

Obs. Am constatat totusi ca italienii stiu sa faca diferenta intre tigani si romani, dar fac pe niznaii ca sa fie si ei bagati in seama. - La aia antiromani ma refer.


Coane...unde sunt trufandele romance, nu e de mirare ca suntem apreciati...oare crezi ca au au uitat tipul raposatului? Atunci is faceau de cap, acum ne lasa in pace doar din nostalgie......................

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 23 Feb 2009, 01:16 AM
Mesaj #294


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Daca statul nu reuseste, poate e cazul sa devenim noi mai vigilenti.


din articolul citat de Cla.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 23 Feb 2009, 09:15 AM
Mesaj #295


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Draga Marduk
QUOTE
Daca ai fost imbracat in haine preotesti nu ma mira, italienii au un respect deosebit pentru preoti.

smile.gif Sa fiu imbracat in haine preotesti???!!! Dar eu nu sunt preot, nici diacon, nici calugar, fara absolut nici o functie in Biserica, alta decat simplu crestin ca atatea alte milioane de oameni... Am fost imbracat ca un om obisnuit de pe strada, asa cum ma imbrac deobicei...
Nu cred ca dupa hainele mele se luau cand imi vorbeau frumos despre romani smile.gif


Draga Sorin,
QUOTE
Coane...unde sunt trufandele romance, nu e de mirare ca suntem apreciati...

Din cate am vazut, romanii si romancele de care vorbeam, lucrau foarte bine si de ani de zile se zbateau sa faca totul ca la carte. Din acest motiv, cred eu, ca sunt ei apreciati acolo unde lucreaza. Altfel nu ar fi rezistat atat timp acolo.

Si ma bucur, ca avand posibilitatea sa calatoresc destul de des prin lume, in foarte multe locuri, pana si in cele mai izolate insule, am auzit oameni care se laudau ca au buni prieteni romani, si chiar am intalnit si romani pe acolo, plecati de ani buni, realizati profesional si financiar prin munca cinstita. Nici nu va spun ce fericit sunt dupa intalnirea cu ei. Atunci parca Romania imi pare altfel. Este adevarat ca imi trece a doua zi dupa ce revin in tara, dar pe unde merg, nu ascund deloc ca sunt roman, ba din contra, afirm asta cu tarie...

Exista o categorie aparte de straini, care chiar au vizitat Romania, in special Bucurestiul. Majoritatea pe care i-am intalnit, au facut acest lucru pe timpul lui Ceausescu. Am ramas surprins sa constat ca parerile lor despre acel Bucuresti si acea Romania sunt extraordinar de bune, pentru ca s-au simtit foarte bine aici, si chiar isi exprimau dorinta de a reveni.
Acum insa, am indoieli ca se vor mai simti atat de bine aici ca atunci sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 Feb 2009, 06:30 PM
Mesaj #296


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Un sfert dintre violatorii din Italia sunt români
24 Februarie 2009, ora 17:28 | | |
Românii sunt responsabili de 24 la sută din violurile comise la Roma, în timp ce în 42 la sută din cazurile de agresiuni sexuale autorii sunt italieni, arată cifre oficiale ale Ministerului italian de Interne, citate de Mediafax.

Potrivit datelor oficiale, în 2008 la Roma au avut loc 317 agresiuni sexuale, faţă de 339 în anul 2007. La Milano (nord), românii sunt responsabili de 11 la sută din cazurile de violuri, iar la Bologna zece la sută dintre autorii violenţelor sexuale sunt imigranţi români.

La nivel naţional, doar 7,8 la sută dintre autorii violurilor sunt români, peste 60 la sută fiind italieni, anunţă Ministerul de Interne de la Roma. Potrivit datelor oficiale, 85,3 la sută dintre victimelor violurilor sunt femei, iar 68,9 la sută sunt italience.


daca in Libertatea zice ca Roma = Italia... eu ce dreaq sa mai zic...
si daca la nivel national romanii sunt cam 8% din 2% de locuitori, procentul e mare... din pacate cam prea mare
pe de alta parte nu suntem convinsi ca nu s-au violat intre ei... (ca doar 85% au fost femei violate)


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 24 Feb 2009, 06:37 PM
Mesaj #297


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(mutulica @ 24 Feb 2009, 07:30 PM) *
[i]Un sfert dintre violatorii din Italia sunt români

si cate sferturi dintre 'masculo feroce italiano vero' e gay? spoton.gif

patrule, parca sunt soimii patriei. si-au gasit macaronarii inca un motiv sa o tuleasca de acasa la o pizza 'garda la patria'....





--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Feb 2009, 08:03 PM
Mesaj #298


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Clopotel @ 23 Feb 2009, 09:15 AM) *
Nu cred ca dupa hainele mele se luau cand imi vorbeau frumos despre romani

Cred ca ai barba rolleyes.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Feb 2009, 07:54 AM
Mesaj #299


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(turbo trabant @ 24 Feb 2009, 08:37 PM) *
si cate sferturi dintre 'masculo feroce italiano vero' e gay? spoton.gif

patrule, parca sunt soimii patriei. si-au gasit macaronarii inca un motiv sa o tuleasca de acasa la o pizza 'garda la patria'....


parerea mea ca tot ce e mai la sud de Genoa - Venetia e populat de lenesi gelati. as mai da putin credit Toscanei ca da bine la turism si in melodrame si Romei ca e capitala si a fost o data ceva... in rest, unde te duci e plin de puturosi care stau la soare si asteapta sa le pice para malaiata
intre timp se mai joaca putin de-a mafia, sau isi fac comitete fasciste care sa faca ordine in tara ... nu-s buni de nimic...

ce nu inteleg eu la aia 7.8% ce naiba au gasit sa violeze acolo (exceptand romancele) ... poate cum spui tu... niste gelati din astia efeminati


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Feb 2009, 01:04 PM
Mesaj #300


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(mutulica @ 25 Feb 2009, 08:54 AM) *
parerea mea ca tot ce e mai la sud de Genoa - Venetia e populat de lenesi gelati. as mai da putin credit Toscanei ca da bine la turism si in melodrame si Romei ca e capitala si a fost o data ceva... in rest, unde te duci e plin de puturosi care stau la soare si asteapta sa le pice para malaiata
intre timp se mai joaca putin de-a mafia, sau isi fac comitete fasciste care sa faca ordine in tara ... nu-s buni de nimic...

ce nu inteleg eu la aia 7.8% ce naiba au gasit sa violeze acolo (exceptand romancele) ... poate cum spui tu... niste gelati din astia efeminati

daca romanii erau in capitalism 50 de ani cati au fost italienii nu ajungeau in halul asta de puturosi.

am lucrat cu italieni si pot sa spun ca erau zile in care imi venea sa ii dau cu capul de birou pana le sarea gelul din cap. nimic nu faceau , decat barfe susanele si ciupeli. e drept erau si exceptii dar rare. in schimb rumeno e boi si munceste mult, nu intelege ca nu trebuie sa muncesti putin si sa faci pauze la cafele lungi. cam la asta se rezuma problema in in italia ( de parca in spania nu sunt tot romani).

scandalul asta e de genul : statul italian pe care italienii si l-au facut praf face din tantar armasar. cand cosa nostra va fi societate de binefacere atunci ii cred. jamie.gif

asta nu inseamna ca romanii sunt ingerasi.

LE: dupa ce am postat am citit aici http://www.bloombiz.ro/international/itali...opriei-coruptii

"Politia din Peninsula ar trebui sa se intrebe de ce fluxurile infractionale s-au indreptat dupa '90 spre Italia si nu spre Germania sau Franta, de exemplu. Si sa gaseasca raspunsul inclusiv in propria ograda, in filierele de emigratie ilegala coordonate de "buni cetateni italieni" si ignorate de niste autoritati corupte.

Pe masura ce criza - al carei centru se muta dinspre SUA spre Europa/Asia in acest an - isi va arata tot mai dramatic coltii, nationalismele, identificarea "strainului" cu o cauza a relelor, intoleranta si extremismele vor fi tot atitea tentatii pentru niste guvernanti in deriva si lipsiti de solutii reale. Ceea ce acum se intimpla in Italia cu romanii trebuie sa fie un semnal de alarma pentru intreaga Europa, nu doar pentru Bucuresti."




Acest topic a fost editat de turbo trabant: 25 Feb 2009, 01:31 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senatoru clestil...
mesaj 1 Mar 2009, 02:38 PM
Mesaj #301


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 2 August 05
Forumist Nr.: 6.732




cum vad eu in linii mari situatia din migratorilor muncitori si/sau a migratorilor infractori din Romania inspre Italia :

1. infractorii fie si tigani sunt imputiti, nu etnia tiganeasca.

2. cei care nu muncesc, nu platesc taxe traiesc pe spinarea cetatenilor-taxpayers ai acelei tari

3. fara justificarea unui buletin (certificat de nastere )cu greu pot fi tolerati pe baza generozitatii liberei circulatii europene pe strazi, pe locuri virane reprezentand un potential pericol social ; si nici macar atunci

4. privare de libertate pe perioada mai lunga pt infractori, si decaderea din drepturile parentale ale parintilor homlesi,alcoolici, inapti, iresponsabili, incestuosi samd pt a proteja copilul oferandu-i ingrijire si educatie adecvata care sa-i ofera Sansa la o Viata Mai Buna, La o Alta Viata

5. manifestari si violente neo-fascisto-teribiliste ale unor italieni ,asta un risc si un pret prea mare pe care cei 2 milioane de romani din Italia ( unii traind aceesi viata de mica infractionalitate, gainarie, altii muncind pe branci intr-o semi-sclavie) NU trebuie sa il plateasca, si trebuiesc aparati atat de Statul Roman, cat si tratati corect de Statul Italian,beneficiind de drepturile europene.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 3 Mar 2009, 07:51 PM
Mesaj #302


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



QUOTE(senatoru clestilor @ 1 Mar 2009, 02:38 PM) *
cum vad eu in linii mari situatia din migratorilor muncitori si/sau a migratorilor infractori din Romania inspre Italia :

Nu am inteles exact ceea ce vrei sa spui!
Cum adica ''situatia din migratorilor?

QUOTE(senatoru clestilor @ 1 Mar 2009, 02:38 PM) *
1. infractorii fie si tigani sunt imputiti, nu etnia tiganeasca.

Nu, nu toti infractorii sunt si nesimtiti. wink.gif
QUOTE(senatoru clestilor @ 1 Mar 2009, 02:38 PM) *
2. cei care nu muncesc, nu platesc taxe traiesc pe spinarea cetatenilor-taxpayers ai acelei tari

Gresit. Ca sa poti beneficia de ajutor de j=somaj in mod normal trebuie sa fi muncit in acea tara, ytrebuie sa fi platit macar o perioada de timp taxe catre stat.

QUOTE(senatoru clestilor @ 1 Mar 2009, 02:38 PM) *
3. fara justificarea unui buletin (certificat de nastere )cu greu pot fi tolerati pe baza generozitatii liberei circulatii europene pe strazi, pe locuri virane reprezentand un potential pericol social ; si nici macar atunci

Ce are buletinul cu un potential pericol social???

QUOTE(senatoru clestilor @ 1 Mar 2009, 02:38 PM) *
4. privare de libertate pe perioada mai lunga pt infractori, si decaderea din drepturile parentale ale parintilor homlesi,alcoolici, inapti, iresponsabili, incestuosi samd pt a proteja copilul oferandu-i ingrijire si educatie adecvata care sa-i ofera Sansa la o Viata Mai Buna, La o Alta Viata

Shafu, discutia nu era despre Mr. G, upstairs. wink.gif

QUOTE(senatoru clestilor @ 1 Mar 2009, 02:38 PM) *
5. manifestari si violente neo-fascisto-teribiliste ale unor italieni ,asta un risc si un pret prea mare pe care cei 2 milioane de romani din Italia ( unii traind aceesi viata de mica infractionalitate, gainarie, altii muncind pe branci intr-o semi-sclavie) NU trebuie sa il plateasca, si trebuiesc aparati atat de Statul Roman, cat si tratati corect de Statul Italian,beneficiind de drepturile europene.

Cat patriotism .... blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 4 Mar 2009, 06:09 AM
Mesaj #303


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



ce de rahat se facura macaronarii... ca doi dintre violatori au cazut si testul adn (adica nu se potriveste) si urmarirea telefoanelor (care erau in alt loc decat violul, la ora cu pricina)


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Mar 2009, 04:41 PM
Mesaj #304


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



din pacate mai exista si fratii, adica la nevoie se cunosc ei. sa vedem daca adn-ul se potriveste, daca nu tare mi-e teama de tradare, cine stie ce-o fi vazut fatuca aia in acele momente, o fi vreun varcolac de albanez sau marocan, mai sti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Mar 2009, 10:07 AM
Mesaj #305


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



spoton.gif Umberto Eco sare în apărarea "nenorociţilor de români" din Italia


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2009, 05:49 PM
Mesaj #306


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Scaraffia: „România este cel mai rău loc din Europa”


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Apr 2009, 09:38 PM
Mesaj #307


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.101
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu stiu ce sa zic, Marduk. Nu-mi place a generaliza, si la asa ceva as putea spune multe, dar ma abtin si trec la calm.
Pot sa spun doar pe scurt ca acei "Psihologi şi profesori universitari din Peninsulă" au o raspundere morala, de care sunt inconstienti.
Sau o fac cu buna cunostinta de cauza, ori:
- stiu cum pot manipula prostimea
- sunt manipulati si stiu asta
- sunt manipulati si manipuleaza prostimea
- o fac de buna voie si-si revarsa brain-eject pe bani

În Italia nu ma mira nimic, nici macar lipsul moralitatii, daca ma gândesc doar la Vatican... hh.gif

Ba da, scuze, ma mira faptul ca Vaticanul nu e in Palermo rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Apr 2009, 10:19 AM
Mesaj #308


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



din pacate pentru noi... stam atit de prost la capitolul imagine si perceptie... si asta doar din cauza noastra
m-am intors recent dintr-o calatorie mai lunga, cu masina, si a trebuit sa opresc in parcari/benzinarii pe linga autostrada pt alimentare si alte cele
in cam toate benzinariile, autocare cu romani.. imagini triste de oameni obositi, si chinuiti.
la un moment dat m-a frapat faptul ca unul din cei din grupul meu a spus ceva in genul "pazeste buzunarele ca e plin de ai nostri pe aici"
si... m-am uitat la fetele celor din jur... la prima faza m-am gandit sa ma pazesc... iar la a doua... am realizat ca multi dintre ei traiau cu frica sa nu li se fure ceea ce aveau in bagaj...

de fapt ceea ce conta la sfarsit era teama, si perceptia de oameni care nu mai au ce pierde...

din pacate pentru noi, perceptia negativa pe care o au ceilalti despre noi vine chiar din modul in care ne prezentam lor


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 02:00 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman