HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Closed TopicStart new topic
> O:.M:.R:. - Ilustri Franc-Masoni
thunder
mesaj 1 Jul 2004, 09:31 PM
Mesaj #146


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Minerval @ 1 Jul 2004, 11:08 PM)
Domnule thunder eu vin cu afirmatii concrete, reale, credibile. Dvs. sunteti cel care vine in sustinerea pledoariilor cu argumentatii caricaturale, pe scurt ireale.

- ok, atunci fii bucuros, ca informatiile oferite de mine sint "ireale" si "goale" caci nu va "atinge pe nimeni. Intristeaza-te si tremura insa daca ele contin adevaruri si sint "grele", pt. ca astfel vor ajunge nu numai in mintea oamenilor, ci si in inima si sufletul lor, caci odata intrat acolo, Adevarul face adevarate miracole. Poate ca din acest motiv tie frica de informatiile pe care le ofer si modul in care le ofer, incercind cu disperare sa ma denigrezi atit ca om cit si informatiile oferite. Eu imi iau ca "aliat" pe Dumnezeu si Adevarul. Adevarul este cel care da greutate spuselor cuiva, asa ca ... cine spune adevarul, dintre noi doi, cuvintele lui vor avea greutate, iar cine spune minciuni si falsuri, spune vorbe goale. Cum si eu si tu spunem ca vrem sa scoatem la suprafata adevarul, ne urmez amindoura, si mie si tie: Fie ca Adevarul sa Triumfe ! Sa cistige cel mai bun si inspirat de Dumnezeu !

QUOTE
Deja jocul dvs. a capatat proportii insemnate de vreme ce si redactarile cu pricina au devenit ponderale. Insa sunteti in fata unui compromis de imagine: daca ne slabiti cu aberatiile si neadevarurile nu veti mai avea ce sa prezentati, decat vorbe goale. Asadar, acceptati realitatea: nu ati adus nici o dovada palpabila ori care v-ar putea fi sustinuta intr-un cadru ori for superior, fie el legislativ, civic ori virtual. Fie ca veti accepta aceasta realitate, fie ca nu, rezultatul este acelasi.


- vom vedea ce reprezinta informatiile oferite de mine si altii, cit si cele oferite de voi (pro)masonii. Sezi pe scaun si studiaza atent ce postez si vezi daca si cind se vor sfirsi aceste demascari.

- eu nu fac aici "dovada" pt. forurile legislative, superioare etc, ci expun informatii pe care le pot verifica si altii, fie acum fie peste luni sau ani de zile, cind se vor lovi concret de ele. Dupa cum vezi si forul Suprem, Dumnezeu, va lasa sa "functionati", pt. ca are El planul Lui pt. aceasta planeta si pt. "curba biblica", asa ca, poate vei prinde si tu vremea in care sa poti vedea rezultatul de care acum zici ca ramine acelasi. Iti urez sa mai fii in viata in acele momente.

- dupa cum se vede te-ai fofilat de la un banal juramint asupra unor lucruri pe care tu le consideri adevaruri. O alta "inzestrare" a fratilor: lasitatea

PS. '.'

spoton.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 1 Jul 2004, 09:33 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (March @ 1 Jul 2004, 11:17 PM)
Voican insa nu neaga asa ceva si in plus navigheaza virtos intre metafizica si clit....

- a negat ca este mason in fata micului ecran, in plina emisiune. Eram in fata ecranului cind a negat ca e mason. Intimplare ?! Hmm...

PS. Minerval, asta e ceva concret sau nu ? yikes.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 1 Jul 2004, 09:52 PM
Mesaj #148


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (gio19ro @ 1 Jul 2004, 11:27 PM)
March, Petrica o fi negat el ca, deh, tocmai au fost alegeri, lumea a cam inceput sa cunoasca mai multe despre masonerie si nu-i da bine la imaginea politica insa eu am vazut o poza in care Petrica era cu sortuletul masonic iar cu mainile facea un anuimt gest specific masonic.

- detalii despre semnele masonice folosite de diferiti masoni.

Semnale si ordine francmasonice secrete transmise prin presa

http://www.dezvaluire.go.ro/REVISTA%20FRAN...R5/image008.gif

cuprins rev Francmasoneria nr. 4

Si, de ce nu, si o poza cu petrica. smile.gif

user posted image

PS. Curat nemason ! rofl.gif

PPS. Uneori poza se vede, alteori nu. Nu stiu de ce da erori softul de forum. sad.gif


Acest topic a fost editat de thunder: 1 Jul 2004, 11:03 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 1 Jul 2004, 10:52 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Thunder, eu nu vad poza care zici ca ai postat-o!
Poti sa mai incerci o data?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 1 Jul 2004, 11:05 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (gio19ro @ 2 Jul 2004, 12:54 AM)
Thunder, eu nu vad poza care zici ca ai postat-o!
Poti sa mai incerci o data?

user posted image


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 1 Jul 2004, 11:13 PM
Mesaj #151


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (gio19ro @ 2 Jul 2004, 12:54 AM)
Thunder, eu nu vad poza care zici ca ai postat-o!
Poti sa mai incerci o data?

- pt. cel necunoascator, poza poate parea banala, dar cine studiaza atent revista - Semnale şi ordine francmasonice secrete transmise prin presă vede implicatiile acestor semne, cu care, daca ati fost atenti, chiar si hampu s-a scapat la un monent dat ca, odata initiat fiind, vai cu ce ochi vede acum lumea, si cum descopera el peste tot actiunea masoneriei.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 2 Jul 2004, 09:35 AM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



hmm.gif

Eu zic să nu ne lăsăm induşi īn eroare ... wink.gif ... "thunder" e de fapt un mason şi el, care creează gălăgie īnsă tocmai atunci cānd discuţia ajunge la subiecte mai sensibile - de genul susţinerii dată de masonerie ( sau de anumite loje francmasonice "externe" rolleyes.gif ) lui Adrian Năstase. devil.gif

Ne-am prins īnsă de manevră la timp !! spoton.gif

Acest topic a fost editat de MIA: 2 Jul 2004, 09:36 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Jul 2004, 09:43 AM
Mesaj #153


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Bravos Coane MIA ! Drept in cercul de zece biggrin.gif

Acest topic a fost editat de March: 2 Jul 2004, 09:43 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 2 Jul 2004, 10:15 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



March:

Adrian Nastase nu are o sustinere masonica. As spune ca mai degraba lucrurile stau exact invers.
El a incercat sa isi impuna "in forta" prezenta in masonerie, intrand (asa cum ii sta in obicei) pe usa din dos.
A tras sfori, a imbarligat oameni si situatii, a produs confuzie si deruta in interiorul MLNR, si si-a montat si o marioneta pe cel mai inalt scaun al Ordinului .
Ca urmare a interventiilor sale personale Masoneria Universala priveste azi cu multa suspiciune si retinere Masoneria din Romania, ceea mai mare si mai importanta parte intorcand chiar spatele.


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Jul 2004, 10:51 AM
Mesaj #155


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



H the G,
Total de acord. Am mai spus de cateva ori aici, in ce hal a ajuns masoneria romana( sau ma rog , o parte a ei ?!). Si chiar tu ai spus cum s-a ajuns sa se faca masoni " la vedere" !

Acest topic a fost editat de March: 2 Jul 2004, 10:54 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 2 Jul 2004, 11:23 AM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Hampu The Great @ 2 Jul 2004, 12:17 PM)
Adrian Nastase nu are o sustinere masonica. As spune ca mai degraba lucrurile stau exact invers.

- hampu, nu stii tu pe cine sustin stapinii tai din umbra. Tu nu stii ce se intimpla la nivelul gradelor mai mari si crezi ca stii ce fac si gindesc stapinii vostri. ohyeah.gif

- adrian nastase este sigur sigur sustinut de masonerie, si insasi aceasta negare a lor e o "dovada". El este viitorul lor "ales" pt. presedentie. Cum toti presedintii sint sau au fost masoni si sustinuti de masonerie. Devotat si sclavul ei, vindut trup si suflet masoneriei, indeplinind fara cirnire ordinele ei, "conducind" tara dupa ordinele stapinilor lor masoni, fiind manipulat ca o papusa de teatru de acesti stapini, carora s-a vindut pt. bani, putere si faima, astfel poate fi descris "alesul poporului" la presedentie.

QUOTE
El a incercat sa isi impuna "in forta" prezenta in masonerie, intrand (asa cum ii sta in obicei) pe usa din dos.


- asta e o gogorita. Cind intri prin spate nu ti se ofera portofoliul la presedentia tarii. Cum spuneai tu, in masonerie nu intri cind vrei tu, ci cind vor ei. La fel si cu alegerea unei "papusi" in loc de presedinte, nu te pui ca vrei tu, ci ca te aleg stapinii din umbra. hampu, nu sintem prosti si stim sa citim printre cuvinte, iar tu, si nu numai tu, te-ai scapat cu destule. Vezi ca iti periclitezi capul si "functia" in loja, cind or sa vada astia cite gafe ai facut si cite informatii nedorite oferi "prostimii neinitiate".

- am o intrebare putin mai personala. Ce ai vrut sa spui cu "intrand (asa cum ii sta in obicei) pe usa din dos" ? E o aluzie la informatia amplu vehiculata despre el cum ca e poponar, deci o ia prin dos, sau mai sint si alte actiuni mojice ale lui ? Vad ca nu iti place de el si de modul in care actioneaza. Nu ne ajuti cu ceva informatii sa va ajutam sa scapati de el si sa fie dat afara din masonerie ? "Epuram" masoneria de intrusi cu ocazia asta. spoton.gif

QUOTE
A tras sfori, a imbarligat oameni si situatii, a produs confuzie si deruta in interiorul MLNR, si si-a montat si o marioneta pe cel mai inalt scaun al Ordinului .
Ca urmare a interventiilor sale personale Masoneria Universala priveste azi cu multa suspiciune si retinere Masoneria din Romania, ceea mai mare si mai importanta parte intorcand chiar spatele.


- lucru grav pt. masonii romani, saracii de ei. Ciudat insa ca la interventia lui nastase masoneria s-a ales cu bani de la buget, de la stat, adica din banii contribuabililor. Ce alte grupare ocult-mafiota (discreta) din lume a mai obtinut asa ceva ?

PS. Ai vazut ce zic colegii de forum ? Cica sint coleg de loja cu voi, iar voi nici macar nu v-ati prins, daca nu v-am transmis semnele obisnuite. Vezi ce insemna lipsa de intuitie din partea voastra si faptul ca va bazati doar pe niste "semne si semnale" si nu pe intuitie si inteligenta ? Asta e, fiecare cu ce are. Fa o mini-intilnire de "partid" (loja) cu fratele minerval si schimbati atitudinea si vocabularul murdar cu care va adresati mie, fratelui vostru.

marele, maretul, infinitul si sublimul, super mega fulgerul, alias thunder rofl.gif

T '.'

Scuzati greselile de tipar si chiar de punere in fraza din mesajele expuse pe forum. Din cauza volumului mare de caractere scrise, cit si a varietatii de subiecte expuse, cit si a unei grabe si neatentii, uneori mai scapa si astfel de greseli. Uneori apuc sa le vad si sa editez mesajele si sa le schimb, alte ori fie nu le vad la timp, fie nu mai pot edita mesajul pt. a face acele modificari, asa ca va rog ca atunci cind o fraza/afirmatie nu are sens in contextul in care a fost scrisa, urmatiti sa intelegeti ce am vrut sa spun de fapt. Multumesc, dar astea sint facilitatile oferite de softul forumului si prefer sa nu mai fac corecturile de rigoare printr-o "erata", umplind astfel topicul de alte cuvinte care intr-o anumita masura se repeta. Bafta la toti !

Acest topic a fost editat de thunder: 2 Jul 2004, 01:41 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Jul 2004, 02:44 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



[QUOTE=thunder,2 Jul 2004, 01:25 PM] :
- adrian nastase este sigur sigur sustinut de masonerie, si insasi aceasta negare a lor e o "dovada". El este viitorul lor "ales" pt. presedentie. Cum toti presedintii sint sau au fost masoni si sustinuti de masonerie. Devotat si sclavul ei, vindut trup si suflet masoneriei, indeplinind fara cirnire ordinele ei, "conducind" tara dupa ordinele stapinilor lor masoni, fiind manipulat ca o papusa de teatru de acesti stapini, carora s-a vindut pt. bani, putere si faima, astfel poate fi descris "alesul poporului" la presedentie.
**************

Thunder,

Vezi ca "baietii" wink.gif sunt pe fir si noteaza totul biggrin.gif

Acest topic a fost editat de March: 2 Jul 2004, 02:46 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 2 Jul 2004, 03:30 PM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Noi l-am ales pe Stolojan...

Si Stolojan va fi !!

Noi...adica eu si colegii mei de birou..prezenti acum la munca...Suntem toti constructori deci oarecum masoni...asa ca...



Acest topic a fost editat de Hampu The Great: 2 Jul 2004, 04:00 PM


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 2 Jul 2004, 04:45 PM
Mesaj #159


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



QUOTE
adrian nastase este sigur sigur sustinut de masonerie, si insasi aceasta negare a lor e o "dovada". El este viitorul lor "ales" pt. presedentie.


Mai... documenteaza-te. wink.gif

Alegerile din toamna iti vor demonstra contrariul. Te asigur. La revedere.

Acest topic a fost editat de Minutul: 2 Jul 2004, 04:50 PM


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 2 Jul 2004, 05:51 PM
Mesaj #160


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Trebuie sa ma bag si eu aici , nu se poate .. ca tot ma injura lumea oriunde dau cu gura ...smile.gif

Asadar .. Francmasoneria nu este secreta smile.gif de moment ce toti stiti de ea , secretul este in initiere ..oricine poate fi un francmason dar nu toti vor bea din cupa cunoasterii acestei societati .Lucifer nu este nicaieri prezent ca spirit SATANIC ... biserica crestina a initiat aceasta idee. Lucifer in forma sa initiala este steaua arzatoare , microscosmosul ...reprezinta insasi cunoasterea ..nicidecum vreun demon dezlantuit.Una dintre principalele surse de ascundere a secretului sau dezinformare este revelarea partiala , astfel omul in completa ignoranta dar mareat egocentrism incepe sa dezbata ...minunat si asa si trebuie sa fie. Nu sunt francmason si nici nu vreau sa fiu ... dar cred ca de moment ce bunul om al lui Dumnezeu a inceput prin a spune ca el vrea o loja virtuala cred ca i se putea indeplini aceasta cerinta ( avem topicuri mult mai nesemificative la HAN ).

Cineva stie de unde vine simbolul masoneriei de curiozitate ?

Si inca o treaba ....cat priveste semnele le puteti gasi pe stema daimler-crysler , pe dolarul american , pe moneda sau bacnota EURO ... pe ce vreti voi smile.gif.

Va amintiti de templieri si de imensele acuzatii care le-au fost aduse , ei bine in acest moment si francmasoneria se afla cam in aceiasi situatie. Dar oare ii va distruge asta .... nu cred .


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 2 Jul 2004, 06:19 PM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (March @ 2 Jul 2004, 04:46 PM)
Thunder,

Vezi ca "baietii" wink.gif sunt pe fir si noteaza totul biggrin.gif

- stiu, tocmai de aceea le vorbesc atit de citet. rolleyes.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 2 Jul 2004, 06:22 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Hampu The Great @ 2 Jul 2004, 05:32 PM)
Noi l-am ales pe Stolojan...

Si Stolojan va fi !!

Noi...adica eu si colegii mei de birou..prezenti acum la munca...Suntem toti constructori deci oarecum masoni...asa ca...

- si Stolojan si Basescu si altii tot masoni sint, stim. Dar, dintre doua sau mai multe rele, e de preferat cea mai putin rea.

- vor contribui si altii la "nealegerea" lui nastase si a PSD-ului, caci au calcat pe prea multi pe picioare si uneori chiar pe cine nu trebuia.

PS. Sa nu uit. In niste profetii pe care le-a, citit mai de curind, asupra carora inca nu ma pot pronunta in ceea ce priveste autenticitatea, se specifica ca va fi un al treilea razboi mondial, ca romanii vor fi trimisi la razboi, pe alte coclauri ale planetei, ca vor muri multi pe acolo, si ca presedintele ales din acele vremuri va fi ucis de colegii lui de breasla. Nu am inteles daca se refera la colegi de partid sau de loja, avind in vedere ca presedintii sint masoni si alesi de ei, nu de prostimea romanilor care voteaza ce le dicteaza propaganda mass mediei stapinilor de masoni.

Acest topic a fost editat de thunder: 2 Jul 2004, 06:26 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 2 Jul 2004, 06:33 PM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Minutul @ 2 Jul 2004, 06:47 PM)
QUOTE
adrian nastase este sigur sigur sustinut de masonerie, si insasi aceasta negare a lor e o "dovada". El este viitorul lor "ales" pt. presedentie.


Mai... documenteaza-te. wink.gif

- unde ?

QUOTE
Alegerile din toamna iti vor demonstra contrariul. Te asigur. La revedere.


- contrariul la ce ? Va fi ales un presedinte din rindul romanilor si nu al masonilor ? Un patriot si nu un vinzator de neam si tara ? Un om cinstit si nu un hot ? Contrariul la ce ?

- cum si cu ce ma asiguri ?

- eu nu stiu pe cine si daca voi vota, insa stiu ca pe hotul si sclavul masonilor, bombonel (apropos, cine cum si de ce i-au pus aceasta porecla?) nastase nu il voi vota.

- vad ca si unii masoni sint impotriva masonului nastase. hai sa ne alegem un presedinte comun, un patriot eventual. smile.gif

- l-as alege pe Tiriac, dar vad ca au sarit ca ulii pe el, dupa ce si-a anuntat candidatura, de fapt pe fiul lui, nu pe el, dar in felul asta il pot santaja mai usor. Sau cine stie, poate pe Zamfir, ca le stie a le sufla la nai si nu e nici mason, dar e patriot. smile.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 2 Jul 2004, 06:55 PM
Mesaj #164


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (mememe @ 2 Jul 2004, 07:53 PM)
Trebuie sa ma bag si eu aici , nu se poate .. ca tot ma injura lumea oriunde dau cu gura ...smile.gif

- hmm, topicul e putin altfel prezentat, dar ... hai sa discutam si deaspre idelogia luciferica prezenta sau nu in ideologia masonica.

QUOTE
Asadar .. Francmasoneria nu este secreta smile.gif de moment ce toti stiti de ea , secretul este in initiere ..oricine poate fi un francmason dar nu toti vor bea din cupa cunoasterii acestei societati .


- nu stiu toti de ea. In romania de ex. daca stiu 5% din romani de masonerie, si din acestia daca sint 1% care stiu de adevarata esenta si orientare a masoneriei. Acum se face o propaganda mediatica mai intensa, fie ea pro fie contra, pt. ca ideea principala este sa se afle de ea. Unii sa fie tentati sa adere la ea, altii sa-i fie frica de ea, altii sa o demaste.

QUOTE
Lucifer nu este nicaieri prezent ca spirit SATANIC ... biserica crestina a initiat aceasta idee.


- te inseli. lucifer exista de f. mult timp, cu mult inaintea aparitiei crestinismului sau iudaismului samd. Alaturi de el mai sint si alte spirite "razvratite" si malefice, demoniace sau satanice, iar spiritul lui, ATENTIE, intrucit este o informatie OCULTA si NESTIUTA de multi pina acum, va asigur, se regaseste pe mai multe planete din Univers, insa ca manifestare fizica si concreta el se poate manifesta si exista, DOAR pe Terra !!! Sursa: cartea "Pamintul si Luna" de Jacob Lorber.

- se spune ca cea mai mare realizare a spiritelor satanice (malefice) este aceea de a convinge pe ceilalti (oameni) ca ele nu exista, ca lucifer nu exista. Adevarul e ca cum poti lupta impotriva unui dusman pe care nu il cunosti si nu stii ca exista, sau chiar negi ca exista ? Iata de unde si-au inspirat si ideologii masoni "politica" de actiune la nivelul intregii planete. Ei conduc din umbra, prin papusile puse de ei in diferitele functii. Cind ceva nu merge bine sau se prinde prostul ca e ceva in neregula, schimba papusa dar ei ramin in contiunare la conducere si manipuleaza masele in contiunare.

QUOTE
Lucifer in forma sa initiala este steaua arzatoare , microscosmosul ...reprezinta insasi cunoasterea ..nicidecum vreun demon dezlantuit.


- cunoasterea, ca si inteligenta, poate fi divina sau luciferica, adica benefica sau malefica. Microcosmosul e cu totul altceva, nicidecum lucifer sau o parte a sa, ci este o "copie" miniaturala, holografica a Macrocosmosului, deci a INTREGULUI, nu a unei parti din ea, cum e spiritul lui lucifer.

QUOTE
Una dintre principalele surse de ascundere a secretului sau dezinformare este revelarea partiala ,


- adevarat, dar cam asta faci si tu acum, ne "revelezi partial niste adevaruri". smile.gif

QUOTE
Cineva stie de unde vine simbolul masoneriei de curiozitate ?


- esential vorbind, din aceiasi sursa din care provine si "tatal" ei, asa zisul, mare arhitect, aka lucifer. smile.gif

QUOTE
        Va amintiti de templieri si de imensele acuzatii care le-au fost aduse , ei bine in acest moment si francmasoneria se afla cam in aceiasi situatie. Dar oare ii va distruge asta .... nu cred .


- stim doar ca Adevarul va distruge minciuna si falsul, asa ca ... daca exista minciuna si fals in masonerie, proportia in care se regaseste aceasta acolo, aceea va fi proportia in care va fi distrusa si masoneria. Dumnezeu si Adevarul va hotari cit, cum si daca. Cine o va face, deja stim, Apocalipsa ne-a informat deja.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Jul 2004, 07:16 PM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (thunder @ 2 Jul 2004, 08:24 PM)
PS. Sa nu uit. In niste profetii pe care le-a, citit mai de curind, asupra carora inca nu ma pot pronunta in ceea ce priveste autenticitatea, se specifica ca va fi un al treilea razboi mondial, ca romanii vor fi trimisi la razboi, pe alte coclauri ale planetei, ca vor muri multi pe acolo, si ca presedintele ales din acele vremuri va fi ucis de colegii lui de breasla.

Cum, n-ai vazut/auzit cum unele bazaconii similare le baiguia unul intr-o seara la OTV ? Plus ca va fi o revolta cu multa varsare de sange in Romania, Iliescu asasinat, etc,etc. Nu stiu cand isi lua rudotelul inainte sau dupa emisiune rofl.gif

Acest topic a fost editat de March: 2 Jul 2004, 07:17 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 2 Jul 2004, 07:41 PM
Mesaj #166


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



QUOTE (March @ 2 Jul 2004, 07:18 PM)
Cum, n-ai vazut/auzit  cum unele bazaconii similare le  baiguia unul intr-o seara la OTV ? Plus ca va fi o revolta cu multa varsare de sange in Romania, Iliescu asasinat, etc,etc. Nu stiu cand isi lua rudotelul inainte sau dupa emisiune  rofl.gif

Dar domnule March, cum puteti spune ca respectivul invitat a folosit rudotel?! Ar insemna sa dezinformati opinia publica. In fapt, "onorabilul" a servit in prealabil o masa copioasa de matraguna si valium, fapt pentru care a si inceput sa aiba vedenii. Personal, cred ca si thunder a avut aceeasi dieta, poate si ceva 'limonada' ca bonus, dar sursele sale de dezinformare sunt prea mari chiar si pentru mine pentru a face alte comentarii.

Sursa: "Cum sa creati mase de ignoranti intr-o zi", de arhicunoscutul, mare carturar si academician de renume mondial, amfitrionul slovelor sacre, mana dreapta a divinitatii si martorul Fulgerului etc. - Jacob Lorber

Stapanul din penumbra Pamantului... king.gif
F.'.

Acest topic a fost editat de Minerval: 2 Jul 2004, 10:39 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 2 Jul 2004, 10:50 PM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



QUOTE (thunder @ 1 Jul 2004, 09:33 PM)
(...)te-ai fofilat de la un banal juramint asupra unor lucruri pe care tu le consideri adevaruri.(...)

Domnule thunder lasati la o parte juruirile de Duminica seara si trimiteti-mi notificarea prin pm. Va asteapta o lume noua de descoperit daca veti avea curajul sa intrati. Puteti da linkuri catre adresele amicilor dvs. Daca exista cereri si pentru alte persoane anuntati-ma ca sa stiu din timp.

F.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 3 Jul 2004, 06:58 AM
Mesaj #168


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Deci simbolul masonic vine de la lucifer smile.gif aham ... si lucifer se manifesta doar pe terra din nou aham smile.gif. Tu chiar crezi treburile astea smile.gif Ideea de micrososmos microprosopus nu iti spune nimic ? Lucifer este un nume dat .... nu este un conglomerat de alti demoni.Principala arma ? chiar crezi ca omul are nevoie de ajutor pt a fii ignorant smile.gif Solomon ce iti spune ?


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Jul 2004, 09:32 AM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai oameni buni, masoni sau nu, mai spuneti si ceva legat de titlul acestui subiect " Ilustrii franc-masoni" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 3 Jul 2004, 06:11 PM
Mesaj #170


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



March, vrei sa spui ca Lucifer nu-i suficient de ilustru? rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Jul 2004, 06:24 PM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (gio19ro @ 3 Jul 2004, 08:13 PM)
March, vrei sa spui ca Lucifer nu-i suficient de ilustru? rofl.gif

Asta-i transnational ca sa zic asa si cred ca Thunder stapineste bine fenomenul in privinta lui. biggrin.gif
Eu as vrea ceva despre ai nostri fosti masoni , neaosi, verzi ( pardon) ca bradul ! De la '48, apoi Romania Mica , cea Mare... Pentru ca pe astia actuali ( pretinsi) ii vedem tot timpul pe "sticla'..

Acest topic a fost editat de March: 3 Jul 2004, 08:00 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
carpatic
mesaj 4 Jul 2004, 12:09 AM
Mesaj #172


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 650
Inscris: 4 November 03
Forumist Nr.: 1.128



@mememe, daca vrei sa spui ceva spune-o deschis, nu tachina cu intrebari prea vagi.
Ce legatura este intre microcosmos si microprosopa (nu "microprosopus") ?
Microprosopa e varianta greaca a notiunii ebraice Zeir Anpin, Chipul Mic (sau Chipul Scurt) dar si Nerabdatorul, manifestarea in perceptibil si limitat a lui Dumnezeu ca Rege sacru al universului. Asta dupa Zohar. De-aici incolo problema suporta interpretari.
Incearca sa iti dezvolti ideile, eu zic ca merita wink.gif
Mi-au dat niste idei ultimele posturi si voi pregati si eu pe luni un material mai amplu, daca tot suntem la "Biblioteca..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 4 Jul 2004, 08:46 AM
Mesaj #173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Va salut!
Despre subiectul luciferian voi mai face doar o singura precizare. Luciferul Ratiunii este ghidul intelectual care tinde sa ne conduca catre desavarsirea spirituala, alaturi de Marele Arhitect al Universului. Nu trebuie confundate interpretarile dintre Ratiune si Daimon, deoarece nu fac decat sa adanceasca si mai mult echivocul, format tot de anti-masoni.

Desi m-am exprimat destul de clar, observ cum se redacteaza in continuare, nestanjenit, pe un topic ce este desemnat unei alte categorii de oameni. Poate nu exista un cod etic de participare la un dialog, poate nu exista gradul de civilizatie necesar, insa cu cetitudine am ajuns la concluzia ca trebuie sa discutam printr-un alt cod lingvistic, deoarece, din nefericire, aceasta este ultima solutie viabila de a mai purta un dialog pe topic. Repet, dialogul era menit doar pentru Frati, nu si pentru profani. Nu s-a dorit sa se ia in considerare aceasta chestiune, fapt pentru care voi lua masuri ce se vor concretiza in viitorul apropiat.

O zi buna tuturor membrilor!
F.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 4 Jul 2004, 11:20 AM
Mesaj #174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (Hampu The Great @ 2 Jul 2004, 11:17 AM)
March:

Adrian Nastase nu are o sustinere masonica. As spune ca mai degraba lucrurile stau exact invers.
El a incercat sa isi impuna "in forta" prezenta in masonerie, intrand (asa cum ii sta in obicei) pe usa din dos.
A tras sfori, a imbarligat oameni si situatii, a produs confuzie si deruta in interiorul MLNR, si si-a montat si o marioneta pe cel mai inalt scaun al Ordinului .
Ca urmare a interventiilor sale personale Masoneria Universala priveste azi cu multa suspiciune si retinere Masoneria din Romania, ceea mai mare si mai importanta parte intorcand chiar spatele.

Hampu ... aş vrea să cred ce zici tu ( nu de alta - dar mi-ar place ideea unei forţe acţionānd aşa ... discret şi mai din umbră măcar cāt de cīt pentru binele Romāniei wink.gif ) dar nu prea sună credibil ... unsure.gif
Chiar tu spuneai că īn masonerie nu intri tu, ci eşti chemat - or atunci cum putea un om ca Adrian Năstase să ajungă pānă la aşa influenţă īncāt să dezbine/discrediteze īn plan internaţional Ordinul ? ohmy.gif

Mai ales că ai spus ceva interesant şi despre care aş vrea detalii suplimentare : că el a fost iniţiat ... īn afara ţării !!! ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 4 Jul 2004, 08:53 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



http://www.wealth4freedom.com/truth/3/skullroster.htm

Dand click mai sus veti putea citi o lista cu o parte dintre "ilustri" frati ce au facut/fac parte din "ilustra" societate masonica SKULL & BONES.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 4 Jul 2004, 08:56 PM
Mesaj #176


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (gio19ro @ 4 Jul 2004, 10:55 PM)
Dand click mai sus veti putea citi o lista cu o parte dintre "ilustri" frati ce au facut/fac parte din "ilustra" societate masonica SKULL & BONES.

- cum putem avea certitudinea ca aceia de pe lista au fost sau sint masoni ?


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 4 Jul 2004, 09:04 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Certitudinea? Doar verifican personal! Pana atunci fiecare opereaza cu prezumtii.

http://www.nyobserver.com/pages/story.asp?ID=4136
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Jul 2004, 09:31 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Daca tot suntem la recomandari de link-uri referitoare la subiectul in discutie, uite sa va dau si eu unul :

http://freemasonry.bcy.ca/anti-masonry/anti-masonry05.html


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 4 Jul 2004, 09:45 PM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Exact ăsta-l dădusem şi eu ceva mai de multişor ... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 4 Jul 2004, 11:40 PM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Minerval @ 3 Jul 2004, 12:52 AM)
QUOTE (thunder @ 1 Jul 2004, 09:33 PM)
(...)te-ai fofilat de la un banal juramint asupra unor lucruri pe care tu le consideri adevaruri.(...)

Domnule thunder lasati la o parte juruirile de Duminica seara si trimiteti-mi notificarea prin pm. Va asteapta o lume noua de descoperit daca veti avea curajul sa intrati. Puteti da linkuri catre adresele amicilor dvs. Daca exista cereri si pentru alte persoane anuntati-ma ca sa stiu din timp.

- se pare ca sefilor/stapinilor tai le este frica ... "de mine si prietenii mei" si te-au trimis cu "naframa alba" in PM-ul meu.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 June 2024 - 05:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman