HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 8 9 10  
Closed TopicStart new topic
> O:.M:.R:. - Ilustri Franc-Masoni
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 04:33 PM
Mesaj #316


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Hampu The Great @ 13 Jul 2004, 06:04 PM)
QUOTE (RZA @ 13 Jul 2004, 05:38 PM)
.............. zzzZZZzzz ...............
yawn.gif
HTG,
Care idee e "perimata si depasita", religia?

da RZA.....e depasita. Se duce de rapa. A aparut tarziu pe scena si o sa dispara ilico...Nu o mai duce inca un mileniu...
Sti ca vor sa rescrie Biblia in 2005 ?? Eu zic ca de aici are sa i se traga sfarsitul...

- si uite asa, la "criza", l-ati prins la inghesuiala pe hampu si le spune toate cele rele. yikes.gif

- ce mult isi doresc masonii sa dispara religiile, adica caile spirituale catre conduc oamenii catre Dumnezeu. rofl.gif Ciudat e ca Dumnezeu are alte planuri spoton.gif si il trimite pe Mihail sa rezolve problema cu aceasta "curva biblica" si acolitii ei.

QUOTE
     7. Si apoi am vazut ca in cer s-a facut un mare razboi.
Mihail si ingerii lui s-au luptat cu balaurul. Si balaurul cu
ingerii lui s-au luptat si ei,
      8. dar pana la urma n-au putut birui; si, fiind invinsi cu
totii, locul lor nu li s-a mai gasit (nu au mai meritat sa-l
aiba) in cer.

     11. Mihail impreuna cu ingerii lui Dumnezeu l-au biruit pe
Satana, prin sangele Mielului si prin cuvantul marturisirii
acelora (MARTIRII) care nu si-au iubit viata si s-au daruit lui
Dumnezeu chiar pana la moarte.


QUOTE
Masoneria  o duce de 6000 de ani si are sa o mai duca tot asa pana la sfrasitul timpului..(Dusmanii mor.... )


- hehehe ... sa dureze o eternitate, daca adevarul si Dumnezeu sint prezente in masonerie. ph34r.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 13 Jul 2004, 04:42 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 04:41 PM
Mesaj #317


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Hampu The Great @ 13 Jul 2004, 06:32 PM)
Da pot eu sa te invat cum sa faci sa reusesti:

1. Operatie estetica radicala !
2. Trepanatie ambilombara (??? exista ?)
3. Curs de dictie prin utilizarea pietrisului de rau (vezi cazul Cicero)
4. Lecturi variate (asta la tine are sa fie cel mai greu...)
5. Odihna cel putin cinci ore pe noapte
6. Rudotel cu lopata...

Sfaturile sunt free of fee...Considerale un cadou din partea Ordinului

- multumesc hampule. Uite ce usor e, intr-o zi te demasca altii cit in luni de zile. Bravo, continua tot asa. rolleyes.gif

- ma simt "obligat" sa ma revansez si eu fata de "ordin". ohyeah.gif Nu te mai intreb care sfaturi din lista le-ai urmat si tu.

PS. Sa revenim on topic d-lor si sa nu le cintam in struna masonilor minunati si benefici. spoton.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 13 Jul 2004, 04:44 PM
Mesaj #318


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



RZA:

Masoneria are pretentia de a fi anterioara Kabbalei si mai pretinde ca a furnizat acesteia elemente pe care ea le-a preluat si dezvoltat intr-o directie proprie.
Masonii sustin ca ei au aparut odata cu populatiile proto-sumeriene si ca sunt motivul pentru care omenirea s-a civilizat.
Pe acolo pe unde se poara discutii civilizate si coerente despre subiectul asta exista multe argumente pertinente de ambele parti. Sincer si eu ma cam indoiesc de veridicitatea unora din afirmatii.


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Jul 2004, 05:02 PM
Mesaj #319


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



HTG,

Am prins ideea. Masoneria isi revendica un trecut nu numai "glorios", ci si cat mai indepartat. N-ai scris tu pe forum ca Adam a fost mason? wink.gif Culmea e ca partial ai dreptate - din momentul cand Adam a ales cunosterea pe cale exclusiv rationala, a cazut exact in greseala in care este masoneria.

Ce te faci insa cu civilizatiile alea proto-sumeriene de cand cu descoperirea tablitelor de la Tartaria, mai vechi cu peste 1000 de ani decat orice dovada lasata de sumerieni? Poate e cazu' sa faceti niste cercetari, ceva... precis gasiti ca si dacii erau masoni.
Oricum, am retinut de la tine doua idei interesante: religia care va dispare si masonii care stau pe munti de averi planuind cum sa aduca bunastare, pace si prosperitate celor din jur.

Si vezi, atunci cand eu am o indoiala (iar in cazu' de fata chiar n-am!) ma raportez la Cuvantul Mantuitorului... atat cat voi imi veti mai ingadui s-o fac... si dupa aceea. Si vad ca El a fondat o religie iar voi vreti ca aceasta sa dispara. El a spus ca "mai degraba intra camila prin urechile acului decat bogatul in Imparatia Cerurilor" iar voi acumulati bunuri pe care le mananca molia si le roade rugina...

Spune-mi sincer, HTG, cum te poti astepta sa fii perceput cand ceea ce simti si manifesti este intr-o atat de perfecta opozitie cu invatatura lui Hristos? yeahrite.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 13 Jul 2004, 05:14 PM
Mesaj #320


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



QUOTE (thunder @ 13 Jul 2004, 06:43 PM)

- multumesc hampule. Uite ce usor e, intr-o zi te demasca altii cit in luni de zile. Bravo, continua tot asa. rolleyes.gif

.
Nu te mai intreb care sfaturi din lista le-ai urmat si tu.


Dragul meu thunder, intre noi nu poate fi vorba de un dialog. smile.gif
Asa ca nu ai nici cum sa demasti ceva, nici cum sa demonstrezi ceva.
Dl. Minerval a facut, dupa mine, o greseala luandu-te in seama. Probabil ca, exact ca si mine acum, nu a vrut decat sa se amuze..diferenta de nivel dintre voi este evidenta pentru oricine, si zdrobitoare pentru tine... hh.gif

Iti trebuie un efort mult prea mare ( eu cred ca nici nu iti mai sta in putere asa ceva) pentru a cobora din sferele alea in care te afli (citeste delir mistic) si pentru a putea macar sa iti recunosti interlocutorul, sau simplul fapt ca el exista. mad.gif

Eu nu am de ce sa urmez vreun tratament. Nu sunt coleric, nu umplu pagini de-a randul cu posturi lipsite de sens in care sa incerc sa imi impun cuiva punctul de vedre, nu cred ca sunt victima nici unui complot ....si in general eu ma simt bine in univers. thumb_yello.gif



--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Enoh
mesaj 13 Jul 2004, 05:35 PM
Mesaj #321


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 14
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.033



Salutare din nou la toti ... si pt Hampu

Vrei indicii ? colanul cu crucea stil teuton , insigna cu simbolul echerului si compasul, si vizie de la unul ce l-am vazut in revista forum masonic ca fiind de 33 ... de fapt eu m-am prins ce grad e si cand l-am intrebat a fost placut surprins ... plus ca i-a aparut la scurt timp si lui poza in revista forum masonic so ... la acel grad so ...

nu pot da detalii fara permisiunea lui ... sorry ...

Ce ma uimeste e ca nu e deloc anticrestin, din contra !!! ... (cee ce ar contrazice unele din citatele mele mai de devreme stiu stiu ... acu chinuiti-ma tongue.gif

nu am motive sa ma indoiesc de asta

hampu, daca ai fi citit atent ce am scris. ai fi vazut precizarea pe care am facut-o dinandins > miliardarii sunt UNEALTA celor mentionati de Enoh, cei Cazuti ...

nu zic ca ideea asta e super corecta, dar iti recomand, tie si la toti, cartea lui Enoh !!!!!

Pt THUNDER ... chiar daca ai dreptate contra Ordinului , ura si inversunarea au dus numai la suferinte si rau .... nicidecum nu au facut rau vreodata contra cui au fost directionate

mai temperat, omule, ca nu vrea nimeni sa iti taie gatul, sa te loveasca in inima sau mai stiu eu ce ....

va salut pe toti cu respect


am zis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 13 Jul 2004, 05:36 PM
Mesaj #322


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



RZA:

Tablitele alea nu indica existenta unei civilizatii anterioare celei proto-sumeriene. Si chiar daca acea populatie ar fi fost civilizata, asta tot nu schimba nimic.
Acel gen de civilizatie de ale carui binefaceri te bucuri si tu acum sunt rodul acestei linii de evolutie. wink.gif

Masoneria are un trecut nu prea glorios...I-au iesit destul de putine din cate si-a propus, totusi a incercat altceva decat sa se roage, sau sa aduca ofrande la zei....a incercat ceva, pricepi ??

Pe mine nu ma intereseaza sa fiu perceput intr-un fel sau in altul...Asta e domeniul lui thunder....
Eu rostesc aici adevaruri fundamentale pentru cei ce au urechi de auzit, si ochi de vazut...Nu nutresc mari sperante de a fi inteles sau si mai greu de a ma face crezut...dar traiesc placerea asta secreta a noastra, de a fi incercat ceva pentru fratii mei neinitiati...

Incerc si am incercat mereu...macar atat si tot am facut !!! mad.gif

E ceva mai mult, decat o rugaciune in directia unei lumi mai bune...nu crezi ??

P.S. Privesc cu multa obiectivitate invataturile lui Hristos. Le vad dezbracate de misticism si de sacralitate. Le vad asa cum sunt...am invatat asta de la magnificul din Aquino, si crede-ma privite asa nu sunt deloc in opozitie cu nimic din ceea ce cred...


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 13 Jul 2004, 05:50 PM
Mesaj #323


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



QUOTE (Enoh @ 13 Jul 2004, 07:37 PM)

nu pot da detalii fara permisiunea lui ... sorry ...

Ce ma uimeste e ca nu e deloc anticrestin, din contra !!! ... (cee ce ar contrazice unele din citatele mele mai de devreme stiu stiu ... acu chinuiti-ma tongue.gif


enoh:

ATENTIUNE....nici unul din motivele pe care le-ai enumerat nu il justifica pe seful tau ca avand gradul 33.
Daca totusi intr0-adevar il are, atunci este membru al Consiliului Suprem si unul din cei mai puternici masoni romani ai momentului ! ohmy.gif

Nu poate da detalii despre calitatea de mason a cuiva, fara incuvintarea acestuia, decat un alt frate mason ... De vreme ce tu nu ai aceasta calitate esti liber sa faci orice afirmatie vrei despre seful tau...Nu esti legat ca mine de un juramant ! rolleyes.gif

Am citit cu destula atentie ce ai scris despre enoh....cu mult mai multa decat merita.
Nu vreau sa te jignesc cu nimic, ai fost civilizat si chiar interesant la un moment dat, eu insa socotesc chestiile astea gogosi aduse in mijlocul unei discutii adevarate. wink.gif

Masoneria este foarte religioasa. Nu este o religie insa e foarte religioasa, daca seful tau este crestin lucrul asta bu contravine cu numic calitatii lui de mason thumb_yello.gif


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 05:54 PM
Mesaj #324


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Wluiki @ 13 Jul 2004, 05:08 PM)
- e o vorba pe la noi la romani. Te string dintii ? Ce tot vrei sa spui ?  mad.gif Ca taica-tau nu l-a citit pe Borges

- cind tata a murit, avem 5 ani si nu stiu ce a citit si ce nu. Daca afli tu, te rog sa-mi comunici.

QUOTE
crezi ca trebuie ca eu sa-ti fac tie lectii de bun simt si analiza doar pt. ca tu esti puturos si nu vrei sa citesti cap-coada acea revista ? Argumentezi ca tuta-n lan. Nu stii cat am citit din acea revista si daca am citit-o wink.gif. Ah, si daca imi raspunzi la fiecare propozitie de-a mea sa stii ca nu dai impresia nici ca mi-ai citit postul, nici ca l-ai inteles, si nici ca esti destept.


- invata sa folosesti acest program de editare de mesaje. E suficient de inteligent si performant, cu conditia sa vrei si sa ai cu ce sa-l intelegi si sa-l aplici. A-l folosi nu inseamna numai "click" pe smile-uri.

- ma bucura ca si tu jignesti si calomniezi pe altii, pt. ca in felul asta ni se exemplifica inca odata proverbul: "cine se aseamana se aduna".

- a studia nu inseamna a citi, ci inseamna a te stradui sa intelegi ce citesti. Din acest motiv ti-am sugerat sa studiezi cele prezentate in revista. Din cele pe care le afirmi se vede ca nu ai studiat si sincer sa fim, nici nu ai citit suficient. Nu o mai freca pe d-na ridiche, ca face rana. hh.gif

- faptul ca sint sa nu destept precis o sa inteleaga asta unul cel putin la fel de destept ca mine, nu cei care mimeaza in destepti. Oricum, esti liber sa arati ca tu esti cel destept iar eu nu. Vino cu argumente inteligente.

QUOTE
- nu semnul in sine este cel care trebuie inteles, ci fatul ca masonii folosesc astfel de simboluri "firesti" ptr. a se semnaliza intre ei. Cu asa logica ... Daca folosesc un simbol "firesc", comun, cum se semnalizeaza? Poate or avea inca un set de simboluri adevarate iar astea "firesti" sunt doar asa la deruta


- sa stii ca inteligenta nu are carte de vizita si nici diploma, dar se vede cind cineva o are sau nu o are, din modul in care discuta.

- fiecare semn are o anume semnificatie si transmite un semnal, un ordin, un sfat, o atentionare etc. Masonii folosesc aceste semne si semnale in public, dar si in particular, in cazul intilnirilor particulare, pt. a se recunoaste intre ei. Cind le folosesc in public, mai precis (citeste textul acelei reviste) Semnale şi ordine francmasonice secrete transmise prin presă, adica prin intermediul mass mediei, al presei, se transmit mesaje "criptate" catre masonii din tara si din lume. Special nu vor pune poze cu nemasoni facind semne si semnale, si nici cu masoni, cind nu au de transmis semne si semnale. Cauta prin ziare de azi inainte si vezi ce tipuri de poze expun acestea cu diferitii masoni declarati si nedeclarati.

- priveste la acesti masoni si semnalele lor.

user posted image
user posted image

QUOTE
- eu pot pune gaj viata mea ca masonii folosesc astfel de semne si semnale. Tu sau masonii sinteti pregatiti sa puneti gaj viata voastra pt. a va sustine faptul ca nu sint semne si semnale ? Si daca unul din semnele din acea revista nu este masonic, esti de acord sa mori?


- ce spun eu ce zice el. Daca citeai revista vedeai ca acolo se spune ca nu toate pozele de acest gen sint semne. Repet insa afirmatia mea si intaresc ideea principala, sa nu te mai faci ca nu o vezi:
QUOTE
eu pot pune gaj viata mea ca masonii folosesc astfel de semne si semnale. Tu sau masonii sinteti pregatiti sa puneti gaj viata voastra pt. a va sustine faptul ca nu sint semne si semnale ?


QUOTE
cum vii tu sa spui ca aceste lucruri studiate de altii ani de zile, asupra a mii de poze, sint paranoisme, cind nu nu te-ai uitat peste ele si explicati nici 5 minute ? Ai devenit brusc si peste noapte, in 5 minute, un "expert". Daca nu esti in stare sa fii mai profund, nu te mai baga in vorba. Ramii in superficialitatea ta si abordeaza astfel de subiecte superficiale. Sa stii ca daca iti belesti ochii patru ore la o buche nu ai sa fii mai destept. Si pe de alta parte, habar n-ai ce stiu despre acest subiect, cat m-am uitat la poze, daca le stiam dinainte etc., etc.. Daca esti tendentios si isteric nu iti castigi dreptatea de partea ta.


- mda, atita poti atita faci.

QUOTE
- daca esti in stare si te tin curelele, hai sa studiem impreuna, pagina cu pagina. Te tin curelele ? Ma plictisesti. Poti in schimb sa-mi citesti postul pe litere si sa raspunzi la fiecare in parte. Poate iti mai domolesti elanul


- altul care se rupe in figuri fara sa aibe ce sa arate. hh.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 13 Jul 2004, 05:57 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 05:54 PM
Mesaj #325


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



user posted image

masonul iliescu facind semne cu aratatorul - pag 6 si semne cu aratatorul - pag 7,

user posted image

semnul "privirii peste ochelari" - pag 12,

user posted image
si masonul nastase bombonel facind semnul ridicarea privirii - pag 10 si ridicarea privirii - pag 11

Acest topic a fost editat de thunder: 13 Jul 2004, 06:59 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Jul 2004, 06:28 PM
Mesaj #326


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Thunder,
Chiar vrei sa-ti bati joc de masoni cu aceste ultime poze 6.gif 43.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 06:39 PM
Mesaj #327


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Hampu The Great @ 13 Jul 2004, 07:16 PM)
QUOTE (thunder @ 13 Jul 2004, 06:43 PM)

- multumesc hampule. Uite ce usor e, intr-o zi te demasca altii cit in luni de zile. Bravo, continua tot asa.  rolleyes.gif
Nu te mai intreb care sfaturi din lista le-ai urmat si tu.

Dragul meu thunder, intre noi nu poate fi vorba de un dialog.

- nu mai ma lua cu "draga" ca nu sintem frati de loja. rolleyes.gif

- evident ca nu putem avea un dialog din moment ce mereu te fofilezi si insulti pe cel cu care discuti in contradictoriu. La fel si miverval. Asa va invata la loja sau asa erati voi dinainte, plini de orgolii ?

- la mine dialogul se poarta pe fond de lucru: adevarul. Cine il are sa-l expuna, cine nu il are, sa il caute si sa-l gaseasca, si sa-l arate si celui pe care nu il stie sau expune falsuri. Simplu !

QUOTE
Asa ca nu ai nici cum sa demasti ceva, nici cum sa demonstrezi ceva.


- asta ramine de vazut.

QUOTE
Dl. Minerval a facut, dupa mine,  o greseala luandu-te in seama. Probabil ca, exact ca si mine acum, nu a vrut decat sa se amuze..diferenta de nivel dintre voi este evidenta pentru oricine, si zdrobitoare pentru tine...


- initial am spus ca tu esti mai "gentilom" fata de el, dar se vede ca aveti aceiasi stofa. Pina la urma si tu ti-ai dat arama pe fata.

- cind vrei sa te amuzi pe seama cuiva nu ii aduci jigniri, insulte si calomnii, decit daca esti un taran prost de la sapa care altceva nu stii, decit sa sapi si sa injuri/jignesti. Voi va prezentati ca intelectuali, "de elita", nu ca niste tarani, deci ... de ce nu va amuzati ca niste "intelectuali" ? Daca crezi ca afirmatia ta cu "pe tine nici nu pot sa te prostesc" e ceva intelectual, afla ca la gradinita intelectualii incep sa se formeze in grupa 2-a. Numai acel tip de "intelectual" fac glume si amuze de tip pueril si naiv.

- cu diferenta de nivel sint de acord, este zdrobitoare. Pt. cine ... vei simti pe pielea ta, caci altii deja o inteleg inca de pe acum. Succes !

- afla ca tot in spiritul "amuzamentului", d-ul minerval mi-a propus sa-i administrez un forum masonic si sa-mi aduc si prietenii. Asta e minerval, hampu, fratele tau de loja m-a impins sa o fac si pe asta, chiar daca nu ai vrut sa o comentam pe public. Se pare ca eu nu am putut sa fiu atit de gentilom (cum mi-ai cerut) ca si fratele tau de suferinta, hampu.

QUOTE
Iti trebuie un efort mult prea mare ( eu cred ca nici nu iti mai sta in putere asa ceva) pentru a cobora din  sferele alea in care te afli (citeste delir mistic) si pentru a putea macar sa iti recunosti interlocutorul, sau simplul fapt ca el exista.


- inaintasii masonilor, fariseii de acum 2000 de ani, il acuzau pina si pe Iisus de blasfemie si "delir mistic". Din nefericire pt. voi acolitii luciferici, va recunosc destul de repede si, cu voia lui Dumnezeu, va dau in vileag, sau va creez conditiile sa va dati voi singuri in vileag. Azi se pare ca a fost un maxim pt. tine, dar si pt. minerval.

QUOTE
Eu nu am de ce sa urmez vreun tratament.


- incearca totusi unul simplu. Apa sfintita zilnic cite 3 pahare de 3 ori pe zi. Unul il bei, altul te speli cu el, iar al 3-lea stropesti cu el casa in care locuiesti, in special patul unde dormi. Fa cura asta 49 de zile, dupa care o repeti de 7 ori, la un interval de 7 zile unul de altul ... si poate te vei "vindeca" ... de satana.
woot_jump.gif
QUOTE
Nu sunt coleric,


- s-a vazut. Ne-ai dus cu zaharelul pina acum, dar acum stim ce lipsit ce colerice esti tu. smile.gif

QUOTE
nu umplu pagini de-a randul cu posturi lipsite de sens in care sa incerc sa imi impun cuiva punctul de vedre


- nu, tu le umpli cu minciuni si falsuri pt. a manipula constiintele si cunoasterea celor ce citesc.

QUOTE
nu cred ca sunt victima nici unui complot ....si in general eu ma simt bine in univers.


- mi se pare normal, faci parte din complot si esti in tagma celor care (inca mai) controleaza acest (loc de) univers.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 06:55 PM
Mesaj #328


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (March @ 13 Jul 2004, 08:30 PM)
Mai Thunder,
Chiar vrei sa-ti bati joc de masoni cu aceste ultime poze  6.gif  43.gif

- nu, poate destinul sa-si fi batut joc de ei. smile.gif

- cele trei poze de la sfirsit prezinta masonul iliescu facind semnul "cu degetul aratator"

semne cu aratatorul - pag 6 si semne cu aratatorul - pag 7,
al "privirii peste ochelari" - pag 12,

si mai jos masonul nastase bombonel facind semnul ridicarea privirii - pag 10 si ridicarea privirii - pag 11

Acest topic a fost editat de thunder: 13 Jul 2004, 06:57 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 13 Jul 2004, 08:37 PM
Mesaj #329


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Daca tot e vremea raspunsurilor, va reamintesc ca am pus si eu o intrebare la pagina 16.
Poate vreun mason sa-mi raspunda ?


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Jul 2004, 09:10 PM
Mesaj #330


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Thunder,
Daca tot vorbesti de "semnele" lui Cotrocelu si Bombonel, apoi ce sa mai zicem de tot arsenalul "Genialului" cizmar alfabetizat 43.gif Umpli o carte intreaga cu toate "semnele" pe care le facea tongue.gif Desi ma indoiesc ca aveau vreo semnificatie masonica. Paranoica da.... devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 13 Jul 2004, 09:28 PM
Mesaj #331


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (March @ 13 Jul 2004, 11:12 PM)
Thunder,
Daca tot vorbesti de "semnele" lui Cotrocelu si Bombonel, apoi ce sa mai zicem de tot arsenalul "Genialului" cizmar alfabetizat 43.gif Umpli o carte intreaga cu toate "semnele" pe care le facea tongue.gif Desi ma indoiesc ca aveau vreo semnificatie masonica. Paranoica da....

- numai smekeri pe lumea asta. Pune un mason sa jure pe sanatatea si viata lui si a familiei sale ca nu exista semne si semnale folosite de masoni in viata publica, privata si chiar si in mass media.

- daca vrei o discutie inteligente pe tema semnelor si semnalelor de invit sa studiem imprruna, pagina cu pagina acea revista. Sint satul de pustisme si teribilismele unora care scriu si ei sa se afle in treaba pe net, ca sa-si piarda si sa ne consume altora timpul.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 13 Jul 2004, 10:24 PM
Mesaj #332


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 13 Jul 2004, 10:12 PM)
Thunder,
Daca tot vorbesti de "semnele" lui Cotrocelu si Bombonel, apoi ce sa mai zicem de tot arsenalul "Genialului" cizmar alfabetizat 43.gif Umpli o carte intreaga cu toate "semnele" pe care le facea tongue.gif Desi ma indoiesc ca aveau vreo semnificatie masonica. Paranoica da.... devil.gif

Dar celebrul "am bani dar nu va dau" ce crezi ca e?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 13 Jul 2004, 10:34 PM
Mesaj #333


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Tinand cont ca discutia a deviat destul de mult de la cadrul initial, voi inchide temporar acest topic, existand posibilitatea ca, dupa ce va fi verificat, iar mesajele off-topic sterse, sa fie redeschis...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 8 9 10
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 04:37 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman