HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fumatul Si Consecintele
Kyklos
mesaj 27 Aug 2006, 12:34 AM
Mesaj #106


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Fumatul = acnee, riduri, cearcane, ten uscat


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Aug 2006, 12:41 AM
Mesaj #107


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.107
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



La noi sta scris pe pachetele de tigari ca fumatul POATE FI MORTAL
Mhm... nimic nu-i mai mortal decât viata.
@Colimator: " acnee, riduri, cearcane, ten uscat"
Astea poti sa ti le aduni repede intr-un concediu la Marea Neagra tongue.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 27 Aug 2006, 12:43 AM
Mesaj #108


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Numai de la Marea Neagra poti colectiona " acnee, riduri, cearcane, ten uscat" sunt si alte focare in ROMANIA .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Aug 2006, 12:43 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gypsyhart
mesaj 4 Sep 2006, 01:54 PM
Mesaj #109


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



Parerea mea este ca fumatorul nu isi da seama ca isi face rau (fizic). Daca si'ar da seama, daca ar simti mai exact...n'ar mai fuma. Si cum nu simte pt el, nu simte nici pentru cel de langa el....

Uneori ca sa iti revii in simturi ai nevoie de o lovitura puternica.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 4 Sep 2006, 08:38 PM
Mesaj #110


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Din cate am observat ...la o tigara se leaga o prietenie...daca vrei sa faci parte dintr-un grup de fumatori ... trebuie sa respecti aceasta regula,doar asa se poate lega o prietenie . hh.gif

Acest topic a fost editat de Colimator: 4 Sep 2006, 08:38 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 4 Sep 2006, 08:54 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (Colimator @ 4 Sep 2006, 08:38 PM)
doar asa se poate lega o prietenie . hh.gif

Cine zice? brow.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 4 Sep 2006, 09:39 PM
Mesaj #112


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



unsure.gif Am patit-o pe propia piele ... nu am fost in rand cu lumea ca nu m-am apucat si eu de batut cuie la sicriu .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 4 Sep 2006, 10:48 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



M-am lasat de fumat pe 21 august 06.
In primele zile am rezistat pentru ca am vrut sa fiu puternica.Mi-am dat seama ca-i o prostie.Nu stiu daca tine de vointa.S-ar putea sa tina de mai mult.Stiu doar ca acum ma simt libera.Cea mai mare libertate o simt atunci cand beau cafeaua sau sunt nervoasa sau astept (si nu suport )...si nu fumez wink.gif .Imi zic:Uite,acum trebuia sa fumezi o tigara...
Imi ziceau:lasa-te de tigati lasa-te de tigari....Cred ca fiecare poate sa simta cand e momentul.Daca nu ajungi in puctul asta te lasi degeaba.Pentru c-o sa fumezi din nou.
Culmea e ca acum ma deranjeaza foarte tare fumul de tigara.Sper sa reusesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 4 Sep 2006, 10:57 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Eu ma gandeam sa ma las, dar mi-am dat seama ca imi place foarte tare. Culmea e ca desi fumez de mult timp, exista zile in care nu pun tigara in gura petnru ca nu simt nevoia. Exista zile in care uit sa fumez, desi am avut perioade cand fumam un pachet pe zi.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 4 Sep 2006, 11:01 PM
Mesaj #115


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Imi faceam odata un calcul...eu sunt scotian mare ....si puneam problema in asa fel...daca un fumator scoate intr-o luna peste 150 RON ....intr-un an poti ajunge la 2000 de RON hh.gif P.S INSEAMANA SANATATE DISTRUSA SI GAURA IN BUGET unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 4 Sep 2006, 11:16 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Pai daca mi-e dor de fumat nu mi-e dor de nicotina,de tigara in sine , ci mai ales de stare...mi se pare foarte amuzant ca -mi vin in minte replici retinute de mine din carti ,filme...despre tigari.Nu stiu daca-i chiar exact(am citit-o demult) ,dar era o chestie din asta in Noaptea de Sanziene.Ii moare sotia ,se inchide in casa vreo trei zile.Doar fumeaza.Si dupa astea 3 zile dschide ferestrele./.."Cred ca m-am intoxicat..."
Ca sa nu mai vorbesc de jarmusch.Numai cu gandul la filmele lui imi vine sa fumez. hh.gif glumeam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 5 Sep 2006, 04:14 PM
Mesaj #117


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Eu m-am lasat pe 1 ian 06 si tot mai simt cateodata nevoia


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 5 Sep 2006, 04:56 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



factura, john thumb_yello.gif Daca tot ati reusit sa va sustrageti ispitei, ramaneti acolo wink.gif
Eu cred ca am fumat doua masini pana acum, daca e sa fac rapid un calcul hh.gif


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 5 Sep 2006, 05:14 PM
Mesaj #119


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



A facut cineva un calcul ...cat scotea pe luna si ce putea sa-si cumpere de acei banuti arsi unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 5 Sep 2006, 05:39 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



mai bine nu wacko.gif
in jur de 200..ron biggrin.gif
bop.gif


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 5 Sep 2006, 08:25 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



QUOTE (Mihai @ 30 Mar 2003, 12:44 AM)

Fumatul provoaca impotenta

Cum am aflat, m-am lasat imediat de fumat. roflmao.gif


Nu mai fumez din martie 2005 . Am fumat 9 ani.


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Sep 2006, 08:50 PM
Mesaj #122


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Je nu mai fumeaza din mai 2003. Ardeam cam doo pachete de mahoarca per douajpatru de ore. A fost destul de greu, dar din cauza "sevrajului" ala nu mai pun toata viata o tigara in gura. Parol!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 5 Sep 2006, 09:11 PM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Eu m-am lasat in.. nu mai stiu luna, 2002. Da' nici nu fumam mult, cam 5-6 tigari pe zi. Acum mai pun gura pe tutun numai din an in pasti, pe la vreo petrecere, sau daca e narghilea (la asta nu pot sa rezist biggrin.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jan 2007, 03:57 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie fumatori ! E nasol !

Recente studii din USA au dezvaluit faptul ca de-a lungul anilor producatorii de tigari au crescut in mod deliberat continutul de nicotina din tigari pentru a va face mai depedenti de acest viciu ! devil.gif





--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 19 Jan 2007, 04:01 PM
Mesaj #125


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



QUOTE (March @ 19 Jan 2007, 03:57 PM)
au crescut in mod deliberat continutul de nicotina din tigari pentru a va face mai depedenti de acest viciu ! devil.gif

Stiu. Si au reusit.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 19 Jan 2007, 04:04 PM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Ahaaaaa, deci nu sunt singurul ex-fumataur laugh.gif 01.01.2003, ex 3 pachete pe zi (adica nu ma incurcam, o faceam cu pasiune). Uneaori, noaptea, mai visez ca pipez cate o tigara. Ma trezesc plin de regrete. sad.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 26 Jan 2007, 07:19 PM
Mesaj #127





Guests






fumez de 10 ani, am stat o perioada de 5 luni fara, da' acuma-i urata rau treaba. Nu ma pot lasa, si nu tine de vointa, pt ca am incercat sa stau o zi fara si simteam dureri in piept, deci din dependent psihic, am ajuns dependent fizic. cry.gif

Am cerut ajutorul medicului, si m-am inscris la un curs gratuit online... Sper sa reusesc.

(Astazi mi-am cumparat un pachet de ASSOS la doua si ceva p.m., si mai am 3 tigari in pachet.)Urat, urat de tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 28 Jan 2007, 09:48 AM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



la ce curs te-ai inscris?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 29 Jan 2007, 09:48 AM
Mesaj #129





Guests






http://www.fumat.ro/curs/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 29 Jan 2007, 11:13 AM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 29 Jan 2007, 11:16 AM
Mesaj #131





Guests






Sa cresti mare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 31 Jan 2007, 05:17 PM
Mesaj #132


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



QUOTE (yronick @ 26 Jan 2007, 07:19 PM)
fumez de 10 ani, am stat o perioada de 5 luni fara, da' acuma-i urata rau treaba. Nu ma pot lasa, si nu tine de vointa, pt ca am incercat sa stau o zi fara si simteam dureri in piept, deci din dependent psihic, am ajuns dependent fizic. cry.gif

Am cerut ajutorul medicului, si m-am inscris la un curs gratuit online... Sper sa reusesc.

(Astazi mi-am cumparat un pachet de ASSOS la doua si ceva p.m., si mai am 3 tigari in pachet.)Urat, urat de tot.

Im permit sa imi spun si eu parerea....

Cel mai bun mod de "a renunta" la ceva este constientizarea. Si in cazul fumatului poti incepe cu atentia asupra senzatiilor (fizice) pe care le ai cand fumezi. Poti sa dedici o tigare dintr'un pachet acestui nou mod de a fuma. Ideea e sa iti amintesti ca scopul nu este sa renunti ci sa simti, sa fii atent in timp ce fumezi.
Daca nu ai vointa de a face un lucru inseamna ca "privirea" ta nu e suficient de clara....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 31 Jan 2007, 05:29 PM
Mesaj #133


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Gaură-n buget, plămâni...astea sunt consecinţele.

Să vă gândiţi că la fiecare fum a-ţi bătut un cui la copârşeu , moartea cu coasa nu mai are mult şi vă face o vizită devil.gif

Dacă nu e iar la bere, mai nou aşa am văzut.

Acest topic a fost editat de Colimator: 31 Jan 2007, 05:30 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 31 Jan 2007, 06:14 PM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (gypsyhart @ 31 Jan 2007, 05:17 PM)
Cel mai bun mod de "a renunta" la ceva este constientizarea. Si in cazul fumatului poti incepe cu atentia asupra senzatiilor (fizice) pe care le ai cand fumezi. Poti sa dedici o tigare dintr'un pachet acestui nou mod de a fuma. Ideea e sa iti amintesti ca scopul nu este sa renunti ci sa simti, sa fii atent in timp ce fumezi.
Daca nu ai vointa de a face un lucru inseamna ca "privirea" ta nu e suficient de clara....

Te intreb si eu, vorbesti din experienta?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 1 Feb 2007, 04:49 PM
Mesaj #135


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



QUOTE (axel @ 31 Jan 2007, 06:14 PM)
QUOTE (gypsyhart @ 31 Jan 2007, 05:17 PM)
Cel mai bun mod de "a renunta" la ceva este constientizarea. Si in cazul fumatului poti incepe cu atentia asupra senzatiilor (fizice) pe care le ai cand fumezi. Poti sa dedici o tigare dintr'un pachet acestui nou mod de a fuma. Ideea e sa  iti amintesti ca scopul nu este sa renunti ci sa simti, sa fii atent in timp ce fumezi.
Daca nu ai vointa de a face un lucru inseamna ca "privirea" ta nu e suficient de clara....

Te intreb si eu, vorbesti din experienta?

Nu sunt fumator (si nici nu am fost) daca la asta te referi. Dar am simtit pe pielea mea efectele observarii in anumite momente "critice"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 1 Feb 2007, 06:19 PM
Mesaj #136


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Eu cred ca, in viatza fiecarui om, exista un moment oportun pt receptionarea mesajelor ce ii sunt transmise din exterior. Mesajul neperceput in sensul in care a fost transmis, a picat intr-un moment nepotrivit.
Si asta o spun din experienta.
M-am apucat de fumat, la 17 ani. Dintr-o joaca ce mai tarziu a devenit obisnuinta, apoi... dependenta. La 38 de ani, fumam deja doua pachete pe zi, la 42 ma trezeam de nenumarate ori aprinzand o noua tigare cand anterioara era inca pe sfert si fumega pe scrumiera. Nu mi-am propus niciodata sa ma las pt ca stiam ca nu o voi putea face.
Sa va povestesc despre teorii, discutii, analize pe marginea acestui viciu?... Despre metode ce au incercat sa-mi fie insuflate?... N-ar avea sens, as umple pagini intregi si ar fi fara rezultat. Intotdeauna aveam argumente pt tot ce mi se prezenta concret (gen: tanti Gica a fost sudorita, a fumat Marasesti cate 3 p/zi si-a murit la 89 de ani de la o fractura la sold... sau... sotul colegei mele, la 38 de ani, anti tutun o viatza si pilot de meserie, in 2 luni a facut cancer pulmonar si s-a dus).
Am tot citit postarile voastre si mi se demonstreaza pentru a nu stiu cata oara ca, de pe margine si in necunostinta de cauza, se vorbeste foarte usor. Citesc sfaturile nefumatorilor pt fel de fel de metode de renuntare si zambesc. Citesc si concluziile celor ce s-au lasat si-i felicit in gand.
Parerea mea este ca totul tine de vointa, si credeti-ma, se poate.
Se poate sa-ti spui NU atunci cand intinzi mana, se poate sa bei o gura de apa atunci cand ai trage un fum, se poate sa te joci cu creionul pe o hartie atunci cand, de obicei, te jucai cu o tigare.
Totul este sa primesti mesajul exterior la momentul cand esti pregatit sa-l receptionezi corect si sa-l raportezi la ceva foarte important din viata ta.
In martie, fac 3 ani de cand m-am lasat de fumat. Am crezut ca la orice pot renunta pe lumea asta numai la fumat nu.
Sunt mandra de mine si nu ma gandesc decat la cum am putut sa ma autodistrug atatia ani.
A fost suficienta o singura fraza, scurta, spusa de o prietena (nefiind insa prima data) dar la momentul oportun, am bagat bricheta in pachet lanag cele 10 tigari ramase, am spus: "din acest moment...." si... s-a intamplat. Nu era nici data de intai a lunii, nici ziua de luni, nici macar prima ora a zilei... Era ora 10, dupa ce fumasem pana atunci jumatate de pachet de tigari la 3 cafele.
Asa ca, bafta celor ce isi doresc sa se lase!
Si ascultati o ex-fumatoare: SE POATE!

( wink.gif nu-i asa?)

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 1 Feb 2007, 06:20 PM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 1 Feb 2007, 06:23 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (gypsyhart @ 1 Feb 2007, 04:49 PM)
Nu sunt fumator (si nici nu am fost) daca la asta te referi. Dar am simtit pe pielea mea efectele observarii in anumite momente "critice"...

Aaa, deci are 0.00% relevanta ce ai spus mai sus...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 1 Feb 2007, 09:28 PM
Mesaj #138


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Papadie_62 @ 1 Feb 2007, 06:19 PM)
Eu cred ca, in viatza fiecarui om, exista un moment oportun pt receptionarea mesajelor ce ii sunt transmise din exterior. Mesajul neperceput in sensul in care a fost transmis, a picat intr-un moment nepotrivit.
Si asta o spun din experienta.
M-am apucat de fumat, la 17 ani. Dintr-o joaca ce mai tarziu a devenit obisnuinta, apoi... dependenta. La 38 de ani, fumam deja doua pachete pe zi, la 42 ma trezeam de nenumarate ori aprinzand o noua tigare cand anterioara era inca pe sfert si fumega pe scrumiera. Nu mi-am propus niciodata sa ma las pt ca stiam ca nu o voi putea face.
Sa va povestesc despre teorii, discutii, analize pe marginea acestui viciu?... Despre metode ce au incercat sa-mi fie insuflate?... N-ar avea sens, as umple pagini intregi si ar fi fara rezultat. Intotdeauna aveam argumente pt tot ce mi se prezenta concret (gen: tanti Gica a fost sudorita, a fumat Marasesti cate 3 p/zi si-a murit la 89 de ani de la o fractura la sold... sau... sotul colegei mele, la 38 de ani, anti tutun o viatza si pilot de meserie, in 2 luni a facut cancer pulmonar si s-a dus).
Am tot citit postarile voastre si mi se demonstreaza pentru a nu stiu cata oara ca, de pe margine si in necunostinta de cauza, se vorbeste foarte usor. Citesc sfaturile nefumatorilor pt fel de fel de metode de renuntare si zambesc. Citesc si concluziile celor ce s-au lasat si-i felicit in gand.
Parerea mea este ca totul tine de vointa, si credeti-ma, se poate.
Se poate sa-ti spui NU atunci cand intinzi mana, se poate sa bei o gura de apa atunci cand ai trage un fum, se poate sa te joci cu creionul pe o hartie atunci cand, de obicei, te jucai cu o tigare.
Totul este sa primesti mesajul exterior la momentul cand esti pregatit sa-l receptionezi corect si sa-l raportezi la ceva foarte important din viata ta.
In martie, fac 3 ani de cand m-am lasat de fumat. Am crezut ca la orice pot renunta pe lumea asta numai la fumat nu.
Sunt mandra de mine si nu ma gandesc decat la cum am putut sa ma autodistrug atatia ani.
A fost suficienta o singura fraza, scurta, spusa de o prietena (nefiind insa prima data) dar la momentul oportun, am bagat bricheta in pachet lanag cele 10 tigari ramase, am spus: "din acest moment...." si... s-a intamplat. Nu era nici data de intai a lunii, nici ziua de luni, nici macar prima ora a zilei... Era ora 10, dupa ce fumasem pana atunci jumatate de pachet de tigari la 3 cafele.
Asa ca, bafta celor ce isi doresc sa se lase!
Si ascultati o ex-fumatoare: SE POATE!

( wink.gif nu-i asa?)

Pe mine m-ai impresionat . sorry.gif Si cred ca ai dreptate in sensul ca am mai auzit cazuri de fumatori super inraiti care s-au lasat brusc si definitiv , influentati de ceva care pana atunci ii lasa rece.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 1 Feb 2007, 09:54 PM
Mesaj #139


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



smile.gif Stii, Toxic, nu am scris decat ca sa impartasesc o experienta, din proprie experienta.
Nu dau sfaturi si nu fac teorii transformandu-ma in lup moralist, pt ca inca imi este vie in amintire atitudinea pe care o aveam eu cand mi se etalau dezavantajele.
Insa am sa sustin toata viatza, si foarte patrunzator privind in ochii celor ce sustin ca nu, ca SE POATE!
wink.gif

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 1 Feb 2007, 09:54 PM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 1 Feb 2007, 10:00 PM
Mesaj #140


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Eu stiu ca se poate , dar uite ca am 2 fumatori in familie. Amandoi fumeaza aproape un pachet/zi . Unul nu si-a propus vreodata sa se lase , cred ca nici nu i-a trecut prin cap. Iar celalat ( adica sotul meu )se lasa de nu stiu cate ori pe an devil.gif Eu deja aproape ca nu mai am speranta cand vad de cate ori se lasa si se reapuca.

Acest topic a fost editat de toxic: 1 Feb 2007, 10:01 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 21 September 2024 - 02:59 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman