HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Fumatul Si Consecintele
(Justitiarul)
mesaj 19 May 2010, 07:19 PM
Mesaj #211





Guests






Fumatul nu reprezintă o plăcere sau un sprijin veritabil. Este doar o iluzie, ca şi lovitul capului de perete ca să simţi o plăcere când n-o mai faci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 13 Jun 2010, 12:32 PM
Mesaj #212





Guests






"Fumatul poate sa ucida".
Asa scrie pe pachetele te tigari.
Bine ca poate, asta o stiu, da' cine i-a dat voie sa o faca?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Nov 2010, 06:47 PM
Mesaj #213


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



​Angajatii din Marea Britanie care isi iau pauze "de tigara" in timpul orelor de lucru ar putea fi obligati sa lucreze peste program, pentru "a recupera", dupa ce autoritatile locale din mai multe zone au decis ca pauzele de fumat sa fie "contorizate" si recuperate, scrie The Independent.

Argumentatia este ca nefumatorilor nu le convine atunci cand ei stau la birou, iar colegii lor fumatori se tot ridica si ies pentru cate o pauza; atunci cand cineva isi ia o pauza pentru fumat, trebuie sa faca acest lucru in timpul lui liber, nu in timpul in care este platit de angajator.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Nov 2010, 06:47 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
milimetru
mesaj 5 Nov 2010, 10:38 AM
Mesaj #214


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Mda. Punem mahorca la indemina oricui si cam pe oriunde si apoi ne batem capul cum sa interzicem, ingradim, stopam fenomenul. Smart guys... jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nely
mesaj 5 Nov 2010, 10:11 PM
Mesaj #215


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 64
Inscris: 21 July 10
Forumist Nr.: 17.499



QUOTE(milimetru @ 5 Nov 2010, 11:38 AM) *
Mda. Punem mahorca la indemina oricui si cam pe oriunde si apoi ne batem capul cum sa interzicem, ingradim, stopam fenomenul. Smart guys... jamie.gif



principiul: excesul dauneaza grav sanatatii!daca altii consuma alcool in exces pot dobandi afectiuni similar de grave precum cele datorate fumatului.
ce sa mai spui despre etnobotanice?....Ele sunt legale, insa in exces dauneaza...
Problema esentiala este EXCESUL...! rofl.gif
sunt foarte multi care se considera fumatori si altii persoane care fumeaza....abia dupa aceasta identificare poti comanta care este pozitia fiecaruia in fata fumatului.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 6 Nov 2010, 10:13 PM
Mesaj #216


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495





--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 8 Nov 2010, 07:28 PM
Mesaj #217


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Felicitari tuturor celor care s-au lasat de fumat.

Ma bucur foarte mult ca ati venit in clubul nefumatorilor fericiti.

Felicitari tuturor nefumatorilor ca ati ales acest drum.

Celor care fumeaza le doresc din tot sufletul sa vina in clubul nefumatorilor fericiti. Eu va astept cu bratele deschise. Eu stiu ca veti reusi sa fiti liberi. Stiu ca veti reusi, oricat de greu vi s-ar parea. Veti reusi.

Povestea mea, pe scurt:
Am jonglat cu tigarile timp de aproximativ 15 ani. Uneori am fumat mai mult, uneori foarte mult (sudam tigarile), alteori mai putin. Nu stiu exact de ce mi-am aprins prima tigara, in anul 1989. Imi aduc aminte ca eram singura, am luat un pachet de tigari dintr-un sertar, unde tinea mai multe pachete mama, pentru mici atentii... Am rupt filtrul... nu stiu de ce...si am fumat.... In timpul primei sarcini am fumat mai rar. In timpul alaptarii (un an), deloc. In timpul celei de-a doua sarcini si iar un an de zile alaptarea, nu m-am atins de tigari. Nu stiu de ce m-am reapucat de fumat... Stiu doar ca erau perioade cand imi doream foarte mult sa ma las de fumat. Nu le mai vedeam rostul in viata mea. Mi-am dat seama ca sunt tot EU, cu sau fara tigara. Ba mai mult, fara tigara eram si mai sanatoasa. In ultima perioada, cam vreo jumatate de an, de multe ori fumam tigara pana la jumatate si apoi o aruncam.. Si uite asa... nu stiu exact cum... asa, ca de la sine... a sosit ziua, a sosit clipa cand am stins ultima tigara, in august 2004.




mwah1.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Nov 2010, 08:55 PM
Mesaj #218


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Un pic de umor pe tema asta nu strica smile.gif



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 13 Jun 2011, 07:35 PM
Mesaj #219





Guests






Nu mai incerc sa ma las de fumat. Fumatul imi da siguranta, incredere si ma ajuta sa ies din situatii stresante. Ce prostii, asa-i?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 03:51 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman