HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

15 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Psd - Īncotro,
Cucu Mucu
mesaj 27 Feb 2012, 04:14 PM
Mesaj #386


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 04:09 PM) *
Cucu Mucu, eu cred ca este supraevaluata influenta lu' tata popa asupra optiunii de la vot... Nu cred ca voteaza romanii ca oile pe cine le indica preotul satului sa voteze. Adica, or fi cazuri, dar nu foarte multi sunt cei care ar asculta de popa. La noi se practica pe scara larga "spune ca el si fa ca tine"


Ar trebui sa vizitezi mai des Moldova! rolleyes.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Feb 2012, 04:15 PM
Mesaj #387


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Feb 2012, 05:14 PM) *
Ar trebui sa vizitezi mai des Moldova! rolleyes.gif

Mai exact Vasluiul? Acolo sigur se respecta cele 10 porunci.

Fii ma serios, acolo babele si mosii voteaza cu "domnu' Iliescu". Sau mai nou " cu domnu Dan". Poate sa vina si Papa de la Roma sa le spuna sa voteze cu cap ca tot aia e.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Feb 2012, 04:17 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Feb 2012, 04:19 PM
Mesaj #388


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



M-am lamurit, informatia asta cum ca Boc ar fi neoprotestant dateaza de prin 2009 cand cavalerul ratacitor Cosmin Gusa, la vremea aia aflat sub scutul PSD, a afirmat ca in PDL ar exista o grupare penticostala condusa de Boc. Reactia lui Boc:
"Īn legatură cu informaţiile apărute īn mass-media cu privire la apartenenţa mea la cultul penticostal, doresc să fac următoarele precizări, īn vederea informării corecte a opiniei publice:
1. Am fost şi sunt creştin ortodox din tată īn fiu.
2. Īntreaga mea familie a fost şi este de religie creştin ortodoxă.
3. Respect toate cultele religioase din Romānia, recunoscute de lege. Eu şi familia mea aparţinem cultului creştin ortodox."

Acest topic a fost editat de Marduk: 27 Feb 2012, 04:23 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Feb 2012, 04:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 27 Feb 2012, 04:31 PM
Mesaj #389


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 03:39 PM) *
Ai vazut ca March stie raspunsul, trebuie sa fi independent ca sa-ti dai seama ca totusi o informatie ca asta creaza oarece jena mentala in randul romanilor ortodocsi. E cu tinta toata chestia asta, dar inca nu inteleg cu ce-l ajuta pe Ponta vizita asta.


Ce el n-are nevoie pentru partid de niscaiva parai ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Feb 2012, 04:34 PM
Mesaj #390


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 06:09 PM) *
... Nu cred ca voteaza romanii ca oile pe cine le indica preotul satului sa voteze.


Popa le spune intodeauna sa voteze cu cei de la putere ! N-am auzit de popa al opozitiei .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Feb 2012, 04:36 PM
Mesaj #391


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 05:34 PM) *
Popa le spune intodeauna sa voteze cu cei de la putere ! N-am auzit de popa al opozitiei .

Daca e popa e oleaca pusca, sigur mai stie cine e la putere!


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Mar 2012, 01:48 PM
Mesaj #392


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Victor Ponta pare ca este mai logic dupa vizita facuta in USA. Nu mai face promisiuni de crestere a salariilor din contra afirma ca daca anul acesta vor creste salariile si pensiile odata ajunsi la putere vor trebui sa fie reduse din nou. Pe mine ca alegator declaratia asta ma pune pe ganduri, daca PDL-ul imi da bani iar USL-ul mi-i ia, n-ar fi mai bine sa votez din nou PDL-ul ca tot mai am o sansa sa raman cu banii?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Mar 2012, 03:45 PM
Mesaj #393


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Iubita lu' Marean , Oana si-a dat demisia din Psd rolleyes.gif


Urmatoarea achizitie a lui Basea de la pesedisti va fi trancanitorul ala de Blanculescu !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Mar 2012, 04:06 PM
Mesaj #394


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Blanculescu e PSD-ist? Mie imi place tipul, modul lui de exprimare si ideile sale sunt departe de ceea ce debiteaza alti PSD-isti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 11 Mar 2012, 06:12 PM
Mesaj #395


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 11 Mar 2012, 04:06 PM) *
Blanculescu e PSD-ist? Mie imi place tipul, modul lui de exprimare si ideile sale sunt departe de ceea ce debiteaza alti PSD-isti.

Blanculescu,un tampit,facut mare de catre Adrian Nastase care l-a pus sef la ANAF si care il pupa in bas pe matroz,doar-doar il mai baga cineva in seama!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Apr 2012, 06:48 PM
Mesaj #396


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(March @ 11 Mar 2012, 05:45 PM) *
Urmatoarea achizitie a lui Basea de la pesedisti va fi trancanitorul ala de Blanculescu !


Milogul asta a primit o sinecura. Mare scula de consult a lui MRU !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2012, 05:17 PM
Mesaj #397


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Tupeu de PSD-ist.

Adrian Năstase, la Congresul PSD: "Avem datoria să eliberăm Romānia de un regim mafiot şi corupt. De la noi aşteaptă cetăţenii reinstituiriea statului de drept" (EVZ)




--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2012, 06:11 PM
Mesaj #398


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Tovarasul Ion Iliescu vorbeste din nou de placinta, daca pe vremuri, vorbea despre "lasarea placintii din mana" azi nu vrea ca altii sa vina la placinta USL.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Apr 2012, 08:53 AM
Mesaj #399


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 7 Apr 2012, 06:17 PM) *
Tupeu de PSD-ist.

Adrian Năstase, la Congresul PSD: "Avem datoria să eliberăm Romānia de un regim mafiot şi corupt. De la noi aşteaptă cetăţenii reinstituiriea statului de drept" (EVZ)

Intr-adevar, tupeist la maxim.

Sper sa-l vad cat mai curand dupa gratii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Apr 2012, 09:44 AM
Mesaj #400


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 9 Apr 2012, 10:53 AM) *
Sper sa-l vad cat mai curand dupa gratii.


Ar face un cuplu frumos cu Basea laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Apr 2012, 12:37 PM
Mesaj #401


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 9 Apr 2012, 09:53 AM) *
... Sper sa-l vad cat mai curand dupa gratii.

Nu cred, eu cred omul face parte din reteaua de la drept care controleaza justitia din Romania. Va fi condamnat cu suspendare si cu asta basta, sa nu uitam ca sunt sanse mari sa castige alegerile si atunci va fi in alta postura.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Apr 2012, 05:42 PM
Mesaj #402


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Multumim domnu nastase pentru shanghen!

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-11975...actici-care.htm


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2012, 02:32 PM
Mesaj #403


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Victor Ponta liderul USL si presedinte al PSD declara ca daca propunerile depuse de USL acum un an ar fi in vigoare "oameni ca Elena Udrea nu vor mai ajunge in Parlament".

Ce fel de om este Elena Udrea? este mai rau sau mai bun decat Catalin Voicu? sau decat sotia domniei sale? Ce sa intelegem din aceasta exprimare? ca Victor Ponta este un misogin? ca o uraste pe Elena Udrea? ca este homofob? ca pleaca urechia la zvonurile lansate in presa (o anume presa) legate de legaturile dintre Elena Udrea si Traian Basescu? Intreb ca sa stiu cu cine avem de a face, deoarece din toamna, omul acesta va fi primul ministru al Romaniei.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Apr 2012, 02:41 PM
Mesaj #404


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 13 Apr 2012, 02:32 PM) *
Ce fel de om este Elena Udrea?

femeie ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Apr 2012, 03:04 PM
Mesaj #405


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 13 Apr 2012, 04:32 PM) *
Victor Ponta liderul USL si presedinte al PSD declara ca daca propunerile depuse de USL acum un an ar fi in vigoare "oameni ca Elena Udrea nu vor mai ajunge in Parlament".

Ce fel de om este Elena Udrea? este mai rau sau mai bun decat Catalin Voicu? sau decat sotia domniei sale? Ce sa intelegem din aceasta exprimare? ca Victor Ponta este un misogin? ca o uraste pe Elena Udrea? ca este homofob? ca pleaca urechia la zvonurile lansate in presa (o anume presa) legate de legaturile dintre Elena Udrea si Traian Basescu? Intreb ca sa stiu cu cine avem de a face, deoarece din toamna, omul acesta va fi primul ministru al Romaniei.


Se pare ca si tu dormi cu poza ei sub perna laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2012, 03:12 PM
Mesaj #406


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher n-ai raspuns la intrebarea mea! repet, ce fel de om este Elena Udrea?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 May 2012, 01:15 PM
Mesaj #407


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un personaj care in ultimul timp a disparut din peisajul politic revine in prim plan cu o problema care mie mi se pare cam ca proverbul: "gura pacatosului adevar graieste".
Domnul Hrebenciuc zice : "Eu nu văd online-ul ca pe o campanie directă. Eu mă refer la campania persuasivă, la manipulare" "Nu ştiu cāţi postaci au alte partide, dar la noi sunt puţini, nu avem mai mult de cinci, dar şi aceia doar īn perioadă de campanie". PSD-ul, spre deosebire de PNL, revine in forta, scoate in fata vechii activisti si experti in tehnicile politicii dambovitene, crezuti de multi pensionati, domnii in cauza sunt gata sa preia din nou puterea dupa care au suferit atata amar de vreme. Sa vedem ce vor face cu aceasta putere, vor da lapte si miere la toti romanii sau vor selecta pe cei mai drepti dintre drepti, pentru a primi ceea ce se ia de la cei multi?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2012, 01:40 PM
Mesaj #408


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 17 May 2012, 02:15 PM) *
Sa vedem ce vor face cu aceasta putere, vor da lapte si miere la toti romanii


La capitolul asta ai putea contribui si tu pentru bunastarea natiei.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Apr 2013, 04:49 PM
Mesaj #409


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



M-am tot gandit zilele astea la PSD, la viitorul sau. O noua "achizitie" a PSD m-a determinat sa scriu ceva despre viitorul acestui partid. Cristina Topescu s-a decis sa intre in randurile membrilor PSD, n-a cerut functii, n-a facut prime time pe la tembeliziuni, in liniste, modest, Cristina Topescu si-a exprimat prin aceasta afiliere, optiunea politica de a fi membra a Partidul Social Democrat. Poate ca pentru Cristina Topescu social democratia chiar inseamna ceva, o fi stiind ceva despre ideologia social democrata, despre istoria social democratiei, de vreme ce a decis sa faca parte din acest partid. Nu vreau sa comentez decizia Cristinei Topescu, orice om are dreptul sa-si manifeste simpatia sau antipatia fata de un curent politic, de un partid, dar trebuie sa recunosc ca am fost surprins de aceasta adeziune. Ma asteptam ca doamna Cristina Topescu sa cunoasca "istoria" PSD-ului, sa faca diferenta intre social democratie si PSD, recte dintre un nume, un trecut si o ideologie. Pare ca unul din motivele care au determinat-o sa adere la PSD este ca exista mult umor in acest partid, printre membrii sai: "nu Vreau să il lingușesc Pe Victor Ponta, dar are simțul umorului". Oare umorul s-o fi atras in PSD pe Cristina Topescu, care declara ca a suferit in inchisorile comuniste, o drama personala? Inca nu deslusesc ce anume a facut-o pe Cristina Topescu sa adere la PSD, nu ca as avea ceva cu aceasta adeziune, e dreptul ei sa adere la ce partid doreste, sa imbratiseze ce ideologie doreste. Acesti oameni care par a avea tot ce-si doresc, sunt stimati, admirati, cautati, reprezinta ceva, un model pentru multi altii, reprezinta pentru mine o enigma, cand dupa o noapte de somn, din regalist convins, declarat, se trezesc admiratori ai umorului "social democrat". Sa presupunem ca PSD, chiar este un partid social democrat, sa zicem ca doamna Cristina Topescu nu stie ca Titel Petrescu s-a opus fuziunii cu PCR, ca a facut puscarie pentru opiniile sale, ramane totusi o intrebare: unde naiba vede atata umor Cristina Topescu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Apr 2013, 06:28 AM
Mesaj #410


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='25 Apr 2013, 05:49 PM' post='746899']
M-am tot gandit zilele astea la PSD, la viitorul sau. O noua "achizitie" a PSD m-a determinat sa scriu ceva despre viitorul acestui partid. Cristina Topescu s-a decis sa intre in randurile membrilor PSD, n-a cerut functii, n-a facut prime time pe la tembeliziuni, in liniste, modest, Cristina Topescu si-a exprimat prin aceasta afiliere, optiunea politica de a fi membra a Partidul Social Democrat.
Cei care bat,cu seninatate,campiile basiste ,nu inteleg nimic din ce se intampla in politica romaneasca! Ejaculeaza,din putul gandirii lor, niste elucubratii apartinand stapanilor lor din anturajul Intaiului Demis al tarii! Repeta,precum niste papagali(putin dotati in sfera creierului!) tot felul de clisee,de prostii,de minciuni si ,culmea,chiar cred in ele! Nu sunt in stare sa inteleaga un lucru simplu:FSN-ul(cu titulaturile ulterioare de PDSR,PSD) este singurul partid din Romania posdecembrista care nu si-a schimbat ,nicio secunda,ideologia! A aparut si continua ca partid de centru-stanga,social-democrat! Este singura formatiune care a reusit sa castige,DE UNUL SINGUR,uneori cu peste 50% din voturi ,trei alegeri prezidentiale si parlamentare(1990,1992,2000)! Toate celelalte si-au schimbat permanent ideologia,denumirea si ,mai important,NICIO ALTA FORMATIUNE nu a castigat ,singura,vreo alegere in Romania! PNT-ul a devenit crestin-democrat si a disparut din linia intai a politicii! Pd-ul,dupa ce s-a batut cu caramida rosie in piept("singurul reprezentant al Romaniei in Internationala Socialista!!!!),a virat,ilegitim ,spre dreapta si a devenit popular! La ultimele alegeri locale a fost un fel de cameleon,o amestecatura gretoasa de denumiri si orientari! Curand va ajunge mai rau decat PNT(si CD!). Liberalii,dupa ce au sustinut candidatura Regelui Mihai la presedintie,s-au aliat ,rand pe rand,cu PNT,PD,PDL si PSD ,doar pentru a ajunge la guvernare! Va place ori nu,PSD-ul,prin castigarea REPETATA ,de unul singur,A ALEGERILOR PREZIDENTIALE SI PARLAMENTARE este cel mai mare si mai important partid politic din Romania postdecembrista! Valoarea lui,a liderilor sai,a constantei ideologice,a fost confirmata mereu de catre electorat! Ceilalti,niste pigmei politici,niste adunaturi de circumstanta,nu au reusit si nu vor reusi vreodata,sa castige,de unul singur,guvernarea ori presedintia Romaniei! Restul,denigrarea ,minciuna,dezinformarea practicata de catre politrucii si slugile basiste la adresa celui mai puternic partid din Romania,ii descalifica pe ei,nu PSD-ul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Apr 2013, 09:09 AM
Mesaj #411


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 07:28 AM) *
.... denigrarea ,minciuna,dezinformarea practicata de catre politrucii....

No comment.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Apr 2013, 10:03 AM
Mesaj #412


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 07:28 AM) *
Nu sunt in stare sa inteleaga un lucru simplu:FSN-ul(cu titulaturile ulterioare de PDSR,PSD) este singurul partid din Romania posdecembrista care nu si-a schimbat ,nicio secunda,ideologia!

Ai perfecta dreptate! Jos palaria, gigip, de data asta. smile.gif

QUOTE
Va place ori nu,PSD-ul,prin castigarea REPETATA ,de unul singur,A ALEGERILOR PREZIDENTIALE SI PARLAMENTARE este cel mai mare si mai important partid politic din Romania postdecembrista!

Si cu asta ai dreptate - PSD-ul este intr-adevar cel mai mare si mai puternic partid din Romania.



Sincer - nu as simti nicio satisfactie, nicio provocare, sa ma "bat" cu cineva slab si pricajit; ar fi o victorie fara glorie si fara onoare. Imi place ideea ca ma lupt cu cel mai puternic. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Apr 2013, 11:59 AM
Mesaj #413


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 30 Apr 2013, 11:03 AM) *
Ai perfecta dreptate! Jos palaria, gigip, de data asta. smile.gif
Si cu asta ai dreptate - PSD-ul este intr-adevar cel mai mare si mai puternic partid din Romania.
Sincer - nu as simti nicio satisfactie, nicio provocare, sa ma "bat" cu cineva slab si pricajit; ar fi o victorie fara glorie si fara onoare. Imi place ideea ca ma lupt cu cel mai puternic. wink.gif

Sarbatori pascale fericite ,abis! Cred ca este timpul ca romanii sa inceteze razboiul politic,romano-roman si sa revina la lucruri importante!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Apr 2013, 02:15 PM
Mesaj #414


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 12:59 PM) *
...este timpul ca romanii sa inceteze razboiul politic,romano-roman...

Este imposibil sa inceteze acest razboi, atata vreme cat nu vom lasa ADEVARUL sa iasa la suprafata hasnalei in care continuam sa ne balacim, nu vom avea parte de pacea spirituala de care avem atata nevoie. Romanii au nevoie de ADEVAR, de REALITATE, nu de MINCIUNI generate de alte miciuni, mai mici, mai mari, dar toate menite a ne ascunde ADEVARUL. Cata vreme constructorii minciunilor nu vor face pasul inainte pentru a recunoaste si a-si asuma mascarada din istoria recenta a Romaniei nu vom avea liniste.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Apr 2013, 02:16 PM
Mesaj #415


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 12:59 PM) *
Sarbatori pascale fericite ,abis!

Multumesc la fel si tie, dar eu nu sarbatoresc nimic zilele astea. smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Apr 2013, 02:30 PM
Mesaj #416


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 30 Apr 2013, 03:15 PM) *
Este imposibil sa inceteze acest razboi, atata vreme cat nu vom lasa ADEVARUL sa iasa la suprafata hasnalei in care continuam sa ne balacim, nu vom avea parte de pacea spirituala de care avem atata nevoie. Romanii au nevoie de ADEVAR, de REALITATE, nu de MINCIUNI generate de alte miciuni, mai mici, mai mari, dar toate menite a ne ascunde ADEVARUL. Cata vreme constructorii minciunilor nu vor face pasul inainte pentru a recunoaste si a-si asuma mascarada din istoria recenta a Romaniei nu vom avea liniste.

Marduk,numara pana la trei,trage aer in piept si,poate,te vei linisti! E timpul ca romanii sa inceteze nenorocitul de razboi declansat de catre cel mai iresponsabil si dement prresedinte din istoria Romaniei,Intaiul Demis al tarii! Lasa dracului lozincile astea si intelege ca ne-am saturat de gargara,de pupincurism basist! Pana si Blaga(care nu straluceste la inteligenta!!!) a inteles ce a facut demisul din Romania,din viata politico-sociala! Ai ramas ultimul propagandist basist de la Han! Gata,Basescu e terminat,e o epava umana si politica! Va veni,curand,timpul sa ajunga acolo unde ii e locul! La parnaie pentru toate furaciunile comise,pentru nenorocirea romanilor saraci! Are pe constiinta mii de bugetari,de pensionari,de rezervisti miltari carora le-a incalcat cele mai elementare drepturi! Dreptul la un venit legal,la o pensie legitima,la o viata decenta! In loc sa-si traiasca,in liniste,putinele zile din viata pe care le mai aveau,nesimtitul asta si cu slugile lui pedeliste,i-a purtat pe drumuri,prin tribunale,doar pentru a fura el si banda lui de mafioti! Chiar nu vezi ca ai ramas SINGURUL forumist care mai crede in minciunile Intaiului Demis al tarii? A fost(si inca mai este!) o mare pacoste pentru viata romanilor,un om tarat,cu grave deficiente de caracter,de stare mintala! Cei 9 ani de dictatura basista a adus Romaniei si romanilor,cele mai mari nenorociri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Apr 2013, 02:44 PM
Mesaj #417


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 03:30 PM) *
E timpul ca romanii sa inceteze nenorocitul de razboi declansat de catre cel mai iresponsabil si dement prresedinte din istoria Romaniei,Intaiul Demis al tarii! Lasa dracului lozincile astea si intelege ca ne-am saturat de gargara,de pupincurism basist!

Este exact genul de mesaj pacifist pe care il poti lansa cu maximum de succes. rolleyes.gif
Cand vrei pace, intai tragi cu tunul - celalalt trebuie sa ridice steagul alb, tu niciodata....

QUOTE
Ai ramas ultimul propagandist basist de la Han!

Si eu nu?! cry.gif

QUOTE
Gata,Basescu e terminat,e o epava umana si politica!

Daca este asa, nu merita sa mai vorbesti despre el. Nu? smile.gif

QUOTE
Chiar nu vezi ca ai ramas SINGURUL forumist care mai crede in minciunile Intaiului Demis al tarii?

hiya.gif

Mai sunt si eu pe aici - si iti spun cu mana pe inima ca la viitoarele alegeri voi vota contra PSD, contra USL (daca va mai exista), contra PNL si pentru partidul pe care il va sustine Basescu - cu conditia ca acel partid sa nu fie PDL.

QUOTE
Cei 9 ani de dictatura basista a adus Romaniei si romanilor,cele mai mari nenorociri!

Pe bune?! rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Apr 2013, 03:33 PM
Mesaj #418


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 30 Apr 2013, 03:44 PM) *
Este exact genul de mesaj pacifist pe care il poti lansa cu maximum de succes. rolleyes.gif
Cand vrei pace, intai tragi cu tunul - celalalt trebuie sa ridice steagul alb, tu niciodata....
Si eu nu?! cry.gif
Daca este asa, nu merita sa mai vorbesti despre el. Nu? smile.gif
hiya.gif

Mai sunt si eu pe aici - si iti spun cu mana pe inima ca la viitoarele alegeri voi vota contra PSD, contra USL (daca va mai exista), contra PNL si pentru partidul pe care il va sustine Basescu - cu conditia ca acel partid sa nu fie PDL.
Pe bune?! rofl.gif

Credeam ca,spre deosebire de marduk,tu chiar mai ai un pic de minte si de bun simt! Imi cer scuze,te-am supraapreciat! Eu nu le-am facut niciun rau romanilor,nu le-am taiat salariile si pensiile,nu le-am inchis scolile si spitalele,nu mi-am pus amantele ministrese,nu l-am pus pe cel mai idiot premier ,de 3 ori prim-ministru ,dupa ce a fost demis prin motiune de cenzura! Basescu,acest iresponsabil ,a fost DEMIS de catre 7,4 milioane de romani si a fost instalat,ilegitim,in jiltul de la Cotroceni ,de catre slugile lui din CCR! Cine il mai pupa-n dos,fie el si de presedinte ilegitim,fara sprijin popular,nu intelege pe ce lume traieste! Ramai,impreuna cu cel mai politruc basist de pe forum,acelasi taliban care ii inalta osanale Intaiului Demis al tarii! CHIAR SUNTETI,VOI DOI,NISTE EXEMPLARE DEMNE DE STUDIAT IN DOMENIUL PSIHIATRIEI MALADIVE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Apr 2013, 03:52 PM
Mesaj #419


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 03:30 PM) *
... Chiar nu vezi ca ai ramas SINGURUL forumist care mai crede in minciunile Intaiului Demis al tarii? A fost(si inca mai este!) o mare pacoste pentru viata romanilor,un om tarat,cu grave deficiente de caracter,de stare mintala! Cei 9 ani de dictatura basista a adus Romaniei si romanilor,cele mai mari nenorociri!

Nu ar trebui sa te bucure asta mon general, cu cat sunt mai putini cei care se impotrivesc minciunilor PSD-iste cu atat mai rau pentru democratia romaneasca. In fond solitudinea este un act de curaj, apropiata nebuniei, putini sunt cei care rezista, dar credinta ca intr-o zi vor vedea ca au avut dreptate le da speranta, curaj. Dar sa revenim la PSD, cum ar arata un partid social democrat in arena politica a UE, care ar obtine 98,99% din voturi? Chiar vreti sa ramaneti singuri pe aceasta scena kafkiana, nu cred ca da bine, dar daca ma uit in istorie constat ca si PMR si PCR asta au cautat sa fie tot timpul singuri la conducere, spre deosebire de polonezi, cehi, RDG-isti, unguri etc. care au mai lasat cate o farama de opozitie acolo de protocol, comunistii romani au distrus tot, intelighentie, motivatie, speranta, viitor etc. ce s-a intamplat la final, deja face parte din istoria pe care nu vrem sa ne-o insusim si pe care cautam s-o cosmetizam sa dea bine, nu realitatii si imaginii pe care comunistii continua s-o atribuie comunismului, societatii multilateral dezvoltate, omului nou, creatiei acelui sistem, pe care nu vor sub nicio forma sa o lase sa intre in cartile de istorie. Vorbesti de dictatura basista! din ce pozitie? cu ce drept? chiar daca nu ai avea o sarcina aici pe forum tot ti-as reprosa ca nu cauti decat sa manipulezi realitatea. Nu vreau sa iau in discutie ce-ai fost, vreau doar sa-ti atrag atentia ca nu esti corect fata de tine, ca om, ca roman, prin minciuna asta cu dictatura nu faci decat sa denaturezi istoria, sa-ti bati joc de revolutia romanilor, cea adevarata, care desi a tinut doar cateva zile, ne-a dat speranta ca merita sa mori pentru LIBERTATE. Din nefericire pentru romani insasi libertatea a fost denaturat, transformata, iar momentul in care romanii au realizat asta s-a transformat intr-o disperare profunda, un tunel intunecos si rece in care lumina nu patrunde, pentru ca la celalalt capat este un tovaras cu un carton cu care obtureaza lumina.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Apr 2013, 04:05 PM
Mesaj #420


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 30 Apr 2013, 04:33 PM) *
Credeam ca,spre deosebire de marduk,tu chiar mai ai un pic de minte si de bun simt!

Nu, nu am
QUOTE
Eu nu le-am facut niciun rau romanilor,nu le-am taiat salariile si pensiile,nu le-am inchis scolile si spitalele,nu mi-am pus amantele ministrese,nu l-am pus pe cel mai idiot premier ,de 3 ori prim-ministru ,dupa ce a fost demis prin motiune de cenzura

Eu le-am facut pe toate astea - si multe altele pe care inca nu le-ai aflat secret.gif
QUOTE
Ramai,impreuna cu cel mai politruc basist de pe forum,acelasi taliban care ii inalta osanale Intaiului Demis al tarii! CHIAR SUNTETI,VOI DOI,NISTE EXEMPLARE DEMNE DE STUDIAT IN DOMENIUL PSIHIATRIEI MALADIVE!


Sarbatori pascale fericite , gigip! Cred ca este timpul ca romanii sa inceteze razboiul politic,romano-roman si sa revina la lucruri importante! sorry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 10 May 2024 - 03:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman