HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

15 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Psd - Īncotro,
March
mesaj 2 Feb 2012, 01:38 PM
Mesaj #351


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 2 Feb 2012, 12:57 PM) *
Condamnarea vine īnsă dintr-un caz minor, poate chiar nedrept īn raport cu miliardul. "Trofeul calităţii" exprimă cazna ridicolă a unor procurori slabi. E ca şi cum ai pedepsi un violator pentru că a fumat după īntr-un loc nepermis.
Īntre 2000 şi 2006, presa a creat un dosar aproape complet. Năstase Miliard a lăsat atītea indicii la locul faptelor, īncīt arată ca şarpele care a īnghiţit un elefant.


Da, mai. Pixuri, stegulete si sacosi de plastic ptr. campania electorala ! Nu l-au dibuit si ei cu vreun shmen cu case ? Ceva care si-a acordat singur dupa care sa fi vandut-o lui fecior-su ?!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Feb 2012, 06:38 PM
Mesaj #352


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Trebuie sa recunosc ca Victor Ponta m-a surprins placut. Parca dintr-o data acest politician s-a trezit la realitate si a inceput sa judece la rece situatia PSD, a Romaniei, a democratiei, a rolului sau in viata politica romanesca.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2012, 07:41 AM
Mesaj #353


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2012, 08:38 PM) *
Trebuie sa recunosc ca Victor Ponta m-a surprins placut. Parca dintr-o data acest politician s-a trezit la realitate si a inceput sa judece la rece situatia PSD, a Romaniei, a democratiei, a rolului sau in viata politica romanesca.

Nu ştim multe, dar insinuăm că procurorul Ponta nu este total străin de tagma "băieţilor cu ochi albaştri", că ar avea şi el "vulnerabilităţi" şi şefi care īl īmping īn faţă sau, din contră, īl retrag īn dispozitiv. Ca argumente īn acest sens, pot fi date declaraţiile recente ale liderului PSD, care spusese că, dacă vine la putere, o să schimbe tot, cu excepţia şefului SRI, şefului SIE şi guvernatorului BNR. Dacă mergem mai adānc īn biografie, īl găsim pe ginerele lui Ilie Sārbu īn compania unui grup apropiat de zona serviciilor, din care fac parte Ioan Rus, Gabi Oprea sau George Maior.

Acest topic a fost editat de March: 10 Feb 2012, 07:54 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Feb 2012, 07:41 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gigip
mesaj 10 Feb 2012, 10:46 AM
Mesaj #354


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 07:41 AM) *
Nu ştim multe, dar insinuăm că procurorul Ponta nu este total străin de tagma "băieţilor cu ochi albaştri", că ar avea şi el "vulnerabilităţi" şi şefi care īl īmping īn faţă sau, din contră, īl retrag īn dispozitiv. Ca argumente īn acest sens, pot fi date declaraţiile recente ale liderului PSD, care spusese că, dacă vine la putere, o să schimbe tot, cu excepţia şefului SRI, şefului SIE şi guvernatorului BNR. Dacă mergem mai adānc īn biografie, īl găsim pe ginerele lui Ilie Sārbu īn compania unui grup apropiat de zona serviciilor, din care fac parte Ioan Rus, Gabi Oprea sau George Maior.

Tetio,sunt in total dezacord cu tine! Eu am urmarit,in direct interviul! Tu ii citezi pe politrucii basisti! Ponta nu a a spus ca nu ii va schimba pe sefii serviciilor secrete(nici nu ar avea dreptul,ca premier,asa dupa cum a spus si Antonescu-asta fiid atributiunea presedintelui! Mesajul lui Ponta a fost ca USL-ul nu va politiza,precum Basescu ,institutiile statului deci ca,nu-l va inlocui pe Daniel Moraru lui Basescu cu Danielul USL-ului,pe Kovessi portocalie cu Kovessi uselista! Nici nu s-a referit la SEFII SERVICIILOR SECRETE,a zis de institutiile din domeniul informatiilor! Tocmai a spus ca nu trebuie politizate,de catre fiecare regim care vine ci,sa fie lasate in afara jocurilor politice! De N ori a spus ca USL-ul nu va politiza institutiile statului ,administratia centrala ori locala,politizarea oprindu-se la nivelul secretarilor de stat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2012, 10:52 AM
Mesaj #355


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(gigip @ 10 Feb 2012, 12:46 PM) *
Tetio,sunt in total dezacord cu tine!


Foarte bine ! Asa trebuie sa fie intr-o democratie smile.gif Nu pupincurism basescian pe linie !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Feb 2012, 12:45 PM
Mesaj #356


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 07:41 AM) *
...dar insinuăm că procurorul Ponta nu este total străin de tagma "băieţilor cu ochi albaştri", că ar avea şi el "vulnerabilităţi".... īl găsim pe ginerele lui Ilie Sārbu īn compania unui grup apropiat de zona serviciilor, din care fac parte Ioan Rus, Gabi Oprea sau George Maior.

Ce faci moncher, ataci sub centura oamenii de bine ai acestei natii? Cu servicii sau fara servicii, omul a dat un mesaj, cine are urechi sa auda, e timpul sa facem ceva pentru tara asta, ne-am distrat, am afacut averi etc. poate ca e timpul sa facem ceva si pentru romani, asa ma gandesc eu ca s-o fi gandit domnul Victor Ponta. Daca asa si-a pus problema eu sunt de acord cu el, e timpul sa terminam cu ura asta care ne distruge, ne macina si de care profita cei care ne vor slugi, consumatori, fara un viitor in care sa intrezarim libertatea de a face doar ceea ce credem ca este bine pentru noi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Feb 2012, 03:07 PM
Mesaj #357


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 10:52 AM) *
QUOTE
Tetio,sunt in total dezacord cu tine!

Foarte bine ! Asa trebuie sa fie intr-o democratie

Pai de ce nu-i spui asa si lui marduk ori lui turbo trabant? smile.gif

Daca te contrazice militianul e democratic, daca te contrazice altcineva sari de fund in sus ca e dictatura? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2012, 03:09 PM
Mesaj #358


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cred ca aia la instructaj v-au tratat si cu Red Bull ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Feb 2012, 03:23 PM
Mesaj #359


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Red Bull? Moncher eu nu dau tinctura de propolis pe orice alta potiune magica. Propolisul ma face sa ma simt bine, in forma si nu contine TAURINA. Cred ca sti ce-i aia taurina?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2012, 03:45 PM
Mesaj #360


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 10 Feb 2012, 05:23 PM) *
Red Bull? Moncher eu nu dau tinctura de propolis pe orice alta potiune magica. Propolisul ma face sa ma simt bine, in forma si nu contine TAURINA. Cred ca sti ce-i aia taurina?

Da. O folosesc aia care o viziteaza pe Udrea rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Feb 2012, 06:30 PM
Mesaj #361


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Udrea, fiind un poster pe un zid? king.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Feb 2012, 04:48 AM
Mesaj #362


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 10 Feb 2012, 08:30 PM) *
Udrea, fiind un poster pe un zid? king.gif


Aileuuuuu ! Pedelistii indragostiti de madama se masturbeaza in fata posterului ei ?!? laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 11 Feb 2012, 07:18 AM
Mesaj #363


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(abis @ 10 Feb 2012, 03:07 PM) *
Foarte bine ! Asa trebuie sa fie intr-o democratie

Pai de ce nu-i spui asa si lui marduk ori lui turbo trabant? smile.gif

Daca te contrazice militianul e democratic, daca te contrazice altcineva sari de fund in sus ca e dictatura? unsure.gif



Daca-l contrazice Iliescu si Ponta e tot democratic?? ohyeah.gif rofl.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Feb 2012, 02:06 PM
Mesaj #364


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 11 Feb 2012, 09:18 AM) *
Daca-l contrazice Iliescu si Ponta e tot democratic??


Pentru ca tot vanturi apa degeaba la "politica" uite sa te invat io cam ce trebuie sa dai aici ca iubitoare de Basea :


PONTA ŞI AI LUI, SLUJ LA SECTA LUI BOC hh.gif



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Feb 2012, 04:10 PM
Mesaj #365


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher vrei sa zici ca Boc ie baptist? care e legatura intre Boc si vizita lui Ponta intr-o congregatie baptista? Mie imi pare aceasta vizita o schema de strangere de fonduri, adeziuni etc. pentru viitoarele alegeri. Desi nu cred ca influenta "fortelor" americano-religioase poate juca un rol in alegerile din acest an nu pot sa nu ma intreb ce-i trebuie unui politician roman o vizita in USA? Cu ce-l ajuta? constitue romanii din USA o forta care poate influenta rezultatul votului din Romania?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Feb 2012, 04:19 PM
Mesaj #366


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 25 Feb 2012, 06:10 PM) *
Moncher vrei sa zici ca Boc ie baptist?

Da-i "regelui" Cioaba un telefon sa-ti confirme sau infirme


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Feb 2012, 05:16 PM
Mesaj #367


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pai Cioaba a facut afirmatia asta? sau March?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Feb 2012, 07:30 PM
Mesaj #368


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 25 Feb 2012, 07:16 PM) *
Pai Cioaba a facut afirmatia asta? sau March?

Nu eu. Ci autorul articolului. Cu care sunt de acord. Asa ca mie nu-mi trebuie confirmarea lui Cioaba .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Feb 2012, 09:21 PM
Mesaj #369


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am urmarit clipul dar n-am gasit nici o legatura cu Boc, acum ma intreb cine greseste mai mult autorul sau cel care preia informatia si o arunca la intamplare? activitatea asta nu se numeste colportare?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Feb 2012, 01:47 PM
Mesaj #370


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 25 Feb 2012, 11:21 PM) *
Am urmarit clipul dar n-am gasit nici o legatura cu Boc, acum ma intreb cine greseste mai mult autorul sau cel care preia informatia si o arunca la intamplare? activitatea asta nu se numeste colportare?

Dac nu vrei sa-l intrebi pe Cioaba atunci trimite-i un mail lui Boc si intreaba-l daca nu cumva e neo-protestant ! Si dupa aia sa vorbesti ca mai sus ! jamie.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Feb 2012, 06:40 PM
Mesaj #371


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ok, sa admitem ca Boc este neo-protestant, desi nu cred. Ce legatura este intre Boc neoprotestantul si vizita lui Ponta la baptisti? E si Ponta neoprotestant? sau baptistii sunt interesati de alegerile din Romania?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Feb 2012, 10:47 AM
Mesaj #372


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dar pe cine naiba intereseaza daca Boc, Ponta sau oricare politician este neo-protestant, catolic, musulman ori altceva?!

Prestatia unui om politic se judeca dupa activitatea sa politica, nu dupa biserica in care se inchina.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Feb 2012, 11:08 AM
Mesaj #373


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher io cred ca intr-o tara in care ortodoxia este considerata religie nationala, este important. Insasi informatia asta despre Boc, pe care eu nu o cred, este importanta in proiectul unora care vor sa manipuleze, sa schimbe sau sa creeze realitatea care corespunde cel mai bine scopului lor. Chiar sunt curios daca Boc este neoprotestant, am sa caut mai multe informatii despre informatia asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Feb 2012, 11:16 AM
Mesaj #374


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 12:08 PM) *
Chiar sunt curios daca Boc este neoprotestant, am sa caut mai multe informatii despre informatia asta.

Ce tampenie tipic marlaneasca asta cu boc si ponta. Mentalitate de comunisti parca ar conta ce religie are.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Feb 2012, 11:35 AM
Mesaj #375


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 11:16 AM) *
Ce tampenie tipic marlaneasca asta cu boc si ponta. Mentalitate de comunisti parca ar conta ce religie are.

smile.gif

De acord.

Imi aduc aminte cum l-am votat pe crestinul Constantinescu impotriva ateului Iliescu (dar ce l-am mai injurat pe acelasi Constantinescu atunci cand l-a intrebat pe Iliescu daca este credincios sau nu, de parca asta conta, in loc sa-l intrebe despre mineriade si despre oamenii pe care ii avea pe constiinta de la Revolutie...)

Pentru un om politic (sau pentru orice om in general) conteaza capacitatea profesionala, ceea ce promite sa faca atunci cand ajunge la putere si modul in care se tine de cuvant, daca are sau nu o religie este problema lui personala, care nu are de ce sa intereseze publicul.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Feb 2012, 12:17 PM
Mesaj #376


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 01:16 PM) *
Ce tampenie tipic marlaneasca asta cu boc si ponta. Mentalitate de comunisti parca ar conta ce religie are.

Conteaza. Dar trebuie numai sa gandesti independent !Daca stai sa cauti si sa citesti oleaca o sa afli ca pe filiera neo-protestanta multi bani vin ca "ajutoare" in RO !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Feb 2012, 01:39 PM
Mesaj #377


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 11:16 AM) *
.... parca ar conta ce religie are.


QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 12:17 PM) *
Conteaza. Dar trebuie numai sa gandesti independent !.....


Ai vazut ca March stie raspunsul, trebuie sa fi independent ca sa-ti dai seama ca totusi o informatie ca asta creaza oarece jena mentala in randul romanilor ortodocsi. E cu tinta toata chestia asta, dar inca nu inteleg cu ce-l ajuta pe Ponta vizita asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Feb 2012, 01:41 PM
Mesaj #378


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 01:17 PM) *
Conteaza. Dar trebuie numai sa gandesti independent !Daca stai sa cauti si sa citesti oleaca o sa afli ca pe filiera neo-protestanta multi bani vin ca "ajutoare" in RO !

Alo alo stai linistit la locurili tali! Vorbesti ca ceasca!


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Feb 2012, 01:42 PM
Mesaj #379


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 01:39 PM) *
o informatie ca asta creaza oarece jena mentala in randul romanilor ortodocsi

Eu nu cred. Intr-o tara in care ateul Iliescu a castigat cu vreo 85% alegerile in ciuda crestinilor Ratiu si Campeanu, chiar nu cred ca are vreo relevanta credinta respectivului.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Feb 2012, 02:05 PM
Mesaj #380


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 01:42 PM) *
Eu nu cred. Intr-o tara in care ateul Iliescu a castigat cu vreo 85% alegerile in ciuda crestinilor Ratiu si Campeanu, chiar nu cred ca are vreo relevanta credinta respectivului.


N-are nici o relevanta atat timp cat va da sepci, mici, bani de catedrale si galeti si la ortodocsi. ohyeah.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Feb 2012, 02:21 PM
Mesaj #381


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Dar daca ortodoxul primeste in biserica sfatul parintelui cum ca n-ar fi bine sa fie sprijiniti cei fara de credinta neamului? Cand a castigat Iliescu eram mai bolnavi decat acum, de fapt abia iesisem din convalescenta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Feb 2012, 03:16 PM
Mesaj #382


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 03:21 PM) *
Cand a castigat Iliescu eram mai bolnavi decat acum, de fapt abia iesisem din convalescenta.

Breiching nius: romania asa a fost ea mereu. Bolnava dar urla ca e sanatoasa.


Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Feb 2012, 03:17 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Feb 2012, 03:54 PM
Mesaj #383


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 02:21 PM) *
Dar daca ortodoxul primeste in biserica sfatul parintelui cum ca n-ar fi bine sa fie sprijiniti cei fara de credinta neamului?


Cum spuneam, cat timp parintele primeste ordin de la Al De Sus sa sustina pe X, care da bani de sepci si catedrale, toata treaba merge bine. Iar parintele isi mentine locul cald si degraba facatoriu de arginti, Guvernarea e multumita ca are binecuvantarea Bisericii si sustinerea oilor dreptcredincioase iar Al de Sus e multumit ca nu se baga statul in ghesefturile lui. Merge treaba, de ce te bagi?!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Feb 2012, 04:01 PM
Mesaj #384


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Amin.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Feb 2012, 04:09 PM
Mesaj #385


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Feb 2012, 03:54 PM) *
Cum spuneam, cat timp parintele primeste ordin de la Al De Sus sa sustina pe X, care da bani de sepci si catedrale, toata treaba merge bine. Iar parintele isi mentine locul cald si degraba facatoriu de arginti, Guvernarea e multumita ca are binecuvantarea Bisericii si sustinerea oilor dreptcredincioase iar Al de Sus e multumit ca nu se baga statul in ghesefturile lui. Merge treaba, de ce te bagi?!

Cucu Mucu, eu cred ca este supraevaluata influenta lu' tata popa asupra optiunii de la vot... Nu cred ca voteaza romanii ca oile pe cine le indica preotul satului sa voteze. Adica, or fi cazuri, dar nu foarte multi sunt cei care ar asculta de popa. La noi se practica pe scara larga "spune ca el si fa ca tine"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 10 May 2024 - 06:31 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman