Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:... a Trecut In Nefiinta
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Vedete si anti-Vedete
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mara
ohmy.gif Nu pot sa cred!!! Ce s-a intamplat????
Papadie_62
QUOTE (Mara @ 8 Jun 2007, 04:17 PM)
ohmy.gif Nu pot sa cred!!! Ce s-a intamplat????

Ciroza hepatica....
Mara
cry.gif Dumnezeu sa-l odihneasca! cry.gif
andra_v
Dumnezeu sa-l ierte!
yronick
Dumnezeu sa-l odihneasca.
Fantasee
Toader Arăpaşu - părintele Teoctist, patriarhul Bisericii Ortodoxe Române.

cry.gif
N.V.
Florian Pittis cry.gif
Papadie_62
Un tânăr bătrân, o mare voce, un mare artist, un mare OM. Rebel până la final, adolescent până la sfârşit, a fost alaturi de tineri în felul său şi a luptat pentru libertatea "eului" până-n ultima clipă!
Adio, Pitt! cry.gif cry.gif cry.gif
Mihai
Urata saptamana... sad.gif
Patriarhul Romaniei Teoctist, Ingmar Bergman, Michelangelo Antonioni, Florian Pittis... Dumnezeu sa-i odihneasca! sad.gif
LINICA
Lumina cea fara de sfarsit sa le straluceasca; sa se odihneasca in pace! sad.gif
Papadie_62
Luciano Pavarotti
andra_v
O saptamana deosebit de urata. Imi pare foarte rau, am sperat pana in ultima clipa ca isi va "amana" plecarea. Iubea viata si isi dorea sa mai traiasca.
cocosel
Ne-a parasit un suflet bland..ne-a parasit o stea rotunda..ne-a parasit artistul ierbii...ne-a parasit Dobrin!!..

Printul din Trivale!!!...

de azi jucam in zece!!...

Astfel, dupa o viata de artist
Si dupa-atatea faulturi mortale,
Un pic mai obosit, un pic mai trist,
Ne paraseste Printul din Trivale.

La radacina ierbii, in pamant,
Cand tiuie in jur tribuna oarba,
Inegalabilul se-aseaza, frant,
Acoperit de lacrimi si de iarba.

A fost un geniu pururea rebel,
Cu nonsalanta le sfida pe toate,
Si nici un om mai liber decat el
Nu s-a-ntamplat, pe-aici, sa se arate.

Simbol al sportului civil, mereu,
Un inger blond, cu chip inalt, de torta,
Se arunca in lupta ca un zeu,
Sa-nfranga ministerele de forta.

A fost nedreptatit, a fost lovit,
Din fotbal l-au si dat, in branci, afara,
Dar soarta lui, pe muchie de cutit,
Ce glorie a tot adus in tara!

In urma lui, ramanem mai pustii,
Desi parea ca vesnic o sa joace,
Si nimenea ca el nu va mai fi,
Prevestitor si-aducator de pace.

Se face intuneric, de la pranz,
In-tara-numai-faulturi-mortale,
Si, asta noapte, norii au tot plans,
De dor si drag de Printul din Trivale.

Artist adevarat, cum altii nu-s,
Chiar daca l-au muscat intr-una cainii,
Prin el, cel neumil si nesupus,
In randul lumii se simteau romanii.

Sa ii aducem ultimul salut,
Ca baciului ce pleaca de la turma,
Cum dup-un ultim fault, a cazut
Si urca-n cer, de-aicea de pe lut,
Iluminat de driblingul din urma,
Dobrin, in – tragic - driblingul din urma.

Atatea, in acest final, se spun,
Dupa un sir de faulturi mortale,
Tacere! Se retrage cel mai bun,
Ne paraseste Printul din Trivale.

Adrian Paunescu-26 octombrie 2007

Ingerii au vrut sa joace si ei alaturi de Print !!!...
Sa-i fie tarana usoara...
andra_v
Un gol atat de mare in tribuna, pe strada, in suflet...
Papadie62
Dan Iosif
gio19ro
Dumnezeu sa-l ierte. A fost singurul psd-ist simpatic. Dupa 1990 n-am simti nici un regret dupa nimeni insa dupa Dan Iosif da.
Energie
Edmund Hillary
Energie
Heath Ledger
Energie
Max Banus.
March
A trecut la cele vesnice jurnalistul Max Banus, cel care decenii de-a randul a incantat , cu emisiunea lui "Tinerama" de la "Europa Libera", urechile "utecistilor" din tara .

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
The Dude
Al patrulea Mare Maestru si Marele Maestru ad vitam, al Marii Loji Nationale din Romania , excelenta sa, respectabilul frate Ghorghe Comanescu, a trecut la Orientul Etern marti la Spitalul Fundeni. Inmormantarea a avut lo ieri la cimitirul Bellu, intr-o atmosfera armonioasa de unire si pace si ea a avut parte de onoruri militare.

Fie ca Marele Arhitect al Universului sa il odihneasca in pace.
Am zis,
coconut
Întotdeauna mi-au plăcut înmormântările armonioase şi pacifiste!
Mie-mi şoptise o păsărică altceva: că v-aţi cam certat care, ce şi cum, iar familia era disperată că nu va avea cu cel să-l înmomânteze. Mă bucur că aţi reuşit să cădeţi la... pace!
Dumnezeu să-i dea liniştea eternă... unsure.gif
Mara
A incetat din viata actorul Ovidiu Iuliu Moldovan



Cunoscutul actor Ovidiu Iuliu Moldovan a incetat din viata in aceasta seara la spitalul Universitar din Capitala in urma unui stop cardio-respirator. Ovidiu Iuliu Moldovan avea 66 de ani si suferea de cancer.

In ultimii ani actorul a ales sa renunte la cinematografie dedicandu-se cu totul teatrului. Cei care l-au indragit pe actor l-au putut vedea luna trecuta la Teatrul National in spectacolul Celalalt Cioran.

Printre cele mai cunoscute filme in care a jucat Ovidiu Iuliu Moldovan amintim: Profetul, aurul si ardelenii, Artista, aurul si ardelenii si Pruncul, petrolul si ardelenii, Craii de curte veche (1995), Calatorie de neuitat (1994), Somnul insulei (1994), Flori de gheata (1989), Egreta de fildes (1987), Punct si de la capat (1987), Cuibul de viespi (1986), Din prea multa dragoste (1985), Masca de argint (1985), Horea (1984).

cry.gif
coconut
QUOTE(gio19ro @ 5 Dec 2007, 04:04 PM) *
Dumnezeu sa-l ierte. A fost singurul psd-ist simpatic. Dupa 1990 n-am simti nici un regret dupa nimeni insa dupa Dan Iosif da.



Dacă ţi-ar fi furat casa nu ţi-ar mai fi fost aşa de simpatic! Un golan! Sper ca Dumnezeu să-l ierte, eu nu-l voi ierta!
Michelle
O mare pierdere pentru public, mai ales dupa disparitiile recente ale lui Motu si Pintea.

Foarte trist ca se duc oameni de calitate, talentati,modesti, discreti, in vreme ce altii ramin sa faca umbra pamantului. cry.gif
coconut
QUOTE(Mara @ 13 Mar 2008, 11:32 AM) *
A incetat din viata actorul Ovidiu Iuliu Moldovan



Cunoscutul actor Ovidiu Iuliu Moldovan a incetat din viata in aceasta seara la spitalul Universitar din Capitala in urma unui stop cardio-respirator. Ovidiu Iuliu Moldovan avea 66 de ani si suferea de cancer.

In ultimii ani actorul a ales sa renunte la cinematografie dedicandu-se cu totul teatrului. Cei care l-au indragit pe actor l-au putut vedea luna trecuta la Teatrul National in spectacolul Celalalt Cioran.

Printre cele mai cunoscute filme in care a jucat Ovidiu Iuliu Moldovan amintim: Profetul, aurul si ardelenii, Artista, aurul si ardelenii si Pruncul, petrolul si ardelenii, Craii de curte veche (1995), Calatorie de neuitat (1994), Somnul insulei (1994), Flori de gheata (1989), Egreta de fildes (1987), Punct si de la capat (1987), Cuibul de viespi (1986), Din prea multa dragoste (1985), Masca de argint (1985), Horea (1984).

cry.gif



http://www.trilulilu.ro/ciocanmihae7_B/0b2039a0a045ef

Dumnezeu să-l odihnească în pace!

abis
Arthur C. Clarke
ilie
Întotdeauna mi-au plăcut înmormântările armonioase şi pacifiste!

Dacă ţi-ar fi furat casa nu ţi-ar mai fi fost aşa de simpatic! Un golan!

Foarte trist ca se duc oameni de calitate, talentati,modesti, discreti, in vreme ce altii ramin sa faca umbra pamantului.

cam ilar, pe topicul asta... propun sa fie mutate la bancuri.
Michelle
Tocmai vroiam sa scriu despre disparitia prematura a lui Anthony Minghella si nu gaseam topicul.

Un mare regizor:Pacientul englez,Cold mountain,Talentatul domn Ripley sunt doar 3 dintre titlurile foarte importante ale realizarilor sale.
biografie
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 19 Mar 2008, 09:11 AM) *
Arthur C. Clarke

Un cameraman roman a fost ultimul caruia Sir Arthur i-a acordat un interviu.
Cucu Mucu
Ultimul om care stia sa vorbeasca limba romana - George Pruteanu.
coconut
DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ ÎN PACE!






Io venni in loco d'ogni luce muto - Era o lume mută de lumină - era versul preferat al lui George Mihail Pruteanu

Divina comedie, Dante Alighieri
Papadie_62
Deja se simte-n aer, un iz de "uşurare"
A celor ce şi limba să ne-o răpească-au vrut,
Se bucură-agramaţii, şi neologii... "tare",
Izbânda-şi simt aproape, căci scutul... A CĂZUT!

Fie-ţi ţărâna uşoară, luptător întru apărarea limbii române!
Michelle
Pacat!
Romanii au pierdut un mare profesor.

Este incredibil ce se-ntampla!Acum citeva seri l-am vazut la televizor.Era in plina forma.Usor mai conciliant,as zice.
Sunt consternata.
Michaela*
Michaela*
A murit Sabin Balasa. Odihneasca-se in pace.
coconut
Să-i fie ţărâna uşoară!





Pietate

fiatlux
aproape nestiuta de nimeni ,prima femeie neurochirug ..SOFIA IONESCU
Papadie_62
Păcat că oamenii mari trăiesc o viaţă în umbră (caracteristică fiindu-le modestia), fiind scoşi la lumină şi promovaţi doar atunci când rămân doar un nume.

Dumnezeu să-i ierte!
ilie
Aseara a fost Gala Uniter (premii pentru actorii si lumea din teatru). La inceput au prezentat un in memoriam pentru actorii disparuti in ultimele 12 luni, erau intre 50 si 100!
The Dude
Da, usor usor, se sting si ultimele lumini ale unui altfel de teatru, unul care aducea mii de spectatori, unul plin de glorie....
Dumnezeu sa ii odihneasca in pace !!!
Energie
Monica Lovinescu. cry.gif
Dumnezeu sa o odihneasca.
andra_v
Nu se poate, asta e chiar de tot!!!
Dumnezeu s-o odihneasca!
Bonsai
Nu pot sa uit ce au facut in Parlament, la Condamnarea comunismului. Iar jurnalul ei este o lectie de istorie care mi-a daramat multe mituri. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Mihai
Colea Rautu sad.gif

Dumnezeu sa-l odihneasca...
The Dude
Mmmmm da, un alt mare actor complet...A jucat (excelent) de toate.

Nu uit o gluma care circula la un moment dat: "Pe ecrane in curand: Un nou film de Sergiu Nicoleascu. In rolul principal: Sergiu Nicoleascu, in roluri secundare: Sergiu Nicoleascu, Sergiu Nicoleascu si Sergiu Nicoleascu. Scenariul si regia: Sergiu Nicoleascu...In rolul lui Sergiu Nicoleascu: Colea Rautu !!


Dumnezeu sa il odihneasca.........
Michaela*
Colea Rautu mi-a ramas in memorie cu rolul din Toate Panzele Sus...un mare actor..mi-e din ce in ce mai greu sa citesc acest topic..cand aflu despre o noua pierdere am asa o strangere de inima

Dumnezeu sa-l ierte!
Ovidius
offtopic
QUOTE
mi-e din ce in ce mai greu sa citesc acest topic..cand aflu despre o noua pierdere am asa o strangere de inima

Michela*, toti murim mai devreme sau mai tarziu iar Colea Rautu avea totusi 95 de ani. Sa-l odihneasca Dumnezeu in pace.
The Dude
Stiu ca mergea in piata langa care locuia, carand mereu dupa el o sticluta cu vodca. Acasa nu prea ii era permis...iar viciul e viciu. Ma simteam mai confortabil stiindu-l in viata undeva acolo...chiar si cu sticluta aia dupa el. Vorba dumneavoastra doamna Mihaela* cu toti cei care pleaca planeta asta devine tot mai greu de locuit...Vorba poetului "Pe pamantul de cruci, numai om sa nu fi..!!"
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.