Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sa Ne Prezentam...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
SORIN
Buna mamour smile.gif

Ma bucur ca ai venit pe la noi, mai ales cand vad pe cineva cu interese comune cu ale mele thumb_yello.gif

Adica oceanografia.... flowers.gif

Sorin.
Mihai
Bine ai poposit la Han, mamour! han.gif flowers.gif
mamour
multumesc tuturor!! sorry.gif
si tu, sorine? e doar pasiune sau si meserie? (oceanografia, vreau sa spun) biggrin.gif
SORIN
mamour smile.gif am facut B.A in Geografie Fizica profil geomormologia rip currents!!

Deasemenea sunt dive master si un mare pasionat al marii... thumb_yello.gif

Best regards...

Sorin.
janine
hiya.gif sa ma prezint shi eu ca asha este frumos...sunt Lia...locuiesc in Stuttgart, am 18 ani de vre-o 9 ani incoace(facetzi voi matematica ca pe mine ma doare sufletul) rofl.gif shi aaaa nu cred ca shi anume conteaza mai mult decat atat...sau...neah! mwah1.gif
simonsays
bine ai venit in... sanul nostru, Lia. Matematica mea imi spune ca .. daca 18 ... + 9 ... deci ai 21 de anisori! frumos ! jamie.gif rofl.gif
juju
salut,
desi n-am mai fost pe la acest han de mai bine de 6 ani cind m-a impresionat proasta servire si buna mincare (tochitura moldoveneasca) sper ca in sec. 21 sa fie mai bine.
cred in Dumnezeu dar desi sint botezat ortodox n-as spune ca ma simt deloc salvat, ba din contra.
personal cred intre-un Dumnezeu atotputernic ilimitat in spatiu si timp , impartial (nici bun , nici rau),omniprezent si foarte comunicator si care are nevioie de noi precum si noi de el.
hm...,cam asta, pe scurt... smile.gif
OMU'BUN
juju - intrare in forta! smile.gif Bine-ai venit la noi si te asteptam sa ne explici despre principiile tale mai mult sau mai putin ortodoxe pe la subforumul de religie, sau (daca iau in vedere stilul tau libertin si un pic razvratit... wink.gif ) la "Dincolo de ratiune" unde se pot spune multe pe aceasta tema si sunt convins ca iti vei gasi si parteneri pe masura!
Simte-te ca ... la Han! (Ma refer la cel virtual care nu are nimic comun cu cel de care vorbesti, in afara de denumire!)
juju
mersi de primire.
voi incerca in limita timpului disponibil.
pina atunci pot fi "gasit" pe Ecclesia la
"Biserica Martorilor lui Iehova"
Evident ca-mi face placere sa discut si sa dezbat dar...
kipon-taci wink.gif
janine
juju han.gif flowers.gif esti primul la care ii urez bun venit ... ca deh ...si eu sunt relativ noua prin zona huh.gif
mwah1.gif
juju
atunci ... si tie Bun Venit. smile.gif
janine
hug.gif juju
juju
sorry.gif mersi ...
Jazz
@Juju
Ce nick simpatic ai! smile.gif Bun-venit la Han, or bine ai Re-venit!
ShineWithMe
Salutare
ar fi aiurea sa va zic ca sunt noua pe forum, caci asta deja vedeti. ce va rog din suflet e sa ma iertati ca scriu doar cu litere mici dar e din economie de timp.am migrat aici de pe forumul vama veche pentru ca pe acolo cam lancezeau lucrurile si la recomandarea unui prieten mi-am zis ca forumul asta suna promitator. nu o sa postez prea des pe aici dar o sa citesc mai tot ce se scrie prin paginile cu poezie si muzica.sper sa ma acceptati si sa regasesc atmosfera pierduta din forumul din care am plecat
OMU'BUN
ShineWithMe
QUOTE
wetfq3rgaeth

Ba pe tine! laugh.gif
Nice to meet you too! smile.gif

...............

Later edit!
Ma gandeam eu ca ai sa editezi! wink.gif
Bine-ai venit la Han si speram sa te putem determina in timp record sa te simti cu mult mai bine decat pe celalalt forum!
flowers.gif flowers.gifflowers.gif flowers.gifflowers.gif flowers.gifflowers.gif
Zooey
QUOTE (ShineWithMe @ 25 Sep 2004, 06:44 PM)
scriu doar cu litere mici dar e din economie de timp.

bine ai venit. uite ca deja avem ceva in comun smile.gif si eu scriu doar cu litere mici. oare chiar se supara cineva? si eu sint destul de noua pe-aici, dar n-am binevoit sa ma prezint. ce sa va zic? ca am 27 de ani si ca sint profa. deocamdata ajunge. a, si vinez filme bune biggrin.gif
Mihai
Bine ati venit la Han! han.gif
Marcus
QUOTE (ShineWithMe @ 25 Sep 2004, 06:44 PM)
(...)si la recomandarea unui prieten...(...)

han.gif ShineWithMe! smile.gif

Nu m-as fi suparat daca ai fi mentionat ca eu sunt acel prieten de care spuneai! biggrin.gif Sper sa intri pe aici cat mai des si sa descoperi cat de fain e forumul asta.

QUOTE
wetfq3rgaeth


Aici ShineWithMe incerca sa-mi demonstreze ca nu ii apare mesajul orice ar scrie. laugh.gif Se pare ca s-a inselat. smile.gif
Andrei MG
Stati sa ma gandesc. Nu stiu daca sa ma prezint sau nu. Oricum autodescrierile nu sunt prea bune. Eu nu am o parere cocrete despre mine. Ok. Am 14 ani si nu fac decat sa ma duc la scoala si sa vin acasa. Cateodata mai vind si cate o bila sau o tigara la scoala yikes.gif . Ok. Haha. Asta-i tot.
moni
yikes.gif Am realizat abia acum ca eu nici nu m-am prezentat. Parca as fi din reclama cu Fulga rofl.gif .
ok....sa incerc o scurta prezentare: ma numesc Monica,sunt din Bucuresti, am 22 ani, sunt secretara la o Editura din Bucuresti si cateodata si translator, necasatorita si...nu stiu..eventual o sa mai revin cu detalii sau mai bine va las pe voi sa ma descoperiti pe parcurs tongue.gif
doice
Acum am descoperit ca exista un loc in care trebe sa ma prezint si eu ca o persoana bine crescuta ce sunt. huh.gif

Sunt nascuta in Constanta si relocata in Bucuresti de la frageda varsta de 11 ani. (imi lipseste marea enorm dar ce sa-i faci?) sad.gif
O prietena mi-a zis ca ea intra pe forum (alt forum) asa ca am incercat si eu dar a durat pana sa gasesc un forum care sa-mi convina cu adevarat. wub.gif
A fost mai greu la inceput pt ca eram inconjurata de necunoscuti dar acum am inceput sa ma simt ca acasa. biggrin.gif
Mumu
Si eu abia acum am descoperit locul prezentarilor...scuze pentru intarziere...
Daca intereseaza pe cineva...io mi-s Sasha (sau Mumu...cum preferati)din Cluj
24 de ani.faculta de filosofie,istorie,jurnalistica (cate 1 an de zile,neterminate) terminata doar faculta de drept....in prezent...Sales manager...Ce sa mai zic?Pasiuni?Muzica...sportul...(cand nu ma doboara lenea ma mai duc si pe la sala), cititul...cand fug de la lucru...(mi-am strecurat niste carti pe calculatorul de la birou si fac o fata foarte preocupata cand citesc un Kobo Abe sau un Coelho si toata lumea crede ca decid soarta firmei sau pe cine mai concediez astazi...),dar...cea mai mare pasiune...cea mai mare ...e reprezentata de oameni...Iubesc oamenii smile.gif) Cam atat pe moment...daca mai aveti intrebari.... cool.gif
ariadna
Mai bine mai tarziu decat niciodata. Sunt Cristiana si m-am gandit sa echilibrez putin balanta. Conform datelor din cartea de identitate am 36 de ani, dar ieri parca aveam vreo 80 de ani, eram batrana si acra.....la ora asta cred ca am vreo 21 de ani, ramane sa vad cati voi avea dimineata cand vor incepe telefoanele sa sune iar ochii imi vor fi carpiti de somn. Chiar daca nu sunt un forumist activ tot dependenta de voi am ajuns, nu pot sa merg la culcare pana nu va citesc, iar cand sunt in deplasari am ajuns sa caut salile de net. Concluzia: sunt dusa!
gheorghe dinica
Forumul acesta este asemeni unui oras,in fiecare zi descopar o straduta noua.Astazi am poposit in cafeneaua prezentarilor.Dinica imi spun,32 ani,minier de meserie,sap adanc in constiintele oamenilor. devil.gif Sunt un optimist incorigibil,cititor de carti,umblator prin lume,infometat de noi experiente si iubitor de pisici negre. devil.gif
rebel
Bine aţi venit la han, Cristiana, Sasha, D-le Dinică.
gias
Gina - 37 ani, sunt din Ploiesti, insa de 7 ani locuiesc in Bucuresti. Casatorita, fara copii (insa imi doresc, candva in copilarie doream 3 copii - 2 baieti gemeni si o fata mai mica, acum.... m-as multumi si cu unul singur). Lucrez cam 10 ore pe zi si in acet timp citesc si mesajele din Forum (in pauza).
Ca pasiuni - literatura, muzica (fara a fi totusi cunoscatoare), dansul, sportul (volei, basket, parasutism si fotbal), animalele domestice (si aici nu includ numai cainii si pisicile), iubesc oamenii insa mi-este si frica de ei.... cam atat despre mine, restul poate pe parcurs
Corydalis
Salut!

Dupa ce am savurat fiecare pagina a prezentarii, mi-a venit si mie randul.
Cristina, nascuta in Focsani, acum ratacesc nitel, dar ard de dor sa ma intorc in Bucuresti, orasul anilor de studentie. Varsta? mereu am un moment de cumpana: teoretic am 24 de ani, dar in realitate ma simt de 17-18. Poate imi va trece, cu vremea... tongue.gif Zapacita rau, extremista, impulsiva, iubesc cate putin din toate si incerc sa-mi inteleg egoismul
Si sa nu uit: bucuroasa ca v-am gasit!
cactus
QUOTE (Corydalis @ 6 Nov 2004, 11:02 PM)
Salut!

Dupa ce am savurat fiecare pagina a prezentarii, mi-a venit si mie randul.
Cristina, nascuta in Focsani, acum ratacesc nitel, dar ard de dor sa ma intorc in Bucuresti, orasul anilor de studentie. Varsta? mereu am un moment de cumpana: teoretic am 24 de ani, dar in realitate ma simt de 17-18. Poate imi va trece, cu vremea... tongue.gif Zapacita rau, extremista, impulsiva, iubesc cate putin din toate si incerc sa-mi inteleg egoismul
Si sa nu uit: bucuroasa ca v-am gasit!

De ce ma simtzesc io totdeauna de paishpe ani????? flowers.gif roflmao.gif roflmao.gif
gonen
Sal!
A venit si vremea sa ma preint si eu?
Bogdan, 24 de ani!
Nascut in Craiova, locuiesc in Bucuresti de apropae 1 an, cu o pauza de vre 3 luni siceva, prin Italia.
Domenii de interes: aproape toate
Calitati: rofl.gif
Defecte: devil.gif
moonlight
hiya.gif !
Buna ziua Mihai , ziua buna la toata lumea smile.gif !
Mea culpa este unul din ticurile mele verbale si e cazul sa spun mea culpa pentru ca am venit la han de vreo luna si ... uhhh... nu m-am prezentat ! Trebuia sa caut topicul de prezentare , nu l-am gasit din prima plimbare prin forumurile hanului , nici la Bine ati venit , in fine ...
Sant Andreea , am aproape 27 de ani , programator , locuiesc in Göteborg de aproape 4 ani impreuna cu sotul meu Radu si sant dintr-o comuna de langa Curtea de Arges , Valea Iasului . Am venit la han sa pot comunica cu romani din diaspora , dar pana acum slabe semne , si cu romanii de acasa . Am gasit acest forum nagivand pe net cautand un site legat de diaspora ! Am gasit Sunt Roman si-asa am dat de big brother :HanuAncutei . Am zis cand v-am gasit ca este super atmosfera la voi si dincolo aerul usor rautacios ( sorry ... asta e impresia mea , eh ... yeahrite.gif ) afisat de unii forumisti , deci 99% tootul e OK !
Marcus
Bine ai venit printre noi, moonlight! han.gif
Simte-te ca acasa aici. smile.gif
oanadobre
Am descoperit si eu topicul asta, intr-un final!
Dupa cum spune si nick-ul, ma cheama oana dobre. Alte semnalmente: 24 de ani, din Buzau dar cu domiciliul in Bucuresti (daca iese PSD-ul iar probabil ca urmatorul va fi prin SUA sau UK), ziarista. Nu sunt o persoana foarte interesanta, asa ca alte precizari ar fi de prisos. Va prindeti voi cu timpul ce-mi poate pielea tongue.gif . Oricum, ma bucur sa va cunosc!
Vexx
flowers.gif Bine ai venit, Oana! han.gif

Cat mai multe si mai frumoase postari!

Si ceva pozulici, pe ici, pe colo... ohyeah.gif sorry.gif
oanadobre
Multumesc frumos! O pozulica exista la topicul aferent sorry.gif
sleep walker
Salutare hanului ! Ce faceti mai draghe ? Cum merg treburile pe aici ? Eu sant Alex , pasionat de internet , programare si tot ce tine de informatica , ski si hochei . Am 26 ani , programator cum dreak devil.gif altfel ? , din Iasi . De 3 ani si ceva locuiesc in Stuttgart si lucrez la o editura non-guvernamentala . Nu prea am timp de pierdut , dar din cat timp liber am promit sa trec pe la han sa vorbesc cu baietii si sa spun sarut mana forumistelor biggrin.gif rolleyes.gif tongue.gif
rebel
Willkommen auf der Han - care este -, Somnambulu'!
contraste
Eu, dupa mai mult decat ii trebuie unui copil sa se nasca, ma prezint pentru ca acum i-a venit randul prezentarii.
Fine arts, profesor, (and free lancer too) si cu muuuulte hobby-uri : scrisul, PC-ul, dansul, calatoriile (cat mai muuuuulte), animalele mari si mici.
rebel
Deşi mă simt ciudat spunând asta ...

Bine ai venit la Han, Contraste! hug.gif
xti
la mine e simplu ... click pe nickul meu ... si de aici e doar poveste ...
Marcus
Bine ai poposit la Han, xti! han.gif

QUOTE
("contraste")
Eu, dupa mai mult decat ii trebuie unui copil sa se nasca, ma prezint pentru ca acum i-a venit randul prezentarii.


Desi e toamna, nu e niciodata prea tarziu pentru un buchet de flori pentru tine, draga contraste. flowers.gif mwah1.gif
denise
han.gif xti!
@contraste- cred ca sunt in asentimentul multor forumisti - esti o "achizitie" de valoare pentru Han. Ma bucur ca ai venit printre noi flowers.gif
rescriptibil
Multe camere in hanul asta ... dar uite ca am ajuns in sfarsit si aici. Bine v-am gasit, buna sa va fie inima smile.gif. Eu sunt cautator de meserie si despicator de fir in patru. Mi-ar placea sa nu am varsta. Iubesc oamenii, cartile, muzica si jocurile de orice fel. Asa ca jucati-va si cu mine ... mwah1.gif
rebel
Bine-ai venit la Han, domnule fără vârstă!
Melcucu
Dupa ce am facut primii pasi in lumea Hanului am ajuns si la momentul prezentarii...
am 21 de ani sunt din Iasi si sunt studenta la economie in anul 3
Imi plac la nebunie...oamenii...poate suna surprinzator sa auzi (sau sa citesti) o astfel de afirmatie, dar stiu ca sunt multe persoane care nu sunt de acord cu ea. Cred ca de la oameni poti invata cel mai mult in viata.
Tin foarte mult la prietenii mei si sunt gata sa dau totul pentru ei, mai ales inca un pahar de beutura yikes.gif
Visul meu este sa calatoresc in cat mai multe tari si sa reusesc sa inteleg si sa intru in contact cu o multime de culturi diferite.
Hmmm...iar am batut campii de aiurlea... sorry.gif
Sunt o gramada de alte lucruri...dar le veti descoperi pe parcurs.
rebel
han.gif, Melcucu!

han.gif, indubitabil!

indubitabil
Am o multime de ani, multi si frumosi: mi s-a intamplat sa traiesc niste vremuri interesante si sa nu regret nimic wub.gif
Ma ocup cu... educatia. Nu spun mai mult ca nu vreau sa-mi puna nimeni broaste pe scaun biggrin.gif
Din cand in cand imi fac timp pentru voi cu mare drag smile.gif
Nascuta aproape de Manastirea Argesului sunt aclimatizata intr-un oras de la malul Dunarii. Imi este dor in permanenta de acasa... cry.gif
Mickydutza
Eu sunt deja inscrisa de vreo luna dar m-am gandit mai intai sa spionez un pic pe aici si apoi sa ies si eu in fata si sa ma prezint. ohyeah.gif
Am aproape 23 de ani cry.gif ... Ce repede trece timpul. Anul asta termin si eu facultatea (literele) si ramane de vazut ce va urma dupa....
Imi place sa stau cu prietenii deoarece consider ca fara prieteni viata este destul de anosta. Si cand zic prieteni nu ma refer la cei cu care poti iesi la o bere, la o distractie si la nevoie iti inchid usa in nas.. ci la persoanele care intr-adevar te asculta, te inteleg (sau incearca si ei saracii, ca deh, nu le poti cere imposibilul unsure.gif ).

Anyway...daca mai aveti intrebari, nedumeriri, sugestii sau reclamatii dati un mesaj.
andraa
nu-mi prea place sa vb despre mine, dar este politicos sa ma prezint, deci:
sunt in anul II la facultate, am 20 de ani, dar nimeni nu-mi da mai mult de 18(si io ma bucur)....sunt o persoana obisnuita, si cam atat....nu prea stiu ce sa mai spun....A! motto-ul meu este "Aparentele inseala!" thumb_yello.gif
Felina
Salutare mwah1.gif
Nu sunt nici mica-nici mare, nici urata-nici frumoasa, nici proasta-nici desteapta, nici prea tanara-nici prea batrana.
Dar mi-e draga viata... ohyeah.gif
Si imi aduc tributul pe altarul muncii. Si pe cel al iubirii.
Traiesc pe plaiuri irlandeze. Si ca sa nu fiu exceptia instabilitatii umanului, mi-e tare dor de romania, chiar daca mi-am dorit enorm sa o parasesc devil.gif .

Numai bine thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.