Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Moreover The World
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3
aplauze
Stai... cred ca am inteles!

Lord. Mi-a luat o zi intreaga dar

Cred ca ai spus: Curatenia complicata e atunci cand e un mascul in preajma. Prin urmare, daca exista unul sau mai multi masculi in preajma atunci concurenta pentru suprematie este feroce.
Adevarat. Eu nu prea am vazut cum functioneaza concurenta pentru suprematie. Ce fac doi masculi care vor o femeie?

Exista un minim de variante... o pot imparti sau pot aduce flori si bomboane si etc pentru a o impresiona. Stii de ce incearca sa impresioneze? Pentru ca fiecare vrea sa fie ''cel ales''.
Doua creiere care vor un lucru iau o decizie mult mai greu decat un singur creier. De aceea, de obicei femeia este cea care e lasata sa decida.

spoton.gif

fis_tic
Am spus despre concurenta intre femei si barbati pentru curatenie, pe diverse domenii. Daca tu spui ca la nivel sufletesc femeile detin suprematia, probabil nu exceleaza in alte nivele ale curateniei.
Ma rog, eu raman la parerea ca freedom is not the concrete woman.
aplauze
Realizez ca pana acum nu m-am gandit la posibilitatea ca si femeia sa fie necurata.

Am o intrebare. Tu crezi ca termenul curatenie sufleteasca face referire doar la Biblie?
Sau mai exista si alte etaloane de curatenie?

Cine? rolleyes.gif
aplauze
Ceva e ''necurat'' in treaba asta despre ''curatenie''....Nu inteleg cine a inventat-o. mad.gif

Sa incercam sa intelegem logic.
Sa ai sufletul curat inseamna ca el sa nu fi fost... patat. rolleyes.gif

Daca eu omor pe cineva am sufletul patat?
Daca ma culc cu cine nu trebuie am sufletul patat?
Daca sunt egoista am sufletul patat?
Daca spun minciuni am sufletul patat?

Raspunsurile pot fi nu sau nu stiu. hh.gif

Si atunci de unde contradictiile, mustrarile de constiinta atunci cand faci unul din lucrurile de mai sus?

Ouf, vreau o tigara.
Si o bere ar fi ok.
Trebuie sa-mi termin traducerea asta din Biblie, nu mai pot.

sorry.gif
Nefertiti
Inseamna ca e coffee time!

user posted image

Ce fumezi? Ce tigari, vreau sa zic.

Si eu am de tradus niste bazaconii pana maine. blink.gif
fis_tic
Nu stiu.
aplauze
fis_tic smile.gif bravo

nimeni nu o sa-ti ceara sa argumentezi un raspuns ''nu stiu''.


My dear nefe ... as fuma doar Lucky Strike daca intr-adevar una din cele 20 de tigari ar fi joint si as numi-o.. Lucky Strike. ohyeah.gif Heh. Bravo mie. Acum dai search pe google si gasesti cuvantul joint tocmai in jurnalul meu.
Hello, people from the police, I am clean!

Chestii lights.. Marlboro.. sau Kent e decent...
Lucky sunt speciale.
Fumez de putin timp si daca pana acum o vreme nu stiam cum sa fac diferenta intre tigari, am inceput sa invat punand etichete genului de oameni care le fumeaza.

Numai ca nu vreau sa mai fumez in momentul asta.

Azi am facut cel mai ciudat lucru din lume.
Apropo de curatenie, probabil este si cel mai murdar facut vreodata [de mine]
Ingrozitor. Si asta se intampla pentru ca era si un mascul prin preajma. ohyeah.gif
2 f + 1 m ... asa se prezenta situatia

Ca sa ii dau dreptate lui fis_tic, insa, daca, dupa prima jumatate de ora masculul ar fi disparut, cealalta domnisoara cu care as fi ramas probabil .. era mai necurata decat el. devil.gif
Eu eram doar o nerusinata.


Si cand te gandesti cat de mult ma afecta rusinea cand eram mica.
Nefertiti
http://www.mediafire.com/?bcymzjnmnyy smile.gif
aplauze
Sa scriu sau sa nu scriu?

Sunt in starea aia cand sunt capabila sa scriu prostii fara sa fiu capabila sa discern intre ce trebuie si ce nu trebuie spus.


blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Da doamne sa ma trezesc la timp maine.
sa imi mearga alarma, de fapt
sa insiste unchiul sa ma trezesc
sa am timp sa fac tot ce trebuie
sa nu fie trafic
sa nu fi patit nimic grav cartea imprumutata de la Domnul



sa pot adormi dupa cafeaua asta spoton.gif
aplauze
Shoot, acum sunt vataf?!.... blink.gif Ce e un vataf?

Bun, sa ma apuc sa va povestesc.

Iei am stat de vorba cu un domnisor. Unul pe care il stiam de mai mult timp, dar nu vorbisem prea des.

Si conversatia a ajuns in punctul acela magnetic, cand iti vine sa povestesti tot si simti ca cel de langa tine te intelege. Si mi-a povestit un lucru minunat.
Mi-a povestit despre cum s-a tuns. sorry.gif Era rocker inrait, cu plete si tzepi, nimeni nu putea vorbi cu el, era salbatic. Si a mers intr-un loc. Intr-o jumatate de ora de stat acolo ajunsese sa isi puna intrebarea ''de ce sunt eu asa? de ce ma imbrac asa? de ce urasc atat de mult?'' A plans. Si de a doua zi s-a tuns.
Unde a fost? blink.gif
Cum unde a fost? blink.gif blink.gif

Ce e mai ciudat e ca dupa discutia aceasta, mergand spre casa, simteam ca sunt el. Gandeam din perspectiva lui. Aveam tendinta sa fac aceleasi gesturi. Sa rad la fel.
Stiu ca noua, oamenilor, ne place sa imitam mult - doar stramosii nostri nu au stat degeaba. [De fapt cred ca maimutele au incercat sa imite pinguinii si de aceea au invatat mersul biped]
Dar lucrul asta mi se intampla des. Daca petrec cel putin o ora cu o pesoana asupra careia ma concentrez, mintea mea face un folder unde copiaza informatiile tehnice despre ''cum sa fiu persoana din fata mea''.

Uneori e minunat. Alteori bizar. rolleyes.gif

aplauze
Buna.

Imi amintesc gradina bunicilor.. Aveau rosii acolo si mergeam sa le mancam. Chiar acolo. Nu tu cutit, nu tu jet de apa, nu tu sare. Rosii coapte. Aveam de unde alege.
Am poze de la bunici. smile.gif

Pacat ca au imbatranit atat. Ultima data l-am vizitat pe bunicul la spital. Se simte mai bine acum. Bunica, pe de alta parte, nu e chiar bolnava, insa a intrat in psihoza batranilor.. [ceva nu e ok daca e cineva mai bolnav ca ea si trebuie luate masuri ohyeah.gif ]

O cheama Iuliana pe bunica. Si Alexandru pe bunicul.
Ce nume frumoase. Nu m-am gandit niciodata asa la ei.. pe nume rolleyes.gif
Ce frumos.

Uite poze

user posted image

Si desigur, fotografie de la bunica din Trohan, Maria. O femeie viteaza. Puternica. In poza e doar locul. Inca nu stiu daca sa-i arat si fata. Semanam rolleyes.gif

user posted image
milimetru
Te alinti? Normal ca sa-i arati si fata, de ce pui fotografii trucate?! tongue.gif

Numai la fata semanati? Adica la vitejie si "puternicie" nu mai semanati? unsure.gif
aplauze
Bunica din Trohan..sorry.gif

E dura, incapatanata, ironica. Credincioasa. Norocoasa. Cu ochi albastri.


user posted image
aplauze
e noaptea devoratorilor de publicitatee blink.gif pana la 5 blink.gif
ohyeah.gif
aplauze
Azi de la 10 am avut examen la pragmatica. E foarte interesant cursul.. pacat ca nu am avut timp sa merg la el.
Se va termina cu bine smile.gif
Dupa o noapte de spoturi publicitare bine alese si urmarite intens, de dimineata incercam sa trimit un mesaj colegei N, ca sa aflu la ce ora am exam,
Si bajbaiam pe tastele telefonului, sa gasesc literele, greseam, stergeam la loc, un chin, va spun!!!
A.. si evident ca nu aveam nici un telefon in mana. Eu eram in pat, telefonul pe podea.. biggrin.gif
aplauze
Am observat un lucru:

daca nu dormi 24 ore si apoi prinzi o ora doua de dormit, uiti cum erai inainte de ultima repriza de somn. uiti ce trebuia sa faci, poti sa ai un comportament total diferit fata de anumiti oameni, poti sa nu mai fumezi, poti sa nu mai vrei sa bei cafea

blink.gif look at me, for an example

cred ca stiu acum ce este reincarnarea. nimeni pana acum nu a putut demonstra ca nu exista. poate e la fel: traiesti 78 de ani, mori si sufletul tau face o pauza - cand te trezesti [reincarnezi] nu iti mai amintesti nimic din trecut sau iti amintesti doar vag pentru ca in 78 de ani e o cantitate foarte foarte mare de informatie si cand, reincarnat fiind, incerci sa-ti amintesti, se produce un blocaj

sau poate chiar, dupa o oboseala de 78 de ani [sau 24 ore] creierul nu mai vrea sa-si aminteasca rolleyes.gif

ma simt asa cry.gif cry.gif cry.gif si acele pete albastre de sub ochi nu sunt lacrimi, sunt cearcane

va pup wub.gif
aplauze
rolleyes.gif buna dimineata.

ce zambet fals am azi.
cred ca iar trec printr-o perioada ne-vesela.
ouf. oare cafeaua ajuta?

vreau putere.. suficienta incat sa ma controlez pe mine. nu lumea


ohyeah.gif zambet fals
Nefertiti
Adica ai o culoare gri. Daca gri-ul e culoare.

Las' ca nu esti singura. Nu ca ar fi o consolare...

Ihi, cafeaua ajuta.
aplauze
Da, gri, ca si cum m-ar fi inserat cineva sorry.gif
Stii tu ca ajuta? Atunci o sa beau. Multa cafea.

Mai tii minte reclama la Tchibo de acum ceva vreme, cand o tipa se afla undeva in jungla si acolo localnicii faceau cafea si aveau boabe atent alese. Imi aduc aminte chiar cum scriau Tchibo pe saci cu o hartie decupata.
Nu am explicat prea bine.

Da, gri-ul trece. E o chestiune de timp, insa.

A, imi amintesc una din reclamele de la noaptea "publivorilor":
O tipa la sectia de politie. O scaneaza ei si detecteaza un obiect de metal asupra ei. O pun sa-si dea jos camasa. O da. Tot detecteaza ceva: jos pantalonii. Tot detecteaza ceva: jos pantofii. Tot detecteaza ceva: cu forta, jos sutienul. Tot detecteaza ceva, jos slipul. Ramane goala - plange. Scaneaza din nou si, la naiba, tot detecteaza ceva.

O scaneaza de sus pana jos si.. semnalul venea din zona capului.
Politistii se uita unul la altul si unul spune: " Que?? blink.gif Tiene Metal en la cavesa? "

Si apoi un scris dinamic: www.metal...com

Am vazut spotul o singura data si nu stiu exact daca era reclama la o revista saula un concert. Oricum, e in topul preferintelor. ohyeah.gif
aplauze

De cum intri auzi muzică.

Te gadilă, te face să zâmbeşti cu toate că tu intri prin efracţie. Iţi vine să o opreşti, dar parcă n-ai face asta. Saxofonistul e mult prea priceput. Cu riscul asumat , te descalţi pe hol , intri şi incepi să cauţi, minuţios, dovezi. Saxofonistul se uită peste umărul tău şi aprobă uneori. Când devine prea riscant pentru tine , te acoperă cu sunete bizare...

Şi vezi pe birou două căni de cafea, un ruj, o revistă. Te uiţi speriat inspre patul in care doarme, de fiecare dată când auzi altceva decât muzică. O carte deschisă pe undeva pe la mijloc, intoarsă pe mochetă, ca şi cum cineva mâine dimineaţă trebuie să ştie exact unde a rămas , fară semne. de carte. Iţi sună cunoscut titlul. Un ziar din care sigur s-au citit doar titlurile; un ceas marca “4 dimineaţa”. Ceva dosare pe masă , care par muncite. “Da, aşa e“ spune saxofonistul. Ii spui s㠓vorbeasc㔠mai incet şi continui căutarea. Un pahar cu pixuri şi creioane, Un bilet pe masă pe care scrie “ să mă trezeşti dimineaţ㠔, lipit pe un radio mai vechi din care se aude muzica . Scapi de hainele pline de fum de ţigară, te bagi in pat langă ea şi ii spui ” noapte bun㔠şoptit. Saxofonistul incetineşte si el ritmul…

Soare mult invadează camera. Pe birou , alt ceas, marca “ 6:54”. Langă tine , el incă doarme. Te gandeşti “iar a ajuns târziu”. Mototoleşti biletul cu nervi dulci şi te duci după cafea. Saxofonistul se face că plouă.

http://vrei.blogspot.com/2007/05/de-cum-in...auzi-muzic.html
milimetru
QUOTE
Stii tu ca ajuta? Atunci o sa beau. Multa cafea.


Nu bea prea multa cafea daca nu vrei sa-ti ne-veselesti la modul tragic cunoscutii. Ajuta ea cit ajuta dar... mai bine, sfatul meu, o plimbare in aer liber undeva departe de aglomeratie, "in sinul naturii", cum se mai spune...


QUOTE
Am vazut spotul o singura data si nu stiu exact daca era reclama la o revista saula un concert. Oricum, e in topul preferintelor


Cum sa nu fie in topul preferintelor daca se dezbraca aia complet?! unsure.gif Daca tipa aducea cit de cit a Sharon Stone multor cinefili li se vor fi trezit amintiri placute, ca si aceea a fost foarte chinuita la un moment dat la o sectie de politie. Dar s-a descurcat foaaarte bine! biggrin.gif
aplauze
multumesc mult pentru sfat, caa.
sa-ti povestesc:
azi ies din han, inchid portiera, il incui si ies sa ma plimb in parc, sa-mi gasesc muza.
primul parc: un batranel se asaza pe banca, langa mine. "domnisoara, va deranjez? ca eu nu vreau sa va deranjez. poate asteptati un baiat, ca stiu cum e sa fii tanar, acum imi dau seama... bla bla bla vreo 5 minute intregi, timp in care eu ma tot rugam de el sa stea jos o data si sa taca(in mod politicos)
aplauze
ma mut din parc pe o banca de pe strada. dupa 10 minute de liniste, vine pe banca un alt batranel, care se asaza direct. liniste. la un moment dat, domnul respectabil de langa mine isi duce discret mana intre picioare, cantarindu-si avutia.. apoi discret ajunge la fermoar SI AM TASNIT de pe banca intr-un suflet, compunand in gand noi injuraturi pentru toti nesatulii si ticalosii care mai sunt inca pe lumea asta. Iadu sa-i manance de ticalosi!
aplauze
mai merg si ajung intr-un parculet mic si pasnic. cu castile pe urechi ascult muzica, handsfree-ul pe pozitii, bun. O babuta se opreste in fata bancii: sa se aseze, sa nu se aseze... se asaza! liniste. ma suna cineva, raspund la casti: Buuuna, cee faaaci? Batranica, interesata, inclina putin capul spre mine: "cum ati spus?" Eu:"scuze, vb la telefon." Ea:"Poftim?" ... si stai si explica-i. AM PLECAT cand a inceput sa curete banca pe sub mine..
aplauze
m-am dus intr-un bar, pe terasa, la umbra. ca sa nu mai dau peste toti batraneii. dupa juma de ora de pace, a inceput sa ploua mad.gif si asa m-a alungat dumnezeu si de-acolo.
Dar, hey!! Viata e frumoasa!
ohyeah.gif
aplauze
Pentru ziua de ieri, un cuvant am: Luca ohyeah.gif
Pacat ca nu l-am fotografiat.

Dupa multe incercari, s-a asezat langa mine, pe trepte.
Stiti discutile acelea clumsy? sorry.gif I love them. Il ascultam - ma abtineam [cu greu] din ras la replicile un pic shioape ale lui.

M-a manipulat. Era timid, neajutorat. Chiar mi-a placut. Imi venea sa-l cresc la sanul meu.

ohyeah.gif ati rosit?

Oricum, de ieri nu ne-am vazut, nu cred ca ne vom mai vedea curand. Dar momentul a fost frumos smile.gif
aplauze
Eh.. de fapt nu-l cheama Luca. Cred ca e o porecla. Umm... blink.gif mda. Nu stiu daca... Umm..

Mi-ar placea sa pot manipula oamenii. Cumva job-ul imi cere asta. Si stii ce am observat - oamenilor le place asta. Oamenii abia asteapta sa aiba in jur realitatea pe care si-o doresc. E rau sa le oferi asta? Cine spune ca noua realitate pe care le-o oferi este o minciuna? E doar o perspectiva pe care le-o vinzi bine. E mult spus ''vinzi'', de cele mai multe ori ei cred ca e o ''oferta speciala''. jamie.gif

Se apropie ora 0. Trebuie sa dau un bip. sorry.gif

Din seria povesti de zi cu zi:
Ieri am incercat sa ma uit la Tideland, filmul. A durat mai mult de o ora sa-mi instalez programe cu care sa-l vad, sa-i reglez sonorul si vreo 15 minute sa-l descarc... Si am reusit sa vad doar primele 10 minute din film, caci mi s-a facut somnic sorry.gif

Azi stateam de o jumtate de ora la telefon cu un domn si nu reuseam sa-l manipulez sub nici o forma. Mi-a placut mult cum se adunau oamenii langa mine, sa ma ajute. Alexandra mi-a adus si un iaurt smile.gif . Ce frumos. A stat si peste program pentru mine. Ce frumos. Si stii ce m-a invatat? SA TAC.

fis_tic - reformulez: nu trebuie intotdeauna sa vorbesti pentru ca oamenii sa vorbeasca la randul lor. sad.gif Mai am de invatat.

rolleyes.gif imi era dor de han [han vine de la hanibal?]
Nefertiti
O jumatate de ora la telefon??? Ce poti sa vorbesti o jumatate de ora la telefon? Eu sunt foarte expeditiva. ohyeah.gif

Buna dimineata!
aplauze
A durat mai mult de atat. S-a incheiat in minutul 60 pentru ca asa e setat automat din retea, altfel ar mai fi durat.

E un fel de joc: eu nu am voie sa ii inchid decat daca imi vorbeste urat.
trebuie sa il ascult cu atentie si sa ii raspund corect la intrebari.
explicatiile mele trebuie sa fie coerente.
trebuie sa am puterea de a canaliza discutia asa cum doresc.
la sfarsit, trebuie sa fac o sinteza si el trebuie sa inteleaga si sa fie multumit.


Domnul cu care vorbeam ieri era dezamagit de mine si de noi.
Simtea nevoia sa afirme iarasi si iarasi nemultumirea.
Era incoerent - aborda haotic diverse subiecte.
Vorbea politicos.

Si uite-asa, desi dupa un sfert de ora, cu toate nemultumirile pe care le avea, am reusit sa fac sinteza si sa-i dau rezolvari pentru toate problemele pe care le avea, el imi tot repeta la nesfarsit aceleasi lucruri.
Alexandra mi-a spus sa tac. Sa nu-i mai spun nimic.

Si surprinzator rofl.gif el vorbea singur singurel.

Clar de asta sunase. Si nu aveam voie sa ii inchid.

A fost de foc proba asta.


As avea nevoie de o proba de apa - e cam cald biggrin.gif
aplauze
wub.gif Louis Armstrong - Go Down Moses

Chorus sings:go down moses
Way down in egypt land
Tell all pharaoes to
Let my people go!

Armstrong:
When israel was in egypt land...
Let my people go!

Oppressed so hard they could not stand...
Let my people go!

So the God seyeth: go down, moses
Way down in egypt land
Tell all pharaoes to
Let my people go!

So moses went to egypt land...
Let my people go!

He made all pharaoes understand...
Let my people go!
Yes the lord said go down, moses
Way down in egypt land
Tell all pharaoes to
Let my people go!

Thus spoke the lord, bold moses said:
-let my people go!
if not Ill smite, your firstborns dead
-let my people go!

God-the lord said go down, moses
Way down in egypt land
Tell all pharaoes to
Let my people go!

Tell all pharaoes
To
Let my people go
aplauze
Mettalica - Die Die My Darling

Die, die, die my darling
Dont utter a single word
Die, die, die my darling
Just shut your pretty eyes
Ill be seeing you again
Yeah, Ill be seeing you, in hell

So dont cry to me oh baby
Your futures in an oblong box
Dont cry to me oh baby
You should have seen it a-coming on
Dont cry to me oh baby
I dont know it was in your card
Dont cry to me oh baby
Dead-end soul for a dead-end girl
Dont cry to me oh baby
And now your life drains on the floor
Dont cry to me oh baby

Die, die, die my darling
Dont utter a single word
Die, die, die my darling
Just shut your pretty mouth
Ill be seeing you again, yeah-yeah
Ill be seeing you, in hell

Dont cry to me oh baby
Your futures in an oblong box
Dont cry to me oh baby
You should have seen it a-coming on
Dont cry to me oh baby
I dont know it was in your card
Dont cry to me oh baby
Dead-end soul for a dead-end girl
Dont cry to me oh baby
And now your life drains on the floor
Dont cry to me oh baby

Die, die, die my darling
Dont utter a single word
Die, die, die my darling
Shut your pretty mouth
Ill be seeing you again
Ill be seeing you, in hell
Die-die-die
Die-die-die
Die-die-die

Die
milimetru
Frumos spus. Si pin'la urma i-a taiat beregata lu' darlingu' lui? Sau nici de asta n-a fost in stare? hh.gif
aplauze
i-a taiat-o, cu un cutit de plastic unsure.gif
o, doamne, cate mi s-au intamplat .. :-D Chestii bune, de altfel.
Florile mi s-au uscat, dar voi planta altele. am chef sa plantez un copac, unul adevarat, nu un amarat de bonsai. sunt mai cool copacii, mai independenti
ohyeah.gif
milimetru
Agree! smile.gif Si mie mi-ar placea sa plantez un copac. Da' n-am nici copacu si nici locu'. Sa umblu de nebun pe la tot felu de birocrati care sa se uite la mine ca la felu'...nushcit?! Da, mi-ar placea. Un nuc. Care sa se faca maaaare, mare, huge one, care sa faca sa cada palariile de pe capetele privitorilor! biggrin.gif

Ma bucur ca-ti merge bine. Si ca nu te-ai bosumflat (sau te-ai?...) pen'ca ti-am luat songu' cam... "in balon"... wub.gif
aplauze
un nuc... genial. si toamna sa aiba nuci cu miezul crud si sa trebuiasca sa le dai jos cojita aia amara..
lord, de cand nu am mai vazut nuci [copaci]. neaparat sa plantezi unul. iti cumpar eu teren bun. in vaslui, nu vrei? ohyeah.gif
milimetru
Mai trebuie gindit cu nucul. Ia uite ce-am gasit despre 'mnealui:

QUOTE
Frunzele de nuc conțin și degajă o mare cantitate de iod. Din această cauză petrecerea unui timp îndelungat la umbra unui nuc nu este indicată. Există o credință în popor că umbra nucului nu este sănătoasă. Această recomandare se bazează pe observațiile făcute de-a lungul generațiilor asupra influenței „umbrei” de nuc asupra sănătății omului. Genialitatea populară își arată și aici roadele. Astfel fără laboratoare, analize chimice, experiențe, oamenii din popor dotați cu o inteligență remarcabilă au dat sfaturi cu mult înaintea descoperirii substanțelor emanate de nuc ce sunt dăunătoare sănătății. Tot observațiile popular au indicat și zona periculoasă din preajma nucului, adică zona umbrită, adică un perimetru limitat în jurul pomului. Nu numai omul este influențat negativ de substanțele emanate de nuc dar și plantele anuale și perene ce cresc în imediata vecinătate a copacului. Sub umbra nucului (deci într-o zonă limitată din preajma tulpinii) toate plantele nu se pot dezvolta și mor.


De ce oare tot ce e frumos, bun si-mi place mie trebuie sa aiba ceva daunator pe undeva. De ce??? cry.gif

Anyway, Imi asum riscul sa ma influenteze negativ "substantele emanate". Adica s-o creada ei ca ma influenteaza negativ! ohyeah.gif

Imi cumperi tu teren in Waslooy? sorry.gif Damn, o data ce ma vad propri'tar nush zau daca nu-mi vin... alte idei! biggrin.gif Btw: daca scotocesc bine printre amintiri am si plantat copaci la viata mea. Si nu unul, ci zeci!... Numai ca nu erau nuci (ca-s daunatori laugh.gif ) ci erau tei. Unfortunately de atunci pasii nu m-au mai purtat prin acele locuri. Dar trebuie sa fie si acum acolo teii aia... wub.gif
aplauze
Iti jur ca iti cumpar teren in Vaslui... Ce idee ti-ar putea veni? Sa faci casa?! - in nuc, eventual. Si in felul asta am putea planta rosii sau am putea sta la racoare in peticul de umbra al casei si nu in umbra nucului, caci e daunatoare.

Casa din copac e super...

Ai zis ceva de balon.. si de die die my darling - nu.. e o melodie care ma ataca personal.

E tarziu - mult somn in lume la ora asta.

Sa te-ndragostesti e ca si cum ti s-ar face somn. Te cufunzi in stare.. si apoi incepi the dreamaway..

Iar am sentimentul ca iubesc pe toata lumea.
Si un mare sentiment ca am dreptate mai tot timpul.

PS. Ieri mi-am varsat un pahar intreg cu cafea calda in san. Ouh-la-la, ce sentiment ==
Nefertiti
Ce mai faci (Ludmila)? smile.gif
aplauze
astept, pe un colt de scaun, sa mi se aduca mancarea.
sunt atatea ganduri care imi vin cap dimineata, in bucatarie, si-mi vine sa le scriu pe han.. dar bine zicea cine zicea, citez: computerele au un design flaw, trebuie sa fii in fata lor si cu degetele pe tastatura ca sa poti transmite un mesaj ohyeah.gif
astept sa ajung acasa ca sa scriu mwah1.gif
acasa ca sa e cacofonie, nu? :-D
milimetru
Ia-ti o chestie de asta si vei scapa de stres! smile.gif
Erwin
aplauze, dă-mi voie o clipă să-i spun ceva lui caa:
dacă vrei să plantezi un nuc și nucul să rodească, se spune că în groapă trebuie să pui un bolovan, ca rădăcina nucului să crească ramificată, altfel crește drept în jos și nu adună destulă umezeală... anyway, nucile au omega 3, sunt bune pentru reglarea colesterolului smile.gif


QUOTE
acasa ca sa e cacofonie


nu.
aplauze
Povestea nucii
A fost o data un pamatuf verde atarnand mandru de o creanga. Si intr-o zi, leganandu-se in bataia vantului, vazu departe marea. Si intreba Vantul: ce e acolo? Iar el raspunse: e copilul meu, il legan ca sa adoarma. -Si eu sunt tot copilul tau? - Datorita mie ai aparut, eu te legan, eu te arunc.. soarele si apa te transforma in nuca.. nucul te tine de mana. Caa te mananca. Hmm, nu stiu cine ti-e tata.

rolleyes.gif plec la mare!!
Nefertiti
QUOTE (aplauze @ 12 Jul 2007, 10:50 PM)

rolleyes.gif plec la mare!!

Adu-mi si mie scoici!!!!!
Cre'ca a plecat deja. sad.gif
milimetru
QUOTE (aplauze @ 12 Jul 2007, 10:50 PM)
A fost o data un pamatuf verde atarnand mandru de o creanga. Si intr-o zi, leganandu-se in bataia vantului, vazu departe marea. Si intreba Vantul: ce e acolo? Iar el raspunse: e copilul meu, il legan ca sa adoarma. -Si eu sunt tot copilul tau? - Datorita mie ai aparut, eu te legan, eu te arunc.. soarele si apa te transforma in nuca.. nucul te tine de mana. Caa te mananca.

biggrin.gif Ha, acum am vazut: de cind caa e la capatul lantului trofic? Ce, caa e spargatorul de nuci?

Shapoi crezi ca pe caa nu-l maninca nik? Iaca, momentan ma maninca spinarea!... tongue.gif

ps> Mie sa-mi aduci de la mare o vaduva neagra, da? Simt ca voi fi muuuult mai respectat daca am sa ma afisez cu asa o lady!... cool.gif
aplauze
QUOTE(caa @ 17 Jul 2007, 10:01 AM) *
ps> Mie sa-mi aduci de la mare o vaduva neagra, da? Simt ca voi fi muuuult mai respectat daca am sa ma afisez cu asa o lady!... cool.gif

Hehehe


Se pare ca nu esti tu capatul lantului trofic.. daca iti aduc vaduva neagra cred ca ea va fi rofl.gif


It iz great tu have you all here again!!

De ce lumea merge la mare doar ca sa se bronzeze cand farmecul marii e cu totul altul rolleyes.gif A fost super la mare.. si nefe, am si scoici pentru tine. Scoici vii!!!
tikky
Bine te-ai intors!!! smile.gif

milimetru
Iaca ai disparut si tu.

Bravooos... nonono.gif
aplauze
da, am disparut ca un fisier sters cu delete. salutari din recycle bin laugh.gif
milimetru
Pai, fii cu bagare de seama... unsure.gif
aplauze
Buna dimineata tuturor! rolleyes.gif

Dupa ceva timp in care am fost mai degraba preocupata de mare, munte, baiat, job, fotbal.... revin.
Mi-e dor de o cafea cu nefe, de replicile lui caa, de tikky. am uitat pe cineva? hug.gif

ce bine ..


si, taiem un vitel, ceva? drool.gif ca mi-e foame
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.