Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Atacurile Din Liban
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
March
QUOTE (abcd @ 21 Aug 2006, 07:35 PM)
Te poti intreba, daca vrei sa fi drept, de ce Israelul a bombardat un drum national sau alte puncte din infrastructura tarii?!

Esti naiv bre in chestii d-astea ! tongue.gif Mai intreaba in dreapta, in stanga, de ce se bombardeaza infrastructura in cazul unui razboi !
SORIN
Nu e naiv de loc March ....cand vrea stie sa gaseasca materiale disinformative pe net. Sufera de alceva mai acut si din pacate sunt multi in neamu nostru! sad.gif

Sorin.
exergy33
@SORIN
QUOTE
Eu n-am pretentii de la ei.....sunt doar un corp de avangarda armata Iraniana, dotati, antrenati, ce "lupta" ca niste lasi din spatele populatiei civile Libeneze, tinta fiind alta populatie civila, cea Izraeliana!



Adevarat . Mai nou s-au inmultit 'studentii' libanezi si palestinieni de la academiile militare si de politie din Iran .
Nu stau in camine , ca restul studentilor ... ci in hoteluri . smile.gif
SORIN
QUOTE (abcd @ 21 Aug 2006, 06:35 PM)

Daca privesti putin la cifre nu se poate sa nu observi ca hezbolahul a facut mai multe victime in randul soldatilor iar israelienii, in randul populatiei.

Cifre luate de pe unde?? Ai vazut tu cu ochii tai? Peste jumatate din cei morti in Liban sunt membrii Hizballah, chiar daca nimeni acolo nu recunoaste. Iti mai explic pt. ultima data: aia in majoritate lupta in civil asa ca e usor de zis ca au fost civili!

Comprende??

QUOTE
Te poti intreba, daca vrei sa fi drept, de ce Israelul a bombardat un drum national sau alte puncte din infrastructura tarii?! Parca lovituri din astea miselesti sint caracteristice teroristilor, nu? Sau nu conteaza? Armata israeliana poate folosi orice tactica, chiar si terorista!


Dupa cele scrise mai sus, doar ma intreb daca totul e in regula cu tine, sau in lipsa de argumente o iei pe aratura??? Dar am sa-ti explic pt. ultima data...drumuri au fost bombardate pt. a impiedica aprovizionarea Hizballah si daca asta inseamna tactica terrorista, te trimit sa mai cauti definitia terror.
QUOTE

Daca hezbolahul a facut totusi aceasta greseala, de ce distruge Israelul podurile, scolile si casele populatiei libaneze? Se putea rezuma doar la luptele de urmarire si pedepsire ale ..."corpului de avangarda"....si nu-mi spune ca acest "corp" se ascunde pe sub podurile libaneze, prin scoli, spitale si cele......cateva sute de cladiri bombardate!


Exact asa e...se ascund si trag de sob poduri, din scoli si spitale, din case si din orice loc ce le poate "asigura" scut uman.

Parca nu de mult ai zis ca au fost bombardate 30.000 de cladiri...acum ai redus la cateva sute?? Cum se "mananca" asta?

Sau iti schimbi sursele si opiniile in fiecare zi?? blink.gif

Iar, te mai invit odata sa vezi filmul pe care l-am mai bagat, dar te-ai facut ca nu l-ai vazut....si spune din ce trageau aia???

Ca sa nu obosesti...uite aici: http://www.mfa.gov.il/MFA/Pages/MediaPlaye...ANGUAGE_NAME=En

Sorin.

ps. mai documenteaza-te!
March
QUOTE (exergy33 @ 21 Aug 2006, 09:35 PM)
@SORIN
QUOTE
Eu n-am pretentii de la ei.....sunt doar un corp de avangarda armata Iraniana, dotati, antrenati, ce "lupta" ca niste lasi din spatele populatiei civile Libeneze, tinta fiind alta populatie civila, cea Izraeliana!



Adevarat . Mai nou s-au inmultit 'studentii' libanezi si palestinieni de la academiile militare si de politie din Iran .
Nu stau in camine , ca restul studentilor ... ci in hoteluri . smile.gif

In curand o sa infiinteze acolo un fel de universitate "Lomonosov" ! In ce limba invata, farsi sau araba ?
mutulica
QUOTE
Daca privesti putin la cifre nu se poate sa nu observi ca hezbolahul a facut mai multe victime in randul soldatilor iar israelienii, in randul populatiei.
probabil ca multe din victimele civile nu aveau legitimatia de hizballah la ele cind au fost identificate...
ca la uniforma de o poarta hizballah, nu prea mi-e clar cine e luptator si cine e civil... parti toti luptatori sub acoperire
SORIN
QUOTE
Iran warship attacks Romanian oil rig
Spokesman for private Romanian company: Iranian warship first fired into the air, then fired at rig; half an hour later, troops from ship boarded and occupied the rig; company lost contact with 26 crew members shortly afterward Associated Press Published:  08.22.06, 16:07

An Iranian warship fired on a Romanian oil rig off the coast of Iran on Tuesday, and troops from the vessel boarded and occupied the rig, the rig’s owner said.


Si Romanii au atacat Beirutul?? unsure.gif blink.gif

Sorin.
mutulica
asta cu romanii e alta poveste... suspectez un contract pe muchie de cutit, cu galagie preventiva
abis
Si oricum e off-topic aici...
abcd
Raportul dat de Amnesty International....fals si asta???? Sa nu credem decat in informatiile pe care Israelul vrea sa le inghitim fara sa punem nici o intrebare?

Civilian homes 7
Water facilities 8
Electricity and fuel supply 9
Environmental damage 10
Roads and bridges 11
Airports 13
Ports 13
Hospitals 14
Communications 15
Economic infrastructure 16
Blockades 18
The need for an international investigation 20

Israel/Lebanon
Deliberate destruction or "collateral damage"? Israeli attacks on civilian infrastructure
"The civilian population in Lebanon and in northern Israel have been the biggest losers in this senseless cycle of violence that is now exactly one month old...Civilians were supposed to be spared and in this conflict they are not."
Jan Egeland, UN Under Secretary-General for Humanitarian Affairs, 10 August 2006

http://web.amnesty.org/library/index/ENGMDE180072006


Israelul spune ca era necesar sa distruga 14 spitale ca sa-l pedepseasca pe hezbolah. La fel 16 puncte comerciale importante , 13 porturi, 11 sosele si poduri..... unsure.gif Astea TOATE sint in LIBAN, destul de departe de granita cu Israelul!
A decalarat Libanul razboi Israelului? NU. Actiunea de pedepsire a hoardelor teroriste a devenit o invazie armata, de distrugere a tarii numita Liban! Ce dpret a avut Israelul sa lanseze asemenea actiuni cand nici nu era vorba de razboi ci de rafuieli cu teroristii? Deci a fost...terorism contra terorism peste capetele civililor !

QUOTE
Israel launched more than 7,000 air strikes against Lebanon during the 34-day war, and naval vessels launched 2,500 shells, the report said.

Around one third of the 1,183 people killed in Lebanon were children, while 4,054 people were injured and 970,000 displaced.

Lebanese estimates suggest that 30,000 houses, along with up to 120 bridges, 94 roads, 25 fuel stations and 900 businesses, were destroyed.

Two hospitals were destroyed and three others severely damaged, while 31 "vital points" - such as airports, ports, water and sewage treatment plants, and electrical facilities - were also completely or partially destroyed.

The overall cost of the damage amounted to $3.5bn (£1.8bn), the report said.

Around 4,000 Hizbullah rockets were fired at northern Israel during the conflict, killing around 40 civilians. Up to 300,000 people in northern Israel were driven into bomb shelters by the fighting, and 117 soldiers died.


Amnesty report accuses Israel of war crimes
David Fickling
Wednesday August 23, 2006
Guardian Unlimited http://www.guardian.co.uk/israel/Story/0,,1856587,00.html

March
Ei, hai, las-o mai usor ca s-au oprit luptele acolo . Sau n-ai terminat inca tot materialul indicat ?! unsure.gif tongue.gif
SORIN
QUOTE (abcd @ 23 Aug 2006, 05:19 PM)
Israel launched more than 7,000 air strikes against Lebanon during the 34-day war, and naval vessels launched 2,500 shells, the report said.

Around one third of the 1,183 people killed in Lebanon were children, while 4,054 people were injured and 970,000 displaced.


Iar te documentezi gresit hh.gif hh.gif

6000-7000 de misiuni ale aviatiei au "reusit" "numai" 1000 de victime(nu te intreb cati dintre ei erau hezbollah)

cum adica,7 zboruri de F16 sau apache/cobra pentru un om?

ti se pare normal asa ceva,pentru o armata despre care sustii ca omoara civili?

Sorin.
mutulica
@abcd - nu dau doi bani pe amnesty international, mai ales dupa ce s-au apucat sa faca lobby pentru eliberarea unor criminali notorii. cifrele si statisticile lor mi se par deocheate
am vazut ce inseamna razboi mediatic, si .. fie vorba daca libanezii au trintit o cruce rosie pe vreo coliba locala ca sa poata fi socotita ca spital, amnesty international o declara spital ultramodern

cit despre distrugerile din infrastructura, mi se par corecte atita timp cit infrastructura e la dispozitia armatei adverse.
iar daca din spital sau scoala se deschide foc, atunci, respectiva cladire isi pierde automat "imunitatea" si nu vad de ce nu ar fi supusa atacului?

la intrebarea "a declarat libanul razboi israelului?" raspunsul e si mai nashpa. e cu atit mai nasol ca libanul accepta si sprijina atacurile tarii vecine, de pe teritoriul lui, mai ales ca nici nu a avut bunul simt sa declare razboi.

gidneste deiferit. daca vine unul la tine si te tot ciupeste de fund in autobuz, fara sa declare nimic... cit il rabzi fara sa il altoiesti?
abis
QUOTE (mutulica @ 24 Aug 2006, 08:53 AM)
cit despre distrugerile din infrastructura, mi se par corecte atita timp cit infrastructura e la dispozitia armatei adverse

Incusiv "water and sewage treatment plants" sunt obiective militare?
actionmedia
Mai sa fie. Orice organizazie internationala care nu zice ca voi, e corupta. Toate informatiile corecte vin de la Israel. Aia le stie pa toate. Hai sa fim seriosi.
mutulica
QUOTE
Incusiv "water and sewage treatment plants" sunt obiective militare?
daca nu sunt, atunci de ce la revolutie erau cele mai pazite obiective de pe la noi?

@actionmedia - e parerea mea despre AI. si mi-am format-o pe vremea lu' Ceausescu, pe cind AI, in numele dreptatii, pe lista de asupriti in inchisorile partidului a pus de-a valma si pe cei de drept comun. intr-unul din cazuri si-au cerut cei de la europa libera scuze, pt ca se bagau in seama pt un criminal de drept comun.

cit despre razboiul dintre israel si liban... sunt convins ca situatia nu e alba sau neagra, ci are tot felul de nuante. tin partea israelului in aceasta afacere pentru ca actioneaza din punctul de vedere al unui stat de drept, si nu pe principiul hizballah.
ma gindesc cum ar fi sa reactioneze romania, daca ar fi atacata de trupe de partizani din bulgaria sau ungaria, care ar efectua actiuni de guerilla urbana sau comando pe teritoriul romaniei, daca ar lansa rachete ca sa nu mai spun de atacuri teroriste. atit timp cit libanul accepta starea de fapt, si nu executa actiuni militare impotriva celor ce ataca israelul de pe teritoriul sau, inseamna ca ori e de acord cu starea de fapt, si accepta riscul unui razboi cu statul vecin (cazul de fata) ori isi declina capacitatea de a face ordine, si lasa verde la celalalt sa actioneze (daca o facea asa, delimita teritoriile unde le dadea verde la evrei sa faca curat, si scapa restul teritoriului de problema)
SORIN
QUOTE (abcd @ 23 Aug 2006, 05:19 PM)
Raportul dat de Amnesty International....fals si asta???? Sa nu credem decat in informatiile pe care Israelul vrea sa le inghitim fara sa punem nici o intrebare?

Civilian homes 7
Water facilities 8
Electricity and fuel supply 9
Environmental damage 10
Roads and bridges 11
Airports 13
Ports 13
Hospitals 14
Communications 15
Economic infrastructure 16
Blockades 18
The need for an international investigation 20

Israel/Lebanon
Deliberate destruction or "collateral damage"? Israeli attacks on civilian infrastructure
"The civilian population in Lebanon and in northern Israel have been the biggest losers in this senseless cycle of violence that is now exactly one month old...Civilians were supposed to be spared and in this conflict they are not."
Jan Egeland, UN Under Secretary-General for Humanitarian Affairs, 10 August 2006

http://web.amnesty.org/library/index/ENGMDE180072006


Israelul spune ca era necesar sa distruga 14 spitale ca sa-l pedepseasca pe hezbolah. La fel 16 puncte comerciale importante , 13 porturi, 11 sosele si poduri..... unsure.gif Astea TOATE sint in LIBAN, destul de departe de granita cu Israelul!
A decalarat Libanul razboi Israelului? NU. Actiunea de pedepsire a hoardelor teroriste a devenit o invazie armata, de distrugere a tarii numita Liban! Ce dpret a avut Israelul sa lanseze asemenea actiuni cand nici nu era vorba de razboi ci de rafuieli cu teroristii? Deci a fost...terorism contra terorism peste capetele civililor !

QUOTE
Israel launched more than 7,000 air strikes against Lebanon during the 34-day war, and naval vessels launched 2,500 shells, the report said.

Around one third of the 1,183 people killed in Lebanon were children, while 4,054 people were injured and 970,000 displaced.

Lebanese estimates suggest that 30,000 houses, along with up to 120 bridges, 94 roads, 25 fuel stations and 900 businesses, were destroyed.

Two hospitals were destroyed and three others severely damaged, while 31 "vital points" - such as airports, ports, water and sewage treatment plants, and electrical facilities - were also completely or partially destroyed.

The overall cost of the damage amounted to $3.5bn (£1.8bn), the report said.

Around 4,000 Hizbullah rockets were fired at northern Israel during the conflict, killing around 40 civilians. Up to 300,000 people in northern Israel were driven into bomb shelters by the fighting, and 117 soldiers died.


Amnesty report accuses Israel of war crimes
David Fickling
Wednesday August 23, 2006
Guardian Unlimited http://www.guardian.co.uk/israel/Story/0,,1856587,00.html

Foarte fals hh.gif blink.gif blink.gif

Civilian homes 7 blink.gif
Zvonurile zic de peste 30000!

Roads and bridges 11 hh.gif Doar atat??

Airports 13 blink.gif Care exact sunt cele 13?? rofl.gif rofl.gif

Ports 13 rofl.gif N-am stiut ca in Beirut, Tripoli si Sidon exista 13 porturi hh.gif hh.gif


Hospitals 14 hh.gif Care exact??

E cusut cu ata acest raport...... ohyeah.gif

Sorin.
MIA
QUOTE (mutulica @ 24 Aug 2006, 11:56 AM)
@actionmedia - e parerea mea despre AI. si mi-am format-o pe vremea lu' Ceausescu, pe cind AI, in numele dreptatii, pe lista de asupriti in inchisorile partidului a pus de-a valma si pe cei de drept comun. intr-unul din cazuri si-au cerut cei de la europa libera scuze, pt ca se bagau in seama pt un criminal de drept comun.

Amnesty International e din pacate o organizatie cam naspa - din cauza unui amestec de interese dubioase si naivitati idealiste. Din pacate lumea asta naspa in care traim nu prea se potriveste cu tratamentul "de manual" recomandat de ei si e cam ciudat modul in care in rapoartele organizatiei unele state sunt criticate constant pentru cauze relativ minore in vreme ce altora le sunt rezervate citeva rinduri - desi problemele sunt mult mai grave in acestea din urma. sorry.gif

Cit despre mentionarea pe listele Amnesty International a unor detinuti de drept comun ( inclusiv dintre cei periculosi ) nu cred ca mentionarea lor se datora greselii - aia de regula mincau la bataie in puscarie de nu stiau cum ii cheama. devil.gif
mutulica
AI tine steagul sus pt cei ce platesc existenta ei, si printre altele, ca sa dea aroma de corectitudine si impartialitate, o mai da in strachini cu cite o chestie inflorita

ma uit la ce zice Sorin.. si devine evidenta intrebarea, ce au numarat ei ca port? si de unde pisici atitea airports?
SORIN
Mutulica smile.gif

Uite cate porturi exista in Liban:

http://www.medmou.org/Lebanon.htm

Doua din ele sunt un fel de porturi ca la Snagov ohyeah.gif

Dar Amnesty are alte surse rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.

ps. deja e de plans si nu de laugh.gif laugh.gif laugh.gif
SORIN
QUOTE (abcd @ 23 Aug 2006, 05:19 PM)
Raportul dat de Amnesty International....fals si asta???? Sa nu credem decat in informatiile pe care Israelul vrea sa le inghitim fara sa punem nici o intrebare?

Airports 13
Ports 13



Deci cu porturile e clara faza abcd laugh.gif laugh.gif

In legatura cu aeroporturile e si mai jalnica informatia si sursele tale rofl.gif rofl.gif

Ia vezi:

user posted image
Cu mila....

Sorin.
beer7
http://web.amnesty.org/library/Index/ENGMDE020182006

.....................................

"The report, Deliberate destruction or 'collateral damage'? Israeli attacks against civilian infrastructure, is based on first-hand information gathered by recent Amnesty International research missions to Lebanon and Israel, including interviews with dozens of victims, officials from the UN, Israeli Defence Force (IDF) and Lebanese government, as well as official statements and press reports."

...................................

ei zic ca au toate informatiile de la prima mana...ok

foarte interesant mi se pare in acest raport afirmatia celor de la amnesty,
ca ambele parti au comis crime impotriva umanitatii,dar numai israel
"beneficiaza" de asa o atentie din partea lor

probabil ca informatiile despre hezbollah le-au dobandit numai de la surse
de mana a doua sau a treia,nu tocmai demne de incredere

intre noi fie vorba,e chiar greu sa crezi ca in centrul beirutului cel mai mare
depozit de armament era costruit sub unul din terenurile de fotbal din oras,
in centrul orasului

sau ca spitalul din ba'al bek era practic statul major al teroristilor,inclusiv
echipament si armament militar pentru multa lume






SORIN
Coane...nu e la moda sa tii cu iudeii!!

Bine venit si ai grija sa nu superi pe cineva!!

Sorin.
March
Dac numeri pe toata coasta Levantului, de la Alexandria la Mersin si tot nu sunt 13 porturi. In adevaratul sens al cuvantului. Pentru ca daca numeri toate "gaurile" unde poate acosta o salupa plina cu explozibili atunci poti avea vreo 100 de "porturi".
beer7
QUOTE (SORIN @ 24 Aug 2006, 05:08 PM)
Coane...nu e la moda sa tii cu iudeii!!

Bine venit si ai grija sa nu superi pe cineva!!

Sorin.

bine v-am gasit,multumesc pentru urari Sorine





abcd
Domnilor incep sa cred ca acest "razboi" nici n-a existat! O fi un fel de 'wag the tail' sau asa ceva, un fel de simulare pe computer! Este cea mai corecta pozitie sa spui..."nu cred nimic" fiindca lumea e impartita in doua si se lupta doar cu plasarea informatiilor in viata telespectatorilor. Eu si altii credem ce ni se spune ca din pacate nu putem fi la fata locului!
Care sursa este plauzibila si care nu? Avem nevoie de o a treia autoritate care sa ne indrume spre sursele "adevarate" fiindca noi toti nu acceptam decat ADEVARUL! Dar si o a treia sursa....si aia poate fi corupta! Deci, eu nu mai cred in nimic! mad.gif

http://www.fas.org/sgp/crs/mideast/RL33566...le%20sources%22

Doar privind harta iti poti da seama de diferenta de...atitudine in cazul conflictului!


SORIN
Vorba multa ...saracia omului!!

Ia raspunde...cate porturi si aeroporturi are Libanul??

Sorin.
mutulica
@abcd- am citit, in diagonala e drept, din raportul linkuit de tine. ce reiese printre altele este ca miscarea hezbollah, cere israelului ca stat sa ii recunoasca legitimitatea... si sa negocieze direct si nu prin intermediari (statul libanez, sau organisme internationale)
la asa tupeu, inseamna ca statul libanez nu exista, sau este aservit miscarii respective, deci... razboiul mi se pare justificabil in forma actuala.
Superunknown
QUOTE (SORIN @ 24 Aug 2006, 03:30 PM)
Foarte fals hh.gif blink.gif blink.gif

Civilian homes 7 blink.gif
Zvonurile zic de peste 30000!

Roads and bridges 11 hh.gif Doar atat??

Airports 13 blink.gif Care exact sunt cele 13?? rofl.gif rofl.gif

Ports 13 rofl.gif N-am stiut ca in Beirut, Tripoli si Sidon exista 13 porturi hh.gif hh.gif


Hospitals 14 hh.gif Care exact??

E cusut cu ata acest raport...... ohyeah.gif

Sorin.

Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal sau doar va prefacetzi, din lipsa de ocupatzie? Cifrele citate de abcd corespund numarului paginii din raportul Amnesty International, nu indica numarul de facilitatzi distruse. Nu-mi vine sa cred ca ati umplut doua pagini incercind sa numarati cele "13" aeroporturi ale Libanului, in loc sa cititzi cu mai multa atentzie pagina 13 a raportului:

"All of Lebanon’s airports have been attacked, some repeatedly, including Beirut’s international airport. The Beirut airport was one of the first targets to be struck; a first aerial attack turned the airport’s fuel tanks into fireballs, while a second wave left craters in the three main runways. While the central facilities, including the control tower, were spared, the airport was rendered inoperative." (...)
axel
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 12:07 PM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal sau doar va prefacetzi, din lipsa de ocupatzie? Cifrele citate de abcd corespund numarului paginii din raportul Amnesty International, nu indica numarul de facilitatzi distruse.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Sorinele, tine-o tot asa spoton.gif
axel
QUOTE (SORIN @ 19 Aug 2006, 06:21 PM)
http://switch3.castup.net/cunet/gm.asp?Cli...=191784&ak=null

Foarte dragutz filmul. Aproape ca-ti dau lacrimile. Pacat ca e brainwashing mediatic. wink.gif
March
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 12:07 PM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal

Alo, e vreun moderator pe aici ca sa-l puneti la punct pe acest derbedeu !! mad.gif
axel
QUOTE (SORIN @ 19 Aug 2006, 02:43 PM)
Uite aici abcd si ai sa vezi cum lupta si in ce se ascund pe care ii simpatizezi:

http://www.global-report.net/boazm/a/104.wmv

Sorin.

Parca ne spuneai ca uniforma hezbolahului e alcatuita din haine de civili wink.gif
axel
QUOTE (March @ 25 Aug 2006, 01:25 PM)
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 12:07 PM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal

Alo, e vreun moderator pe aici ca sa-l puneti la punct pe acest derbedeu !! mad.gif

Adica vrei sa spui ca el spune prostii cand afirma ca voi ati argumentat timp de 30 de mesaje pe tema celor 13 aeroporturi din Liban de la pagina 13? wink.gif
March
QUOTE (axel @ 25 Aug 2006, 01:30 PM)
QUOTE (March @ 25 Aug 2006, 01:25 PM)
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 12:07 PM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal

Alo, e vreun moderator pe aici ca sa-l puneti la punct pe acest derbedeu !! mad.gif

Adica vrei sa spui ca el spune prostii cand afirma ca voi ati argumentat timp de 30 de mesaje pe tema celor 13 aeroporturi din Liban de la pagina 13? wink.gif

Tu in ce calitate vorbesti acum, de moderator sau avocat ? Mai bine vezi-ti de treaba ta !
SORIN
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 11:07 AM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal sau doar va prefacetzi, din lipsa de ocupatzie? Cifrele citate de abcd corespund numarului paginii din raportul Amnesty International, nu indica numarul de facilitatzi distruse. Nu-mi vine sa cred ca ati umplut doua pagini incercind sa numarati cele "13" aeroporturi ale Libanului,

Ma bucur ai ramas tu destept mwah1.gif

N-am citit si nici n-am sa citesc raportul....nu dau doi bani pe el ohyeah.gif

Doar am raspuns la cele scrise mai sus.....13 aeropoarte si 13 porturi!! rofl.gif rofl.gif

Nu asa a scris????? hh.gif hh.gif hh.gif

Sorin.
axel
Tu sorine cand cumperi o carte sa ceri doar cuprinsul. Ca doar contine toate capitolele acolo. Si e si mai usor de citit wink.gif
MIA
QUOTE (axel @ 25 Aug 2006, 12:30 PM)
QUOTE (March @ 25 Aug 2006, 01:25 PM)
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 12:07 PM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal

Alo, e vreun moderator pe aici ca sa-l puneti la punct pe acest derbedeu !! mad.gif

Adica vrei sa spui ca el spune prostii cand afirma ca voi ati argumentat timp de 30 de mesaje pe tema celor 13 aeroporturi din Liban de la pagina 13? wink.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Da - e chiar amuzanta faza !! laugh.gif
mutulica
QUOTE
Israelul spune ca era necesar sa distruga 14 spitale ca sa-l pedepseasca pe hezbolah. La fel 16 puncte comerciale importante , 13 porturi, 11 sosele si poduri

din mesajul initial al lui abcd nu prea reiese ca vorbeste de numarul paginii...
ma tem ca restul au incercat doar sa ii spuna ca si-a cules cifrele gresit
actionmedia
QUOTE (mutulica @ 25 Aug 2006, 01:55 PM)
QUOTE
Israelul spune ca era necesar sa distruga 14 spitale ca sa-l pedepseasca pe hezbolah. La fel 16 puncte comerciale importante , 13 porturi, 11 sosele si poduri

din mesajul initial al lui abcd nu prea reiese ca vorbeste de numarul paginii...
ma tem ca restul au incercat doar sa ii spuna ca si-a cules cifrele gresit

rofl.gif

Pai Superunknown l-a inclus si pe abcd in lista redusilor... Ar fi putut sa ma includa si pe mine pentru ca si eu tot aia am inteles. Insa sin cate am vazut eu lumea a luat informatia de buna si a inceput sa traga cu ea in AI ca sa arate cat de nasparlii sunt aia si ca nu trebuie avut incredere in ei s.a.m.d. Sa ne bazam pe sursele din Israel ca alea sunt mai bune.
30 de postari sau cate or fi fost s-a incercat discreditarea unei organizatii internationale plecand de la o postare aiuristica pe forum. Asta apropos de infromatii manipulatoare.
SORIN
QUOTE (axel @ 25 Aug 2006, 12:28 PM)
QUOTE (SORIN @ 19 Aug 2006, 02:43 PM)
Uite aici abcd si ai sa vezi cum lupta si in ce se ascund pe care ii simpatizezi:

http://www.global-report.net/boazm/a/104.wmv

Sorin.

Parca ne spuneai ca uniforma hezbolahului e alcatuita din haine de civili wink.gif

Exact asa am spus si inca sustin smile.gif Unde ai vazut tu Hizballah in filmul introdus hh.gif hh.gif hh.gif

Lasa-neeeeeeeeeeeeee rofl.gif rofl.gif

Sorin.
SORIN
QUOTE (March @ 25 Aug 2006, 12:25 PM)
QUOTE (Superunknown @ 25 Aug 2006, 12:07 PM)
Sorin, abcd si march, voi sintetzi redusi mintal

Alo, e vreun moderator pe aici ca sa-l puneti la punct pe acest derbedeu !! mad.gif

Nu lua la inima prietene March...pt. asta exista net-ul....sa poate spune ascuns ce in fata nu ar avea curajul hh.gif

Sorin.

ps. si nu e singurul pe aici!
mutulica
@actionmedia - eu chiar sunt redus.. din toate punctele de vedere. si imi mentin si parerea despre AI
axel
QUOTE (SORIN @ 25 Aug 2006, 03:25 PM)
QUOTE (axel @ 25 Aug 2006, 12:28 PM)
QUOTE (SORIN @ 19 Aug 2006, 02:43 PM)
Uite aici abcd si ai sa vezi cum lupta si in ce se ascund pe care ii simpatizezi:

http://www.global-report.net/boazm/a/104.wmv

Sorin.

Parca ne spuneai ca uniforma hezbolahului e alcatuita din haine de civili wink.gif

Exact asa am spus si inca sustin smile.gif Unde ai vazut tu Hizballah in filmul introdus hh.gif hh.gif hh.gif

Lasa-neeeeeeeeeeeeee rofl.gif rofl.gif

Sorin.

... ca tot se discuta pe-aici de manipularea prin mass-media wink.gif
O dai, o cotesti, bagi cate o insinuare, mai bagi dup-aia inca una... Ma intreb de ce ti-ai ratat cariera. Puteai sa te faci jurnalist
SORIN
Axel.....singura ta facilitate pe acest forum e faptul ca esti in gasca care administreaza pe aici....

Noi ne "cunoastem" de mai mult si stim de ce esti frustat.....dar sunt de alea pe bani care te fac sa te simti momentan barbat hh.gif hh.gif hh.gif

Asa ca pe acest topic discuta doar baietii si nu elicopterele!!! mwah1.gif

Succes...

Sorin.
abcd
QUOTE (SORIN @ 25 Aug 2006, 12:44 PM)
[QUOTE=Superunknown,25 Aug 2006, 11:07 AM] Doar am raspuns la cele scrise mai sus.....13 aeropoarte si 13 porturi!!
Nu asa a scris????? Sorin.

Asa am scris. Cam la fel circula si informatiile!Important cine ridica mingia la fileu! tongue.gif
SORIN
Si asta e manipulata de evrei?? blink.gif blink.gif

http://tinyurl.com/q2uor

Sorin.
Cla
Sorine, la 11 MB mi-a pierit cheful sa mai astept...
SORIN
Leule merita sa-l vezi! La mine s-a descarcat in doua minute!!

Sorin.
Cla
O sa incerc din nou cand am chef, Sorin smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.