Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Situatii hazardoase
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
hazard
hai ca te-am iertat... sorry.gif
nu a fost frumos ce ai facut da ai fost dragut in seara asta si meriti sa te iert.totusi,tot un copil esti... tongue.gif
hazard
abia m-am trezit.trebuie sa ma apuc de invatat.nu am chef.sunt un dezastru.
hazard
azi am fost in cantina.a venit si bogdan.deja nu-mi mai pasa ca scriu despre el si citeste.mi se rupe.era suparat azi.nu stiu de ce.cred ca din cauza mea si a ceea ce a citit aici.nu l-am pus sa eu citeasca jurnalul.trebuia sa se gandeasca inainte de a o face.acum se intampla ceea ce speram sa evit.il simt rece si ciudat fata de mine de parca ar vrea sa ma convinga sa nu ma mai gandesc la el.de parca tot ce face face ca sa ma dezguste pe mine.dupa fiecare faza din asta faceam misto aseara de el si-i ziceam in gluma:"tot te iubesc...mai incearca".
am mai inteles ceva azi.arata prea bine pentru mine(se dadea azi mare cu faptul ca intorc fetele capul dupa el pe strada).si asa este.nu mai vreau baieti frumosi dupa care sa intoarca toate fetele pe strada.nu ma simt capabila sa-l fac sa stea doar cu mine si sincer m-am saturat.nu stiu care e problema lui.nu i-am batut niciodata nici un apropo,nu i-am zisnimic, nu m-am dat la el.hmmmm...asta e.
T zice ca ma place.nu i-a zis nimic insa asa crede T.simt ca ma sufoc.vreau acasa.ma duc sa fumez...
hazard
gata.pana aici.nu mai vreau sa mai vorbesc,nu mai vreau sa mai scriu,nu mai vreau sa ma gandesc la asta.sunt constienta ca este doar o pasiune trecatoare si ma oftica felul de a reactiona al oamenilor.m-am saturat de toti.lasati-ma in pace sa scriu ce vreau aici.nu ma mai intrebati de ce am scris asta si nu ailalta.nu e treaba voastra.nu va obliga nimeni sa cititi.atata timp cat ceea ce gandesc si simt eu nu afecteaza pe nimeni cer sa fiu lasata in pace.eu nu am intrat in viata voastra sa va aflu secretele si alte destea.
ok...tineti mortis sa cititi?cititi.da fara comentarii dupa.si fara reprosuri.nu mai vreau reprosuri.nu aveti nici un drept.pletosule,nu-ti cer nimic.nu ti-am cerut niciodata nimic.care-i problema ca am scris ca te plac?da e adevarat.nu vrei sa mai auzi de asta?nu mai citi.ca deja ma calcati pe nervi.o sa continui sa scriu ce vreau eu.pot sa scriu adevarul sau pot sa scriu minciuni.e numai treaba mea.
ma jur ca asta e ultimul mesaj in legatura cu tine.pentru ca sunt satula.
hazard
am examen de la 8.m-am trezit de la 6 cu scopul sa plec la 6.45.deja sunt gata si ma plictisesc.ce naiba fac eu o ora acolo?

m-am hotarat sa ma las de fumat.nu o fac de frica ca ma imbolnavesc sau pentru altii cum as mai fi fost determinata pana acum.de data asta o fac pentru mine.pentru ca simt ca sunt capabila sa ma las.pentru ca nu cred ca un pumn cu nicotina ma face (ce expresie de cartier am tras) pe mine.daca taik-meu a reusit dupa 20 de ani de fumat (nu mai fumeaza de vreo 5 ani) voi reusi si eu dupa aproape 2.

ma duc sa aranjez cursurile in mapa.
multa bafta!!!!!!!!!!!!
hazard
da.l-am picat si pe asta.dupa cum am zis sunt un dezastru total.da ma doare fix in c_r.ce urat vorbesc
tre sa ma pregatesc sa plec
azi ma duc acasa...
hazard
ma pregatesc sa plec.nu cred ca voi mai scrie pana in octombrie.s-ar putea sa intru de la mama de la servici cand ma mai duc pe acolo.voi face tot ce-mi sta in putinta sa iau permisul ala nenorocit ca deja ma intreb ce-i cu mine de nu-mi mai iese nimic cum trebuie.
o sa fiu vesela.
azi nu am fumat nimic.sunt mandra.
contraste
Baftă pentru permis, draga mea !
hazard
Merci! Promit ca de data asta il iau! Ca m-am saturat sa ma fac de ras la toti care ma intreaba.
Am ajuns acasa. Aici am hotarat sa ma purific. Stati linistiti, nu ma integrez in absolut... Vreau doar sa ma las de fumat si sa incerc sa mananc mai sanatos. Si bineinteles sa-mi recapat silueta. Am mai luat o hotarare. De azi inainte voi scrie corect la han. Adica voi pune virgule, voi lasa spatiu dupa semnele de punctuatie, voi incepe propozitia cu litera mare etc. Voi lasa lenea la o parte.

Sunt un om care baloseste cand doarme. Nu vi s-a intamplat niciodata sa va treziti dimineata si sa simtiti ca aveti obrazul intr-o baltoaca? Mie mi se intampla frecvent asta. Asta din cauza ca dorm pe burta cu gura deschis. Ba uneori in somn simt cum curg balele si ce fac in asemenea situatii? Mut capul putin mai harcana. Am povestit asta ca e amuzant.

Diseara voi iesi cu Mara. Vom merge la terasa. Pentru mine acesta va fi punctul critic. Sper sa reusesc sa stau in scaunul ala cu sucul in fata si sa nu fumez. Daca trec de proba asta sunt cea mai tare.

Ma duc acasa. Ma duc sa dansez. Ieri am dansat. Nu am mai facut de mult asta. Nu cred ca am zis vreodata ca ador sa dansez. Ieri am stat vreo 3 ore fata oglinzii si am dansat. A fost super. Dupa 3 ore au venit ai mei acasa si mi-au stricat fericirea. Deci ma duc sa reiau.

pupici!!!!!!!!!!
papa


hazard
Am fost la politie sa depun dosarul pentru permis. Dau pe 22 septembrie. Mi-e cam frica de faptul ca s-ar putea sa dau dupa noul sistem. cry.gif
In rest totul e frumos. In afara faptului ca mi-e dor de el de mor, totul e ok. Mi-e dor de ochii lui, de fatza lui, de cioculetzul lui, de nasul lui, chiar si de mainile lui... of
Ma da maik-mea afara de la calculator. Trebuie sa plec. Ziua buna tuturor!
Gata!!
Am iesit!!
Pupici!!!
hazard
Si daca eu am fost copilul? Totul a devenit deodata asa de clar. Azi-noapte am plans in continuu. Nici nu stiu exact de ce. Ca doar nu s-a schimbat nimic. Totul e la fel. Insa parca mi s-au deschis ochii deodata. Sentimentele mele pentru el nu s-au schimbat insa s-au schimbat perspectivele. Oricat as fi zis ca nu vreau sa am nimic cu el, in adancul sufletului meu speram. Acum nu mai sper. Mi-e frica sa mai sper. Mi-e frica ca n-o sa-l mai vad niciodata. Si nu vreau sa se intample asta. Vreau sa treaca anul, vreau sa ramana in Bucuresti. Vreau sa ramana in Bucuresti, chiar daca nu o sa fie al meu niciodata.

Uneori vrabia mai viseaza si altceva in afara de malai.
hazard
f**k! Nu mai vreau sa ma gandesc la asta. Ma omoara gandul.

smile.gif Eu am scris primul cuvant intreg. Mi l-au cenzurat...
hazard
Deviza mea de azi inainte este "Prost sa fii, noroc sa ai". Si cred ca indeplinesc conditiile. spoton.gif
Methewaiting
Cezy,nebuno.Abia astept sa inceapa scoala sa ne vedem.Cred ca toate tampeniile pe care le-am facut au meritat.Acum insa,imi e cam greu sa fiu eu, in pielea mea.Daca as putea sa fiu obiectiva cu mine mi-as trage o mama de bataie...noroc ca nu sunt.Te pup mey.Ai grija de tine.And don't worry!O sa treaca anul.I'll see to that.
hazard
A fost vina mea! Nu stiu ce e cu mine. Numai belele fac. Si problema nu e ca mi le fac mie ci ca le fac si celor din jur. Doamne, cat am putut sa gresesc. Mi-e rusine cu mine. Mi-e rusine fata de cei din jur, si mai ales mi-e rusine fata de parintii mei. Cat am putut sa gresesc fata de ei. Si cu toate astea ei ma iarta mereu. De unde au puterea necesara sa o faca? Atat de mult ma iubesc? De ce a trebuit sa mi se intample asa ceva ca sa mi se deschida ochii? De ce am fost asa de ingamfata? De ce nu ascult niciodata pe nimeni si fac numai cum vreau eu? De ce fac numai prostii incontinuu?

Merci Ema de incurajare insa sper ca intelegi ca el e ultima mea grija in momentul de fata. Lov U! Abia astept sa inceapa facultatea odata si sa uit ce s-a intamplat aici. Pup la tine!

Sper ca l-a urmatorul mesaj voi fi mai vesela. Insa in momentul de fata nu pot.
hazard
Acu ma simt mai bine. Tot ce sper e ca nu vor fi consecinte dezastruoase.

Am avut o zi buna. Nu-mi permit sa zic din ce cauza, dar subliniez faptul ca sunt satisfacuta. In rest e bine. Am tras o concluzie. Niciodata nu stii ce-ti rezerva ziua de maine. Ies. Ma duc sa fac nanitsa (putem sa scriu cu tz insa domnul Hashaspire m-a pus pe ganduri).

Pupici!
Hashaspire
smile.gif Somn ushor!
hazard
Iar la maik-mea la servici. In fiecare zi la aproximativ aceeasi ora sunt aici. Azi mama a fost intrebata: "Da de cat timp a venit fata noua in birou?" rofl.gif

Abia astept sa inceapa facultatea. M-am plictisit rau de tot aici.

Nu mai stiu ce sa scriu. Voia sa scriu ceva. Dar am uitat. Parca as fi o baba de 80 de ani. Azi e ziua maik-mii. Face 25 ohyeah.gif de ani. Asa am alintat-o toata ziua. I-am zis ca face 25 de ani. Adevarata varsta n-o zic ca nu e frumos. Pup!

Ba da zic. A facut 44 de ani. Nu e asa batrana. O fi avand ea 44 dar arata ca si cum ar fi de-o varsta cu mine (20 tongue.gif ).

Love you, Mom!!!!!!!!!!
Felina
La muti ani mami de Hazard, tanara si frumoasa!
Methewaiting
La multi ani!Desi cu intarziere biggrin.gif
Pup-o pe mami tau din partea mea si la anu,cand o sa faca tot 25 de ani promit ca nu uit. mwah1.gif
hazard
Multumesc fetili! Sunteti niste dragute! mwah1.gif

In ultima vreme am asistat la foarte multe discutii pe tema "a fi gay". Se pare ca toata lumea face misto pe tema asta. Si orice ar zice sau ar face cineva se aude pe fundal: "uhhhh, that sounds gay". Si asta nu o aud de la o persoana sau doua. In orice grup se vorbeste si se face misto des pe tema asta. A inceput sa devina plictisitor de acum. Stiti vorba filozofului Seinfeld? "Nu am nimic impotriva dar nici in comun". Se pare totusi ca in ultima vreme subiectul homosexualitatii este foarte dezbatut. Eram intr-o seara in oras. Stateam toti pe banca si din 5 in 5 minute cineva zicea altcuiva: "you're gay". Si toti radeau. Totul acompaniat de replici precum: "simte-mi bucile", "care scapa primul sapunul diseara", "hai la baie sa facem pipi impreuna", "lasa-ma sa te ating" etc. Toate astea erau spuse de baieti. Ma rog, e oarecum distractiv, insa la un moment dat ma pune pe ganduri.
Oare peste o suta de ani toti oamenii (atat barbati cat si femei) vor fi gay? Vor ajunge persoanele hetero sa fie privite ciudat pe strada? Suna ciudat dar totul e posibil. Se zice ca in Roma antica majoritatea barbatilor erau homosexuali. Ca ei aveau relatii sexuale cu femeile pentru reproducere insa adevaratele iubiri se legau intre 2 barbati si nu intre un barbat si o femeie cum ar fi normal. Deci problema e veche.
Am o prietena care la inceputul anului a iesit o perioada cu un tip. Si nici dupa doua luni ei nu facusera sex. I se parea ei ceva ciudat insa a zis ca e timid si nu are curaj. Ulterior a aflat ca el era de fapt curva masculina a homosexualilor din oras. Am ramas socata cand mi-a povestit.
Stiu ca e un subiect tabu si sper sa nu fi jignit pe nimeni insa deja ma scoate din sarite subiectul.
Methewaiting
Fata,ai vazut afisele alea de la Gara de Nord cu "Stiti ce vor homosexualii de la noi?Vor sa fim ca ei.Vor ca si copiii nostri sa fie ca ei" bla bla bla
C...t,acuma pe bune,intre prieteni se mai glumeste,stii si tu.Doar nu te astepti, spre exemplu, ca Gabitzu sa fie chiar gay,nu? Si se glumeste si intre fete, doar ca glumele nu au aceeasi tenta ca la baieti.Hormonii...mama lor de hormoni.
Cat despre baiatul ala...mai bine spunea de la inceput si asta e.Poate vruia sa devina straight si n-a mers.
hazard
Oamenii invatati sunt oamenii viitorului. Eu vreau sa fiu un om invatat. rofl.gif
hazard
Mor. Nu se mai afiseaza odata repartizarile alea. Sunt disperata cu caminul. Sper sa prind loc. Azi m-a sunat o colega de serie care e intr-o situatie cam naspa si m-a rugat sa o ajut. Nu mi-a venit alta idee decat Alin. O sa-mi calc pe inima si o sa-l sun sa-l rog sa o ajute. Trebuie sa o ajut. Pentru ca si altii m-au ajutat pe mine cand am avut nevoie. O sa incerc sa fiu draguta cu el si sper sa nu ma enerveze si sa-mi pierd cumpatul.
Vreau sa le fac lipeala lu Nitzu si lu Olimpia. Sper sa-mi iasa. Mie mi se pare ca se potrivesc.
In rest ma pregatesc sa ies la un suc in olimp cu Nicoleta si ca Sanziana. Am ramas singura acasa azi. Mi-a lasat mama niste carnati in frigider pe care i-am prajit si i-am prajit, si in final i-am scos din tigaie carbonificati. rofl.gif Au fost deliciosi. blink.gif

Referitor de nazbatia de saptamana trecuta, m-am mai linistit. Nu se mai poate intampla nimic rau. Desi nu a fost frumos ce am facut.

De juma de ora ma chinui sa-l conving pe Nitzu s-o sune pe Olimpia. Offff, dragostea asta!
hazard
Azi mi s-a facut pofta de stixuri. Si mi-am amintit de stixurile pe care le rontzaiam cand aveam 6-7 ani. Erau pe vremuri niste tonete albastre cu paine. Sincer nu-mi amintesc cum se chema firma, dar erau niste stixuri acolo in pungi rosii. Costau 250 de lei. Si mama imi dadea in fiecare zi 500 de lei la scoala sau la gradinita si de banii astia imi cumparam stixuri. Ce bune erau. Pacat ca nu mai exista.

Abia astept sa plec la bucuresti s-o vad pe Ema si pe toti nebunii de care mi-e atat de dor: Alex, Irina, Spinu, Liviu, T., chiar si pe Bogdan care ma scoate din sarite abia astept sa-l vad. Am auzit ca Schweppes si-a lasat cioc pe care-l impleteste. rofl.gif Abia astept sa-l vad si sa rad de el.

Cam atat pe ziua de azi. Pupici!
hazard
Nu mai pot cu stresul asta. Astept de o saptamana rezultatele repartizarilor. Nici pana acum nu s-u afisat. Imi e frica sa nu raman fara camin, imi e frica de mor. Sunt chiar la limita. Astept rezultatele, macar sa ma linistesc. Sa nu mai traiesc cu morcovul asta infipt in partile dorsale.

Maine am examenul ala pentru permis. Mi s-a urat si de asta. Ba pic sala, ba pic traseul.

Sunt trista.
passenger
hug.gif

Tristetea nu ajuta la nimic ... Mai bine gandeste-te ce dai maine de baut dupa ce iei examenul ala wink.gif
hazard
Dau la tot cartierul daca-l iau. Merci de incurajare. mwah1.gif
hazard
In Bucuresti din nou. Aseara m-am plimbat prin Focsani. Ca de ramas bun asa. Am trecut pe la liceu, prin Piata Unirii. M-au apucat emotiile. Am mers eu ce am mers si am constatat cu stupoare ca nu mai exista leaganele unde mi-am dat limbi pentru prima oara cu Dan (prima mea iubire) cry.gif . Mi-a parut rau ca le-au daramat. In sfarsit am ajuns inapoi. Distractia incepe.

PS: Iar am picat examenul pentru permis. Situatia e hazardoasa. ohyeah.gif Cum ii place lui T. sa zica in ultima vreme.
hazard
Buna dimineata Soare! Recte eu. Sunt mahmura. Am fost aseara in piranha si am baut ca un porcusor. Imi era dor. Si ca dupa fiecare betie primele mele cuvinte de dimineata au fost: "Nu mai beau niciodata!!!!!!!!!!!" rolleyes.gif
Ema face sudoku langa mine. Si face unu greu. Se preface ca gandeste da eu stiu ca nu e asa. Aaaaaa, zi mai zice din cand in cand: "hai neuronule ca poti" rofl.gif
Cred ca si Nitzu imi citeste jurnalul. Pai asa te-am invatat eu ma Nitzule, sa te bagi in intimitatile oamenilor? tongue.gif
Nu mai stiu ce sa mai scriu. Hai neuronule ca poti!!!!
Ema a citit si mi-a dat cu sudoku in cap. Ma simt umilita! mad.gif
Cam atat pentru moment.
hazard
Stau in cur in fata monitorului si-mi musc buza de jos. Cred ca devenit tic de acum. Partea proasta e ca m-am ales si cu rani de pe urma acestor miscari inteligente.
In seara asta maduc in Fire (sau Fyre, habar n-am cum se scrie). Vreau sa dansez. Nu am mai fost de mult timp la o serata din asta dansanta. Ce vorba de bunica am bagat. Cred ca voi face putin nani pana atunci.
hazard
Azi m-au dezamagit 3 persoane. Doua la care tin si una de care ma doare in c*r, insa de la care ma asteptam la mai mult. Mi-e greata. Nu mai suport. Ii simt pe toti in jurul meu ipocriti si asta ma face sa-mi pierd increderea. Eu sunt infipta si par rea uneori dar sunt momente cand imi dau seama ca sunt atat de naiva. Imi place sa merg pe strada si sa dau impresia ca sunt o femeie din aia cum vezi prin filme, care are lumea la picioare si pe care n-o controleaza nimeni. Da nu e asa. De ce naiba imi pasa atat de mult de cei din jur?
As mai avea multe de zis. Insa imi citeste prea multa lume cunoscuta jurnalul ca sa zic tot.
hazard
E tarziu. Mi-e somn.
hazard
Incep sa cred ca m-am inselat in privinta tuturor. Sunt de nici o saptamana in bucresti si deja simt ca sunt satula. Si cat mi-am dorit sa vin iar aici. Sper ca odata cu inceperea facultatii sa se mai schimbe cate ceva. Insa acum simt ca nu pot avea incredere in nimeni, ca sunt singura in Bucurestiul asta mare si puturos. O sa incerc sa fac fata la toate astea. Cum m-am descurcat pana acum ma voi descurca in continuare.
hazard
O poza sexy cu mine! tongue.gif
Hashaspire
Pai si cu pozele de la mare cum ramane? tongue.gif
hazard
pai e o problema. Nu stiu cum se baga mai multe. Zi tu cum.
Hashaspire
Unde vrei sa le bagi, manca-ti-as?
Rand pe rand. dunno.gif

[edit]Sau trimite-mi-le mie pe mail, ca le pun eu. laugh.gif
hazard
In acelasi raspuns pe toate. Cred ca sunt batuta in cap. Habar n-am!!!!!!!!!!!!!

Ok
zi adresa de mail tongue.gif
pe privat
Hashaspire
In posturi separate. Cate una.

hashaspire <coada de maimuta> yahoo punct com laugh.gif
(nu e secreta - buhuhu)
hazard
gata
le-am trimis! eu ies acum. Vb later
Hashaspire
ohmy.gif Peste tot e doar capul tau, eu ziceam de plaja, de mare, de alea-alea.
Hai ca incep sa le pun.
Hashaspire
Poveste: intr-o seara, hazard se hotari sa plece la mare.
Ca in orice situatie de-asta, isi facu o poza (cu telefonul), numita: "Inainte". (si ar fi urmat o poza cu ea bronzata uniform ohyeah.gif numita "Dupa").

Deci titlu: "Inainte".
Hashaspire
Ajunsa la mare, se aseza la umbra sa hotarasca unde va sta cazata.
Hainele incepeau deja sa zboare de pe ea... ohyeah.gif
Hashaspire
Asteptati poza urmatoare, ăăăăă?
He he he... sarim peste ziua de plaja. tongue.gif
Seara se asternu peste satul de vacanta (dunno.gif) si, dupa ceva cofeina, porumbi si-un duş, sosi momentul "in seara asta unde mergem?" cool.gif
Hazard isi desfacu geamantanul si scoase "ţoalele de disco", sexy ca intotdeauna. Le imbraca si-si ruga amicul sa-i faca o poza:
Hashaspire
Zburdalnica si furisatoare cum era, intr-o clipita a fugit.
A reaparut dupa 5 zile, bronzata si distrata...

"Dupa":
Hashaspire
Gata. Hazard, daca e ceva in neregula cu textele, cu ordinea pozelor, etc... sa zici, ca e jurnalul tau...
hazard
Merci Hasha! Frumoase texte. rofl.gif

Iata si o poza pe plaja. Nu e silueta perfecta insa........
hazard
inca una. eram dusa cu pluta cred
hazard
Motoru unui tip de la mare...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.