Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce V-a Determinat Sa Ramaneti Pe Acest Forum ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Han
Pagini: 1, 2, 3
Crisse
E primul site delicat si de bun gust. Buna treaba faci Mihai si bine ti-ai ales moderatorii.

E primul site in care si cei de afara se simt acasa. Complectarea la toate astea o face Calfa...caci a zis cam tot smile.gif
punctt
hmm.gif
Eu stau pe acest forum "inca" rofl.gif, pentru ca nu mi-a zis nimeni PLEACA! rofl.gif

HA este primul forum pe care am intrat. Si cum, prima dragoste nu se uita,
voi reveni cu drag intotdeauna pe aici.
Sunt putine locuri in care ma simt bine, iar oamenii sa ma accepte asa cum sunt,
cu bune, cu rele.
Imi place aici, pentru ca
-am fost primita cu bratele deschise,
-si parerea mea conteaza,
-limbajul "colorat" nu este permis, exista regulamentul, este o ordine,
-sunt multe subiecte interesante, care ma determina sa postez si eu cate ceva,
-sunt oameni buni, cu ganduri bune, care iti intind o mana de ajutor, cand ai nevoie,
-poti invata multe, depinde ce anume te intereseaza,
-tot timpul apare ceva nou, care merita citit.
Sper ca nu am uitat nimic... blink.gif
A, ba da... imi plac foarte mult zambaretii!! mwah1.gif

Sa fie sanatosi toti cei care se ocupa de han. Tineti-o tot asa. Si cat mai multi membri.

p.s. "Sa ne recitim cu drag" sunt cuvintele, care m-au facut sa ma simt de-a casei. cloud9.gif
^Anne^
Asta a fost primul forum pe care am intrat. Am auzit de el si am zis sa vad si eu ce si cum....si a inceput sa-mi placa...tot...discutiile de aici.....oamenii (ata cat reusesti sa-i cunosti din ceea ce spun)..asa ca am ramas pe forum....
Nu stiu cat de des o sa ne mai intali\nim acum ca mam mi-a interizs sa mai intru pe net dupa ce m-a prins la 4 dimineata...O sa mai incerc sa mai fug pe la cate un club....
Aramis
Pe Han am o alta viata... in sensul ca cei de aici nu au idei preconcepute despre mine, nu imi cunosc poreclele iar imaginea mea in ochii lor nu le este denaturata de cine stie ce prostii... Am ramas aici pentru ca aveam nevoie de un loc unde sa ma simt acceptata de cei sin jur smile.gif
LigiaB
Mi-a placut hanu f mult, de cum am intrat....

Am vrut sa plec deja de 2 ori... Ce ma determinat totusi sa ramin aici si sa nu caut alt forum?

Recunosc cu mina pe inima: atitudinea lui Mihai!
genicon
@Aramis - si ai si un copil aici. Dar, pe el, ca de obicei... l-ai uitat cry.gif
Blakut
forumul asta reprezinta pentru mine o provocare... ca de altfel orice discutie.
contraste
Minti deschise, vraja cuvintelor, dor de calatorie pe subiecte diverse.
Mihai, sper sa ramana la fel de serios.
Dark Angel
Am ramas pe han pt. ca e cel mai frumos forum pe care am intrat pana acum.
E lume interesanta aici cu care chiar se poate discuta.
Mihai e un admin mai altfel... wub.gif
Tyra
Nu caut alte forumuri... n am intrat pe altele nici macar din curiozitate.
M am obisnuit cu Hanul, cu aranjamentele si cu oamenii de aici.
Ma simt atasata... ciudat...
milimetru
Ceva ce poate să însemne şi bun şi rău: am rămas pentru că nu am găsit ceva mai bun.
Georgia
De ce am ramas pe acest forum pai pentru ca imi place ce se discuta si ca mi-am facut destui prieteni aici la han in Romanica o sa ajung mai rar asa e cind nu ai net acasa dar, o sa-mi fac eu timp sa vin in vizita pe la han .
Hanul pentru mine inseamna relaxare si buna dispozitie biggrin.gif
contraste
Revin dupa ce din clepsidra a mai curs ceva nisip, si spun ca imi place in continuare dupa munca mea sa ma relaxez la han, facand....vorbe . Mi-e draga aceasta colectivitate si imi lipseste in zilele cand nu am timp sa accesez.
janine
QUOTE
Pai ce, restul se pot numi forumuri?
na ca nici eu nu puteam spune mai bine...de cand am intrat pe han nu ma pot abtzine sa nu intru macar o data pe zi sa vad ce se mai spune, ce se mai crede...shi diversitateaaaa...diversitatea dom'le...shi oameni de aici sunt extraordinari...felicitari jamie.gif
Afrodita
Io am ramas ashea, de-a dracu', sa se oftice altii care ma voiai plecata harhar.gif rofl.gif
Siu am ramas pt ca-s o nostalgica si pt ca mi-s dragi multi forumisti si doar asa iau legatura cu ei, ca pe ym mi-i lene rofl.gif
Carmi
Afro p unde umblii? sad.gif
Cla
QUOTE
Ce V-a Determinat Sa Ramaneti Pe Acest Forum ?

O, muulte... fetele, baietii, mosii, babele, pe scurt: Oamenii... smile.gif
Ahriman
Faptul ca ai cu cine discuta, ca te poti informa aprope despre orice, un anume sentiment de "acasa"...
Eclectic
Pentru mine, e ca o a doua lume. O parte din ea a trecut in lume reala (si ma bucur ca am cunoscut anumite persoane - mai ales pe una dintre ele wub.gif ), dar si ceea ce a ramas si va ramane lume virtuala e placut.
Cla
Tocmai asta-mi place si mie. Hanul nu e doar virtual unde stam de vorba (pt asta ar exista si telefonul), ne "vedem", e cumva totusi "de apucat"... smile.gif
Inca azi imi vine sa-mi trag un pumn in "alea" ca n-am putut sa fiu alaturi de voi la intalnirea de anul trecut in Brasov... cry.gif
Nu-i destul sa aduci Nutella si dup-aia s-o stergi 44.gif , dar n-am putut altcumva... n-a fost sa fie...
Si cand ma gandesc cu ce sperante m-am dus acolo... cry.gif si totusi, macar pozele le-am vazut dance.gif
Vornicum
Pe mine m-a determinat sa raman ,in primul rand, administratorul acestui forum.
Si mai apoi incapatanarea pe care o port in suflet. tongue.gif
Cla
Bine ai revenit, Vornicum!! clapping.gif drunk.gif smile.gif
Vornicum
Bine te-am regasit, Cla. thumb_yello.gif
dojo
M-am inregistrat acum cateva luni si nu am mai trecut .. cautasem ceva links pentru lite.
De ceva zile am revenit .. imi place .. dupa o zi de palavragit in limba lui Shakespeare cu tot felul de netoti care pierd vremea ca mine cu situri, imi prinde bine o pauza de romana biggrin.gif
iniya
totul..desi sunt multe alte forumuri..acesta nu are insa termen de comparatie..inca nu s-a gasit...

este ok..sper insa sa ramana asa.. unsure.gif ...
Michelle
in primul si in primul rand diversitatea subiectelor si a opiniilor ,numarul vizibil mai mare de forumisti open-mind decit pe alte forumuri ,polemicile degajate ,pline de spirit ( uneori ) si fara ranchiuna ; chiar si moderatorii care se comporta ca niste persoane mature si obiective nu ca niste manipulatori de "delete" cu parti-pris-uri ce actioneaza in virtutea inertiei!
Felicitari la toata lumea! thumb_yello.gif
Nico
Ce cald e aici... Dupa o zi fada, obositoare, pe han gasesti un moment de liniste... Prietenii pe care stii sigur ca-i vei regasi in orice zi, in aceeasi masura de obsedati si dependenti ca si tine. Pare a fi o lume aproape ideala, unde si cele mai rele cuvinte sunt estompate, iar cele mai "agresive" personaje par doar niste copii suparati. Agitatia, nu se aude, rautatea pare diluata si poti fii zana daca vrei sau doar un simplu musteriu sau... ce-ti trece prin cap smile.gif Si oricand poati asculta o poveste, mai frumoasa decat oricare citita pana acum smile.gif
valeria
Aici gasesti aproape tot ce te intereseaza, e un forum populat si, parerea mea, oarecum elitist... smile.gif Am descoperit aici simtul umorului, implicare, comunicare, cunoastere, cultura si inteligenta. smile.gif Pentru mine era necesar si e suficient. Nu stiu daca neaparat imi pot face prieteni aici, dar deocamdata ii simt pe toti prieteni. Aveti ceva impotriva? Se abtine cineva... tongue.gif
Felina
De ce am ramas? Pentru ca mi se potriveste.

M-am obisnuit greu cu formatul, la inceput nu gaseam butoanele, nu stiam cum sa vad mesajele noi, profilele membrilor etc. Dar curiozitatea a fost mai mare. Asa ca am insistat, am citit mult si mi-a placut. Cel mai mult mi-a placut la inceput faptul ca Mihai explica de ce anume "pedepseste" pe cineva - astfel iti poti face o idee personala daca a avut sau nu dreptate si daca esti in pericol sa ti se faca nedreptati. In timp comunitatea s-a dovedit foarte prietenoasa, asa ca nu puteam pleca - o comunitate prietenoasa e greu de gasit!
alfa
Am ramas sa ma distrez si sa dialoghez lejer pe niste subiecte care ma interesau. Nu am depus prea mari eforturi in dezbateri recunosc. Locul asta a fost mai mult o forma de relaxare si a ramas asa... smile.gif Am participat la cateva dialoguri interesante si imi pare bine ca am trecut pe aici.
edittha
Am ramas pe acest forum deoarece el este pentru mine picatura de apa de care am nevoie in fiecare dimineata. Aici am gasit oameni deosebiti, subiecte care te acapareaza si tot ce vrei .Sper sa reziste inca foarte mult timp.Atunci cand intru pe Han uit de toate greutatile, necazurile si .............imi place spoton.gif
Fitzcarraldo
Din lipsa de alt forum. Cei care scriu p-aici sunt ok. In plus plus forumul meu tematic a disparut.
Kyklos
Un forum interesant in care se poate discuta pasnic fara a fi luat peste picior , si imi place si repectarea regulametului .
iniya
Ma binedispune, chiar relaxeaza rolleyes.gif
Fitzcarraldo
Daca stergerile nemotivate si atitudinile dictatoriale a unor moderatori - de genul da-te-n gatu' ma-tii !!! - vor continua, ma gandesc destul de serios sa plec d-aici.
Eclectic
Asta era o amenintare ? Pleaca, nu e nicio problema. Forumul asta nu sta in tine sau mine sau in X sau Y. Asa ca lasa izbucnirile de fecioara neapreciata si, daca nu-ti convine, fa pasi. Asta e situatia pe forum. Iti convine, bine. Nu, iar bine. Multora li s-au sters postarile si nu s-a facut atata gargara. Oricum, nu stiu daca te-ar plange prea multi sau daca ti s-ar simti lipsa.
Un an nou fericit !
ilie
Barrie , poate ar trebui sa afisezi mai multa moderatie...

Fitz, ce forum tematic aveai?
Fitzcarraldo
QUOTE (Quantum @ 4 Jan 2006, 12:57 PM)
Barrie , poate ar trebui sa afisezi mai multa moderatie...


Individul e BUO !, un trist care injura de morti in pm, asa ca trebuie sa-i acordam circumstante. Nici tie nu-ti simte nimeni lipsa papushel. wink.gif

La intrebarea de mai sus : cinema.
Eclectic
Asta ziceam si eu. biggrin.gif Asa ca nu te mai da cu curu' de pamant ca o sa ne parasesti. Ghici ce ! Nu-i pasa nimanui.
Aramis
Incetisor baieti! Fitz, nu-ti convine ceva, sunt moderatori, exista un administrator... umple tu golurile ca tot esti baiat istet (hm...)

Revenind on-topic, am ramas pentru oamenii pe care i-am cunoscut, pentru diversitatea subiectelor de discutie si pentru ca mi-a produs o oarecare dependenta smile.gif
Fitzcarraldo
@renul poet
Esti trist rau amice BUO!
Carmi
Pe Fitz cred ca eu l-am determinat sa ramana pe han rofl.gif
Fitzcarraldo
QUOTE (Carmi @ 24 Mar 2006, 05:23 PM)
Pe Fitz cred ca eu l-am determinat sa ramana pe han  rofl.gif

Argumenteaza.

Eu nu inteleg o chestie la acest forum : de ce trebuie sa deschideti tot felul de topicuri idioate, gen ce mananci in timp ce scrii sau cu ce zambaret de identifici acum (ca astea mai sunt o gramada). Oare nevoia de a posta fara sa spui absolut nimic este atat de mare ? (retoric bineinteles)
Felina
QUOTE (Fitzcarraldo @ 24 Mar 2006, 08:11 PM)
Eu nu inteleg o chestie la acest forum : de ce trebuie sa deschideti tot felul de topicuri idioate, gen ce mananci in timp ce scrii sau cu ce zambaret de identifici acum (ca astea mai sunt o gramada). Oare nevoia de a posta fara sa spui absolut nimic este atat de mare ?

Nu trebe sa intelegi. Doar sa participi daca ai chef, iar daca nu, sa nu participi. smile.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 24 Mar 2006, 08:18 PM)
QUOTE (Fitzcarraldo @ 24 Mar 2006, 08:11 PM)
Eu nu inteleg o chestie la acest forum : de ce trebuie sa deschideti tot felul de topicuri idioate, gen ce mananci in timp ce scrii sau cu ce zambaret de identifici acum (ca astea mai sunt o gramada). Oare nevoia de a posta fara sa spui absolut nimic este atat de mare ?

Nu trebe sa intelegi. Doar sa participi daca ai chef, iar daca nu, sa nu participi. smile.gif

De ce-l induci pe baiat in eroare gresita?
O facem ca sa te enervam pe tine. Asta e adevarul adevarat! laugh.gif
Carmi
S-o iau de la inceput ....intentionat sau nu ai amintit cu ce zambaret te identifici acum.....ei bine acela eu l-am deschis....si uita-te unde e deschis....exact!! in poiana!! acolo unde nu trebuie neaparat sa vii cu perlele cugatarii. Cand sunt obosita si am chef sa ma relaxez intru pe han si citesc nimicuri sau bancuri sau asa ceva....nu are sens sa ma consum cu orice si ma ma gandesc ce prostii se debiteaza. surad insa cand vad cate o remarca inteligenta sau cate o ironie subtila....alte ori ma bucura si palavrageala dezlanata din poiana. E ddrept sunt si useri care ma scot din sarite insa ii las in plata domnului ca doar toti in gradina lui suntem.

daca nu ai chef sa citesti ceva las-o lejer...citeste ziare pe net sau citeste doar topicurile serioase mwah1.gif
Fitzcarraldo
Fetelor, nu va ambalati, erau intrebari retorice. Nu e necesar sa dati socoteala, treburile astea le stiam sau cel putin le banuiam. Dupa cate am obs. eu media de varsta este destul de ridicata pe acest forum si gasesc ridicole niste chestii. Atat ...

@Carmi

Tot nu ai argumentat.
Carmi
Fitz noi nu ne ambalam....suntem doar dornice sa esplicam rolleyes.gif
Zici de media de varsta ridicata smile.gif
eh cine stie cand apuca pe fiecare ludicul....care fu devina si in postul de mai la deal biggrin.gif
Felina
Raman pentru ca e singurul forum pe care pot sa ma joc nestingherita, cu alti oameni care vor sa se joace. Din pacare multi se retrag, dar eu raman pe baricade! laugh.gif Atata timp cat pe aici domina bunul simt, nu plec! devil.gif
mothman
Am ramas datorita faptului ca e un loc plin de oameni de la care am cu siguranta ce invata - dovada stau topicurile si postarile destul de elevate. Faptul ca aici sunt oameni de calitate, care stiu sa aprecieze umanul, comunicarea, umorul... thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.