Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-am Cumparat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
mutulica
mi-am mai luat un ceas
One_Last_Dance
Noi privelisti, noi ganduri, noi intrebari... cumparate de la taraba din colt smile.gif
Fitzcarraldo
user posted image
jude
Azi mi-am cumparat o carte, o inghetata si cafea
Serenity
Ce carte, jude? biggrin.gif

Eu imi luai o lenjerie de pat (oare cumparaturile din timpul somnului se pun? hmm.gif )
jude
"Amintiri din casa mortii" de Dostoievski. La ce pret avea (8 lei), am crezut intai ca-i repovestita pentru copii. Si dupa ce-am intors-o pe toate partile, mi-am dat seama ca ar fi cam stupid. blink.gif

Ce culoare are lenjeria...roz? smile.gif
mutulica
mi-am luat o brinzoaica... se pune?
scorpionr
Eu mi-am luat hartie colorata pentru un pachet.
Aramis
pastile biggrin.gif
jude
Gel-spray de la Londa si servetele, ca-s racita dry.gif
Felina
Un tricou si un maiou, ceva mai lungi decat cele obisnuite. Sper din tot sufletul sa-mi acopere spatele si cand stau pe scaun! De doi ani sufar de lipsa de... tricouri lungi, bai oPsedatilor! rofl.gif
Mara
Tu de fapt vrei sa spui ca esti ca babele: "ma doare mijlocul, maica!". Este? laugh.gif

secret.gif : si eu sunt la fel.
Felina
este... happy.gif
Sushi
Tampoane ca am gasit la reducere . O crema de miini cu euro 1,30. Am cochetat cu tot felul de alte chestii si m-am tot zgircit... sad.gif
Michelle
...ieri am fost la cumparaturi...pe la doishpe-asa ,cum ii sta bine omului muncitor-la sfarsit de saptamina doarme si el mai mult tongue.gif ...cind sa intram in piata ne intampina una...nu intrati ,zice, ca ie apa pin la glezne!!...eu deja eram nitel murata ca numa ce ieseai din masina pina deschideai ombrella te facea ciuciulete hh.gif
...deci plecam mai departe ...ajungem la Cora...gasim un loc de parcare unde parea sa nu inunde masina ...buuun,coborim si ne dam seama ca n-avem pe unde s-o luam sa intram in magazin decit varianta desculti cu pantalonii suflecati si pantofii-n mina...renuntam ...zice sotu'...mergem la Selgros ca acolo e acoperita parcarea si nu ne ploo...da,da,!numa ca soseaua era inondata pe la jumatea drumului si am facut cale intoarsa... sad.gif
epilog:am facut cumparaturili de la Mega Image-ul de linga bloc,acolo pe unde trecuseram sfidatori...unde culmea am gasit de toate si nu era omorul de pe lume!! ohyeah.gif
Fitzcarraldo
http://europe.nokia.com/nokia/0,8764,58863,00.html

Destul de slab in comparatie cu "raposatul".
simonsays
QUOTE (Carmelita @ 3 Oct 2005, 06:04 PM)
Tampoane ca am gasit la reducere .

hmm.gif si nu is mai ieftine alea second-hand ?? rofl.gif
Felina
o ciocolata cu martipan woot_jump.gif

... desi cica sunt la regim.
Felina
scuze, dublare
Felina
scuze, triplare blink.gif
Eclectic
Si nu ajungea daca ne spuneai o singura data ? roflmao.gif
simonsays
lasa ma, daca fata e la regim ...
simonsays
lasa ma, daca fata e la regim ...
simonsays
lasa ma, daca fata e la regim ...
Felina
simoane, ce faci mama? te luasi dupa mine cu triplarea? laugh.gif

P.S. credeam ca-s io tampita, dar se pare ca merge hanu greu...

Edit:

P.S.2 acu vad ca vorbeati de mine laugh.gif

P.S.3 iote inca un ren roflmao.gif
simonsays
lasa draga, da, merge greu hanul ...
simonsays
lasa draga, da, merge greu hanul ...
simonsays
ohyeah.gif

















ps. ia renu' spoton.gif
Oiski-Poiski
Mi-am cumparat un pulover pe care il voi duce insa inapoi ca nu-l suport pe piele devil.gif .
Niste cani de cafea cu farfurii pentru prajitura pentru soacra-mea.
Cadou pentru ziua lui berbatu smile.gif .
Aramis
ciorapi de lycra... cand am ajuns la facultate am observat ca perechea pe care o purtam la momentul respectiv se rupsese asa ca a trebuit sa'mi cumpar urgent una nou (ca deh, mi'a trebuit azi sa merg in fusta...) si asa am ajuns eu sa'mi cumpar ciorapi putintel luciosi (fix din aia de care nu'mi plac, dar asta a fost un caz de forta majora)
simonsays
laugh.gif po-ze po-ze !!
Aramis
cu ce? cu ciorapii rupti sau cu aia noi?
Eclectic
Da. ohyeah.gif
Aramis
rolleyes.gif tampitei mai sunteti amandoi... nici nu'i de mirare ca unul imi e tata si celalalt... ceva biggrin.gif
simonsays
domle, vrem si cu aia rupti, si cu aia noi, si cu schimbul.. ma rog, tot, detaliat, ca pentru dosar spoton.gif
Antont
drool.gif
Serenity
Eu am gasit la o farmacie o crema de dus si baie, ambalata intr-un borcan de ti-e mai mare dragul sa privesti la ea. Asa ca asta si fac: am pus-o pe un raft in fata patului si ma uit toata ziua la ea si ea la mine. Mi-e mila sa o folosesc laugh.gif Unde mai pui ca daca nu ma spal economisesc si bani la apa calda.. rofl.gif innocent.gif

Si mi-am mai cumparat apa, paine, hartie igienica, detergent de vase, un lighean, bere, bere, vin, bere.. Ce mai! M-am rasfatat saptamana asta! biggrin.gif
Aramis
simon, aia rupti sunt la cosul de gunoi din facultate (sau deja nu mai sunt la ora asta), dar iti promit ca o sa fac o poza celor noi si ti'o trimit pe mail... ma mai gandesc daca o sa apar si eu in poza aia sau nu tongue.gif
simonsays
itz dai seama ca daca ereai nevasta-mia si veneai cu ALTI ciorapi acasa... ieezuse, niiici nu ma gandesc !! rofl.gif
nefertiti-old
O carte smile.gif , o esarfa alba wub.gif , struguri (cu samburi mad.gif )...
Fitzcarraldo
Alt telefon. Al 3-lea pe saptamana asta.
Mara
QUOTE (simonsays @ 6 Oct 2005, 11:15 PM)
itz dai seama ca daca ereai nevasta-mia si veneai cu ALTI ciorapi acasa... ieezuse, niiici nu ma gandesc !! rofl.gif

Eu pot sa jur ca habar n-ai ce ciorapi isi ia nevasta-ta pe ea dimineata! rofl.gif
Dark Angel
el nu-i gaseste nici pe ai lui...crezi ca are timp sa-i observe pe-ai nevesti-sii rolleyes.gif roflmao.gif
mutulica
am luat o sticla de absolut ca se terminase rezerva
nefertiti-old
pere wub.gif
mutulica
mi-am luat niste chestii mirositoare, de alea de se pun prin casa...
misto, mai un pic si ma apuc de yoga
SORIN
As zice sa te apuci de femei!!

Sorin.
Serenity
O carte pentru tata pe care i-o voi da astazi pentru ca de ziua lui nu am cum sa fiu acasa sad.gif , o carte pentru mine pe care am dat o gramada de bani dar pe care mi-o doream de mult wub.gif , niste granule pentru desfundat tevi, un CD blank si o cutie de ciocolata licklips.gif
Olaf
Serenity, sa-mi spui si mie daca chiar functioneaza chestiile alea pentru tevi... Ca trebuie sa fac si eu investitia.
Serenity
Ok, promit sa te anunt. La mine e grava situatia!!! laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.