Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Acest Nick?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Afrodita
28.gif Mai multe nu zic ca ne departam de topic laugh.gif
Vegas2002
Cred ca nick-ul meu este cel mai usor de "ghicit" de ce l-am ales laugh.gif Vegas pt. ca locuiesc in Las Vegas,iar 2002 pt. ca din acel an sint aici.Cind m-am inscris aici pe Han,mai eram inscrisa si pe alt forum,cu acelasi nick-name si m-am gindit sa nu-l schimb ca sa nu ma "incurc" de una singura in mai multe nick-uri.Nu este f. deosebit,dar mie imi place biggrin.gif
Afrodita
Si mie imi place si eu imi pastrez , de obicei, nick-urile, ca , desi nu ma incurc chiar asa usor, daca nu intru mai mult timp undeva uit si nick si parola...Si-mi place si avataru' tau wink.gif 31.gif
vermeer
Vermeer, Jan (1632-1675), Dutch painter, who excelled in portraying interior scenes that are composed with mathematical precision and suffused with cool, silvery light.
Microsoft® Encarta® Reference Library 2003. © 1993-2002 Microsoft Corporation. All rights reserved.
Preferatul lui Dali, si de atunci si al meu.
dificilaold
Pentru ca sint DIFICILA.Asa trebuia sa scriu,cu majuscule.Sint ca un fir de nisip in ochi si ca si mierea pe buze.Place?
Hamleet
Eu am ales Hamleet pentru ca am citit o carte mai demult...am mai adaugat un E deoarece ma loveam pe net de Hamletzi laugh.gif
Ares
Pentru ca l-am folosit si pe alt forum si am incercat sa-mi "pastrez" identitatea... pentru ca l-am avut pe zeul razboiului intr-o povestire ca personaj principal cu care m-am identificat destul de mult... si pentru ca singurul care ar putea sa aduca pacea mondiala ar fi Ares (paradoxal, nu? smile.gif ) biggrin.gif
Sagitarius
In cazul meu nu cred ca este nimic misterios de povestit.Vine de la zodie! laugh.gif
cameron
Cand am descoperit Hanul..treceam printr-o perioada in care ascultam pana la saturatie :Hey ma - CAM'RON...
genicon
Si eu am crezut foarte mult timp ca esti baiat, avand in vedere si avatarul tau cu Brad Pitt, daca nu ma insel. Si nu stiu de ce credeam eu ca a si jucat un rol in care il chema cameron... biggrin.gif blink.gif
SORIN
Ati umplut patru pagini cu acest subiect si inca nu inteleg...adica de ce Sorin?? Asa a vrut mama blink.gif

Dar vad ca e important si la moda sa ai un nick-name asa ca m-am gandit si eu la unul mai original..Ion sau poate Gheorghe huh.gif

Sorin.
secunda
al meu nick e simplu si ma reprezinta.
e vorba de secunda timpului, insa unii cred ca e vorba de a fi a doua. asa imi e si vorba uneori. poti intelege altceva daca iei un alt sens al cuvintelor. rolleyes.gif

pe de alta parte, ca tot am mai fost intrebata de ce secunda am mai multe detalii wink.gif
reusim sa iubim doar o secunda din eternitatea dragostei, traim doar o secunda din vesnicia timpului iar ca sa murim e de ajuns o secunda fatala, iata deci, secunda, esenta, samburele vietii.

in alta ordine de idei, pe mine ma cheama anca, iar colegii imi spun ancuta, de aceea am zis ca trebuie sa fiu la acest han thumb_yello.gif

iar sorine, daca tot vrei sa iti schimbi nickul poate te inspira:
Mihail - din greaca, “egal, asemanator cu Dumnezeu”
Nicolae - din gr., “biruitorul popoarelor”
Pavel - din latina, “paulus” - “mic”
Constantin - din gr., “puternic si statornic”
Gheorghe - din gr., “gheorgos” - “agricultor”
Valentin - din lat. “valeo”, ceea ce înseamna “a fi sanatos”
Vasile - din gr., “împaratesc”
Vitalie - din lat. “vitalis” - “vital”
Alexandru - din gr., “aparator”

cam atat, smile.gif
Scarlet
Nickname-ul meu provine de la filmul meu preferat "Pe aripile vantului"

De ce l-am ales ??? pentru ca imi place personalitatea lui Scarlet O`Hara, dat fiind faptul ca am avut multe suferinte in trecut!!! ma aseman cu ea, din punct de vedere al demnitatii.

"Ceea ce nu te doboara, te face mai puternic!"

Scarlet cool.gif
Cain
Moaaaa... si noi astia fraierii care ziceam ca astea sint nume neaose romanesti ...28.gif
Rose
QUOTE (secunda @ Sep 24 2003, 03:48 PM)
in alta ordine de idei, pe mine ma cheama anca

hh.gif Hm...suntem 3 Ancute pana acum? smile.gif
SORIN
QUOTE (secunda @ Sep 24 2003, 02:48 PM)


iar sorine, daca tot vrei sa iti schimbi nickul poate te inspira:

Multam frumos Secunda smile.gif ...pana la urma raman doar Sorin biggrin.gif

Bine ai sosit printe noi thumb_yello.gif

Sorin.
genicon
QUOTE (DeathRose @ Sep 24 2003, 04:42 PM)
hh.gif Hm...suntem 3 Ancute pana acum? smile.gif

4! Doar ca eu sunt undercover... spoton.gif
OMU'BUN
DeathRose


QUOTE
Hm...suntem 3 Ancute pana acum?


Hm! Sunteti cu mult mai multe decat credeti voi ca sunteti!!! wink.gif Doar ca nu toate accepta sa se deconspire!!!
Oricum, gasesc ca Ancuta e un nume predestinat pentru forumul nostru! Aveam totusi o nedumerire: toate va ocupati cu serviciile de ospatar in cadrul hanului, sau mai sunt si dansatoare printre voi? smile.gif
secunda
41.gif asta e bonus de fidelitate ....adica te facem pana la urma ca tu sa dansezi hh.gif
Olaf
Eu am ales Olaf pentru ca trebuia sa-mi gasesc un nick intr-o vreme in care ma jucam "Norse by norse west" (continuarea de la "The lost vikings", care are multe filmulete si comentarii haioase), si nu stiu de ce m-am gandit la Olaf the Stout, personajul "idiot" caruia ii e intotdeauna foame si din cauza caruia si incepe povestea a doua.
genicon
Bine ai venit la han, Olaf!

Off: Tare misto jocul wink.gif Olaf era cel cu scutul, din cate imi amintesc eu... misto personaj (asta ca sa stiu cam cum sa mi te inchipui tongue.gif )
Figaro
=================================

Jocul Nickurilor

Iata trei intrebari la care va invit sa raspundeti:

1. Daca ar fi sa va alegeti alt nick, ce anume a-ti alege?

2. Mihai nu are nick. Ce nick am alege pentru el?

3. Alegeti un un singur nick de pe forum si gaseste altul nou.

==================================

Raspunsurile mele:

1. Othelo
2. Master of Puppets
3. Oribilul Mosh = > Superbul Mosh

==================================

Jocul Zambaretul

1. Alege zambaretul care iti place la nebunie
2. Ce zmabaret se ascoiaza cel mai bine cu papusa Barbie?
3. Propune un zambaret.

==================================

Raspunsurile mele:

1. spoton.gif
2. rofl.gif
3. un zambaret care se spanzura
marky
Jocul Nickurilor

1. Marc
2. Hangiul
3. Figaro - Mazgalici thumb_yello.gif
Antont
Jocul nick-urilor:

1.Biker Boy
2.The One rofl.gif
3.Cain => Casanova laugh.gif

Jocul zimbaretilor:

1. rofl.gif
2. wub.gif
3. :smilie care merge cu motocicleta pe o roata: .
Rose
Jocul nick-urilor:
1. ada
2. misu tongue.gif
3. Gabriel=moshu'

Jocul zambaretilor:

1. 31.gif
2. 30.gif
3. un smiley care se da cu capul de perete shifty.gif
axel
Al meu nick reprezinta un salt in patinaj.
A aparut cand am fost nevoit sa gasesc un nume pentru un proiect (si acel proiect l-a numit axxel).
Ares
Jocul Nick-urilor
1. Corwin of Amber (daca s-ar putea ceva asa de lung)
2. Manuc smile.gif
3. Sorin - Braveheart tongue.gif

Jocul Zambaretului
1. woot_jump.gif
2. 32.gif
3. un zambaret Borg

PS. Cred ca trebuia sa facem un alt thread, dar buna ideea Figaro spoton.gif
discret4u
Eu am ales nickul discret4u pt ca aveam nevoie de un nick care sa atraga atentia .......... rolleyes.gif (pe irc bineinteles, doar toata lumea a inceput de acolo biggrin.gif )
menthoru'
Jocul nick-urilor:

1. Menthoru' = _Brain.Damage
2. Mihai = Genie in a bottle
3. Marky = CTRL+ALT+DEL

Jocul zambetilor

1. rofl.gif
2. 54.gif
3. 17.gif la egalitate cu ph34r.gif ( iubesc ninjocii! )
allexa
Jocul Nick-urilor

1. Fay
2. Mihai = The_Governor
3. Afrodita = Sufletel ( ea e alaturi de toti si pune suflet in tot ce scrie)

Jocul Zambaretul

1. rofl.gif
2. yikes.gif
3. un zambaret care sta si tasteaza in disperare la computer.
Valheru
nickul meu reprezinta un personaj fantasy ...
il gasiti pe net ...
cartile in cauza sunt scrise de raymond e feist
rady
rady -> pentru ca radu e de obicei luat?
oricum.. nu cred ca i-ar trece cuiva prin cap ca ma cheam radu biggrin.gif
nop
al meu e simplu -> computer stuff -> N(o)OP(eration)

miss my assembler times sad.gif
genicon
Jocul nickurilor:
1. Kidd (fostul meu nick de irc, de la marele jucator de baschet Jason Kidd)
2. Terminator rofl.gif yikes.gif
3. Cain - porcusorul shtruglubatic laugh.gif

Jocul zambaretilor:
1. blink.gif
2. sorry.gif
3. :smilie care ragaie:
Cain
1. Drosofila (prietenii stiu dece biggrin.gif )
2. Bonifacio 28.gif
3. ... toata lumea e ok ...

___________________

1. spoton.gif
2. 52.gif
3. smili_care_da_din_fund
secunda
Jocul Nickurilor

1. Daca ar fi sa va alegeti alt nick, ce anume a-ti alege? - cafelita rolleyes.gif

2. Mihai nu are nick. Ce nick am alege pentru el? - paznicul

3. Alegeti un un singur nick de pe forum si gaseste altul nou. - sagitarius- melc
==================================

Jocul Zambaretul

1. Alege zambaretul care iti place la nebunie - hh.gif
2. Ce zmabaret se ascoiaza cel mai bine cu papusa Barbie? - wub.gif
3. Propune un zambaret. - zambet_care_ croseteaza
Chase
Chase...s-ar traduce vanatoare, urmarire, sau verbele aferente...A vana, a urmari, a pandi ca o felina, a sta cu ghearele scoase...Si cam asa sunt si eu. O femeie rea. Prea rea.
Carmi
Chase daca ai parti rele inseamna ca ai si parti bune!! wink.gif

la nickuri:
1.Alyzee
2.Mihai-->The One sau Hangman biggrin.gif
3.figaro-->Barbierul din Sevilia tongue.gif

la zambareti:
woot_jump.gif
pt barbie nu exista

hmmm mi-ar place unu care se impiedica si cade.... shifty.gif
Dara
De ce Dara?... Pentru ca asa ar fi trebuit sa ma cheme, dar nu au mai avut loc in certificatul de nastere... cry.gif Si cei apropiati mie imi zic Dara...iar restul nici nu stiu de asta
Cain
QUOTE (Chase @ Oct 8 2003, 09:39 PM)
O femeie rea. Prea rea.

Prea rea.. fata de ce ? de cine ?

Dara, dar cate nume mai ai domle in ceferticatul acela, de nu a mai incaput inca unul ?!?! laugh.gif
Dara
Doar 3, da' destul de lungi si si asa creeaza probleme... Adica, in cel mai bun caz, lumea nu ma recunoaste (am 2 nume de familie..)..iar in cel mai rau cred ca sunt baiat... 50.gif
Dara
@ Axel
Te uiti cumva la ohmy.gif patinaj artistic?
chatonel
QUOTE (genicon @ Sep 24 2003, 06:45 PM)
QUOTE (DeathRose @ Sep 24 2003, 04:42 PM)
hh.gif Hm...suntem 3 Ancute pana acum? smile.gif

4! Doar ca eu sunt undercover... spoton.gif

ma numar si eu printre Ancute, chiar daca nu prea am contribuit cu palavrageala pe-aici.
Chatonel... vine de la chaton= pisoi in fr si el in coada ca sa fie de alint smile.gif
Chaton imi spunea ex-ul, de fapt imi spunea "Madame Chaton" smile.gif
Vegas2002, salut! Cum iti place pe-acolo? Am o prietena care a ajuns cu 10 ani inaintea ta, ea s-a adaptat minunat.
Soarele
Nick-ul meu vine de la ultimul meu volum de poezie numit "Eu sunt Soarele!" (cartea se numeste asa pt ca majoritatea poezelelor erau despre soare intr-un fel sau altul si pentru ca mie imi place soarele-eu sunt leu). Pretenii mei s-au gandit bine si asa mi-a ramas nick-ul. Desi poate dupa nick-ul asta m-ati crede plina de mine va inselati si am sa va dovedesc cu timpul. 38.gif
Ellas
mi-am ales acest nick pentru ca imi place cum suna si aduce foarte mult cu my first name wink.gif
Zed
Nickul meu suna cam masculin se pare tongue.gif , multa lume a fost derutata , imi cer scuze .
E o combinatie de litere dint-o alintare si numele meu , asta-i tot laugh.gif
Peter Pan
In mare parte ma consider si sunt considerata inca un copil, desi, credeti-ma, nici vorba! Copil pentru ca am inca multa incredere in oamenii si nu pot crede (desi m-am "dat cu capul') ca-ti pot "da o palma" cand tu le zambesti..inca mai am incredere in ei si o iau mereu de la capat cu o incapatanare aproape patologica..gica..gica..Cine-i gica? Nu stiu,dar asa mi-a venit sa aberez!Cineva imi spunea ca a abera este ca un exercitiu de relaxare a creierului atunci cand simti ca s-a incins prea tare si avea dreptate...Am un amic cu care fac aproape zilnic chestia asta si e super!Mie mi se pare asa, nu este obligatoriu pentru ceilalti..
Peter Pan fiindca nu stiu sa mint, iar atunci cand o fac, isi da seama toata lumea!
Peter Pan fiindca imi place sa fiu alintata si pentru ca imi place sa ma joc..
Si ajunge, nu?
Saintest
Avand in vedere ca asta e primul meu mesaj, va spun de ce mi-am ales acest nick: pai pt ca este exact opusul meu devil.gif
cel putin asa zice NICU hahahaha, ce glumeata sunt 43.gif
Rose
Vroiam sa zic si eu asta o data: bine ai venit la han, Saintest! spoton.gif
arocora
Cred ca am raspuns la topicul asta in cel de prezentare, insa daca ma puteti ajuta sa-mi gasesc originea (cine este arocora?)... macar cea etimologica
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.