Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Acest Nick?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Antont
QUOTE (Lizard @ 4 Apr 2004, 10:19 PM)
Pt ca imi plac f mult reptilele mi am ales acest nick si tot din acest motiv mi am pus si cercel in limba.

Ce legatura are cercelu' din limba cu reptilele huh.gif ?
rofl.gif
genicon
Pai reptilele au liba despicata, din cate stiu. Si s-o fi gandit ca nu o sa ii puna ala bine cercelu' si... intelegi tu wink.gif laugh.gif
Leon
Ati stiut ca reptilele ( masculii ) au si doua scule??
jkd
jkd vine de la johhnykid imi e o lene teribila in ultimul timp sa scriu.
asa cum ati vazut mai am cateva nick-uri ultmul este McGogoo
de ce?
pai numai maclaud sa fie?
de ce si shi macgogu tongue.gif
cel mai mult insa tin tot la johnnykid ... cred ca am ceva de kid in mine ramasa... care probabil o sa ramana toata viata.
ma seman mai ales ca acei "kids" din vestul salbatic... care traiau putin ... reuseau sa moara de tineri smile.gif
gata deja m-a luat lenea!
Lizard
Are legatura cu reptilele pt ca ele au limbuta scumpica si m am gindit sa fie si a mea scumpica si mi am pus unul roz.
genicon
Lizard... eu am o mica nelamurire, e drept, putin off-topic, si nu astept de la tine raspuns. Dar - tu=fan reptile (doar ti-ai pus si cercel...). Tu ai avatarul pe care il ai... Jkd, nu stiu daca e fan reptile dar are avatar identic cu al tau, deci, se poate trage concluzia asta. Jkd a zis ca reptilele au doua scule. Asta inseamna ca...? unsure.gif rofl.gif

Edit - acum am vazut ca Leon a zis ca reptilele au 2 scule dar... asta nu inseamna ca logica mea are de suferit, nu? biggrin.gif
Elena Z
Pt. ca daca nu m-ar cheama cum ma cheama, m-ar fi chemat "Smarandita". Cred ca batranu meu ca citit prea multe basme rofl.gif
Onix
Hmmm, de la...culoarea ochilor (si aici ma refer la onixul negru) si nu in ultimul rand pentru ca piatra respectiva are proprietati mai mult decat interesante pentru cunoscatori. smile.gif
gypsyhart
De ce gypsyhart?

...PAtti Smith balbaia intr unul din cantecele ei (rock'n'roll nigger)..."in in in heart i'm a muslim, i'm an american artist and I HAVE NO GUILT..."...adica ce'i in ze hart conteaza....
...Si aceeasi dna mai striga "jimi hendrix was a nigger...jackson pollock was nigger, jesus christ and grandma tooooo..nigger nigger niger..". Si refrenul acela "OUTSIDE OF SOCIETY, THAT'S THE PLACE FOR ME! OUTSIDE OF SOCIETY THAT'S WHERE I WANNA BE!"....adica oamenii autentici exista in afara societatii.
Si cum nigger nu prea se potrivea cu realitatile romanesti, m'am gandit ca gypsy e mai aproape de adevar.
Asta despre forma.

In plus..
Pentru ca tiganii au muzica in sange.
Pentru ca tiganii stiu ce inseamna sa fii "in afara".
Pentru ca tiganii stiu ce inseamna sa iubesti.
Deci si eu sunt unul dintre ei....


Marcus
Paco... un nume care imi place la culme... si e in concordanta cu avatarul meu saritor.
47462
A venit timpul sa va lamuresc si eu in legatura cu nick-ul meu. Poate un cuvant spune mai multe dar atatea cifre te duc in eroare. smile.gif
Cand am descoperit hanul a inceput si cautarea de user...pentru a-mi putea face un cont aici. Rabdare nu prea aveam, vroiam sa aflu cat mai repede ce se intampla pe-aici...asa ca am ales prima varianta care mi-a trecut prin minte. Umbland la telefon am observat ca imi pot scrie numele meu prin cifre(stiti si voi cum e...fiecare cifra are atribuite trei litere mai putin cifra 1) si asa s-a nascut 47462...
Elena Z
Deci numele tau este...? Ca mi lene sa imi pun neuronii in functie la ora asta rofl.gif
Onix
Pai, presupun ca Irina. Nu-i asa, 47462?
Elena Z
spoton.gif
47462
Onix ai nimerit-o de data asta. Da IRINA e numele meu. Oricum eu cred ca e mai interesant asa: 47462
side_story
Pentru cei din jurul meu eu sunt o persoana putin interesanta, cu care intra in contact dar pe care niciodata nu o cunosc cu adevarat. Un fel de animatie care merge in fundal. O poveste, dar una marginala: side_story.

PS: Irina, mwah1.gif
DeeDee
Acest nick il am de multa vreme... multa lume ma intreaba daca am avut un prieten alex de mi-e nickul astfel. Ei bine nu dar ma mai cheama si alexandra.
BLANCA
Blanca = pentru ca daca as fi putut sa imi aleg numele la botez asa as fi ales (pe langa numele care il am dat de mama)
Serenity
Explicatia lui genicon m-a amuzat teribil rofl.gif Eu initial vroiam Rhea dar mailul de validare nu a mai ajuns, probabil e de vina adresa.. asa ca in lipsa de inspiratie, am ales ce-am crezut ca suna bine si ma caracterizeaza cat de cat blink.gif
Arlequine
pentru ca`mi place vinul fiert. si cozonacii. si iarna. si gustul dulce- amar al scortisoarei. si pentru ca Type 0 Negative imi plac la nebunie smile.gif
I want to live with my Cinnamon Girl...I could be happy the rest of my life with her smile.gif
Soapta
soapta ... nu e importanta decat pentru cei care vor sa auda.
Marcus
Eu te aud oricum ca am urechi mari cat un iepuras kiss.gif
Bine-ai venit la Han, Soapta ! welcome.gif Simte-te bine. thumb_yello.gif

P.S. Interesanta semnatura..
Soapta
multumesc de urari !
semnatura ? copyright matrix ! semnul exclamarii insa ...
punctt
De ce acest nick? Aveti rabdare?spoton.gif
Incep:
*am fost mircomana, pana acum o luna de zile. Era un cosmar, la inceput.
Primul meu nick, pe mirc, a fost PISICUTA, si va inchipuiti cati "motani"
primeau ignore...,
*apoi, l-am schimbat din PISICUTA, am devenit ^mami^, asa imi spune
un prieten. Era mai bine cu noul nick, puteam juca trivia in "liniste",
*si acum surpriza......
De ce ^mami^6? Pur si simplu din greseala.smile.gif
Cand m-am inregistrat la Han, a aparut un "6", neintentionat.
hmm.gif
Nu mai puteam face nimic!
Dar acum imi place, chiar mai mult decat ^mami^.
De ce?......Simplu: ceva de genul...-a aparut mami, 6!-
(cum faceam in scoala, vine profa, gata joaca, gata copiatul......6!!,
spunea cel care tinea de 6 la usa...)
roflmao.gif

p.s. Ati inteles ceva? Daca da, ma bucur.
halcyon_lll
6 a aparut acolo fiindca ai apasat tasta care printeza caracterul "^" fara sa tii apasat tasta Shift. smile.gif

P.S. Ma bucur ca nu mai esti mircomana! wink.gif
punctt
Stiu de ce a aparut pe langa ^ si 6.
La cate ore dorm eu, era de asteptat sa mai si gresesc.
Nu mai sunt mircomana, totusi am prieteni de care mi-i dor...
Dar in ciuda faptului ca am "vorbit" mult cu ei,
nu am facut schimb de adrese de e-mail, de telefoane, absolut
nimic. Doar intamplarea ne ramane, ca dintotdeauna...pentru
a ne regasi. hug.gif
morfeus
morfeus: cind am intrat la facultate in camin toti aveau fel de fel de nikuri si eu abia vazusem Matrix si ... vroiam sa fac pe yahoo si morpheus ocupat si m-am gindit sa gasesc altul pe cs jucam cu asta si au aparut cu altii cu acelasi si m-am enervat.Cum nu am lipsa de originalitate m-am gindit sa gasesc un altul care sa ma caracterizeze. īmi place sa dorm deci m-am gindit la zeul care are legatura cu aceasta stare .Morfeu cel care putea adormi ....
si de atunci folosesc acelasi nik !
Dar pe yahoo era tot ocupat si in final am ajuns la morfeus_cor.
Complicat nu?
asa sunt unii complica lucriurile !
pt ca aici nu se pot pune poze :
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=post&id=130183
YOo
... Acum vreo 7 ani am vazut printr-un sertar de la mobila un medalion pe care era scris "Eu" ... si curios din fire am intrebat-o pe mama ce este cu medalionul respectiv si de ce "Eu"? Ea mi-a raspuns ca il are de la un coleg si amic din tinerete care i-a mai facut cadouri simbolice de genul acesta si pe toate se semna "Eu" ...
... Mie mi-a placut ideea si mai tarziu (dupa vreo 2 ani) intamplarea a facut ca eu sa trebuiasca sa semnez o scrisoare pe care nu trebuia sa apara numele meu (oricum destinatarul stia cine este expeditorul) ... si dupa aceea o mare perioada m-am semnat "Eu" pe absolut orice se putea (si era necesar sa aiba o semnatura ... nu si pe acte biggrin.gif ) ... Dupa o alta perioada de timp, datorita genului muzical al carui fan sunt de prin '95, am decis ca ar fi mai bine sa ma semnez "YO" ... Dar dat fiind faptul ca de ceva vreme (aprox 1,5 ani) exista o emisiune de profil pe un post muzical romanesc, care are acelasi nume, mi-am zis ca lumea care nu ma stie de mult o sa spuna ca nu sunt un tip original ... si mi-am modificat putin nick-ul ajungand in forma sa finala "YOo", forma pe care nu am s-o mai modific tongue.gif ...

... In fine, pot spune ca acest nick ma caracterizeaza mai mult decat isi pot da seama cei din jurul meu (marea majoritate) .... sunt un EGOCENTRIST si deci ce putea fi mai potrivit ? (asa am gasit si explicatia faptului ca am fost atat de atras de el) ... pare simplu, dar va asigur ca NU este ...

Asta inseamna YOo
Cla
Am experimentat odata cu programul SmartMorph si am facut o poza, jumate eu - jumate leu... Si am vrut s-o pun aici ca avatar cu nick- ul "Leo". Dar deja exista un Leo si mi-am adus aminte de leul Clarence de la "Daktari".
Clarence was born rolleyes.gif
contraste
@Clarence: Reusit! Felicitari!

Am uitat sa spun despre mine!
Pentru ca toata existenta mea a fost si este un paradox, un lung sir de contraste, iata-ma-s! Eu, si numai eu!
loredaria
Pai... pe vremea cand mircuiam de zor era doar loreda de la numele meu, apoi s-a transformat in lore_da iar dupa ce a venit pe lume fetita mea pe nume Daria am combinat numele meu cu al ei si asa a iesit loredaria.
Blakut
Aveam numele pt tot ce tine de net computere Blackout.

Un tovaras a facut o harta de Heroes 2 in care eu apaream cu numele de Bla'Kut... mi-a placut, dar am scos ' pentru ca imi facae numai belele.
milimetru
Man, man, platonismul de pe lume: eu am iniţialele numelui meu adevărat; atunci cīnd am intrat prima oară mi s-a părut ceva atīt de serios hanul ăsta īncīt mi-am zis "hei, poate mă iau ăştia la verificat după ce-am să deschid gura, ia să pui eu cuminte acolo cum mă cheamă să nu am după aia probleme cu poliţia, cna-ul sau mai ştiu eu cine!" cry.gif
Elena Z
Pt. ca ma plictisisem de "Smarandita"... presimt ca am sa ma plicti in curand si de asta rofl.gif
PerpetuousDreamer
numele unei formatii favorite....si se potriveste cu faptul ca mai sunt cu capul prin nori cateodata rofl.gif
(monique)
Nickul asta il folosesc de cand am descoperit yo netul si chaturile, iar mai apoi, forumurile biggrin.gif

Povestea lui e cam asa... cand m-am nascut, tata a vrut sa ma numesc monica-maria, insa mama nu, si normal ca a iesit ca ea... insa, numele de monica mi-a ramas undeva in suflet, mai ales ca rudele din partea tatalui imi spun asa... si cum nickul mi-a dat posibiliatea sa-mi aleg numele care-mi place cel mai mult, normal ca l-am ales p-asta. Fiindca imi doaream sa fie si ceva mai special, am ales varianta frantuzeasca... si asa s-a nascut monique... cand mi-am facut cont aici, am vazut ca este luat, asa ca i-am mai adaugat un "_" biggrin.gif

Cam atat despre nikul meu! smile.gif
Rikita
folosesc numele "rikita" si in adresa mea de email - am vrut sa fiu "riky" (forma scurta a numelui meu) dar a fost luat de altcineva...
Fluturas37
fluturas pentru ca am o manie cu fluturasii( haine si bijuterii cu fluturi ), ca sa nu mai zic ca cineva drag ma alinta asa...
Iar 37 pentru ca este numarul meu preferat.. trishapte... imi place cum suna..
mememe
Am prea multe nikuri ( o fi semn de instabilitate ) dar asta pt ca imi place sa fac lucrurile cu mana mea , daca e posibil sa fie facut atunci o pot face si eu , eu eu mememe smile.gif si pt ca imi place sa imi asum responsabilitatea de mic cand era vina mea spuneam EU . smile.gif gata plec
marooned
Marooned, pentru ca ascultam Pink Floyd si asa de bine suna melodia....
Marooned pentru ca uneori eram in starea aia, marooned...si abia acuma realizez in ce stare eram de fapt...acuma mi bine...at least for a while...
mememe
Hei bine ai venit la HAN ...unde toti au ceva de spus .. smile.gif woot_jump.gif han.gif welcome.gif woot_jump.gif
Cool Air
pai...imi aleg nickurile pe Internet sub influenta unui impuls . de regula nu reprezinta ceva special , ceva legat de personalitatea mea. pur si simplu imi era cald atunci, voiam ceva racoros. Cool Air duce cu gandul la racoros, ceva distanta, bla bla bla. ei bine, nu sunt un "om racoros" laugh.gif . mi-era lene sa ma gandesc la ceva "artistic", "simbolic" dunno.gif
dsrk3r
Cand mi-am instalat prima data win 200 pro a trebuit sa aleg niste nume de user si admin. Ca sa nu defilez pe net cu numele meu am luat o carte de istorie a Egiptului, pe care o aveam de pe vremea cand credeam ca extraterestrii au construit piramidele, si am gasit mai multe nume care mi-au placut. Printre ele si Amenophis. De curand mi-a schimbat contul la Yahoo! si pe cel nou am vrut sa-l cheme tot Amenophis. Dar bineinteles era luat deja. Am incercat cu numele de tron al lui Amenophis, Djeser-Ka-Ré, dar si asta era luat. Am mai incercat Dsr-ka-RA (pronuntia). Nici o sansa. Asa am ajuns la compilatia de acum dsrk3r (nume de tron + cifra magica 3). Asta e noua mea identitate on-line.
Liv
Eu am fost lipsita de imaginatie, recunosc. N-am vrut sa ma inscriu cu prenumele folosit zi de zi (si care mai mult ca sigur era deja folosit de altcineva), asa ca am luat primele trei litere din celalalt prenume al meu. Oricum, vroiam ceva scurt si simplu.
F.U.B.A.R
F (fuc*ed)
U (up)
B (beyond)
A (any)
R (recognition)


E suficient de relevant? biggrin.gif
punctt
Fara "6"... E mai bine asa!!
sweatingbullets.gif
aurasupacurasu
Pentru ca de la numele meu "Aura" de mica toti cei carora le-am fost mai mult s-au mai putin draga mi-au cintat :
"auraspacuras
scoate apa din urechi
ca ti-oi da parale vechi
si ti-oi spala cofele
si ti-oi bate tobele"
si cum prima mea "iesire" pe net am facut-o abia cind am ajuns departe de casa si de cei dragi........am simtit nevoia unui nik care sa-reprezinte o parte din mine!
Am avut noroc caci nici pe AOL,nici pe yahoo si nici pe MSN nu erau luate de altcineva .......Asa deci ca .....aurasupacurasul este unul singur ....preaumilul...EU!
liliana_caracas
Pentru ca asa ma cheama.Si nu m-am straduit sa-mi inventez unu' ca nu stau prea bine cu memoria blink.gif
Nightwind
Raspunsul meu standard e aici


In plus fata de asta, Nightwind a fost primul meu personaj in primul RP online pe care l-am jucat (si inca il joc)

si pt curiosii care vor citi, use PM to tell me what u think
LiBel
La mine e simplu...De obicei aleg Liv ( de la prenumele meu, Livia), dar cum acest nick era deja "ocupat" am combinat ceva din prenume cu ceva din nume si iata ca a iesit LiBel..... wink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.