Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cum Vad Eu Lumea?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odaia Filosofilor
Pagini: 1, 2
Anca_M.
Eu vad lumea ca pe o provocare, ca pe un diamant cu o multitudine de fatete, ca pe un furnicar galagios si lista ar putea cpntinua.... rolleyes.gif
Elayla
Lumea este un spatiu, este ceea ce vedem...am putea foarte bine sa spunem ca lumea e in ochi.
Ar trebui sa te provoace sa creezi lumina, dar de multe ori e un lucru incomod. Dispare si apare dupa bunul plac si niciodata nu e asa cum trebuie sa fie.

In mod mai practic? Lumea e materia ce ne inconjoara. Atat de reala si totusi iluzorie. Daca iti pui mana la ochi, nu iti vezi palma, vezi intuneric...atunci oare lumea e o imagine creata de noi?

Pana una alta...e verde, albastra, alba sau neagra; miroase a flori sau a fum; vara e plina de flori si de stele cazatoare...iarna trosnesc crengile de frig. E ca un tablou, un film.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.