Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Care Este Masina Sau Motocicleta La Care Visati?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Masini si Motociclete
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
YoyoMan
Multzam fain de raspuns Ghostule. Nu tin neaparat sa fie japoneza si cred ca 250 CC imi ajunge pt inceput nu?
In fine - ma mai gandesc - desi sunt cam hotarat deja. Nu vreau pentru curse ci ca sa ma car cu ea ici-colo wink.gif
Antont
Pai daca vrei ceva cu ce sa-ti faci treaba prin oras si poate sa faci si o plimbare mai lunga, iti recomand cu incredere Honda CB 500 sau Suzuki GS 500. Sint naked bike-uri, de strada, foarte manevrabile si usor de condus, f f bune pt un incepator, si la banii care ii ai poti sa gasesti asa ceva in stare buna.
YoyoMan
Stai un pic Ghost!
Am intrat ieri pe siteul ala cu moto.it - multumesc mememe - si am vazut preturi la motociclete.
Apoi am intrat pe mobile.de - ala de care mi-ai zis tu si de care stiam si eu si am gasit BMW de 650 ccm, 48 CP, la 30.000 de km de vro 5 ani la pret de 2500 de eur. BMWurile cum sunt? Ca ma gandesc ca trebuie ca sunt excelente - si pe deasupra nici nu ai taxe pe ele. Sau e problema de catalizator si EURO II si la astea? Asta de care zic 650 are catalizator si tot ce ii trebuie. Ce parere ai?
Antont
Bmw-ul ala de care zici tu e probabil un F 650. E un super motor, care face toti banii. Cu toate ca e fabricat in UE si nu platesti vama la el, vei plati TVA. De catalizatori si euro 2 3 sau ce o fi nu te intereseaza, la motociclete nu se aplica acest lucru, si nici faza aia cu vechimea mai mare de 8 ani.
sorin666
Chiar, nu ar fi mai "normal" pentru un incepator un monocilindru din clasa "650" ?
Motorul de la BMW este de conceptie austriaca (ROTAX) si e montat in variante aproape identice si pe alte motociclete (ex. Aprilia 650 Pegaso) Se construieste inca din 1993...
aurasupacurasu
Eu nu ma pricep la motoare ,cu motoarele e varamea georgiamatache ,cit despre masini sint modesta ,nu visez decit la o Peugeot 206CC,cu interiorul in piele neagra si galbena ,chiar as fi recunoscatoare cuiva daca ar gasi o astfel de foto ,sa mi-o pun si eu in ........bae.......ca fetele! thumb_yello.gif
YoyoMan
QUOTE (Ghost @ 28 Jul 2004, 12:41 PM)
Bmw-ul ala de care zici tu e probabil un F 650. E un super motor, care face toti banii. Cu toate ca e fabricat in UE si nu platesti vama la el, vei plati TVA. De catalizatori si euro 2 3 sau ce o fi nu te intereseaza, la motociclete nu se aplica acest lucru, si nici faza aia cu vechimea mai mare de 8 ani.

Ok - am inteles. Merci de info. Cred ca trebuie sa ma grabesc pt ca nu peste mult parca vad ca se trezesc desteptii astia sa introduce euro 3 si toate tampeniile si pentru motociclete. Intr-adevar - e F650 si nush de ce e de doua feluri - de 34 si de 48 CP. blink.gif
Mie imi place f mult - e superba! thumb_yello.gif
motanel
Drept va spun ca masinile sport nu ma mai atrag.
Acum sunt oPsedat cu 4x4'urile ... am 6 . Cred ca ar mai trebui sa vand din ele, dar nu ma lasa inima ohyeah.gif

Dar favorita ar fi un mercedes Unimog drool.gif fosta masina de armata a nemtilor
Antont
QUOTE (YoyoMan @ 28 Jul 2004, 01:56 PM)
Intr-adevar - e F650 si nush de ce e de doua feluri - de 34 si de 48 CP. blink.gif

Varianta aia cu 34 are limitator. Ori il scoti ori iti iei varianta fara limitator, de 48 de cai.
liliana_caracas
hmm.gif nu pot trimite imaginea,dar era Suzuki
otto
visez la propriu la un Land Rover Defender si la o Honda Valkirie.
nici nu-s pretentios, dat fiind faptul ca in momentul de fata conduc un sierra si am vindut Jawa...
mutulica
uite ce am vazut pe Semenic...
dragut, dragut... F650... si cred ca as vrea si eu unul
mutulica
si apoi as mai vrea-o pe asta....
am realizat si de ce e asa de criticat Chris Bangle, e ca si cum ai conduce naveta spatiala...
cips
Nu m-am dat niciodata in vant dupa mashini, insa stiu cu sigurantza ca trebuie sa fie una suficient de confortabila si incapatoare pt lungimea mea...imi place mult WW passat 4 motion, tdi, sau mashini asemanatoareca gabarit...
skysurfer
M-am indragostit si de o alta masina: E320 4matic. Sper sa nu se supere favorita mea (Subaru Impreza WRX STi). Am condus-o tot weekend-ul, si desi am bagat bezina cat puneam la a mea intr-o luna a meritat. E supla pe drum are o acceratie nemaipomenita, e foarte stabila si varianta Avantgarde e cea mai reusita cred. Aspect exterior de nota 10 zic eu si interiorul modelat dupa gustul meu cu piele si aluminiu. Perfect antifonata si sistem audio demential. Oricum performantele m-au uimit, chiar nu ma asteptam mai ales ca am condus si un Impreza si eram sigur ca nu o sa imi placa deloc.
Antont
Ce e aia E320 4matic? care e firma producatoare?
skysurfer
Ei cum naiba sa nu stii:Mercedes E320 4MATIC. A de fapt stiu de ce nu ai stiut: tu esti cu motocicletele.
LINICA
Eu mi-as dori in primul rand carnetul si apoi , doar pentru inceput ...ce-o da Dumnezeu!

mutulica
4matic inseamna ca are ceva pneumatic in el?
Antont
@Skysurfer:
Bingo, pe bune ca habar nu aveam.
skysurfer
Uite arata exact ca asta:
user posted image
user posted image
Aceeasi culoare, acelasi model acelasi interior. Zi ca nu e de vis.
mutulica
skysurfer - te dezamagesc, desi apreciez masina asta ... de-ar fi sa fie, sa fie BMW sau Porsche
Antont
Cred ca ceva de genu asta mi-ar place la nebunie spoton.gif rofl.gif
Olaf
@ghost: spoton.gif drool.gif

Eu vreau (deocamdata) asa ceva:
andre
thumb_yello.gif
andre
dar in primul rand asta !
Antont
Ce super paintjob are RR-ul ala spoton.gif
mutulica
cu ce vrea suzuki sa incurce pe buell
Serenity
Visul meu este unul modest, de student amarat.. De cand am ajuns la Timisoara tot visez la ea, fir-ar sa fie! sad.gif

user posted image

P.S: Oricat m-am straduit, culoare mai stridenta de-atat nu am putut sa gasesc rofl.gif
andre
QUOTE
cu ce vrea suzuki sa incurce pe buell


din ciclul hai ca nu ... dar totusi ... biker.gif
mutulica
Sere... asta numesti tu vis de student amarit?
YoyoMan
Nu stiu de ce Serenity cand am vazut postul tau in casuta mi-am dat seama ca e vorba de 206 biggrin.gif Nu am stiut ca vrei cabrio - da' stiam ca vrei 206.

Dumnezeule ce destept is ohmy.gif - ar trebui sa ma duc la iefbiai sa le zic sa ma faca PROFILER rofl.gif
Serenity
Mutu ohyeah.gif nu ca nu s-ar multumi studentul daca visul s-ar materializa intr-o user posted image dar atat timp cat ramane doar la stadiul de vis, pot tinti si mai sus, right? biggrin.gif

user posted image

P.S: user posted image, mamma still loves you baby! mwah1.gif rofl.gif

Yoyoule, yoy! ohmy.gif rofl.gif Asa previzibila am ajuns? tongue.gif wink.gif Dar stii ce zic eu, lasa febeiul si ia-o de mana pe Mama Omida.. (secret.gif se castiga mai bine.. wink.gif )

mutulica
daca tot e sa visezi ... de ce nu ferrari? eu visez Z8-uri...
Serenity
Ai dreptate.. de ce nu? wink.gif Deja ma vad la volanul unui Spider drool.gif pe-o susaua marginita de palmieri, cu pletele-n vant.. si ma opresc aici rofl.gif

...

hmm.gif Parca nu ma bas 'asortez' cu asa vis laugh.gif
Carmi
Masina la care visez....cand ma gandesc la casatorie jamie.gif
gonen
masina pe core o doresc BMW

P.S O sa si am o asemenea masina!
mutulica
pe termen scurt o sa fie un A3 sau un VW Golf
pe termen lung... bmw
axel
QUOTE (Carmi @ 13 Nov 2004, 10:07 PM)
Masina la care visez....cand ma gandesc la casatorie jamie.gif

Si mai dati vina pe noi ca nu suntem sensibili si visam numai masini sport si ne-am si casatori cu ele tongue.gif devil.gif
Carmi
Axel touche....

da io vreau masina aia cadou de nunta....ca dupa aia o aranjez eu biggrin.gif
Totusi sa pui reclama de detergent pe masinaa??da-o naibii mad.gif
Antont
Alaltaieri am avut ocazia si norocul sa ma dau un pic pe motocicleta visurilor mele (Kawasaki ZX6R 636, din 2004)...Mi-a placut la nebunie micul monstru spoton.gif . Foarte nervoasa (desi n-am tras de ea), chiar m-a speriat un pic sorry.gif , foarte manevrabila, niste frine super-adevarate, o pozitie de pilotaj agresiva, ce mai, o minunatie wub.gif . Nu degeaba e cea mai puternica din clasa ei (636 cmc, 120 cp, la o greutate de 180 kg cu rezervorul plin) . In mod clar e urmatoarea mea alegere ohyeah.gif ...

Pese:
Ala pe care am mers eu era verde
Serenity
Noua mea dragoste wub.gif Am zarit-o intr-o seara, ma plimbam linistita, nu-mi venea sa cred deloc, am ramas aiurita.. ohyeah.gif

user posted image






Arktu
Eu cred ca femeile si barbatii au ceva in comun. (Sigur mai au si multe alte chestii in comun)
Cand vine vorba de masini, femeile sunt ca barbatii cand vine vorba de femei. Poate vi se pare incalcita exprimarea. Sa va exemplific. Alexandra (nume arbitrar de femeie) cand vede BMW 320d o vrea nestavilit. Chit ca nu are cu ce sa o intretina, sa o asigure, sa stie sa o conduca optim etc. etc. Ca un barbat care o vede pe Pamela in FHM sau Playboy si vrea sa o ...e si sa o mai ...e si ...... dar nu ar putea sa traiasca zi de zi alaturi de ea, abstractie facand de vreo intretinere a ei sau mai stiu eu...
Serenity
spoton.gif

De fapt cand vede un BMW 320d Alexandra vrea nestavilit un barbat posesor de, care sa stie sa le intretina si sa le asigure pe amandoua rofl.gif
Arktu
Mda, se prea poate. Totul este sa nu greseasca la intretinerea lor. Spre exemplu sa nu bage motorina (benzina) in dansa Alexandrei si <beep> in rezervorul bemveului.. laugh.gif
Carmi
Nu ma cheama Alexandra da moooor dupa seria 3 mai ales compactele ma dau gata. Sa mi-o cumpar nu-mi permit sa o intretin m-as descurca destul de greu....dar Arktule ai dreptate...o VREEEEAAAAAU

Azi am vazut un Vito nou in oraselul meu natal si nu-mi venea sa cred
Cla
QUOTE (Serenity @ 18 Dec 2004, 04:14 AM)
De fapt cand vede un BMW 320d Alexandra vrea nestavilit un barbat posesor de, care sa stie sa le intretina si sa le asigure pe amandoua rofl.gif

De fapt, Serenity, sa le stapaneasca pe amandoua... spoton.gif
^LadyBird^
daca as avea de ales intre o masina si o motocicleta as alege clar o motocicleta biggrin.gif..sa spunem ca nu vreau neaparat una de viteza e buna si una mai clasica.
mereu mi-am dorit o motocicleta.senzatia care o ai cand mergi pe un motor e incomparabila cu orice alta senzatie..e super!
abea stept sa termin cu bacul si toate prostiile si sa dau de A.
acum fiind iarna deja am inceput sa simt din ce in ce mai acut lipsa mersului cu motocicleta sad.gif
Carmi
Bine ai venit Lady Bird! welcome.gif han.gif

Sper sa te vad cat de des pe aici....
si sa te vad cu biker.gif


pese:Daca ai okii verzi si esti roscata....stiu un oCSsedat pe aici ohyeah.gif
Mara
Vechea mea dragoste, varianta noua: A3 Sportback

A, si Arktu are dreptate tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.