Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Primul Joc Pe Care L-ati Jucat Pe Pc...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Pagini: 1, 2, 3, 4
alfa
Niste porcarii cu stelute, bulinute...etc
Primul joc adevarat care m-a lovit la melodie a fost Starcraft.
Erwin
pa PC nu-mi aduc aminte, in schimb imi aduc aminte de WALL, un joc pe Sinclair Spectrum ZX, primul meu calculator personal smile.gif
StandDuPp
Dave
Blakut
Ma, cred ca Bulibasa asta e spammer, ca pe toate forumurile pe care a raspuns a scos ce era mai sus.

Primul joc? Eram mic, pe la taica-miu pe la servici, se incarca de pe o disketa mare, de 5 inchi, un joc cu un avion care bombarda si tragea cu mitraliera. Zic 'avion' desi dracia era un dreptunghi.

Apoi am fost eu la o prezentare unde aveau Doom care aparuse de curand si eram woooow.

Cand mi-am luat HC2000 au urmat desigur clasicele jocuri pe caseta audio. Pc nu am avut decat mai tarziu, si pe el jucam Bomberman, Wolfenstein si Dune2.

Tin minte cum incercam sa le explic unor prieteni conceptul de joc shooter. Ideea ca vezi prin ochii personajului. hh.gif laugh.gif
mothman
Primul joc pe PC a fost Quake. Mi s-a parut bestial. Va dati seama ce impact a avut jocul ala asupra mea, daca si in momentul de fata mi se pare un super joc. Si vorba aia, anul asta a implinit 10 ani. ohyeah.gif Continuarile, in schimb, au fost mega nasoale. hh.gif
Blakut
Prima data am pus mana pe Quake mult mai tarziu (acasa nu imi mergea) la sala de net. Si mie mi s-a parut un joc bestial, iar Quake 2 in retea m-a costat multe absente...
Kristin
"Lion King" sau "Need for Speed", nu mai stiu care a fost primul, dar stiu ca dupa "Need for Speed" jucat zile si nopti, cand mergeam printre tufisurile ce delimitau trotuarele cartierului, imi venea sa apas butoanele de stanga si dreapta biggrin.gif
marius pops
Lotus si Supaplex cred ca au fost primele thumb_yello.gif
darkwerewolf
QUOTE(necromanc @ 8 Apr 2003, 02:22 PM) *
Va mai amintiti care a fost primul joc care v-ati jucat ?

Sau macat care a fost primul joc pe care il mai tineti minte din cele pe care care le-ati jucat ..

Eu m-am jucat ceva demult cam acu 10-11 ani in dos un joc cu un ninja micutz.Iar jocuri de inceput de care imi amintesc bine sunt :

Quake 2, Red Alert ,Warkraft.

Am intrebat pe multa lume aceasta intrebare si am primit fel si fel de raspunsuri smile.gif


Sincer primele joace au fost pe un 286 sau 386 nu mai stiu....biggrin.gif
dar primul joc kr mi-a plqt shi fqsem rost de la unchiu chiar q 4 luni inainte sa apare.....era k un prototic dechji nu era ink pe piatza.....:Dshji nu s-a comparat ce cel de pe piatza ce a fost scos mai traziu ptr k era schimbat molt,,,...a fost RETURN TO CASTLE WOLFENSTEIN
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.