Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mobil Folositi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Telefonie fixa si mobila - GSM
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
rebel
Detalii legate de el găsesti p'-aici.
Vornicum
Continutul mesajului a fost sters la cererea lui Vornicum.

ya
(monique)
QUOTE (Vornicum @ 15 May 2004, 07:40 PM)

Idem ca mai sus

ya


Mda... m-am prins si yo dupa ce mi-am facut abonament blink.gif Oricum, o sa astept sa treaca anul dupa care trec inapoi pe cartela, desi nici aia nu mi se pare cine stie ce pentru ca tarifele sunt prea mari... eh, asta e... daca am vrut mobil! sorry.gif
YoyoMan
Chestia cu abonamentul e in functie de cat ai de vorbit.... Nu stiu despre noua oferta connex (copiata de la orange) aproape nika.... stiti ce tarife au samd?

Si eu am avut cartela o buna perioada de vreme. Insa nu vorbeam. Bagam SMSuri de-mi sareau capacele.... Apoi am luat un abonament Free si e superfain. Depinde.

Iar despre Zapp am auzit numai lucruri bune. Multzam ca ne deschizi ochii Vornice thumb_yello.gif Bine ca stiu - le spun tuturor ca is magari Zapp tongue.gif
Vornicum
Si eu am un nokia 2100 si imi place si mie tare mult, mai ales soneria cand ma suna prietena. Am pus muzica de la Star Wars ca sa o recunosc wink.gif
YoyoMan
Ok.... nu mai intelek nimic... de ce ai sters postul ala Vornice?

Zi si mie sa nu mor prost
blink.gif
Vornicum
mai nou mi-am luat un siemens, mai yoyo...
asa ca sa nu mori prost tongue.gif
YoyoMan
Vornice - sa-l strici sanatos si sa schimbi urechile cand vb 5 ore dintr-o data cu pretena-ta tongue.gif tongue.gif
Vornicum
@ offtopic WHAT WAS THAT? YOU CURSEd ME , yoyo? Te stiam pasnic , ce urechile mele!

Ador noul meu Siemens . Am luat chiar yeri o cartela pre pay de 25$.
YoyoMan
Glumeam Vornice! Nu sari asa! Adica nu stii de urarea "S-o strici sanatos" "S-o rupi sanatos" asa se zice pe la noi wink.gif
Dar nu la modul serios! In glumaaaa! smile.gif
frolic
Un Nokia 6310. Il am de aproape doi ani si bateria inca mai tine. Nu 12 zile ca la inceput, ci 10. Cel mai mult detest la un interlocutor sa aud cuvintele "Zi repede ca mi se descarca ba...". Plus ca cele 500 de contacte si 3 minute de inregistare audio sunt de ajuns pentru mine. Sunetele polifonice si ecranul color nu ma incanta.
Mara
Eh, un Ericsson T20e, cam obosit dupa 2 ani jumate de chin, dar inca in stare buna. spoton.gif
YoyoMan
Si eu am avut un T20 Mara si mi-a placut tare... Am avut mare grija de el si pana la urma l-am vandut pe butioash.... L-am vandut cu 2 mil si am pierdut 500k pe strada.... rofl.gif Se pare ca n-am facut bine ca l-am dat asa-i? Imi pare tare rau dupa el.... nu de altceva da ma legau si niste amintiri de el.... cry.gif
Mara
La al meu i se spune "platica" rofl.gif rofl.gif rofl.gif Oameni rai, care nu stiu sa aprecize un telefon rotunjor... laugh.gif
Serenity
QUOTE
Imi pare tare rau dupa el.... nu de altceva da ma legau si niste amintiri de el....  cry.gif


Eu inca mai plang dupa doua Alcatel-uri si-un Nokia.. blink.gif Pe primul il chema Gigel, iar pe al doilea Gigel ..al II-lea (zis si Junior)...

Copilasii mamii.. De ce m-ati parasit!?! rofl.gif

P.S: E ceva in neregula cu mine? wacko.gif
Vornicum
Eu dorm cu Siemensul sub perna.
Ii zic Sisimenta si il alint in fiecare zi.

Se poate , chiar in halul asta?
Vegas2002
Sint f.f. multumita de celularul pe care l-am cumparat,imi place mult de tot thumb_yello.gif laugh.gif
Jazz
Vegas

Ce mobil ti-ai luat?
Ce serviciu folosesti?


mwah1.gif
waterman
Eu am un Motorola Accompli 008 - combinatie intre smart phone si PDA, 1000 sau 4000 de contacte in agenda sad.gif sorry da nu mai stiu, infrarosu, GPRS, Notepad, Ink Pad - adica un fel de Paint, recunoaste HANDWRITING - adica scrisul de mana smile.gif) , WAP, JAVA, modem incorporat, currency converter, calculator normal si stiintific, jocuri - sokoban, un fel de dame, si blackjack, clapeta activa,ultimele 20 apeluri PRIMITE/PIERDUTE/EFECTUATE, email, calendar = cu alerte, alarma, ora pe glob, poti anula antena - adica daca primesti apel ii spune respectivului ca nu esti in aria de acoperire... si are vorbite 46 de ore de cand l-a facut mami lui... si l-am luat la schimb pe un Motorola V70 destul de dragutz dar care se auzea oribil de incet... cand dadeam un beep imi tineam respiratia... smile.gif). Ce ziceti ?
YoyoMan
Ce Siemens ziceai ca ti-ai luat tu Vornice? Ca nu mai stiu.... blink.gif

Vegas - nu ne lasa asa - zi-ne ce-ti place asa mult la el si ce retea folosesti?
Vornicum
Siemens wyxsz seria 345654 cu dunga fosforescenta in interior. imi place teribil.
M f p p yoyoMan tu ce mobil folosesti? huh.gif
YoyoMan
That sounds like hostility Vornice - and I don't like hostility mad.gif
Tony Almeda
Sony-Ericson T630 - în mare multumit ....
Jazz
Pentru YoYo tongue.gif

Pana la urma am luat si eu un Nokia 3200 cu tot felul de dracii pe el. Acum trebe sa ma joc pe el sa il pricep!
De mai bine de o ora sunt pe linie cu customer service ca nu pot sa trimit un sms international. cry.gif Si e foarte linistitor sa vezi ca nici ei nu stiu cum s-o faca. rofl.gif
YoyoMan
@Jasmine
Am un prieten care lucreaza la Nokia in Finlanda - da un PM cu ce proflema ai si incerc sa te ajut oki? smile.gif El e cateodata fix la hotline si cred ca stie troubleshoting rofl.gif
Jazz
YoYo
Multam frumos, cred ca am rezolvat-o. Nici tanti de la customer service si, bineinteles nici eu, nu am stiut ca trebuie sa se faca transferul de numar de la o companie la alta ca sa pot sa trimit ceva. Dar daca pe viitor o sa am ceva probleme o sa te deranjez sigur cu un PM.
YoyoMan
Ok - nu precupeti sa ma intrebi! mwah1.gif
EvonAlien

Eu folosesc Sony Ericsson T100!!! cool.gif


Major features:
-Dual-band compatible phone (GSM 900/1800)
-Four-level greyscale screen - producing greater-detailed graphics
-WAP over CSD
-SMS/EMS messaging support - with T9 predictive text input
-Standby wallpaper and “sleep mode” features
-Basic organiser features - with timer and stopwatch functions
-CLI pictures feature
-Melody and picture editors
Selinna
Nokia 6510... daca l-as putea combina cu fostul Siemens S35i ar iesi un copil interesant... thumb_yello.gif
eustake
Acum am un Philips obosit si fratele are nokia dar ma gandesc sa imi iau Nokia 5410 parca care e super beton
milimetru
Nu ştiu pe unde am citit că, în ziua de azi "tot ţăranul român" are Nokia 3310. Ei bine, se pare că m-am făcut brusc şi deodată "'telectual": Siemens C60! laugh.gif
YoyoMan
Eu am vazut si primari cu 3310 asa ca hmm.gif .... cine stie?
rofl.gif
Oricum, 3310 e un telefon superfiabil si ok! Si eu am avut si e f bun. spoton.gif
Vornicum
Siemens nu mi se pare o marca buna de telefoane ...
milimetru
QUOTE (Vornicum @ 26 May 2004, 08:50 AM)
Eu dorm cu Siemensul sub perna.
Ii zic Sisimenta si il alint in fiecare zi.

Se poate , chiar in halul asta?

Vornicum, păi se poate aşa un "adulter" de proporţii??

ps: şi eu am tot respectul pt. Nokia 3310. Solid, uşor de folosit, foarte bun, ce mai. Poate puţin prea greluţ (dar te obişnuieşti) şi cu un stand-by aşa şi aşa.
Vornicum
Pai se poate. wink.gif
Sa ma explic care este!
ma plimbam frumusel in parc pe pod si pleosc mi-a cazut Siemensul intr-o baltoaca. Dupa asta nu am putut sa mai vb. cu el.
De aceea nu-mi mai place : dupa ce se uda ( si ele au dreptul sa faca o baita now and then ) nu le mai pot folosi. De ce nu are Siemensul varianta water resistant? Vezi , mon cher , de aceea nu suport Siemensurile...

-oare am zis bine ? huh.gif -
YoyoMan
Monsher Vornice - sa stii ca exista Siemens subacvatic: il cheama S35 daca nu ma insel si e fix de cauciuc. Dar e model mai vechi si e fara culori si toate tampeniile. Asa ca... achizitioneaza-ti unu de-ala rofl.gif
Vegas2002
QUOTE (Jasmine @ 26 May 2004, 05:19 PM)
Vegas

Ce mobil ti-ai luat?
Ce serviciu folosesti?


mwah1.gif

Mi-am cumparat un SAMSUNG SGH V200(.....cica este modelul din "Matrix revolution",cel putin asa scrie pe cutie) si sint multumita.Este triband,il pot folosii si in SUA,chiar am primit un SMS din Europa,mai multe trebuie sa mai descopar citind cartea de instructiuni.Este frumusel,usor,argintiu si-l "iubesc" la nebunie...... laugh.gif
Nu stiu inca daca trebuie sa-l "inscriu" si aici,la vreun service de-al lor,am sa ma mai informez wink.gif
In Italia serviciul era Vodafon(fostul Omnitel),aici inca nu stiu ce si cum........ unsure.gif
Am uitat sa mentionez ca face si poze....... wink.gif
Jazz
Vegas,
Poti sa il inscrii la At&t. Primesti sms-uri din Europa... spoton.gif

Pese: Bine ai venit acasa! mwah1.gif
-=XoX=-
QUOTE (YoyoMan @ 29 Jun 2004, 12:04 PM)
Monsher Vornice - sa stii ca exista Siemens subacvatic: il cheama S35 daca nu ma insel si e fix de cauciuc. Dar e model mai vechi si e fara culori si toate tampeniile. Asa ca... achizitioneaza-ti unu de-ala rofl.gif

siemens antiacvatic nu exista. tel la care te referi e M35 si este izolat contra umiditatii si socurilor. mai este un model mai nou de la siemens care poate fi numit si outdoors mobile, acela e M65.

acuma on topic: am trecut la telefonul cu nr 42, un nokia 8910 care nu intentionez sa-l pastrez prea mult. ce ma intereseaza la un mobil sunt dotarile biznis care tre` sa le folosesc din plin (din pacate si costurile devin maricele). in rest... orice mobil e bun daca se poate vorbi la el si am acces la internet la un cost redus (adica prin gprs).
cam atat.
Vornicum
YoyoMan , telefon subacvatic bre ?? tongue.gif
Ai luat jobu' bre ?
Nu fi ashe' scump la vorba mey simpaticule ! Mancate'ar tata de glumetz ce esti

TELEFON SUBACVATIC ... rofl.gif ohyeah.gif ohyeah.gif
SORIN
Nu te mai rade bre rofl.gif Ca am vazut si eu unu cand am fost la scafadrerie...tot incercam sa vorbesc la el, dar tot ce-mi iesa din gura era apa rofl.gif rofl.gif

Oare cum se vorbesti ce el Ai fratilor? hh.gif hh.gif

Cica subacvatic cica roflmao.gif roflmao.gif
YoyoMan
XOX merci de corectura... stiam si eu ca nu e subacvatic in sensul ca mergi cu el la 3500 metri adancime si vorbesti... rofl.gif Asa mi-a venit atunci si asa am scris. Asa e, e rezistent la stropi samd...
Chestia care am gresit-o pe bune e cea cu S35 si M35... Acolo bine-ai facut ca ai corectat ca nu prea eram sigur...

Vornice nu ma mai lua cu de-alea ca incep sa ma gandesc la altceva hmm.gif
-=XoX=-
eu am zis ca nu exista siemens antiacvatic, de fapt exact din ala exista. vroiam sa spun ca nu e subacvatic. desi cred ca rezista cam jumate de ora sub apa. adica intr-un pahar cu apa, poti primi mesaje, poti sa le citesti si daca ai handsfree poti primi sau initia apeluri. nu stiu care e definitia din dex, dar daca functioneaza sub apa e subacvatic? ohyeah.gif

in alta ordine de idei, e chiar folositor un telefon antiacvatic pe cati dintre voi v-a prins ploaia cu telefonul in buzunar si cand ati ajut acasa a trebuit sa-l uscati? sau cati ati turnat apa peste el? sau cafea sau suc, orice? chiar ma intrebam de ce nu sunt izolate mai bine. zilele trecute mi-am desfacut telefonu` si era plin de praf sad.gif ... nasol.
YoyoMan
XOX eu nu mai inteleg nimica rofl.gif Stiu ca nu e subacvatic.... nici nu are cum fi...
In fine...
-=XoX=-
crezi ca eu mai pricep ceva? hh.gif
stiu ca in general dau dovada de lipsa totala de coerenta in idei ohyeah.gif
YoyoMan
Nu te stresa! E ok! Macar am mai dobandit niste cunostinte despre telefoanele subacvatice si antiacvatice rofl.gif Problema e ca i-am bagat in ceata pe toti care citesc posturile noastre laugh.gif
Vornicum
Pe mine nu m-ai confuzionat Yoyo. Continuati cu waterproofresistant sau whatever. Mai invat si io ceva.
Imi iau mancarica si vin sa-mi iau notite. tongue.gif
YoyoMan
Ok! Good 2 know that! Pofta mare! Eu tocmai m-am furajat ohyeah.gif
-=XoX=-
am facut si eu plinu` tongue.gif acuma ca tot veni vb de telefoane anti mai multe, cine mai tine minte ericssonul rechin(r310s)? ala da telefon rezistent... chiar ma intreb daca le mai foloseste cineva. nu cred ca s-au facut altele mai rezistente. a avut si nokia o tentativa cu 5210, dar mi s-a parut nereusit. modelele noi(anti alea) intr`adevar sunt mai serioase, dar parca tot cele vechi imi plac mai mult. erau facute cu simtul raspunderii. de fapt nici nu prea imi plac modelele noi cu ecran color si polifonie in general. prefer cele mai vechi.... au un aer mai ... nu retro, dar sigur un aer clasic. oare am zis bine?
iar am facut un topic-zarzavat rolleyes.gif
YoyoMan
Stiu Ericsson rechin biggrin.gif Pe mine ma distra si denumirea pe care a luat-o telefonul ala din cauza antenei deosebite. Si mie imi plac telefoanele mai vechi si nu pentru ca sunt eu mai retro ci pentru ca deocamdata telefoanele cu ecran color nu se ridica la inaltimea asteptarilor. Sper sa nu supar pe nimeni dar un singur telefon care sa faca poze adevarate am vazut pana acuma - Sharp de la Vodafone. In rest toate celelalte sunt niste jucarii cu pretentii de telefoane multifunctionale cu aparat foto si MP3 Player si etc etc... Telefoanele de pe piata de la noi nu sunt inca ceea ce ar vrea ele sa fie si ceea ce se spune in reclame ca ar fi. Telefoanele din Japonia care sunt cu cativa ani inainte de celelalte se apropie de telefoanele la care visam noi. Deci deocamdata telefoanele sunt mai bune cele de generatie mai veche.... thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.