Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Citate Personale
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odaia Filosofilor
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
florinus
ce-a mai mare tampenie care am spus-o vre-odata la o fata :


n-am cu ce nota, dar zi-mi nr tau de telefon si o sa-l tin minte
Dania
In fiecare om exista ceva care sa-l convinga sa fie.
willie
"Nu fa pe prostul ca ramai asa"
shapeshifter
Poţi dansa cu propria umbră sub clar de lună?
factura
ca-n diminetile in care lasasei absent urme...
iniya
Noua iubire..e defapt prima mereu
shapeshifter
4->9
9->4
babyanne
Intai crezi... si dupa aia ai sa vezi
dor
Dati-mi va rog 1 kg de talent, 1 kg de toleranta, 1,5 kg de intelegere si 2 kg de inteligenta
Erwin
"radem noi, glumim... da' scroafa-i moarta'n cocina" (autor necunoscut, asa ca l-am pus aici wink.gif)
Frisky
Auzita si insusita ca si cum ar fi a mea: "...asta e...daca e..." ...si-o dau mai departe sa va obsedeze si pe voi, in caz ca nu-i deja vorba cuiva de p'aici... ohyeah.gif
Romelia
"Inima unei femei e ca un scrin adanc, cu lacate mari, in care sunt multe lucruri pe care nimeni nu trebuie sa le vada sau sa le banuiasca vreodata."
dor
cine pleaca ultimul din romania sa stinga lumina
el kuluum
cand ma uit in oglinda vad prin ea...
Zeratul
Viata-i grea dar trece!
Erwin
ma simt mai bine in balta filosofiei decat in butoiul melancoliei spoton.gif cool.gif
entropy
Daca te uiti in oglinda si "vezi prin ea" incearca halucinogene mai usoare data viitoare... ohyeah.gif
Amenhotep
Entropy, welcome.gif la Hanu Ancuţei şi în sub-forumul Filosofie!

a
entropy
QUOTE (Romelia @ 17 Sep 2006, 06:05 PM)
"Inima unei femei e ca un scrin adanc, cu lacate mari, in care sunt multe lucruri pe care nimeni nu trebuie sa le vada sau sa le banuiasca vreodata."

...mai ales sotul... mwah1.gif
Erwin
în viaţă trebuie să învăţăm mereu... inclusiv iubirea, trebuie (re)învăţată mereu... wub.gif
nefertiti-old
Get lost! laugh.gif
Frisky
Exista in fiecare din noi infinitul, iar acela este dat de puterea, nelimitata, de a darui iubire. Trebuie doar ca izvorul sa-si gaseasca devenirea... wub.gif
Rehael
Zicea unul ca nu are dusmani... hmm.gif Inteleg ca oricare altcineva este mai bun decat el. blink.gif
Romelia
"Sa nu privesti niciodata in urma".
(U-s-o-r d-e s-p-u-s, d-a-r m-a-i g-r-e-u d-e i-n-f-a-p-t-u-i-t.)

@ entropy... Da!... mai ales cand nu stie cum sa inlature confuziile din jurul lui, produse de propria sa imaginatie...
Sotul ___ mai ales ___ daca exista... [/I] smile.gif
shapeshifter
Nu priviţi ,,ochiul zilei" în faţă căci unii au ajuns sanyasini făcând asta..
(shapeshifter)
Romelia
Norocul - e chiar mai capricios decat Femeile. "Cine vrea sa castige TOTUL pierde TOTUL".
Kyklos
Dalele din iad sunt înmiresmate cu stricnină.
Romelia
Oamenii care se joaca cu FOCUL sunt intotdeauna prea siguri de ei si uita de primejdie.
... c`est tout!
fis_tic
Nets of silk, nets of trust, so sensitive spiders, they will keep you fresh and tasty
Romelia
"Oamenii folosesc Furia, aproape intotdeauna, inecata in bunavointa, ca o picatura de acid intr-o celula de miere..."
dor
Suntem doar pacienti ai timpului.
Kyklos
Viaţa cotidiană e un tablou zugrăvit cu multă culoare argotică .
Blakut
Nimic nu ii impiedica pe oameni sa isi caute si sa isi gaseasca fericirea... inafara de ei insisi...
Oktober
QUOTE (Colimator @ 29 Oct 2006, 09:34 PM)
Viaţa cotidiană e un tablou zugrăvit cu multă culoare argotică .

Adicatelea ce coloare e aia, Colimatorule? tongue.gif
(de remarcat incercarea lui Oktober de a se exprima intr-o maniera subtil populara ohyeah.gif )
Yorick
cred că vroia să spună că-i zugrăvit pestriţ, sau ceva de genul wink.gif
iniya
Daca vezi ca un om e prost..nu incerca sa-l scoti din prostia sa.


continuare... rolleyes.gif Te implici, te complici.



Erwin
partea buna in viata e atunci cand te aflii in partea rea si sari intr-un picior zambind si treci linia de demarcatie intre cele doua
shapeshifter
respirati sau sunteti respirati? asta e intrebarea..
dor
Fereste-ma de certitudini, Doamne, ca de indoieli ma feresc singur.
Blakut
Cateodata e mai important sa le dai oamenilor ce le place, nu ce le trebuie...
fis_tic
Atata mizerie il face pe Dumnezeu foarte util.
Kyklos
Primate ecvestre pe prostie scântei în calea neroziei.
Gothmog
QUOTE (Colimator @ 27 Jan 2007, 05:42 PM)
Primate ecvestre pe prostie scântei în calea neroziei.

Tu alegi cuvinte aiurea, le combini, si gata citatul? laugh.gif
tikky
se vrea a fi un continuator al dadaismului laugh.gif
Hashaspire
E enervant sa astepti 40 de minute, pentru ca nu-ti poti asculta melodia preferata decat de 10 ori.
fis_tic
Cand ajungi sa te citezi singur inseamna ca simti o chemare, de a fi judecator sau inculpat?
fis_tic
Ba nu, cand ajungi sa te citezi singur inseamna ca simti o chemare... de a fi martor, al lui... sau al propriei, citadele
fis_tic
Ba da, cand ajungi... invariabil, esti singur. Deci poti sa te citezi, cine rade la urma rade singura
shapeshifter
personalul personalităţii noastre şi persona schizofreniei colective..
(shapeshifter)
Anca_M.
Daca sti sa citesti fiecare om este o carte! jamie.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.