Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce N-ati Manca?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4
Fericita
QUOTE
Sunt considerata o mofturoasa  mad.gif dar nu pot sa mananc carne
de iepure cry.gif  la fel si cu mielusei  cry.gif

laugh.gif
... cam asa e... cry.gif
Mi-e mi-e cel mai mila de gainile alea din crescatorii ca au o fata asa de
nevinovata si nedumerita si tampa... si toate gramada unele peste altele puse
la-ngrasat.

Ryan
Pai eu nu as manca organe in primul rand, nici carne de porumbel, caprioara, caine, pisica, iepure, urs, hai ca ma apuc sa insir toate animalele cand eu nu mananc decat carne de pui, peste sau vita, altceva nu. Nici mancare de bame nu as manca, nici urzici si nici placinta cu carne. Ar mai fi o groaza de alte lucruri, nu de alta, dar nu mai apuc sa scriu vreun alt mesaj pe forum daca stau si insir aici tot ce nu-mi place. Acum constat si eu ce mofturoasa sunt.
Cain
Ryan, in afara de paie, si, cand e spicul proaspat, cu iarba verde, cu ce te mai hranesti ? rofl.gif apa si aer ? ohyeah.gif
Ryan
Adica ma faci rumegatoare? ohmy.gif Nu-i frumos din partea ta cool.gif Si doar am zis ca mananc pui, peste, carne de vita si multe ale mancaruri pe care le consider eu bune smile.gif plus multe fructe si legume, ce-i asa rau in asta?

Ah, si ai uitat sa mentionezi, in afara de aer, apa si paie, mai este si iubirea o parte din hrana, chiar foarte importanta, nu? wink.gif
Cain
evident, se poate trai din dragoste; chiar doi proaspat insuratei s-au gandit sa traiasca asa; si intr-o buna zi, cand vine iubitzeul mai devreme de la servici, o gaseste pe sotzia dandu-se pe balustrada blocului la vale... cate 2-3 etaje, urca scarile in fuga, iar lua balustrada intre picioare...uiii...2-3 etaje...; sotzul mirat o intreaba: "dar ce faci aici, draga mea??" "iti incalzesc cina, iubitule".... ohyeah.gif

apropo, cum naiba sa te fac rumegatoare ?!? iertaciune daca asta s-a inteles sorry.gif
Ryan
Hai mai c-am glumit laugh.gif ca si tu ai glumit si tot asa, doar nu m-am suparat.
Iar apropo cu dragostea care tine de foame cred ca ar trebui facut un topic separat, fiindca eu nu cred ca tine biggrin.gif
Fericita
Cand te-nebuneste dragostea nici nu mai stii cand ti-e foame...
Nu e sanatos, nu e sanatos... laugh.gif
Valheru
sincer sa fiu nu as manca niciodata creier pane
as manca oricand o friptura de vaca in sange cu sos de gorgonzola si cartofi pai , udata cu o sticla de feteasca neagra si in compania eternei brnete cu oki albastri pe care nu am gasit-o inca

Evelynne
Wow... organe... insecte... la asta nu m-as fi gandit...
In nici un caz nu as manca ciorba de burta...creieri... sau mai stiu eu ce alte chestii scarboase.
Si mai ales nu as manca animale delicate... ca iepurasii(nu de alta , dar am avut odata un iepuras mic si scump, si numai ideea imi face rau), caprioare, porumbei...
Daca mi s-ar pune in fata, poate as fi tentata sa gust... oricum sunt deja ucise, nu mai putem schimba asta... Dar cum nu mi s-a pus in fata platoul cu 'delicatese'... nici nu vreau sa aud de asa ceva. cry.gif
Nici pisicute si catelusi...
Nana Floare
...supa de pisica... licklips.gif [ rofl.gif ]
MikeEL
QUOTE (Nicodim @ Dec 28 2003, 03:11 PM)
...supa de pisica... licklips.gif

nimi macar cu pistolu' la tampla ?!?!..
licklips.gif licklips.gif licklips.gif
crek ti s-ar parea buna in situatia aia ... rofl.gif rofl.gif
Jazz
Wow, Mistinguette! Esti curajoasa rau de tot!
Eu nu as manca lucruri care miscau in prealabil de a fi gatite. 6.gif Raman cu buruienile.
mutulica
ciorba de burta
nici de-al draqu
Tomy
Pui de balta mai pe romaneste broasca.
Aramis
n-as manca insecte nici sa ma impusti, mi-e frica de ele vii, d'apoi moarte... bleah...
Zed
Prajitura cu dovleac 6.gif hh.gif
Figaro
Yup! Americanii sunt de obicei oripilati de mancarurile europenilor. Ciorba de burta e in voga. Creierul - in special sub forma de crochete - ei si el gustat. Pui de balta mai putin.

Imi amintesc de o intmplare haioasa, din calatoriile mele. Treaba asta se petrecea la Charleroi, in Belgia. Ma aflam la restaurant si consultam meniul. Nu prea le am cu franceza. Am ochit "escalop" si am pus degetelul pe cuvantul respectiv. Rezultatul a fost ca mi-au adus niste... cochilii de melci. Probabil si cu melcuti inauntru, dar n-am fost curios. Asa ca am consultat din nou lista, ocazie cu care am citit "escargot" acolo unde citisem "escalop".

Am comandat o friptura de vita pana la urma. Cu salata.
Likurici
Nu pot manca nimic ce contine dovlecel cry.gif
Nu-mi place nici varza calita, desi cruda, in salate, imi surade.

Am vazut cateva episoade din "Fear Factory". N-as fi in stare sa mananc rame, viermi, gandaci ptr nimic in lume. Emisiunea asta cred ca poate fi urmarita cand se tine cura de slabire. Iti taie orice pofta de mancare.
Catalinus
N-as putea manca vreodata un... licurici... cry.gif
Scarlett
Nu stiu daca intradevar cu pistolul la timpla n-as manca ..dar am o mare aversitate fata de urzici .

Cred ca as incerca orice ( rezervandu-mi dreptul de a refuza daca e ceva impropriu consumului uman )..cu conditia sa stiu din ce igrediente e facuta .Stiti doar ..ce nu te omoara , te intareste rofl.gif
Adriana Vd
sangerete 44.gif
ma dezgusta ideea.Vad ca lumea e foarte scarbita de ciorba de burta.Sa nu va uitati stramb, da' e chiar buna... tongue.gif
Mistinguett
Adriana, asa as zice si eu de sangerete (nu ca nu-mi place ciorba de burta...).
menthoru'
fara melci ... si in general chestii care se tarasc ... si fara insecte ... de aer sau de pamant.
LigiaB
Ciorba de burta...yuk! ce oribil suna... 6.gif

Nici singerete nu imi place, nici melci laugh.gif

Si nu as mai minca sarpe...Eram in Nordul Italiei in vacanta si am vazut saramura de sarpe, serpi mici intregi.. 6.gif

Si din greseala am mincat friptura de iepure...am crezut ca era pui...si chiar gusta ca si friputura de pui...bunica mi-a tras tzaca laugh.gif
BLANCA
nu as manca nici legata la ochi : creier, organe, fudulii, toba, caltabosi, ciorba de burta..mai sunt dar deja m-am scarbit
SORIN
Dar Mofturosi mai sunteti prieteni smile.gif

Fac pariu cu toti ca dupa o pastrama de sobolan si niste melci supti nu ati mai fi postat aici.

Nu aveti idee la ce poate fii capabil omu la nevoie...dar nu continui ca aici nu e Survival Topic smile.gif Stiu ca sunt gretos de felul meu, dar asta-i viata.....

Sorin.
Mistinguett
Menthore, daca as putea, acus te-as duce la Paris si te-as hrani niste melci la o terasa in Montmartre... Sa vezi cum ti-ai schimba opiniile despre melci. Btw, acolo le zice "escargot" asa ca poti sa pretinzi ca nu-s melci de fapt. rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorine, noi trebuie sa stam la o masa impreuna odata si odata. wink.gif Sobolan n-as manca. Dar am mancat nutrie, care cica e la fel - eu am asemanat-o cu iepurele insa.
SORIN
O sa stam Misti...ca lumea e mica mwah1.gif

Sorin.
menthoru'
Misti: sarut mana si pofta mare. comanda inainte, poate ajung si eu ... NEVER tongue.gif in schimb, de o ciorbita de burta chiar mi s-a facut pofta.
Jazz
Misti,
Ma uimesti cu tot ce experimentezi tu... huh.gif hh.gif Esti tare curajoasa... blink.gif
Mistinguett
Nu-s curajoasa, sunt curioasa. Cum spuneam, pentru mine mancarea este o lume a senzatiilor, si nu numai un mijloc de supravietuire. cool.gif
fargakos
melci, creier, gandaci, viermi sau alte ciudatenii.
In schimb as gusta niste caracatita. De ciorba de burta nu ma plang ca deja am facut primul pas si pot spune ca e destul de buna...totul e sa fie gatita cum trebuie wink.gif tongue.gif
axel
QUOTE (BLANCA @ 27 Feb 2004, 02:30 PM)
nu as manca nici legata la ochi : creier, organe, fudulii, toba, caltabosi, ciorba de burta..mai sunt dar deja m-am scarbit

Nu stii ce pierzi rolleyes.gif
In privinta celorlaltora, iti dau perfecta dreptate! Poate cu exceptia tobei...
FaiLuRe
eu n-as manca rabdari prajite... rofl.gif
BLANCA
nu imi schimb parerea : creier nu as manca mai ales "delicatesa" creier de maimuta care sa mananca direct din capul maimutei vii....blehh 6.gif
Tear
Rinichi, ciorba de peste, caltabos, sobolan, melci. Sunt curioasa cum sunt fuduliile, n-am mancat niciodata. Da' pastrama de cal ati mancat vreodata ?! E excelenta !
TCA
Si eu sīnt cam mofturoasį. Nu prea īmi place sį īncerc mīncįruri noi. Ceea ce am mīncat dupį nu stiu cītzi ani a fost salata de scoici...Dar alte fructe de mare nu m-am "īndurat" īncį sį gust. Asta vara cind am fost in concediu am cerut la un restaurant un platou de peste . Am intrebat chelnerul ce fel de peste este pe platou. Cind mi-a zis de angolna....l-am rugat sa-mi arate care e si l-am pus tot la sotul in farfurie. ohmy.gif
Nu maninc nici ciorba de burta (o gatesc, dar bleahhh). blink.gif
Marcus
Io n-as manca nici cu pistolul la tampla mancarea bunicii mele vitrege. La cat de nashpa gateste mi-e teama ca vrea sa ma otraveasca.
PhutreGuy
ce n-as manca? Nu stiu....Am cam mancat si serpi, si picioruse de broscuta si lacuste prajite si caracatita si viermii din tequila....
trustbyte
multe probabil...

imi vine in cap ciorba de cap de peste...mama facea ani in urma...si mi se dadeau ochii peste cap cand mi-o punea in fata laugh.gif



smile.gif



fireflower
ce n-as amnca...nu stiu...as manca din curiozitate o gramada de chestii...stiu doar ca nu vreu sa mai mananc dovlecel pane(parca ar fi crud si-i scarbos de numa si nu-mi place nici mirosu) nonono.gif
pufuletz
nu as manca ciorba de burta...
Tomy
Pui de balta nonono.gif
Vornicum
ceapa fripta sau fiarta si spuma de pe lapte. bleah,bleah si iarasi bleah!
fireflower
spuma de pe lapte mi se pare si mie oribila...ti se lipeste de ceeru gurii....bleah.... nonono.gif
petman
Ciorba de burta... asta asa la prima strigare
^Anne^
N-as manca o gramada de chestii. spre exemplu lapte nu-mi place deloc ( decat cu foarte multa cacao !!) ca sa nu-i simt gustul..... Nici puii de balta nu i-as gusta pt nimic in lume. La fel si alte animale amintite de voi: viermi, caini, etc...
Si ce aveti cu ciorba de burta...e yammy......!!!!
loredaria
Pana acum 2 luni nici eu nu mancam ciorba de burta ... bleah... insa acum am mai "evoluat". Mananc dar numai zeama si sa nu vad urma de burta in farfurie. De felul meu gust orice mancare noua mi se ofera daca trece testul nasului si al ochilor iar daca dupa toate astea papilele mele gustative nu sunt multumite... asta e, nu mai mananc.
Mara
Eeee, cata mai lista am: creier, rinichi, fudulii (delicatesa 6.gif ), viermaluti, gandaci, in general ceea ce misca in farfurie NU, spuma de lapte, miel (oaie da rolleyes.gif ). Si or mai fi, dar nu-mi aduc acum aminte.
Serenity
Hahaha.. Cred ca ar fi mai usor sa va spun ce as manca.
La capitolul carne nu m-as atinge niciodata de miel(oaie), ceafa, creier, limba, picioare.. huh.. ce mai, mananc doar piept de pui si peste.. Ouale nu-mi plac, laptele, smantana, iaurtul(fara fructe), porcariile de craciun, ciorbele de toate felurile, in special cea de burta (yuck!), laptele acru... Vegetariana scrie pe mine..
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.