Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce N-ati Manca?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4
doice
Nu pot manca nimic ce contine chimen.
Imi vine sa vomit instantaneu.
gabitza ^
nu suport ideea de a manca creier...nici orez (pilaf) cu prune uscate. nici mancare de gutui sau carne de orice fel cu fructe.
ciorba de burta, fasole batuta, pizza cu ananas, miel, oaie (poate doar pastrama).
pana acum as fi zis ca nu sunt curioasa sa mananc creveti/ homar chestii de genul asta dar am vazut pe net un filmulet cu un tip care gatea chestii d-astea si imi ploua in gura.
sunt inca reticenta in ceea ce priveste scoicile. cum sunt la gust? poate am pierdut eu ceva si nu stiu.

G.
Marcus
Ma dezgusta iaurtul care contine bucati tari ca un fel de "mingi de slanina" amestecate intr-un pahar cu lapte. Da, am mancat asa ceva si mi s-a intors stomacul pe dos.

A... si nici gandaci n-as manca.
axyutza
Poi sa vedem.... masline, telina, tarhon, ciorba de perisoare, ciorba de burta, branza cu ceapa (calite, ambele), ceapa fiarta, melci, carne de vita, carne de oaie (astea oricum ar fi preparate, bleach) .... Mai continui? Cred ca ajunge.
Felina
Nu ma pot convinge sa mananc srimsi, desi deja salivez cand ii vad in magazin, deja preparati. arata totusi ca niste viermi blink.gif
axyutza
bine ca ai spus... nici viermi nu as manca.... dar daca tie iti e pofta.... unsure.gif

mi-am amntit acum... papaya e tare nashpa, am mancat numai in compot, dar parca e guma de mestecat, e foarte greu de mancat, gust nu prea are din cate imi amintesc.... bleach
necko
bame.... bleah !
N.V.
Pe langa cele evidente (incepand cu insectele si terminand cu rozatoarele) eu refuz sa mananc fructe de mare si ciorba de burta... yuck
Fitzcarraldo
Urzici si spanac. 6.gif
jude
Ceafa de porc si ciorba de burta. Si limba de porc - suna cam ciudat! hh.gif
Mrs. Rogers
Eu cred ca pot sa manac orice mancare din cate am intalnit pana acum . Cele mai deocheate au fost : pulpe de broscuta, carnat de carne cal, carnat de carne nutrie`, fudulii, scoici, biftec tartar ( carne tocata cruda), carne de camila, ceva viermisori marinati, sashimi( peste crud)... Or mai fi si altele dar nu retin .
Cu mancarea obisnuita n-am nici o taina . Dar am o problema devil.gif Nu suport sa vad cand cineva isi cumpara iaurt simplu si acasa il pune in aparat si face shake de fructe laugh.gif Mi se face o greata ohmy.gif ``````````````````````````````````````````````````````````
nefertiti-old
Ou fara sare, sub nici o forma!
Felina
Greu cu fructele de mare la mine. De viermisori nu mai vorbesc. unsure.gif
tikky
susanul, mai ales acela sub forma de baton, îh hh.gif
John B
ghiveci 6.gif
Olaf
Conopida fiarta. Bleah!
Yvonne
Slanina. Bleeeh.
yronick
Te rog sa-ti controlezi limbajul. Multumesc.
yronick
QUOTE(yronick @ 25 May 2008, 01:46 AM) *
Multumesc.


Sa cresti mare smile.gif
andra_v
Nu ma impac cu spanacul, stevia, loboda, urzicile. Am incercat sspanacul in fel si chip: cu ou, cu orez, in placinta, foarte bine gatit. Degeaba, nu-l suporta organismul.
Nu suport nici usturoiul, indiferent in ce combinatie. Doar fiert.
Cum nu tolerez vinetele, fetelor, mor cand vad ca prezentati cate o reteta care pare minunata, iar la sfarsit adaugati vinete!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.