Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Masini (motociclete) Aveti ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Masini si Motociclete
Pagini: 1, 2, 3, 4
marvin
Tyra, ... vara,... cand nu conduc motocicleta, conduc un BMW 525i din '89. Anul asta, am reusit sa ii stric cutia de viteze cand rulam cam cu 220 de kmh pe autostrada. A fost o experienta destul de draguta. S-a rupt un dinte de la roata de viteza 5, si ala a zburat pe acolo si a distrus toata cutia. Noroc ca imi era foarte somn, ... si nu am fost foarte impresionat pe moment, ca daca nu... cred ca m-as fi speriat foarte tare. smile.gif
marvin
Ghost, a mea ii de 500, dar are numai 50 de cai sad.gif . E si un pic mai grea (180 kg). Dar e excelenta pentru circulat in oras, si cand vreau sa ma duc "repede" ... ma duce si repede, ca doar mai mult de 190 kmh oricum nu prea ai pe unde sa prinzi in Ro .

25.12.2004,
Mos Craciun
Antont
Marvin, e beton GS500-le, am auzit numai lucruri bune despre ea, sper sa am odata ocazia sa ma plimb cu una...S-o stapinesti sanatos...Sint convins ca in oras e mult mai misto cu ea decit cu un sport.In ceea ce priveste viteza, ai mare dreptate, la drumurile noastre oricum nu putem merge foarte tare, si la cei 50 de cai pe care ii are cred ca se descurca f bine.
marvin
INCEPE SEZONUL DE F1. Ii 4 dimineata si asta inseamna ca peste putin timp e qualifying pe circuitul de la Melbourne. GO BMW!!!! yikes.gif

25.12.2004,
Mos Craciun
Tyra
marvin, sa-ti traiasca amandoua! Poate ne pui si o poza cu BMW ul! Chiar merita vazut!

Iata si o poza cu Pretty cea murdara, in drumul de la munte spre Bucuresti. Doar fundu vi-l arat tongue.gif
Antont
rofl.gif si nici macar ala complet rofl.gif ....Fa-i o baita la Pretty si pune o poza completa spoton.gif tongue.gif
Tyra
Stai mah Ghostule, ca n-are rost sa arunc banii pe spalatorii! Acum avem ploaie! Mama Natura ma ajuta. Plus ca e lege: cand spal eu masina, ploua. Astept vara laugh.gif
Nu eu am facut poza. Aici facuse o buba, ii cazuse numarul.
Dar nu-i asa ca si jeghi e Pretty? wink.gif
Antont
rofl.gif Credeam ca sint singuru' la care se aplica treaba asta cu spalatu' si ploatu' rofl.gif ....De asta n-am spalat masina mea toata iarna, arata saracuta ca porcu' si saptamina trecuta am dus-o la spalatorie si am lasat-o vreo ora pe mina baietilor sa-i faca toaleta generala. Au spalat-o si au lustruit-o ca noua, bineinteles ca in seara respectiva a plouat yikes.gif rofl.gif ....
Las' ca stiu eu ca tu i-ai scos numarul la a ta ca sa nu te prinda radaru tongue.gif rofl.gif ....Oricum e Pretty si asa camuflata rofl.gif mwah1.gif ....
SORIN
QUOTE
Doar fundu vi-l arat 


Da dar mie imi place prin fatza si nu pe la spate Tyra hh.gif oare in zilele de azi nu mai e la moda placerea mea rofl.gif

Sorin.
Tyra
Radarele... foarte interesant subiect. Nu merge cu "hai domne, sunt si eu fata..." Le iau de n-am treaba 50.gif Imi vine sa-i scuip. Ma scuzati. Nu va puteti inchipui ce-i in mintea mea cand vad "baghetica magica" intinsa noaptea pt a te trage pe dreapta.

Sorin... era vorba de posteriorul masinii... Cum iti place tie... Io stiu...? Acum... e treaba ta!
Antont
Pe mine m-au prins odata la vreo 140 km/h in frinare la iesirea din oras (oricum se considera ca sint in localitate) rofl.gif ...M-a costat 1.500.000 amenda plus inca 2.000.000 spaga sa nu-mi ia carnetu' ....Oricum a meritat pt. ca in noua ani m-a prins radarul de doua ori, si am luat amenda numai odata...Cred ca daca ma prind astia cu motorul ma impusca pe loc la ce stil de mers am spoton.gif rofl.gif rofl.gif
Tyra
Eu am luat 2 radare in 2 saptamani. Ce misto, nu?
Antont
Naspa sad.gif ......Daca tot le iei, macar sa merite, baga pedala la podea thumb_yello.gif rofl.gif ....Btw, cu cit te-a luat?
Tyra
1 data mergeam noaptea pe Ana Ipatescu (spre pta Victoriei) si chiar ma gandeam... "vai ce relaxata merg, asa la cnsum...". Mai eram si singura in masina. Si ma opreste.
"Buna seara, 90/h" AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ... ma rog...

A 2 a oara, ies din pasaj, franez la trecerea de pietoni. 10 metri mai incolo... ma opreste... 65/h. Era sa fac infarct. Ghinion mai mare ca asta... mai rar...
SORIN
QUOTE
Cred ca daca ma prind astia cu motorul ma impusca pe loc la ce stil de mers am   


Ghostule !! Daca curcanii sunt in stare sa te prinda cu motoru, ce fel de meserias mai esti?? Cu motor ca al tau ar trebuii doar sa-ti miroasa gazele din esapament.

Sorin.
mutulica
QUOTE (Ghost @ 12 Mar 2004, 08:21 PM)
Credeam ca sint singuru' la care se aplica treaba asta cu spalatu' si ploatu' rofl.gif ....De asta n-am spalat masina mea toata iarna, arata saracuta ca porcu' si saptamina trecuta

Nici eu nu o spal. La noi e o vorba, ca daca iti gasesti masina dimineata in fata blocului inseamna ca nu au vrut-o altii.
Mai bine jeghi si sa stea cu mine ...

La radare nu ma bag in discutie. Mi-am cam rezolvat problema, rolleyes.gif prietenii stiu de ce tongue.gif
Antont
@Tyra:
Chiar ca e nasol de tot sa te prinda cu 65 sad.gif..Macar daca iei amenda sa stii pt ce rofl.gif

QUOTE (Sorin)
Ghostule !! Daca curcanii sunt in stare sa te prinda cu motoru, ce fel de meserias mai esti??


Unu' care mai are mult de invatat rofl.gif ....Stii cum e cu teoria si practica rofl.gif
QUOTE
Cu motor ca al tau ar trebuii doar sa-ti miroasa gazele din esapament.

Motoreta poate ea saraca, da' mai trebuie sa astepte sa pot si eu rofl.gif .....Ca altfel ar vedea militienii ceva verde care trece pe linga ei si dupa 10 secunde ar auzi si sunetul evil.gif rofl.gif

@Mutulica:
QUOTE
Mi-am cam rezolvat problema,  prietenii stiu de ce

Merita investitia?, ma cam bate gindul si pe mine.... biggrin.gif
mutulica
Ghost - DA!!!!!
thumb_yello.gif


SORIN
QUOTE
Motoreta poate ea saraca, da' mai trebuie sa astepte sa pot si eu  .....Ca altfel ar vedea militienii ceva verde care trece pe linga ei si dupa 10 secunde ar auzi si sunetul 


Asa te vreau Ghostule spoton.gif Vrei sa-ti trimit o cutie de lac trasparent special pt. curcanii cu laserul??

Doar zii si pun pustanii sa aduca....

Sorin.
Antont
Mutulica, spoton.gif ...Mersi de info biggrin.gif

QUOTE (Sorin)
Asa te vreau Ghostule  spoton.gif  Vrei sa-ti trimit o cutie de lac trasparent special pt. curcanii cu laserul??

Doar zii si pun pustanii sa aduca....


Sorine, suna interesant treaba respectiva sorry.gif . Auzisem vorbindu-se de asa ceva spoton.gif , dar nu eram sigur ca exista. Functioneaza lacul respectiv?
Tyra
mutulica, vreau si eu prieteni ca ai tai! Cum se face ca unii au mai mult noroc? biggrin.gif
mutulica
Sorin, de baza in romania sunt benzile K, Ka (camere video) si X (alea vechi)
nu au gusterii laser... inca

Tyra, ti-oi spune odata tongue.gif .
Antont
QUOTE (mutulica @ 14 Mar 2004, 02:44 AM)
de baza in romania sunt benzile K, Ka (camere video) si X


Ce draq sint alea? K, KA si X? huh.gif
mutulica
ti le dau pe pm
SORIN
Si mie Mutulica smile.gif ca daca nu exista laser, nu vreau ca Ghostu sa ia plasa hh.gif

Sorin.
mutulica
Te-am rezolvat. Spune daca a ajuns cool.gif
daca mai ai nevoie de ceva detalii, da pe pm
oaspetele
VW Golf lll Pink Floyd TDI 1.9 de 90 cp, kombi

user posted image

user posted image

cam cat credeti ca as obtine pe asa ceva ??
an de fabricatie 1994, diverse dotari (da fara aer conditionat, de altfel cauza pentru care m-as desparti de ea).
Aggelos
Aia neagra...
Un Rover 214si, model 98, 114cp ....
Nu sunt deloc multumit...
Arktu
QUOTE (Tyra @ 29 Feb 2004, 01:54 AM)
Of of, cand o sa ajunga si Pretty a mea sa arate asa?

Cand o sa bagi vreo 0,7 - 1 kEUR in ea o sa obtii ce ai cerut initial (1kEUR = 1000 EURO)
Pentru ca sa arate ca in pozele postate de ... (am uitat cine) mai sus mai tb bagat.

Eu mi-am luat un Passat acum 3 ani (2nd hand) TDI.
goldbug
Salutare everyone,

Sunt si eu nou pe aici si ma bate gandul sa-mi iau si eu un motor sport. Ce imi recomandati, avand in vedere ca sunt la inceput rau de tot sorry.gif
Antont
Bine ai venit goldbug smile.gif
Da niste date despre tine, si incerc sa-ti dau un sfat. (fizic, inaltime, greutate, virsta). Permis categoria B ai? Daca da, de cind? Ai experienta in trafic? Ai facut scoala moto?
Carmi
Goldbug felicitari pt permis. Si nu-ti face griji eu nici macar scoala n-o am facuta de tot...asa ca sunt si mai incepatoare decat tine biggrin.gif

Goldy han.gif
goldbug
Thanks for the welcome biggrin.gif

Am 22 ani, 1.80, 68 kg. Permis cat B nu am si experienta in trafic a big ZERO sad.gif (decat poate o gramada de mers cu bicicleta daca se pune tongue.gif). Trebuie sa o dezamagesc pe Carmi pt ca permisul moto inca nu il am dar este pe vine (mai am cateva ore de facut la scoala).
Carmi
NU ma dezamagesti deloc Goldy....ma simt mai bine ca nu-s in inferioritate sorry.gif
Antont
@ goldbug:
Ti-am raspuns aici (click) smile.gif
sorin666
Uite-o si pe cea noua: Astra G 2.0 16S din 2000
Pretul? cam cit o Dacie X90 fara optiuni, la nici 70 000 km
*
user posted image
*
Am renuntat, evident, la cea neagra, model F (de fapt, cea care se vede in spate... poza am facut-o la "vizita" in vederea cumpararii)
Antont
Ai renuntat la X90 pt asa ceva yikes.gif ?!? Cum ai putut rofl.gif rofl.gif ?

Pese:
Arata bine de tot, s-o stapinesti sanatos smile.gif thumb_yello.gif
Carmi
O alegere excelenta Sorine......Drum intins!

spoton.gif spoton.gif
Arktu
QUOTE (sorin666 @ 2 Jun 2004, 11:08 AM)
Uite-o si pe cea noua: Astra G 2.0 16S din 2000
Pretul? cam cit o Dacie X90 fara optiuni, la nici 70 000 km
*
user posted image
*
Am renuntat, evident, la cea neagra, model F (de fapt, cea care se vede in spate... poza am facut-o la "vizita" in vederea cumpararii)

Ce fraier ai fost!! Mai bine luai Dacia.. Aia e masina adevarata, nu jafuri d'astea nemtzesti...
yikes.gif hh.gif rofl.gif
Tyra
@Arktu, m am interesat. Costa mai mult de 1k EUR. Vara asta imi iau stopuri lexus. Nu mai vreau sa o las avand in vedere ca n ai loc de parcare si de cele mai multe ori tre urcata pe borduri.
Arktu
QUOTE (Tyra @ 8 Jun 2004, 02:46 PM)
@Arktu, m am interesat. Costa mai mult de 1k EUR. Vara asta imi iau stopuri lexus. Nu mai vreau sa o las avand in vedere ca n ai loc de parcare si de cele mai multe ori tre urcata pe borduri.

De, normal, doar stopurile costa cam 250 EUR plus minus ceva.
Eu ziceam de tot kit-ul:

coborare
praguri
stopuri
folie / ionizare
etc.
sorin666
De 1000 de Euro eu asi lua mai curind o masina cu 1-2 ani mai noua, cu mai putini KM la bord si eventual mai bine motorizata si echipata... laugh.gif
Dar ma rog, pe banii tai...
SORIN
Din Ianuarie...pe asta:
SORIN
Si viteza medie la care nici nu se misca:
Linda
Si asta e masina mea wink.gif ( pe motorina)Vreau sa o "marit" si sa iau un Volvo V50... wub.gif
Arktu
Frumoasa jucarie ai.. te nemultumeste ceva la ea sau vrei neaparat break-ul de la Volvo?
oaspetele
lateral

o parte din bord

Echiparea golfuletului e "highline" si, printre altele, cuprinde
-ABS si ESP
-4 geamuri electrice
-oglinzi cu reglare electrica si incalzite
-Pachetul de iarna (scaune incalzite si spalator de faruri)
-Climatronic
-6 airbaguri (sofer+pasager, cortina si lateral scaune )
-volan imbracat in piele
-scaune tip "sport" nu va ganditi la Recaro
-cotiera
-sustinere pentru 2 pahare
-100 cai putere
Ulterior, ea a mai primit
-30 de cai putere si vreo 60Nm in plus prin remapare
-4 Nokian de iarna si 4 Nokian de vara
-4 jenti Borbet CA
-deh3600mp a lui Pioneer
-o distribuitie noua
Inca nu sint hotarat pentru schimbarea mastii fata si, eventual, pentru niste pleoape. Foarte vag, m-am gandit si la niste stopuri mai faine, dar la momentul actual mai aproape imi e concediul de vara.

Intre timp, am pus intr-un an cei 20 000 km care fac diesel-ul rentabil.
ne indreptam vertiginos spre bariera celor 150 000 km. Sint multumit de ea, arata bine interior si exterior (problema e culoarea : neagra ( superba timp de o zi dupa spalare), trage foarte bine (ma rog, mereu e loc de mai bine), ulei la 10 000 km cam 300 ml in conditiile in care a vazut de multe ori 4000-4300 rpm, iar consumul variaza pe afara intre aproximativ 5% (reusit o singura data, chinuitor de-a dreptul) si 6.7% (in conditii de span permanent) . Normal e 5.7%, iar in oras, pe o paleta larga, de la 7-10 % (ultimul in conditii de iarna -20 grade, cand datorita megalopolisului Bistrita, acul care indica temperatura apei nu se sinchiseste sa se miste de pe loc...)
aa, sa nu uit, e kombi.
Arktu
Oaspete tu nu esti din Bistrita?!
Ca te-am vazut si pe VWFORUM.RO (acolo sunt "andREI")
smile.gif ohmy.gif tongue.gif
oaspetele
bine ma, da cin' sa mai fie oaspete la atatea forumuri ???
laugh.gif
Cla
Am un Freightliner pe care sta scris "Nutella"... de vazut la pozele din Brasov spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.