Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Masini (motociclete) Aveti ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Masini si Motociclete
Pagini: 1, 2, 3, 4
aditd
cu siguranta nu sunt masinile lor dar merita vazute smile.gif

user posted image

user posted image

si poate asta intereseaza pe toata lumea chiar daca masinile sunt in plan secundar

Super hot girls
SORIN
Si totusi n-am inteles hh.gif Cumperi masina si primesti gagica, sau invers??

Ba da neam prost mai suntem sad.gif

Sorin.
Carmi
Oaspete recunosc ca te invidiez....am facut scoala de soferi pe o masina asemanatoare cu a ta. Si mi-e dor de cat de usor se conducea wub.gif
Bolt
Aici sunt cu sotia la parintii mei.
Fitzcarraldo
Diesel 86 cry.gif
axel
QUOTE (Bolt @ 18 Sep 2005, 10:56 PM)
Aici sunt cu sotia la parintii mei.

Iar asta e masina mea. I-o luasem cadou amantei de ziua ei, dar nu i-a placut. A zis ca e prea mare pentru ea, asa ca am ramas eu cu ea.
Bolt
Numa' ce-l spalasem. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
axel
QUOTE (Bolt @ 19 Sep 2005, 09:33 AM)
Numa' ce-l spalasem. laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Nu e de vanzare, dar i-am strans cu usa: ori puneti si un B2 la plata, ori nu incheiem contractul. A trebuit totusi sa semnez ca nu-l vand la chinezi sau arabi.
carrad
io va arat numa' motorul tongue.gif
axel
Da' cu caroseria ce-ai facut? Ai lasat-o mulata pe un copac?
carrad
n-am primit-o inca! tongue.gif
atat mi-am permis pana acum biggrin.gif
axel
Aaa... think big, start small wink.gif
carrad
si cand o sa fiu mare, o sa-mi iau ce vreau eu! cool.gif

adica astea laugh.gif
Cucu Mucu
Masinuta mea pe Siriu.

toyota
edittha
Acum ma multumes cu saraca noastra Dacie desi de doi ani de zile de cand trec mai in fiecare zi pe langa reprezentanta Renault imi doresc un Megane rosu break care costa destul si din salariul de bugetar .....!!??........astept sa isi termine baiatul facultatea , sa adune ceva din salariu si poateeeeeeee vine si Meganul, macar ptr el daca ptr mine nu.
Fitzcarraldo
Am reusit sa schimb jafu' ala de ford cu asta. N-as da-o pe nimic facut in Romania sau pe un renault. 6.gif
bdl
Incerc sa v-o arat si eu pe a mea.....masina fetelor, nu va bucurati inca...asta daca ia fisierul ....
Merge din parti...sa incercam asa....
user posted image
In sfirsit merge ...

Si ceva detalii tehnice pt cei interesati: 3.3 l , 175cp , verde inchis la fata ....4 roti si in sfirsit dupa 3 ani am descoperit si eu unde e cricul.... si SORINEEEEE, a mea la 3000 de ture are 140/h .... tongue.gif
Cucu Mucu
Bedeleule, e Hilux?
SORIN
Sa-ti traiasca Nissan-ul coane thumb_yello.gif thumb_yello.gif

Si sa dea God sa avem parte de o tura impreuna ohyeah.gif

Super....

Sorin.
axel
QUOTE (bdl @ 23 Nov 2005, 12:06 AM)
Si ceva detalii tehnice pt cei interesati: 3.3 l , 175cp

Binisor, binisor. Eu nu ma pot lauda decat cu 3.0L - 145cp
bdl
E frontier kingcab, adica cabina e putin mai lunga, dar nu are 4 usi cum au cele crewcab de exemplu....
Mariuse, nu stiu cum e hilux-ul, probabil e varianta europeana....
Sorine, asa sa fie, cind ajungi pe aici esti invitatul meu la o tura.... spoton.gif

In 2003 cind am luat-o, X-terra avea aceiasi motorizare ca si asta, bordul exact la fel....adica frontier era varianta camioneta (pick-up) iar x-terra era varianta jeep (suv)....ei bine, modelele 2006 au 4 l motorul si 265cp.....Nu pot spune ca e f economica, are totusi 6 cilindri , dar macar atunci cind e nevoie trage ca un catir....Am trecut deja de 100k km si abia acuma am schimbat sabotii de frina si probabil ca in curind voi scimba si cauciucurile.....in rest (excluzind filtrele de ulei si de aer) nimica...si un geam lateral cind mi-au spart cacanarii de aici masina si mi-au furat sculele.... hh.gif
Asa ca nu am de ce sa ma pling de ea.....acu a dat si benzina inapoi la pret si e la 2$/galon....
Ma tenteaza si pe mine o motocicleta, dar efectiv nu stiu daca o sa am timp de ea....
SORIN
Salut Dane smile.gif

QUOTE
Mariuse, nu stiu cum e hilux-ul, probabil e varianta europeana....


Hilux e cel mai reusit pick-up Japonez...e Toyota!!

QUOTE
Sorine, asa sa fie, cind ajungi pe aici esti invitatul meu la o tura....


Lumea e mica Coane thumb_yello.gif

QUOTE
Ma tenteaza si pe mine o motocicleta, dar efectiv nu stiu daca o sa am timp de ea....


Acum o luna am tras o scurta tura pe un CBR 1000 RR ( cu toate ca am jurat ca nu mai urc pe doua roti ) si am tras pana la 110 km/h in prima treapta! Asa ca ai grija sa nu te molipsesti de aceasta boala, mai ales cand calaresti un bolid ce cantareste 179 kg. si are 172 cp.....Dar daca vrei o asa dambla pe doua roti, ia Honda thumb_yello.gif

Regards...

Sorin.
ducoro
QUOTE (SORIN @ 23 Nov 2005, 08:36 PM)
Hilux e cel mai reusit pick-up Japonez...e Toyota!!




sad.gif ti-am spus da multe ori ca rare sunt tipurile de masini care au o singura varianta pentru orice meridian. frusty.gif
SORIN
Cu-i ai spus hh.gif hh.gif Se pare ca esti confuz nene ohyeah.gif

Sorin.
Cucu Mucu
Ducoro, si care-i treaba cu tipul de masina si continnetul? Bdlul are nissan, numai ca eu am confundat-o cu hiluxul de la toyota.
Btw, SORINE, ai condus asa ceva (Hilux)? Io sunt cam indragostit de toyota si ma batea gandul la una. (Avensisul nu prea are muschi - 112 CP sorry.gif
bdl
http://www.toyota.com/tacoma/index.html?s_...TN_TACOMA_INDEX

Asta e varianta americana a hiluxului cred.....fratiorul mai mare e tundra de la toiota, la ei m-am dus prima data ca imi plac si mie toyotele.....dar erau cam scumpe la ora aia fata de nissan si frontierul era un model mai nou...oricum, fratiorul mai mare al frontierului e Titan....care e destul de buna pt clasa ei...

http://www.nissanusa.com/vehicles/ModelHom...modelName=titan


DeeDee
Masina mea...interior. A6 alias balenutza
Am volan cu tweety wub.gif tongue.gif in rest 2.5 tdi tractiune fata 150cp, rezistenta la gropi ohyeah.gif
bdl
DeeDee,
Las-o incolo de masina, mai bine mai baga niste poze cu decolteul ala in V ca deja mi-a pierit somnu....ce naiba sa vad la un bord de masina.... tongue.gif
skysurfer
@DeeDee mai intai despre masina: este modelul anterior de A6 nu? Ca am impresia ca la ultimul model nu au facut si motorul de 2.5 TDI. Oricum foarte reusita masina sa o stapanesti sanatoasa ca e deosebita.
Despre decolteul in V, asculta-l pe bdl ca stie el ce cere. laugh.gif

P.S. Cred ca ar fi fost super si o transmisie quattro.
Pt masina. smile.gif
DeeDee
Nu era decolteu.... ba chiar incercam sa fiu decenta ca eram in costum de baie si am luat o rochie pe mine... Mai eu nu prea am altfel de poze sorry.gif decat iarna rofl.gif
Modelul e cel fara face lift
Antont
drool.gif
Fitzcarraldo
Bai ce .... "masina". smile.gif
Kyklos
Eu ma laud cu un golf din 2000 , mai mult nu va pot spune .......cand o sa am putin timp liber o sa fac si o poza .
ronin
Am trecut de la Mercedes E300 (din 91) la Lexus GS-300 (din 97)....aici mai pot fi in circulatie..in Romania nu:rofl: rofl.gif
Aramis
user posted image

Inca nu a venit, mai dureaza intre 6 si 8 saptamani, dar asta e biggrin.gif si asta e si culoarea aleasa biggrin.gif
Kyklos
A venit timpul sa pun o poza cu rablamentul meu biker.gif
Aramis
Oficial, iata si masinuta mea iubita wub.gif tongue.gif

user posted image

intamplator, asta e si culoarea ei biggrin.gif
Endgegner
user posted image

gio19ro
Alexandra, nu vrei s-o schimbi?
flori
user posted image
Nu i-am facut inca o poza dar exact asa arata si Honda mea cea noua! Azi am fost cu ea pina la Amsterdam si a fost super! Da ingite si multa benzina super laugh.gif mai ales ca am fost nevoiti sa punem si aerul conditionat!
axel
user posted image
Cla
user posted image

Original... spoton.gif
Aramis
gio, am schimbat-o biggrin.gif
De 2 zile mari si late am masina noua wub.gif
Ovidius
Mi-ar place daca ati pune mai multe detalii despre masina, cum ar fi marca, model, motor, dotari, ce va place la ea, ce nu?
bdl
Cred ca la rubrica "ce v-ati mai cumparat azi" am postat anu trecut si v-am zis ca m-am dus sa schimb uleiu la Frontier si mi-au cazut cu tronc nissan-ul titan model 2008...asa ca dupa doua ore de tirguieli am plecat cu el acasa...
Titanul arata cam asa....Click pentru a vizualiza atasamentul
http://www.nissanusa.com/titan/# asta e site-ul oficial....Citeva cifre....5.6 litri la motor, o gramada de cai putere si suge benzina cum sug eu berea....
ilie
la ce iti fosloseste asa utilaj?
bdl
QUOTE(freeman @ 16 Jul 2008, 12:31 AM) *
la ce iti fosloseste asa utilaj?

La munca....am multe scule de carat cu mine zilnic si imi trebuie spatiu pt ele....Am trei lazi de scule atasate in spate, una transversala si doua laterale, si mai am citeva cutii cu scule si in cabina....In plus cind fac reparatii in particular trebuie sa car materialele cu ea... Normal ca o folosesc si in restul timpului , in week-end-uri cind ma mai duc ici colo...la distractii adica....E mai naspa cind e parcarea aglomerata si eu baut....trebuie sa fiu f atent cum o manevrez ca e destul de mare ...

SORIN
QUOTE(freeman @ 16 Jul 2008, 07:31 AM) *
la ce iti fosloseste asa utilaj?


Pai unde sa puna botoiu de bere ohyeah.gif .......ai vazut tu un Fiat Punto in care sa incapa asa ceva?? rofl.gif

Sorin.
ilie
Intra butoiu cu bere cu tot cu masa de chef!
E mare intr-adevar.
Cla
Royal Enfield... Classic. Bullet.

Longhub


Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.