Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Personalizarea Viselor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Psihologie - Teorii si Aplicatii. Dezvoltare personala
Pagini: 1, 2
gigip
QUOTE(Zed @ 16 Jul 2011, 07:40 PM) *
@gigip
De asta nu imi raspunzi acum ?! Daca chiar era placuta , nu vad niciun motiv sa nu raspunzi . Deci , e e cu broasca aia testoasa ?!

Chiar daca stiu ca ai postat la 'sto aiureala cu testoasa,ca sa ai motiv de amuzament,fara sa stiu ce spui ca ai visat(broasca testoasa si atat),iata ce cred eu.Mediul ambiental in care apare visul are un rol important in ce visam! De exemplu,cand in dormitor este frig si visatorul ,in stare de subconstienta,percepe aceasta senzatie,va visa intamplari in cadru hibernal,cu zapada ger etc.
Din contra,in cazul in care ii este foarte cald va visa ca este in mijlocul naturii,pe malul unui lac ori al unui rau! De aici si pana la aparitia pestilor ,a broastelor(fie ele si testoase)nu este dacat un pas!
La fel daca afara ploua si bate vantul tare,senzatiile in subconstient pot conduce la aparitia unor vise cu astfel de fenomene!
Important este ca visele pot anunta aparitia unor afectiuni medicale in sensul ca aparitia unor aritmii ori palpitatii reale in timpul somnului pot prefigura o afectiune cardiaca,aceasta fiind prezenta in vis.
gigip
Zed
Deci , nu am postat la misto . Uite cum te inseli .
In dormitorul meu era placut , ca temperatura . Daca mi-a fost frig in timp ce dormeam , nu stiu . Cand m-am trezit nu imi era .
Am spus doar broasca testoasa fiindca altceva nu imi amintesc . Eu stateam in fata ei si nu eram la zoo si ea nu era inchisa intr-un terariu sau altceva , se misca libera . In rest nu mai stiu nimic .
gigip
QUOTE(Zed @ 17 Jul 2011, 12:06 PM) *
Deci , nu am postat la misto . Uite cum te inseli .
In dormitorul meu era placut , ca temperatura . Daca mi-a fost frig in timp ce dormeam , nu stiu . Cand m-am trezit nu imi era .
Am spus doar broasca testoasa fiindca altceva nu imi amintesc . Eu stateam in fata ei si nu eram la zoo si ea nu era inchisa intr-un terariu sau altceva , se misca libera . In rest nu mai stiu nimic .

In cazul in care neuronii care inmagazineaza senzatii,perceptii ori trairi,intamplari anterioare sunt supraincarcati ori datele memorate sunt vechi,visul nu este clar,nu semnifica nimic deosebit,nu conduce la identificarea eroilor din vis ori a intamplarilor visate!
Daca tu chiar ai visat o brosca,posibil sa fie vorba de un vis neterminat,din cauzele de mai sus!
gigip
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.