Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Psd - Īncotro,
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
March
QUOTE(goguta @ 2 Feb 2012, 12:57 PM) *
Condamnarea vine īnsă dintr-un caz minor, poate chiar nedrept īn raport cu miliardul. "Trofeul calităţii" exprimă cazna ridicolă a unor procurori slabi. E ca şi cum ai pedepsi un violator pentru că a fumat după īntr-un loc nepermis.
Īntre 2000 şi 2006, presa a creat un dosar aproape complet. Năstase Miliard a lăsat atītea indicii la locul faptelor, īncīt arată ca şarpele care a īnghiţit un elefant.


Da, mai. Pixuri, stegulete si sacosi de plastic ptr. campania electorala ! Nu l-au dibuit si ei cu vreun shmen cu case ? Ceva care si-a acordat singur dupa care sa fi vandut-o lui fecior-su ?!
Marduk
Trebuie sa recunosc ca Victor Ponta m-a surprins placut. Parca dintr-o data acest politician s-a trezit la realitate si a inceput sa judece la rece situatia PSD, a Romaniei, a democratiei, a rolului sau in viata politica romanesca.
March
QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2012, 08:38 PM) *
Trebuie sa recunosc ca Victor Ponta m-a surprins placut. Parca dintr-o data acest politician s-a trezit la realitate si a inceput sa judece la rece situatia PSD, a Romaniei, a democratiei, a rolului sau in viata politica romanesca.

Nu ştim multe, dar insinuăm că procurorul Ponta nu este total străin de tagma "băieţilor cu ochi albaştri", că ar avea şi el "vulnerabilităţi" şi şefi care īl īmping īn faţă sau, din contră, īl retrag īn dispozitiv. Ca argumente īn acest sens, pot fi date declaraţiile recente ale liderului PSD, care spusese că, dacă vine la putere, o să schimbe tot, cu excepţia şefului SRI, şefului SIE şi guvernatorului BNR. Dacă mergem mai adānc īn biografie, īl găsim pe ginerele lui Ilie Sārbu īn compania unui grup apropiat de zona serviciilor, din care fac parte Ioan Rus, Gabi Oprea sau George Maior.
gigip
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 07:41 AM) *
Nu ştim multe, dar insinuăm că procurorul Ponta nu este total străin de tagma "băieţilor cu ochi albaştri", că ar avea şi el "vulnerabilităţi" şi şefi care īl īmping īn faţă sau, din contră, īl retrag īn dispozitiv. Ca argumente īn acest sens, pot fi date declaraţiile recente ale liderului PSD, care spusese că, dacă vine la putere, o să schimbe tot, cu excepţia şefului SRI, şefului SIE şi guvernatorului BNR. Dacă mergem mai adānc īn biografie, īl găsim pe ginerele lui Ilie Sārbu īn compania unui grup apropiat de zona serviciilor, din care fac parte Ioan Rus, Gabi Oprea sau George Maior.

Tetio,sunt in total dezacord cu tine! Eu am urmarit,in direct interviul! Tu ii citezi pe politrucii basisti! Ponta nu a a spus ca nu ii va schimba pe sefii serviciilor secrete(nici nu ar avea dreptul,ca premier,asa dupa cum a spus si Antonescu-asta fiid atributiunea presedintelui! Mesajul lui Ponta a fost ca USL-ul nu va politiza,precum Basescu ,institutiile statului deci ca,nu-l va inlocui pe Daniel Moraru lui Basescu cu Danielul USL-ului,pe Kovessi portocalie cu Kovessi uselista! Nici nu s-a referit la SEFII SERVICIILOR SECRETE,a zis de institutiile din domeniul informatiilor! Tocmai a spus ca nu trebuie politizate,de catre fiecare regim care vine ci,sa fie lasate in afara jocurilor politice! De N ori a spus ca USL-ul nu va politiza institutiile statului ,administratia centrala ori locala,politizarea oprindu-se la nivelul secretarilor de stat!
March
QUOTE(gigip @ 10 Feb 2012, 12:46 PM) *
Tetio,sunt in total dezacord cu tine!


Foarte bine ! Asa trebuie sa fie intr-o democratie smile.gif Nu pupincurism basescian pe linie !
Marduk
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 07:41 AM) *
...dar insinuăm că procurorul Ponta nu este total străin de tagma "băieţilor cu ochi albaştri", că ar avea şi el "vulnerabilităţi".... īl găsim pe ginerele lui Ilie Sārbu īn compania unui grup apropiat de zona serviciilor, din care fac parte Ioan Rus, Gabi Oprea sau George Maior.

Ce faci moncher, ataci sub centura oamenii de bine ai acestei natii? Cu servicii sau fara servicii, omul a dat un mesaj, cine are urechi sa auda, e timpul sa facem ceva pentru tara asta, ne-am distrat, am afacut averi etc. poate ca e timpul sa facem ceva si pentru romani, asa ma gandesc eu ca s-o fi gandit domnul Victor Ponta. Daca asa si-a pus problema eu sunt de acord cu el, e timpul sa terminam cu ura asta care ne distruge, ne macina si de care profita cei care ne vor slugi, consumatori, fara un viitor in care sa intrezarim libertatea de a face doar ceea ce credem ca este bine pentru noi.
abis
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 10:52 AM) *
QUOTE
Tetio,sunt in total dezacord cu tine!

Foarte bine ! Asa trebuie sa fie intr-o democratie

Pai de ce nu-i spui asa si lui marduk ori lui turbo trabant? smile.gif

Daca te contrazice militianul e democratic, daca te contrazice altcineva sari de fund in sus ca e dictatura? unsure.gif
March
Cred ca aia la instructaj v-au tratat si cu Red Bull ! laugh.gif
Marduk
Red Bull? Moncher eu nu dau tinctura de propolis pe orice alta potiune magica. Propolisul ma face sa ma simt bine, in forma si nu contine TAURINA. Cred ca sti ce-i aia taurina?
March
QUOTE(Marduk @ 10 Feb 2012, 05:23 PM) *
Red Bull? Moncher eu nu dau tinctura de propolis pe orice alta potiune magica. Propolisul ma face sa ma simt bine, in forma si nu contine TAURINA. Cred ca sti ce-i aia taurina?

Da. O folosesc aia care o viziteaza pe Udrea rofl.gif
Marduk
Udrea, fiind un poster pe un zid? king.gif
March
QUOTE(Marduk @ 10 Feb 2012, 08:30 PM) *
Udrea, fiind un poster pe un zid? king.gif


Aileuuuuu ! Pedelistii indragostiti de madama se masturbeaza in fata posterului ei ?!? laugh.gif
Michelle
QUOTE(abis @ 10 Feb 2012, 03:07 PM) *
Foarte bine ! Asa trebuie sa fie intr-o democratie

Pai de ce nu-i spui asa si lui marduk ori lui turbo trabant? smile.gif

Daca te contrazice militianul e democratic, daca te contrazice altcineva sari de fund in sus ca e dictatura? unsure.gif



Daca-l contrazice Iliescu si Ponta e tot democratic?? ohyeah.gif rofl.gif
March
QUOTE(Michelle @ 11 Feb 2012, 09:18 AM) *
Daca-l contrazice Iliescu si Ponta e tot democratic??


Pentru ca tot vanturi apa degeaba la "politica" uite sa te invat io cam ce trebuie sa dai aici ca iubitoare de Basea :


PONTA ŞI AI LUI, SLUJ LA SECTA LUI BOC hh.gif

Marduk
Moncher vrei sa zici ca Boc ie baptist? care e legatura intre Boc si vizita lui Ponta intr-o congregatie baptista? Mie imi pare aceasta vizita o schema de strangere de fonduri, adeziuni etc. pentru viitoarele alegeri. Desi nu cred ca influenta "fortelor" americano-religioase poate juca un rol in alegerile din acest an nu pot sa nu ma intreb ce-i trebuie unui politician roman o vizita in USA? Cu ce-l ajuta? constitue romanii din USA o forta care poate influenta rezultatul votului din Romania?
March
QUOTE(Marduk @ 25 Feb 2012, 06:10 PM) *
Moncher vrei sa zici ca Boc ie baptist?

Da-i "regelui" Cioaba un telefon sa-ti confirme sau infirme
Marduk
Pai Cioaba a facut afirmatia asta? sau March?
March
QUOTE(Marduk @ 25 Feb 2012, 07:16 PM) *
Pai Cioaba a facut afirmatia asta? sau March?

Nu eu. Ci autorul articolului. Cu care sunt de acord. Asa ca mie nu-mi trebuie confirmarea lui Cioaba .
Marduk
Am urmarit clipul dar n-am gasit nici o legatura cu Boc, acum ma intreb cine greseste mai mult autorul sau cel care preia informatia si o arunca la intamplare? activitatea asta nu se numeste colportare?
March
QUOTE(Marduk @ 25 Feb 2012, 11:21 PM) *
Am urmarit clipul dar n-am gasit nici o legatura cu Boc, acum ma intreb cine greseste mai mult autorul sau cel care preia informatia si o arunca la intamplare? activitatea asta nu se numeste colportare?

Dac nu vrei sa-l intrebi pe Cioaba atunci trimite-i un mail lui Boc si intreaba-l daca nu cumva e neo-protestant ! Si dupa aia sa vorbesti ca mai sus ! jamie.gif
Marduk
Ok, sa admitem ca Boc este neo-protestant, desi nu cred. Ce legatura este intre Boc neoprotestantul si vizita lui Ponta la baptisti? E si Ponta neoprotestant? sau baptistii sunt interesati de alegerile din Romania?
abis
Dar pe cine naiba intereseaza daca Boc, Ponta sau oricare politician este neo-protestant, catolic, musulman ori altceva?!

Prestatia unui om politic se judeca dupa activitatea sa politica, nu dupa biserica in care se inchina.
Marduk
Moncher io cred ca intr-o tara in care ortodoxia este considerata religie nationala, este important. Insasi informatia asta despre Boc, pe care eu nu o cred, este importanta in proiectul unora care vor sa manipuleze, sa schimbe sau sa creeze realitatea care corespunde cel mai bine scopului lor. Chiar sunt curios daca Boc este neoprotestant, am sa caut mai multe informatii despre informatia asta.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 12:08 PM) *
Chiar sunt curios daca Boc este neoprotestant, am sa caut mai multe informatii despre informatia asta.

Ce tampenie tipic marlaneasca asta cu boc si ponta. Mentalitate de comunisti parca ar conta ce religie are.

abis
QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 11:16 AM) *
Ce tampenie tipic marlaneasca asta cu boc si ponta. Mentalitate de comunisti parca ar conta ce religie are.

smile.gif

De acord.

Imi aduc aminte cum l-am votat pe crestinul Constantinescu impotriva ateului Iliescu (dar ce l-am mai injurat pe acelasi Constantinescu atunci cand l-a intrebat pe Iliescu daca este credincios sau nu, de parca asta conta, in loc sa-l intrebe despre mineriade si despre oamenii pe care ii avea pe constiinta de la Revolutie...)

Pentru un om politic (sau pentru orice om in general) conteaza capacitatea profesionala, ceea ce promite sa faca atunci cand ajunge la putere si modul in care se tine de cuvant, daca are sau nu o religie este problema lui personala, care nu are de ce sa intereseze publicul.
March
QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 01:16 PM) *
Ce tampenie tipic marlaneasca asta cu boc si ponta. Mentalitate de comunisti parca ar conta ce religie are.

Conteaza. Dar trebuie numai sa gandesti independent !Daca stai sa cauti si sa citesti oleaca o sa afli ca pe filiera neo-protestanta multi bani vin ca "ajutoare" in RO !
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 11:16 AM) *
.... parca ar conta ce religie are.


QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 12:17 PM) *
Conteaza. Dar trebuie numai sa gandesti independent !.....


Ai vazut ca March stie raspunsul, trebuie sa fi independent ca sa-ti dai seama ca totusi o informatie ca asta creaza oarece jena mentala in randul romanilor ortodocsi. E cu tinta toata chestia asta, dar inca nu inteleg cu ce-l ajuta pe Ponta vizita asta.
turbo trabant
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 01:17 PM) *
Conteaza. Dar trebuie numai sa gandesti independent !Daca stai sa cauti si sa citesti oleaca o sa afli ca pe filiera neo-protestanta multi bani vin ca "ajutoare" in RO !

Alo alo stai linistit la locurili tali! Vorbesti ca ceasca!
abis
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 01:39 PM) *
o informatie ca asta creaza oarece jena mentala in randul romanilor ortodocsi

Eu nu cred. Intr-o tara in care ateul Iliescu a castigat cu vreo 85% alegerile in ciuda crestinilor Ratiu si Campeanu, chiar nu cred ca are vreo relevanta credinta respectivului.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 01:42 PM) *
Eu nu cred. Intr-o tara in care ateul Iliescu a castigat cu vreo 85% alegerile in ciuda crestinilor Ratiu si Campeanu, chiar nu cred ca are vreo relevanta credinta respectivului.


N-are nici o relevanta atat timp cat va da sepci, mici, bani de catedrale si galeti si la ortodocsi. ohyeah.gif
Marduk
Dar daca ortodoxul primeste in biserica sfatul parintelui cum ca n-ar fi bine sa fie sprijiniti cei fara de credinta neamului? Cand a castigat Iliescu eram mai bolnavi decat acum, de fapt abia iesisem din convalescenta.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 03:21 PM) *
Cand a castigat Iliescu eram mai bolnavi decat acum, de fapt abia iesisem din convalescenta.

Breiching nius: romania asa a fost ea mereu. Bolnava dar urla ca e sanatoasa.
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 02:21 PM) *
Dar daca ortodoxul primeste in biserica sfatul parintelui cum ca n-ar fi bine sa fie sprijiniti cei fara de credinta neamului?


Cum spuneam, cat timp parintele primeste ordin de la Al De Sus sa sustina pe X, care da bani de sepci si catedrale, toata treaba merge bine. Iar parintele isi mentine locul cald si degraba facatoriu de arginti, Guvernarea e multumita ca are binecuvantarea Bisericii si sustinerea oilor dreptcredincioase iar Al de Sus e multumit ca nu se baga statul in ghesefturile lui. Merge treaba, de ce te bagi?!
Marduk
Amin.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Feb 2012, 03:54 PM) *
Cum spuneam, cat timp parintele primeste ordin de la Al De Sus sa sustina pe X, care da bani de sepci si catedrale, toata treaba merge bine. Iar parintele isi mentine locul cald si degraba facatoriu de arginti, Guvernarea e multumita ca are binecuvantarea Bisericii si sustinerea oilor dreptcredincioase iar Al de Sus e multumit ca nu se baga statul in ghesefturile lui. Merge treaba, de ce te bagi?!

Cucu Mucu, eu cred ca este supraevaluata influenta lu' tata popa asupra optiunii de la vot... Nu cred ca voteaza romanii ca oile pe cine le indica preotul satului sa voteze. Adica, or fi cazuri, dar nu foarte multi sunt cei care ar asculta de popa. La noi se practica pe scara larga "spune ca el si fa ca tine"
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 04:09 PM) *
Cucu Mucu, eu cred ca este supraevaluata influenta lu' tata popa asupra optiunii de la vot... Nu cred ca voteaza romanii ca oile pe cine le indica preotul satului sa voteze. Adica, or fi cazuri, dar nu foarte multi sunt cei care ar asculta de popa. La noi se practica pe scara larga "spune ca el si fa ca tine"


Ar trebui sa vizitezi mai des Moldova! rolleyes.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Feb 2012, 05:14 PM) *
Ar trebui sa vizitezi mai des Moldova! rolleyes.gif

Mai exact Vasluiul? Acolo sigur se respecta cele 10 porunci.

Fii ma serios, acolo babele si mosii voteaza cu "domnu' Iliescu". Sau mai nou " cu domnu Dan". Poate sa vina si Papa de la Roma sa le spuna sa voteze cu cap ca tot aia e.
Marduk
M-am lamurit, informatia asta cum ca Boc ar fi neoprotestant dateaza de prin 2009 cand cavalerul ratacitor Cosmin Gusa, la vremea aia aflat sub scutul PSD, a afirmat ca in PDL ar exista o grupare penticostala condusa de Boc. Reactia lui Boc:
"Īn legatură cu informaţiile apărute īn mass-media cu privire la apartenenţa mea la cultul penticostal, doresc să fac următoarele precizări, īn vederea informării corecte a opiniei publice:
1. Am fost şi sunt creştin ortodox din tată īn fiu.
2. Īntreaga mea familie a fost şi este de religie creştin ortodoxă.
3. Respect toate cultele religioase din Romānia, recunoscute de lege. Eu şi familia mea aparţinem cultului creştin ortodox."
March
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 03:39 PM) *
Ai vazut ca March stie raspunsul, trebuie sa fi independent ca sa-ti dai seama ca totusi o informatie ca asta creaza oarece jena mentala in randul romanilor ortodocsi. E cu tinta toata chestia asta, dar inca nu inteleg cu ce-l ajuta pe Ponta vizita asta.


Ce el n-are nevoie pentru partid de niscaiva parai ?
March
QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 06:09 PM) *
... Nu cred ca voteaza romanii ca oile pe cine le indica preotul satului sa voteze.


Popa le spune intodeauna sa voteze cu cei de la putere ! N-am auzit de popa al opozitiei .
turbo trabant
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 05:34 PM) *
Popa le spune intodeauna sa voteze cu cei de la putere ! N-am auzit de popa al opozitiei .

Daca e popa e oleaca pusca, sigur mai stie cine e la putere!
Marduk
Victor Ponta pare ca este mai logic dupa vizita facuta in USA. Nu mai face promisiuni de crestere a salariilor din contra afirma ca daca anul acesta vor creste salariile si pensiile odata ajunsi la putere vor trebui sa fie reduse din nou. Pe mine ca alegator declaratia asta ma pune pe ganduri, daca PDL-ul imi da bani iar USL-ul mi-i ia, n-ar fi mai bine sa votez din nou PDL-ul ca tot mai am o sansa sa raman cu banii?
March
Iubita lu' Marean , Oana si-a dat demisia din Psd rolleyes.gif


Urmatoarea achizitie a lui Basea de la pesedisti va fi trancanitorul ala de Blanculescu !
Marduk
Blanculescu e PSD-ist? Mie imi place tipul, modul lui de exprimare si ideile sale sunt departe de ceea ce debiteaza alti PSD-isti.
gigip
QUOTE(Marduk @ 11 Mar 2012, 04:06 PM) *
Blanculescu e PSD-ist? Mie imi place tipul, modul lui de exprimare si ideile sale sunt departe de ceea ce debiteaza alti PSD-isti.

Blanculescu,un tampit,facut mare de catre Adrian Nastase care l-a pus sef la ANAF si care il pupa in bas pe matroz,doar-doar il mai baga cineva in seama!
March
QUOTE(March @ 11 Mar 2012, 05:45 PM) *
Urmatoarea achizitie a lui Basea de la pesedisti va fi trancanitorul ala de Blanculescu !


Milogul asta a primit o sinecura. Mare scula de consult a lui MRU !
Marduk
Tupeu de PSD-ist.

Adrian Năstase, la Congresul PSD: "Avem datoria să eliberăm Romānia de un regim mafiot şi corupt. De la noi aşteaptă cetăţenii reinstituiriea statului de drept" (EVZ)


Marduk
Tovarasul Ion Iliescu vorbeste din nou de placinta, daca pe vremuri, vorbea despre "lasarea placintii din mana" azi nu vrea ca altii sa vina la placinta USL.
abis
QUOTE(Marduk @ 7 Apr 2012, 06:17 PM) *
Tupeu de PSD-ist.

Adrian Năstase, la Congresul PSD: "Avem datoria să eliberăm Romānia de un regim mafiot şi corupt. De la noi aşteaptă cetăţenii reinstituiriea statului de drept" (EVZ)

Intr-adevar, tupeist la maxim.

Sper sa-l vad cat mai curand dupa gratii.
March
QUOTE(abis @ 9 Apr 2012, 10:53 AM) *
Sper sa-l vad cat mai curand dupa gratii.


Ar face un cuplu frumos cu Basea laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.