HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> Problema cainilor maidanezi
nefertiti-old
mesaj 14 Feb 2006, 02:47 PM
Mesaj #141


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Medicii constănţeni īncearcă să salveze viaţa unei tinere de 19 ani din Topraisar, judeţul Constanţa, care a ajuns la spital īn stare foarte gravă, după ce a fost atacată de o haită de cāini, la o fermă de la marginea localităţii.

Dr. Cristina Laza de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Constanţa a declarat că tānăra, care a fost muşcată şi tārātă de cāini, are un risc ridicat de infecţie, avānd muşcături pe burtă, pe sāni şi pe faţă. Ea a rămas fără scalp şi fără o ureche, fiind găsită īn stare de hipotermie şi īn şoc traumatic. Tānăra a rămas internată īn secţia de terapie intensivă, dar medicii īi dau şanse minime de supravieţuire. (mediafax)


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 14 Feb 2006, 03:16 PM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Fiecare dintre iubitorii de animale ar trebui sa citeasca cel putin ce a scris Nefertiti mai sus si ce s-a intamplat cu cetateanul japonez ucis de caini.
Si apoi ar trebui sa devina mai responsabil cand e vorba de cainii vagabonzi (aceste fapte ii se pot intampla si lui sau familiei lui sau prietenilor lui...atunci cum ar reactiona?, probabil ca ar trece imediat in extrema ailalta cu iubirea de animale cu tot...).
Mie imi plac animalele, dar nu sunt iresponsabil ca altii, vad cand s-a ajuns la un dezastru din cauza neputintei controlarii numarului cainilor vagabonzi salbaticiti si din cauza unor iubitori si asociatii iresponsabile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 14 Feb 2006, 10:06 PM
Mesaj #143


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



A mai fost un caz asemanator mai demult....au dus ciinii la o ferma parasita linga un sat...efectiv i-au lasat acolo nedupravegheati....un batrin ce a trecut prin apropiere a fost omorit de ciini, fiind gasit dupa citeva zile....
Daca asta e ceea ce rezulta din aceasta " mila " fata de animale, mai bine lipsa....
Nici exterminarea nu zic ca e solutia cea mai buna....dar la ora actuala, punind in balanta criza financiara a bugetelor locale, treaba de mintuiala care se face atunci cind cind se face, prefer metoda dura a exterminarii totale, dupa care se poate pune in aplicare un plan de genul ala....adica pt urmatorii maidanezi care se mai aventureaza...
Peste tot se procedeaza la fel....sint colectati, pastrati citeva zile, daca sint adoptati , bine, daca nu.....kaput....asta-i viata....
Iar aici , cine adopta un ciine sau pisic, in nici un caz nu-l arunca inapoi in strada....amenzile sint mult prea mari...La noi organizatia aia cutu-cutu le da drumu inapoi pe strada....sau ametitii care ii iau si ii lasa la scara blocului....
Sau mai bine aducem un sat de vietnamezi flaminzi....macar o luna...in bucuresti..... devil.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Feb 2006, 10:06 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 15 Feb 2006, 05:47 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Raspuns de dobitoc ! mad.gif

Reporter : Zimbiti, vad !
Adriean Videanu : Da !
R. : Pai, va permiteti sa zambiti, iar afaceristul japonez a murit !
A.V. : Pai, doar nu l-am muscat eu. (...)


( interviu in "Academia Catavencu" de azi )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 15 Feb 2006, 06:57 PM
Mesaj #145


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



QUOTE
ceilalţi, să le zicem masacrofilii, vor să se facă ceva, pentru că mă īndoiesc că vreunul dintre voi s-ar duce personal la Chiajna să omoare animale pentru a-şi pune īn practică fanteziile bolnave. Īn al treilea rīnd, am arătat īntr-un mesaj anterior că soluţa castrării e de vreo cinci ori mai ieftină decīt soluţia omorīrii, aşadar şi argumentul ăsta cade.


Intr-adevar, eu nu m-as duce personal cu pusca pe strada sau la Chiajna sa ii omor. Dar asta numai pentru ca nu stiu sa trag si n-am nici o intentie sa chinui animalul.

Dar daca ii aduna pe toti intr-o hala ma ofer sa apas eu pe butonul de la gaze, daca altora le e rusine.

Unde ai vazut tu fantezii bolnave in vreunul din mesajele care s-au scris? A zis cineva sa fie omorati cu bate sau cu sabii? Sa-i adune si sa-i gazeze. Simplu, ieftin, rapid si fara sa chinui animalele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 15 Feb 2006, 07:11 PM
Mesaj #146


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE (Quantum @ 14 Feb 2006, 03:16 PM)
Si apoi ar trebui sa devina mai responsabil cand e vorba de cainii vagabonzi (aceste fapte ii se pot intampla si lui sau familiei lui sau prietenilor lui...atunci cum ar reactiona?, probabil ca ar trece imediat in extrema ailalta cu iubirea de animale cu tot...).

Aha, stai ca amu' aduc pusca de la al batran si cobor sa rad vreo doua duzini de javre. Pate am noroc si ii prind incovrigati de frig in fata scarii, pe jumatate adormiti, asa, sa-i iau prin surprindere! devil.gif

Sa fim seriosi, de boala "iresponsabilitatii" nu sufera doar iubitorii de animale. Si afirmatia "nu imi place solutia asta, nu ma gandesc la ea cu incantare si nici cu indiferenta... as prefera o alta solutie, daca ar fi posibil" nu denota catusi de putin iresponsabilitate, cred eu. Omul a fost doar sincer.

Nu iti convine ceva la situatia in care se afla Romania (de la gunoaiele aruncate pe strada la numarul de caini vagabonzi)? Incepe prin a face tu insuti ceva in sensul asta... chiar daca acel ceva inseamna doar a baga sticla goala de plastic in rucsac sau a umbla cu ea in mana pana acasa pentru ca nu gasesti un cos de gunoi nicaieri, sau a-ti castra cainele pe care il lasi sa zburde liber prin parc cate doua ore pe zi. Sa dea din gura poate oricine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 Feb 2006, 07:33 PM
Mesaj #147


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (Serenity @ 15 Feb 2006, 07:11 PM)

Nu iti convine ceva la situatia in care se afla Romania (de la gunoaiele aruncate pe strada la numarul de caini vagabonzi)? Incepe prin a face tu insuti ceva in sensul asta...

De exemplu, ce as putea face eu (a se citi oricine altcineva) in privinta cainilor vagabonzi? Trecand peste faptul ca nu am de gand sa iau vreunul acasa (nu pt ca nu imi plac animalele, da' stau in apt si nu agreez ideea de a chinui animale mari in spatii mici), nu e treaba mea sau a vreunui cetatean.

Tre' sa intelegeti ca asta tine de administrarea unui oras. Pentru asta s-a inventat administratia publica, finantata din bani publici... ca sa intretii civilizat un oras. Nu sa ma pui pe mine sa gasesc solutii si sa le si aplic. E simplu, trebuie doar sa faci niste distinctii...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 15 Feb 2006, 08:06 PM
Mesaj #148


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Pai uite, ai dat exemplul perfect... primul lucru pe care il poti face e sa-ti pui intrebarea ce poti sa faci. Bine-nteles ca de cele mai multe ori raspunsul va fi "nimic" dar simplul fapt ca nu arunci automat vina pe "mentalitatea romanilui" alaturi de replici de genul "eh, asa-i in romania... suntem o tara de necivilizati" zic eu ca ar fi un pas inainte. Ma rog, eu am spus toate astea ca replica la postul lui Quantum care ne indemna pe noi, iubitorii de animale, sa fim mai responsabili si afirmand ca el, desi nu iubeste animalele, e responsabil.... macar atat. Si ma intrebam asa, intr-o doara, oare cat de responsabil e? M-am saturat pana peste cap de toti cei care cauta sa dea vina pe oricine altcineva atat timp cat nu e vina lor. Nu zic ca toata lumea e vinovata sau ca toti putem face ceva concret legat de toate aspectele care nu ne convin... spun ca societatea e formata din indivizi. Imi cer scuze daca sunt off-topic, defulam si eu... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 Feb 2006, 09:11 PM
Mesaj #149


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Ai inteles gresit ca eu am intrebat ce pot sa fac, nu vreau sa imi pun intrebarea asta in cazul asta. Era doar un raspuns la ce ziceai tu. Deci, in situatia asta e doar treaba autoritatilor, ma repet, dar asta e... E treaba lor sa tina fenomenul sub control, e treaba lor sa colaboreze cu asociatiile de protectie a animalelor. Nu e vina mea sau a ta sau a lui Quantum sau a oricui altcuiva, ci doar a edililor.
Daca e sa gasim vinovati printre noi, se poate doar partial, in aceia care au luat un animal acasa, iar cand s-au plictisit i-au dat drumul pe strada. Daar, si pentru asta, in final, tot autoritatile sunt de vina ca nu emit un act normativ care sa prevada sanctiuni contra celor ce fac asa ceva si, mai important, sa si aplice sanctiunile. Ca sunt destule cazuri in care avem legi si nu le aplica nici dracu'.

Acest topic a fost editat de nefertiti: 15 Feb 2006, 09:12 PM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Feb 2006, 10:19 PM
Mesaj #150


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Nu am nimic cu iubitorii de animale, ii inteleg si le inteleg atitudinea....problema este ca la noi in tara discrepanta e mult prea mare intre realitate si teorie....ce propun ei nu zic ca nu e bine, dar probabil ca la numarul mare de ciini comunitari care exista in orase, nu se poate aplica cu succes acea metoda din varii motive: lipsa finantarii, atitudinea cetatenilor....etc...daca vorbim de 500-1000 de maidanezi, probabil ca metoda lor e eficienta...dar la zecile de mii care zburda prin bucuresti numai, e frectie la picior de lemn...


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 16 Feb 2006, 01:12 AM
Mesaj #151


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Propun schimbarea titlului threadului in "Problema cainilor vagabonzi", nu de alta, dar masacrul suna aiurea si nu e obiectiv. Cam ca un titlu din stirile de la ora 5...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 16 Feb 2006, 10:43 AM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (March @ 15 Feb 2006, 05:47 PM)
Raspuns de dobitoc ! mad.gif

Reporter : Zimbiti, vad !
Adriean Videanu : Da !
R. : Pai, va permiteti sa zambiti, iar afaceristul japonez a murit !
A.V. : Pai, doar nu l-am muscat eu. (...)


( interviu in "Academia Catavencu" de azi )

De obicei o intrebare stupida genereaza un raspuns stupid. La fel de stupida a fost si intrebarea reporterului. Care e problema daca zambea omul? Iar aia nu a fost o intrebare ci mai mult o dojana de genul "cum iti permiti ba musiu'".

Ca o paranteza acelasi lucru si cu Tariceanu si hotelul. Baba aia era chiar agasanta si punea intrebari stupide.
Dar este oricum offtopic.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 16 Feb 2006, 11:05 AM
Mesaj #153


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (Blakut @ 16 Feb 2006, 02:12 AM)
Propun schimbarea titlului threadului in "Problema cainilor vagabonzi", nu de alta, dar masacrul suna aiurea si nu e obiectiv. Cam ca un titlu din stirile de la ora 5...

Si eu propun acelasi lucru...alo,moderatorii!!??


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 16 Feb 2006, 11:36 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Michelle @ 16 Feb 2006, 11:05 AM)
QUOTE (Blakut @ 16 Feb 2006, 02:12 AM)
Propun schimbarea titlului threadului in "Problema cainilor vagabonzi", nu de alta, dar masacrul suna aiurea si nu e obiectiv. Cam ca un titlu din stirile de la ora 5...

Si eu propun acelasi lucru...alo,moderatorii!!??

Subscriu, sa le dam insa timp


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 16 Feb 2006, 12:05 PM
Mesaj #155


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Serenity, multumesc pentru sfaturile de a ma comporta civilizat, de ieri am inceput asta si ma simt alt om.
Iti dau si eu un sfat, pentru a nu ramane dator, mai fa o facultate de orice fel, in felul asta desteptaciunea ta o sa fie peste media comuna,asa te vei simti mult mai bine.

Citeste mai atent ce am scris, eu sunt un iubitor de animale, nu invers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Feb 2006, 02:16 PM
Mesaj #156


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Blakut)
Propun schimbarea titlului threadului in "Problema cainilor vagabonzi", nu de alta, dar masacrul suna aiurea si nu e obiectiv.

Ce-ar fi cu "Problema vagabonzilor muscati"? biggrin.gif
Hai serios, comunistii-s de vina. Sau dacii.
Sau romānii, ca nu se gaseste unu' cu o firma "Cutu Bucharest - Yummie Pjöngyang LTD".
Ramasitele de blana le ia Brijit ca "Geaca de Gae-Wolf"
Mai face si ea un ban, saraca... spoton.gif

Quantum, esti cam pe lānga... wink.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 16 Feb 2006, 02:59 PM
Mesaj #157


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE (Blakut @ 16 Feb 2006, 02:12 AM)
Propun schimbarea titlului threadului in "Problema cainilor vagabonzi", nu de alta, dar masacrul suna aiurea si nu e obiectiv. Cam ca un titlu din stirile de la ora 5...

Propun să deschizi tu un topic īn care să fii cīt vrei de obiectiv şi pe care să-l botezi cum pofteşti. Īţi zgīrie urechea noţiunea de masacru? Cu atīt mai rău, pentru că tocmai despre asta e vorba. De omorīrea a 50-60 de mii de cīini care, fără voia lor, au devenit o problemă. N-ai decīt să-i spui eutanasiere, īndepărtare, dispariţie miraculoasă, evaporare... īn realitate tot masacru rămīne. Ia imaginile astea şi multiplică-le de 50 de mii de ori şi gīndeşte-te că asta e varianta soft, cazul cel mai fericit. Sau mai bine lasă... s-ar putea să te şocheze.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 16 Feb 2006, 03:05 PM
Mesaj #158


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Poate pui si niste imagini cu oameni muscati de caini, ca sa fie paritate, nu de alta.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Feb 2006, 03:38 PM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Domne' ce-ti e si cu activistii astia pentru apararea jarlelor ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 16 Feb 2006, 03:55 PM
Mesaj #160


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (nefertiti @ 16 Feb 2006, 02:05 PM)
Poate pui si niste imagini cu oameni muscati de caini, ca sa fie paritate, nu de alta.

Sau mai bine cu o haita atacand un om...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Feb 2006, 04:44 PM
Mesaj #161


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nici nu-i de mirare daca oamenii arunca gunoiul de la etaj.
Eu asa as face. Ca se sparge punga cu un pleosc sau cu un mārāit, tot aia-i.
Bine bine - saracii. Dar le duci de potol si ei te iau de c*r.
Ca vezi Doamne, e habitatul lor... dry.gif
Sa nu credeti ca n-am habar, la matusa-mea in TM e aceeasi poveste.
Oamenilor le este frica sa-si scoata masina din garaj, dimineata pe intuneric.
Si sa nu cumva sa fi māncat ceva cārnati īnainte...
*click*

Superunknown, te lauzi ca tii cāini la bloc. "Adoptati", desigur.
Cāti neadoptati au fabricat pāna acuma? Pe lānga containerele de gunoi?
Cine-ti curata rahatul de pe talpa cānd ai calcat in el?

"Mi-am luat hingher
Sa vezi acuma
N-ooo maaai fi ca si ieeeeri..."
whistling.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 16 Feb 2006, 10:49 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Propun să deschizi tu un topic īn care să fii cīt vrei de obiectiv şi pe care să-l botezi cum pofteşti. Īţi zgīrie urechea noţiunea de masacru? Cu atīt mai rău, pentru că tocmai despre asta e vorba. De omorīrea a 50-60 de mii de cīini care, fără voia lor, au devenit o problemă. N-ai decīt să-i spui eutanasiere, īndepărtare, dispariţie miraculoasă, evaporare... īn realitate tot masacru rămīne. Ia imaginile astea şi multiplică-le de 50 de mii de ori şi gīndeşte-te că asta e varianta soft, cazul cel mai fericit. Sau mai bine lasă... s-ar putea să te şocheze.


E un titlu aiurea masacrul. Nu e nici macar omorarea, care asta este. Cine l-a pus a vru t sa zica probabil: aoleo, saracele animale, ce le facem noi.

Impuscati-le odata, ca sa scapam. Imaginile? Am vazut si mai rau, nimic spectaculos. Cainii aia trebuie exterminati cu orice pret, cati oameni trebuie sa mai moara pana sa realzizeze toata lumea asta...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 16 Feb 2006, 11:37 PM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Superunknown, tu cand mananci pesti sau pui, ar trebui sa te gandesti exact la masacrul facut inainte de cineva, special ca tu sa ai ce manca.
Ce ti-e si cu aparatorii vagabonzilor!
Nu vad padurea de copaci, condimentata cu ipocrizie crasa: ei bat campii cu apararea drepturilor animalelor vagaboande(!!!) cand aceste animale ucid oameni si mutileaza copii, pentru ca sunt hranite si salvate de iresponsabili "iubitori"cu sau fara asociatii!
Hei, ala care iubesti animalu', ia unu' acasa si tine-l acaolo si iubeseste-l cat poftesti. Iar cu restul, la masacru (asa ca e un cuvant greu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 17 Feb 2006, 12:42 AM
Mesaj #164


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (Quantum)
Iar cu restul, la masacru (asa ca e un cuvant greu).

Nu e greu. E realitate wink.gif
Uitati-va la foaia "cutu- cutu"
Am crezut ca mor. Mi-a fost frica ca tāmpesc. hh.gif
"Acea catelusa a fost omorāta de hingheri"

Apai, de cine altceva? de tāntari?!? blink.gif

Superunknown ia cāinii acasa la bloc, da' vezi Doamne sa-si tina gura, ca-s de-ai nostri.
Nu te-a muscat, e un cāine blānd, a vrut sa te gādile un pic.
F..k! devil.gif

Am trecut prin Timisoara de la antrenamentul de Judo, din Nord prin Gara, cartiere "superbe",
pe jos inspre sud, ce crezi ca jigodii am īntalnit, dar nu m-au halit.
Nici nu merge, cu capu' crapat evil.gif

Si pt. voi "de la bloc" v-as zice ceva:
Ori luati cāinii acasa, in locuinta, ori shut up.
Aia nu-i chestie sa-l lasi pe unde i se scoala. dry.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 17 Feb 2006, 04:28 AM
Mesaj #165


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Tanara sfartecata de caini si-a revenit
Feri Predescu




CONSTANTA. La Spitalul Judetean de Urgenta Constanta zace de cateva zile o tanara de 19 ani, din comuna Topraisar, sfartecata de o haita de caini flamanzi.

Valentina are afectiuni neuropsihice majore si de aceea nimeni nu stie exact cum a fost atacata de zecile de caini vagabonzi. Dr. Ion Bordeanu a spus ca fata si-a revenit, starea ei s-a ameliorat, dar va trebui sa mai stea o perioada in spital.

In urma acestui incident, zecile de caini vagabonzi bantuie in continuare prin Topraisar.
http://www.evz.ro/article.php?artid=250428

Superunknown,
Esti dispus sa te duci sa iei citiva catei acasa? Asta ca sa ne dovedesti ca esti un mare iubitor si protector, nu numai un mare teoretician....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Feb 2006, 08:52 AM
Mesaj #166


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Asadar sunt doua solutii ca sa scapam de jarle :
- un export masiv in tarile asiatice
- manusi sau incaltaminte fina ( comunistii erau pragmatici in aceasta privinta! )

pese : de ce oare unii nu se revolta cu privire la "masacrarea " mieilor de Pasti ?!? sau a porcilor de Craciun ?!?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 17 Feb 2006, 10:45 AM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Hehe... am vazut odata un grup de vegetarieni militand: "opriti masacrul, mancati vegetarian!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 17 Feb 2006, 01:07 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Cunosc o tipa din Cluj care a primit amenda pentru ca a organizat un miting de Paste impotriva taierii mielului laugh.gif

Acest topic a fost editat de Blakut: 17 Feb 2006, 01:07 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 17 Feb 2006, 02:34 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Pai era aprobat de primarie mitingul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 17 Feb 2006, 04:18 PM
Mesaj #170


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Blakut @ 17 Feb 2006, 01:07 PM)
Cunosc o tipa din Cluj care a primit amenda pentru ca a organizat un miting de Paste impotriva taierii mielului laugh.gif

Pt ca era incorect. Se taie numai preputul.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Feb 2006, 04:38 PM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (mariusc2 @ 17 Feb 2006, 05:18 PM)
QUOTE (Blakut @ 17 Feb 2006, 01:07 PM)
Cunosc o tipa din Cluj care a primit amenda pentru ca a organizat un miting de Paste impotriva taierii mielului  laugh.gif

Pt ca era incorect. Se taie numai preputul.

Are mielul asa ceva ? rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Feb 2006, 06:32 PM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Culmea ridicolului in justitia romana !
O mumie de avocat , ce reprezinta niste asociatii " cutu-cutu, il apara pe "Bosquito" in instanta sustinand ca japonezul nu a murit de muscatura jarlei, ci de alte cauze, printre care ar fi si o suferinta cardiaca ! Citi maine in presa tot acest circ rusinos dambovitean prin care "caritabilii" vor sa-l salveze , prin adoptie, pe "criminal " de la euthanasiere !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 23 Feb 2006, 11:09 PM
Mesaj #173


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Văd că s-a găsit un "binevoitor" care să modifice titlul acestul topic. Nu ştiu cine, n-a avut bunul simţ să īşi justifice gestul, a făcut-o mişeleşte, pe tăcute, cam tot aşa cum se desfăşoară şi acel masacru al cīinilor fără stăpīn care dintr-o dată a devenit "problema cīinilor maidanezi". Aş vrea să stabilesc (din nou) un lucru īnainte de a părăsi un topic care nu-mi mai aparţine: nu am lansat acest topic pentru a lansa o dezbatere sterilă despre "problema cīinilor maidanezi". E evident pentru oricine că avem de-a face cu o problemă (deşi dacă e o problemă atīt de mare, mă īntreb cum de nu a propus-o nimeni spre dezbatere pīnă acum). Dacă am lansat topicul, a fost pentru a oferi o soluţie: cei care au posibilitatea, să adopte un cīine vagabond pentru a-l salva de la o moarte violentă şi iminentă. Īnchei aici, nu īnainte de a-l invita pe cel care a modificat titlul topicului să-mi explice motivele pentru care a făcut-o (pe privat, dacă nu are curajul să răspundă īn public).


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 24 Feb 2006, 01:07 AM
Mesaj #174


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Cla, nu stiu in ce zona sta matusa ta dar eu bat Timisoara zi de zi cu piciorul si timp de doi ani nici macar nu m-a marait vreun caine. Am locuit in vreo trei zone (nici pe departe "bune") si indiferent de ora la care veneam acasa pe jos, nu am avut probleme de nici un fel cu cainii....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 24 Feb 2006, 05:57 AM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Superunknown, musca-l de varice!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 11:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman