HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> O Noua Propunere Indecenta ?, A la BDL
Kitty
mesaj 6 Dec 2005, 03:13 PM
Mesaj #36


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Completare: Am cateva jucarii, care sunt pastrate demult intr-un locusor al meu, ferite de orice. Nu cred ca se observa ca sunt vechi, pentru ca sunt intr-adevar foarte vechi, iar dupa parerea mea o jucarie dragutza face destul de multe in sufletul unui copil. Am si haine, care iar nu par vechi. Nu le mai port pe motive ca am crescut cat o vaca sorry.gif tongue.gif Iar deasemenea pot da si banii adusi in discutie. Haine si jucarii ma gandisem demult sa dau, dar nu stiam unde si cum. Daca nu considerati ca se pot imparti usor 'n' stuff le pastrez si cu ajutorul unuia dintre forumisti, care stie ceva pe undeva, voi inmana eu jucariile si hainele unui alt orfelinat poate.
Dupa cum a zis si genicon...count me in....si s-ar putea sa vb cu cateva prietene care cred ca vor vrea sa contribuie si ele cu cate ceva. In afara de asta, am lucruri ramase de la tatal meu si cred ca impartirea acestora unor tineri, o va ajuta si pe mami sufleteste. Chiar acum ma duc sa vad cate jucarii am si cate si ce haine pot sa dau. O sa va fac o lista mai incolo. hug.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 6 Dec 2005, 03:15 PM
Mesaj #37


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Mara draga, ma bucur. Pe parinte il cunosc personal, am avut bucuria sa vina la mine acasa, i-am dat destule pentru asezamant. Dupa cum am mai spus, in fiecare luni vine in Bucuresti. Poate fi contactat astfel de oricine nu are incredere. Ma angajez ca, alaturi de oricine vrea de-aici, sa fac in asa fel incat sa ma intalnesc cu el atunci cand se strang cadourile, banii sau ce-o mai fi. Pe link-ul pe care l-am dat mai sus se pot vedea amanunte despre parintele Tanase si eforturile lui deosebite. Domnul sa ne lumineze pe toti ! smile.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 6 Dec 2005, 03:19 PM
Mesaj #38


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Draga Kitty, cred ca am postat in acelasi timp. smile.gif Fa pachete cu tot ce ai de dat, astfel incat sa fie usor de manevrat (pungi, saci de plastic mai mari, etc). Tot ce ai este foarte bun. Acolo sunt si fete mai mari, dezvoltate, si tinere mamici alungate de-acasa, si baieti mari, peste 18 ani. Deci are cine purta hainele oferite de tine. smile.gif De hainutele pentru copii nu mai spun. Iar daca ar fi sa oferim ceva nou in pungute separate pentru copii, poate reusim sa achizitionam stilouri si caiete de scoala, odata cu celelalte alimente en-gros. smile.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Dec 2005, 03:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 6 Dec 2005, 03:32 PM
Mesaj #39


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Pai o sa ma supun majoritatii! tongue.gif

Kitty, super!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 6 Dec 2005, 03:36 PM
Mesaj #40


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Am 7 sau 8 jucarii mari de plus si 6 jucarii mici de plus, plus niste jucarele mici de la Kinder. Am strans cateva lucruri si o sa mai strang si sper sa raspandesc cat mai iute vestea printre prietenele mele. Toate lucrurile si jucarelele o sa le spal sa arate si sa miroasa ca noi. O sa le impachetez si o sa le pun in saci, daca reusesc sa adun un sac de haine as fi foarte mandra tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 6 Dec 2005, 03:36 PM
Mesaj #41


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



www.supradotati.ro

nu vreau sa fiu rau.... dar si copii astia au nevoie de ajutor...
asa cum spounea cineva, toata lumea se indreapta spre orfelinate, spre spitale
de copii talentati cine are insa grija? IRSCA gifted education nu poate cu fondurile pe care le are sa sustina in acest moment decat aproximativ 10 copii...
think about...



--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 6 Dec 2005, 03:57 PM
Mesaj #42


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



aş da o fugă sāmbata sau duminică la Valea Plopului cu maşina, cu lucrurile (sau o parte din ele, cāte īncap) şi cu cine mai vrea să vină. vor fi 4 locuri libere.
facem şi poze cu locul, poate se mai mişcă lumea pentru următoarea ocazie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 6 Dec 2005, 04:03 PM
Mesaj #43


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Super, abu ! Ai mai fost acolo ?! Parintele m-a invitat cu staruinta, dar eu n-am reusit sa ajung ! As vrea sa vin si eu, dar mi-e greu. Macar sa putem strange ceva pana atunci. Am vorbit la sediul asociatiei ProVita si am aflat ca parintele e in tara, la seminarii cu studentii. Luni sper sa reusesc sa vorbesc cu el.
jkd, fara suparare, in preajma sarbatorilor crestinesti, gandurile se indreapta, de obicei, spre cei cu mijloace fizice minime de subzistenta, spre cei lipsiti de caldura si dragostea unei familii, spre cei ce tanjesc dupa o bomboana sad.gif . Stim cu totii ca exista si copii supradotati, dar macar ei au ce le lipseste celorlalti de care vorbeam: mancare pe masa si dragoste parinteasca.
Dumnezeu sa ne ajute la toti !


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 6 Dec 2005, 04:32 PM
Mesaj #44


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



nu cred că ar trebui marginalizată chestia cu copiii supradotaţi, chiar dacă suntem īn prag de sărbători. este important să constientizăm faptul că nu putem merge īnainte dacă nu-i promovăm pe cei care au capacitatea s-o facă. altfel ei pleacă şi pleacă...
m-am uitat acum pe http://www.supradotati.ro şi mi-am adus aminte că l-am cunoscut pe dl. Colceag acum mulţi ani, cānd am fost īn liceu la o olimpiadă de fizică. un om foarte special, merită sprijinul

Tear, n-am mai fost la Valea Plopului, vreau să văd cum e. Am ascultat īnregistrări cu părintele Tănase şi pare de treabă omu' wink.gif

Deci, cine se riscă?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 6 Dec 2005, 04:45 PM
Mesaj #45


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Puteti conta si pe mine, indiferent pe cine ajutam pana la urma. Bani, hainute, jucarii, rechizite - orice vreti adunam pentru ei, chiar si o poveste, doua wink.gif .
Va mai propun o actiune, pe care o fac de cativa ani impreuna cu cativa amici: petrecem o zi intreaga impartind pachete cu mancare tuturor necajitilor pe care ii intalnim pe strada. Am facut acest lucru azi toata ziua, colaboratorii mei mai au inca pachete de impartit. Este incredibil sa primesc pm-ul de la Felina tocmai azi. Sunteti niste scumpi... mwah1.gif


--------------------
TărĆ¢mul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Dec 2005, 05:09 PM
Mesaj #46


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Ok... am terminat cu pm-urile. hh.gif
Sper din tot sufletul ca n-am deranjat pe nimeni si ca n-am dublat mesaje pt ca s-a mai blocat hanul.
Am trimis la hangii pe care i-am vazut activi pe han, daca am sarit pe cineva sau am cofundat pe cineva, o mie de scuze.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 6 Dec 2005, 05:12 PM
Mesaj #47


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



Nemaipomenit, Felina, ai s-ajungi īn rai, biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ce faci, vii la Valea Plopului?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Dec 2005, 05:17 PM
Mesaj #48


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Sansele sa ajung acolo tind spre -infinit. tongue.gif

Eu o sa ajung in bucuresti, probabil dupa Craciun, si atunci in putinul timp voi incerca sa ma ocup de ACSIS pentru ca imi doresc foarte mult asta. Oricum e ok faptul ca la Valea Plopului are cine sa ajunga, iar daca nu, vine parintele, deci nu-i musai nevoie de mine. tongue.gif

Edit: Ah, am uitat sa adaug... mi-as dori mult de tot sa vad asezarea lor, e ca un vis frumos pentru mine, daca e chiar asa cum se povesteste. In adolescenta cand imi placea sa visez mult, imi inchipuiam cum o sa construiesc eu un asemenea asezamant in care fiecare are ceva de facut pentru a-si castiga existenta, iar pacea si armonia ar domni. Acum nu mai visez, dar uite ca ce-am visat eu au construit altii.

Intre timp si-a mai oferit sprijinul Fluturas.

Acest topic a fost editat de Felina: 6 Dec 2005, 05:25 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FBOJI
mesaj 6 Dec 2005, 05:35 PM
Mesaj #49


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 19 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.566



Si totusi unde pot fi inmanate lucrurile ( de la mine de ex.). S-ar putea stabili deja un "centru de colectare" ? Fara suparare, nu cred ca pot ajunge intr-o zi de luni la biserica Sf. Gheorghe sad.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 6 Dec 2005, 05:48 PM
Mesaj #50


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Eu sunt dispusa sa ajut cu bani, doar sa-mi spuneti cui sa-i dau. N-am rabdare sa citesc toate discutiile smile.gif
Mi se pare o idee buna ACSIS (in care am incredere), Parintele Tanase, dar eu de ceva timp ma gandesc la cei fara adapost si care nu sunt ajutati de nici o organizatie. Pentru ca imi dau seama ca ei chiar nu au nici un sprijin. Nu stiu insa cum s-ar pune in practica... unsure.gif Nu stiu daca as avea timp sa ma ocup.

Sa va arat de unde vine ideea asta.........

user posted image

"looking for light:
o sa va spun o poveste mai putin placuta despre acest domn respectabil din imagine (si o spun cat se poate de serios)...obisnuia sa stea in fata librariei de la cercul militar national din bucuresti si sa cerseasca...acolo dormea, acolo manca, invelit in niste foliii de plastic, iarna si vara...din cand in cand mai venea salvarea si il lua, probabil nu ca sa il ajute ci ca sa curete domeniul public...apoi intr-o primavara nu l-am mai vazut...a aparut din nou dupa o vreme, cu ambele picioare amputate, cel mai probabil degerate si cangrenate din cauza noptilor geroase dormite acolo..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 6 Dec 2005, 05:55 PM
Mesaj #51


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Spuneti si voi cine se ocupa cu stringerea lucrurilor/banilor, ca banuiesc ca nu toti cei care nu locuiesc in Bucuresti au timp sa ajunga acolo personal. Eu cel putin nu pot. So, ar fi bine sa se numeasca o persoana care poate fi contactata pt treaba asta. Multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Dec 2005, 05:55 PM
Mesaj #52


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Nico, e cam delicat subiectul. Ce ne relatezi tu e un caz rar. Marea majoritate a cersetorilor sunt nade pentru fraieri, scosi la cersit de clanuri mafiote. wink.gif Ca idee, acum 2 ani de zile, locul de pe trepte la Biserica Italiana de la Universitate costa 10.000 de para.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 6 Dec 2005, 06:19 PM
Mesaj #53


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Serios? hh.gif Parca nu pot sa cred...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 6 Dec 2005, 06:36 PM
Mesaj #54


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



mariusc2, de aia e important nu numai să dăm o suta-două din cānd īn cānd, ci şi să discutăm despre aceste lucruri

odată că afli de locuri sigure unde simţi că banul ajunge unde ai vrut, şi apoi, se mai duce vorba şi poate ajunge si la unii care au nevoie de un adăpost/ajutor, să alfe īncotro să se īndrepte. deşi, mulţi (oare ce procent?) dintre cei care cerşesc īn oraşe sunt tocmiţi sau chiar sunt "proprietatea" cuiva. un ciung sau un olog sunt adevărate comori...

ar trebui să ne vedem sāmbătă sau duminica la biserica Sf. Gheorghe, probabil că lucrurile pot fi lăsate acolo pānă luni

eu voi fi liber şi sāmbătă şi duminică după ora 12
pentru cine e din buc. şi vrea să mergă cu mine la Valea Plopului, sunt cca 110Km (după hartă) deci vreo 3h dus-īntors. am putea reveni pe lumină.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Dec 2005, 06:48 PM
Mesaj #55


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Ghost @ 6 Dec 2005, 05:55 PM)
So, ar fi bine sa se numeasca o persoana care poate fi contactata pt treaba asta. Multumesc.

Pai cine s-o numeasca? laugh.gif
Persoana respectiva trebuie sa se ofere, altfel nu vad nici o iesire.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Dec 2005, 08:56 PM
Mesaj #56


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Despre care biserica Sf Gheorghe este vorba ,Tear?Cea mare care se afla la km 0 sau cealalta ,mai mica,din spatele magazinului Cocor?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Dec 2005, 09:28 PM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



eu zic sa deschidem aici o lista publica cu cine si cit poate dona in bani(in medie 2-3 sute)..o parte din ei ma ofer sa cumpar rechizite si dulciuri pentru copii de la metro sau selgros ,o parte (daca sunt prea multi wink.gif )ii putem inmina parintelui Tanase personal la biserica.Banii ii puteti lasa la mine,la simon sau o a treia persoana din Bucuresti.Iar cu obiectele daca vreti le pot strange la mine pe balcon la firma cu conditia sa nu stea prea mult,nu de alta dar se pune prafu'.Pentru cine doreste adresa,tel...pm -ul va sta la dispozitie.


1.Michelle 500000


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 6 Dec 2005, 09:30 PM
Mesaj #58


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Foarte frumoasa initiativa voastra. Apropo de Valea Plopului, un prieten de la asociatia Pro Vita m-a rugat sa va indrept atentzia catre acest anuntz: Colecta cu ocazia sarbatorilor de iarna. Poate luati legatura cu ei.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 Dec 2005, 09:59 PM
Mesaj #59


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Michelle, e o data limita pana cand se pot da banii si obiectele? unsure.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Dec 2005, 10:02 PM
Mesaj #60


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



eu zic ca frumos ar fi sa reusim pina-n23 dec sa strangem banii...iar obiectele putem sa le strangem in 2 transe pina-n Craciun si pina in Anul Nou...mai vorbim si cu parintele


ma gandesc ca am putea face drumul chiar pe 24 ,in Ajun, sa ducem pachetelele luate cu bani...eu una daca ma straduiesc cred ca pot

Acest topic a fost editat de Michelle: 6 Dec 2005, 10:05 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 Dec 2005, 10:02 PM
Mesaj #61


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



E ok...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 7 Dec 2005, 12:10 AM
Mesaj #62


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Pot sa strang lucrurile sau jucariile de la cine se ofera pentru ca deja am dat sfoara in tzara printre prieteni sa sara cu ajutoarea si toate vor veni la mine, de bani nu le-am zis pentru ca ar fi sunat prea mult, dar le voi spune ca eu dau si daca se ofera sa dea si ei foarte bine. Cine are lucruri de trimis sau de dat sa ia legatura cu mine pe P.M. ii voi da toate amanuntele de care are nevoie si ne vom intalni sau whatever. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 7 Dec 2005, 08:27 AM
Mesaj #63


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Dragii mei, ma ofer sa strang tot ce dati. Acasa la mine sau la servici. Prima locatie se afla in Bucurestii Noi, a doua in Piata Victoriei. Care din voi doreste, ma poate secunda in orice actiune. Intra-adevar, ar fi bine sa finalizam pana pe 23 decembrie actiunea. Deci, stabilim data de 23 decembrie ca termen limita ? Astept raspunsurile voastre aici sau pe pm. E de preferat aici, ca sa stie lumea mersul. smile.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
indubitabil
mesaj 7 Dec 2005, 08:47 AM
Mesaj #64


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



Ma bucur ca am fost si eu contactata! Din pacate hainute si jucarii nu mai am. In vara asta am strans tot din casa si am dat sinistratilor. As vrea sa trimit bani cuiva. Nu pot fi in Bucuresti in nici intr-o luni, desi mi-as dori. Nici pe 23 nu pot participa pentru ca avem scoala si pe 23. Cui trimit banii?

2. 500.000
Anul trecut nu am participat la colecta hanului pentru ca nu am stiut cu cat sa contribui si sumele pe care puteam sa le daruiesc nu depaseau aceasta suma.
Va imbratisez cu drag si ma rog Domnului sa va sprijine sa duceti la bun sfarsit ce v-ati propus.


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 7 Dec 2005, 08:51 AM
Mesaj #65


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



indubitabil, ramai aproape, sa vedem ce se hotaraste. smile.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 7 Dec 2005, 09:09 AM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Eu stau cam prost cu timpul, dar pot sa colectez banii (dau contul pe PM celor interesati) si apoi merg cu Michelle si cine mai vrea la cumparaturi. 23 e cam pe muchie zic eu, haideti sa ne grabim putin. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce nebunie o sa fie sa cumperi ceva atunci... ca deja traficul e ingrozitor.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 7 Dec 2005, 09:18 AM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



desigur va fi nebunie cum zice Mara ...asa ca ar fi super daca am strange banii pina luni-marti 20 dec cind nici magazinele nu sunt chiar asa ticsite.Deci Mara daca vrei strangi tu banii si mergem impreuna pe 20 dimineata.Eu ma gandeam la Metro Baneasa ca e mai nou si poate gasim lucruri mai multe.mai ramine sa stabilim si ce luam...caiete,creioane,dulciuri ,sucuri....alte idei?


Deocamdata lista cu bani suna asa si am sa va rog sa o completati...

Tear
Michelle 500
indubitabil 500
Mara 500
nefertiti...
kitty+genicon...
Nico..
Ghost...
trustbyte...



Dragilor,contul Marei va sta la dispozitie!

Acest topic a fost editat de Michelle: 7 Dec 2005, 10:46 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 7 Dec 2005, 09:23 AM
Mesaj #68


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Mara, sa inteleg ca tu te oferi sa colectezi banii intr-un cont, nu ? Pe cei cash cine-i strange ? Si dupa aceea ce, cum si cand facem ? Exista pe undeva ceva suspiciuni, sau mi se pare ? Initiativa mea pentru asezamantul parintelui Tanase nu are nimic dubios in ea, va asigur. Nu am fost un membru prea activ al acestei comunitati virtuale, dar sufletul meu a fost aproape de ea, fara a se vedea acest lucru.
E adevarat ca e greu de organizat ceva de amploare, asa cum dorim aici. Am avut aceasta initiativa din tot sufletul si sunt dispusa sa duc pana la capat acest lucru.


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 7 Dec 2005, 09:29 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Scuze, si eu tot 500, am uitat sa spun. smile.gif

Michelle, e perfect Metro Baneasa! thumb_yello.gif

Tear, Michelle s-a oferit sa stranga banii cash sau cel putin eu asa am inteles. Cat despre suspiciuni, prefer sa cred ca nu sunt, pentru ca altfel nu are sens sa mai facem ceva, nu?

Acest topic a fost editat de Mara: 7 Dec 2005, 09:31 AM


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 7 Dec 2005, 09:34 AM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eu zic asa...daca vreti sau nu puteti sa-i puneti direct in contul dat de Mara...puteti aduce la mine cash si-i pun eu printr-un transfer....astfel tot ce va fi dat ...va aparea in extrasul de cont al Marei.Acuma ,pentru cei din strainatate ar trebui sa existe si un cont in euro...ma gandesc?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 12:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman