HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Psihologie

Va invitam la dezbateri pe teme diverse, avand in centrul lor Omul. Domeniu umanist complex, relativ greu de surprins in ecuatii sau teorii unice, psihologia va fi si un pretext pentru a discuta despre emotii, minte si suflet.

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Clubul Studentilor La Psihologie, Sfaturi, intrebari&raspunsuri 'n' stuff
Kitty
mesaj 23 Feb 2005, 08:33 PM
Mesaj #1


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Am inteles ca exista pe han cativa viitori psihologi, printre care si eu. Aici putem dezbate diverse subiecte sau putem pune la bataie diverse referate, cursuri.

M-am gandit ca ar fi o idee buna sa avem un colt al nostru...Un colt unde sunt bineveniti si cei care au nevoie de un sfat sau au de pus o intrebare si au incredere in sfatul si raspunsurile noastre.

In primul rand as vrea sa-si faca prezenta toti studentii la psihologie sau chiar psihologii pentru a-i trece in catalogul clubului tongue.gif Va multumesc pentru atentie!

Good luck! mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 23 Feb 2005, 09:53 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Eu prezenta! biggrin.gif
Puncte forte la psihologie... imi astept notele si apoi va anunt.
Puncte slabe... psihologie experimentala si statistica. Please someone, anyone, heeelp!!! (nu de alta dar am primit deja nota... 5 sad.gif )


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 23 Feb 2005, 11:39 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE (N.V. @ 23 Feb 2005, 09:53 PM)
(nu de alta dar am primit deja nota... 5 sad.gif )

Pai, atunci, de ce-ti mai faci griji? laugh.gif

Nu, nu sunt la psihologie, m-am bagat doar ca musca-n lapte tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Feb 2005, 11:39 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 24 Feb 2005, 12:40 AM
Mesaj #4


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mi se pare corect.. thumb_yello.gif Daca cei de la jurnalism au coltisorul lor, noi de ce nu l-am avea? tongue.gif

Si eu sunt studenta la Psiho (Timisoara). Nu stiu cat sunt de prezenta, dar de semestrul viitor sigur voi fi laugh.gif
De N.V. stiu ca e studenta in anul I la Cluj (sper sa nu gresesc.. hh.gif), Kitty tu unde esti? Si in ce an?

Acu' eu stau si ma intreb daca nu ar fi fost mai potrivit la "Invatamant" topicul asta.. hmm.gif Nu de alta dar am in cap o groaza de intrebari care pe forumul de Psihologie cred ca ar fi destul de offtopic biggrin.gif unsure.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 24 Feb 2005, 09:34 AM
Mesaj #5


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Sunt Studenta anul I la Sociologie-Psihologie Frecventa Redusa in Bucuresti...problema mea e ca am vrut sa atasez doua fisiere in Adobe reader, destul de lungi, care ar putea fi interesante. Despre Psihologie experimentala si Statistica Sociala, o lectura in plus ar ajuta-o pe N.V.

Am zis ca asta sa fie coltishorul nostru pentru ca putem raspunde si la intrebari despre psihologie, putem da sfaturi in cazul in care ni se cer tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 24 Feb 2005, 09:48 AM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Kitty, felicitari pentru initiativa ! smile.gif

N.V., Serenity, bun venit in club ! smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Feb 2005, 12:26 PM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
problema mea e ca am vrut sa atasez doua fisiere in Adobe reader, destul de lungi, care ar putea fi interesante

Trimite-mi-le pe email (mihai at hanuancutei punct com) si le atasez eu. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 24 Feb 2005, 07:42 PM
Mesaj #8


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Marti ajung in Focsani, unde ma voi c(g)aza la un hotel cu toata echipa mea. Suntem cateva echipe care s-au raspandit in toata tzara si trebuie sa gaseasca oameni ca sa raspunda la niste intrebari. Va fi o experienta misto. Intru si eu in atmosfera facultatii mele. Cazarea si drumul sunt platite de facultate. Avem 25 de chestionare fiecare pe care trebuie sa le completam in cate zile putem...maxim 7 zile...din focsani vom merge in comunele si orasele din jur. E o lista precisa. Vom trece si prin Vrancea...poate-i fac o vizita lui Rebel wub.gif Vom sta in Focsani cateva zile apoi vom merge in Braila si de aici in alte orase, comune din jur... Va voi povesti mai multe la intoarcere...eu de abia astept tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 24 Feb 2005, 11:50 PM
Mesaj #9


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Kitty, te invidiez wink.gif La noi nu am auzit sa se organizeze actiuni de genul asta nici macar in anii terminali sau in cadrul practicii de specialitate. Ne multumim cu teoria sad.gif Banuiesc ca nici voi nu faceti asta in cadrul practicii, nu?

Una peste alta, petrecere frumoasa, interesanta si utila tongue.gif Te asteptam inapoi cu vesti wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 25 Feb 2005, 12:39 AM
Mesaj #10


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



O sa facem si practica...dar asta e voluntariat tongue.gif Vesti mai noi o sa va dea Rebel din punctul lui de vedere...dupa blind date-ul nostru...daca il bateti bine la cap ca poate e timid si ii e rusine sa zici ca s-a speriat de mine initial pana s-a obisnuit cu prezenta mea rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 26 Feb 2005, 12:29 AM
Mesaj #11


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Daca exista "Clubul jurnalistilor" si "Clubul psihologilor"... e voie ca membrii din Clubul Jurnalistilor, sub acoperire (adica eu) sa vina sa boicoteze clubul vostru? Ma gandesc ca sunt cel mai potrivit avand in vedere ca stau chiar langa facultatea de psihologie... laugh.gif Asta asa, ca sa existe si ceva adrenalina... wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 26 Feb 2005, 01:14 AM
Mesaj #12


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



vrei sa faci chestia asta pe forum? si despre care facultate de psihologie vorbesti? ca-s mai multe wink.gif
si sa stii ca daca ne ajuta Mihai si ne va da voie sa atasam mai multe documente direct pe forum, te vor interesa si pe tine...
Pana atunci...doritorii de cursuri despre psihologie si Sociologie...imi pot da un PM cu ID-ul lor sau adresa de mail si incerc sa trimit pe cat de repede posibil documentele dorite... tongue.gif

p.s: Mamu Omidu...esti bine venit oricand si oriunde tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 26 Feb 2005, 03:11 AM
Mesaj #13


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



1. Da, vreau s-o fac pe forum! Vreau s-o fac oriunde laugh.gif
2. Facultatea de langa cea de drept
3. Bine-nteles ca ma vor interesa, trebuie sa imi cunosc cat mai bine adversarul
4. Mamu Omidu e binevenit oriunde si oricand, insa pentru voi, intentiile lui nu-s asa binevenite devil.gif

I'll be back! biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 26 Feb 2005, 03:19 AM
Mesaj #14


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Mai bine pastram topicul asta cat mai curat...Aici se vor face numai inscrieri si se vor dezbate probleme...Katerinka o facem la Poiana... mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 26 Feb 2005, 03:42 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Eu nu-s sudent la psihologie da-mi place cu ce se mananca chestia asta biggrin.gif
Ma pot inscrie si eu la voi? biggrin.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 26 Feb 2005, 04:32 PM
Mesaj #16


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Esti bine venit si asteptam cati mai multi participanti la cursurile noastre tongue.gif
Pana acum s-au inscris In Clubul studentilor la Psihologie (care beau doar apa plata cu lamaie rofl.gif ) :
- N.V. : studenta la Psihologie Anul I in Cluj ID (din cate tin minte biggrin.gif);
- Serenity : Studenta la Psihologie Anul I in Timisoara;
- Genicom: Student la Jurnalism, nu stiu anul, dar banuiesc ca in Bucuresti;
- YoyoMan: Student la Clubul studentilor la psihologie Anul I in Hanu' Ancutei thumb_yello.gif
- si io: Studenta La Sociologie-Psihologie Anul I in Bucuresti FR (frecventa redusa)- detin sintezele cursurilor mele pana in anul III plus niste teme interesante.
Pentru cei interesati, dupa cum am mai spus, sa-mi trimita PM cu adrese de mail sau ID-uri de YM.

Cursuri Anul I:
*Fundamentele Psihologiei (nu e prea interesant, e strict profesional, la asta am luat 5, desi nu am invatzat si stiam ca nu-l iau la cat am aberat si am bagat de la mine tongue.gif);
*Istorie Sociala;
*MTCS (Metode si tehnici de cercetare in Sociologie sau Metodologia Cercetarii Sociologice, daca intelegi ceva e bun pentru mai departe in cazul in care vei face vreo ancheta sociala);
*Sociologie Generala (Interesant, mult mai clar decat celelalte);
*Sociologia literaturii (am si cursul intreg si sinteza, am citit doar sinteza - il recomand);
*Sociologie economica (eu il fac in anul 2, dar e pt I zi si ID )
*Informatica (o sa fac in semestrul II, nu-mi dau inca cu parerea, n-am citit);
*Psihologia educationala (interesanta, dar n-am citit);
*Logica;
*Filozofie;
*Neuropsihologie-fac in Anul 2.

Cursuri Anul II:
*Antropologie sociala si culturala;
*Doctrine si institutii politice;
*Istoria psihologiei;
*Istoria sociologiei universale;
*Psihodiagnoza;
*Psihologie experimentala;
*Psihologie judiciara;
*Psihologie sociala;
*Sociologia deviantei;
*Statistica sociala.

Cursuri Anul III:
*Consiliere psihologica;
*Defectologie si logopedie;
*Filosofia istoriei;
*Istoria sociologie romanesti;
*Psihologia muncii;
*Psihologia varstelor;
*Psihologie medicala;
*Psihoterapie;
*Sociologia comunitatilor rurale si urbane;
*Sociologia culturii si a educatiei;
*Sociologia familiei;
*Sociologia populatiei;
*Sociologia relligiilor.

Teme (n-am citit nici una deci nu-mi pot da cu parerea):
*Comunicare;
*Negociere.

"Doar" atat am biggrin.gif... Si va multumesc pt participarea in acest Club!

Acest topic a fost editat de Kitty: 26 Feb 2005, 05:59 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 26 Feb 2005, 05:52 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Inafara de Clubul de Psihologie de la Han mai sunt si student la Sociologie - ca asta nu zisei biggrin.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 26 Feb 2005, 05:55 PM
Mesaj #18


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



asa...vezi ca stii? biggrin.gif Da' in ce an? rolleyes.gif Ai nevoie de vreun curs? pm me... tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 Feb 2005, 11:27 PM
Mesaj #19


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Am primit de la Kitty urmatoarele fisiere, pe care a dorit sa le ataseze aici:

Psihologie Experimentala (format pdf, 292 kb)

Statistica Sociala (format pdf, 215 kb)

smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 26 Feb 2005, 11:33 PM
Mesaj #20


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



QUOTE (Mihai @ 26 Feb 2005, 11:27 PM)
Am primit de la Kitty urmatoarele fisiere, pe care a dorit sa le ataseze aici:
smile.gif

Mercic mult de tot...in cazul in care mai sunt cereri, voi avea grija sa nu-ti mai bati si tu capul...le voi trimite prin mail celor interesati mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 27 Feb 2005, 01:13 AM
Mesaj #21


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Nici o problema, mi le poti trimite, scuze de intarziere... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 27 Feb 2005, 08:48 PM
Mesaj #22


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



Ma bag si eu tongue.gif, sunt student la Facultatea de Socilogie-Psihologie , la Fundamente am luat 6 sunt mai bun ca tine tongue.gif tongue.gif.La fundamente iti recomand manualul e mult mai complet , ca sa va faceti o idee , din 600 de pagini adica 2 volume s-a facut o sinteza de 40 de pagini , cam subtirica si cam lipisita de informatie sinteaza aceea smile.gif .A si inca ceva ce era sa uit cursul la neoropsihologie este mult mai complex si mai "profesional" decat cel de fundamente tongue.gif, da am avut noroc cu un prof super tare tongue.gif.


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 27 Feb 2005, 09:10 PM
Mesaj #23


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Tu faci cu Golu...asa-i? si esti la Spiru in Bucuresti...ce faza...eu n-am inteles nimic din manualul lu' Golu... tongue.gif...dupa parerea mea nu e structurat ca lumea...mi-au placut cursurile de Sociologie generala si a literaturii...atat... hh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 28 Feb 2005, 01:13 AM
Mesaj #24


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



Da cu Golu, de ce tu faci cu altcineva? sa stii ca am inteles in mare cu ce se mananca ce a scris el pe acolo , insa au mai ramas cateva chestiuni neclare.


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 15 Mar 2005, 08:43 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Psihologi din toate colturile Hanului, uniti-va... intru a mea ajutorare.
Declar razboi psihologiei experimentale si am nevoie de ajutorul vostru pentru a o ingenunchia. 'Dusmanul' a venit in forta sub forma analizei de varianta ANOVA si are ca aliati prelucrarile Post hoc Scheffe si Bonferoni-Dunn. 'Dupa lupte seculare au durat'... 10 zile (si nu 30 de ani ca in cazul lui Catavencu) am reusit victorii mici asupra Anova si testului Schefee, dar testul Bonferoni-Dunn are arme necunoscutre pentru fortele armate neuronale pe care le posed.

Care este formula testului Bonferoni-Dunn?
Care sunt conditiile in care se aplica testul Bonferoni-Dunn?
Cum se modifica valoarea erorii alpha?
Cand are testul Bonferoni-Dunn rezultate semnificative si cand nesemnificative?

Faceti-va mila de bietii mei neuroni si nu-i lasati sa piara toti, lipsiti de mielina. Sa ne unim neuron cu neuron cu neuron... si sa salvam lumea de 'inamici'.




--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mothman
mesaj 15 Mar 2005, 09:46 PM
Mesaj #26


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



Salutare!

Ma alaturi si io clubului vostru, intrucat sunt si io una bucata student la psihologie. An I, cum vad ca sunt si restul
Acestea fiind zise, va solicit si io ajutorul intr-o mica problema. Am de facut pentru "fundamentele psihologiei" un referat despre "mutatii in psihologia gandirii". Problema e ca profu' nu s-a aratat prea dornic sa-mi spuna despre ce e vorba si nici nu mi-a indicat vreo bibliografie.

Vreau sa stiu si io ce va spune voua acest titlu, pentru ca, efectiv, nu stiu ce vrea de la mine si nici unde sa caut. Este pentru prima oara cand aud de "psihologia gandirii".
E vorba de gandire in sine, ca si proces psihic si despre mutatiile privind teoria despre gandire, sau sa fie vorba de cazurile patologice, unde gandirea e alterata (mutatii)? Parca vad ca in carti de psihiatrie tre' sa caut.

Ceva idei?

Thanx !


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexia26
mesaj 17 Mar 2005, 12:53 PM
Mesaj #27


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 16 March 05
Forumist Nr.: 5.942



Buna Kitty, eu sunt mai noua pe acest forum. wink.gif As vrea daca potzi sa ma ajutzi cu niste informatii.Am citit aici ca esti la psihologie, cu frecventa redusa biggrin.gif , as vrea sa stiu mai multe despre asta pentru ca intentionez anul acesta sa dau si eu examen la psihologie smile.gif , pentru ca sunt din Ploiesti imi este mai dificil sa ajung la facultate sa ma interesez ( desi pana la urma va trebui sa ajung si acolo) biggrin.gif .Ma intereseaza detalii despre programa de admitere si daca mai sunt locuri la frecventa redusa. Iti raman datoare wink.gif spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 18 Mar 2005, 01:21 AM
Mesaj #28


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Salut! alexia...de obicei sunt locuri pentru toti la facultatea mea...este particulara si am impresia ca primeste cam pe oricine...nu am dat admitere io...am fost doar la un interviu...tre' sa ai foaia matricola cu ceva note mari...sa ai nota la bac peste 7.00 si sa nu fi suferit de vreo depresie in ultimul timp...so...daca dai la particulara sa nu-ti faci probleme...te sfatuiesc sa dai la ID nu la FR, la FR se fac 5 ani si nu prea renteaza, iar la ID teoretic trebuie sa te duci o saptamana pe luna la scoala, la FR o saptamana pe semestru...in general nu prea sunt seminariile obligatorii, deci poti incerca si la zi...dar daca inveti acasa la examene esti spoton.gif
Mult succes...si te astept in Buc hug.gif

Acest topic a fost editat de Kitty: 18 Mar 2005, 01:27 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 25 Mar 2005, 05:49 PM
Mesaj #29


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Uite ca mi-a venit si mie randul sa apelez la ajutorul vostru.. tongue.gif Am la Neuro de facut doua referate: unul despre psihologia & patologia limbajului si celalalt despre p&p comportamentului. Partea de structuri nervoase, etc. nu e o problema.. am vreo doua carti de unde pot lua, problema e cu patologia.. nu se prea gasesc materiale despre asta. Poate cineva sa ajute un copil amarat sa-si ia aia 50 de sutimi si, eventual, sa nu pice vreun examen din cauza lor.. ? laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 26 Mar 2005, 02:46 AM
Mesaj #30


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Dragilor,
Eu iau semestrul asta statistica. hh.gif De fapt cursul se numeste "Basic Statistics" si, din cate am vazut, e acelasi lucru cu "Statistica Sociala" pe care o luati voi. Daca aveti nevoie de ceva ajutor, am sa fac tot posibilul sa il ofer.
Pot sa ma confesez? unsure.gif Urasc cursul asta dar e obligatoriu... mad.gif

PS: Si voi lucrati cu calculator pentru cursul asta?

mwah1.gif

@Serenity
Daca ai nevoie de mai multe surse, da-mi un PM sau un YM tongue.gif si o sa iti fac rost de ceva. Am acces la questia.com... E o bijuterie website-uletu' asta. wink.gif

Acest topic a fost editat de Jazz: 26 Mar 2005, 02:48 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 8 May 2005, 12:56 PM
Mesaj #31


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Hellou!!! Se aude ecoul asa e de pusti!
Oricum...de data asta vin eu cu probleme!

Dragilor, Cateva Capitole de Logica in limba engleza...trebuie sa le traduc si sa predau proiectul...chiar vreau sa scap cu 9 la asta...examenul va fi cam greutz si nu stiu daca mai fac fata si la asta sad.gif

Si a doua la mana...trebuie sa fac un proiect la Informatica...Un chestionar cu 5 intrebari inchise plus tabel cu cine cati au raspuns ce plus un grafic cu procentajul sad.gif Imi trebuie o tema inteligenta (El a dau exemplu: studiu al fumatorilor) Acum nu stiu despre ce sa fac hh.gif Asta e mai mult pe partea sociologica, dar subiectul poate fi ORICARE sad.gif

Partea buna a lucrurilor este ca: datorita faptului ca am fost la Focsani, Buza, Galati si Braila sa fac chestionarele alea eu si cei care am fost, am scapat de practica din vara tongue.gif Ceea ce insemna o saptaman prin vreun spital de nebuni sau de copii cu probleme...Pt ca asta chiar ma atrage s-ar putea sa VREAU si sa ma inscriu si la practica asta!

Ehe....vine sesiunea...Bafta Pisihologilor hug.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 8 May 2005, 02:21 PM
Mesaj #32


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Salut Kitty,
A trebuit sa lucrez si eu la un proiect, ceva asemanator cu ce ai tu de facut dar nu pentru informatica. Am ales ca tema "beauty and body image in the media" dar uite aci neste teme foarte "inspirante" wink.gif :
-The effect of "thin ideal" television commercials on body dissatisfaction during early adolescence
-Association of the thin body ideal, ambivalent sexism, and self-esteem with body acceptance and the preferred body size of college women
-Adolescent self-esteem and gender: exploring relations to sexual harassment, body image, media influence, and emotional expression

Bafta la examene! smile.gif

Acest topic a fost editat de Jazz: 8 May 2005, 02:35 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 8 May 2005, 07:29 PM
Mesaj #33


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



sad.gif Si eu tre' sa fac acelasi proiect , nu am fost la nici un laborator dar pana la urma sper sa ma descur .La logica ,noroc cu seminariile unde ne mai da exemple unde se aplica teoria si am mai inteles si noi ceva pe acolo smile.gif


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 12 May 2005, 10:28 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



QUOTE (Kitty @ 8 May 2005, 01:56 PM)

Ehe....vine sesiunea...Bafta Pisihologilor hug.gif

hh.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Predatoru
mesaj 5 Jun 2005, 11:10 AM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 890
Inscris: 5 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.372



da..care e treaba? care e taxa de inscriere?
eu am de gand sa intru in club cand dau la psiho!!!
muhahaah!!!! devil.gif
da chir mai, astia care sunteti in tema...cum se intra anu asta la Ioan Cuza din Iasi? la psiho, vreau sa zic...ca cica e doar concurs de dosare???
daca e pe asa, dezamagire totala...
si care e treaba cu cazarea la camin? am auzit ca pustii de anu 1 nu prea mai au loc pe acolo...


--------------------
[ Cad in notiunea de genunchi
si ma rog de voi
nu ma lasati singur si prada ...]

My DeviantArt Gallery
My ElfWood Gallery
My Hi5 Profile
My 360 Blog
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 March 2024 - 08:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman