HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> O Noua Propunere Indecenta ?, A la BDL
dascalita
mesaj 19 Dec 2005, 08:14 PM
Mesaj #176


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ati facut o treaba excelenta si v-ati si distrat!Regret ca nu am cum sa ajung sa va cunosc!Nici copilul din mine n-a pierit... ohmy.gif la voi nu se pune problema!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 19 Dec 2005, 09:59 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



hug.gif Dasca!

Dar cred ca pentru treaba excelenta sunt "di vina" toti cei care au contribuit si sunt pe cale sa contribuie cu orice banut, hainuta, jucarie. smile.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 20 Dec 2005, 08:49 AM
Mesaj #178


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Draga ducoro, prin urmarirea topicului de la inceput se deduce cu usurinta suma, care este totusi in continua schimbare, adunata de sufletistii acestui loc virtual numit Hanu' Ancutei. Si tot asa se deduce cu usurinta asezamantul ce face obiectul acestui act de caritate. smile.gif Si tot asa se poate afla contributia fiecarui sufletist de-aici, draga Sorin. smile.gif Este pacat sa vorbim, ignorand datele problemei. smile.gif Si este pacat sa aruncam asupra acestui gest atat de frumos umbra indoielii nejustificat. smile.gif
Deci, banii s-au strans pentru caminul de copii infiintat de parintele Nicolae Tanase la Valea Plopului, undeva in judetul Prahova. Acest camin cuprinde inclusiv copii si tineri cu grave disabilitati sad.gif , precum si copii abandonati sau alungati din orfelinate dupa implinirea varstei de 18 ani sad.gif
Doar urmand link-urile atasate de Mihai, undeva pe-aici, s-ar afla mai multe amanunte despre acest asezamant de catre cei circumspecti. smile.gif
Daca fiecare membru al acestui Han ar contribui cu 10.000 lei vechi si tot ar fi ceva. Pana la urma, nu conteaza cantitatea, ci gestul, oameni buni ! smile.gif
Cu gandul la sarbatorile care se apropie si la copiii care vor avea putin mai multa bucurie in acest sfarsit de an, multumita inimosilor de la Han, haideti sa incercam sa fim mai buni ! smile.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Dec 2005, 08:49 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
John B
mesaj 20 Dec 2005, 09:12 AM
Mesaj #179


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Imi permit sa completez aici faptul ca daca cineva din provincie s-a simtit lezat de faptul ca banii au fost stransi in Bucuresti, putea lua pe cont propriu o initiativa similara pe plan local si sa utilizeze fondurile sau ajutoarele acolo unde considera ca este cea mai mare nevoie de ele.
Avand in vedere ca s-a stiut din discutiile pe acest topic unde se vor duce ajutoarele, iar mobilizarea s-a facut pentru acel asezamant, nu cred ca alt gen de comentarii isi au rostul.
Iar faptul ca fetele au cheltuit timp si bani pentru a duce la bun sfarsit aceasta initiativa, merita toata lauda noastra.



--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 20 Dec 2005, 09:32 AM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



O draga anonima a virat 100 RON! flowers.gif flowers.gif flowers.gif

Si cum anonimii sunt la moda anul asta ( tongue.gif ) si zau ca nu va inteleg, pentru ca gestul vostru este atat de frumos, mai anuntam un anonim cu suma de 50 RON ! Multe multumiri! flowers.gif

Acest topic a fost editat de Mara: 20 Dec 2005, 09:35 AM


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 20 Dec 2005, 09:33 AM
Mesaj #181


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Nu-i intelegem, dar ce mult ii iubim pe acesti anonimi ! smile.gif

Acest topic a fost editat de Tear: 20 Dec 2005, 09:34 AM


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 20 Dec 2005, 09:34 AM
Mesaj #182


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Mereu i-am admirat pe cei care pun suflet in astfel de actiuni si au toata stima si lauda mea.
Pacat ca s-a ajuns la astfel de reprosuri.Pai in Romania exista la tot coltul un loc unde ar fi nevoie de astfel de actiuni caritabile dar cum Dumnezeu sa se imparta din putin la o imensitate ?
Daca ati sti cate lucruri s-au strans pe aici pentru Romania v-ati rusina ca din cei de acasa sunt destui care nu se gandesc la cel de langa ei dar care mai arunca si cu vorba.
Cum zice si Tear , haideti sa incercam sa fim mai buni , mai toleranti , voi cei de acolo si noi cei de prin alte parti de lume.

Iar pentru tine Nefe prefer sa citez o clasica spoton.gif de pe Han : daca de fiecare data cand se leaga de mine careva dau bir cu fugitii inseamna ca i-am facut pe plac.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 20 Dec 2005, 10:41 AM
Mesaj #183


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



QUOTE (ducoro @ 19 Dec 2005, 10:59 PM)
Apropo v-ati gindit ca in alte orase din tara sunt diferite spitale in care copii cu afectiuni grave, din punct de vedere medical,  ar avea nevoie de aceste ajutoare?!? sad.gif  mad.gif  sad.gif

deşi scopul în care a fost expusă nu pare prea sănătos, avem aici o problemă destul de spinoasă. posibil să nu fie locul potrivit pentru asemenea polemici, dar simt nevoia să spun ceva.

a face un gest de ajutor este incredibil de greu. orice ai face rămâi cu îndoiala că n-ai făcut ce trebuie. poate efortul tău bine intenţionat a produs o altă suferinţă în altă parte. uneori simţi că în loc să înveţi pe cineva să pescuiască îi dai chiar peştele care îl condamnă la sărăcie. alteori gândeşti că ar fi trebuit să-i dai altcuiva. câţi oameni mor de foame în lume... copiii de la valea plopului sunt boieri pe lângă aceia...

la un punct, să te desprinzi de banul tău e de fapt partea mai simplă. te roade îndoiala, deznădejdea că de fapt nu se poate face nimic în realitate, că toate eforturile sunt în zadar.

eu aş zice că soluţia este să nu faci gestul din slăbiciune. să-l faci cu fermitate, să-ti asumi consecinţele. întotdeauna undeva e o suferinţă şi undeva e o fericire. efortul tău este să înclini balanţa spre cea din urmă. ai reuşit s-o înclini puţin? e nemaipomenit. e un succes! n-ai reuşit? mai încearcă!

Acest topic a fost editat de aburelius: 20 Dec 2005, 11:12 AM


--------------------
CONVENŢIA >>> un joc special!
* lejer dar nu plicticos
** naiv dar nu stupid
*** firesc dar nu banal
**** este jocul care te aduce la viaţă
user posted image Maniaci ai jocurilor, uniţi-vă! user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 21 Dec 2005, 02:01 PM
Mesaj #184


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Am primit de la mogaldeata o sacosa mare cu hainute pentru copii ! thumb_yello.gif Multumim ! flowers.gif
Ieri am vorbit cu parintele Tanase, care a spus ca ne asteapta sambata, iar pentru hainute, va veni dansul sau va trimite un om sa le ia de la mine cand va repara masina (dubita alba). Pana atunci, stau foarte bine in garajul meu. Important e sa primeasca acum ce au cumparat fetele. smile.gif

Acest topic a fost editat de Tear: 21 Dec 2005, 02:02 PM


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 21 Dec 2005, 05:12 PM
Mesaj #185


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Multe multumiri Thelmei, care a virat 50 RON! flowers.gif flowers.gif flowers.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 22 Dec 2005, 10:05 AM
Mesaj #186


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Dragi forumisti!

Plecarea la Valea Plopului cu ajutoarele stranse de noi se va face sambata dimineata 24 dec in jurul orei 9 am.Suntem 2 masini si cu ajutorul lui Dumnezeu speram sa ajungem bine, adica sa nu raminem inzapeziti pe undeva la munte. tongue.gif Daca vreunul dintre voi ne mai poate ajuta in sensul ca poate veni cu masina personala alaturi de mine si aburelius ar fi de real ajutor pentru ca alimentele stranse sunt destul de voluminoase si grele. De asemeni asteptam voluntari si la incarcat wink.gif
Speram sa ducem la bun sfarsit misiunea aceasta si sa puteti vedea ,in fotografii,fetele luminoase ale acestor copii!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 22 Dec 2005, 10:05 AM
Mesaj #187


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Dragele noastre fete, Felina, Oiskinella si The cook ne-au virat 180 RON! mwah1.gif flowers.gif

O draga anonima ne-a trimis 20 RON! flowers.gif flowers.gif flowers.gif

Si inca o draga anonima a virat 200 RON! flowers.gif flowers.gif flowers.gif

Deci avem 700 RON in momentul acesta. Noi ne-am gandit sa dam acesti bani parintelui Tanase, pentru ca suntem convinse ca domnia sa le va da o destinatie mult mai buna. Sper ca toata lumea sa fie de acord. smile.gif

Inca o data, va multumim tuturor pentru contributie si pentru sprijin si declaram colectarea inchisa!

Acest topic a fost editat de Mara: 22 Dec 2005, 04:36 PM


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 22 Dec 2005, 11:02 AM
Mesaj #188


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



Să fie-ntr-un ceas cu cuc! smile.gif
Aş prefera să plecăm pe la 10.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 22 Dec 2005, 11:11 AM
Mesaj #189


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Itinerar pentru a merge la Valea Plopului :

Bucuresti Nord -> Ploiesti Sud (60 km - E60)
-> Vălenii de Munte (30 km - 1A)
-> Nucsoara de Jos (13 km) -> la dreapta
-> Valea Plopului et Valea Screzii (7 km)


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 22 Dec 2005, 11:31 AM
Mesaj #190


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Multe multumiri celor ce au sacrificat din timpul lor pentru aceasta cauza! wub.gif
Minunat ce s-a realizat pana acum!

Aburelius, foarte frumos ai spus ca cel mai usor gest este cel de a te desprinde de o suma de bani in toata aceasta poveste.

Carcotasilor care au tulburat acest topic nu le spun decat rusinica!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 22 Dec 2005, 01:10 PM
Mesaj #191


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



da,aburelius...la 10 e bine!ai uns masina?pus lanturile? tongue.gif

Acest topic a fost editat de Michelle: 22 Dec 2005, 01:11 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IoanV
mesaj 22 Dec 2005, 02:37 PM
Mesaj #192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



Asa, mai de departe, succes celor care se avinta pt. finalizarea actiunii! Tot respectul!
Felicitari celor care din ceea ce au primit au gasit de cuviinta sa dea si altora mai putin fericiti.

Intelegeti-i si pe anonimi, nu trebuie neaparat sa stie stinga ce face dreapta.


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 23 Dec 2005, 04:26 PM
Mesaj #193


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Sa intelegem ca tu esti unul dintre ei ? wink.gif tongue.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 23 Dec 2005, 08:09 PM
Mesaj #194


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Tear, de ce esti indiscreta? laugh.gif

Imi pare tare rau ca nu pot maine sa merg la copii, dar o sa o stresez pe Michelle cu telefoanele, mai infasor o sarma, o mai sun putin si tot asa... Aveti grija pe drum, mergeti incet, sa luati apa, mancare si paturi la voi, lanturi la masini... si te sun daca mai imi vine vreo idee! ohyeah.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 23 Dec 2005, 08:59 PM
Mesaj #195


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Bre,eu acum transez si bag la pungi o juma de porc si sunt deja super-stresata...asa ca maine nu stiu cum o sa mai fiu ,probabil in soc post-traumatic tongue.gif
Lanturi avem si sa ne legam cu ele,eu totusi as prefera sa fie soare sa gasim drumul altfel cautam frimiturile de la Hansel si Gretel


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 24 Dec 2005, 01:24 AM
Mesaj #196


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Multa bafta celor care pleaca...le doresc sa se intoarca cu fericirea copiilor in sufletele lor ca sa ne-o impartaseasca si nou! Tare mult as vrea sa ma umplu si eu cu zambete, dar i-am promis mamei c-o ajut la cratenie 'n' stuff si e FOARTE mult, ca am fost o puturoasa pana acum sad.gif Tre' sa fac bradu, tre' sa ma gandesc la un cadou, cat de mic, pentru fratele meu si sa ma si duc sa-l cumpar. Insa, sunt sigura, ca nu este nevoie si de mine acolo, poate eu as avea nevoie de ei sorry.gif
Soare cat cuprinde!!! hug.gif mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 24 Dec 2005, 12:25 PM
Mesaj #197


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Bafta multa dragilor si vreme frumoasa! love.gif


Edit: tocmai am vorbit cu Michelle, e in masina cu aburelius si, dupa o mica ratacire, chiar pe drumul cel bun, la douazeci de minute de destinatie. Si in plus a dat si soarele! Asadar dragilor, Michelle va anunta sa nu va faceti griji. biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Felina: 24 Dec 2005, 12:36 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Dec 2005, 09:38 PM
Mesaj #198


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Dragilor,ne-am intors!

A fost o experienta absolut ravasitoare.Cumintenia si dragalasenia copiilor,modestia si simplitatea oamenilor ,putini de altfel,care au grija de ei dar mai cu seama acest preot cu suflet mare si cu o personalitate cu totul si cu totul speciala ,parintele Tanase care nu ne-a lasat sa plecam pina nu ne-a asezat la masa si a stat pe indelete de vorba cu noi pe mine una m-au impresionat teribil.Mi-e teama ca vorbele mele nu sunt indeajuns ,ca pozele nu sunt suficient de sugestive pentru a zugravi ce minune Dumnezeiasca se intampla la Valea Plopului si Valea Strezii.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Dec 2005, 10:00 PM
Mesaj #199


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Va promit un mini-jurnal cu aceasta experienta frumoasa pe care am trait-o toti 4 -eu+ sotul,aburelius si prietena lui.Barem ei cu siguranta n-o vor uita caci parintele a facut ce-a facut si i-a pus sa decida ca la anu' se vor cununa si mai avea nitel si ne monta si pe noi nasi rofl.gif Ce nu prea a inteles parintele este cum e cu aceasta comunitate virtuala si ca noi ne-am cunoscut doar datorita lui si de-abia acum...dar cum spunea si dansul...nimic nu e intamplator pe lumea asta rolleyes.gif

Si inainte de a incepe istorisirea si a pune cele citeva poze din telefoanele noastre,cele mai bune au fost facute si vor fi prelucrate chiar de aburelius, tin sa aduc multumiri speciale la 3 persoane e pe acest forum fara ajutorul carora nimic nu s-ar mai fi povestit jamie.gif

Tear fara de care in viata mea poate nu l-as fi cunoscut pe acest preot minunat care este parintele Tanase...al carei nume dansul il asociaza cu cuvantul"ferestre"
mwah1.gif
Mara care s-a ocupat de colecta,liste si cumparaturi, mai mult decit oricine,mwah1.gif
si aburelius care si-a pus masina la bataie,masina fara de care nu am fi putut cara atat de multe alimente pe cit am cumparat. mwah1.gif

Acest topic a fost editat de Michelle: 25 Dec 2005, 07:31 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 24 Dec 2005, 10:02 PM
Mesaj #200


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Felicitari din partea mea si a lu' mami meu! Ati fost la inaltime si va multumim ca ne-ati dus "mesajele" copiilor. Din cate am vazut, jucarii de plus au sorry.gif Sper ca si ale noastre i-au facut sa zambeasca macar putin tongue.gif Ma bucur ca totul a iesit bine si ca voi ati ajuns cu bine si ca oamenii de acolo merita toate astea. hug.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 24 Dec 2005, 10:14 PM
Mesaj #201


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



user posted image

user posted image

user posted image

mai multe poze:
http://www.image-group.ro/valea_plopului/

foarte pe scurt, a fost minunat. zona e superbă, copiii sunt frumoşi şi zdraveni


--------------------
CONVENŢIA >>> un joc special!
* lejer dar nu plicticos
** naiv dar nu stupid
*** firesc dar nu banal
**** este jocul care te aduce la viaţă
user posted image Maniaci ai jocurilor, uniţi-vă! user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 24 Dec 2005, 10:23 PM
Mesaj #202


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Mi-au dat lacrimile privind pozele si parca acesta este unul dintre cele mai frumoase Craciunuri! Michelle si aburelius, va multumesc cred in numele tuturor pentru ce ati facut azi si asteptam mai multe impresii. hug.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 24 Dec 2005, 10:52 PM
Mesaj #203


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



A sosit o scrisoare pe adresa Hanului:

Dragi hangii,
Spiridusii mei mi-au dat o lista, cu toate faptele voastre bune de anul acesta.
Sa stiti ca inima mea canta de bucurie. Toti de la Polul Nord credem ca sunteti minunati!
Daca ma zariti prin oras zilele acestea faceti-mi cu mana, pentru ca mi-ar placea sa va salut si sa va imbratisez!
Anul acesta am si un cadou foarte special pentru voi; nu spun ce, e o surpriza! Va spun unde il gasiti: in sufletele voastre.
Craciun fericit!
Cu drag,
Mosu'

user posted image

Acest topic a fost editat de denise: 24 Dec 2005, 10:53 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 25 Dec 2005, 09:27 AM
Mesaj #204


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Este extraordinar ce ati reusit sa faceti, Michelle si aburelius !! wub.gif Va multumesc din tot sufletul ! Voua si tuturor celorlalti : Mara, Kitty, Genicon si tuturor anonimilor ce au facut posibila aceasta actiune de suflet ! wub.gif
Intr-adevar, parintele Tanase este un om deosebit, un inger pentru copiii napastuiti. smile.gif Si, da, are dreptate, nimic nu e intamplator... smile.gif
Fie ca spiritul Craciunului sa ne aduca Lumina in suflet si sa nu uitam niciodata de semenii nostri ! smile.gif

P.S
Parca e mai implinit parintele de cand l-am vazut ultima oara... tongue.gif

Acest topic a fost editat de Tear: 25 Dec 2005, 05:17 PM


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Dec 2005, 11:35 PM
Mesaj #205


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Bravo fetelor..... mwah1.gif
Si multumiri tuturor celor care s-au implicat ..... thumb_yello.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Belphegor
mesaj 25 Dec 2005, 11:56 PM
Mesaj #206


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 13 October 05
Din: Al noualea cerc
Forumist Nr.: 7.096



Blonda care tine plodul in brate e cea mai buna...


--------------------
Make war against peace and fight for the sake of war itself. For only in the heat of battle the wolves will be separated from the sheep. In times of peace only parasites flourish.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 26 Dec 2005, 12:40 AM
Mesaj #207


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Si tu esti idiotul hanului....si esti cel mai bun....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 26 Dec 2005, 08:49 AM
Mesaj #208


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (Belphegor @ 25 Dec 2005, 11:56 PM)
Blonda care tine plodul in brate e cea mai buna...

Ar fi putin spus ca esti cretin sau handicapat mintal... Du-te si cauta-te, idiotule. Aici nu ai ce cauta.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aburelius
mesaj 26 Dec 2005, 06:45 PM
Mesaj #209


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 174
Inscris: 26 September 05
Forumist Nr.: 7.015



ce răi sunteţi. omul a făcut un compliment


--------------------
CONVENŢIA >>> un joc special!
* lejer dar nu plicticos
** naiv dar nu stupid
*** firesc dar nu banal
**** este jocul care te aduce la viaţă
user posted image Maniaci ai jocurilor, uniţi-vă! user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 26 Dec 2005, 07:13 PM
Mesaj #210


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (Belphegor @ 25 Dec 2005, 04:56 PM)
Blonda care tine plodul in brate e cea mai buna...

In contextul topicului, care e complimentul? Si mai ales ca pe undeva spune ca mai pune 15 000 si o are nature?
Poate sint eu mai de moda veche, dar pt mine nu suna deloc a compliment....suna mai degraba a vrajeala ieftina....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 11:39 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman