HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

18 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dinamo Bucureşti, "cainii roşii" din Stefan cel Mare
Superunknown
mesaj 24 Jan 2006, 01:19 AM
Mesaj #141


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Moţi e cam singurul fundaş care "are faţă" de Dinamo. Restul sīnt de umplutură. De fapt, soluţia pentru ca Dinamo să aibă un cuplu solid de fundaşi ar fi Moţi - (Galamaz+R. Stefan+Goian). Oricum, bine că am scăpat de Daouda, era o ruşine pentru noi. wink.gif


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 2 Feb 2006, 09:28 PM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Rapid este cea mai bine clasată formaţie romānească īn ierarhia celor mai puternice cluburi din lume īn ianuarie 2006, dată publicităţii, azi, de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS), clasīndu-se pe locul 41, cu 166 de puncte.

Rapid ocupă acelaşi loc ca şi īn decembrie 2005. Echipa lui lucescu se află la egalitate cu echipele Cruzeiro Belo Horizonte şi Palermo.

Steaua are 155 puncte şi ocupă locul 53, la fel ca şi īn decembrie 2005, fiind la egalitate cu formaţia Sampdoria Genova, fosta sa adversară din grupele Cupei UEFA.

Dinamo Bucureşti ocupă locul 116 la egalitate cu formaţiile CD Olimpia Tegucigalpa (Honduras) şi Blackburn Rovers.

www.gsp.ro


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ovidiu_
mesaj 5 Feb 2006, 06:12 PM
Mesaj #143


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 1 February 06
Din: Suceava
Forumist Nr.: 7.773



vad ca posturile cu si despre fotbal..si in special DINAMO BUCURESTI s'au cam domolit..sau ati intrat si voi in pauza competitionala?smile.gif..sunt nou pe aici si sper sa nu va deranjeze intrarea mea brusca aici..insa ca fan declarat si infocat al echipei DINAMO,mai ales ca topicul la asta se si refera, m'a impins sa "ma bag si eu" cu cateva comentarii..
in primul rand am si eu marea nedumerire legata de suporteri care exact cum s'a spus..ori tin cu dinamo,ori sunt impotriva ei..deocamdata fiind pauza competitionala la stiri nu auzi decat aceleasi lucruri..astept cu nerabdare returul cu o echipa DINAMO mai puternica..pana atunci..trebuie sa ma multumesc cu evolutia celorlalte doua competitoare care speram sa mai scoata un pic fotbalul romanesc din anonimat..
si inca ceva:am citit undeva pe forumul asta de slabiciunile echipei DINAMO..apararea..perfect adevarat...insa pe laga asta mie mi se pare ca DINAMO ar avea nevoie si de un portar adevarat..Gaev mi se pare extrem de nesigur si cam lipsit de reactie cateodata,iar "Babicu" face cateodata gafe monumentale..gen cea din meciul de pregatire cu CS Otopeni sau in campionat cu Cfr Cluj(4-1)...dar pana una alta sa privim spre mai bine.. : thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Feb 2006, 06:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 7 Feb 2006, 01:10 PM
Mesaj #144


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Lasă că vine nea Giovanni şi mai bagă o declaraţie-şoc, o īnjurătură, o măslină ceva.

Cum a fost şi ieri. Lasă că s-a īnjurat cu comisia de disciplină, dar pe urmă a şi declarat că Dinamo o să facă 44 de puncte īn acest retur de campionat şi o să cīştige titlul - ca să contrabalanseze cele 41 de puncte pe care şi le propune Timişoara.

Stau şi mă īntreb cum o să facem alea 44 de puncte?!? cu 15 victorii din 15 meciuri ... sau cu 14 victorii şi-un egal īn 15 meciuri? rolleyes.gif

Acuma, eu chiar sper că declaraţia a fost făcută la mişto, şi nu e o simplă neghiobie ... ohyeah.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 7 Feb 2006, 03:14 PM
Mesaj #145


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
Stau şi mă īntreb cum o să facem alea 44 de puncte?!? cu 15 victorii din 15 meciuri ... sau cu 14 victorii şi-un egal īn 15 meciuri?

Nici una nici alta: cu paişpe victorii şi două egaluri īn... cinşpe meciuri laugh.gif
Cred că cine a pariat că nu există idiot mai mare ca Gigi Becali tocmai a pierdut. Exista! E "Giovanni"!


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 25 Feb 2006, 03:05 PM
Mesaj #146


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Īn sfīrşit o veste bună: Ioan Becali e pe cale să-şi dea demisia din funcţia de preşedinte al clubului Dinamo Bucureşti, īn urma unor neīnţelegeri (pare-se) cu Gigi Neţoiu.

Bravo, Comandante, aşa te vrem! spoton.gif

sper ca vestea să se confirme cīt mai iute.

...şi să sperăm că, pe cale de consecinţă, pleacă şi trabajadoru'. O avea Dinamo nevoie de antrenor străin, dar nu de unul de 2 lei ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marian M
mesaj 25 Feb 2006, 03:42 PM
Mesaj #147


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 377
Inscris: 24 July 04
Forumist Nr.: 4.131



Cuplul de fundasi central va fi probabil Moti-Tamas.
Intrebare: Odata cu plecarea lui Becali se va apropia Tiriac de echipa ? Parca era un zvon cu cateva luni in urma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Balama
mesaj 27 Feb 2006, 04:25 PM
Mesaj #148


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 22 February 06
Forumist Nr.: 7.907



A plecat John Becali - a ajuns de rasul lumii. Nu va mai fi nici impresar nici actionar la FC Dinamo.
Estevan Vigo si-a dat demisia...
Cred ca la conducerea "cainilor" va veni... Anghel Iordanescu.

[Editat]

Acest topic a fost editat de Marcus: 10 Mar 2006, 09:21 PM


--------------------
"Femeia fara sani e ca patul fara perne."
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 28 Feb 2006, 10:11 AM
Mesaj #149


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



A plecat şi Esteban Vigo + Urbano Ortega şi se pare că au avut doar cuvinte de laudă la adresa Romāniei pentru modul cum au fost trataţi.

Păi cred şi eu că au tăiat-o, nu le-ar fi convenit să fie supervizaţi de un director tehnic, şi īncă fără sprijinul necondiţionat al lui Giovanni.

Dar nu-i problemă, cică Hercules Alicante şi Segovia (zic şi io 2 echipe la īntīmplare) aproape au scăpat de la retrogradare prin Segunda şi Tercera Division şi au nevoie de o mīnă de ajutor că să se īnfunde la loc.

Aşteptăm cu interes descălecarea lui Iona Becali şi la Steaua. spoton.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 1 Mar 2006, 09:44 AM
Mesaj #150


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



ION MARIN, NOUL ANTRENOR AL LUI DINAMO!

Noul antrenor al lui Dinamo este Ion Marin, fost la FC Bihor. "Sapaliga" preia echipa dupa ce in sezonul 2001 - 2002 a fost inlaturat de pe pozitie, mandatul sau fiind preluat atunci de Cornel Dinu. In acel an Dinamo a castigat campionatul, ratand de putin eventul in finala Cupei Romaniei cu Rapid.
Ion Marin va antrena echipa in colaborare cu Cornel Dinu, care se va ocupa si de atributiile de director tehnic pe langa postul de administrator delegat pe care il are in prezent.

(Sursa: dinamomania)

Plecarea lui Giovanni si a antrenorilor spanioli este cel mai bun lucru pentru Dinamo. Se spune ca Andone, cel mai iubit antrenor de catre dinamovisti, se va intoarce din vara la echipa, intregind "marea familie alb-rosie". smile.gif

Asteptam cu interes startul returului Diviziei A, cand sambata, 4 martie, de la orele 20:00, Dinamo va intalni Otelul chiar in "Groapa".


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 12 Mar 2006, 02:09 PM
Mesaj #151


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



ihim, au avut un debut fulminant dinamovistii


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 13 Mar 2006, 10:59 AM
Mesaj #152


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Au prestat un joc pe masura valorii jucatorilor, a strategiei stralucite si inovatoare implementata de noul antrenor.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ovidiu_
mesaj 14 Mar 2006, 02:37 PM
Mesaj #153


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 1 February 06
Din: Suceava
Forumist Nr.: 7.773



ce spuneti de acest inceput de retur..?dinamo a luat un neverosimil 3-0 pe propriul teren..steaua nu poate marca impotriva unei echipe ca fc arges care se stie ca joaca defensiv si a venit sa se apere..ultima clasata fc vaslui scoate un egal cu rapidul care face furori in europa..singura care profita-poli timisoara..hagi tace si face:)
daca pariam numai 10.000 pe rezultatele astea la pariloto,acum ma imbogateam rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 14 Mar 2006, 03:06 PM
Mesaj #154


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Vezi ca discutiile despre etapa au un alt topic

http://www.hanuancutei.com/forum/content/Fotbal/1161/http-www-hanuancutei-com-forum-index-php-showtopic-1161/

Aici vorbim despre ce face, sau mai ales ce nu face Dinamo


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ovidiu_
mesaj 18 Mar 2006, 02:17 PM
Mesaj #155


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 1 February 06
Din: Suceava
Forumist Nr.: 7.773



Pai vorbeam despre ce face DINAMO si ziceam ca e trist ce s'a intamplat..bine ca a plecat si becali si esteban..cert e ca in momentul de fata DINAMO are nevoie de antrenor.."sapaliga" nu cred ca e o solutie viabila pe termen lung..cel mult poate pana in vara cand se va putea reintoarce Andone poate,un dinamovist convins..pana atunci asteptam rezultate in campionat smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Mar 2006, 07:44 AM
Mesaj #156


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si ottusi... cu sapaliga si dinu, au avut rezultate frumoase in trecut


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 20 Mar 2006, 09:58 AM
Mesaj #157


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE
si ottusi... cu sapaliga si dinu, au avut rezultate frumoase in trecut


Sa nu uitam cum au fost obtinute acele rezultate, si in ce perioada


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 20 Mar 2006, 04:51 PM
Mesaj #158


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



scopul scuza mijloacele ...
din acelasi motiv dinamo are o imagine nu prea fericita, dar ce mai conteaza


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 20 Mar 2006, 05:32 PM
Mesaj #159


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Referitor la imagine...
Ce nu-mi place mie... Imaginea unei echipe care a reprezentat de nenumarate ori cu succes tara in confruntarile cu Europa, numele acesteia, odata patate, nu se mai sterg niciodata. Desi au avut loc schimbari in bine, toate eforturile lui Dinamo sunt desconsiderate in mod nejust, sunt sterse cu buretele in ochii orbiti de trecut ai fanilor / ultrasilor altor echipe care, deveniti intre timp antidinamovisti, cred in continuare cu fanatism ca Dinamo merita tot ce e mai rau si, in loc sa-si sustina propria echipa, se bucura de raul alteia, mai mult chiar, unii provocandu-i raul, aducandu-si permanent in minte trecutul si confundandu-l cu prezentul. Reactualizarea asta a trecutului nu face decat sa stagneze asupra lui Dinamo o imagine care in prezent nu i se mai potriveste. Parerea mea. wink.gif


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 20 Mar 2006, 05:38 PM
Mesaj #160


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Atata timp cat la Dinamo primeaza interesul personal mai mult decat interesul echipei, cat numele este terfelit in scandaluri care mai de care mai rasunatoare, iar in plan sportiv jocul echipei e o varza, nu poti cere unui suporter, fost sau actual, sa aprecieze Dinamo.
Eu personal prefer sa avem rezultate in plan extern, decat sa castigam ani la rand campionatul si sa iesim din Europa in turul preliminar.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 20 Mar 2006, 05:59 PM
Mesaj #161


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ceri de la Dinamo sa fie perfecta? Crezi ca esti obiectiv - cand spui ca joaca prost te referi doar la meciurile la care vrei tu, considerandu-le pe acestea drept etalon? Nu iti vin in minte rezultatele din toamna: 2-2 in Ghencea, 5 "bucati" administrate CFR-istilor de la Rapid, tot atatea si celorlalti CFR-isti, de la Cluj , culminand cu alte 5 impotriva unei formatii venite din inima fotbalului englez? Exemplele pot continua. Daca Dinamo trece printr-o perioada nefasta, cu ce drept afirmi ca joaca in general prost? Daca joaca prost, de ce e pe primul loc dupa 17 etape si se bate in fiecare sezon pentru titlu, de la egal la egal cu Steaua (sau oricare echipa doresti sa numesti din Divizia A)?
Vorbesti de scandalurile de la Dinamo, dar cu ce sunt ele mai prejos decat scandalurile de la alte echipe? Ceri de la o echipa mare precum Dinamo, sa fie permanent pace? Crezi ca esti drept cand faci afirmatii nejustificate, impulsionat fiind de reticenta e care o ai fata de Dinamo?

Pentru cine are urechi de auzit, vreau sa arat doar ca Dinamo este vazuta gresit in prezent. Imaginea formata de mass-media si ura ultrasilor fata de aceasta echipa au contribuit decisiv la imaginea falsa, dupa parerea mea, a lui Dinamo in prezent.

QUOTE
Eu personal prefer sa avem rezultate in plan extern, decat sa castigam ani la rand campionatul si sa iesim din Europa in turul preliminar.


Pai si eu vreau acelasi lucru! Dinamo inca nu e inchegata pentru a juca acum in Europa, dar atunci cand joaca, ce pierdem daca o sustinem?

Acest topic a fost editat de Marcus: 20 Mar 2006, 06:09 PM


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Mar 2006, 09:29 AM
Mesaj #162


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



daca dinamo s-a implicat in meciul dintre national si steaua.. .tot ce se spune rau despre ei va parea din nou adevarat
am fost pe stadion la poli si am vazut cum arbitri fluierau orice altceva decit realitatea...
asa ca... au o reputatie trista, cistigata in fata suporterilor


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 21 Mar 2006, 02:58 PM
Mesaj #163


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ei, am putea spune ca Dinamo e Juventus a Romaniei. Este binecunoscut faptul ca Juventus este cea mai favorizata echipa din Italia cand vine vorba de arbitraj. smile.gif

Eu nu cred tot ce se vehiculeaza prin presa, mai ales isteriile lui Becali care dupa orice meci in care echipa sa pierde nejust, gaseste tap ispasitor rivala din Stefan cel Mare.


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 22 Mar 2006, 09:51 AM
Mesaj #164


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE
Ceri de la Dinamo sa fie perfecta? Crezi ca esti obiectiv - cand spui ca joaca prost te referi doar la meciurile la care vrei tu, considerandu-le pe acestea drept etalon? Nu iti vin in minte rezultatele din toamna: 2-2 in Ghencea, 5 "bucati" administrate CFR-istilor de la Rapid, tot atatea si celorlalti CFR-isti, de la Cluj , culminand cu alte 5 impotriva unei formatii venite din inima fotbalului englez? Exemplele pot continua. Daca Dinamo trece printr-o perioada nefasta, cu ce drept afirmi ca joaca in general prost? Daca joaca prost, de ce e pe primul loc dupa 17 etape si se bate in fiecare sezon pentru titlu, de la egal la egal cu Steaua (sau oricare echipa doresti sa numesti din Divizia A)?


Iata un suporter adevarat! Ma bucur ca Dinamo are asemenea fani, capabili oricand sa vada numai lucrurile bune, sa fie optimist si sa spere!

Eu unul, desi sunt fan Dinamo, sunt exasperat de lipsa rezultatelor in plan extern. Asa cum spuneam nu ma intereseaza titlul, atata timp cat avem rezultate in Europa. Nu ma incanta sa castigam campionatul, care - orice s-ar spune- inca se aranjeaza (mai fin e drept).
Si nici nu ma intereseaza scandalurile de la alte echipe. La alte echipe in schimb vad performanta care la noi lipseste. Aici vorbesc de echipa cu care tin, si care mi-a dat putine motive de satisfactie.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 25 Mar 2006, 09:24 PM
Mesaj #165


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



well, galeria dinamovista s-a dat in stamba la constanta. s-au batut cu jandarmii, au rupt scaunele si au dat cu ele in fortele de ordine, care dupa primele 15 minute au fost nevoie sa o scoata de pe stadion.

comportament tiganesc, pur si simplu. io nu inteleg ce dracu' cautau la meci???

ar trebui ca dupa faze din astea clubul sa fie zdravan amendat, iar urmatorul meci sa se joaca fara public

p.s. io mai propun si sa il cooptati pe salomir in consiliul de administratie, ca de-a lungul anilor a dovedit loialitate fata de club si a avut o contributie decisiva la castigarea muuultor meciuri! devil.gif

Acest topic a fost editat de nefertiti: 26 Mar 2006, 12:41 PM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 26 Mar 2006, 02:40 PM
Mesaj #166


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Măi, bine le-a făcut că i-a tăbăcit - se ştie că īn general animalele nu pot fi dresate decīt cu biciul ... cu zăhărelule mai greu.

Şi mă uitam la Realitatea TV cum un reporter īi lua interviu unui dobitoc de vreo 18 ani participant şi el la meci, care zicea ceva de genul "domle, a aruncat unul de-ai noştri o pertardă, şi jandarmii a īnceputără să ne ănjure, şi atunci noi am īnceput să rupem scaunele ... ceea ce mi se pare un comportament normal, pentru că noi nu provocasem pe nimeni "

Păi bine mă boule, ăsta e comportament normal? Ăsta e comportament de animal ...

Deşi sīnt dinamovist, aş vrea ca echipa să fie depunctată īn clasament cu vreo 10 puncte pentru comportamentul nesportiv al galeriei ... şi, dacă se poate, Jandarmeria să-şi facă mai des mīna pe spinarea respectivelor turme de troglodiţi (incluzīnd aici nu doar galeria lui Dinamo, ci şi a Stelei, a Rapidului, a Timişoarei etc.).

Altfel, mult succes īn eradicarea violenţei pe stadioane!


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Mar 2006, 04:01 PM
Mesaj #167


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Mar 2006, 02:40 PM)


Şi mă uitam la Realitatea TV cum un reporter īi lua interviu unui dobitoc de vreo 18 ani participant şi el la meci, care zicea ceva de genul "domle, a aruncat unul de-ai noştri o pertardă, şi jandarmii a īnceputără să ne ănjure, şi atunci noi am īnceput să rupem scaunele ... ceea ce mi se pare un comportament normal, pentru că noi nu provocasem pe nimeni "


pai nu ajunge ca sunt prosti, sunt de-a dreptul retardati
astora le-ar trebui permis de iesit pe strada

Acest topic a fost editat de nefertiti: 26 Mar 2006, 04:03 PM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 26 Mar 2006, 05:11 PM
Mesaj #168


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Conducători, galerie, atmosfera din sīnul echipei, performanţe europene, jocurile din ultima vreme...

Părerea mea: la Dinamo e nevoie de o "văruială" generală; pentru un observator neutru (cum aş putea fi eu, par ecsampl', care nu ţin de-adevăratelea decīt cu nenorociţii ăia de la Poli Iaşi) echipa a rămas īn urmă faţă de altele, chiar dacă e pe primul loc īn clasament. E nevoie de un "tratament de recuperare".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 27 Mar 2006, 08:32 AM
Mesaj #169


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



La Dinamo totul, dar absolut totul miroase a putred. Cand spui Dinamo, deja nu te mai astepti la nimic bun, ci numai rau, din orice punct de vedere.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Mar 2006, 09:08 AM
Mesaj #170


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu inteleg ce treaba aveti aici cu galeria timisoarei? va deranjeaza corul domnu?

ca pina una alta dinamovistii s-au facut de basca in direct... si incepe sa fie clar, scuzabil si pardonabil de ce i-au arestat bulgarii cu ceva timp in urma

iar pacalicii care apar la tv si se vaita ca au luat-o pe spinare de la jandarmi sa faca bine si sa se calmeze. suntem un stat de drept, si ofensa adusa uniformei statului (chiar si printr-o banala injuratura) trebuie pedepsita. altfel... e anarhie

dinamo merita suspendarea nu atit din cauza ca suporterii s-au purtat sub orice critica ci mai mult din cauza ca unii din conducatori (borcea de ex) si dintre fotbalisti (alexa daca vreti exemple), i-au incitat in repetate rinduri

vad ca cei de la steaua s-au linistit dupa ce au luat-o in freza de la uefa... poate e rindul unei sanctiuni zdravene si pentru dinamo


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 27 Mar 2006, 09:32 AM
Mesaj #171


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (mutulica @ 27 Mar 2006, 10:08 AM)
nu inteleg ce treaba aveti aici cu galeria timisoarei? va deranjeaza corul domnu?


Crezi că Timişoara nu īşi are cioflingarii ei? mai gīndeşte-te... am avut de-a face cu nişte specimene de prin CVUCS şi sincer nu mi-au plăcut deloc da' deloc...

Dar aici nu e vorba de Timişoara, ci de Dinamo.

Oricum, īmi cer scuze pentru oricare din galeriile pe care le-am nedreptăţit uitīndu-le din enumerare. Şi ele merită bice pe cocoaşă. thumb_yello.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 27 Mar 2006, 10:26 AM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Mamaaaa dar ce omor le-au dat jandarmii alora. In afara stadionului (din ce-am vazut la tv) era ca dupa razboi, numa sange si fete sparte. Acum se pune problema cine a fost de vina (evident, in afara de nebunii care au luat-o pe spinare)? La procesul etapei, Ioanitoaia zicea ca are el ceva informatii cum ca jandarmeria a informat inca de la inceputul meciului ca multi suporteri dinamovisti ar fi cam beti si ca nu ar fi bine sa li se permita accesul in stadion, insa antrenorul lu Dinamo a zis ca nu stie de asa ceva. Iar pedeapsa aplicata clubului Dinamo (2 etape fara suporteri) mi se pare cam dura din cauza ca meciul a fost in deplasare si nu acasa.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 27 Mar 2006, 10:34 AM
Mesaj #173


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Ce omor, nene? Tu crezi ca jandarmii ar fi aratat mai bine daca nu aveau scuturi? Din moment ce retardatii aia au rupt scaunele si au dat cu ele in jandarmi... Si-au cautat-o, si basta! Iar mie mi-e clar ca se stia la ce se ajunge si ca jandarmii au anuntat in ce stare sunt. Nu trebuia sa li se permita intrarea pe stadion.
Iar clubul a primit o pedeapsa prea mica, parerea mea. Ar cam trebui sa se termine cu mizeriile astea.

Acest topic a fost editat de nefertiti: 27 Mar 2006, 10:34 AM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 27 Mar 2006, 11:54 AM
Mesaj #174


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Clubul a primit o pedeapsa mare. Suporterii nu vor pati mare lucru, cel mult vor fi amendati cativa, cand ei erau cei care trebuiau inchisi si judecati pentru ultraj.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Mar 2006, 12:12 PM
Mesaj #175


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



atita timp cit membri marcanti ai clubului dinamo ii scuza pe hooligans... clubul a primit o pedeapsa prea mica.
sa nu uitam ca respectiva galerie a vandalizat stadionul altora si nu pe al lor, si ma intreb care ar fi fost reactia daca jandermeria i-ar fi arestat pe unii inainte de meci? ar fi sarit toti de fund in sus ca sunt nedreptatiti ca au autoritatile ceva cu ei, etc...
s-ar fi transformat in martiri
ce au facut pustii teribilisti de la dinamo trebuie inabusit din fasa, altfel autoritatea statului nu exista. la fel trebuie procedat cu orice galerie

cine nu e in stare sa mearga sa vada un spectacol, si se crede in circuitul k1, sa vada meciul de la arest ca in UK

@ypsilonalpha - stiu ca si poli are parte de uscaturile ei. toate echipele au asa ceva, atit ca majoritatea in galeria timisoreana se comporta civilizat, si de cele mai multe ori tempereaza si pe iesitii in decor.
sper ca cei de pe bega sa ramina asa cum m-am obisnuit cu ei, si sa nu ia apucaturile celor din capitala, desi.. la modul in care i-am copiat in ceea ce priveste traficul rutier....
pina una alta normal ar fi sa oprim pe cei ce nu stiu unde sa se opreasca, ca sa nu le vina idei si la altii sa se dea in stamba. ma refer aici mai ales la galeria dinamovista, care are state vechi de serviciu huilganic


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 02:36 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman