HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

18 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dinamo Bucureşti, "cainii roşii" din Stefan cel Mare
alfa
mesaj 14 Dec 2005, 03:46 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



Marseille-Dinamo 0-3 ! ( Zicu min 34, Niculescu min 49 si Bratu min 88 )


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 14 Dec 2005, 07:22 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



Zicu e suspendat pentru meciul de azi smile.gif
El si Moti din pacate pentru Dinamo.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 14 Dec 2005, 07:30 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (alfa @ 14 Dec 2005, 03:46 PM)
Marseille-Dinamo 0-3 ! ( Zicu min 34, Niculescu min 49 si Bratu min 88 )

Mda, ne-am lamurit ce dinamovist infocat esti. Gogoasa, Zicu nu joaca diseara ! roflmao.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Dec 2005, 07:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ducoro
mesaj 14 Dec 2005, 08:55 PM
Mesaj #109


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 November 05
Forumist Nr.: 7.292



Ce importanta au "gogosile unora" sa se califice si Dinamo si nu mai conteaza. thumb_yello.gif


--------------------
Fiecare om este nebun in felul lui, iar cel care spune ca nu este nebun, este CEL MAI NEBUN.
HOTULUI II ESTE FRICA SA NU FIE FURAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 14 Dec 2005, 09:14 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



Rectificam atunci:
OM-Dinamo 0-3! ( Vl. Munteanu min34, Niculescu min 49 si Bratu min 88 )

QUOTE
Mda, ne-am lamurit ce dinamovist infocat esti. Gogoasa, Zicu nu joaca diseara ! roflmao.gif


Te-ai lamurit intr-adevar, nu stiam ca nu joaca Zicu deci nu sunt dinamovist infocat. Le ai cu logica. Am sperat ca pauza pe care ti-ai luat-o sa-ti fie folositoare... ohyeah.gif

HAI DINAMO!!CAINE PANA LA MOARTE!
MOARTE DUSMANILOR DIN GHENCEA! tongue.gif

Acest topic a fost editat de alfa: 14 Dec 2005, 09:15 PM


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 14 Dec 2005, 10:59 PM
Mesaj #111


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Dinamo revine uimitor de la scorul de zero la zero si printr-un miarcol ,campiona europeana a blaturilor primeste doua golui din ofsaid .Arbitrul spaniol ne-a furat pe fata la capsuni nu la fotbal .

Acest topic a fost editat de Plutarh: 14 Dec 2005, 11:00 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 14 Dec 2005, 11:00 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



GOL DINAMO!


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 14 Dec 2005, 11:01 PM
Mesaj #113


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ete, mei, era cat pe ce sa nimereasca: Niculescu a dat gol in min. 51

Acest topic a fost editat de Marcus: 15 Dec 2005, 09:17 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 15 Dec 2005, 09:24 AM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Din pacate, dinamo e dezamagirea acestei campanii, deoarece nu a reusit sa intre in primavara europeana... sad.gif
Sincere regrete si condoleante. roflmao.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 Dec 2005, 10:29 AM
Mesaj #115


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mey, m-au innebunit idiotii aia de comentatori aseara, cu "primavara europeana". Cred ca au pronuntat chestia asta de un milion de ori! mad.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 15 Dec 2005, 10:42 AM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Cea mai tare e aia cu "decisiv(a)". La comentatorii de la PRO, toate pasele, suturile, interventiile sunt decisive. laugh.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 Dec 2005, 10:45 AM
Mesaj #117


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Aia de la Pro sunt tampiti de felul lor. Abia incepuse meciul, de vreo 15 minute, cred, si ei spuneau: "In acest moment, Dinamo este calificata in primavara europeana!" rofl.gif Pai daca mai aveau de jucat o repriza si ceva, iar celelalte meciuri de care depindeau erau si ele la inceput... laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 23 Dec 2005, 05:34 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



O noua realizare a dinamovistilor: Andone nu mai e antrenorul echipei. biggrin.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 26 Dec 2005, 05:18 PM
Mesaj #119


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ioan Andone la Omonia Nicosia!

Ando a plecat din Groapă


Andone si-a reziliat ieri contractul cu Dinamo dar si-a gasit deja un angajament. Conform "Gazetei Sporturilor" el va semna un contract cu Omonia Nicosia, echipa pe care Dinamo a eliminat-o in drumul spre Cupa UEFA. Secundul sau va fi Stefan Stoica, fostul secund al lui Oleg Protasov. Andone va antrena Omonia Nicosia incepand de marti, 27 decembrie.

Si site-ul oficial al echipei cipriote anunta iminenta numire a lui Ioan Andone pe banca tehnica. "Ioan Andone este principalul candidat ca inlocuitor al antrenorului Henk Ha'oyarnt. Decizia a fost luata de Consiliul de Administratie al clubului in urma intalnirii de ieri dupa-masa. Andone va fi prezent marti, la primul antrenament de saptamana viitoare a Omoniei. " Andone il va avea ca secund pe Stefan Stoica, cel care a colaborat in turul campionatului la Steaua cu Oleg Protasov.

Suporterii Omoniei Nicosia privesc numirea lui Andone ca pe o lovitura, fiind bucurosi pentru alegerea facuta de Consiliul de Administratie al favoritilor lor. "Tehnicianul roman se va inhama la o munca extrem de grea pentru ca echipa sa-si regaseasca identitatea si mentalitatea de invingator. Noi, suporterii, trebuie sa incurajam echipa la acest nou inceput ce ar conduce spre castigarea celui de-al 20-lea titlu."

Marea bucurie a tehnicianului este că a reuşit la Dinamo crearea unei echipe extrem de ofensive.
E Domnule Andone, cum s-a petrecut momentul despărţirii de Dinamo?
e Am simţit că nu mai sunt dorit, că oamenii din conducere nu au încredere în mine şi am preferat să plec, aşa cum am spus că o s-o fac dacă aşa vor sta lucrurile. Au trecut trei ani, o perioadă destul de mare. Eu aş fi vrut să-mi duc contractul la capăt şi chiar să obţin o prelungire.
E Veţi primi vreo sumă compensatorie?
e Nu asta este important. Despre mine s-au scris multe, inclusiv că am contract de 150.000 de dolari. De fapt nu aveam decât 130.000, dintre care 20% mi se reţineau şi mi se dădeau dacă îndeplineam obiectivul, care era în permanenţă Cupa şi campionatul. N-am luat aşa mulţi bani.
E Cum caracterizaţi perioada petrecută în “Groapă”?
e Au fost multe lucruri frumoase, recunosc că am făcut şi greşeli, dar am încercat să formez o echipă care să ofere şi spectacol. După calculele mele am înscris în trei ani, în toate competiţiile în care am participat, peste 300 de goluri. Şi să nu uităm acel 5-1 cu Everton. Va trece foarte mult timp până când o altă echipă românească va câştiga şi va reuşi să înscrie cinci goluri în faţa unei formaţii englezeşti. În plan opus există ratarea campionatului, când am fost egalaţi în minutul 93 de Rapid, şi pierderea meciului de la Sofia tot în minutul 93. Cu acea remiză, Dinamo era acum în primăvara europeană.

Spaniolul Esteban Vigo ii va lua locul lui Andone la Dinamo

Andone, numit de suporterii lui Dinamo "cel mai bun antrenor" va fi inlocuit cu Vigo Esteban, fost secund al lui Alesanco in vremea in care a antrenat Universitatea Craiova!

Palmaresul lui Vigo Esteban ca antrenor:
Inlocuitorul lui Andone s-a remarcat ca secund al lui Alesanco la Universitatea Craiova in returul campionatului 1997 - 1998. Craiova a ocupat locul 8 la sfarsitul acelui sezon si a pierdut finala Cupei Romaniei in dauna lui Rapid. In data de 11.11.2003, Vigo Esteban a fost numit ca antrenor principal la formatia de liga secunda spaniola Xerez Deportivo.

Vigo a mai antrenat si formatia de liga secunda Cordoba, dar a plecat cu cantec dupa 7 etape. Conducerea administrativa a decis la data de 10.10.2004 sa intrerupa contractul, din cauza rezultatelor catastrofale (1 punct din 7 partide!!). Enrique Orizaola, presedintele clubului, a declarat la acea vreme pentru cotidianul As ca decizia a fost luata deoarece situatia echipei era de neconceput!

(Surse "Dinamomania.ro", "Prosport", "Onlinesport")

Acest topic a fost editat de Marcus: 26 Dec 2005, 05:28 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 27 Dec 2005, 01:16 PM
Mesaj #120


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Eu cred că-i "mînăreala" lui Giov. Becali. La Rapid nu s-a putut "exprima" în voie şi a plecat. La Dinamo poate?... hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 27 Dec 2005, 02:33 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



io nu pricep care-i smecheria.

pina una alta, Andone a terminat turul pe locul 1.
o fi lasat el puncte la echipe slabe, dar asta-i cazul la toata lumea.

sa fie motivul cumva faptul ca Ghiovanni, ca impresar de impresar (mincatzi-as), vrea sa vinda jucatori in alte campionate cu buget mai mare, ca doara ia "proshentili"?

Acest topic a fost editat de dead-cat: 27 Dec 2005, 02:34 PM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Dec 2005, 02:36 PM
Mesaj #122


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



sa fie ca Andone nu promova suficient pe jucatorii de care ii placea la giovani?
ci promova pe aia in care avea el incredere?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 27 Dec 2005, 04:55 PM
Mesaj #123


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Nu stiu dar, eu personal dezaprob (putin spus!!) total ceea ce face Giovanni la Dinamo! nonono.gif In afara de faptul ca Andone era, daca nu cel mai bun, atunci unul din cei mai buni antrenori din Romania, si nu merita nici in cele mai urate vise sa plece de la echipa, in afara de faptul ca Andone a fost, este si va fi un antrenor cu inima la Dinamo, care tot ce a facut a facut pentru echipa, pentru suporteri, pentru Dinamo, in afara de faptul ca eliminarea din Cupa UEFA se datoreaza unei mari nesanse pe care echipa a avut-o pe teren, domnul Giovanni am impresia are o nuca in loc de creier!

Modul domnului Giovanni Becali de a-i multumi lui Andone pt ceea ce a facut la Dinamo, este sa-l dea afara chiar de sarbatori, si sa aduca in locul lui un antrenor despre ale carui ispravi in diviziile inferioare ale campionatelor din Occident nimeni n-a auzit pana astazi, decat insusi domnul Becali care pare-se este veche cunostinta cu acest Vigo Esteban si, asa cum a spus insusi domnul Giovanni, "prefer un antrenor pe care-l cunosc in schimbul unuia cu nume", uitand probabil ca si acel "nume" se dobandeste in timp, prin performanta! Bravo, domnule Becali! Inca o data, ai demonstrat ca ai un creier de nuca! Numai in Romania vezi asa ceva!

A, inca ceva. Sunt curios cum va comenta d-nul Giovanni, pe viitor, insuccesele lui Dinamo. Va avea bunul simt sa recunoasca, in cazul in care se dovedeste, ca antrenorul ales de el este incapabil sa faca performanta la Dinamo? va avea taria de caracter sa recunoasca faptul ca a gresit cand l-a demis pe Andone? Sau si atunci, va spune: "Andone e de vina ca a lasat echipa sub presiunea primului loc!" laugh.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 27 Dec 2005, 05:00 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Belphegor
mesaj 27 Dec 2005, 05:03 PM
Mesaj #124


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 13 October 05
Din: Al noualea cerc
Forumist Nr.: 7.096



QUOTE (Marcus @ 27 Dec 2005, 04:55 PM)
A, inca ceva. Sunt curios cum va comenta d-nul Giovanni, pe viitor, insuccesele lui Dinamo. Va avea bunul simt sa recunoasca, in cazul in care se dovedeste, ca antrenorul ales de el este incapabil sa faca performanta la Dinamo?

Cred ca da, parca asa a facut si cu Petrescu la Rapid.
Problema e ca atunci nu ne va mai folosi la nimic.


--------------------
Make war against peace and fight for the sake of war itself. For only in the heat of battle the wolves will be separated from the sheep. In times of peace only parasites flourish.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Dec 2005, 05:39 PM
Mesaj #125


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



problema nu este doar a lui dinamo si nu este romaneasca...

romanii insa au un proverb... orice pasare pe limba ei piere, si becali tocmai are un meci de jucat la dinamo. asa cum la rapid a fost putin zburat de copos, in mod cert cei ce i-au tinut partea lui andone, il vor zbura din dinamo, daca performantele nu sunt pe masura asteptarilor...

se pare ca e si o problema de orgoliu la mijloc. varu' gigi care i-a dat peste nas cu ceva timp in urma l-a dat exemplu pe mm stoica, executivul care a facut susper miscari la steaua (el i-a adus si pe zenga, si pe protasov) si daca ne uitam in urma... steaua demonstreaza si in europa, nu doar in campionatul intern


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 28 Dec 2005, 01:43 PM
Mesaj #126


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



QUOTE
in mod cert cei ce i-au tinut partea lui andone, il vor zbura din dinamo, daca performantele nu sunt pe masura asteptarilor...


Asta a spus insusi Becali, ca va pleca singur atunci cand Dinamo nu va mai avea rezultate pozitive. Si probabil ca asta este si cea mai buna solutie, cel putin in viziunea suporterilor alb-rosii. Eu, de exemplu, nu vad cum ar putea un antrenor precum cel adus de Giovanni in "Groapa", care toata viata lui a antrenat echipe mici si cu aspiratii modeste, sa impuna la Dinamo mentalitatea si atitudinea de invingatori! Si cred ca nu sunt singurul care crede asta. Eu chiar sper sa reuseasca, si chiar de va reusi, chiar de nu, trebuie recunoscut faptul ca aducerea lui Vigo Esteban la Dinamo presupune de la bun inceput un risc inoportun pe care si l-a asumat d-nul Becali atunci cand a luat aceasta decizie.

Am "cules" cateva declaratii ale noului antrenor al lui Dinamo si al lui Becali, de la conferinta de presa:
Esteban Vigo: "Despre Dinamo stiu ce-am citit de pe internet"
Esteban Vigo: "Nu e momentul sa facem noi achizitii"
Ioan Becali: "Va promit ca vom fi campioni si o sa intram in Champions League"
Ioan Becali: "Cand echipa pierde pleaca antrenorul''

Ce parere aveti despre aceste declaratii? hmm.gif Traieste sau nu pe alta lume d-nul Giovanni?

Acest topic a fost editat de Marcus: 28 Dec 2005, 01:54 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 28 Dec 2005, 02:16 PM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



binele lu' Ghiovanni nu-i neaparat direct proportional cu binele lu' Dinamo.

la Dinamo le mere bine daca au success si performanta. Care-i (cel putin pe termen mediu) legat de mentinerea a unui cadru de jucatori professionisti si constanti in ceea ce priveste performanta.
jucatorii astia, cu cit aduc mai multe successe, cu atit vor costa mai multi bani si aici intervine core-business-u lu' Becali: vindut de jucatori pe bani cit mai multi ca doar e impresar.

Lu' Becali ii trebuie jucatori care la inceput is ieftini (subevaluati) care apoi devin (si prin numele Dinamo evtl.) staruri care aduc un sac de bani prin vinzare.

numa ca cu politica din asta mira m-as sa iei campionatul, de champions league, faza grupelor nici pe-atit.

io ma gindesc ca Andone n-a cooperat si amu l-a adus pe-un nima-n drum care n-are cum sa se amestece prea mult daca Dinamo-l vine pe Niculescu la, io stiu, Zenith Leningrad pe un sac de bani.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 28 Dec 2005, 05:16 PM
Mesaj #128


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Cam aşa zic şi eu, ca dead-cat. Vigo ăsta mi se pare a fi o "plastilină" pentru jocurile nu ştiu cui. Şi iarăşi mi se mai pare că nu "are faţă" de Dinamo. Este angajat, din cîte cunosc, doar pînă în vară, so... Greu moment pt suporterii dinamovişti (dar nu numai) să înghită găluşca asta!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 11 Jan 2006, 01:45 PM
Mesaj #129


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Ioan Becali ăsta e precum ciuma rea ... un parazit care încearcă să tragă foloase cît mai mari de pe urma gazdei sale, în cazul nostru din păcate e vorba de Dinamo. Pe Andone a rfeuşit să-l dea afară, că-i stătea în gît ... acuma i-a căşunat pe Florentin Petre, non-simbolul lui Dinamo (asta în viziunea lui îngustă, de samsar de jucători).

Păi cum să-i placă de Petre? vorba aia, cît poa' să scoată de pe urma unui trenasfer de-al lui? nu mare lucru, că omu-i bătrîn deja, şi-a tocit ghetele în Groapă de cînd se ştie ...

Aştept cu nerăbdare momentul cînd Becali va primi un binemeritat şut în cur colectiv de la board-ul (la fel de colectiv) din Ştefan cel Mare. Ce, rapidiştii au fost mai deştepţi şi au putut să facă asta, iar noi nu?!? rolleyes.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 11 Jan 2006, 06:03 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



Plesan la Timisoara pe bani multi. Dinamo a facut in sfarsit o afacere buna. Se pare ca va veni Dan Alexa inapoi.
Problema ce ramane este apararea, descoperita ingrijorator prin plecarea lui Tamas.

Giovani e un om nedorit la Dinamo dar daca va castiga pariul asta cu castigarea campionatului si intrarea in grupele CL s-ar putea sa se schimbe opinia suporterilor. Aduceti-va aminte cum a inceput Jiji la Steaua, sub aceleasi auspicii. Ma deranjeaza cumplit venirea lui Giovani, dar poate ca nu va fi atat de rau. Pana acum o tot scaldam, Dinamo era club de tranzit pentru jucatori iar Andone peste calitatile incontestabile a fost de acord cu orice. Mi-aduc aminte ca la plecarea lui Stoican, cand Dinamo era in plina campanie UEFA cu sanse bune sa intre in primavara, Andone a spus sa stam linistiti ca nimeni nu e de neinlocuit si va fi bine. Delwarte, Meride si Okunowo nu pareau sa-i fi fost bagati pe gat.
Cu Petre e urat ce se intampla, dar in afara de suflet Piticu' nu prea a mai rupt gura targului de multisor. Alearga, alearga, alearga dar parca e in afara jocului, nu prea ii mai ies centrari, driblinguri...Trebuia sa se actioneze mai cu tact insa, Petre e un dinamovist 100%.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 11 Jan 2006, 06:24 PM
Mesaj #131


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Păi Pleşan pare-se că pleacă pe aceeaşi sumă pe care a venit la Dinamo (1.200.000 dolari parcă), sau cel puţin aşa zicea presa ... deci unde e afacerea?!?

Dacă Jiji a început la fel la Steaua, asta nu înseamnă că Giovani trebuie să capete drept la replică, să încalece Dinamo şi s-o supună la perversiuni.

Plus că Jiji e la fel de mitocan ca şi văru-su, şi performanţele stelei nu-i pot justifica în nici un fel aroganţa şi suficienţa.

Cît despre Petre ... da! probabil că asta îl deranjează pe Becali, sufletul spoton.gif ar fi mai bine pentru I.B. ca jucătorii să n-aibă deloc suflet, să fie doar o marfă cu eticheta de preţ sau codul de bare pe ei.

Pentru mine, ca dinamovist vechi şi convins, nesimţitul de Ioan Becali nu va fi dorit la Dinamo nici dacă ia campionatul, nici dacă intră în Liga Campionilor, nici dacă o cîştigă.

Iată şi portretul omului nostru din Havana: http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=87921 Nice guy!

Bleah!


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 11 Jan 2006, 06:48 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



Ypsilon eu daca Dinamo castiga CL o s-o las mai moale...daca ma gandesc bine chiar si daca trec de grupele CL ma domolesc total smile.gif
Giovani e o mizerie de om dar nu vezi ca tot de d'astia dai? Si cand nu era oficial la club tot el dicta acolo, stii bine. Vanzoleala de jucatori prin el se realiza doar.
Serios vorbind, daca Dinamo o va lua in sfarsit pe un drum de performanta si se va asigura stabilitatea la echipa nu voi mai zice nimic de niciunul. OM l-a avut pe Tapie si cu el a realizat marile performante. Un escroc care dadea din gura pe la teveu dar cred ca fanii tin la el si acum. Jesus Gil y Gil la Atletico Madrid la fel. Daca e in stare Giovani sa faca din Dinamo ceea ce a fost si mai mult decat atat atunci nu vad ce ar mai conta caracterul lui. Borcea, Netoiu etc. ti se par mult mai breji?
Dar daca nu sunt ei cine sa fie ca nu vad ca s-ar inghesui altii?
M-am saturat sa astept de ani de zile materializarea diverselor promisiuni ale conducerii. Daca e cineva in stare sa le materializeze inseamna ca e bun manager si trec cu vederea restul. Si a realizat totusi si ceva pozitiv: de la venirea lui au disparut meciurile suspecte de aranjament si insusi marele Ioanitoaia si-a facut culpa in paginile GSp. Din punct de vedere al imaginii e un lucru deosebit de bun pentru Dinamo.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 12 Jan 2006, 12:29 AM
Mesaj #133


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Ma surprinde si ma intristeaza ca sint si dinamovisti (putini din fericire) care privesc cu bunavointa activitatea lui I. Becali la Dinamo. Ma dezgusta atitudinea asta "hai s-avem si noi mafiotii nostri, ca uite ce bine o duc altii". Leonardo, tin sa-ti amintesc ca OM-ul lui Tapie a fost retrogradata pentru blatuirea unui meci, iar Atletico Madrid a retrogradat si ea. Personal, n-as vrea ca Dinamo sa aiba aceeasi soarta. Becali e o adevarata calamitate pentru Dinamo, asa cum a fost si pentru Rapid, sper ca toti suporterii sa realizeze asta la timp si sa faca presiuni pentru debarcarea lui cit mai rapida.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2006, 09:27 AM
Mesaj #134


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



o vorba romaneasca spune ca cine se aseamana se aduna...
si pare ca giovani se simte excelent in trupa de la dinamo

sunt putini cei din vechea garda care sa mai maraie putin, in schimb borcea e super incantat de tata becali


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 12 Jan 2006, 10:33 AM
Mesaj #135


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE (Superunknown @ 12 Jan 2006, 12:29 AM)
Ma surprinde si ma intristeaza ca sint si dinamovisti (putini din fericire) care privesc cu bunavointa activitatea lui I. Becali la Dinamo. Ma dezgusta atitudinea asta "hai s-avem si noi mafiotii nostri, ca uite ce bine o duc altii". Leonardo, tin sa-ti amintesc ca OM-ul lui Tapie a fost retrogradata pentru blatuirea unui meci, iar Atletico Madrid a retrogradat si ea. Personal, n-as vrea ca Dinamo sa aiba aceeasi soarta. Becali e o adevarata calamitate pentru Dinamo, asa cum a fost si pentru Rapid, sper ca toti suporterii sa realizeze asta la timp si sa faca presiuni pentru debarcarea lui cit mai rapida.


Prietene Superunknown chiar crezi ca suporterii echipei Dinamo au armele necesare sa-l dea jos pe Giovani?
Poate ca nu m-am exprimat corect, dar nu privesc deloc cu bunavointa venirea lui. Insa mi se pare o aiureala sa ma duc sa injur echipa favorita pentru ca vreau sa-i dau jos conducatorul. Ca sa nu spun ca nu-i va afecta cu nimic pe conducatori ci exact echipa, jucatorii siliti sa evolueze in coruri de injuraturi. Si la venirea lui Giovani s-a protestat suficient de tare si mult fara nici un efect. Cred ca suntem singurii suporteri din Divizia A care au protestat vehement impotriva conducerii, si asta inclusiv inainte de venirea lui Becali. Cat despre mafioti altii sunt cei care i-au acceptat cu bratele deschise.

Despre aranjamente spuneam ca dimpotriva, numarul meciurilor suspecte au scazut de la venirea lui. E singurul fapt pozitiv, dar este real. Chiar ziarele scriau de prin vara ca la fel ca si la Rapid va fi si la Dinamo impotriva aranjamentelor.
Stiu urmarile OM si Atletico, spuneam doar ca suporterii acestor echipe nu si-au injurat echipa la momentul respectiv ca sa dea jos conducatorii.

Mai spuneam ca pana acum n-am vazut vreun om corect care sa vina sa preia echipa, iar din vechea echipa de conducere ce s-a imbogatit pe spinarea clubului Borcea este stiut omul lui Giovani, Netoiu nu are rost sa-l mai descriu...Toti astia impreuna cu Giovani (care nu figura in statele de plata) au facut din Dinamo club de tranzit de jucatori. Venind oficial ca presedinte executiv se stopeaza macar vanzoleala asta permanenta. Nu vad de ce ar fi venit oficial aici cand putea sa continue bine merci in mod discret. E un mitocan care a fost instalat pe aceasta functie cu acordul conducerii existente la venirea lui. De ce au facut-o? Il cunosteau foarte bine. La Rapid Copos e singurul factor de decizie si a fost simplu sa concedieze un angajat. Suporterii au fost doar nemultumiti de rezultate si au aratat-o. Aici Becali este presedinte executiv si investitor alaturi de alti cativa. Cine sa-l dea afara pentru ca noi suporterii urlam impotriva lui?

Nici la OM si nici la Atletico nu suporterii au dat jos conducerea ci legea. Daca Becali&co. fact acte ilegale consider normal ca legea sa-si faca datoria si nu sa ma duc eu si altii ca mine sa ma lupt cu tiganii platiti de el.

Imi pare rau ca am dezamagit dar pentru mine fotbalul este un hobby si nu telul vietii mele. Tin cu Dinamo, merg la meciuri, sufar pentru echipa dar am destule probleme ca sa ma implic in problemele ample ale finantatorilor de la club.



Acest topic a fost editat de Leonardo: 12 Jan 2006, 10:37 AM


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 12 Jan 2006, 01:31 PM
Mesaj #136


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



E corect ce spui tu, suporterii nu pot injura echipa ca sa plece conducatorii si nici n-au atita putere incit sa impiedice plecarea unui presedinte care mai e si actionar pe deasupra. Singura solutie ar fi concentrarea majoritatii actiunilor in mina unui singur om (preferabil Badea), care sa-i indeparteze pe mafiotii Becali, Borcea si Netoiu, eventual si pe generalii de la Interne care chiar n-au ce cauta in conducerea clubului.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2006, 02:32 PM
Mesaj #137


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE
Tin cu Dinamo, merg la meciuri, sufar pentru echipa dar am destule probleme ca sa ma implic in problemele ample ale finantatorilor de la club.

good point!!!
pe de alta parte, desi dinamo sunt rivali ai echipelor cu care tin, nu pot sa nu am o retinere la genul de management facut de becali. maine poate afecta pe altii... si tot asa...
iar sportul devine de multe ori model pentru pusti, deci... e posibil sa aiba consecinte mai nasoale


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 12 Jan 2006, 03:37 PM
Mesaj #138


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



Mutulica de acord cu tine, dar in afara de lamentari virtuale pe net nu am dorinta de a ma lua de revere cu clanul Becali. Am lucruri mai bune de facut si daca e sa fim cinstiti cam toate echipele au avut sau au acelasi gen de 'investitori': Sechelariu, Staicu, Pinalty, Tata Jean, Becali de Bucuresti etc. etc. Chiar si cei ce investesc la echipa ta favorita au ceva pete la activ.
Cat despre modele pentru pusti sa fim seriosi; fotbalul nu prea mai e prin Europa modelul de viata a marii majoritati a tinerilor. Si de vreo 20-30 de ani incoace fotbalul n-a fost nici o clipa cel mai bun model de civilizatie. Mult mai mare impact are televiziunea asupra tinerilor (e vreo zi de la Dumnezeu fara Jiji pe micile ecrane? Acum apare si var'su mai des...), mult mai mare impact au oamenii de afaceri dubiosi din Romania care au convins multi tineri ca a invata e pierdere de vreme, banul se face prin smecherii si prostii cu universitati ajung angajati la te miri ce dubiosi analfabeti care au facut bani prin metode ilegale.
Fotbalul si cei implicati aici nu sunt decat oglinda fidela a societatii noastre actuale. Nu se poate altfel. Daca vom schimba societatea romaneasca se va limpezi si fotbalul.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 23 Jan 2006, 09:17 PM
Mesaj #139


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Tiberiu Curt la Dinamo!

Tiberiu Curt, fost jucator la principalele adversare ale lui Dinamo (Steaua, Rapid, Univ Craiova), a semnat un contract pe 6 luni cu Dinamo cu drept de prelungire pentru inca 1 an. El va juca pe postul de fundas central, post ramas sub semnul intrebarii dupa plecarile lui Gabriel Tamas la Spartak Moscova si Mariko Daouda la FC Arges.


DinamoMania cheama fanii dinamovisti sa se pronunte cu privire la cuplul de fundasi centrali pe care Esteban Vigo ar trebui sa conteze in retur:
Click!
Pe ce cuplu de fundasi centrali credeti ca ar trebui sa conteze Esteban Vigo?
1. Moti - Galamaz
2. Moti - R. Stefan
3. Moti - Curt
4. Moti - Goian

Acest topic a fost editat de Marcus: 23 Jan 2006, 09:18 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 23 Jan 2006, 09:27 PM
Mesaj #140


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Dar Moti asta e asa valoare de nu se poate concepe o formula fara el ? hh.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 04:20 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman