HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Romania Sub Ape
March
mesaj 18 Jul 2005, 04:30 PM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Achernar @ 18 Jul 2005, 05:53 PM)

@ March : daca prefectura vroia neaparat sa rezolve problema, o rezolva. Chiar si cu primarul stand in varful patului. Le era atat de greu sa-l determine pe cetateanu' sa-i cedeze o parte din atributii viceprimarului ? Alea care presupun efort fizic, de exemplu.

Mai, Achernar n-ai inteles ca prefectul nu poate suspenda un primar cum vrea catargul lui ?! Tu o tii ca gaia matu' pe a ta ! laugh.gif Si apoi cetateanu' ala e membru al partidului pe care-l simpatizezi tu ! Iar presedintele Consiliului judetean la fel ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 18 Jul 2005, 05:16 PM
Mesaj #142


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Abis
QUOTE
Cine a spus ca nu poti vorbi despre greselile lui Basescu sau ale actualilor guvernanti? Poti vorbi oricat, dar incearca, te rog, sa fii obiectiv.

hm, in ce privinta crezi ca nu am fost obiectiv? wink.gif
QUOTE
Unii ii critica pe cei de la putere ca nu se duc in zonele inundate, asta insemnand ca nu le pasa de sinistrati. Daca se duc, ii critica: s-au dus sa-si faca campanie electirala.

Altii le reproseaza ca se imbraca "la staif". Daca nu sunt la patru ace, li se reproseaza ca s-au imbracat "ca pescarii".

Altii le reproseaza ca fondurile pentru indiguiri s-au topit in vilele pesediste. Altii, ca tin mortis sa faca tocmai acum reforma in justitie, desi e clar ca o justitie corecta si independenta ar fi stavilit la timp drenarea fondurilor statului in scopurile mafiotilor locali.

Altii le reproseaza ca nu au avertizat din timp asupra pericolului inundatiilor. Milimetru spunea ceva mai devreme ca el a auzit prognoze meteo care anuntau ploi de peste 100 litri/metru patrat. Autoritatile locale tipa ca vor autonomie, dar cand e vorba de responsabilitate, guvernul e de vina ca nu au luat primarii masuri cand au aflat ca vine potopul.

Altii (sau tot aceiasi) tipa dupa "starea de necesitate" ori dupa "starea de urgenta", uitand sa precizeze ce anume ar schimba acest lucru situatia din zona. Ce inseamna "starea de urgenta"? Ce se poate face mai mult, si acum nu se poate face?

In toata lumea cand apar astfel de fenomene meteorologice apar pagube materiale, pierderi de vieti omenesti... Autoritatile, centrale si locale, lupta cu apele si incearca in primul rand sa salveze oamenii, apoi sa limiteze pagubele, sa repare ce poate fi reparat... Exista o vreme pentru critica, dar mai inainte exista o vreme pentru actiune. Au gresit guvernantii? Poate, dar nu este greseala lor ce s-a facut aiurea in ultimii nu stiu cati ani. Daca au gresit arata greselile lor, nu le pune in carca greselile altora

mi-a placut discursul tau, un discurs clar populist unde amesteci de-a valma argumente cu pseudoargumente... spoton.gif , daca ai fi citit primul meu post de pe acest topic : am spus clar ca de vina pentru pierderile materiale sunt in primul rand oamenii (in acest moment asigurarile de case nu sunt obligatorii,mare pacat), iar pe locul doi ii puneam pe fostii guvernanti,dar trageam totodata semnalul ca actuala coalitie n-a fost plecata din tara 10 din cei 15 ani hh.gif , au fost in opozitie si ma intreb atunci de ce nu au raportat furturile din bani publici... wink.gif


QUOTE
De ce nu din minut in minut?!
Prefecturile au atentionat primariile (vezi articolul indicat in postarea anterioara), iar primarii s-au facut ca ploua! Daca tu vrei sa afirmi ca tot guvernul e de vina, n-ai decat sa o faci, dar asta nu inseamna ca ai dreptate.

Problema nu e cu guvernul , ci cu modul in care se gestioneaza criza..., din pacate pana duminica nu prea au fost pe faza... wink.gif


Si in acest moment as vrea eu sa stiu cat de dornica mai e Alianta sa faca alegeri anticipate... wink.gif deja erodarea capitalului politic a inceput, Basescu a inceput sa-si iasa din perioada buna , iar despre guvern ma abtin la a face vreo remarca... hh.gif
Totodata trebuie inteles ca daca nu esti capabil sa guvernezi poti sa lasi pe altii... wink.gif iar daca crezi ca esti capabil atunci trebuie sa astepti sa suporti si consecintele...


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2005, 05:22 PM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (cociuba @ 18 Jul 2005, 07:16 PM)

dar trageam totodata semnalul ca actuala coalitie  n-a fost plecata din tara 10 din cei 15 ani  hh.gif , au fost in opozitie si ma intreb atunci de ce nu au raportat furturile din bani publici... wink.gif 

Pentru ca pesedeii au clasificat majoritatea documentelor guvernamentale ! laugh.gif Numai baronii devil.gif aveau acces la ele ! D-aia fosta opozitie a inceput sa arate cu degetul abia dupa ce a luat puterea.

Acest topic a fost editat de March: 18 Jul 2005, 05:42 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Jul 2005, 05:22 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cociuba
mesaj 18 Jul 2005, 05:31 PM
Mesaj #144


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



March hai sa-ti spun una : de cateva luni in Catavencu tot se striga in sus si in jos despre afacerea Portile de Fier(teapa cu Va Tech) , pai de cand s-a schimbat guvernarea nu ca s-au reziliat contractele ci chiar sa mai semnat unul... wink.gif ,deci de ce Alianta nu face ce trebuie ca doar acum e la guvernare...
ai dreptate cand spui despre unele secretizari, dar revin la exemplul de mai sus:nu opozitia a descoperit teapa ci un ziar,dar ei ce faceau in opozitie? wink.gif

eu nu vad o mare diferenta intre fosti si actuali, cred ca doar o intarire a democratiei noastre va face ca lucrurile sa functioneze cum trebuie, nu cred ca Basescu ne va salva...la fel cum nici un alt politician nu ar putea..., democratia adevarata se realizeaza printr-un proces de durata


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 18 Jul 2005, 05:41 PM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 18 Jul 2005, 06:22 PM)
QUOTE (cociuba @ 18 Jul 2005, 07:16 PM)

dar trageam totodata semnalul ca actuala coalitie  n-a fost plecata din tara 10 din cei 15 ani  hh.gif , au fost in opozitie si ma intreb atunci de ce nu au raportat furturile din bani publici... wink.gif 

Pentru ca pesedeii au clasificat majoritatea documentelor gurvernamentale ! laugh.gif Numai baronii devil.gif aveau acces la ele ! D-aia fosta opozitie a inceput sa arate cu degetul abia dupa ce a luat puterea.

Da pe naiba. tongue.gif

Hai March - ca vorbesti ca unul care nu traieste si nu stie exact cum merg lucrurile in Romania ( si cred ca nu numai aici rolleyes.gif ) : in orice institutie gasesti minim un om doi care doresc sa se asigure si sa se puna bine si ... "daca or veni ailalti" ... sorry.gif
Indiferent care-s "astia" si care "ailalti". wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 18 Jul 2005, 06:21 PM
Mesaj #146


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Lasand la o parte dramatismul situatiei, tre' sa recunosc ca unele televiziuni cad in penibil deja, pentru ca filmeaza numai aiureli de la 'fata locului'.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2005, 06:35 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : : "Nemernici ai politicii romanesti " devil.gif

Oprisan isi face imagine pe seama sinistratilor




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2005, 06:55 PM
Mesaj #148


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



A innebunit clima

Ambasadorul Quinton Quayle: Schimbarea climei este o chestiune extrem de serioasa


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 18 Jul 2005, 10:35 PM
Mesaj #149


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



March esti cam in urma cu cititul ziarelor...,si vad ca nu dai linkuri spre gandul sau adevarul... rolleyes.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 19 Jul 2005, 08:45 AM
Mesaj #150


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



Desi nu-i impartasesc opiniile in totalite, punctul 1 al lui Achernar mi se pare rezonabil. Guvernul stie foarte bine ce influenta puternica are TVR-ul in anumite zone (doar au simtit-o pe pielea lor), asa ca puteau sa foloseasca acest instrument pentru a explica oamenilor de acolo gravitatea situatiei.

Acest topic a fost editat de Damnatius: 19 Jul 2005, 08:50 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Jul 2005, 09:01 AM
Mesaj #151


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (cociuba @ 18 Jul 2005, 11:35 PM)
vad ca nu dai linkuri spre gandul sau adevarul...

Uite un link spre Adevarul.

PS: Unul spre EvZ. Si alt link spre Averea. wink.gif

Acest topic a fost editat de abis: 19 Jul 2005, 09:44 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 19 Jul 2005, 03:52 PM
Mesaj #152


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE
Un nou val de ploi va matura Romania, incepind cu aceasta dupa-amiaza, de la vest la est. Autoritatile se feresc sa vorbeasca de alte inundatii, pentru ca nu stiu exact unde se vor produce.

Precipitatiile vor acoperi astazi intreaga tara. Aseara nu se stia in ce loc se vor inregistra cele mai mari cantitati de apa, dar erau avansate extreme: 50 de litri/mp in intervale scurte de timp. Atentionarile hidrologice fac referire la riurile care au produs deja pagube in ultimele saptamini: Oltul, Muresul si afluentii Siretului. Autoritatile din toate judetele au fost avertizate. Ultimul bilant al inundatiilor din Moldova a mai scos la iveala un mort, ridicind numarul victimelor la 21


cry.gif

QUOTE
„Perioada critica va fi noaptea de marti spre miercuri, cind ploaia va ajunge in sudul si in estul tarii. Pot cadea cantitati foarte mari de apa, dar numai izolat. Instabilitatea atmosferica va fi foarte mare“
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jul 2005, 04:58 PM
Mesaj #153


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 19 Jul 2005, 11:01 AM)
QUOTE (cociuba @ 18 Jul 2005, 11:35 PM)
vad ca nu dai linkuri spre gandul sau adevarul...

Uite un link spre Adevarul.

PS: Unul spre EvZ. Si alt link spre Averea. wink.gif

Si cate unul spre Romania Mare si Dimineata satisfacea pe toate lumea ! biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jul 2005, 05:00 PM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (cociuba @ 19 Jul 2005, 12:35 AM)
March esti cam in urma cu cititul ziarelor...,si vad ca nu dai linkuri spre gandul sau adevarul... rolleyes.gif

De ce ? Declara ceva ambasadorul rus acolo ?! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jul 2005, 05:18 PM
Mesaj #155


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In atentia celor care tot bateau campii despre necesitatea declararii starii de urgenta si ca Basescu n-o face din cauza anticipatelor !

Amenintarea dictaturii

Instituirea starii de urgenta a fost o posibilitate respinsa categoric de presedintele Traian Basescu, din cauza pierderilor la nivel politic si de imagine, pe care acestea le-ar fi atras pentru Romania. Unul din motivele cele mai serioase pentru care seful statului nu a decretat starea de urgenta, sustin surse din Alianta PNL-PD, a fost si cel ca Romania ar primit stigmatul de dictatura, deoarece starea de urgenta impune restrangerea drastica a drepturilor si libertatilor fundamentale. Instituirea starii de urgenta impune si o serie de proceduri care cer timp, in conditiile in care apele aproape ca s-au retras deja. Sursele citate au mai precizat ca refuzul lui Basescu de a face acest pas nu a avut legatura cu imposibilitatea declansarii alegerilor anticipate (acestea ar urma sa aiba loc abia in octombrie), ci cu simplul fapt ca pierderile in plan politic pentru Romania ar fi fost mai mari decat posibilele castiguri in planul sprijinului financiar. Traian Basescu a insistat vineri, dupa o deplasare in judetele inundate, ca starea de urgenta este specifica situatiilor de pericol la adresa securitatii nationale, cand statul de drept sau institutii ale statului sunt in pericol, cand exista perturbari grave in sistemul democratic. Referindu-se la solicitarea facuta de Ion Iliescu, seful statului a mentionat ca in legislatia tarii noastre, nu exista termenul "stare de necesitate" invocat cu "insistenta de unii politicieni". Purtatorul de cuvant al PSD Cristian Diaconescu recunostea ieri, intr-o emisiune la Realitatea TV, ca partidul sau nu mai tine atat de tare ca presedintele sa declare starea de urgenta


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jul 2005, 04:44 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Preşedinţia britanică a UE despre inundaţii

În numele Uniunii Europene, preşedinţia britanică a transmis condoleanţe şi îşi exprimă "preocuparea în legătură cu pierderile umane şi materiale cauzate de inundaţiile care au afectat multe regiuni ale României, şi în mod special partea de est a ţării."
Preşedinţia s-a aflat în permanentă legătură cu autorităţile române, cu statele membre ale Uniunii şi cu Comisia Europeană pentru a identifica cele mai potrivite căi de rezolvare a acestei situaţii.

Prin intermediul Mecanismului de Cooperare pentru Protecţie Civilă al Comisiei Europene, autorităţile române au lansat un apel oficial pentru a primi sprijin în special în ce priveşte achiziţionarea de medicamente, antiseptice, echipamente de pompare si de purificare a apei.

"Preşedinţia apreciază pozitiv faptul că statele membre au oferit deja sprijin tehnic şi financiar României sau se pregătesc să o facă."

"Pe termen lung, Comisia Europeană este pregătită în principiu să sprijine dezvoltarea şi implementarea unei noi strategii de protecţie în caz de inundaţii pentru România."
(BBC)

Dinspre CSI nu s-a auzit nimic, inca ! laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 20 Jul 2005, 04:44 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 20 Jul 2005, 10:23 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Mai tineti minte discutia de acum un an?
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...pic=4104&st=150

Atunci am fost luat peste picior. Acum se vede treaba ca am avut dreptate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 Jul 2005, 06:52 PM
Mesaj #158


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Vad un presedinte arogant, vad un prim-ministru ce sta cu ochii cat sarmaua spre fereastra de la Cotroceni sa nu scape nici un semnal de la Cel de sus, vad o ceata de oameni (numiti ministri) care s-au trezit conducand o tara al dracu' de greu de condus, nu stiu ce sa faca, iar atunci cand sunt probleme, se transforma in copii de gradinita si arata cu degetul ba spre pesedisti, ca au furat, ba spre bobor, ca-s multi si prosti, si apoi ridica ochii spre domn capitan si scancesc "Nu eu, nenea!". Langa ei, ceva mai jos, stau astia din opozitie, care atunci cand nu se mananca intre ei, ciugulesc din cadavrele inecatilor si musca din ametitii din guvern. Vad o tara luata de viitura si nu avem veste de salvare, fratilor. Sau macar niste cizme de cauciuc, sa nu ne ducem pe copca la "staif", ca altii.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Jul 2005, 06:59 PM
Mesaj #159


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Asta-i horror in toata regula laugh.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 Jul 2005, 07:14 PM
Mesaj #160


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Horror???
Horror vede vecinul meu, saracul. Uneori ma cam umfla rasul cand il aud, dar e cam tragic. Tocmai isi cumparase omul garaj, a dat vreo 40 de milioane pe el, si acum il vede in fiecare seara la genericul alora de la protv cum il ia apa .In fiecare zi imi zice :"vecine, cred ca innebunesc daca mai dau aia diseara scena cu garajul meu". Daca aveti careva cunostinte pe la protv, rugati-ii pe aia sa scoata scena cu garajul care cade in apa, ca mi-e simpatic vecinelul meu, nu vreau sa vi-l trimit la spitalul 9.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Jul 2005, 07:17 PM
Mesaj #161


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



rofl.gif rofl.gif tare chestia!


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 Jul 2005, 07:20 PM
Mesaj #162


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Pe bune, dispera omul in fiecare seara. Si e si unul din asta mai zgarcit!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Jul 2005, 07:21 PM
Mesaj #163


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



De ce nu suna la ei sa le spuna? laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 Jul 2005, 07:23 PM
Mesaj #164


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Buna idee. Am sa ii spun sa sune. rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Jul 2005, 07:28 PM
Mesaj #165


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Pai da, ca au un numar la care poti suna sa spui orice tampenie, nu stiu care e. laugh.gif

Asa patisem acum cativa ani, cand i-am cerut fotografului de la noi pentru un material o poza cu cineva pe un pat de spital. Si omul a luat din arhiva o poza cu o tipa ce era la perfuzii. Peste o vreme, iar am nevoie de nu stiu ce la sanatate, iar baga astia aceeasi poza laugh.gif . Pana intr-o buna zi, cand vine o dama la redactie si ne spune ca ne da in judecata, ca era fata ei, care fusese pozata la spital dupa nu stiu ce accident, dar murise... de o vreme buna. hh.gif Eram inca in Satu Mare si era un ziar local, femeia fiind abonata vazuse ca tot apare poza cu fiica ei... laugh.gif hh.gif

Asa si asta cu garajul! rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Jul 2005, 08:22 PM
Mesaj #166


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



mai bine sa ceara drepturi de autor. poate isi ia alt garaj


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 22 Jul 2005, 07:46 AM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



sau sa scrie o carte..."Venea un garaj pe Siret".

da oare nu-i mai simplu sa nu se mai uite la stiriile protv? hmm.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 22 Jul 2005, 10:27 AM
Mesaj #168


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Pe Ramnic venea garajul. Nu rezista sa nu se uite, sa mai vada ce se intampla, si apoi vine "ia uite-i dom'le p-astia...". Si apoi - "iar mi-am vazut garajul cum se prabuseste. Munculita mea...".


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jul 2005, 12:02 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (gio19ro @ 21 Jul 2005, 12:23 AM)
Mai tineti minte discutia de acum un an?
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...pic=4104&st=150

Atunci am fost luat peste picior. Acum se vede treaba ca am avut dreptate.

Adica asta spunea Gio pe vremea inundatiilor din timpul guvernarii pesedeiilor :

QUOTE (gio19ro @ 26 Jul 2004, 01:46 PM)
Romania e tara care se plange in fiecare an prin lunile februarie-aprilie si octombrie-noiembrie de inundatii iar din mai pana in septembrie de seceta. Asta arata un managment defectuos in gestionarea surselor de apa pe intreg cuprinsul Romaniei.
Baraganul de exemplu are nevoie de acest canal pt a-si valorifica potentialul agricol atat pt. piata interna cat si pt. export.

Daca incepand cu anii '80 Romania suferea din cauza secetei pe tot timpul verii, iar dupa '90 mereu vedem lamentari primavara si toamna din cauza inundatiilor iar pe perioada verii din cauza secetei, iata ca anul asta, dupa inundatiile din primavara u mai avem o vara secetoasa ci una in care mai si ploua.
Daca nu ploua nu-i bine, daca ploua iar nu-i bine.... Oricum ai intoarce-o romanul tot pe vreme da vina. Acum in loc de vara secetoasa avem inundatii.
Cred ca acum, cu inundatiile astea in plina luna a lui Cuptor, v-ati lamurit de ce e nevoie de o strategie pt managerierea eficienta a resurselor de apa din Romania.Aceast program nu e doar pt. Trotus, Crisuri, Mures, Bistrita,Jiu, Somes si Tarnave ci si pt Bucureti, Baragan si Dobrogea prin canalul Bucuresti-Dunare- Marea Neagra.
Viitorul satului si orasului romanesc depinde de modul in care vor fi gestionate si exploatate aceste resurse de apa.



Ce strategie a initiat atunci guvernul bombonelo-pesedist ptr. managerierea eficenta a resurselor de apa ? Una singura, deturnarea sau furtunul din fondurile de investitii alocate ptr. amenajarile hidrotehnice. Presa a relatat despre ele.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bunicu'Gilbert
mesaj 22 Jul 2005, 01:46 PM
Mesaj #170


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 187
Inscris: 8 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 733



QUOTE (nefertiti @ 18 Jul 2005, 08:21 PM)
Lasand la o parte dramatismul situatiei, tre' sa recunosc ca unele televiziuni cad in penibil deja, pentru ca filmeaza numai aiureli de la 'fata locului'.

Una dintre televiziuni a prezentat, mi se pare doar doua seri la rand o imagine destul de dramatica: barajul Calimanesti pe Siret deversand la capacitate maxima, provocand apoi inundatiile din aval.
Ma intereseaza imaginea respectiva. Daca cineva are vreun link sau chiar imaginea il rog sa-mi comunice.


--------------------
Doar un las are curajul sa spuna ca nu a cunoscut niciodata frica.
F. Foch
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 22 Jul 2005, 01:49 PM
Mesaj #171


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cel mai simplu e sa contactezi direct postul respectiv.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 23 Jul 2005, 12:07 AM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 22 Jul 2005, 01:02 PM)
Una singura, deturnarea sau furtunul din fondurile de investitii alocate ptr. amenajarile hidrotehnice. Presa a relatat despre ele.

Eu aştept pedepsirea tutoror vinovaţilor, indiferent de culoarea politică ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 23 Jul 2005, 12:45 AM
Mesaj #173


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



imagini din satelit ale inundatiilor:
http://www.rosa.ro/Inundatii_Moldova_2005/inundatii2005.htm


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jul 2005, 12:45 PM
Mesaj #174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (MIA @ 23 Jul 2005, 02:07 AM)
QUOTE (March @ 22 Jul 2005, 01:02 PM)
Una singura, deturnarea sau furtunul din fondurile de investitii alocate ptr. amenajarile  hidrotehnice. Presa a relatat despre ele.

Eu aştept pedepsirea tutoror vinovaţilor, indiferent de culoarea politică ... devil.gif

Desigur . Pe aceasta tema se pot deschide mai intai procese contra lui Ghita-Dej sau a Cizmarului genial. devil.gif Dupa care peste vreo 20 de ani ne ocupam si de pesedeii care si-au facut recent vile din fondurile ptr. amenajari hidrotehnice laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 23 Jul 2005, 02:41 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 23 Jul 2005, 01:45 PM)
Pe aceasta tema se pot deschide mai intai procese contra lui Ghita-Dej sau a Cizmarului genial. devil.gif

Şi ce să faci cu ăia ? Să-i pedepseşti ca pe Cromwell prin decapitarea cadavrului ? blink.gif

QUOTE

Dupa care peste vreo 20 de ani ne ocupam si de pesedeii care si-au facut recent  vile din fondurile ptr. amenajari hidrotehnice  laugh.gif


Nope - ordinea trebuie să fie inversă ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 04:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman