HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

15 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Nevrozelor Tarzii, [Jurnalul lui N.V.]
(Afrodita)
mesaj 16 Sep 2007, 12:57 PM
Mesaj #176





Guests






rofl.gif A ta si-a restului de studenti de-s in aceeasi grupa cu tine rofl.gif

Sau o fii voodoo ? hmm.gif

Sau poate Zona Crepusculara? hmm.gif

Mai incearca maine, parca vad ca maine ai si anul IV trecut in tabel rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 16 Sep 2007, 04:33 PM
Mesaj #177


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Eu cred ca e o conspiratie! rofl.gif (Afro, mai stii faza cu conspiratia? hmm.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 16 Sep 2007, 06:56 PM
Mesaj #178





Guests






Logic biggrin.gif Ca doara iar citii altceva rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 Sep 2007, 06:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
N.V.
mesaj 30 Sep 2007, 10:33 PM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Mi-s obosita rau. Am inceput si eu practica (de fapt aproape am terminat-o laugh.gif ) si imi place tare mult. Profu' care m-a acceptat e genial (si tocmai imi dau seama ca am uitat sa fac o chestie pe maine ranting.gif ). Macar mi-a tinut zilele ocupate... si se pare ca si asa, nu suficient de ocupate.

Acum cateva seri sedeam intr-un balcon la tigara si asteptam niste acte (cu care nu am intarziat decat vreo 10 minute a doua zi dimineata rofl.gif ). Si cum fumam eu asa asteptand, ce-mi tuna mie prin cap? Hai sa-l sun sa vedem ce mai face. Spre surprinderea mea si-a amintit cine sunt, insa a fost ceva din toata conversatia care m-a dezamagit. A fost extrem de seaca si superficiala, plina de pauze nefiresti care ar fi putut fi inlaturate printr-un simplu "pa", insa nici unul nu parea ca vrea sa inchida telefonul. Intr-un final, aproape ingrozita de cat de greu ne este sa vorbim, si cat de usor parea atunci totul, am strecurat o minciunica si i-am spus ca tre' sa inchid.
Si nu stiu de ce, in drum spre casa tot rumegam eu ce a zis el, ce-am zis eu, si mi-am dat seama ca am acelsi gust amar de acum 3(/7) ani. ooh.gif

Tre' sa-mi caut pe cineva sa dau la sfarsitul saptamanii viitoare o fuga cu cortul macar pana in Cheile Turzii ca inebunesc. Nu am echipament de iarna, nu am nici bani sa-mi cumpar, si nu stiu cat mai tin zilele calde si insorite.


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 10 Oct 2007, 07:03 PM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Mneah... lene. Am decretat saptamana asta ca fiind exclusiv desinata lenevelii, somnului si cafelelor. Si totusi, asa din bun-simt am mai dat pe la facultate. Dar se pare ca bunul simt al meu e in vadita contradictie cu bunul simt al celor de la faculta. Dupa ce initial orarul era cat de cat acceptabil, dupa numai o saptamana totul s-a dat peste cap, astfel incat maine am cursuri de la 8 dimineata... cu prezenta facuta pana la 8 si 10 ranting.gif Pai mai oameni buni... eu n-am mai ajuns la scoli inainte de ora 8 jumate de la inceputul clasei a 12-a. Si e si musai sa merg ca examenul pare-se ca va fi oral, iar profu' e unul din cele mai anoste persoane. yawn.gif Da' daca placerea lui extrema e sa ma vada pe mine efectuandu-mi somnul de dimineata la domnia sa la curs, fie.
In alta ordine de idei tocmai am vorbit cu traficantul meu de castane din Baia-Mare rolleyes.gif si am aflat ca 5 kg de castane tocmai au luat calea Clujului drool.gif
Consider ca am facut suficient efort (stat pe scaun si tastat) asa ca ma retrag in pat,sa-mi refac fortele si sa respect programul impus al saptamanii laugh.gif (tare m-as bucura sa fiu la fel de constienta si cu planificarea materiei in sesiuni rofl.gif ).


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 12 Oct 2007, 04:25 PM
Mesaj #181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Azi e mohorat si umed cu cer gri si noroi pe trotuare. Dar macar au trecut zilele in care dardaiai de frig dimineata si seara, iar in timpul zilei mureai de cald.

Azi mi-am dat seama ca trebuie sa ajung urgent la oftalmolog, dar mi-e groaza.

Azi ma simt descurajata in fata anului 4 cu licenta care imi sufla in ceafa si glorioasa-mi rastanta la sport (blearh).

Azi am tremurat de frica unei vesti oribile.... bine ca nu s-a intamplat nimic. Ce oameni... te baga in panica si dupa aia te pun sa astepti ca sa-ti spuna ca de fapt nu e nimic.

Azi m-am gandit la doi prieteni buni si la faptul ca nu sunt in stare sa-i ajut. Mi se rupe sufletul cand incerc sa-mi dau seama de tristetea lor.

Azi sunt incoerenta.


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 20 Oct 2007, 01:42 PM
Mesaj #182


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Am multe de facut si nici un chef. Afara e frig si eu sunt cu gandul la un vin fiert. Ultimele doua saptamani am .... dunno.gif nimic. Nu stiu cum au trecut pe langa mine fara sa le observ.
Incep sa-mi numar banii si sa-i dramuiesc. Trebuie sa trag un pic de ei ca sa-mi ajunga 2 saptamani, ceea ce inseamna ca renunt a lua masa de amiazi in oras si ca reduc tigarile. Cafelele.... mai vedem noi tongue.gif Si dupa doua saptamani... hh.gif
Mi-au revenit insomniile, mai violente decat erau asa ca mi s-au intins cearcanele pana la jumatatea obrajilor laugh.gif si in permanenta mi-e somn. Toti ma intreaba ce am, si tragand o ocheada in oglinda mi-am dat seama ca arat chinuita. Pe de o parte imi convine. Asist pasiv la ce se intampla in jur si lumea ma lasa in pace. Mi-e prea lene sa am initiativa in ceva.
Inca nu am facut rost de toate cartile care-mi trebuie la faculta. Sunt a dracu' de scumpe. Si sunt si editii faine. Asa ca oricum nu-mi convine ideea sa le cumpar acum si sa le mazgales. Mai bine fac xeroxuri. Dar ramane intrebarea... cand le voi cumpara? Viitorul nu arata prea bine. Acum macar, de bine de rau ma mai tin parintii, a mai picat o bursa, mai am ceva reduceri la transport si teatru, dar dupa ce termin facultatea va scrie somer pe frunea mea. Din ce bani imi voi cumpara eu atunci carti, haine si mancare? (va trebui sa ma las de tigari, mai ales la ritmul asta de scumpire rofl.gif ).
Viata mea va fi un deliciu. wink.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 21 Oct 2007, 12:47 AM
Mesaj #183


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



M-am inveselit la o bere cu doi oameni foarte dragi mie. Stateam si ne uitam pe geamul aburit la frigul de afara si schimbam vorbe calde, ignorand cu desavarsire ce ne asteapta anul asta. Am hotarat ca refuzam sa ne ingropam cu totul in sala de lectura. Nu avem motive. Totul va fi bine si drumul fiecaruia incepe sa se contureze. Putina nebuloasa inca mai persista, dar asta inseamna ca lasam putin loc si imprevizibilului ca sa nu avem o traiectorie seaca si fara surprize laugh.gif
Acum am planuri marete sa ma bag in pat, cu o carte in mana, sa citesc cel mult o jumatate de ora si apoi sa adorm. Dar shhhht! secret.gif Sa nu afle somnul ca e asteptat, ca dupa aia se umfla in pene si se lasa si mai mult asteptat.
Gata, imi iau ursuletul de-un picior si ma cocot catre somnic.


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Oct 2007, 06:57 PM
Mesaj #184





Guests






Frumos smile.gif

(pariu ca "iepurele" de sta cu spatele, e de fapt iepuroaica si are neste perechi de sani faini? jamie.gif altfel de ce i-ar fi desenat spatele asa de "sexy" harhar.gif ? - ca tot esti tu psiholoaga, vezi cum ne baga astia subliminale de mici? rofl.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 21 Oct 2007, 07:57 PM
Mesaj #185


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Nu tuh... iepurele e cat se poate de barbat, oPsedato rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Oct 2007, 02:10 AM
Mesaj #186





Guests






rofl.gif Atunci e tare efeminat, saracul epure biggrin.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 22 Oct 2007, 09:00 AM
Mesaj #187


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



hmm.gif O fi iepurele ala cat se poate de barbat, da' i-au si tras astia un spate cat se poate de apetisant. Uitati-va numai la picioare si la umeri. Si bratele subtiri si delicate. jamie.gif
Incep sa ma intreb daca noi suntem oPsedate, sau cei de la Walt Disney. Curat subliminal! nonono.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Oct 2007, 10:58 AM
Mesaj #188





Guests






Ai vaz't? Ai vaz't? Credeam ca io de atata lipsa vad chestii, da' cand N.V. imi da dreptate, deja e clar: nu e numa' oPsedata de mine care vede chestii hug.gif jamie.gif roflmao.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 22 Oct 2007, 04:05 PM
Mesaj #189


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Sa-ntreb, sa nu-ntreb? unsure.gif Ba-ntreb ca doar is la mine-n jurnal si pot sa apas pe ce taste vreau si in ce ordine vreau. laugh.gif

Afro mama, ce-ti lipseste de vezi spate de iepuroaica secsi? rofl.gif

mwah1.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 22 Oct 2007, 04:45 PM
Mesaj #190


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Veste, mare veste!
Am vorbit astazi cu un prof cu care mai vorbisem anterior sa-mi fac lucrarea de licenta cu el. Si spre marea mea fericire a fost de acord. Ei bine, astazi ma anunta ca nu-mi mai fac lucrarea de licenta cu el.... pentru ca s-a renuntat la lucrarea de licenta. blink.gif Am cascat eu ochii mari-matri si din mutra mea tampa a dedus el ca nu pricep nimic. Asa ca m-a lamurit: din voia rectorului s-a trimis veste in lungul si-n latul UBB-ului ca autonoamele facultati trebuie sa se conformeze si sa renunte fie la examenul de licenta fie la lucrarea de licenta.
Nici nu stiu daca sa sar intr-un picior sau nu si asta pentru ca s-ar putea ca astia ai mei sa se razgandeasca si sa renunte la examen in favoarea lucrarii si in orice caz, lucrarea ar mai fi ridicat nitel nota finala si mi-ar fi sporit sansele sa intru la master la buget. Cine stie, poate pana la final diploma se va da pe ochii mei mari si caprui!?! dunno.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 22 Oct 2007, 04:55 PM
Mesaj #191


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Oh.... eu cand ma gandesc la lucrarea de licenta intru intr-o panica sora cu disperarea... asa ca as da orice sa se renunte. Ma bucur pentru tine laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 22 Oct 2007, 05:10 PM
Mesaj #192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Te cred pe chestia cu panica. La noi la psiho lucrarea de licenta consta practic intr-o cercetare propire prin care sa-ti validezi teoria propusa. Si cum am stabilit deja ca se plimba vantul in buzunarele noastre, rezulta pe cale de consecinta ca va trebui sa inventezi propriul instrument de masurare, pentru ca evident nu ai bani sa cumperi unul de la Colegiul Psihologilor din Romania. Si-n fiecare comisie este unul (prof sau asistent) de la psihologie experimentala care-ti ia la puricat cercetarea si nu de putine ori o desfiinteaza. Dar la drept sunt relativ blajini. Trebuie sa faci un studiu de doctrina (si inevitabila comparatie doctrina romana-doctrina franceza), ceea ce e fain.
Inca nu stiu la ce s-a renuntat la psiho, da' inca nu ma agit ca pana in februarie 2009 cand o sa-mi dau eu licenta acolo au timp sa se razgandeasca de nenumarate ori.
Oricum colega, o sa fie bine. Doar nu degeaba avem noi markere. rofl.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Oct 2007, 10:19 PM
Mesaj #193





Guests






Claaaaaaaar: markerele si okii tai frumosi caprui sunt tot ce e nevoie sa iei nota ce-ti trebe biggrin.gif mwah1.gif

Ce-mi lipseste? Noah, ghici si tu ca nu e grele harhar.gif Cu amaratii astia aci prinde dreq panza de paianjen harhar.gif Si nah, e feminin spatele ala si nush de ce m-a dus cu gandul la un spate de femeie intr-o pozitie sexy care invita la... curatul de paianjeni, ca vinerea asta ma duc cu colega in bar de gay rofl.gif in speranta ca femeile-s mai cu tupeu rofl.gif Sa vedem hmm.gif (din pacate la femei is de o mie de ori mai pretentioasa ca la masculi rofl.gif )

Nah ca ma faci sa-ti spurc jurnalul cu gandurile mele necurate devil.gif harhar.gif

mwah1.gif Bafta multa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 28 Oct 2007, 11:28 AM
Mesaj #194


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



QUOTE(Afrodita @ 22 Oct 2007, 10:19 PM) *
Nah ca ma faci sa-ti spurc jurnalul cu gandurile mele necurate devil.gif harhar.gif


Ei, na! Da' p-aia cu omu' sfinteste locul n-ai auzit-o? mwah1.gif (Acu' cand recitesc nu mai stiu exact ce am vrut sa spun laugh.gif da' stiu ca ma refream la tine. Poate mai spre seara redevin un pic coerenta cum imi sta mie bine rolleyes.gif )

Noh, iar am facut o isprava. dunno.gif Si asta e partea cea mai nevinovata ca ispravi din astea am mai facut noi si atunci cand nu erau implicate berea si vinul in ecuatie. Da am fost vita si nu mi-am putut tine gura si acum bag mana-n foc ca sireacu' are mustrari de constiinta. Oricum, ultimele 24 de ore au fost foaaaaaarte ciudate si mai ales dimineata (dupa o noapte nedormita) paream ca traiesc o alta existenta adiacenta oarecum (ca si cum as fi hotarat aseara ca am o sora geama, as fi batut din palme si as fi inceput sa-i traiesc existenta ei, in timp ce io seadeam p-un jilt si ma amuzam de ceea ce imi permit sa fac fara sa trebuiasca sa ma gandesc la consecinte.) Cel mai fain e ca tot imi cadea in mana cate un ceas diferit , si fiecare ceas pe care am pus mana cred ca trecea la ora de iarna cum il batea capu' rofl.gif Pe cale de consecinta mi se parea ca realitatea imi joaca feste (si nici acum nu sunt sigura cat e ceasul) si la toata debusolarea aia temporala, s-a mai lasat si ceata astfel ca eu m-am pierdut complet in spatiu, timp si amintirea bratelor lui. sorry.gif

Da' dupa vreo 3 ore de somn, am facut ochi (umflati ce-i drept), soarele straluceste pe un cer senin, m-am convins de faptul ca nu am o sora geamana careia sa-i fi complicat existenta laugh.gif , am un pui de mahmureala si ma chinui sa ma conving ca trebuie sa-mi respect promisiunea facuta aseara ca nu voi avea regrete.


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 28 Oct 2007, 02:58 PM
Mesaj #195





Guests






Esti superba rofl.gif

Lasa ca nici eu nu stiu cum se trece la ora de iarna, se da ceasul inainte sau inapoi? 4 devine 3 sau 5?? blink.gif

Cat despre faza cu sora geama rofl.gif Abia astept sa ma-ntalnesc si eu cu sora mea geamana rofl.gif

Regrete? N-are rost wink.gif

Si sarumana, stiu ce-ai vrut sa spui smile.gif hug.gif

O zi mumoasa mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 31 Oct 2007, 09:58 AM
Mesaj #196


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Mai stiti voi versurile "Cine-a pus carciuma-n drum,/Ala n-a fost om nebun"? Ei bine, relativ la versuri, experienta mea vasta, imbogatita aseara cu un nou eveniment ma face sa constat ca nu prea conteaza daca e sau nu carciuma pusa-n drum, pentru ca isi face omul drum pe-acolo. laugh.gif Si mergand mai departe cu profunzimea spirituala ce guvernaza aceasta dimineata cetoasa, ma intreb: Ce a fost inainte: carciuma sau drumul? hmm.gif In ipoteza (absurda, zic eu) in care drumul a fost inaintea carciumii, exista o explicatie ce nu isi mai gaseste aplicabilitatea in era contemporana, si anume faptul ca exista o mini carciuma in fiecare ograda, cu aceleasi variatiuni de licoare ca si cea din ograda crasmarului.
Am ajuns sa nu mai imi vad capul de atatea hartii (noroc ca nu am pierdut inca tastatura printre ele) si sa ma intreb daca voi mai pune geana pe geana pana la sfarsitul saptamanii hh.gif dar aseara n-am avut nici o retinere in a trece usa birtului si a ramane acolo pana s-a facut a doua zi si mi-am dat si eu seama ca ar fi cazul sa ma duc si eu acasa. nonono.gif
Ce mai?!? Sunt un exemplu demn de urmat. rofl.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 31 Oct 2007, 10:57 PM
Mesaj #197





Guests






Pana acum suntem 4 care tot bem biggrin.gif Intai Sere, apoi Jude si cu tine aseara si acuma eu in seara asta biggrin.gif Ntz ntz, invatam copii la prostii, bre, tre' sa ne mai potolim rofl.gif Da' asa e de bineeee drunk.gif drunk.gif Hai noroc biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 2 Nov 2007, 12:50 PM
Mesaj #198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



El se face ca nu stie, iar eu ma fac ca nu imi pasa. Si e greu. Imi vine sa las totul balta si sa-mi vad/gasesc eu treaba mea. Dar e un dracusor mic-mic pitit dupa lobul urechii care nu ma lasa in pace si are grija sa nu ma lase sa ignor nimic.
Am hotarat. In seara asta ies la vin si daca maine mai imi amintesc ceva, va spun si voua. drunk.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 3 Nov 2007, 02:10 PM
Mesaj #199


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



No, colega... ne spui au ba? biggrin.gif Ca eu tot astept de azi dimineata laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 3 Nov 2007, 02:53 PM
Mesaj #200


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



hmm.gif Ce trebuia sa va spun? unsure.gif Din cate imi amintesc nu am facut nimic compromitator. laugh.gif Si oricum, prea mult vin fiert nu incape in mine, iar berea mad.gif au schimbat astia furnizorul si nu mai este nici Ursus, nici Becks si nici Tuborg. dunno.gif

Si sa stii ca "dimineata" e un termen cat se poate de relatv tongue.gif Pentru mine, acum e dimineata. rolleyes.gif



--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 12 Nov 2007, 02:09 PM
Mesaj #201


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Mdah. Sunt fără chef şi nu am cui să mă plâng. Am intrat în ultima vreme într-o stare de latenţă acută şi de lene cronică. Pur şi simplu nu am chef de nimic, iar dintre toate nimicurile de care nu am chef, facultatea e pe ultimul loc. Nu am făcut absolut nimic pentru licenţă (nu că s-ar fi lămurit între timp situaţia), dau pe la facultate doar două jumătăţi de zi pe săptămână, şi rest mă tot învârt de colo colo ca să am eu senzaţia că am făcut ceva şi merit şi eu un vin fiert (zilnic hh.gif ).
Şi acum de o oră mă tot conving să mă apuc de treabă, să termin ce am de făcut pe aici şi să-mi iau zborul către BCU să mai pun şi eu mâna pe o carte. Nu de alta dar în curând se termină semestrul şi eu încă am impresia că nu s-a terminat vacanţa.
O altă chestie care mă sâcâie e vidul ăla de se formează în portmoneu. Am auzit că numai săptămâna următoare intră bursa şi nu ştiu ce fumez eu până atunci. dunno.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 17 Nov 2007, 12:23 AM
Mesaj #202


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



M-a mintit. De fapt stie dar face pe niznaiul pentru a evita o discutie incomoda, pe care, de altfel, nici nu vroiam sa o purtam. Dar acum ca m-am dumirit, voi face in asa fel incat el sa-si doreasca sa abordeze problema. Si nu sunt nici rea si nici razbunatoare. E pur si simplu un rau necesar...


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 17 Nov 2007, 12:48 AM
Mesaj #203


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Si de ce sa nu recunoastem... razbunarea e taaare dulce uneori licklips.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 17 Nov 2007, 10:30 AM
Mesaj #204


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



devil.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 18 Nov 2007, 03:26 AM
Mesaj #205


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Ai spus bine: razbunarea e dulce... uneori. Dar acum are un gust oribil si ma simt ca o vita incaltata. Sunt foarte obosita, foarte fara chef, foarte trista. Si navalesc toate pe mine, cate doua trei odata si apoi in casacada de parca nu se mai termina.
Merg sa ma bag in pat, sa sting veioza ca nu am nici un chef de citit, sa gasesc cel mai siropos film posibil, sa adorm cat de repede si sa nu mai visez nimic. Sper totusi pe dimineata un raspuns care sa sparga tacerea asta absurda, mascata de palavrageala inutila.


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 Nov 2007, 04:10 AM
Mesaj #206





Guests






hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 20 Nov 2007, 04:18 PM
Mesaj #207


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Aşa nu se mai poate. Mă revolt la modul oficial. Acu ceva vreme v-am spus că ne-am trezit numai cu examenul de licenţă pentru că minţile luminate de la universitate au decis să scoată lucrarea de licenţă.
Săptămâna trecută s-au convocat şi s-au reunit şi si-au scărpinat fărâma de creier şi au decis că nu numai că nu se scoate lucrarea de licenţă, ci examenul care se dă va fi grilă (i-am explicat eu la un moment dat lui Sere cum stă cu grilele pe la noi pe la facultate.) . Concluzie: hh.gif
Ei bine, acum iar îşi scarpină ăştia creierul (până le rămâne tot pe sub unghii laugh.gif ) şi decid că de fapt rămâne numai lucrarea de diplomă şi se renunţă la examen.

unsure.gif

Bine- bine, dar eu cu cine votez? dunno.gif

Edit: V-am spus eu că până la urmă se ajunge la ochii mei căprui. rofl.gif

Acest topic a fost editat de N.V.: 20 Nov 2007, 04:19 PM


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 20 Nov 2007, 05:49 PM
Mesaj #208


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



La noi a ramas lucrarea si examenul e grila. Asa au hotarat astia.... Eu zic sa te apuci de lucrare, ca poate asa se gandesc si razgandesc incat o sa va anunte in mai ca totusi trebuie facuta lucrarea laugh.gif tongue.gif

Naiba sa-i ia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 24 Nov 2007, 11:35 AM
Mesaj #209


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Curat naiba să-i ia!

Am stabilit că astăzi și mâine stau în casă, mănânc boNboane și gândesc profund la tema de licență, domeniu, titlu, subtitlu și orice altceva ar mai fi de gândit. Norocul meu că am scăpat de o chestie și am deja coordonator, maestru sau conducător, cum s-o fi numind.
Dar până să mă apuc de boNboane, gândit și alte cele, merg să fac un duș și apoi dau o fugă până în Hașdeu să dau ceva la xerox, și poate mă mai opresc și la o cafea. innocent.gif

Edit: Iar nu voi avea timp de gândit la licenţă. hh.gif Bineînţeles că m-am luat azi cu cafele şi lenevit în pat (dacă nu mă înşel, chiar am adormit la un moment dat sorry.gif ) şi nu am terminat de făcut ce mi-am propus pentru azi, aşa că mâine voi avea numai juma' de zi ca să-nvăţ pentru parţialul de miercuri. frusty.gif


Acest topic a fost editat de N.V.: 25 Nov 2007, 01:01 AM


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 2 Dec 2007, 12:27 AM
Mesaj #210


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



M-a sunat astăzi.... adică ieri tongue.gif ... C.M. Mi-a picat tare bine şi mi s-a făcut dor de el. Om bun, cu suflet cald şi răbdător hug.gif
Pe de altă parte mi-a dat o veste tristă, care a venit într-un asemenea context încât m-a înnegurat cu totul.

În ultimul timp am devenit obsedată de un caz.... am atâte întrebări şi prea puţine răspunsuri certe.

Dar despre toate astea, mâine. Acum mi-e somn. Iau o cărţulie şi aştept pitită în pat un nea Ene pe la gene. laugh.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 03:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman