HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

9 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Levitatia Umana, legenda sau adevar
mothman
mesaj 9 Apr 2005, 04:31 AM
Mesaj #176


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



Ma asteptam la un astfel de raspuns. Sa inteleg, deci, ca exista prin cine stie ce temple, tot felul de initiati care leviteaza, dar care nu vor sa-si dovedeasca capacitatile in fata profanului. Eu zic ca daca acesti oameni ar fi reali, tot s-ar gasi unul care sa fie de acord sa se supuna unor teste. Imposibil sa gandeasca toti la fel.
Uite aici exemplu http://www.amazingabilities.com/amaze8a.html

Asa, si acum zi-ne cum e cu vremea aia, cand vom levita toti, sau cand macar cei ce leviteaza ni se vor dezvalui in toata splendoarea lor.


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 9 Apr 2005, 10:11 AM
Mesaj #177


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
Asa, si acum zi-ne cum e cu vremea aia, cand vom levita toti, sau cand macar cei ce leviteaza ni se vor dezvalui in toata splendoarea lor.

nu vrei sa afli hh.gif , caci vei avea cosmaruri rofl.gif rofl.gif rofl.gif
sau poate te vei tavali pe jos de ras rolleyes.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 11 Apr 2005, 09:25 AM
Mesaj #178


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



@mothman
Există un topic despre"sfarsitul lumii" chiar pe acest subforum. De asemenea există şi la biblioteca hanului un topic despre Apocalipsa lui Ioan, care este īnchis īnsă.
Deci dacă te interesează "vremurile din urmă", poţi merge la aceste topicuri.

Să rămānem on topic vă rog!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Apr 2005, 09:25 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mothman
mesaj 11 Apr 2005, 05:07 PM
Mesaj #179


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



Aha, deci la sfarsitul lumii vom levita cu toti. Interesant punct de vedere. Pentru cei mai initiati ca mine in legatura cu fenomenul asta, levitatia se poate face numai la doar cativa cm deasupra solului, sau si la altitudini mai mari ? Si daca da, cam care ar fi altitudinea limita ? As mai dori sa stiu daca se pot deplasa cumva si pe orizontala.

Multumesc.


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 12 Apr 2005, 02:31 AM
Mesaj #180


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



QUOTE (thunder @ 5 Apr 2005, 12:07 AM)
- vei vedea, daca vei trai pina atunci. Nu mai e mult ... cei 7 ani apocaliptici din biblie sint in derulare.


A mai fost anuntat ca cei 7 ani apocaliptici sint in derulare inca acum peste 10 ani de unul ce si-a ales pseudonimul Contele Incapuciato in cartea lui Ion Tugui. De atunci sfirsitul a venit doar pentru autorul cartii. (Dumnezeu sa-l ierte!) Contele Incapuciato cica traieste si si-a mai aminat sumbra prezicere, dar n-a renuntat definitiv la ea. Vrea in continuare sa ne fericeasca.

Si ca sa fie si ceva on topic adaug si de la mine din banii de buzunar 1 milion (de lei si inca vechi nu va speriati) la premiul pentru cel ce va demonstra practic existenta levitatiei. (atentie asta nu inseamna ca am negat existenta ei !)

Acest topic a fost editat de Lucifer: 12 Apr 2005, 03:11 AM


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 12 Apr 2005, 11:39 AM
Mesaj #181


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



imi place modul tau de gandire lucifer, nu refuzi sa crezi inexistenta levitatiei, ci ceri o dovada, ce noi paradigme ar putea iesi din asta biggrin.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 12 Apr 2005, 12:13 PM
Mesaj #182


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



Cred ca trebuia sa te exprimi "nu refuzi sa crezi existenta levitatiei". Tu ai facut dubla negatie.

Acest topic a fost editat de Lucifer: 12 Apr 2005, 12:14 PM


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 13 Apr 2005, 01:42 PM
Mesaj #183


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



hm,ai dreptate wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 14 Apr 2005, 12:32 PM
Mesaj #184


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



Iata un posibil mod de a levita:

1 Iesi cu corpul astral din corpul fizic
2 Iti faci acest corp vizibil
3 Cu acest corp faci demonstratia in fata spectatorilor (care vor crede ca e corpul tau fizic)

Punctul 3 este cel mai usor, corpul astral putind pluti. Punctele 1 si 2 sint mai grele dar cred ca thunder poate incerca.


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 14 Apr 2005, 01:33 PM
Mesaj #185


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



chiar vorbesti serios???!!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 14 Apr 2005, 01:42 PM
Mesaj #186


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



De ce nu? Despre primele doua puncte se afirma ca sunt realizabile, iar al 3-lea este o simpla formalitate.

Numai ca asta ar fi o pseudo-levitatie pentru iluzionarea spectatorilor. Inteleg ca doritorii vor o levitare cu corpul fizic

Acest topic a fost editat de Lucifer: 14 Apr 2005, 01:45 PM


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Apr 2005, 01:50 PM
Mesaj #187


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ai inteles gresit ce a spus Thunder. Pricepe odata ca cine poate levita nu va levita decat in fata celor care sunt convinsi ca are aceasta capacitate. Niciodata in fata unui sceptic!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 14 Apr 2005, 01:58 PM
Mesaj #188


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



Acuma ziceam de Thunder pentru ca banuiam ca el este cel mai avansat dintre forumisti la aceste fenomene de decorporalizare. Dar oricine altcineva care are capacitatitati poate incerca.


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 14 Apr 2005, 02:16 PM
Mesaj #189


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
Dar oricine altcineva care are capacitatitati poate incerca.

si de atatia ani de ce nu incearca...? hh.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 14 Apr 2005, 03:31 PM
Mesaj #190


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



Se pare ca este foarte greu de realizat punctul 2 ( vizualizarea corpului astral ). Dumnezeu pune o bariera foarte mare in calea interferentei celor doua lumi ( cea fizica si cea astrala ). Si din partea cealalta e greu. Avem putine informatii despre materializari de fantome. O asemenea fantoma materializata ar putea face si ea o demonstratie de "levitatie". Doar daca vrea bineinteles. Dar poate si in lumea lor se aplica legea lui Thunder: cine vrea nu poate iar cine poate nu vrea.


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 14 Apr 2005, 03:35 PM
Mesaj #191


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



hai ca deja divagam, acuma intervine d-zeu, spirite, etc...
noi nici macar sa levitam nu putem blink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 14 Apr 2005, 03:57 PM
Mesaj #192


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



Hai sa iti zic si alta metoda de levitare. Daca faci rost de o bucata de antimaterie in greutate (negativa) egala sau putin mai mare decit greutatea ta si o poti proteja de reactia violenta cu materia ascunzind-o intr-o cutiuta fermecata prin hainele tale, levitezi fara probleme. In plus poti sa faci si plimbari de agrement pe deasupra orasului.


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 14 Apr 2005, 04:02 PM
Mesaj #193


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
levitezi fara probleme. In plus poti sa faci si plimbari de agrement pe deasupra orasului

nu prea cred ca vei levita asa?e vorba de stiinta aici, deci de nimic paranormal... wink.gif



--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Apr 2005, 04:03 PM
Mesaj #194


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Lucifer @ 14 Apr 2005, 04:31 PM)
legea lui Thunder: cine vrea nu poate iar cine poate nu vrea.

spoton.gif

Asta mi-a placut! ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucifer
mesaj 14 Apr 2005, 04:30 PM
Mesaj #195


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



QUOTE (cociuba @ 14 Apr 2005, 05:02 PM)
nu prea cred ca vei levita asa?e vorba de stiinta aici, deci de nimic paranormal... wink.gif

Si daca s-ar putea levita prin fortele paranormale tot s-ar putea studia asta stiintific (si eventual imbunatati performanta).
Este vorba de stiinta care studiaza fenomenele paranormale. Nu exista nimic in lumea asta care sa nu se poata studia stiintific. Chiar daca in momentul asta o stiinta despre un anumit lucru nu cuprinde decit denumirea ei, problema de studiat, citeva intrebari si una sau mai multe ipoteze.


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 14 Apr 2005, 08:06 PM
Mesaj #196


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE (Lucifer @ 14 Apr 2005, 04:57 PM)
Hai sa iti zic si alta metoda de levitare. Daca faci rost de o bucata de antimaterie in greutate (negativa) egala sau putin mai mare decit greutatea ta si o poti proteja de reactia violenta cu materia ascunzind-o intr-o cutiuta fermecata prin hainele tale, levitezi fara probleme. In plus poti sa faci si plimbari de agrement pe deasupra orasului.

Antimateria nu are masa negativa, ci tot pozitiva. Asa ca n-o sa te prea ajute. Se cheama antimaterie doar pentru ca sunt inversate sarcinile electrice: nucleul are sarcina negativa si pozitronii (echivalentii electronilor) au sarcina pozitiva. Dar masa e pozitiva la ambele varietati.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 15 Apr 2005, 03:59 AM
Mesaj #197


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (abis @ 14 Apr 2005, 03:50 PM)
Ai inteles gresit ce a spus Thunder. Pricepe odata ca cine poate levita nu va levita decat in fata celor care sunt convinsi ca are aceasta capacitate. Niciodata in fata unui sceptic!

- ai priceput GRESIT. Eu nu am spus in felul asta. Cine poate levita o poate face oriunde, oricind ... in masura in care forta sa launtrica poate contracara forta de mentalizare opusa a celor care nu cred, inca cine e suficient de puternic o poate face oricum si oricind.

- pt. a levita este necesara receptia si emisia in jurul fiintei a unei energii subtile specifice. Cei care nu cred, emit energii subtile care se opun asimularii acelei energii, sau mai bine zis o saboteaza, intrucit structura subtila a acestei energii de neincredere este f. joasa si "consistenta". Cine are urechi de auzit intelege cit de nefasta este starea de pesimism si neincredere si non-credinta trage fiinta in jos si o mentine la un nivel de constiinta gregar si materialist. Energile subtile care favorizeaza levitatia sint la polul opus, fiind rafinate, elevate, superioare, inalte ... si apartin unui nivel de constiinta inalt, superior. Din acest motiv oamenii profani si gregari nu numai ca nu pot levita, dar cei f. "incrinceati" nici nu pot concepe (crede) ca asa ceva ar putea fi posibil. Este o informatie al carui nivel de vibratie depaseste cu mult pe cel al acestor tipuri de oameni si din aceasta cauza lor li se pare ireal si de domeniul fantasticului asa ceva. E insa doar limita lor.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 15 Apr 2005, 04:20 AM
Mesaj #198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Lucifer @ 14 Apr 2005, 02:32 PM)
Iata un posibil mod de a levita:

1 Iesi cu corpul astral din corpul fizic
2 Iti faci acest corp vizibil
3 Cu acest corp faci demonstratia in fata spectatorilor (care vor crede ca e corpul tau fizic)

Punctul 3 este cel mai usor, corpul astral putind pluti. Punctele 1 si 2 sint mai grele dar cred ca thunder poate incerca.

- exista mai multe inadvertente in aceaste descrieri.

- 1. ce faci cu corpul fizic in timpul in care ti-ai face vizibil corpul astral ? Toti cei de fata ar vedea doua corpuri.

- 2. pt. ca acest corp astral sa poata fi vazut ar exista doua posibilitati. A. materializezi acel corp, adica il faci consistent si vizibil vederii de tip fizic, lumesc si B ) modifici nivelul de vibratia al aparatului vizual al "spectatorilor" pt. ca vederea lor sa poata accesa si percepe si in lumea astrala. Daca ar fi A, toti ar vedea si corpul fizic si "dublura" sa. Daca ar fi B cei de fata nu ar vedea numai acel corp, ci si alte fiinte si realitati specifice lumii astrale, deci nu ti-ar apare in fata un corp (astral), ci o intreaga lume (astrala).

- aceste procedee sint mult mai complicate si presupun un control al unor energii si structuri subtile ale fiintei mult mai mare si mai dificil de realizat fata de "banala" levitatie. In cazul levitatiei e necesara "doar" un singur tip de energie subtila acumulata in aura fiintei. Prespunind ca cineva ar vrea sa faca o asemenea "inginerie" cum o descrii tu, ar fi cam la fel ca atunci cind vrei sa spargi nuci cu casetofonul in loc sa folosesti banalul ciocan. smile.gif

- exista niste "jocuri" la care unii fachiri apeleza, dar e cu totul altceva in cazul acela. Exista de ex. asa zisa "poveste" cu un fachir care cinta la un fluier si dintr-un cod iese un sarpe (sau o fringhie) care se ridica catre cer. Linga el se afla "asistentul" sau, un copil. Fachirul ii spune copilului sa se urce pe fringhie, el urca, apoi ii spune sa coboare. Copilul nu vrea, fachirul tipa la el sa coboare, copilul nu vrea, etc. fachirul nervos scoate o sabie si il da jos pe copiul si il taie bucati ... toate acesta sub ochii stupefiati ai asistentei. Dupa care, ia copilul, il "lipeste" la loc si il invie, iar toata lumea aplauda si lasa un banut in cos. Toate bune si frumoase pina aici, toti au vazut acelasi lucru, insa cind se priveste caseta care a inregistrat evenimentul se observa ca in tot acest timp fachirul si copilul au stat jos. Deci e vorba de un experiment telepatic si hipnoza si influenta in masa. Acest aspecte este real si a fost povestit de unele persoane. Repet insa, chiar daca este vorba de o manifestare paranormala, aceasta este cu totul altceva decit levitatia.

QUOTE
Punctul 3 este cel mai usor, corpul astral putind pluti. Punctele 1 si 2 sint mai grele dar cred ca thunder poate incerca. 

- corpul astral nu are "forma" celui fizic, decit cel mult daca doreste persoana in cauza. Nu se pune problema de cit de usor e, caci el poate fi mutat/dus la vointa unde vrei. Stai linistit, am lucruri mult mai bune si mai elevate de facut cu corpurile mele subtile, inclusiv cu cel astral. smile.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 15 Apr 2005, 04:28 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 15 Apr 2005, 04:34 AM
Mesaj #199


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Lucifer @ 14 Apr 2005, 03:58 PM)
Acuma ziceam de Thunder pentru ca banuiam ca el este cel mai avansat dintre forumisti la aceste fenomene de decorporalizare. Dar oricine altcineva care are capacitatitati poate incerca.

- multumesc pt. incredere si transfigurare. smile.gif

- dedublarea este un fenomen diferit de multiplicarea corpului fizic. Pt. multiplicare/materializarea unui corp fizic nu e nevoie sa te dedublezi. Pur si "simplu" materializezi la vointa un alt corp fizic, dar sa stii ca si acesta este supus acelorasi legi ale lumii fizice, deci si el este atras de legea gravitationala, nu e mai usor. smile.gif

- da, oricine poate ajunge la asemenea performante si chiar mai mari ca acestea daca se antreneaza in mod adecvat.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 15 Apr 2005, 04:46 AM
Mesaj #200


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Lucifer @ 14 Apr 2005, 05:31 PM)
Se pare ca este foarte greu de realizat punctul 2 ( vizualizarea corpului astral ).

- nimic nu ii este greu celui initiat, daca ceea ce face este si voia divina.

QUOTE
Dumnezeu pune o bariera foarte mare in calea interferentei celor doua lumi ( cea fizica si cea astrala ).

- nu Dumnezeu pune bariere, ci fiinta in sine. Exista niste legi si principii cosmice structurate pe nivele ierarhice. Fiecare fiinta are acces si este supus unor legi specifice nivelului sau de constiinta. Lumile astrale sint nenumarate, nu numai una. E ca si la emisia radio. In acelasi spatiu "locuiesc" mai multe "lumi paralele". Singura problema este sa inveti cum sa manevrezi propriul tau aparat de radio launtric pt. a comuta modulul de receptie pe o anume lungime de unda specifica acelui post de radio. La fel se petrece si cu lumile astrale. Fiinta care se naste in lumea fizica vine cu "setarea default" a lumii fizice. Cind sint inca copii f. f. mici, unii dintre ei inca mai au acces la lumile astrale. Unii ramin cu acele inzestari, dar majoritatea le pierd dar si uita acele experiente astrale.

- exista si (ipo)teza lumilor fizice paralele, dar ma abtin sa comentez pe aceasta tema.

QUOTE
Si din partea cealalta e greu. Avem putine informatii despre materializari de fantome.

- avem destule, inclusiv poze, dar in cazul fantomelor e o alta situatie mai complicata si putin stranie.

QUOTE
O asemenea fantoma materializata ar putea face si ea o demonstratie de "levitatie".

- nu poate.

QUOTE
Doar daca vrea bineinteles. Dar poate si in lumea lor se aplica legea lui Thunder: cine vrea nu poate iar cine poate nu vrea.

- legile divine cosmice nu sint ale mele, cel mult au fost prezentate unele de catre mine. Faptul ca unii nu au auzit in viata lor de asa ceva si mi le atribuie mie, arata gradul lor de cunoastere ocult-ezoterica. hh.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 15 Apr 2005, 04:50 AM
Mesaj #201


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Lucifer @ 14 Apr 2005, 05:57 PM)
Hai sa iti zic si alta metoda de levitare. Daca faci rost de o bucata de antimaterie in greutate (negativa) egala sau putin mai mare decit greutatea ta si o poti proteja de reactia violenta cu materia ascunzind-o intr-o cutiuta fermecata prin hainele tale, levitezi fara probleme. In plus poti sa faci si plimbari de agrement pe deasupra orasului.

- ce SF interesant. Te felicit pt. imaginatie insa. spoton.gif

- exista materiale care pot fi folosite pt. a levita, dar deocamdata nu sint expuse publicului. OZN-urile (reale) au la bord astfel de materiale sau/si aparate care favorizeaza aceasta.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 15 Apr 2005, 06:47 AM
Mesaj #202


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

- exista materiale care pot fi folosite pt. a levita, dar deocamdata nu sint expuse publicului.


Dar tu, bineinteles, esti la curent cu existenta lor. Lumineaza-ne si pe noi: despre ce materiale e vorba?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 15 Apr 2005, 09:26 AM
Mesaj #203


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



thunder:
QUOTE
exista materiale care pot fi folosite pt. a levita, dar deocamdata nu sint expuse publicului. OZN-urile (reale) au la bord astfel de materiale sau/si aparate care favorizeaza aceasta.


Este vorba despre materiale care ecraneaza forta gravitationala. Desi teoretic acestea ar fi posibil sa existe, civilizatiile extraterestre care ar poseda astfel de materiale, nu numai ca au ajuns la marea unificare a fortelor ci au si pus aceasta teorie in practica. Ar fi o civilizatie extrem de avansata !


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 15 Apr 2005, 06:58 PM
Mesaj #204


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Catalin @ 15 Apr 2005, 08:47 AM)
QUOTE

- exista materiale care pot fi folosite pt. a levita, dar deocamdata nu sint expuse publicului.

Dar tu, bineinteles, esti la curent cu existenta lor. Lumineaza-ne si pe noi: despre ce materiale e vorba?

- priveste la un aparat de radio. Analizeaza-l. Vei vedea ca nu tot ce e acolo inauntru le cunosti componenta si procentajul de imbinare. Cu toate ca nu stii ce e inauntru, el functioneaza si iti ofera ceva ce nu poti vedea cu ochii liberi: transmisia undelor, iar in plan subtil, prezenta unor energii subtile pe al carui suport se manifesta in planul fizic ceea ce stiinta a numit acum "unde". Unul sau mai multi experti ti-ar putea descrie cu amanuntime materialele din care e facut radioul. Cu toate acestea, acest aspect te va interesa mai putin, caci pt. tine important este faptul ca el exista si functioneaza. La fel si OZN-urile si materialele folosite cit si tehnologia care ii permite sa functioneaze.

PS. Incearca-ti ironiile cu "apropiatii" tai.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mothman
mesaj 16 Apr 2005, 12:19 AM
Mesaj #205


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



QUOTE (thunder @ 15 Apr 2005, 04:59 AM)
pt. a levita este necesara receptia si emisia in jurul fiintei a unei energii subtile specifice. Cei care nu cred, emit energii subtile care se opun asimularii acelei energii, sau mai bine zis o saboteaza, intrucit structura subtila a acestei energii de neincredere este f. joasa si "consistenta"

Bun, deci sa inteleg ca asa se explica, cum de pana in momentul de fata, nici un profan n-a apucat sa vada vreun guru cum leviteaza. E "sabotat" spui tu. Dar daca profanu/scepticu, etc, se uita prin binoclu, se pune ? Cam ce raza de actiune au energiile astea care-l pot perturba pe initiat ?


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 16 Apr 2005, 02:51 AM
Mesaj #206


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (mothman @ 16 Apr 2005, 02:19 AM)
QUOTE (thunder @ 15 Apr 2005, 04:59 AM)
pt. a levita este necesara receptia si emisia in jurul fiintei a unei energii subtile specifice. Cei care nu cred, emit energii subtile care se opun asimularii acelei energii, sau mai bine zis o saboteaza, intrucit structura subtila a acestei energii de neincredere este f. joasa si "consistenta"

Bun, deci sa inteleg ca asa se explica, cum de pana in momentul de fata, nici un profan n-a apucat sa vada vreun guru cum leviteaza. E "sabotat" spui tu. Dar daca profanu/scepticu, etc, se uita prin binoclu, se pune ? Cam ce raza de actiune au energiile astea care-l pot perturba pe initiat ?

- cuvintul "sabotat" face referiri la ceea ce transmite ca idee fabula lui La Fontain. Unele energii trag in sus, altele in jos. Sau, doi incarca, trei descarca.

- la ce iti folosesc tie informatii si teorii ale caror realitati de natura subtila nu au cum sa te atinga ? Incearca cu manelele, house etc.

Acest topic a fost editat de thunder: 16 Apr 2005, 02:54 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mothman
mesaj 16 Apr 2005, 03:52 AM
Mesaj #207


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



QUOTE (thunder @ 16 Apr 2005, 03:51 AM)
la ce iti folosesc tie informatii si teorii ale caror realitati de natura subtila nu au cum sa te atinga ? Incearca cu manelele, house etc.

Imi place sa fiu informat. Si de ce nu, sa si levitez, daca e cazu. Manele nu gust, prefer alte genuri de muzica, despre care ma indoiesc ca ai avea habar.

Ca sa fiu on topic :

QUOTE (thunder @ 16 Apr 2005, 07:58 PM)
priveste la un aparat de radio. Analizeaza-l. Vei vedea ca nu tot ce e acolo inauntru le cunosti componenta si procentajul de imbinare. Cu toate ca nu stii ce e inauntru, el functioneaza si iti ofera ceva ce nu poti vedea cu ochii liberi: transmisia undelor, iar in plan subtil, prezenta unor energii subtile pe al carui suport se manifesta in planul fizic ceea ce stiinta a numit acum "unde"


E de ajuns sa cunosc faptul ca functioneaza, ca si telefonul mobil, pe niste unde ce apartin spectrului electromagnetic, si anume, unde radio. In rest, nu ma intereseaza. Dar ce te faci cu fenomenele parapsihologice ? Pe ele ce forte le guverneaza ? Daca exista fortele astea - fie ca sunt implicate in levitatie, clarviziune, etc - de ce nu pot fi masurate de nici un aparat ? In cazul perceptiilor extrasenzoriale, s-a incercat o explicatie facand apel la undele electromagnetice lungi - radio, presupun. E clar ca teoria asta nu sta in picioare. Daca era asa, se putea verifica foarte simplu. Se mai face apel la tot felul de particule nedescoperite, "psihoni", parca au fost numite. Iar, alta teorie care nu situ pe ce e fundamentata. Cei care cunosc mai multa fizica cunatica, poate stiu mai multe smile.gif

In apararea "voastra", pare sa vina totusi psihologia transpersonala, o ramura cam dubioasa pentru mine, intrucat, prin teoriile ei, exista un cocktail de elemente ale religiilor orientale, ocidentale, yoga, si mai nou, cica fizica cuantica, fapt ce mi-mi sugereaza ca aici speculatia e la ea acasa si, ca nu prea se mai poate vorbi de o stiinta ci, cel mult, despre o pseudostiinta.

Acest topic a fost editat de mothman: 16 Apr 2005, 03:55 AM


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 18 Apr 2005, 11:37 PM
Mesaj #208


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (mothman @ 16 Apr 2005, 05:52 AM)
QUOTE (thunder @ 16 Apr 2005, 03:51 AM)
la ce iti folosesc tie informatii si teorii ale caror realitati de natura subtila nu au cum sa te atinga ? Incearca cu manelele, house etc.

Imi place sa fiu informat. Si de ce nu, sa si levitez, daca e cazu. Manele nu gust, prefer alte genuri de muzica, despre care ma indoiesc ca ai avea habar.

- exista un proverb al intelepciunii divine. "Omul maninca ceea ce este si este ceea ce maninca". Ca o parafrazare eu as completa: ""omul asculta acea muzica care e el si este acea muzica pe care o asculta". Si aici e vorba tot de "legea rezonantei", ca si in proverbele: "fiecare om are prietenii (invatatorii/conducatorii) pe care ii merita", "spune-mi cu cine esti prieten ca sa-ti spun cine esti", etc.

- cit despre habarul meu nu-ti face probleme, pe tine te "hraneste" acea muzica, nu pe mine.

QUOTE
Dar ce te faci cu fenomenele parapsihologice ? Pe ele ce forte le guverneaza ?

- legea principala este "legea rezonantei".

QUOTE
Daca exista fortele astea - fie ca sunt implicate in levitatie, clarviziune, etc - de ce nu pot fi masurate de nici un aparat ?

- pt. ca aparatele actuale sint gindite de fiinte ce nu au o cunoastere si intelegere oculta, spirituala, ci de niste materialisti, iar lumea inca nu este pregatita pt. asa ceva. Dincolo de asta, este cunocut in lumea stiintifica si oculta de aparatul de reprodus sunet si imagine (al lui Pelegrino Erneti) a evenimentelor din trecut.

QUOTE
In cazul perceptiilor extrasenzoriale, s-a incercat o explicatie facand apel la undele electromagnetice lungi - radio, presupun. E clar ca teoria asta nu sta in picioare. Daca era asa, se putea verifica foarte simplu. Se mai face apel la tot felul de particule nedescoperite, "psihoni", parca au fost numite. Iar, alta teorie care nu situ pe ce e fundamentata. Cei care cunosc mai multa fizica cunatica, poate stiu mai multe

- atit timp cit nu se cunosc legile oculte (cunoastere spirituala) acesti "savanti" nu vor putea explica dpdv materialist.

QUOTE
In apararea "voastra", pare sa vina  totusi psihologia transpersonala, o ramura cam dubioasa pentru mine, intrucat, prin teoriile ei, exista un cocktail de elemente ale religiilor orientale, ocidentale, yoga, si mai nou, cica fizica cuantica, fapt ce mi-mi sugereaza ca aici speculatia e la ea acasa si, ca nu prea se mai poate vorbi de o stiinta ci, cel mult, despre o pseudostiinta.

- e cineva care se poate considera aparatorul lui Dumnezeu ? Poate un copil de gradinita sa ia apararea unui profesor universitar ? Poate un olog sa-l apere pe Jakie Chan ? smile.gif

- cit despre stiinta si cum este ea vazuta de tine si in general de oameni, las intelepciunea universala sa graiasca: "stiinta lui Dumnezeu e nebunie in fata oamenilor, iar stiinta oamenilor e nebunie in fata lui Dumnezeu".

Acest topic a fost editat de thunder: 19 Apr 2005, 08:03 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 19 Apr 2005, 02:44 PM
Mesaj #209


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
thunder,omule da de unde le scoti spoton.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mothman
mesaj 19 Apr 2005, 03:07 PM
Mesaj #210


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



QUOTE (thunder @ 19 Apr 2005, 12:37 AM)
"omul asculta acea muzica care e el si este acea muzica pe care o asculta". Si aici e vorba tot de "legea rezonantei"


Gusturile, cand vine vorba de arta, se cam educa, in caz ca nu stiai. Nu iti este dat sa asculti anumite genuri de muzica pentru ca asa vrea legea rezonentei despre care vorbesti tu, ci, pentru ca ti-ai cultivat mai mult sau mai putin "urechea muzicala". Si nu-mi spune ca lucrurile nu stau asa, pentru ca daca lucrurile ar sta altfel, nu vad care ar mai fi rolul disciplinei numite estetica.

QUOTE (mothman)
Dar ce te faci cu fenomenele parapsihologice ? Pe ele ce forte le guverneaza ?

QUOTE (thunder)
- legea principala este "legea rezonantei".


Cu cat vorbesti mai mult de legea asta, cu atat imi dai seama mai bine de faptul ca traim in lumi paralele.


QUOTE (thunder @ 19 Apr 2005, 12:37 AM)
Dincolo de asta, este cunocut in lumea stiintifica si oculta de aparatul de reprodus sunet si imagine (al lui Pelegrino Erneti) a evenimentelor din trecut


Este asa de cunoscut, incat la un simplu search pe google la numele respectivului, imi gaseste o groaza de site-uri cu .org la sfarsit.

QUOTE (thunder @ 19 Apr 2005, 12:37 AM)
atit timp cit nu se cunosc legile oculte (cunoastere spirituala) acesti "savanti" nu vor putea explica dpdv materialist


Uite, eu vreau sa invat legile astea, asa ca te rog sa faci o trecere in revista. Pana una alta, stiu doar de legea rezonantei si legea karmei. Ce ar mai fi ?

Acest topic a fost editat de mothman: 19 Apr 2005, 03:09 PM


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 13 May 2024 - 02:21 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman