HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

10 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Closed TopicStart new topic
> Viitorul Primar General Al Capitalei, Gusa, Ponta... Iliescu?
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 10:46 AM
Mesaj #176


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 10:31 AM)
QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 10:15 AM)
Cand am spus vreo trei luni ma refer la sfarsitul lui decembrie inceputul lui ianuarie, inainte de a se face acele chestionare.

Sondajul s-a facut la sfarsitul lui ianuarie - inceputul lui februarie. Vezi aici. Deci tu nu stiai cu trei luni inainte, ci - poate - cel mult cu una singura.

Dar era un lucru stiut in numite cercuri. Stia si Videanu si Orban. De ce crezi ca a cerut revizuirea chestionarelor? Nu le am eu cu exprimarea dar te asigur ca cel mai naspa sa simtit Orban atunci cand s-a vazut furat pe fata. Declaratile de presa au fost frumoase. Dar basescu a avut cel mai important cuvant. Si isi spusese cuvantul cu mult timp. Orban (am mai spus sio sa o mai spun) are ca unica calitate faptul ca se are bine cu Basescu. Atat. Din aceasta cauza nu il voi vota. Vanghelie este un personaj colorat. Are puncte pozitive cu sectorul 5. Per sonal nu stiu daca voi fi in Buc sa votez. Dar de ales intre ei doi.... Nu stiu. Din cate se spune primaria va fi condusa ori de Orban (daca il va mai tine Videanu in functia de vice primar, ca nu il va ierta este sigur) dar cel mai sigur de Murgeanu (celalalt vice primar) pentru ca oricum nu le are cu administratia locala si nici nu va renunta la afacerile lui. Consider ca ar trebui ales Vanghelie pentru a exista o voce. Nu ca ar fi cel mai bun. Persoana buna intre cei 18 pentru primarie nu gasesc. Ar fi trebui Geoana sa incerce a doua oara. Acum ar fi castigat. Cred ca un vot nul ar trebui la nulitatile astea.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 28 Mar 2005, 10:47 AM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Mar 2005, 11:22 AM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Alegerile bat la usa. Asa ca asteptati rezultatul lor. smile.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 11:29 AM
Mesaj #178


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (March @ 28 Mar 2005, 11:22 AM)
Alegerile bat la usa. Asa ca asteptati rezultatul lor. smile.gif

Sa facem un brainstorming. Cum va arata bucurestiul daca castiga ............. (fiecare sa treaca pe ce candiat doreste). Apropo cine a fost prin Cluj?


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Mar 2005, 11:29 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 11:32 AM
Mesaj #179


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 10:46 AM)
Stia si Videanu si Orban.

QUOTE
cel mai naspa sa simtit Orban

QUOTE
Orban (am mai spus sio sa o mai spun) are ca unica calitate faptul ca se are bine cu Basescu.


QUOTE
Consider ca ar trebui ales Vanghelie pentru a exista o voce.


La asa candidat, asa sustinator! rofl.gif
Si zi asa, la stiinte politice nu se cere si putina gramatica?


QUOTE
Cred ca un vot nul ar trebui la nulitatile astea.

Pai hotaraste-te ce vrei: sau vot nul, sau Vanghelie! Sau e tot aia?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 11:48 AM
Mesaj #180


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 11:32 AM)
QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 10:46 AM)
Stia si Videanu si Orban.

QUOTE
cel mai naspa sa simtit Orban

QUOTE
Orban (am mai spus sio sa o mai spun) are ca unica calitate faptul ca se are bine cu Basescu.


QUOTE
Consider ca ar trebui ales Vanghelie pentru a exista o voce.


La asa candidat, asa sustinator! rofl.gif
Si zi asa, la stiinte politice nu se cere si putina gramatica?


QUOTE
Cred ca un vot nul ar trebui la nulitatile astea.

Pai hotaraste-te ce vrei: sau vot nul, sau Vanghelie! Sau e tot aia?

NU AM SPUS SA IL VOTEZI SAU CA IL VOTEZ PE VANGHELI. FACI CE VREI. O.K.
Ma grabesc si fac greseli, dar ideeile conteaza in primul rand. Informatile sunt importante, ar trebui sa le iei in considerare. La cele mai multe dintre ele nu ai acces, crede ma. Daca nu poti spune alt ceva comentezi greselile gramaticale. FRUMOS. Mi-a placut sa discut cu tine, incearca sa vezi mai departe de greselile mele gramaticale. blink.gif unsure.gif


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 11:52 AM
Mesaj #181


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce idee vrei sa comentez? Hotaraste-te si tu, ori una, ori alta:
QUOTE
Consider ca ar trebui ales Vanghelie pentru a exista o voce.[...]Cred ca un vot nul ar trebui la nulitatile astea.

blink.gif

O voce care sa spuna... ce?!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 12:07 PM
Mesaj #182


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 11:52 AM)
Ce idee vrei sa comentez? Hotaraste-te si tu, ori una, ori alta:
QUOTE
Consider ca ar trebui ales Vanghelie pentru a exista o voce.[...]Cred ca un vot nul ar trebui la nulitatile astea.

blink.gif

O voce care sa spuna... ce?!

Consider ca ar trebui . Da?
O voce a opozitiei, cum a fost Basescu, sau numai Basescu trebuia sa fie o voce a opozitiei?
Ce idee sa comentezi? Eu propusesem sa face ti o descriere a Bucurestiului condus de unul dintre candidati. ORICARE.
Dar poate doresti sa spui cum ai vrea TU sa arate Bucurestiul. Have fun. Si am o rugaminte daca cineva are cumva vreo fobie fata de vreun partid/personaj politic sa nu atace pe toata lumea care pare a nu impartasi aceeasi optiune cu el. Stii............. dreptul la opinie? Este un forum pana la urma.


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 12:16 PM
Mesaj #183


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Marean Vanghelie se lauda ca el nu-i politician, ci primar...
Deci la primarie nu va fi "vocea opozitiei", ci administratorul Bucurestiului...

Ai propus sa descriem cum vedemorasul condus de unul din cei 18. Incepe tu. Sunt tare curios cum vezi Bucurestiul condus de Vanghelie... Cu trotuare albastre ca la Eroilor si cu blocuri peste a caror tencuiala scorojita s-a spoit cu vopsea, ca in Rahova? Si plin de economate unde kilogramul de zahar costa mai mult decat la supermarket? devil.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 01:22 PM
Mesaj #184


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



La primarie a fost si Basescu si a fost "vocea opozitiei", mai putin administratorul Bucurestiului. Imi cer scuze dar eu asa am vazut. IN afara de meciurile cu guvernul a mai facut alt ceva. Mda era tinut de mana sa nu faca nimic. Dar cum ramane cu cele 15 mil $ care au ramas in visteria Bucurestiului (si sa laudat cu acest fapt in campanie mi se pare), ca tot spunea ca nu are banii? Imi place cum stii sa arunci mingea in curtea altuia. NU MA VOI PRONUNTA ASUPRA BUCURESTIULUI CONDUS DE VANGHELIE. Ca sa iti fac in ciuda devil.gif . Dar astept parerile voastre. Atata tot. Daca vrei polemica cu un PSDist dute pe forumul PSD uluii (daca are) sau a lui Vanghelie (are site).

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 28 Mar 2005, 01:24 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 01:35 PM
Mesaj #185


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE
NU MA VOI PRONUNTA [...] Dar astept parerile voastre

Asteapta! tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Mar 2005, 01:36 PM
Mesaj #186


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 02:22 PM)
Daca vrei polemica cu un PSDist dute pe forumul PSD uluii (daca are) sau a lui Vanghelie (are site).

Calmeaza-te si nu lua ex. de la idolul tau Vanghelache ! tongue.gif Una , doua se accepta , da' tu o tii continuu asa ! tongue.gif

Cat despre site-ul ala a' lu' Marean , el o fi umbland pe el ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 01:52 PM
Mesaj #187


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



March,
Pe asta nu ai vazut-o:
QUOTE
Daca vrei polemica cu un PSDist dute pe forumul PSD uluii (daca are) sau a lui Vanghelie (are site).

spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 03:20 PM
Mesaj #188


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 01:52 PM)
March,
Pe asta nu ai vazut-o:
QUOTE
Daca vrei polemica cu un PSDist dute pe forumul PSD uluii (daca are) sau a lui Vanghelie (are site).

spoton.gif

[COLOR=red]PSDist asta va scapat.[COLOR=red]
Parca sunt pe site-ul profesorilor de limba romana. Uffffffffff. Ma bucura comentarile voastre in legatura cu gramatica. Comentati forma nu continutul. thumb_yello.gif De ce oare? Nu puteti sa comentati si voi ceva? rolleyes.gif ohyeah.gif (astept nota pt gramatica).
Dupa ora de gramatica trecem si la comentari politice? Sau tre sa caut alt topic unde oameni chiar discuta, au ceva de spus nu fac gramatica in momentul in care nu mai au argumente (astept sa ma contrazice-ti). IMi cer scuze pt greselile de gramatica dar astept sa dezbatem alte probleme decat cele de gramatica. Sper sa pute-ti trece peste ele. Pareti oameni destul de inteligenti si ma astept sa fi-ti asa.


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 03:29 PM
Mesaj #189


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 03:20 PM)
Comentati forma nu continutul. thumb_yello.gif De ce oare? Nu puteti sa comentati si voi ceva?

Care continut? unsure.gif
Ai spus cu adevarat ceva pana acum? Nu, ne-ai invitat pe noi sa descriem cum va arata orasul peste nu-stiu-cati ani...

Mai intai hotaraste-te: trebuie votat Marean ori trebuie sanctionata toata clasa politica prin neprezentare la vot?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 03:38 PM
Mesaj #190


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Doua prietene s-au intalnit dupa multi ani.
- Spune-mi, a intrebat una, ce s-a intamplat cu fiul tau?
-Cu fiul meu? Vai, bietul baiat! o oftat cealalta. A avut o casnicie cumplita. S-a insurat cu o fata care nu misca un deget in casa. Nu gateste, nu coase, nu spala si nu calca. Nu face decat sa doarma si sa citeasca in pat. Bietul baiat ii aduce pana si micul dejun la pat, daca-ti poti imagina!
-Groaznic ! Si cu fata ta, ce se mai aude?
-Ei, ea e cu totul altceva! S-a maritat cu un inger, nu cu un barbat. nu o lasa sa faca nimic in casa. I-a luat servitori care ii gatesc, ii cos, ii spala si ii calca. Si in fiecare dimineata, ii aduce micul dejun la pat, iti poti imagina? Draga de ea, nu trebuie sa faca nimic. Sta toata ziua in pat si citeste.
secunda
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...topic=2283&st=0


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 03:44 PM
Mesaj #191


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Cand Robert, un pusti de 14 ani, s-a indragostit de vecina sa de aceeasi varsta, el si-a vandut toate lucrurile si si-a luat chiar o slujba temporara ca sa-i poate cumpara iubitei sale ceasul pe care si-l dorea. Parintii sai nu au fost de acord, dar l-au lasat in pace.
A sosit si ziua cea mare, dar Robert s-a intors de la magazin fara sa-si cheltuiasca banii. Iata care a fost explicatia lui:
-Am dus-o la bijutier, dar ea a spus ca de fapt, nu-si doreste cu adevarat ceasul. Si-ar fi dorit mai degraba alte lucruri, cum ar fi o bratara, un lantisor si un inel de aur.
In timp ce se plimba prin magazin incercand sa se hotarasca, mi-am adus aminte ce ne-a invatat dirigintele, cum ca inainte sa cumparam ceva trebuie sa ne hotaram de ce il dorim. Atunci mi-am dat seama ca nici eu nu o doream cu adevarat pe ea, asa ca am plecat.
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...topic=2283&st=0
Sper ca acum ati inteles. Tot ce doresc este sa imi spune-ti ce isi doreste bucuresteanul de la candidatul pe care il voteaza pentru Primaria Municipiului Bucuresti. De ce il votati pe el? Daca va cer sa imi spunti si ce va place din program crede ti ca este prea mult?


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Mar 2005, 04:26 PM
Mesaj #192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ce isi doresc bucurestenii nu stiu. Pentru ca este multi si are multe dorinte . Dar banuiesc ce nu isi doresc cei mai multi dintre ei. Un tolomac in fruntea Primariei Generale a Capitalei ! Agramemnon Dandanache sa stea frumos la sectorul 5 si sa-si termine "opera" inceputa acolo ! tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 28 Mar 2005, 04:28 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 04:43 PM
Mesaj #193


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



March,
Da-mi voie sa te corectez: Vanghelie nu este un tolomac. Daca ar fi fost un tolomac, nu era in stare sa fure cat a furat...

Cred ca ar putea fi caracterizat mai degraba prin sintagma "un mafiot agramat".


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Mar 2005, 05:31 PM
Mesaj #194


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Maine - poimaine il vezi si pe el cu un trabuc in gura precum primarul Mazare devil.gif de la Constanta .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marian M
mesaj 28 Mar 2005, 07:28 PM
Mesaj #195


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 377
Inscris: 24 July 04
Forumist Nr.: 4.131



Cine a vazut azi emisiunea de pe tvr 1 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 29 Mar 2005, 07:08 AM
Mesaj #196


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 03:29 PM)
QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 03:20 PM)
Comentati forma nu continutul.  thumb_yello.gif De ce oare? Nu puteti sa comentati si voi ceva?

Care continut? unsure.gif
Ai spus cu adevarat ceva pana acum? Nu, ne-ai invitat pe noi sa descriem cum va arata orasul peste nu-stiu-cati ani...

Mai intai hotaraste-te: trebuie votat Marean ori trebuie sanctionata toata clasa politica prin neprezentare la vot?

IN ordine descrescatoare:
1. Dar cum ramane cu cele 15 mil $ care au ramas in visteria Bucurestiului (si sa laudat cu acest fapt in campanie mi se pare), ca tot spunea ca nu are banii ( dl. Basescu)?
2. Oricum mass media si "societatea civila" este de partea ADA. PSD ul nu a fost iubit de actea doua (si nici nu cred ca va fi iubit vreodata). (Imi cer scuze Abis dar comentariul care l-ai facut data trecuta nu a fost in legatura cu subiectul mass media si "societatea civila" )
3. Alianta folosete gardieni publici (deci functionari publici platiti din bani publici, care noaptea ar trebui sa patruleze pt a asigura siguranta cetatenilor) pentru paza corturilor de campanie. Si nu este prima data.

Nu stiu daca le-ai observat sau problemele de gramatica au determinat eliminarea lor de pe lista dvs de discutie. Am tinut sa le prezint din nou. Mi-ar placea sa vad cum comenta-ti. Sper ca de data aceasta sa nu mai treaca ne observate.
SI apropo, in legatura cu dl Vanghelie m-am pronuntat de prea multe ori ca sa mai continui.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 29 Mar 2005, 07:55 AM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Mar 2005, 10:22 AM
Mesaj #197


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mey Help...

Uite ceva care s-ar putea sa te bucure :

Candidatul Coalitiei, clasat la coada


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Mar 2005, 11:15 AM
Mesaj #198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Si ceva care ar putea sa te intristeze :

Vanghelie ascunde un economat in mineca

Pe locul tarabelor din Piata Rahova se inalta o cladire cu geamuri fumurii, despre care unii consilieri locali din Primaria Sectorului 5 spun ca va fi transformata in economat, de unde pensionarii si asistatii social ar trebui sa isi cumpere orez, ulei si faina la pret redus. Magazinul ar urma sa fie inaugurat inaintea alegerilor locale din 3 aprilie de primarul Marian Vanghelie, angrenat in cursa pentru fotoliul de edil-sef. Insa ultimul bilant al SC Economat Sector 5 SRL arata ca, in 2003, pierderile inregistrate in magazinele destinate saracilor sectorului 5 se ridica la 23 de miliarde de lei, motiv pentru care infiintarea unui nou economat ridica multe semne de intrebare(...)



In afara intebarii cum/cine va acoperi pierderile,ce as mai putea adauga? Poate , traiasca "prostimea" populara romana ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Mar 2005, 03:34 PM
Mesaj #199


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In atentia vanghelusilor :

Videanu are 21 de procente peste Vanghelie

Candidatul Aliantei PNL-PD la Primaria Capitalei, Adriean Videanu, conduce in topul preferintelor electoratului cu 48,6%, urmat de candidatul PSD, Marian Vanghelie, cu 27,7 de procente. Pe locul trei se situeaza candidatul Blocului National Democrat, Cristian Popescu (Piedone), cu 14,1% (...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 29 Mar 2005, 03:46 PM
Mesaj #200


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Hai mai March, nu mai umbla cu "sondaje" masluite. O fi Videanu al tau in fruntea tuturor, dar nici chiar asa. Apropo, Biroul asta de "Cercetari Sociale" e o anexa a PD-ului, iar titlul sondajului, "Care este problema", e o gaselnita propagandistica destul de subtila (alaturarea dintre "care este" - porecla lui Vanghelie si "problema" e de natura sa-l identifice pe Vanghelie cu "baiatul rau" - nu ca n-ar fi asa, dar totusi...). Daca vrei o confirmare a apropierii dintre BCS si PD, te anunt ca pe cortul BCS de la piata Romana au fost atirnate bannere portocalii cu Videanu).


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Mar 2005, 04:02 PM
Mesaj #201


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Videanu ala o sa fie primarul tau, nu al meu... tongue.gif

pese : ca sa vezi ! au masluit in asa hal sondajul incat Alianta DA inregistreaza un trend descrescator tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 30 Mar 2005, 08:31 AM
Mesaj #202


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Problema Aliantei este ca daca nu va "corija" rezultatul votului pe hartie (stiu ei cum se face asta ca nu sunt Maica Tereza) vor avea grele probleme de imagine. Dupa primul tur nu cred ca dl. Basescu va mai dori sa faca alegeri anticipate. De asteptat ca dupa vre un an ADA sa fuga de alegerile anticipate ca draqu de tamaie.
Nu sunt de acord cu nici un sondaj publicat in aceasta perioada. La toate rezultatele trebuie sa umbli la rezultate. Daca este Videanu in fata, mai taiei vreo 3-4 %, care trecele la Vanghelie si afli rezultatul adevarat. Bine si cele care il declara invingator pe Vanghelie tot in situatia asta se afla.
Am observat ca dl. Videanu are o mare problema dupa emisiunea de pe Antena 1. ESTE IN CADERE LIBERA.
Aroganta pe care a avut-o fata de Vanghelie ( pe care l-a desconsiderat total) lucru ne permis fata de nici un candidat, mai ales fata de candidatul principalului partid de opozitie, a inceput sa isi arate colti. Vanghelie este agramat dar stie administratie locala. Videanu, s-a dovedit, stie gramatica, dar habar nu are de administratia locala, fapt pe care se pare ca alegatori il vor sanctiona.
Am o intrebare: OARE PSD ul VA AVEA PENTRU PRIMA DATA PRIMARIA CAPITALEI?


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Mar 2005, 09:23 AM
Mesaj #203


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 30 Mar 2005, 08:31 AM)
Bine si cele care il declara invingator pe Vanghelie tot in situatia asta se afla.

Exista si de-astea? rofl.gif
QUOTE
Problema Aliantei este ca daca nu va "corija" rezultatul votului pe hartie (stiu ei cum se face asta ca nu sunt Maica Tereza) vor avea grele probleme de imagine.

Nu mai spune! Adica vezi-Doamne o sa falsifice Alianta rezultatele! Confunzi partidele - or avea cei de la Alianta dubiosii lor (iti dau doua nume, cate unul de la fiecare partid, dar nu voi comenta mai mult aici pentru ca ar fi off-topic: Berceanu si Morega), dar pana la falsificarea alegerilor e cale lunga... Sau la voi in Kiseleff deja s-a stabilit ca alegerile vor fi fraudate? jamie.gif
QUOTE
Am o intrebare: OARE PSD ul VA AVEA PENTRU PRIMA DATA PRIMARIA CAPITALEI?

Nu. Singura necunoscuta este daca PSD-ul pierde in primul tur sau in al doilea. ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 30 Mar 2005, 10:22 AM
Mesaj #204


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Nu am spus ca le vor falsifica. Citeste atent pls.
Cat despre faptul daca va pierde sau nu ........... Vom vedea.
Punem pariu pe o bere (Ursus sau Silva) pe cine castiga?

CASA SE VA INCHIDE PE 2. Ca sa fie mai distractiv primi trei (in ordinea nr de pe tricouri sau nu, cum doriti)


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Mar 2005, 11:00 AM
Mesaj #205


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Pronosticul meu:

1. Videanu
2. Vanghelie
3. Piedone
4. Ralu Filip
5. arhitecta de la PRM
6. Opaina
7. candiadtul PPCD

Al tau care este?

Nu-i prea corect sa facem pariu, pentru ca rezultatul (pentru primele trei locuri) este previzibil. Dar daca tu tii mortis, o bere niciodata nu strica... smile.gif

QUOTE
Nu am spus ca le vor falsifica. Citeste atent pls.


Hai sa mai citesc inca o data:
QUOTE
Problema Aliantei este ca daca nu va "corija" rezultatul votului pe hartie (stiu ei cum se face asta ca nu sunt Maica Tereza) vor avea grele probleme de imagine.

Ce inseamna ca "va corija" rezultatul votului pe hartie? blink.gif

Acest topic a fost editat de abis: 30 Mar 2005, 11:00 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 30 Mar 2005, 11:26 AM
Mesaj #206


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Am citit recent un material in care se spunea ca Bucurestiul este una dintre capitalele est-europene cu cel mai mare venit pe cap de locuitor, adica ceva in jur de 10.000 euro/an. Este adevarat? Daca da, toti primarii de pana acum, inclusiv Basescu, au fost atat de incompetenti ca n-am cuvinte. Pai nene, la 10.000 de euroi pe cap, cam jumatate din ei cel putin se regasesc in taxe si impozite. Ce de bani, oameni buni! Inseamna vreo 10.000.000.000 (zece miliarde)euro pe an. Cam 50, 60 procente din astia merg la primarie. Hmmm!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Mar 2005, 11:34 AM
Mesaj #207


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (helpthegrass @ 30 Mar 2005, 09:31 AM)
... Vanghelie este agramat dar stie administratie locala. Videanu, s-a dovedit, stie gramatica, dar habar nu are de administratia locala...

Iata un "vanghelism" ( dat de cineva la topicul respectiv) din care se poate trage simplu concluzia asupra nivelului cunostintelor economice ale lui Marean in administratie . Ca "administratia" Bucurestilor nu inseamna numai vopsirea blocurilor si astuparea gropilor si maturarea strazilor ! tongue.gif Deci :

La o conferinta de presa comuna din 9 martie, Videanu explica despre licentele obtinute de firma lui pentru exploatarea zacamintelor ca nu aveau cum sa treaca daca nu erau semnate si de Dan Ioan Popescu (adica "tatucul" lui Vanghelie !).

La care Marean imediat sare-n sus : Nu inteleg ?

Lumea din sala rade , Vanghelie , se uita in dreapta , se uita in stanga si incepe sa rada si el crezind ca a facut o gluma buna. laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 30 Mar 2005, 11:57 AM
Mesaj #208


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



E monument vanghelie asta. Dar mie imi place ca e sincer. Daca nu intelege omu'... rofl.gif Acum ma intreb totusi ce nu a inteles: licente, zacaminte, exploatare, firma?Ramane o enigma, ca si acest straniu personaj, a carui prezenta nu mi=o explic in fruntea unei primarii, fie ea si de sector. Asta imi ridica multe semne de intrebare cu privire la oamenii din acel sector.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Mar 2005, 01:08 PM
Mesaj #209


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 30 Mar 2005, 11:26 AM)
Bucurestiul este una dintre capitalele est-europene cu cel mai mare venit pe cap de locuitor, adica ceva in jur de 10.000 euro/an.

Asta inseamna peste 800 de euro pe luna. Hai sa fim seriosi! Probabil ca 1-2% dintre bucuresteni castiga atat.
QUOTE
Inseamna vreo 10.000.000.000 (zece miliarde)euro pe an.

Cum ai calculat de ti-a dat suma asta?
QUOTE
Cam 50, 60 procente din astia merg la primarie.

Or fi taxele mari, dar nici 50-60% nu sunt...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Mar 2005, 02:02 PM
Mesaj #210


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Nu stiu de ce "vanghelusii" isi fac iluzii, pentru ca Videanu ( am mai spus odata l-as fi preferat pe Orban, da' astea sunt regulile Aliantei) tot va castiga pina la urma cu voturile lui Piedone candidatul BNS/BND , formatie care sustine Alianta in Parlament. Si "Grasul" va fi sigur ca va capata si el o "sarma" babana in Primaria Generala a Capitalei. Ceva mai mare decat cea pe care a avut-o mai inainte ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 3 May 2024 - 08:22 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman