HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> Viitorul Primar General Al Capitalei, Gusa, Ponta... Iliescu?
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 12:20 PM
Mesaj #141


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 24 Mar 2005, 12:05 PM)
QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 11:58 AM)
Cel putin in 96 - 2000 nu a demisionat.

Atunci legea nu prevedea respectiva incompatibilitate.

A demisionat in 2003.

Ai dreptate. nu il gasisem pe pagina camerei.

Dar am gasit un articol referitor la asta.


"Vicepremierul Adriean Videanu şi-a anunţat, marţi, demisia din funcţia de deputat.

Videanu a arătat că funcţia pe care o deţine în executiv nu îi permite se se mai ocupe cum trebuie şi de treburile legislativului. În plus, el a spus că preluarea funcţiei de preşedinte interimar al organizaţiei PD Bucureşti şi implicarea sa în cursa pentru Primăria Capitalei îl împiedică să mai reprezinte intereselor teleormănenilor care l-au votat. În locul său, la Cameră va veni următorul pe listă, Alexandru Mocanu, iar funcţia din Biroul Permanent a fost preluată de democratul Gheorghe Albu.

De altfel, Adriean Videanu este la a doua demisie din Camera Deputaţilor, primul astfel gest de făcându-l în 2004, ca urmare a incompatibilităţii dintre statutul de parlamentar şi cel de om de afaceri."

Cam nehotarat omul asta. ohyeah.gif

Dar cum poate un care i-a reprezentat pe teleormaneni, acum sa candideze la Primari Bucurestiului? Doar numirea in functia de preşedinte interimar al organizaţiei PD Bucureşti ii da dreptul de a candida la primarie. Bine, bine si faptul ca are o locuinta in Bucuresti.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 24 Mar 2005, 12:21 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Mar 2005, 12:26 PM
Mesaj #142


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 12:20 PM)
Cam nehotarat omul asta.

Nu cred. Banuiesc ca activitatea de la guvern este suficient de cronofaga pentru a permite prezenta la lucrarile Camerei.
QUOTE
Dar cum poate un care i-a reprezentat pe teleormaneni, acum sa candideze la Primari Bucurestiului?

Care-i problema? E vreo incompatibilitate pe care eu nu o stiu?
Doar l-am votat pe Basescu primar, si el nici macar nu era bucurestean... Si in parlament, intre 1996 si 2000, a fost deputat de Vaslui...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 12:27 PM
Mesaj #143


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 24 Mar 2005, 12:05 PM)
QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 11:58 AM)
Cel putin in 96 - 2000 nu a demisionat.

Atunci legea nu prevedea respectiva incompatibilitate.

A demisionat in 2003.


Confuzia ta provine probabil de la faptul ca in 2002 PD a solicitat membrilor sai sa respecte acele prevederi ale legii care aminteau de incompatibilitatea alesilor locali. La nivelul intregii tari PD a pierdut cu acea ocazie 186 de consilieri locali, un viceprimar (cel de la Sibiu), dar a facut un gest politic extrem de important, neurmat de gesturi similare din partea partidului care se afla atunci la putere si neobservat (se stie cine controla mass-media si informatiile care ajungeau la marele public pana in 2004), din pacate, de catre societatea romaneasca.

"Democratul Adriean Videanu este primul deputat care a ales afacerile in locul politicii. El spune ca a plecat din Camera Deputatilor pentru
a respecta prevederile Legii anticoruptie. Adriean Videanu este presedintele Consiliului de Administratie al societatii Marmosim SA Simeria, firma ce se ocupa cu extragerea si prelucrarea marmurei si a rocilor decorative. Firma nu are nici o afacere cu statul."

Dar ramane intrebarea. Daca in 2003 demisioneaza pe aceasta problema cum ramane cu candidatura din 2004, acum nu mai este nici un incovenient? Si-a rezolvat intre timp statutul......... Am inteles ca ceva afaceri cu statul, mai ales cu Ministerul Transporturilor a avut, mai ales cand a fost ministru colegul si viitorul lui sef de partid. O ajutoare frateasca? Totusi mai existau si alte firme in domeniu. El sa fi fost alesul???


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Mar 2005, 12:27 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 24 Mar 2005, 12:32 PM
Mesaj #144


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 12:27 PM)
Daca in 2003 demisioneaza pe aceasta problema cum ramane cu candidatura din 2004, acum nu mai este nici un incovenient? Si-a rezolvat intre timp statutul...

Da, l-a rezolvat.
QUOTE
Am inteles ca ceva afaceri cu statul, mai ales cu Ministerul Transporturilor a avut, mai ales cand a fost ministru colegul si viitorul lui sef de partid

Ai inteles, de unde?
Eu nu stiu sa fi avut afaceri cu Ministerul Transporturilor. Daca tu stii mai multe, da detalii. Din cate stiu, firmele lui Videanu lucreaza in special pentru export.

Tu ai mai scris pe formul asta? Imi aduci aminte de cineva care semna lwind...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 01:18 PM
Mesaj #145


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 24 Mar 2005, 12:32 PM)
QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 12:27 PM)
Daca in 2003 demisioneaza pe aceasta problema cum ramane cu candidatura din 2004, acum nu mai este nici un incovenient? Si-a rezolvat intre timp statutul...

Da, l-a rezolvat.
QUOTE
Am inteles ca ceva afaceri cu statul, mai ales cu Ministerul Transporturilor a avut, mai ales cand a fost ministru colegul si viitorul lui sef de partid

Ai inteles, de unde?
Eu nu stiu sa fi avut afaceri cu Ministerul Transporturilor. Daca tu stii mai multe, da detalii. Din cate stiu, firmele lui Videanu lucreaza in special pentru export.

Tu ai mai scris pe formul asta? Imi aduci aminte de cineva care semna lwind...

Statie Metrou - 1 MAI
furnizare de material si montaj (aproximativ 3000 mp)
Statie Metrou - BASARAB 2
furnizare de material (aproximativ 4000 mp)
Statie Metrou - GARA DE NORD 2
furnizare de material (aproximativ 7000 mp)
Statie Metrou - GRIVITA
furnizare de material (aproximativ 3000 mp)
Statie Metrou - GORJULUI 2
furnizare materiale si montaj (aproximativ 4.200 mp)
Mai multe pe http://www.titanmar.ro/ro/index.php?action=Proiecte

Acum nu ca am ceva cu vre unul dintre ei (a se citi Basescu si Videanu) dar totusi sunt niste banii acolo.
Despre celelalte proiecte nu mai de bine, dar astea cu Metrou cam miros. Din cate imi aduc aminte GARA DE NORD 2 a fost inaugurata de Basescu, celelalte nu stiu deoarece nu exista postata si data cand a fost efectuata lucrarea.

Nu am mai scris pana acum. Dar voi scrie de acum inainte.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 24 Mar 2005, 01:19 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Mar 2005, 01:44 PM
Mesaj #146


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Poate ma insel eu, dar metroul nu tine de Ministerul Transporturilor.

Ai spus ca a facut "afaceri cu statul, mai ales cu Ministerul Transporturilor, cand a fost ministru Basescu". Acum zici ca nu stii cand au fost facute proiectele respective... Mda... Interesant...

Daca esti asa bine informat, spune-mi si la cine te-ai referit cand ai spus ca "totusi mai existau si alte firme in domeniu"... Aceste "alte firme" au avut oferte mai bune?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 02:10 PM
Mesaj #147


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Ca sa ma citez : "Din cate imi aduc aminte GARA DE NORD 2 a fost inaugurata de Basescu, celelalte nu stiu deoarece nu exista postata si data cand a fost efectuata lucrarea".

Sa vedem: Unitatile care functioneaza sub autoritatea M.T.C.T. a 6.ea este...................... S.C. "METROREX" - S.A.


cat despre Gara de nord sa vedem siteul METROREX : 1 Martie 2000 Gara de Nord 2-1 Mai, 3.6 km cu 4 statii.
Tot de l-a METROREX citire: Reteaua de metrou este organizata pe 4 linii principale cu o lungime operationala de 62.23 km si 45 de statii deschise pentru accesul si deservirea calatorilor. "S.C. Metrorex S.A." functiioneaza in cadrul Ministerului T.C.T.
Pt verificari: http://www.mt.ro/, care nu au istoric.
1996–2000 Ministru, Ministerul Transporturilor în guvernele V.Ciorbea, R.Vasile si M.Isarescu
Nu iti pot spune mai multe pt ca pe pagina PMB unde ar trebui sa fie o lista cu totii primari Bucurestiului, cu datele de incepere a mandatelor, etc troneaza o mare pagina cu Basescu citez "PRIMARUL INCEPUTULUI DE MILENIU".


Cat despre celelalte firme.... hh.gif sa fim seriosi ar fi prima licitatie "trantita". Dar cum nu exista un istoric...... sa spunem ca a avut ceea mai buna oferta. Pt ca altfel................
"Acum zici ca nu stii cand au fost facute proiectele respective". Demonstreaza-mi ca nu exista un anumit dubiu. Eu imi sustin afirmatile (sau cel putin incerc). Ca discutia sa fie mai atractiva...................

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 24 Mar 2005, 02:15 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 Mar 2005, 02:22 PM
Mesaj #148


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (abis @ 24 Mar 2005, 11:45 AM)
"Perla" asta a lui Vanghelie mi se pare edificatoare asupra personajului:

QUOTE
"In Romania, daca n-ai un dram de putere si putina bagabonteala, nu rezolvi nimic!"

thumb_yello.gif

Desi e trist e cat se poate de adevarat: perla asta este edificatoare asupra situatiei Romaniei. Sa ne uitam putin la politicienii nostri si o sa ne convingem ca functioneaza perfect.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Mar 2005, 02:29 PM
Mesaj #149


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Metroul credeam ca se subordoneaza, la fel ca RATB-ul, Primariei. Se pare ca m-am inselat.

Nu-ti pot demonstra ca "nu exista un anumit dubiu". Dubii poate avea oricine la orice...

Asa ca daca tu ai dubii cu privire la contractele dintre firma lui Videanu si Metrorex, eu cu ce te pot ajuta? In ceea ce ma priveste, si eu am o multime de dubii cu privire o gramada de lucruri, cum ar fi privatizarea magazinului Bucuresti, de pilda. Si? Nu-mi aduc aminte ca vreodata Videanu sa fi dat cu subsemnatul pe la PNA, cu toata obedienta lui Amarie fata de PSD...

Asa ca tu voteaza-l pe [i]Marean[], eu il votez pe Videanu si traim toti fericiti...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 02:42 PM
Mesaj #150


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Nu aveam nimic cu dl Videanu, nici nu auzisem de el. Dar la el se aplica ceea ce a spus Vanghelie. Cu o proptea de la Sefu' (a se citi Basescu) a devenit candidat in locul dl Orban, care are legatura cu administratia locala (in prezent chiar vice primar). Ast fel ne pomenim cu un deputata care in activitatea lui din 2000 pana in 19 mai 2003 a activat in felul urmator (permiteti-ti sa citez http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...&cam=2&leg=2000

Activitatea parlamentară în cifre:

Luări de cuvânt în plen: 6 şedinţe

Propuneri legislative iniţiate: 3

Membru în: 24 comisii de mediere ( a se vedea http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...dl=1&prn=0&par= )

Întrebări şi interpelări: 7

Semnatar a: 8 moţiuni


Pentru 1996- 2000 http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...996&pag=1&idl=1

Citez
Luări de cuvânt în plen: 5 şedinţe
Propuneri legislative iniţiate: 1

Sa continuam....... 1992-1996 pt confirmare http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...992&pag=1&idl=1

Activitate
Luări de cuvânt în plen: 1 şedinţă

In final.... http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp...990&pag=1&idl=1

Sinteza activităţii parlamentare în legislatura 1990-1992

Hmmmmmmmm........................... nimic??????????????????
Las ca nu este primul.
Oricum a evoluat in Bine. Sa nu zici ca cine nu persevereaza nu castiga spoton.gif

Eu personal nu am de gand sa ii votez pe nici unul . Preferam pe Orban. Bad luck, may be next time.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 24 Mar 2005, 02:45 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Mar 2005, 02:50 PM
Mesaj #151


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 02:42 PM)
cu o proptea de la Sefu' (a se citi Basescu) a devenit candidat in locul dl Orban, care are legatura cu administratia locala

Desemnarea lui Videanu drept candidat s-a facut in urma unui sondaj de opinie (conform protocolului Aliantei D.A.), realizat de doua institute de specialitate. Cei interivievati nu l-au preferat pe Orban, desi poate ar fi fost mai potrivit pentru administratia locala.

Asa ca avem de ales intre cei 17 sau 18 candidati inscrisi in competitie. Daca tie iti place Vanghelie, daca iti plac trotuarele albastre si blocurile manjite cu vopsea peste tencuielile scorojite, nu ai decat sa ti-l votezi. Daca te-au convins Piedone, arhitecta sau filozoful de stadion, voteaza-i.

Eu merg pe mana Aliantei.

Acest topic a fost editat de abis: 24 Mar 2005, 02:50 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 02:52 PM
Mesaj #152


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



Apropos (nu pot sa nu ma mai ratoiesc o data despre el, sorry) Comisia pentru buget, finanţe şi bănci, legislatura 1992-1996 si scurtul istoric care urmeaza nu va cam zgarie pe urechii (sa va amintesc de cei 400.000$ care i-a luat imprumut pe o casa la Videle? rofl.gif ). In anul 1998 in ce comisie este dl Videanu membru? Comisia pentru buget, finanţe şi bănci.

"Istoric

TITAN MAR a fost infiintata in anul 1994, avand ca obiect de activitate prelucrarea, comercializarea, montajul si intretinerea suprafetelor din piatra naturala. In anul 1998, cu sprijinul Fondului Romano-American pentru Investitii, TITAN MAR a achizitionat pachetul majoritar de actiuni de la MARMOSIM Simeria, cea mai importanta companie in domeniul extractiei si prelucrarii rocilor ornamentale. "

Vezi pt confirmare http://www.titanmar.ro/ro/

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 24 Mar 2005, 04:23 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Mar 2005, 03:19 PM
Mesaj #153


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 12:58 PM)
[...Din pacate, este adevarat nu m-am documentat, am spus ce am auzit.
Nu pot sustine demisia din consiliu local deoarece nu au o pagina cu fostii consilieri, doar cu actualul consiliu.
Voi sapa promit.

Pai, coane, documenteaza-te ca lumea inainte de a arunca "cearsafurile" astea pe aici. tongue.gif

Si apropos, dupa felul cum combati aici mai ca as zice si eu ca esti o clona de-a lui "lwind" acela care avea instructiunile ptr. "generale" . Iar acuma din nou la "locale" , cu o sarcina precisa ... marmura ! tongue.gif De ce nu ii analizezi si pe ceilalti candidati, paregzample doamna Raschitor de la Partidul Roman Muncitoresc. ! tongue.gif


pese : ptr. ca moderatorul e in concediu : nu mai cita tot ce au spus cate doi trei mai inainte, ca Mihai de abia a facut curatenie !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 03:42 PM
Mesaj #154


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 24 Mar 2005, 02:50 PM)
QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 02:42 PM)
cu o proptea de la Sefu' (a se citi Basescu) a devenit candidat in locul dl Orban, care are legatura cu administratia locala

Desemnarea lui Videanu drept candidat s-a facut in urma unui sondaj de opinie (conform protocolului Aliantei D.A.), realizat de doua institute de specialitate. Cei interivievati nu l-au preferat pe Orban, desi poate ar fi fost mai potrivit pentru administratia locala.

Asa ca avem de ales intre cei 17 sau 18 candidati inscrisi in competitie. Daca tie iti place Vanghelie, daca iti plac trotuarele albastre si blocurile manjite cu vopsea peste tencuielile scorojite, nu ai decat sa ti-l votezi. Daca te-au convins Piedone, arhitecta sau filozoful de stadion, voteaza-i.

Eu merg pe mana Aliantei.

IMi cer scuze dar trebuie sa ma bucur si eu un pic. EROARE
Hai sa citim ziarele "vremi":
Orban - potenţial câştigător în varianta CURS (România liberă)

Bătălia pentru nominalizarea candidatului Alianţei D.A. la Primăria Capitalei devine din ce în ce mai înverşunată. Candidatul urmează să fie desemnat pe baza unui sondaj CURS-CSOP. Ambele institute lucrează cu un eşantion de 1.500 de persoane şi, deşi fiecare a intervievat până în prezent mai puţin de jumătate, deja speculaţiile au început să apară. 'Orban este pe primul loc până acum, cu şase puncte în faţă', afirmau sâmbăta surse liberale, care insistau să-şi pastreze anonimatul. Pe de alta parte, democratii spuneau şi ei, tot neoficial, ziariştilor care s-au ocupat îndeaproape de acest partid că Videanu este pe primul loc. Deocamdată, nici una din părţi nu a prezentat 'dovada', învocând doar informaţii din interiorul institutelor de sondare. Singura declaraţie oficială îi aparţine lui Ludovic Orban, care afirmă că sondajul este încă în lucru şi că este prematur să se facă declaraţii. Nu este exclus să apară diferenţe, întrucât de la început liberalii au dorit să se apeleze la CURS, iar democraţii la CSOP, ambele institute lucrând, până la urmă, în paralel. În cazul în care CURS şi CSOP chiar ar anunţa rezultate diferite, se va ajunge la 'verificări la sânge'. Sondajele urmeaza sa fie finalizate în cursul săptămânii viitoare. Revista presei de luni, 7 februarie http://www.informatia.ro/Article88644.phtml

Bătălie acerbă pentru Bucureşti (Ziua)

Problema candidatului pentru şefia Bucureştilor înfierbântă spiritele în cadrul Alianţei PNL-PD. Liberalii se bat din interiorul Alianţei pentru a câştiga dreptul ca Ludovic Orban, viceprimar general al Capitalei, să candideze pentru postul de primar general. Surse din cadrul conducerii liberale şi-au exprimat îngrijorarea faţă de 'practicile necurate' ale democraţilor care au anunţat deja încă de săptămâna trecută finalizarea unor sondaje care erau la acea dată în curs de desfăşurare.

'Prin declaraţiile democraţilor cum că Adriean Videanu ar fi în frunte cu câteva procente în faţa lui Orban, când sondajul nu e gata şi când datele noastre arată cu totul invers, nu ne putem gândi decât la dorinţa lor de a influenţa opinia publică şi de a acredita ideea că Videanu este favorit', ne-au precizat sursele citate. De aceea, liberalii au decis să comande în paralel cu sondajele efectuate de Curs-CSOP alte două sondaje de la firme diferite care cuprind aceleaşi întrebări ca şi cele oficiale. 'În cazul în care observăm diferenţe între rezultate vom verifica cum au răspuns cei 3000 de subiecţi folosiţi în sondajele comandate de Curs-CSOP. Conform contractului avem acest drept şi ne-am organizat deja o echipă de 100 de oameni care să facă acest lucru dacă va fi cazul', au subliniat acelaşi surse.

De altfel, după cum menţionează A.M. Press, lui Ludovic Orban i s-a părut că PD a acţionat cu lipsă de eleganţă prin faptul că l-a delegat la Congresul PNL de la sfârşitul săptămânii trecute chiar pe Adriean Videanu ca să transmita mesajul democraţilor. 'Nu mi se pare corect, nici elegant, ca tocmai contracandidatul meu să fie cel care prezintă mesajul din partea Partidului Democrat', a remarcat Orban pe holurile Palatului Parlamentului.
Revista presei de marţi, 8 februarie

Un sondaj pierdut (Cotidianul)

Un sondaj IRECSON realizat în perioada 3-6 februarie, lansat ieri de persoane din PNL, îl dă pe şeful PNL Bucuresti, Ludovic Orban, favorit în interiorul Alianţei PNL-PD pentru a intra în competiţia pentru Primăria Capitalei.

Potrivit respectivului sondaj, Ludovic Orban a adunat aproximativ 23 la sută din preferinţele exprimate în interiorul Alianţei, faţă de şeful PD Bucureşti, Adriean Videanu, cotat de IRECSON cu doar 14 la sută. La întrebarea cine este cel mai bun să îl înlocuiască pe Băsescu la primărie, Orban aduna 25 la sută, iar Videanu doar 12 la sută, faţă de cele 11 la sută adjudecate de Sorin Oprescu, vehiculat ca posibil candidat PSD. Sondajul da trei procente în plus PNL în faţa PD - 28 la sută la 25 la sută - în preferinţele legate de ce partid ar trebui sa prezinte candidatul din cadrul Alianţei la Primăria Bucureştiului.

Ludovic Orban este în frunte şi în topul încrederii, cu 52 la sută, urmat de Videanu, cu 49 la sută, Geoană, cu 44 la sută, Sorin Oprescu, Marian Vanghelie, Victor Ponta, Adrian Cioroianu şi Cozmin Guşă. La intenţiile de vot, dacă în cursă ar intra din partea Alianţei Orban, acesta este cotat de IRECSON cu 52 la sută , faţă de următorul pe listă, Sorin Oprescu, care intruneste doar 21 la sută. Alianţa PNL-PD ar obţine 67 la sută din voturi, iar PSD 18 la sută.
Revista presei de miercuri, 9 februarie http://www.informatia.ro/Article88915.phtml

Candidatul Alianţei la Primăria Capitalei, desemnat azi

Conducerea Alianţei D.A. îl va desemna, în cursul zilei de astăzi, pe cel care va intra în cursa electorală pentru Primăria Capitalei.

Consiliul Naţional de Conducere va analiza cele două sondaje de opinie privind popularitatea de care se bucură cei doi competitori – liberalul Ludovic Orban, în prezent viceprimar al Bucureştiului şi democratul Adriean Videanu, vicepremier.

Într-unul din sondaje cei doi candidaţi sunt aproape la egalitate, iar potrivit celuilalt Videanu are un avans de şase procente, la o marjă de eroare de 3,5%.

Surse din Alianţă susţin că Orban ar fi solicitat reverificarea sondajelor, operaţiune care va fi făcută până astăzi, la ora 19.00, pe un eşantion de 20 la sută dintre persoanele intervievate.
Joi, 10 Februarie 2005 http://www.informatia.ro/Article89079.phtml



--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 24 Mar 2005, 03:45 PM
Mesaj #155


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (March @ 24 Mar 2005, 03:19 PM)
QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 12:58 PM)
[...Din pacate, este adevarat nu m-am documentat, am spus ce am auzit.
Nu pot sustine demisia din consiliu local deoarece nu au o pagina cu fostii consilieri, doar cu actualul consiliu.
Voi sapa promit.

Pai, coane, documenteaza-te ca lumea inainte de a arunca "cearsafurile" astea pe aici. tongue.gif

Si apropos, dupa felul cum combati aici mai ca as zice si eu ca esti o clona de-a lui "lwind" acela care avea instructiunile ptr. "generale" . Iar acuma din nou la "locale" , cu o sarcina precisa ... marmura ! tongue.gif De ce nu ii analizezi si pe ceilalti candidati, paregzample doamna Raschitor de la Partidul Roman Muncitoresc. ! tongue.gif


pese : ptr. ca moderatorul e in concediu : nu mai cita tot ce au spus cate doi trei mai inainte, ca Mihai de abia a facut curatenie !

Am recunoscut.
Cred ca am spus de ce ma i-au numai de Videanu. Pentru ca este un adevarat om politic. La sapat pe Orban si a castigat dreptul de a candida.
Candidati importanti sunt 2, max 3. Fara nume ca altfel se interpreteaza.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 24 Mar 2005, 03:57 PM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Mar 2005, 03:55 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai, uite un punct unde sunt de acord cu tine. Orban... sad.gif Da' ce sa-i faci, trebuie respectate intelegerile din cadrul Aliantei.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Mar 2005, 05:23 PM
Mesaj #157


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 24 Mar 2005, 03:42 PM)
IMi cer scuze dar trebuie sa ma bucur si eu un pic. EROARE

Ce eroare?! Tu ai scris:
QUOTE
Într-unul din sondaje cei doi candidaţi sunt aproape la egalitate, iar potrivit celuilalt Videanu are un avans de şase procente, la o marjă de eroare de 3,5%.

Ti-am mai spus o data: si eu cred ca Orban era mai potrivit pentru administratia locala, insa protocolul trebuia respectat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SeverDudau
mesaj 25 Mar 2005, 02:24 AM
Mesaj #158


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 15 November 04
Din: Bucureşti, România
Forumist Nr.: 4.912



Salve. Este prima dată când putem vota ceea ce ne dorim cu adevărat. Nu mai există presiune care să determine un vot negativ: să-l votez pe ăsta ca are şanse mai mari şi e vai şi-amar dacă iese ăstalalt. Primarul se va decide în turul 2 iar în turul unu putem vota liniştiţi cum ne dictează conştiinţa.

Vă propun să fiţi atenţi şi să observaţi cine este mai pregătit, mai bun.
Din tot ce văd se pare că Radu Munteanu este cel mai bun. O spun îndepărtând cu seriozitate subiectivismul.
Din asocierea noului val politic al URR cu experienţa PNŢCD, s-a născut Partidul Popular Creştin Democrat (PPCD). Acesta a scos la lumină un produs politic de mare valoare: RADU MUNTEANU


--------------------
Sever Dudău
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 25 Mar 2005, 06:56 AM
Mesaj #159


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (SeverDudau @ 25 Mar 2005, 02:24 AM)
Salve. Este prima dată când putem vota ceea ce ne dorim cu adevărat. Nu mai există presiune care să determine un vot negativ: să-l votez pe ăsta ca are şanse mai mari şi e vai şi-amar dacă iese ăstalalt. Primarul se va decide în turul 2 iar în turul unu putem vota liniştiţi cum ne dictează conştiinţa.

Vă propun să fiţi atenţi şi să observaţi cine este mai pregătit, mai bun.
Din tot ce văd se pare că Radu Munteanu este cel mai bun. O spun îndepărtând cu seriozitate subiectivismul.
Din asocierea noului val politic al URR cu experienţa PNŢCD, s-a născut Partidul Popular Creştin Democrat (PPCD). Acesta a scos la lumină un produs politic de mare valoare: RADU MUNTEANU

Mai draga, ori schimbati mesajul ori incercati sa nu postati acelasi mesaj de doua ori. Ca altfel chiar ca vin la centrul vostru de campanie sa imi platiti cat am timpul ocupat pe net de mesajele voastre. Hai sa dezbatem, date, fapte nu vorbe.


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SeverDudau
mesaj 27 Mar 2005, 09:33 AM
Mesaj #160


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 15 November 04
Din: Bucureşti, România
Forumist Nr.: 4.912



QUOTE (helpthegrass @ 25 Mar 2005, 06:56 AM)
Hai sa dezbatem, date, fapte nu vorbe.

Uite un link la CV-ul lui Radu Munteanu:

http://www.ppcd.ro/index.php?option=conten...sk=view&id=7295

Mie mi se pare că este cel mai titrat candidat dintre cei 18.
L-am urmărit la TV şi în prezenţa lui Radu ceilalţi candidaţi din studio păreau prinşi cu lecţia neînvăţată. Ştiu că vă mai fi la câteva posturi TV şi radio. Joi îl poţi urmări la Realitatea TV de la ora 18.45. Hai să vorbim după...


--------------------
Sever Dudău
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 27 Mar 2005, 09:47 AM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Da, domnule Dulau, am priceput cine e cel mai bun candidat. Acum putem sa discutam si despre cel de-al doilea candidat ca valoare?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Mar 2005, 01:08 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Dudau,
N-are nici o sansa omul PPCD sad.gif Cu toate ca as fi dorit sa aiba un candidat macar la nivelul procentelor lui Marean


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
SeverDudau
mesaj 27 Mar 2005, 02:48 PM
Mesaj #163


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 15 November 04
Din: Bucureşti, România
Forumist Nr.: 4.912



Vă rog, Sever pentru toată lumea.
Vorbeam de cel mai bun candidat, nu cel promovat de mass-media. Pentru mine televiziunea este mai curând propagandă decât informaţie.
Radu Munteanu este unul dintre puţinii candidaţi ai dreptei, dacă nu singurul. Mai toţi ceilalţi sunt de sorginte social-democrată sau sateliţi ai social-democraţiei.
Un locul doi? Habar n-am pentru că informaţia curată se obţine greu de tot în România. Poate Nic Şerbu de la AP?

Oricum, Radu mi se pare clar în faţă. Are pregătirea şi experienţa necesare, are carismă şi vârsta potrivită şi îl are şi pe Ciuhandu, primarul din Timişoara. Primăria Timişoarei este un exemplu de reuşită în administraţie. A primit şi premii internaţionale.
Lasă notorietatea, asta se câştigă în timp.


--------------------
Sever Dudău
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 27 Mar 2005, 10:46 PM
Mesaj #164


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Domnule severule, se pare ca trebuie sa-ti fac desene ca sa pricepi ce vreau sa spun.
Gata, am stabilit ca domnul Munteanu este cel mai bun candidat la primaria capitalei, probabil si cel mai bun din istoria alegerilor, asa ca este pierdere de vreme sa mai discutam despre domnia sa. Asa ca fii bun si lasa-ne sa discutam despre candidatii mai putin valorosi, cei de sorginte social-democrata, cei promovati de mass-media.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
zar
mesaj 28 Mar 2005, 12:24 AM
Mesaj #165


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 362
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.977



vorbeste Axel! te opreste cineva?
de cine vrei sa vorbesti?


--------------------
trece lebedele'n zare...
eu ma uit ele dispare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 08:05 AM
Mesaj #166


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (SeverDudau @ 27 Mar 2005, 02:48 PM)
Oricum, Radu mi se pare clar în faţă. Are pregătirea şi experienţa necesare, are carismă şi vârsta potrivită şi îl are şi pe Ciuhandu, primarul din Timişoara.

Nu pot nici sa te contrazic, nici sa te aprob, pentru ca nu stiu mai nimic despre respectivul candidat.

Ma intreb insa de ce am repeta experienta din perioada 2000-2004, cand Primarul General si majoritatea din Consiliul General erau de "culori" diferite - situatie care a dus la blocaje si rafuieli politice (e de notorietate ca mai toate proiectele lui Basescu erau sabotate la nivelul CGMB). Nu ar fi mai utila o colaborare eficienta intre primar, consiliu si guvern, lucru care se poate realiza in conditii optime prin alegerea lui Videanu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 08:25 AM
Mesaj #167


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 08:05 AM)
QUOTE (SeverDudau @ 27 Mar 2005, 02:48 PM)
Oricum, Radu mi se pare clar în faţă. Are pregătirea şi experienţa necesare, are carismă şi vârsta potrivită şi îl are şi pe Ciuhandu, primarul din Timişoara.

Nu pot nici sa te contrazic, nici sa te aprob, pentru ca nu stiu mai nimic despre respectivul candidat.

Ma intreb insa de ce am repeta experienta din perioada 2000-2004, cand Primarul General si majoritatea din Consiliul General erau de "culori" diferite - situatie care a dus la blocaje si rafuieli politice (e de notorietate ca mai toate proiectele lui Basescu erau sabotate la nivelul CGMB). Nu ar fi mai utila o colaborare eficienta intre primar, consiliu si guvern, lucru care se poate realiza in conditii optime prin alegerea lui Videanu?

Se ridica o problema. In acest caz lasam liber calea ca unii sa faca ce vor. Oricum mass media si "societatea civila" este de partea ADA. PSD ul nu a fost iubit de actea doua (si nici nu cred ca va fi iubit vreodata). Atunci cand toata puterea este concetrata in mana unor oameni este de rau. Un simplu exemplu. Alianta folosete gardieni publici (deci functionari publici platiti din bani publici, care noaptea ar trebui sa patruleze pt a asigura siguranta cetatenilor) pentru paza corturilor de campanie. Si nu este prima data. Si in campania prezidentiala (dupa ce se instalasera noi primari) s-a intamplat la fel. Sa sesizat cineva. Am auzit ceva de la cei de la PSD ul din Bucuresti (un comunicat de presa cu ceva poze si o inregistrare audio cu declaratia unui gardia). Tu ai auzit ceva din presa? Eu am prieteni in domeniu si stiu. Dar atat.
Daca faceau acest lucru cei de la PSD lua foc presa.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 28 Mar 2005, 08:29 AM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 08:43 AM
Mesaj #168


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 08:25 AM)
PSD ul nu a fost iubit de actea doua (si nici nu cred ca va fi iubit vreodata).

De ce oare?! rolleyes.gif
De ce oare nu a castigat primaria Bucurestiului PSD-ul niciodata pana acum, bucurestenii preferand sa aleaga un Halaicu ori un Lis in defavoarea unui pesedist oricum mai onorabil decat marea majoritate a liderilor fostului FDSN? De-ai dracu' ce suntem noi, nu? cool.gif
QUOTE
Atunci cand toata puterea este concetrata in mana unor oameni este de rau.

Nu te-am vazut pe aici inainte de alegerile generale, cand toata puterea era in mainile PSD-ului... Banuiesc ca, in logica asta, la prezidentiale in turul doi l-ai votat pe Basescu, pentru ca in parlament PSD-ul era cel mai puternic partid, nu? wink.gif
QUOTE
Si in campania prezidentiala (dupa ce se instalasera noi primari) s-a intamplat la fel. Sa sesizat cineva. [...]. Tu ai auzit ceva din presa? [...]Daca faceau acest lucru cei de la PSD lua foc presa.

Pai ia sa vedem... TVR, Antena 1, ProTV, Prima, radioul public, o gramada de ziare centrale (de la Adevarul si National pana la obscurele Independent, Atac sau Cronica Romana) si mai toate ziarele locale erau controlate, direct sau indirect, de PSD. Tu vrei sa spui ca presa aflata in solda PSD a protejat Alianta si a pus tunurile pe partidul baronilor... roflmao.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 09:23 AM
Mesaj #169


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 08:25 AM)
PSD ul nu a fost iubit de actea doua (si nici nu cred ca va fi iubit vreodata).
De ce oare?!  rolleyes.gif
De ce oare nu a castigat primaria Bucurestiului PSD-ul niciodata pana acum, bucurestenii preferand sa aleaga un Halaicu ori un Lis in defavoarea unui pesedist oricum mai onorabil decat marea majoritate a liderilor fostului FDSN? De-ai dracu' ce suntem noi, nu? 

Aici ma refeream la mass media si societatea civila. Nu la bucuresteni.
QUOTE
Atunci cand toata puterea este concetrata in mana unor oameni este de rau.
Nu te-am vazut pe aici inainte de alegerile generale, cand toata puterea era in mainile PSD-ului... .

Nu zic ca a fost bine. Sunt nou pe site dar asta nu are legatura cu alegerile (zic eu).
QUOTE
Si in campania prezidentiala (dupa ce se instalasera noi primari) s-a intamplat la fel. Sa sesizat cineva. [...]. Tu ai auzit ceva din presa? [...]Daca faceau acest lucru cei de la PSD lua foc presa.
Pai ia sa vedem... TVR, Antena 1, ProTV, Prima, radioul public, o gramada de ziare centrale (de la Adevarul si National pana la obscurele Independent, Atac sau Cronica Romana) si mai toate ziarele locale erau controlate, direct sau indirect, de PSD. Tu vrei sa spui ca presa aflata in solda PSD a protejat Alianta si a pus tunurile pe partidul baronilor...  roflmao.gif.

Eu ma refeream ca acest fapt pt ADA nu este o practica neobisnuita. Acest fapt (folosirea gardienilor publici pt pazirea corturilor electorale) a fost prezentata de PSD Buc acum cateva zile (gresala mea ca nu am precizat). Dar de la conf de presa si pana acum nu am auzit nimic. Dar presa in campania pt prezidentiale ii critica pe cei de la PSD (din tara) ca folosesc utilitati publice ale diverselor institutii, insa in Bucuresti nu au observat ce facea alianta. Si crede-ma am auzit destule chesti naspa facute de ei. Pana acum nu pare sa inceapa cineva o ancheta pt acest abuz in serviciu efectuat de alianta semnalat (ce este drept de PSD).

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 28 Mar 2005, 09:24 AM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 28 Mar 2005, 09:34 AM
Mesaj #170


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (SeverDudau @ 27 Mar 2005, 09:33 AM)

Mie mi se pare că este cel mai titrat candidat dintre cei 18.

Titrat??? Cred ca ai notiuni gresite cu privire la sensul anumitor cuvinte! ohmy.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 09:37 AM
Mesaj #171


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 09:23 AM)
Sunt nou pe site dar asta nu are legatura cu alegerile (zic eu).

Inainte de alegerile de anul trecut au aparut brusc pe forum (de fapt, pe mai multe forumuri, nu doar aici) niste "forumisti" care scriau doar la subiectele legate de politica interna, criticand dur Alianta si ridicand in slavi PSD-ul. In mod surprinzator, au disparut imediat dupa alegeri... Tu corespunzi exact profilului unui asemenea troll: ai aparut chiar la inceputul campaniei pentru primarie, nu te intereseaza alte subiecte... Uite un exemplu...

Ca sa fiu sincer, tare m-as mira daca te-as mai vedea pe aici dupa 3 aprilie...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 09:53 AM
Mesaj #172


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 09:37 AM)
QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 09:23 AM)
Sunt nou pe site dar asta nu are legatura cu alegerile (zic eu).

Inainte de alegerile de anul trecut au aparut brusc pe forum (de fapt, pe mai multe forumuri, nu doar aici) niste "forumisti" care scriau doar la subiectele legate de politica interna, criticand dur Alianta si ridicand in slavi PSD-ul. In mod surprinzator, au disparut imediat dupa alegeri... Tu corespunzi exact profilului unui asemenea troll: ai aparut chiar la inceputul campaniei pentru primarie, nu te intereseaza alte subiecte... Uite un exemplu...

Ca sa fiu sincer, tare m-as mira daca te-as mai vedea pe aici dupa 3 aprilie...

Pai asta este singurul topic care ma intereseaza.
Am terminat stiinte politice, am multii colegi in toate partidele (ce vrei sa faci asta este viata). Asa ca acum vreau sa vad ce zice lumea pe aici. O sa ma vezi si dupa 3 aprilie nu iti fa probleme. Tot pe topicul de politica. In gandire sunt social democrat. Admir aceasta doctrina (nu pe totii politicieni social democrati). Cunosc destul de multe probleme din viata politica mai putin cunoscuta (din zona gri sau chiar intunecata) si imi place vad cum secomenteaza ceea ce ajunge la public. Faptul ca Videanu va candida la primarie il stiam cu vreo trei luni . Campania care o incepuse Orban a incercat sa fie politica faptului implinit. Nu i-a mers. Stia si el ce se va intampla nu iti fa probleme. Ghici cine va fi noul presedinte de la conducerea PD ului. Iar aca va fuziona PD ul cu PNL ul ghici cineva va ajunge in functia de presedinte? Fi sigur ca Taricenu va cadea din functia de premier (ca nu cumva sa ridice pretenti). Insa fuziunea va mai fii in aer cativa ani. Personal nu o vad valabila.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 28 Mar 2005, 10:17 AM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 10:04 AM
Mesaj #173


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ok, vedem in curand daca esti troll cu simbrie ca cel pe care ti l-am aratat mai sus sau nu.

Personal, nu prea cred afirmatii de genul:
QUOTE
Faptul ca Videanu va candida la primarie il stiam cu vreo trei luni inainte de "sondajele de opinie" care l-au scos castigator.

Ia gandeste-te ce inseamna cu trei luni inainte de februarie... Adica tu stiai asta chiar inainte ca Basescu sa castige prezidentialele? Ma indoiesc...
QUOTE
Ghici cine va fi noul presedinte de la conducerea PD ului.

Nu-ti trebuie cine stie ce studii politice pentru a-ti da seama ca, in cazul in care castiga primaria, Videanu are prima sansa...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
helpthegrass
mesaj 28 Mar 2005, 10:15 AM
Mesaj #174


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 62
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.973



QUOTE (abis @ 28 Mar 2005, 10:04 AM)
Ok, vedem in curand daca esti troll cu simbrie ca cel pe care ti l-am aratat mai sus sau nu.

Personal, nu prea cred afirmatii de genul:
QUOTE
Faptul ca Videanu va candida la primarie il stiam cu vreo trei luni inainte de "sondajele de opinie" care l-au scos castigator.

Ia gandeste-te ce inseamna cu trei luni inainte de februarie... Adica tu stiai asta chiar inainte ca Basescu sa castige prezidentialele? Ma indoiesc...
QUOTE
Ghici cine va fi noul presedinte de la conducerea PD ului.

Nu-ti trebuie cine stie ce studii politice pentru a-ti da seama ca, in cazul in care castiga primaria, Videanu are prima sansa...

Cand am spus vreo trei luni ma refer la sfarsitul lui decembrie inceputul lui ianuarie, inainte de a se face acele chestionare.Cate o data ma aprind si mai gresesc, dar revin si fac corecturi (din cauza asta nu am intrat in politica, ma aprind repedela comentari). Crede ma pana sa vezi un eveniment acesta a fost gandit. Inca o data iti subliniez campania care o incepuse Orban pt primarie. Stia ce urma sa se intample. Da nu iti trebuie studii politice pt a stii viitorul presedinte al PD ului. Dar daca nu castiga primaria sa vezi show. Am mai auzi tunele misto si depre donsoara Mantale..... No Comment.
In legatura cu troll ul timpul va rezolva problema.

Acest topic a fost editat de helpthegrass: 28 Mar 2005, 10:18 AM


--------------------
Ignorand faptele, situatia nu se schimba si, mai mult, nici nu se rezolva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2005, 10:31 AM
Mesaj #175


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (helpthegrass @ 28 Mar 2005, 10:15 AM)
Cand am spus vreo trei luni ma refer la sfarsitul lui decembrie inceputul lui ianuarie, inainte de a se face acele chestionare.

Sondajul s-a facut la sfarsitul lui ianuarie - inceputul lui februarie. Vezi aici. Deci tu nu stiai cu trei luni inainte, ci - poate - cel mult cu una singura.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 12:40 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman