HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

57 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Film Sa Vad Azi?
halcyon_lll
mesaj 29 Jun 2004, 11:43 PM
Mesaj #246


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Eu tot n-am inteles ce vroia tanti aia cu copilul de fapt ... hh.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Forta-MTI
mesaj 30 Jun 2004, 07:01 PM
Mesaj #247


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 223
Inscris: 26 March 04
Forumist Nr.: 2.770



Daca zici ca Dead End e o comedie de moravuri, atunci e o comedie foarte proasta.... o comedie ... groteasca...


--------------------
Razboiul este pace, libertatea este sclavie, ignoranta este putere.

"Homo sum et nihil humani a me alienum puto"- Terentiu
(Om sunt si nimic omenesc nu-mi este strain)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 1 Jul 2004, 11:09 PM
Mesaj #248


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



cruel intentions 3...plictisitor previzibil si fortat biggrin.gif nici nu ma asteptam la mai mult devil.gif o actiune stupid de alambicata, nu mai stii cine pe cine sapa biggrin.gif duduile intra in pat pt un zambet, iar garconii nu pot zambi daca n`au un pariu in spate rofl.gif dar ca sa nu fiu off - topic vi`l recomand...macar ca ultima alternativa smile.gif

ps: stie cineva cum se numeste filmul cu glen close, uma thurman si michelle pfeiffer, o ecranizare mai veche, dar aceeasi poveste ca in cruel intentions 1?


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soņarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Jul 2004, 11:09 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Onix
mesaj 1 Jul 2004, 11:16 PM
Mesaj #249


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 383
Inscris: 21 March 04
Forumist Nr.: 2.672



Sa fie vorba despre "Dangerous Liaisons" sau, mai pe romaneste, "Legaturi periculoase"? wink.gif


--------------------
Keep on going and the chances are you will stumble on something, perhaps when you are least expecting it. I have never heard of anyone stumbling on something sitting down. (Charles F. Kettering)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 1 Jul 2004, 11:19 PM
Mesaj #250


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



peut etre wink.gif oricum ala a fost fain... biggrin.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soņarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onix
mesaj 1 Jul 2004, 11:24 PM
Mesaj #251


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 383
Inscris: 21 March 04
Forumist Nr.: 2.672



Asa se chema. Este cel in care joaca si John Malkovich si tin minte ca mi-a placut, de asta ti-am si raspuns asa repede. Bine, de el mi-a placut in cam toate filmele in care a jucat, dar aici toti au fost spoton.gif


--------------------
Keep on going and the chances are you will stumble on something, perhaps when you are least expecting it. I have never heard of anyone stumbling on something sitting down. (Charles F. Kettering)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cool Air
mesaj 1 Jul 2004, 11:26 PM
Mesaj #252


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.978



eu ma duc azi la spider man2 , mi-au facut capul varza cu spidermanu. blink.gif bop.gif criticile nu sunt grozave...sa vedem.... bop.gif

Acest topic a fost editat de Cool Air: 2 Jul 2004, 04:06 AM


--------------------
"A lie told often enough becomes the truth". Lenin

"Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 2 Jul 2004, 12:42 PM
Mesaj #253


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (Cool Air @ 2 Jul 2004, 12:28 AM)
eu ma duc azi la spider man2 , mi-au facut capul varza cu spidermanu. blink.gif bop.gif criticile nu sunt grozave...sa vedem.... bop.gif

Criticile nu sunt grozave!?
are numai 8 critici negative din 149 pe rottentomatoes.com! 95% fresh!

si unde te duci la el? nu stai in romania? pentru ca aici apare abia sapt viitoare si nu exista avanpremiere... din cate stiu eu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cool Air
mesaj 2 Jul 2004, 04:37 PM
Mesaj #254


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.978



nu a aparut in romania inca, probabil va aparea in scurt timp . nu a fost rau filmul, desi a fost un pic cam lung. e bine sa vezi si spider-man1 inainte , ca povestea e legata de ce s-a intamplat in partea 1. (se va continua cu spider-man3 probabil curand, dupa cum zic ziarele). mi-a placut (de fapt de aia m-am si dus) sa-l vad pe Alfred Molina (doctior Octavius/doctor Octopus), care a jucat rolul infidelului sot al Fridei Kahlo in "Frida" (cu Salma Hayek). cel mai mult in film mi-a placut acest personaj negativ - un savant obsedat de experimentele lui, simpatic la inceput, dar care se transforma intr-un monstru in timpul prezentarii descoperirii sale publice. e hidos si impresionant, efectele speciale reusite te tin in suspans de cateva ori. doctor Octopus cel mai interesant personaj din film. cert este ca filmul a depasit la incasari controversatul Fahrenheit9/11 saptamana asta. daca iti place acest gen de filme, du-te. daca preferi ceva mai putin "fiction" sau "suspans", probabil ca nu o sa iti placa. pana la urma e un film care are la origini benzile desenate pentru copii. oricum, in sala de cinematograf cam jumatate din public erau copii intre 8 -16 ani. have fun! ohmy.gif 43.gif devil.gif thumb_yello.gif


--------------------
"A lie told often enough becomes the truth". Lenin

"Life is what happens to you while you're busy making other plans." John Lennon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 5 Jul 2004, 04:39 PM
Mesaj #255


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



"Whale Rider" - Un film superb, diferit, cu o adevarata poveste in el, cu un mesaj deosebit. Faptul ca actrita din rolul principal - Keisha Castle-Hughes - a fost cea mai tanara nominalizata la premiul Oscar poate spune multe despre acest film...
Este adevarat ca este un film pentru un anumit tip de public, dar cei care se vor regasi in subiectul lui (urmati pagina de la IMDB) sa nu-l rateze pentru ca este acel tip de film care incepe prin a parea mic, terminand prin a lasa urme in sufletul celui care l-a vazut...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 6 Jul 2004, 03:20 PM
Mesaj #256


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



"Big Fish" - un film care demonstreaza inca odata geniul lui Tim Burton (asa "ciudat" cum este el). O poveste superb spusa, cu actori de calitate, care ne arata ca viata poate fi privita ca un basm, daca avem "ochelarii" potriviti. Un film special, care nu cred ca va place tuturor, dar care mie mi s-a parut absolut deosebit.
Sa nu-l ratati, daca vreti altceva deosebit wink.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 6 Jul 2004, 06:16 PM
Mesaj #257


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



American Splendor

Tocmai m-am intors de la el si pot sa spun ca mi-a placut. Pentru mine este saptamana filmelor comic based pentru ca sambata ma duc la Spiderman 2 (i'M LIKE yay).
Harvey Peaker este opusul lui Spiderman. Un tip obisnuit cu chelie, burta, probleme sentimentale si o slubja care este definitia exacta a cuvantului rutina. Cu cine ne identificam oare mai mult? Cu spiderman, sau cu Harvey Peakar?

Un film neobisnuit despre un obisnuit.

Doamne ce mi-a placut filmul asta. Desi ar fi fost mai bine sa-l vad dupa Spiderman ca sa ma aduca cu picioarele pe pamant....
Anyway, 5 stele din 5.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Forta-MTI
mesaj 6 Jul 2004, 06:24 PM
Mesaj #258


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 223
Inscris: 26 March 04
Forumist Nr.: 2.770



Ai dreptate ARES, Big Fish este un film remarcabil in care am avut ocazia sa vad si o latura mai optimista a geniului sumbru care l-a consacrat pe Tim Burton. Filmul nu este numai o incercare de a privi viata ca un basm, ci poate chiar o parabola a relatiilor interumane si a regasirii sinelui. De asemenea, EwanMcGregor si Albert Finley au prestaii excelente. Tonul naiv, in care e construit filmul, aminteste de Forrest Gump, insa e stilizat cu mai multa fantezie si personaje fantastice, bine individualizate si umanizate, ceea ce da in final o nota de originalitate intregului scenariu. Un film care binedispune.


--------------------
Razboiul este pace, libertatea este sclavie, ignoranta este putere.

"Homo sum et nihil humani a me alienum puto"- Terentiu
(Om sunt si nimic omenesc nu-mi este strain)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 8 Jul 2004, 01:49 PM
Mesaj #259


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Am vazut Shrek 2 .
Super film , mai bun decat part I .
Favoritul meu a ramas magarusul rofl.gif wub.gif


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 10 Jul 2004, 04:01 PM
Mesaj #260


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Ok, tocmai m-am intors... sunt rosie, sunt leoarca, sunt vai de panza mea dar vreau sa spun rapid ce cred eu despre Spiderman 2:
Ar fi trebuit sa fie numit "The life and tribulations of Peter Parker"... pentru ca Parker a fost personajul principal al filmului, nu Spiderman. Intreaga idee a filmului este ca: Folks, being a superhero DOES NOT MEAN you get all the chicks and all the glory! Din contra... la inceputul filmului din 5 in 5 minute ma trezeam zicand "Saracu!" si vai de el... normal ca ai probleme cu ahem... performanta cand esti stresat. Eu una m-am identificat perfect cu el. f*** this shit! I want a life. Si scena cu unchiul Ben mi-a placut... bineinteles ca la el ar fi cel care ar vrea ca Peter sa continue dar cred ca Peter la cat il iubea pe Ben a fost putin out of character cand nu l-a apucat de mana... just my idea.
Si mie mi-au placut scenele amuzante dar adevaratul amuzament voiam sa reiasa din replicile lui Spiderman. ACUM SERIOS, domnilor scenaristi, este asa de greu sa cautati niste benzi desenate si sa introduceti niste replici sarcastice de-a lui Spidy? Daca e prea greu sa le scrieti voi... sau poate credeti ca Maguire nu poate sa le redea cum trebuie?
Shi scena mea preferata din film a fost... THE TRAIN SCENE! How I love you train scene... let me count the ways.
Ai fost tampita, stupida, ilogica, irationala... ai sfidat toate legile fizicii! And how I love you for it! Si cudos lui Maguire pentru expresia faciala... have a dulcolax baby. On me. Apoi cand oamenii l-au purtat pe sus... nu stiu de ce dar a fost something special.
PS: mai e cineva in tot orasul care sa NU stie cine e Spiderman?

Doc Ock... mai... mi se pare mie sau tipul era mai mult sau mai putin identic cu Green Goblin... Osborne vorbea cu oglinda, asta vorbea cu tentaculele. Nu ma intelegeti greshit, mi-a placut personajul si felul dramatic in care s-a sacrificat {"I will not die a monster!!!"} dar pana acum am avut numai villains care erau wackos... COMPLETE wackos, cu schizofrenie, paranoia si tot tacamul. Si se pare ca urmatorul villain va fi tot un wacko. In spiderman 3 as vrea sa vad un villain care ori e rau de la sine (gen VEnom, dar venom e prea complicat sa fie un villain secundar) ori un tip care e rau pentru ca vrea sa fie din nou normal. Si aici il propun pe Scorpion... care era un tip nu prea inteligent, dar fortos, un personaj tragic... Si care nu era completely insane.

La sfarshit, Parker got the GIRL! WOO HOO! Go Parker!

Concluzie: m-am trezit plictisindu-ma de cateva ori pentru ca si eu asteptam cu nerabdare scenele de bataie. Damn trailer! Dar acum cand o sa-l vad a doua oara, imi va placea mai mult pentru ca stiu ca e vorba de lupta lui Parker cu sine, nu cu Doc Ock.

Ce a avut filmul din belshug: Faze amuzante.

Ce avea nevoie: Sarcasm si nuditate. take off your damn shirt Maguire! SELL THIS MOVIE!!!
Sa trecem la premii!

Replica filmului:
Spiderman: (despre costumul lui) Yeah it's kind of itchy... [pause] it sometimes rides up in the crotch too...
Ahh, Spidey, cat simbolism intr-o singura fraza.

Premiul "purple heart": se acorda unei fetite salvate de parker care apoi incearca ea sa-l duca pe el in brate.

Premiul pentru cea mai mare graba de a sari la concluzii: Jay Jonah Jameson. Acum serios, gasesti un costum la gunoi si gata, no more spiderman. Ar trebui sa fii jurnalist omule, investigheaza!!! poate a fost holloween de curand.

Premiul "cold-hearted bitch": Peter Parker pentru ca nu a ajutat un baiat atacat intr-o alee dupa ce a renuntat sa mai fie spiderman. Nu trebuie sa fii erou ca sa fii a decent human being!

Premiul "intoarcere de 180 de grade": Aunt May... puteai macar sa-l iei la palme SI DUP-AIA sa-i tii discursul. PS: what the hell happened to the house?

Premiul pentru "best song":

Spiderman, Spiderman,
Does whatever a spider can.
Spins a web, any size.
Catches thieves- just like flies.
Look out! Here comes the Spiderman.

Is he strong? Listen, bud.
He's got radioactive blood.
Can he swing, from a thread?
Take a look overhead.
Hey, there! There goes the Spiderman!

In the chill of night, at the scene of a crime,
like a streak of light,
he arrives, just in time!

Spiderman, Spiderman,
friendly neighborhood Spiderman.
Wealth and fame? He's ignored.
Action is his reward.
Look out! There goes the Spiderman!

To him,
life is a great big bang-up.
Wherever there's a hang-up,
you'll find the Spiderman!


TAKE THAT HARRY POTTER!

Si nu in ultimul rand... o acadea de consolare pentru John Jameson.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 10 Jul 2004, 05:03 PM
Mesaj #261


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Eu am vazut in reluare un film englez "Nuns on the run". Am ris non-stop 90 minute. Very funny! spoton.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 11 Jul 2004, 09:08 PM
Mesaj #262


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Ma duc marti sau miercuri la Spiderman 2, mersi ChocoDiva ( tongue.gif ) pentru avanpremiera.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 11 Jul 2004, 10:18 PM
Mesaj #263


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (Aramis @ 11 Jul 2004, 10:10 PM)
Ma duc marti sau miercuri la Spiderman 2, mersi ChocoDiva ( tongue.gif ) pentru avanpremiera.

smile.gif

hey, sorry, critica este mai potrivita pentru cei care au vazut filmul deja... asa nu prea se intelege. Insa chiar merita filmul si eu ar trebui sa stiu... azi am mers a doua oara la el. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 12 Jul 2004, 02:33 AM
Mesaj #264


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Vineri am mers si noi la SpiderMan 2... Sincer? Daca nu e genul vostru nu mergeti, indiferent de ce spun criticii! Am simtit de cateva ori ca nu mai rezist, dar am rezistat!! frusty.gif Mi-am zis tot timpul ca baiatul ala a fost norocos ca l-a muscat paianjenul in NY si nu intr-un oras ca Ann Arbor... yawn.gif

Ieri am vazut "Touching the Void". Impresionant! Two thumbs way up, cum ar spune Ebert & Roeper. wink.gif


De acord cu Ares: Whale Rider e super!!

ComicDiva
Intr-adevar faza din lift a fost cea mai tare. Si aia de la sfarsit cand lumea se destrama si el statea la taclale cu mandra. rofl.gif

Acest topic a fost editat de Jasmine: 12 Jul 2004, 02:42 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 13 Jul 2004, 07:59 AM
Mesaj #265


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Azi o sa vad National Security. Am auzit ca e cu un negru si e comedie reusita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valentinu
mesaj 17 Jul 2004, 08:13 AM
Mesaj #266


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 82
Inscris: 10 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.526



big fish mi-a placut sh mia biggrin.gif adica e sweet de tot.. foarte foarte dragut
spiderman2 ... nu stiu cum am reusit sa fiu pacalit a doua oara (!!!) de critici favorabile

am vazut twilight samurai.. e un film japonez, a aparut printre nominalizarile la cel mai bun film strain; e povestea unui samurai vaduv, sarac, timid.. - mie mi-a placut mult
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 25 Jul 2004, 04:01 PM
Mesaj #267


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Aseara am vazut noul Peter Pan. E blondut si ... pacat ca e asa tinerel... Cred ca are prea multa senzualitate pentru o poveste ca asta. E usor de digerat si realizat foarte bine. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Jul 2004, 10:52 PM
Mesaj #268


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



am vazut Battle Royale
e socant ce idei au asiaticii astia, sa puna copii sa se ucida inte ei
un film inspaimintator despre incredere, despre cita incredere poti avea in cel de linga tine


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valentinu
mesaj 26 Jul 2004, 09:57 AM
Mesaj #269


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 82
Inscris: 10 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.526



am vazut American Splendor

mi-am amintit de umorul din Man on the moon - e fantastic cat de mult de amuza nenorocul altora... e secventa in Man on the moon cand tipu apare live da drumu la melodia din mighty mouse si afiseaza o fata timida, se incurca inainte de a incepe sa cante, practic isi construieste un moment grozav de penibil si sala incepe sa rada; pur si simplu radeau de cat de penibil putea sa arate in fata camerelor... poate ma inteleg cei care au vazut filmul

american splendor poate speculeaza aceleasi idei, e vorba despre un tip intunecat, pesimist cu o nevasta taaare interesanta biggrin.gif are o slujba plictisitoare, face o banda desenata despre viata lui de zi cu zi.. si e funny filmul; in fiecare moment aproape biggrin.gif zau ca e
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 26 Jul 2004, 10:38 AM
Mesaj #270


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Snatch


luati-l | urmariti-l | iubiti-l

acum oameni, acum!

before zee germans get here! rofl.gif rofl.gif rofl.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 26 Jul 2004, 12:48 PM
Mesaj #271


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Cred ca am mai scris aici - Snatch e unul dintre cele mai tari filme pe care le-am vazut eu vreodata. E genul de film cum zicea si ComicDiva care te face sa tii minte replici mult timp dupa ce l-ai vazut.
Deci merita merita merita! spoton.gif spoton.gif spoton.gif

ComicDiva - pe mine cel mai tare ma distra Brick Top - ala batranul - gangsterul cu ferma de porci:
"Be weary of any man who keeps a pig farm!"

Turkish: "Do you take sugar?"
Brick Top: "No thank you Turkish. I'm sweet enough!"

roflmao.gif roflmao.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 26 Jul 2004, 12:54 PM
Mesaj #272


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



thumb_yello.gif
mie imi placea de bullet tooth tony
"never understimate the predictability of stupidity" dar adevarul este ca tot filmul este o bijuterie. ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 26 Jul 2004, 01:21 PM
Mesaj #273


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



HIDALGO e superb ... ( poveste adevarata ) iar snatch : "No Tommy it's tip top rofl.gif I'm just not so sure about the paint job" si faza cu "anti aircraft gun " . Si in rubrica "clasice de revazut" : Pulp Fiction.

Acest topic a fost editat de mememe: 26 Jul 2004, 01:23 PM


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 26 Jul 2004, 01:33 PM
Mesaj #274


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Mie mai imi placea Boris
"Weight is sign of reliability. I alyaws go for reliability."

Oai da' Gorgeous George ce fatzalau avea?! roflmao.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 12 Aug 2004, 03:22 PM
Mesaj #275


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Aseara am vazut "Manchurian Candidate". Oh, Denzel Washington... wub.gif El a facut tot filmul. Sotul meu spune ca primul a fost mai bun decat asta. Eu nu am cu ce sa il compar asa ca ii dau thumb_yello.gif thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Aug 2004, 05:12 PM
Mesaj #276


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



am revazut A fost cindva hot, cu Alain Delon si Ann Margret...
dragutel, il recomand


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 12 Aug 2004, 07:31 PM
Mesaj #277


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Piticule smile.gif iti recomand cu caldura filmul Leon cu Jean Reno thumb_yello.gif sigur o sa-ti placa!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Aug 2004, 07:43 PM
Mesaj #278


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Sorin, he he ... l-am vazut!! e super! cel cu asasinul platit care are grija de pustoaica ramasa orfana...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 12 Aug 2004, 09:04 PM
Mesaj #279


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Exact Mutulica smile.gif Porecla mea e Leon si cand ma intreba cineva de unde provine, il trimit sa vada filmu thumb_yello.gif

Un super week-end ....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 12 Aug 2004, 10:01 PM
Mesaj #280


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Daca s-a vorbit de Jean Reno amintesc si filmul Ronin. Mi se pare un film echilibrat, cu putine exagerari tipic hollywoodiene.

Ca un film de vazut propun o ecranizare din genul horror -darkness falls. L-am vazut cam cu doua saptamani in urma si are potential. Va urez vizionare placuta.

Numai bine.

Acest topic a fost editat de Minerval: 12 Aug 2004, 10:02 PM


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

57 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 04:47 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman