HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

57 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Film Sa Vad Azi?
Forta-MTI
mesaj 6 Jun 2004, 06:40 PM
Mesaj #176


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 223
Inscris: 26 March 04
Forumist Nr.: 2.770



Desigur, Dee-Dee... filmul se vrea o abordare cat mai realista si oricum este destul de superficial ca sa mai includa si conflictul dintre zei (ar fi costat cu mult mai mult, desi ar fi fost extrem de interesant)...


--------------------
Razboiul este pace, libertatea este sclavie, ignoranta este putere.

"Homo sum et nihil humani a me alienum puto"- Terentiu
(Om sunt si nimic omenesc nu-mi este strain)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 6 Jun 2004, 06:52 PM
Mesaj #177


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



@ Morfeus: esti d-al meu. Cate sezoane ai vazut din Stargate?

Gladiatorul mai bun decat Troia??? n-as spune chiar asa. gladiatorul nu s-a bazat ATAT de mult pe batai cat s-a bazat Troia. Sincera sa fiu, cand nu erau batai... eu ma cam plictiseam la Troia. Actorii nu prea ma convingeau, nici macar O'toole, inteleptul de el. La Gladiatorul nu a fost nici o secunda in care sa spun ca filmul ma plictiseste si Commodus cel putin a bagat sperietii in mine la faza cu " AM I NOT MERCIFUL!?"
De asemenea, cu o singura replica Maximus a reusit sa exprime ceea ce blonda de Ahile a baiguit doua ore si ceva:
"What we do in life echoes in eternity"

PS: Minority Report. vazut azi a doua oara... vi-l recomand cu caldura.

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 6 Jun 2004, 06:54 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 6 Jun 2004, 08:36 PM
Mesaj #178


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



Stargate : cam tot ce a aparut pe la :stargatr page

le copii prin retzea sunt mai in urma cu citeva episoade da parca partea a 2-a de la super luptatorii aia creati artificiali !



--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Jun 2004, 08:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 6 Jun 2004, 09:29 PM
Mesaj #179


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Shrek 2 - desi e ceva mai slabutz decit primul ... ideile se cam repeta si totul devine previzibil sad.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 6 Jun 2004, 10:46 PM
Mesaj #180


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



50 first dates cu Adam Sandler.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 6 Jun 2004, 10:52 PM
Mesaj #181


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



50 first dates e o porcarie....Dupa ce vizionezi traileru, zici : Doamne! ce film fain !...insa e f. slab, ma asteptam la mai mult de la el.


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 7 Jun 2004, 04:35 PM
Mesaj #182


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



Dar mie mi-a placut...... ohmy.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 7 Jun 2004, 07:09 PM
Mesaj #183


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



ok... bravo! GUSTURILE NU SE DISCUTA

Mie mi-a placut Bubble Boy pentru numele lui Dumnezeu!!! hh.gif

Si m-a plictisit Pacientul Englez. yawn.gif
"DIE ALREADY!!!"
50.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 8 Jun 2004, 09:50 AM
Mesaj #184


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



Am vazut si eu filmul "the day after tomorrow" ,am avut o mica problema cu codecii !
Ideea e originala dar in rest e ca orice film cu dezastre : o poveste de dragoste ,un erou mai destept decit ceilalti etc ....


--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 8 Jun 2004, 12:53 PM
Mesaj #185


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



Am vazut Shade cu un Stallone imbatranit si o Melanie Griffith la fel de imbatranita dar care se ascundea sub masca machiajului. Incitant dar nu grozav.....


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 9 Jun 2004, 01:17 PM
Mesaj #186


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Am vazut ieri Donnie Darko.
Nu stiu daca sa-l recomand sau nu pentru ca sincer nu este pentru toata lumea. E destul de ciudat si nici nu pot sa va spun exact despre ce e vorba pentru ca sunt sigura ca o sa macelaresc povestea.

Povestea e in felul asta: Donnie Darko este un tanar care traieste in roasul Middlesex (I know... ). Se pare ca a dat foc unei case cand era mic si acum ia medicamente si face terapie. Donnie incepe sa aiba viziuni ciudate cu un iepure urias numit frank (va rog nu radeti) care-i spune ca vine sfarsitul lumii. Se intampla multe chestii in film dar asta este firul central.
Donnie nu este genul tipic de nebun. E inteligent si e indragosteste chiar de o fata. Dar...

just see the movie, dar aveti grija sa fiti cat mai open-minded.


user posted image
FRANK!

user posted image
Donnie (mi-a placut poza)




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 9 Jun 2004, 02:19 PM
Mesaj #187


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Am vazut The Diary of Ellen Rimbauer, prequel de la Rose Red, ambele de Stephen King. Miam! Mi-a placut. smile.gif
Ellen Rimbauer loves Rose Red


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 9 Jun 2004, 09:25 PM
Mesaj #188


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



Mai era un film de Stephen King care cre ca era continuarea la ce ai vazut tu deoarece aici o echipa condusa de un cadru universitat ia niste oameni cu abilitati speciale pentru a trezi la viata Rose Red ! Chiar reusesc ! Restul il veti vedea !


--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 9 Jun 2004, 09:46 PM
Mesaj #189


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



laugh.gif Pai filmu ala e chiar Rose Red . rofl.gif Si The Diary of Ellen Rimbauer, cum am mai zis e prequel la Rose Red, dar e din 2003. Misto amandoua! wink.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 10 Jun 2004, 12:12 PM
Mesaj #190


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



pai nu poti sa le tii minte pe toate !
actiunea o stii , secventele ,da titlu ma omoara ca numele sunt in majoritate ambigue , traduceri gresite , greseli cind ia unul de la altul si multe nume la fel !



--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 11 Jun 2004, 09:11 PM
Mesaj #191


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



2 filme romantice ce sunt recomandate pt fete sau mai bine pt toti cei ce sunt romantici :
" 13 going on 30 "
"Win a date with Ted Hamilton "

Mie mi-au placut deci sper ca si voua !

Am mai revazut un film vechi care la virsta cind l-am vazut prima data nu am inteles nimic .Pt cei mai tineri dar si pt cei ce-si aduc aminte ca era printre filmele din cauza carua puteai sa suferi ..... :" Ferma animalelor " . Un desene animat ce reprezinta un pamflet la comunism si descrie exact trecerea de la ideologismul lui Lenin si ce a urmat ....

Un alt film pe care merita sa il vedeti desi dureaza mult e "Shogunul" cu Richard Chamberlin .Dureaza intradevar mult da descrie exact cum un european vedea viata din Japonia cu orinduielile ei vechi .
In ce consta geniul acestei capodopere este descrierea detaliilor si mie mia placut mai ales perspectiva : tu privesti parca din perspectiva europenului ce nu stie japoneza dar care invata pe parcurs si limba si obiciurile . Eu initial credeam ca e o greseala ca nu sunt traduse replicile in japoneza dar apoi mi-am dat seama ca asta era si intentia autorului . Cind urmaresti ajungi si tu ca si eroul sa inveti cuvintele esentiale , obiceiurile si sa intelegi ceea ce e important rationamentul japonez ,ierarhia ce se modifica prin curaj devotament si talent !

ps:exista nevoie de cineva aici in rominia pt postul de critic de film caci cred ca as
cistiga postul doar cu o demonstratie a experientei ! smile.gif


--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karmic_parradox
mesaj 11 Jun 2004, 09:23 PM
Mesaj #192


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 9 April 04
Din: bukarest
Forumist Nr.: 3.008



SPIDER-Ralph Fiennes
A nu se confunda cu Spiderman.
Recomand filmul asta cui vrea sa urmareasca un studiu de caz, e povestea unui schizofrenic....
E impresionant. Am plecat de la cinematograf cu o sumedenie de intrebari..


--------------------
free your mind
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 11 Jun 2004, 11:42 PM
Mesaj #193


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Maine seara, pe Pro Cinema "odiseea spatiala 2001".

Scuze, dar imi plac filmele facute de acest regizor (Kubrick)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 12 Jun 2004, 10:01 AM
Mesaj #194


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



"The Ladykillers"... Ei bine, s-o fi distrat Tom Hanks cand a facut filmul asta, o fi el unul dintre actorii mei preferati, dar filmul m-a dezamagit... Are el o poveste acolo in el, ceva actori interesanti, un accent sudist al lui Hanks, niste poante, dar nu este indeajuns...
Preferam sa raman la vazut doar trailerul, ca sa raman cu o parere buna smile.gif

"13 going on 30" - Se vede ca nu le inteleg pe femei, ca eu nici in ruptu' capului nu mi-as dori sa ajung la 30 daca am ocazia sa raman la 13 biggrin.gif Dar e un film dragut cu o actrita principala la fel de draguta smile.gif Bun de o vineri / sambata seara, alaturi de jumatate (dupa Euro 2004) tongue.gif

"Battlestar Galactica" (mini series) - Ei bine, nu am crezut ca o sa ajunga vreodata filmele de TV sa concureze cu cele de mare ecran, dar BG este dovada... Frumos filmat, efecte speciale decente (ca sa nu-l laud prea tare), actori destul de buni (cu ceva exceptii) si poveste care m-a lasat cu ochii-n soare si cu o dorinta ascunsa de a mitui pe cineva de la RDS ca sa-mi bage si mie SciFi Channel... Dar asta e pe lista pentru alta viata.... sad.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 12 Jun 2004, 11:27 AM
Mesaj #195


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (Ares @ 12 Jun 2004, 11:03 AM)
"The Ladykillers"... Ei bine, s-o fi distrat Tom Hanks cand a facut filmul asta, o fi el unul dintre actorii mei preferati, dar filmul m-a dezamagit... Are el o poveste acolo in el, ceva actori interesanti, un accent sudist al lui Hanks, niste poante, dar nu este indeajuns...
Preferam sa raman la vazut doar trailerul, ca sa raman cu o parere buna smile.gif

"13 going on 30" - Se vede ca nu le inteleg pe femei, ca eu nici in ruptu' capului nu mi-as dori sa ajung la 30 daca am ocazia sa raman la 13 biggrin.gif Dar e un film dragut cu o actrita principala la fel de draguta smile.gif Bun de o vineri / sambata seara, alaturi de jumatate (dupa Euro 2004) tongue.gif

"Battlestar Galactica" (mini series) - Ei bine, nu am crezut ca o sa ajunga vreodata filmele de TV sa concureze cu cele de mare ecran, dar BG este dovada... Frumos filmat, efecte speciale decente (ca sa nu-l laud prea tare), actori destul de buni (cu ceva exceptii) si poveste care m-a lasat cu ochii-n soare si cu o dorinta ascunsa de a mitui pe cineva de la RDS ca sa-mi bage si mie SciFi Channel... Dar asta e pe lista pentru alta viata.... sad.gif

Si mie mi-a placut Battlestar Galactica. imi aduc aminte cum mai uitam la serialul vechi pe Pro Tv. Si SciFi Channel daca l-am avea m-as uita non stop!
Momentul meu preferat din film e acela cand comandantul Adama il imbratiseaza pe fiul sau, Lee, dupa ce a crezut ca murise. *sniff*
Si cred ca era absolut evident pentru oricine ca tipa blonda era android pentru ca doctorul balthazar ERA CU DOUA CAPETE MAI MIC DECAT EA!!!! yikes.gif mad.gif


Un film care-l recomand tuturor cu o pasiune pentru filosofie este Waking Life sau Viata ca un vis, tradus de HBO.
Filosofie pura dar usor de inteles. Nu este un film in sensul traditional... nu exista o poveste anume sau personaje asa cum le stim. Este un film de animatie dar mai intai a fost filmat normal si apoi a fost adaugata animatia.
Unul din putinele filme deep care nu m-a depasit. spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 12 Jun 2004, 01:22 PM
Mesaj #196


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



CE SE ANUNTA A FI BESTIAL :
The Chronicles of Riddick

The Aviator


--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 13 Jun 2004, 10:45 PM
Mesaj #197


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Troia ii dau nota 9. Chiar e fain..mai ales ca joaca Brad Pitt! Ce bine arata!!! sorry.gif chiar daca nu se compara cu Ben Afflec


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 14 Jun 2004, 06:56 PM
Mesaj #198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Daca s-a mai spus ma scuzati.
Merita vazut "About Schmidt". E un film foarte diferit de tot ceea ce am vazut pana acum. E cam trist dar tot merita sa-l vedeti. Ca sa nu uitam de note eu ii dau 9.


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jun 2004, 07:58 AM
Mesaj #199


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Poate sunt vechi dar am ras de m-am prapadit laugh.gif

The Animal
The Hot Chick
Daddy Daddy Care cu Eddie Murphy
laugh.gif laugh.gif biggrin.gif biggrin.gif smile.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 15 Jun 2004, 09:15 AM
Mesaj #200


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



@Ares : Mie mi s-a parut ca Ladykillers a avut ceva aparte, si chiar il consider o comedie buna. Tocmai diversitatea actorilor, accentul sudist si umorul negru au dat sarea si piperul acestui film, nu?
Intradevar, Chronicles Of Riddick se anunta a fi un film "tare", insa eu inca n-am inteles un lucru, e continuarea de la Pitch Black, sau e un episod anterior actiunii din Pitch Black....sau nu are nici o legatura, desi sunt atatea elemente care le leaga.
Am vazut aseara, Never Die Alone... Daca nu sunteti fani DMX, nu va chinuiti sa vedeti filmul, e slab, cred ca cel mai slab pe care l-a facut DMX.
Iar azi, cred ca o sa vad Bad Santa...cica o super comedie, aparuta asta iarna.Sa vedem....


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jun 2004, 10:01 AM
Mesaj #201


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Nu stiu daca a mai zis careva dar "Kill Bill vol.1" mi se pare un film de actiune reusit.
La fel Equilibrum. Cineva l-a vazut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 15 Jun 2004, 01:39 PM
Mesaj #202


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



SOn of Osiris.. damn you! mi-am promis ca nu o sa mai postez sapt asta pentru ca am bac sapt viitoare dar acum ai adus vorba de unul din filmele mele preferate si de kill bill care l-am vazut chiar ieri si o sa fac o exceptie... ARGH! I'm weak.

am mai vb despre Equilibrium la "filmul preferat" si mai spun din nou ca daca ar fi avut bugetul lui Matrix l-ar fi depasit.

Kill Bill mi-a placut. Nu stiu de ce... pentru ca bataile nu mi s-au parut asa impresionante, dar a avut un stil mai special. Nu era genul de film pe care-l vezi in fiecare zi. are asa un... fler... si niste jeturi de sange parca erau gheizere!
Abia astept sa vad volumul 2 si sa aflu cum naiba o cheama pe Mireasa! Eu cred ca e Beatrice sau Beatrix sau ceva de genul asta.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Jun 2004, 01:52 PM
Mesaj #203


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



ComicDiva uita-te putin la semnatura mea.
Ce parere ai? Nu observi nimic? tongue.gif

later edit: Vad ca nu.
Filmul Kill Bill incepe cu o piesa muzicala superba + textul acesta ca si lait motiv.
Speram sa observi

Acest topic a fost editat de Son of Osiris: 15 Jun 2004, 02:02 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 16 Jun 2004, 02:53 AM
Mesaj #204


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Doar ce am vazut "Elephant". Extrem de tragic.
Sper ca nu este atat de usor sa cumperi arme... sad.gif si mai sper ca oamenii cauta si alte metode de rezolvare a conflictelor...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 16 Jun 2004, 08:03 AM
Mesaj #205


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Si eu de abia astept sa vad Chronicles of the Riddick - dar dupa ce se spune despre el pe IMDB cred ca o sa fie o mare dezamagire... Unii deja ii prevad titlul de cel mai prost film al anului...
@Failure - Recunosc ca Ladykillers este deosebit, dar pe mine nu m-a nimerit la preferinte... sad.gif Sunt sigur ca are un public care o sa-l placa...

Ce am mai vazut - "Shrek 2" - mi-a placut la nebunie. Abia astept partile 3 si 4. Este adevarat ca s-ar putea carcoti ca nu este la fel de bun ca primul film, dar cred ca asta se datoreaza faptului ca stim personajele, nu din alte motive. In rest, ramane o poveste superba, realizata superb smile.gif

"Stargate SG-1" - Da... Sunt traznit si am vazut cap-coada toate cele 150+ de episoade ale acestui serial. Pot spune cu mana pe inima ca este unul dintre cele mai bune seriale SF, mai ales pe masura ce se apropie de sezoanele finale. Se vede ca a prins la public pentru ca i-a fost marit bugetul. Ca urmare directa ultimele episoade pot rivaliza foarte usor cu filme de mare ecran. O alta bila alba este echipa de actori in frunte cu Richard Dean Anderson, un tip extrem de haios, cu care pe mine ma distreaza la culme.


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 16 Jun 2004, 10:37 AM
Mesaj #206


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (Vornicum @ 15 Jun 2004, 02:54 PM)
ComicDiva uita-te putin la semnatura mea.
Ce parere ai? Nu observi nimic? tongue.gif

later edit: Vad ca nu.
Filmul Kill Bill incepe cu o piesa muzicala superba + textul acesta ca si lait motiv.
Speram sa observi

Tocmai am spus ca am bacul sapt viitoare, ce vrei sa stau pe forum tot timpul? Nici acum nu ar trebui sa fiu dar eh..


In legatura cu semnatura ta...
Iata cum suna in klingoniana: {bortaS bIr jablu'DI', reH QaQqu' nay'}
si traducerea literara este "When cold revenge is served, the dish is always very good."

si da am observat melodia SI sub-textul ei. cool.gif

{vaS'a' Great Hall}
(la revedere)

PS: Don't mess with a trekkie. biggrin.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 16 Jun 2004, 12:53 PM
Mesaj #207


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



ComicDiva, nice cow wink.gif

Si zi asa , vorbesti kingloniana , mai sa-mi trag una in figura! tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 16 Jun 2004, 01:31 PM
Mesaj #208


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (Vornicum @ 16 Jun 2004, 01:55 PM)
ComicDiva, nice cow wink.gif

Si zi asa , vorbesti kingloniana , mai sa-mi trag una in figura!  tongue.gif

Da, sunt o vacutza buna rau. biggrin.gif

"kingloniana" nu vb... dar stiu cateva expresii in klingoniana.
nuqNeh! inseamna salut

de fapt gramatica klingoniana are la baza gramatica latina. deci tehnic ar fi mult mai usor de invatat pentru noi decat pentru americani.
Ok... o sa ma opresc acum si ma intorc la invatzat. Oricum posturile astea cred ca or sa fie sterse unless:

Star Trek - First Contact. Un film foarte bun, preferatul meu dintre filmele Star trek cu noua generatie.
Star Trek - The rath of Khan Cel mai bun film Star Trek ever.

PS: nu e nevoie sa te lovesti, decat daca io stiu... esti masochist. rolleyes.gif

PS2: acum dupa ce m-am uitat mai bine, imi dau seama: revenge is a dish better serveD cold.

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 16 Jun 2004, 01:36 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 17 Jun 2004, 07:17 PM
Mesaj #209


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



si aici e un fan al SG1
QUOTE
"Stargate SG-1" - Da... Sunt traznit si am vazut cap-coada toate cele 150+ de episoade ale acestui serial. Pot spune cu mana pe inima ca este unul dintre cele mai bune seriale SF, mai ales pe masura ce se apropie de sezoanele finale. Se vede ca a prins la public pentru ca i-a fost marit bugetul. Ca urmare directa ultimele episoade pot rivaliza foarte usor cu filme de mare ecran. O alta bila alba este echipa de actori in frunte cu Richard Dean Anderson, un tip extrem de haios, cu care pe mine ma distreaza la culme.



Am fost atras de la inceput de el .Filmul de la care a pornit serialul e intradevar superb (vazut de 5 ori smile.gif ) !
Da cu fac am pierdut din episoade ca de vad si eu ce copii de pe dc dinafara de pe scifi si mere greu sad.gif format mic si neinteligibil deci daca esti din iasi sau stii de unde pot sa fac si eu ost de ele in format mai bun toata seria sau macar o parte buna ??? 6.gif


--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 18 Jun 2004, 08:33 AM
Mesaj #210


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (morfeus @ 17 Jun 2004, 08:19 PM)
si aici e un fan al SG1
QUOTE
"Stargate SG-1" - Da... Sunt traznit si am vazut cap-coada toate cele 150+ de episoade ale acestui serial. Pot spune cu mana pe inima ca este unul dintre cele mai bune seriale SF, mai ales pe masura ce se apropie de sezoanele finale. Se vede ca a prins la public pentru ca i-a fost marit bugetul. Ca urmare directa ultimele episoade pot rivaliza foarte usor cu filme de mare ecran. O alta bila alba este echipa de actori in frunte cu Richard Dean Anderson, un tip extrem de haios, cu care pe mine ma distreaza la culme.



Am fost atras de la inceput de el .Filmul de la care a pornit serialul e intradevar superb (vazut de 5 ori smile.gif ) !
Da cu fac am pierdut din episoade ca de vad si eu ce copii de pe dc dinafara de pe scifi si mere greu sad.gif format mic si neinteligibil deci daca esti din iasi sau stii de unde pot sa fac si eu ost de ele in format mai bun toata seria sau macar o parte buna ??? 6.gif

hehehe 5 ori? amatorule smile.gif

eu am facut rost de toata seria de pe dc++ si de obicei variantele de 350 de mega se vedeau cristal.
Acum depinde si ce conexiune ai. la 15 kb/s imi lua cam 7-8 ore sa trag un episod.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

57 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 08:05 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman