HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

17 Pagini V  « < 13 14 15 16 17 >  
Reply to this topicStart new topic
> Criza Refugiatilor
Marduk
mesaj 30 Jan 2016, 02:57 PM
Mesaj #491


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu mint imi asum gresala de tipar, am modificat. Asa este 60% din cei sositi in luna decembrie. Sa vedem cati din total, daca o sa faca cineva vreo statistica, sunt refugiati de razboi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Jan 2016, 04:08 PM
Mesaj #492


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Marduk, exergy, etc. :
Hai sa revinem la energia noastra mintala si sa nu credem tot ce se petrece prin mass-media.
Bine, ce s-a petrecut în Köln nu a fost normal, dar gândesteti-va la Carnevalul din Rio sau la Mardi Gras din New Orleans...
Si la fel va fi în Köln la Carnaval, ca acolo se întâmpla carnavalul, asta e capitala Germaniei a lui.
Na si ? O sa fie o gramada de Politie în Februarie, exact la ziua de Mardi Gras, 9 Februarie anul asta. smile.gif
Sunt curios ce o sa fie pe-acolo.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Jan 2016, 04:16 PM
Mesaj #493


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 30 Jan 2016, 01:57 PM) *
Nu mint imi asum gresala de tipar, am modificat. Asa este 60% din cei sositi in luna decembrie. Sa vedem cati din total, daca o sa faca cineva vreo statistica, sunt refugiati de razboi.

Tocmai aici e buba. Pentru a-i depista pe cei care nu-s refugiati de razboi e necesara de o gramada de lucru la Politie.
Multi au venit fara acte de identitate si spun ca sunt din Siria, desi nu stiu o boaba de araba.
Si toti vor la Germany, de parca ar fi Nirvana.
Si daca ai ajuns aici, e usor sa treci în Franta si sa pui niste bombe.

Acest topic a fost editat de Cla: 30 Jan 2016, 04:21 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Jan 2016, 04:16 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jan 2016, 04:36 PM
Mesaj #494


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 30 Jan 2016, 04:08 PM) *
...sa revinem la energia noastra mintala si sa nu credem tot ce se petrece prin mass-media.

De acord.
QUOTE
...gândesteti-va la Carnevalul din Rio sau la Mardi Gras din New Orleans...la fel va fi în Köln la Carnaval, ca acolo se întâmpla carnavalul

Da dar la Köln nu sunt tantari virusati cu Zika, sunt doar niste musulmani aflati in rut sfant.


L.E.

Cancelarul Germaniei sufera de tulburari psihice!!

Acest topic a fost editat de Marduk: 30 Jan 2016, 05:38 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Jan 2016, 07:55 PM
Mesaj #495


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ce-i treaba cu tântarii. Iar ceva din presa ca sa umple ceva.
Cum a fost în Evul Mediu cu sobolanii care au adus ciuma ? N-au fost sobolanii, ci purecii adus de ei.
La fel ca Zika, o aduc oamenii prin avion cu niste tântari.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2016, 09:44 AM
Mesaj #496


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Este necesar să le spunem oamenilor că este vorba despre un statut de rezidenţă temporară şi că ne aşteptăm ca odată ce va fi pace în Siria din nou, odată de SI va fi fost înfrânt în Irak, vă veţi întoarce în ţara voastră de origine ştiind că aţi câştigat"

Cine a facut aceasta afirmatie? Marduk? NU. CANCELARUL GERMANIEI ANGELA MERKEL

Ramane o intrebare: de ce le-a luat asa de mult timp politicienilor europeni sa se gandeasca la aceasta optiune, cand era ce-a mai eleganta, umana, solidara solutie pentru toti refugiatii si cetatenii europeni. Cateva cuvinte rostite la timpul potrivit fac cat toata tragedia prin care au trecut acesti refugiati. De ce n-au fost rostite?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2016, 11:59 AM
Mesaj #497


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Statutul legal de refugiat este unul temporar. Insa daca "totul se va linisti" peste vreo 10 ani, probabil ca multi vor ramane, pentru ca intre timp se vor fi integrat destul de bine in lumea europeana, cu munca, cu familia, isi vor face prieteni aici, se vor insura cu europence sau europeni cu fete din Siria, iar copiii nascuti aici vor primi, foarte probabil, cetatenia tarii gazda.

http://www.hanuancutei.com/forum/content-p...75/#entry768495


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2016, 12:03 PM
Mesaj #498


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2016, 08:44 AM) *
"Este necesar să le spunem oamenilor că este vorba despre un statut de rezidenţă temporară şi că ne aşteptăm ca odată ce va fi pace în Siria din nou, odată de SI va fi fost înfrânt în Irak, vă veţi întoarce în ţara voastră de origine ştiind că aţi câştigat"

Cine a facut aceasta afirmatie? Marduk? NU. CANCELARUL GERMANIEI ANGELA MERKEL

Ramane o intrebare: de ce le-a luat asa de mult timp politicienilor europeni sa se gandeasca la aceasta optiune, cand era ce-a mai eleganta, umana, solidara solutie pentru toti refugiatii si cetatenii europeni. Cateva cuvinte rostite la timpul potrivit fac cat toata tragedia prin care au trecut acesti refugiati. De ce n-au fost rostite?

Îti spun eu de ce. La Merkel îi merge curu la urmatoarea alegere, ca nu mai poate fi Mama Germania.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2016, 01:19 PM
Mesaj #499


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 31 Jan 2016, 11:59 AM) *
Statutul legal de refugiat este unul temporar. Insa daca "totul se va linisti" peste vreo 10 ani, probabil ca multi vor ramane, pentru ca intre timp se vor fi integrat destul de bine in lumea europeana, cu munca, cu familia, isi vor face prieteni aici, se vor insura cu europence sau europeni cu fete din Siria, iar copiii nascuti aici vor primi, foarte probabil, cetatenia tarii gazda.

Minti. biggrin.gif Merkel spune altceva acolo, nu face referire la unii care vor ramane in Europa, spune clar ca :
"Este necesar să le spunem oamenilor că este vorba despre un statut de rezidenţă temporară şi că ne aşteptăm ca odată ce va fi pace în Siria din nou, odată de SI va fi fost înfrânt în Irak, vă veţi întoarce în ţara voastră de origine ştiind că aţi câştigat"
Nu se refera la UNII, la 1.000 la 10.000; 100.000 ci "va veti intoarce in tara voastra de origine". N-o sa dau link la ceea ce spuneam eu in urma cu ceva timp, o sa las lumea sa decida cine a avut dreptate.
QUOTE(Cla @ 31 Jan 2016, 12:03 PM) *
Îti spun eu de ce...ca nu mai poate fi Mama Germania.

Merkel n-a fost si nu va fi mama Germaniei, este doar o ultraliberala care si-a primit lectia care i se cuvenea. Dar inainte de orice si-a facut-o cu manuta ei, pentru ca a vrut sa schimbe mentalitatile nemtilor din condei, desi Germania nu era si nu este pregatita, asa cum nici UE nu este, pentru multiculturalism, dar mai ales pentru convietuirea alaturi de musulmani, cata vreme acestia nu inteleg ce inseamna respectul fata de cei cu care convietuiesti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2016, 01:56 PM
Mesaj #500


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Da, asa e, Marduk, nu mai am ce sa zic. Numai ca sirienii au fost chemati de Madam Merkel, la Mama Merkel, adica Germania.
Si noi golim buda din Berlin, ca altfel nu merge.
Daca eu as avea ceva de zis + bani inclusiv, as face corturi pentru refugiati exact la Bundestag în Berlin, 4000 pe zi.
Sa vezi mutra lui Merkel, ar fi o capodopera pe youtube rofl.gif
Sa-i ia la ea acasa si sa le dea sarmale, dar prin banii proprii, nu miliarde de la noi.

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2016, 02:20 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 31 Jan 2016, 02:47 PM
Mesaj #501


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE
Sa-i ia la ea acasa si sa le dea sarmale, dar prin banii proprii, nu miliarde de la noi.

Eu am inteles ca s-a gasit o solutie pentru finantarea cheltuielilor alocate refugiatilor.

QUOTE
Ministrul de Finante al Germaniei, Wolfgang Schauble, a evocat, sambata, ipoteza introducerii unei taxe europene la benzina care, in caz de necesitate, sa poata finanta primirea refugiatilor.

"Daca bugetele nationale sau bugetul european nu sunt suficiente, atunci sa ne punem de acord pentru a introduce, de exemplu, o taxa la un anumit nivel pentru fiecare litru de benzina", a declarat ministrul german, intr-un interviu pentru Suddeutsche Zeitung.


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2016, 03:16 PM
Mesaj #502


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2016, 01:19 PM) *
Minti.

Ma intreb daca problema la unii este reaua vointa sau pur si simplu este vorba de un handicap fizic...

Nu vreau sa cred ca numai un talamb nu ar intelege ca nu am cum sa mint intr-un mesaj din toamna trecuta, cand Merkel a vorbit ieri... Si nu vreau sa cred ca interlocutorii meu sunt atat de dusi cu pluta incat nu stiu ce inseamna cuvantul "probabil"; si ca sunt atat de rupti de realitate incat habar nu au ca, in Germania, daca un copil se naste dintr-un parinte cetatean german si un parinte strain, copilul primeste automat cetatenie germana... Si in conditiile in care un sirian refugiat si o femeie germana (sau un german si o femeie venita din Siria) au un copil impreuna, copilul primeste, cum ziceam, automat cetatenie; si nici un guvern din lumea europeana nu va desparti o familie, nu va da afara din tara mama sau tatal unui copil cetatean german.

Ce spune Merkel este ceea ce spuneam si noi mai demult: ca statutul de refugiat este, prin definitie, unul temporar. Asta nu inseamna insa ca este exclus ca, in timp, unii dintre refugiati sa beneficieze de alt statut legal care sa presupuna o rezidenta permanenta. Merkel spune atat: statutul de refugiat este temporar si dupa ce inceteaza starea de conflict, cei cu statut de refugiat se vor intoarce. Dar nu spune ce se va intampla cu cei care, pana cand se pacifica Siria, isi vor schimba statutul de refugiat cu altul.

QUOTE
a vrut sa schimbe mentalitatile nemtilor din condei, desi Germania nu era si nu este pregatita, asa cum nici UE nu este, pentru multiculturalism

N-as miza pe asta. Cota de incredere a germanilor in Merkel este mai mare decat in oricare alt politician.

QUOTE
mai ales pentru convietuirea alaturi de musulmani, cata vreme acestia nu inteleg ce inseamna respectul fata de cei cu care convietuiesti

Mananci... bors... cu polonicul.

Marea majoritate a musulmanilor "inteleg ce inseamna respectul fata de cei cu care convietuiesti".



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2016, 03:24 PM
Mesaj #503


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(exergy33 @ 31 Jan 2016, 01:47 PM) *
Eu am inteles ca s-a gasit o solutie pentru finantarea cheltuielilor alocate refugiatilor.

Bineînteles ca se gasesc solutii, ca la America: tiparim bani.
Daca vezi ca United States dau 2 miliarde de dolari pe zi pentru militare
si Congresul din Washington se screme sa dea 50.000 de dolari pe zi la oamenii bolnavi la spital, atunci stii cum e "The American Way Of Live".

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2016, 03:34 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2016, 05:32 PM
Mesaj #504


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 31 Jan 2016, 03:16 PM) *
Ma intreb daca problema la unii este reaua vointa sau pur si simplu este vorba de un handicap fizic...

Mai concret? ai curajul raspunderii, chiar daca ai ramas fara argumente.
QUOTE
Nu vreau sa cred ca numai un talamb nu ar intelege ca nu am cum sa mint intr-un mesaj din toamna trecuta

Tu minti asa cum respiri, e ceva natural, desi vrei sa para ca deti esenta adevarului.
QUOTE
...in conditiile in care un sirian refugiat si o femeie germana (sau un german si o femeie venita din Siria) au un copil impreuna, copilul primeste, cum ziceam, automat cetatenie; si nici un guvern din lumea europeana nu va desparti o familie, nu va da afara din tara mama sau tatal unui copil cetatean german.

Nu sunt atat de convins ca acel copil are automat cetatenie. Sa-l intrebam pe Cla.
QUOTE
Ce spune Merkel este ceea ce spuneam si noi mai demult...

Nu spuneam noi, eu solicitam ca autoritatile europene, politicienii sa le spuna refugiatilor ca daca se termina razboiul vor fi trimisi in tarile de origine. Tu erai impotriva acestei solutii acuzandu-ma de cate in luna si in stele si facandu-ma de cacao pe forum. Uite ca azi Merkel a ajuns la vorbele mele, dar tu tot nu esti multumit si te dai cocos cu "statutul temporar" cu care incerci acum sa inlocuiesti umanismul, solidaritatea etc. pe care le solicitai din partea europenilor acum un an.
QUOTE
...Merkel spune atat...nu spune ce se va intampla cu cei care, pana cand se pacifica Siria, isi vor schimba statutul de refugiat cu altul.

Daca azi musulmanii au acest statut, sper ca nemtii vor avea grija, ca dupa terminarea razboiul din tarile de origine, sa aiba acelasi statut.
QUOTE
...Cota de incredere a germanilor in Merkel este mai mare decat in oricare alt politician.

Vom vedea la alegeri.
QUOTE
Mananci... bors... cu polonicul.

Folosesc de obicei lingura, dar daca pentru tine polonicul este tacamul uzual, n-ai decat sa-l recomanzi altora, nu mie. Marea majoritate a musulmanilor isi desconsidera sotiile, acestea sunt tratate ca niste slugi conform Coranului sacru si sfant.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2016, 05:37 PM
Mesaj #505


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 31 Jan 2016, 02:47 PM) *
Eu am inteles ca s-a gasit o solutie pentru finantarea cheltuielilor alocate refugiatilor.

Problema nu mai este in UE, ci la turci si greci, care trebuie sa accepte ca sunt obligati sa apere frontierele UE-NATO de orice incercare de fortare din partea oricarui individ, entitate, forta, val de refugiati etc. Turcia si Grecia trebuie sa accepte ca au dat gres in aceasta sarcina, sa accepte ajutorul propus sau sa paraseasca organizatiile respective.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2016, 05:54 PM
Mesaj #506


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu. La greci e o brânza de opozitie.
Europa le da un picior în cur.
Întrebare: Ce ar face România daca ar veni arabii prin Marea Neagra si ar invada Mamaia ? Sau Constanta cu tot cu Papaya.

Ar ula Ajutooor la Bruxelles, ca n-au sti ce sa stie, ar fi dezastru pe lânga mal.

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2016, 06:00 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2016, 06:37 PM
Mesaj #507


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 31 Jan 2016, 05:54 PM) *
...Ce ar face România daca ar veni arabii prin Marea Neagra si ar invada Mamaia ? Sau Constanta...

Ce-ar fi trebuit sa faca grecii si turcii. Tabere pentru refugiati, ca doar are destule cazarme goale, ajutor de la UE, ONU, USA ca e donator onorific neinteresat. In tabere se vor elibera documente biometrice celor care nu au documente, se va face trierea refugiatilor in functie de documente, vize etc. functie de vizele respective vor fi ajutati sa ajunga in tarile care le-au eliberat vizele. Femeile batranii si copii raman in tabere sub coordonarea UNHCR iar barbatii la munca sau la razboi, nu la discoteca si handraleala. biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 31 Jan 2016, 06:38 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2016, 06:55 PM
Mesaj #508


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2016, 05:32 PM) *
Tu minti asa cum respiri

Esti un nemernic. Umpli forumul de minciuni si ii faci pe altii mincinosi. Sa iti fie rusine. Sa imi aati un singur lucru spus de mine care era o minciuna si dupa aia sa vorbesti. Ce jeg de om...



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2016, 07:17 PM
Mesaj #509


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



[quote name='Marduk' post='771642' date='31 Jan 2016, 05:37 PM', USA ca e donator onorific neinteresat.
Asta trebuie s-o pui la "cele mai bune bancuri" rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2016, 07:25 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 1 Feb 2016, 02:37 AM
Mesaj #510


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(abis @ 16 Jan 2016, 04:32 PM) *
Iar faptul ca niste adolescenti au incercat sa pupe niste fete intr-nu tren, crede-ma ca asta nu o fac numai refugiatii. O fac mai toti adolescentii...

Ce fain bati câmpii, abis rofl.gif Pune-ti si tu buzele la duel cu un gagiu desavârsit de homo. Ca da, ai trecut si tu prin faza de adolescenta si e scuzabila rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 1 Feb 2016, 02:39 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 1 Feb 2016, 03:49 AM
Mesaj #511


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 21 Jan 2016, 05:18 PM) *
Wow blink.gif atat de multe? ti-a luat ceva timp sa ajungi la concluzia asta?

Las-o balta, abis. Nu ne-am pune sa gasim greselile tale, de parca n-am avea ceva mai bine de facut.
Pe lânga, mai era nevasta care vrea sa fie regulata, vezi si tu care-i treaba.

Acest topic a fost editat de Cla: 1 Feb 2016, 04:00 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 1 Feb 2016, 08:36 AM
Mesaj #512


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



@Marduk
QUOTE
Marea majoritate a musulmanilor isi desconsidera sotiile, acestea sunt tratate ca niste slugi conform Coranului sacru si sfant.

In fraza asta sunt exprimate doua neadevaruri ...

Acest topic a fost editat de exergy33: 1 Feb 2016, 08:38 AM


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 Feb 2016, 09:05 AM
Mesaj #513


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cla @ 1 Feb 2016, 03:49 AM) *
Pe lânga, mai era nevasta care vrea sa fie regulata, vezi si tu care-i treaba.

Cand esti impotent numai despre sex vorbesti. Ceea ce iti lipseste te preocupa cel mai tare. Este normal, te inteleg si te compatimesc,


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 Feb 2016, 09:07 AM
Mesaj #514


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(exergy33 @ 1 Feb 2016, 08:36 AM) *
QUOTE
Marea majoritate a musulmanilor isi desconsidera sotiile, acestea sunt tratate ca niste slugi conform Coranului sacru si sfant.

@Marduk

In fraza asta sunt exprimate doua neadevaruri ...

Nici o noutate: la ce te poti astepta de la un mincinos ordinar.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Feb 2016, 09:38 AM
Mesaj #515


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 31 Jan 2016, 06:55 PM) *
Esti un nemernic. Umpli forumul de minciuni si ii faci pe altii mincinosi. Sa iti fie rusine. Sa imi aati un singur lucru spus de mine care era o minciuna si dupa aia sa vorbesti. Ce jeg de om...

Solicit public, interventia administratorului forumului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Feb 2016, 10:03 AM
Mesaj #516


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(exergy33 @ 1 Feb 2016, 08:36 AM) *
In fraza asta sunt exprimate doua neadevaruri ...

"Marea majoritate a musulmanilor isi desconsidera sotiile, acestea sunt tratate ca niste slugi conform Coranului sacru si sfant."
Banuiesc ca un "neadavar" este acesta si sunt de acord sa-l recunosc si sa inlocuiesc cuvantul respectiv.
"Unii musulmani isi desconsidera sotiile, acestea sunt tratate ca niste slugi, conform Coranului sacru si sfant"
Care este celalalt "neadevar"? sunt gata sa discut despre el, sa mi-l asum si sa modific daca este nevoie.

Acest topic a fost editat de Marduk: 1 Feb 2016, 10:30 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 Feb 2016, 10:04 AM
Mesaj #517


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Oricum m-am saturat de tine.

Nu faci altceva decat sa minti si sa jignesti, sa umpli de noroi pe cei care discuta cu tine. Nu ai nimic sfant si mi-e jena ca sunt coleg de forum cu unul ca tine. Ca folosim aceeasi limba, ca avem aceeasi cetatenie si, din cate se pare, aceeasi etnie. Sunt fericit ca urmasii mei nu vor contribui cu nici un leu la pensia unora ca tine.

M-am saturat sa iti tot demontez minciunile, sa iti combat postarile pline de ura si dispret la adresa celor care nu sunt ca tine, nu mai am chef sa pierd vremea cu unul dintre "idiotii utili" ai Moscovei (sintagma pe careo poti citi si la propriu, nu numai la figurat); m-am saturat de ineptiile pe care le emiti zilnic, de tupeul cu care recunosti ca scrii doar ca sa ma enervezi, cum ai spus vineri, ia mai enerveaza-i si pe altii, pe cei care au chef si timp de asa ceva. Esti un nemernic, un ticalos, un mincinos, un individ lipsit de sentimente umane, de compasiune pentru necazul aproapelui, un imbecil care nu este in stare sa lege doua fraze fara trei greseli (sau poate doar dispretuiesti limba romana), un nationalist de doi bani, un anti-european, anti-american si anti-roman, caci numai anti-romanii fac jocul Moscovei. Pur si simplu m-am saturat de prostiile tale, de rautatile tale, de imbecilitatile tale, de minciunile tale. Esti un cretin, un individ josnic si ticalos, imi pare rau ca nu ti-am vazut cu ani in urma adevarata fata. Am pierdut prea mult timp cu tine si de-acum incolo o sa am grija sa imi dedic timpul cui merita, nu ticalosilor.

Astea fiind zise, participarea mea la discutiile de pe Hanul Ancutei ia sfarsit in acest moment. Daca cineva doreste sa ia legatura cu mine, ma gaseste pe Facebook. Aici nu voi mai scrie; o sa mai intru din cand in cand sa imi verific mesageria privata, si atat.

De acum incolo, nu ai decat sa te desfsori in toata prostia in toata rautatea, in toata incapatanarea, nu te mai deranjez. Spune un proverb ca nu are rost sa te lupti cu un porc in noroi: nu vei castiga si, dupa un timp, vei constata ca porcului chiar ii place...

Asa ca te las in noroiul tau mizerabil si voi continua sa discut, pe alte platforme, cu oameni, nu cu jeguri.

Adios.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Feb 2016, 10:11 AM
Mesaj #518


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 31 Jan 2016, 06:55 PM) *
Esti un nemernic...Sa iti fie rusine...Ce jeg de om...

QUOTE(abis @ 1 Feb 2016, 09:05 AM) *
Cand esti impotent...Ceea ce iti lipseste te preocupa cel mai tare. Este normal, te inteleg si te compatimesc,

QUOTE(abis @ 1 Feb 2016, 09:07 AM) *
...un mincinos ordinar.


Consider ca putem discuta civilizat chiar si atunci cand nu mai avem argumente. Faptul ca apelezi la jigniri atunci cand cineva isi exprima o parere, buna, rea, gresita, in neconcordanta cu opiniile tale etc. spune multe despre tine. Poti pur si simplu sa-i atragi atentia sa vezi daca cel care a formulat opinia respectiva a gresit, daca-si asuma gresala, daca modifica textul etc. nu sa-l jignesti. Pot sa spun ca prin aceasta atitudine nu faci decat sa-mi demonstrezi ca nu este nicio diferenta intre abis si gigip, atunci cand vine vorba de a pastra un dialog civilizat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 1 Feb 2016, 06:24 PM
Mesaj #519


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ce misto va bateti... biggrin.gif ptiu sa nu va deochi rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 1 Feb 2016, 07:10 PM
Mesaj #520


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



rofl.gif Ministrul german de Interne n-are habar ce vorbeste, si nici nu mai mult.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Feb 2016, 04:41 AM
Mesaj #521


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 16 Jan 2016, 08:01 PM) *
Daca fetele n-au vrut sa se lase pupate, asta inseamna discriminare, agresiune etc.

îti dai seama, eu am fost odata în metrou.
La mine vizavi erau niste gagici misto.
Le-am întrebat- hei, mergeti la festival ? Am vazut ca aveau pe tâtze Marylin Manson.
Daa, mergem pe 3 zile.
Na fain smile.gif
Tainted Love


Acest topic a fost editat de Cla: 2 Feb 2016, 04:50 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Feb 2016, 05:00 AM
Mesaj #522


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



...si originalul...
Tainted Love - Love cell.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Feb 2016, 05:13 AM
Mesaj #523


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



da da da


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Feb 2016, 05:14 AM
Mesaj #524


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



da da da Trio.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Feb 2016, 05:18 AM
Mesaj #525


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



aha....Aha aha ahaa


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pagini V  « < 13 14 15 16 17 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 09:57 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman