HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sepia, [Jurnalul lui Cameron]
cameron
mesaj 7 Oct 2003, 10:48 AM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



La mine acum e anotimpul..draci multi!!
Ati auzit de el...?
Revin cand..nu stiu cand.. rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 7 Oct 2003, 10:54 AM
Mesaj #142





Guests






Uhh, iubita lasa nervii de-oparte...Ca si pe mine ma apuca pt ca nu mai pot sta la comp...Tre sa fac treaba si sa imi reiau plictisitoarea viata de zi cu zi....Da' las' ca o fac eu mai putin plictisitoare...Acum am bateriile incarcate biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 7 Oct 2003, 10:57 AM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Vreau si eu un pic de plictis....
Va rroooggg..... sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Oct 2003, 10:57 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
dificilaold
mesaj 7 Oct 2003, 12:25 PM
Mesaj #144


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Pe amandoua.
La mine e acum o toamna dulce,cu ploile tinute dupa usa,cu norii ascunsi in pod,cu vanturile in pivnita.Sint marul copt din varful pomului.
Cameronule iti dau eu plictis ...de la mine...si nu-l mai iau inapoi. rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 7 Oct 2003, 03:16 PM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Ceva mai devreme eram putin nervoasa..
Se bulucisera pe mine o sumedenie de probleme de rezolvat..si oricat de cameleonica as fi..nu pot face totul deodata..
Pentru ca nu reusesc sa ajung in oras sa caut "11 minute" de Coelho,..am rugat pe cineva sa mi-o caute..
Ei bine,..acum doua ora am primit-o..
Am rasfoit-o in graba,..si am gasit un pasaj pe care il voi scrie aici..

"A fost odata o pasare. Impodobita cu o pereche de aripi desavarsite si pene stralucitoare, colorate si minunate.
In sfarsit, o vieatate creata ca sa zboare libera si sloboda in cer, sa-i bucure pe cei care o zaresc.
Intr-o zi, o femeie vazu pasarea si se indragosti de ea. Ii urmari zborul cu gura cascata de uimire, cu ochii stralucindu-i de emotie.
Se indemna sa zboare cu ea si amandoua calatorira prin cer intr-o armonie desavarsita.
Ea admira, venera, proslavea pasarea.
Dar ii veni atunci un gand> poate ca pasarea voia sa cunoasca cine stie ce munti indepartati.
Si femeia se simti infricosata.
Infricosata ca nu va mai simti niciodata acelasi lucru pentru alta pasare. Si se simti invidioasa, invidioasa pentru capacitatea de zbor a pasarii.
Si se simti singura.
Si cugeta:"Am sa instalez o capcana. Data viitoare cand va veni pasarea, ea nu va mai pleca."
Pasarea, indragostita si ea, reveni a doua zi, cazu in capcana si fu inchisa in colivie.
Si ea privea zilnic pasarea.
Avea la dispozitie obiectul pasiunii sale si-l arata prietenelor ei, care comentau "Dar tu esti cineva care are totul".
Intre timp, incepu sa se produca o ciudata transformare: cum avea pasarea la dispozitie si nu mai era nevoie sa o cucereasca, isi pierdu interesul pentru ea.
Pasarea, nemaiputand sa-si dea glas sensului vietii sale, incepu sa slabeasca, pierzandu-si stralucirea, se urati - si femeia nu-i mai dadea nici o atentie, multumindu-se doar sa o hraneasca si sa-i curete colivia.
Intr-o buna zi, pasarea isi dadu duhul.
Femeia fu cuprinsa de o adanca tristete si-si ducea zilele cu gandul la ea. Nu-si amintea insa de colivie, isi aducea aminte doar de ziua cand o vazuse pentru prima oara zburand multumita printre nori.
Daca s-ar fi observat poate pe sine insasi, ar fi descoperit ca ceea ce o emotiona atat de mult la pasarea aceea era liberatatea ei, energia aripilor in miscare, nu trupul ei fizic.
Fara pasare, si viata ei isi pierdu sensul si moartea veni sa-i bata la usa.
"De ce ai venit?", o intreba ea pe moarte.
"Pentru ca tu sa poti zbura iarasi cu pasarea in cer", raspunse moartea.
"Daca ai fi lasat-o sa plece si sa se intoarca nestanjenita, ai fi iubit-o si admirat-o si mai mult: acum insa ai nevoie de mine ca sa o raintalnesti".



Tulburatoare metafora a iubirii...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 7 Oct 2003, 06:20 PM
Mesaj #146





Guests






Da da...Stai sa vezi ce scrie in cartea de la tine...Mi s-a rupt sufletul in doua...Mai ales ca majoritatea pasajelor mi se potrivesc mai bine ca o manusa...Iti multumesc din suflet, nici nu stii in ce moment extrem de important pt mine mi-ai inmanat aceasta carte....
Voi pune multe pasaje din ea zilele astea la jurnalul meu...Sunt sigura ca tu vei intelege foarte bine ce doresc sa spun prin ele...
Te pup dulce..O seara blanda si-un somnic usor 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 7 Oct 2003, 06:23 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Afrodita> Sa zicem ca am avut un presentiment..ca iti trebuie cartea aceea..si ti-am daruit-o din toata inima!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 7 Oct 2003, 06:39 PM
Mesaj #148





Guests






Sa zicem sau chiar asa e?? Pt ca stii ceva? Si eu cred in presimtiri si chiar le am...Anyway, multumesc din suflet!! A fost unul din cele cateva minunate cadouri ce le-am primit in ultimul timp...Te pup dulce si vorbim maine wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Oct 2003, 02:17 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



O zi ca oricare alta..
Nu ma mai intereseaza nici daca e luni,..nici daca e vineri..
Stiu doar ca este o saptamana grea..
Nu stiu nici macar daca afara este soare sau ploua..
Ar trebui sa-mi arunc privirea dincolo de fereastra..dar o opresc pana sa ajunga acolo..
Nici privirile si nici gandurile nu-mi trec dincolo de fereastra.
As vrea sa fumez o tigara..si aman cat ma mult momentul..
Oricum nu am..
Cineva mi-a spus ieri..ca daca vrei sa fumezi mai putin..e obligatoriu sa nu ai tigari..
Vreau sa vad daca are dreptate..
Vreau sa fac ordine..
Incepand cu lucruri marunte..
Mi-am pus deocamdata inima in seif.
I-am pus cifru..si am dat delete definitv din memorie.
Aripile ..atunci cand iti cresc..trebuie taiate periodic.
Pentru ca risti sa-ti creasca prea mult..
Si atunci cand nu zbori,..te incurca ..
Cand mergi..si le ti stranse..le prinzi in usa autobuzului,..trecatorii se impiedica neatenti de ele,..cand ploua noroiul le murdareste albul imaculat..
De-acum o sa las sa-mi creasca aripi doar in gand..
Fizic,..nu mai vreau sa zbor..
Am devenit un biet Icar ce nu stie ce sa faca cu aripile ce le-a dorit..
Ce inseamna cuvantul a crede?
Ce ar trebui sa cred si ce nu?
Stie cineva sa-mi explice asta?
Am o prietena foarte buna..R. De ani si ani ma stie cu toate cele..si bune si rele. Nu semanam nicicum decat la gusturi si convingeri comune. In rest..eu mi-am dorit intotdeuna sa fiu ca ea,..ea si-a dorit sa fie ca mine..
Niciodata nu a condamnat ceva din ceea ce am facut,..niciodata nu m-a dezaprobat.
Ieri..zambind..mi-a spus "Doamne..si cat de cuminte erai ..!" A spus-o oarecum admirativ,..dar nu am stiut ce sa cred..
Stau si intreb..de ce m-am transformat?
Ce am devenit?









--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 8 Oct 2003, 05:19 PM
Mesaj #150





Guests






Iubita, toti ne transformam, mai devreme sau mai tarziu, in ceva mai bun sau mai putin bun...Fiecare are momentele lui in viata de cotituri si intorsaturi, cand nu stie pe ce drum sa apuce...Chiar tu mi-ai zis azi:"Priveste doar inainte"...Acum la fel iti zic si eu...Ce conteaza cum ai fost? Conteaza cum esti...Si daca te placi si te accepti asa cum esti...Eu incep sa ma plac din ce in ce mai mult...Si nici nu stiam ce bine e sa ai incredere in propriile forte...Incearca sa-ti iei cateva momente de meditatie...Sa faci curat in gandurile tale...Eu inca nu am facut curat intr-ale mele...Decat foarte putin...Important e sa stii ce vrei...Daca stii asta pana la urma te accepti , cu bune si rele...Nimeni nu e perfect...De ce am fi perfecti? Ce am mai avea de invatat daca am fi perfecti? Si cine ne-ar mai iubi? Caci toti s-ar speria de perfectiunea noastra...Toti ar fugi de noi..Pe cand asa..Suntem exact ca toti ceilalti...Incearca sa faci tot posibilul sa fii fericita...Si incearca sa alungi framantarile din sufletul tau...Din cauza framantarilor mele azi era sa fiu calcata de-o masina...Si nu e singura data cand umblu cu capul in nori pe strada....Si atunci cand las gandurile rele deoparte si-mi ascult inima, ma cuprinde o bucurie nemarginita...Ti-am zis, e nevoie doar de timp ca sa ajungi sa te iubesti....Si in momentul in care vei avea totala incredere in tine vei vedea ce bine va fi...Eu una simt ca nimic nu-mi mai sta in cale...Mi s-au deschis zeci de drumuri...Brusc, atat de brusc ca nu stiu pe care sa merg....Si nu stiu daca cel ales e bun...Dar daca nu am face greseli, viata nu ar mai avea farmec...Prea perfect si roz ar fi totul...
Te pupik, sper ca te-am ajutat putin wink.gif 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 9 Oct 2003, 08:11 AM
Mesaj #151


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



....pasarile,
si-au uitat zborul in noi....
....si tipatul,
ce ne infioara visele.
Doar umerii,
mai pling uneori....
cersind
pierdutele aripi....
Cameronule,cind am scris asta eram foarte tanara si nu stiam ce colivie cu gratii de argint e viata.
Captivitatea e o stare de spirit uneori,ti-am mai spus,cand nu poti trece,SPARGE...si iesi la lumina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 9 Oct 2003, 12:02 PM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Visare,..visari,..captivitati,..aripi,..etc..etc..

Dreamer - O.Osbourne
Gazing through the window at the world outside
Wondering will mother earth survive
Hoping that mankind will stop abusing her sometime

After all there's only just the two of us
And here we are still fighting for our lives
Watching all of history repeat itself
Time after time

I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those Who will come after us ...
This time

I'm just a dreamer
I dream my life away oh yeah
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

Your higher power may be God or Jesus Christ
It doesn't really matter much to me
Without each others help there ain't no hope for us
I'm living in a dream of fantasy
Oh yeah, yeah, yeah

If only we could all just find serenity
It would be nice if we could live as one
When will all this anger, hate and biggotry ...
Be gone?

I'm just a dreamer
I dream my life away
Today
I'm just a dreamer
Who dreams of better days
Okay
I'm just a dreamer
Who's searching for the way
Today
I'm just a dreamer
Dreaming my life away
Oh yeah, yeah, yeah

Acest topic a fost editat de cameron: 9 Oct 2003, 12:03 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 10 Oct 2003, 01:32 PM
Mesaj #153


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



...vei fi cea mai frumoasa crizantema pe care o voi vedea si daca asa ceva nu exista voi inventa eu una pe care s-o admire si s-o iubeasca totata lumea.Un singur om va mai sti ca aceea esti tu.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 11 Oct 2003, 12:38 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Cateodata intr-adevar ma simt ca o crizantema ciufulita..mirosind amar..a toamna..
E noapte tarziu..
S-a sfarsit o saptama infiorator de grea si de aglomerata...
O saptamana in care m-au coplesit toate..
O saptamana in care nu am resuit sa-mi revin din oboseala..
Ieri am aflat ca astazi incepem cursurile..
Asta insemna ca la ora 15 trebuia sa plec de la serviciu...nereusind sa tremin tot ce as fi avut de facut..
Am terminat doar ce era urgent,..promitandu-mi ca luni voi ajunge la 6 dimineata la serviciu,..dar nici eu nu cred asta,..
Scoala,..animatie,..multa lume...
La ora la care trebuia sa participam la deschidere,..deja avem in F1..contabilitate bancara.
Saluturi risipite din toate colturile amfitatrului.. Nu am chef sa discut cu nimeni..
Iau programa si incerc sa vad ce e nou anul asta. Totul este nou. Imi pare rau ca nu mai facem spaniola si filozofie.,
Nu suntem toti,..s-a aflat prea tarziu ca avem azi ore. Deschid revista Elle..si o rasfoiesc..
De tigara nu am timp..si nici nu imi vine sa ies afara..in facultate ne-au interzis fumatul..
Vine profa. E abramburita aia pe care am avut-o si in anul I.
Se pisiceste (la examen era furia intruchipata nesuferita naibii..si uitase sa se pisiceasca..urla ca ..furtuna)
"Sa vedeti,..inca nu avem suport de curs,..va apare pana la examen"..vesnica poveste. Cica sa cautam noi nu stiu ce Monitor Oficial..
Si preda..si ne ameteste..si e cald..si se aude doar vocea ei pisicita..
Soarele inunda amfiteatrul si ma orbeste..
Mi-e somn,..din ce in ce mai somn..ma lupt cu genele sa nu-mi pice..
Scriu mecanic..nu ma mai pot concentra..care cont,..care dobanzi,..ce zice asta aici?
Scriu egal,..estetic..si total neinteligibil...
Aproape adorm,..dar scriu,..scriu,..si cuvintele devin mici,..mici,..literele devin milimetrice..(acasa am deschis caietul si m-a umflat rasul,..pagina somnoroasa e extraordinara,..in mijlocul fiecarui rand cate un cuvant este mic-mititel..cumintel..)
Se hotaraste cu greu sa ne dea o pauza,..(eu iar ma ascund la o tigara in biroul Stefaniei,..si uitam sa ne mai intoarcem la ora..)
La 7 se sfarseste cursul..
E frig,..frig,..si nu mai am chef de bantuit prin oras..
Mi-e dor de jurnal...
Am terminat si ultima tigara..
Ma gandesc ca poate am scos vreuna din pachet..si uitand sa o aprind..am ratacit-o undeva..
Incep explorari..si imi amintesc..ca aseara cand am vorbit cu tin la telefon..am lasat un pachet pe balcon..
Era acolo..uitat..
Sunt oarecum happy..pentru ca ora acesta nu cobor in frig..sa caut tigari..
De obicei..cand ma suni..vorbesc de pe balcon..privind stelele..
Ti-am spus..ca doar de cand te cunosc am redescoperit ca sunt stele pe cer..?
Prea multa vreme uitasem sa ridic privirea..
As fi putut sa-ti descriu cu lux de amanunte culoarea asfaltului,..a pamantului,..pantofii trecatorilor,..freamatul traficului,..vitrinele magazinelor,..dar atat..
Nici macar chipurile celor din jurul meu nu ma interesau..
Acum stelele sunt la locul lor..pe cer..
Le-am descoperit..in secunda in care tu mi-ai zis..ca uneori in noapte...le privesti..

Brusc ..m-am ridicat de la pc..si am inceput sa caut cu febrilitate un cd..
Mi-e dor sa ascult acum krypton.."nu stii nici tu..nu stiu nici eu..daca va dura mereu.."
Nu-l gasesc..am rascolit tot..
Am gasit Jais in schimb..si vocea ei grava si joasa..imi da o stare..ciudata.."Cu voce calda mi-ai spus..iubito mi-a fost dor sa vin..si dintr-o data totul a fost senin.."
Sunt fericita..stii? Si nu cateodata..ci tot timpul..
Ma bucur ca sunt culoarea ta..
Ma bucur ca existi..
Mi-e dor sa vorbesc cu tine..mult..
Mi-e dor de noptile in care vorbeam ore si..ore,..si ore...in sir..
Mi-e dor de tine..





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 11 Oct 2003, 01:38 PM
Mesaj #155





Guests






Iubita, azi am fost pe malul marii...I-am zis de dorurile tale, i-am zis de ale mele, am rugat-o sa vorbeasca cu vantul sa ne duca dorurile mai departe, am rugat-o sa vorbeasca cu stelele sa aiba grija de noi si cei dragi noua....Si cand i-am zis ca nu ai putut veni a pufnit furioasa din valuri si i-am zambit...Am mangaiat putin apa...Era calduta pt vremea asta...Mi-a zis ca te asteapta...Asa cum te astept si eu...Sa avem o zi numai a nosatra sa putem spune tot ce nu e de rostit...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 11 Oct 2003, 01:49 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Am fugit un pic din bunatarie..am 1 minut pauza pana la noua etapa tehnologica.. wink.gif
Am gasit postarea ta Afrodita..multumesc mult mult mult..
De-ai stii cat de mult as vrea sa fug pana la mare..acum..?
Sa ajung..sa stau o ora pe plaja pustie...si sa fug inapoi acasa..
Nu vreau sa vorbesc nimic cu marea..
Doar vreau sa privesc acel cer..
Sa o miros..si sa ii ascult furia..
Sa privesc pescarusii..
Sa simt nisipul ud si cenusiu..
Sa-mi leg gandurile in saci,..sa le leg bolovani de gat.. si sa le arunc in adancuri..
Sa creasca peste ele alge si sa pietrifice scoici..
Sa ma plimb intr-un loc anume..
Mi-ai provocat imprevizibilitatea Afrodita,..si e drumul destul de scurt pana la mare..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vermeer
mesaj 12 Oct 2003, 07:54 AM
Mesaj #157


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 502
Inscris: 21 August 03
Forumist Nr.: 646



Nu exista mare vesela, marea e intotdeauna trista, spune pe undeva Cioran. In momentele noastre de "cadere" marea e contraindicata fiindca ne amplifica infinit tristetile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 12 Oct 2003, 03:02 PM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



QUOTE
Nu exista mare vesela, marea e intotdeauna trista, spune pe undeva Cioran. In momentele noastre de "cadere" marea e contraindicata fiindca ne amplifica infinit tristetile.

Nu sunt de acord cu tine vermeer..si nici cu Cioran
Pentru mine marea este ceva grandios,..ma linisteste,.imi place senzatia de nemarginire,..de infinit..,..imi place linia orizontului..linie ce se departeaza cu cat iti doresti mai mult sa o atingi..
Orizontul devine obsesie..
Poate amplifica tristetile,..poate nu..
Imi doresc sa vad marea iarna,..nu am vazut-o niciodata..decat vara...
De fiecare data cand plec de la mare,..imi fac bagajele..si fac o ultima baie in mare..si sa-mi iau ramas bin..
O singura data cand am plecat ploua,..eram singura pe plaja,..nsipul ud,..ea era calda,..si era doar a mea..
Ii simt si acum mirosul..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 12 Oct 2003, 04:04 PM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Rasfoind "11 minute" de Coelho (e care speram sa o citesc in totalitate la acest sfarsit de saptamana..fara sa reusesc insa)
Am gasit un fragment care mi-a placut.
.
"Vreme e sa te nasti si vreme sa mori;
vreme este sa sadesti si vreme sa smulgi ceea ce ai sadit.
Vreme este sa ranesti si vreme sa tamaduiesti;
vreme este sa darami si vreme sa zidesti.
Vreme este sa plangi si vreme sa razi;
vrede este sa jelesti
si vreme sa dantuiesti.
Vreme este sa arunci cu pietre si vreme sa le strangi;
vreme este sa imbratisezi si vreme sa fugi de imbratisare.
Vreme este sa agonisesti si vreme sa prapadesti;
vreme este sa pastrezi si vreme sa arunci.
Vreme este sa rupi si vreme sa cosi;
vreme este sa taci si vreme sa graiesti.
Vreme este sa iubesti si vreme sa urasti.
Este vreme de razboi si vreme de pace "

P.S. Imi place doar...si nu are nici o legatura cu tine..
Sau poate are??? sorry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valheru
mesaj 12 Oct 2003, 04:15 PM
Mesaj #160


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



pasiune

Acest topic a fost editat de Valheru: 12 Oct 2003, 04:16 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  red_rose.JPG ( 50.86K ) Numar descarcari: 11
 


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valheru
mesaj 12 Oct 2003, 04:16 PM
Mesaj #161


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



puritate
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  white_rose.jpg ( 195.68K ) Numar descarcari: 10
 


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 12 Oct 2003, 04:24 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Valheru..multumesc.. sorry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 12 Oct 2003, 04:29 PM
Mesaj #163





Guests






Iubita, ia pune-ti imprevizibilitatea in actiune si da o fuga pana la mine sa vezi ce frumos te asteapta marea biggrin.gif DDar nu saptamana asta, pt ca ma duc la mama...Si acolo alte belele... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 12 Oct 2003, 05:03 PM
Mesaj #164


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Afrodita..poate intr-o zi o sa fac asta..
Dar nu prea curand..

Duminica seara..
Sambata a fost obositoare..
Program administrativ...
Energia mi se epuizeaza rapid si in totalitate..
Incerc sa vad un film,..sau sa citesc..dar mi se inchid ochii..
Telefonul nu este pe-aproape si nu vad la timp sms-urile..
Ultimul chiar nu il aud..
Dar suna..
Si orele trec..
Si vocea care ma fascineaza ..o ascult cu ochii inchisi..
Si spun tampenii ..ca de fiacare data.. hh.gif
Nu am sa inteleg cum de ai rabdare..sa incerci sa intelegi hatisul cuvintelor si a necuvintelor mele..
Nu stiu cum ai rabdare cu mine.in general..
A mai trecut o noapte cu tine..
Mi-era dor sa te aud..
Dimineata..trebuia doar sa resetez modemul..dar eram prea cotropita de somn ca sa realizez de ce nu pot intra pe ym..
Si mai aveam atat de multe sa-ti spun,..atat de multe sa te intreb..
Dar mai am eu timp de pisalogeala..
M-am trezit tarziu..(de fapt m-au trezit....)
De-abia ascum o ora am reusit sa ma dezmeticesc..
Mi-am luat tigari,..am pus un cd Budhha Bar..si ascult..din nou muzica halucinanta..
Si iti scriu..
As fi vrut sa prives dimineata zorii vorbind cu tine,..sa disting lumina alungand noaptea,..dar era atat de frig afara..si eu oricum mai mult vorbeam in vis..
Urasc bruiajul acela asurzitor..care m-a facut sa pierd din cuvintele tale. Ii urasc!!!
Ma gandeam la tot ce se intampla..
La felul in care exista o incredibila inocenta si puritate in toata iubirea asta..
La felul in care ma leg din ce in ce mai mult de tine..
De fiecare data te descopar,..te cunosc din ce in ce mai bine,..si continua sa imi placa tot..
La felul in care ai reusit sa ma faci sa nu ma mai simt vulnerabila dincolo de tot ce afisez..




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 12 Oct 2003, 11:42 PM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Noapte tarziu..
O durere cumplita de cap imi sfasie coerenta gandurilor..
O durere ce nu cedeaza nici cu cele n analgezice luate pana la ora asta..
Am crezut doar ca mi se pare,..dar senzatia de disconfort se accentueaza..
Nu mai este duminica,..de 5 minute este o noua saptamana..
Este o noapte in care am senzatia ca nisipul din clepsidra a uitat de legea gravitatiei, ca acele ceasornicului se invart in alt sens decat cel firesc..
Este timpul real sau capata doar dimensiuni de metafora in mintea mea..?
Este real ce se intampla?
Este real ceea ce gandesc?
Este real ceea ce simt?
Sunt reale distorsiunile imaginilor din mintea mea?
De ce unele imagini..le "uzez"...le reconditionez..le spal,..pana ajung aproape zdrentuite?
Nici nu stiu daca urasc mai mult inceputurile sau sfarsiturile..
Sau tigara asta cu gust mizerabil..care imi accentueaza durerea de cap..
La concursul din seara asta am fost cam in contratimp..ca sa nu zic..ca nuca-n perete..
Oricum rezultatul a fost mai bun decat ma meritam..in ideea ca eu asteptam intrebarea..cand deja aparea celalata. Ca sa nu mai zic de gafele execrabile pe care le-am facut..
Dra motive sa ma cocolosesc imi gasesc 1000..
Sper ca data viitoare sa fie mai bine..
Doar ca intrebarile au fost mai grele si timpul mai scurt decat la Iantu ohyeah.gif
Plec sa dorm..
Maine dimineata ma transform din nou..
Las "cenusareasa casnica" acasa..si devin fiara din jungla cotidianului..
Pana una ..alta..imi zic..somn usor..si vise placute cool.gif

Acest topic a fost editat de cameron: 12 Oct 2003, 11:43 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 13 Oct 2003, 09:27 PM
Mesaj #166


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Dintotdeauna am stiut ca sunt un spin..
Nu stiu daca inainte de a ma naste am fost tot spin..
Am crescut in lumea lor..
Am invatat sa vorbesc de la ei..
Am invatat sa privesc cerul si norii printre ei..
Am invatat sa merg pe spini..ca pe nisip..
Talpile si pielea s-au obisnuit cu taieturile..cicatricile formand un scut..
Spinii..m-au crecut,..m-au educat,..m-au ranit,...m-au ocrotit..
Am invatat sa citesc in desenele si alcatuirea lor colturoasa..
Am ascultat muzica vantului sufland in aceiasi spini..ca intr-un instrument ciudat..
Visele mele erau tot spinoase..ca intreaga mea lume..
Intr-o zi ceva s-a intamplat..am zarit o petala..
Culoare,..catifelare,..stralucire,.
Am atins-o .. dar mana a scapat-o..
Am coborat privirea..miliarde de petale multicolore ma inconjoara..
Panica ma doboara aproape..
Pasesc usor peste ele..
Ma ard talpile..si imi sangereaza..
Nu inteleg..de ce o petala poate sa raneasca mai mult decat un spin?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 13 Oct 2003, 09:55 PM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Vis..
Visare..
Visator..
Visand..
Visez..
Sunt undeva, ..rupta de orice lume..
O camera..fara pereti..doar ferestere fara rama..
Un covor alb..minuscul..doar atat..
In jurul meu iarba..dar albastra..
Mii de pahare si clepsidre cidate ma inconjoara..
Trebuie sa sorb ca un degustator..cate un pic din fiecare..
Un pahar cu amintiri,..altul cu sperante,..unul cu arta disertatiei,..
Iau o gura din cel cu virtute ( e amar..),..apoi o gura din cel al viciului ( are gust de zmeura topita),..si ma contrariaza constatarea,..nu trebuia sa fie invers..?
Cel al cunoasterii are un gust fad..si dezamagitor...
Cel al necunoasterii e si mai fad..si mai dezamagitor...
Paharul cu nori are gust de apa de ploaie,..paharul timpului are gust de Sahara..
Privesc inciudata..la toate?
Mi-ajunge oare doar viata asta..sa beau cate un strop din fiecare?
De ce nu pot sa gasesc doar paharul care ascunde secretul fericirii?
De ce atat cautare..si incercare?
De ce discernamantul si decizia nu au nici un gust?
Nici macar de cenusa?
Si mai ciuda imi este..ca ce scriu aici nu este vis..
Este viata pe care o traiesc..
Gustul vietii mele..

Acest topic a fost editat de cameron: 14 Oct 2003, 07:00 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 15 Oct 2003, 01:58 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Pandesc un moment de respiro..in care sa pot deschide putin jurnalul..
Daca mai si mazgalesc ceva in el..este chiar o realizare..
Ieri am evitat sa scriu..
Eram in voia jocului emotiilor negative..si nu stiu ce forma ar fi avut cuvintele,..poate ar fi fost prea nervoase,..poate ar fi fost prea plate..
Nu are sens sa ma mai analizez in fiecare minut,..nu are sens sa alerg pana in capatul dispretului fata de sine si sa ma acuz pentru tot ce nu merge,..si apoi sa alerg pana imi pierd respiratia la capatul soclului statuii ce am ridicat-o in mintea-mi pentru mine..si sa ma admir..
Ca de obicei..adevarul este la jumatate..
Trebuie sa recunosc ...ca puterile-mi sunt limitate cateodata..
Ca sunt doar un biet om,..chiar daca pe umerii mei sunt stanci imense..
Ca totdeauna ..ma adancesc intr-o mutenie sub care spumeg de furie,..in 5 minute incep sa caut solutii,..si deja optimismul revine..
As vrea eu sa mai vorbesc acum,..dar ..inca mai am multe de facut in urmatoarea ora..si pauza de tigara a cam trecut..

Imi ramane sa ascult Robbie Williams - No regrets...si cateva versuri de Omar Khayyam

"Saramane om, nimic tu n-ai sa stii vreodata,
Nimic din ce-nconjoara aceasta ora trista.
Incearca sa-ti faci raiul, promis de zei odata
Aici, caci altul, poate, dincolo, nu exista.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 15 Oct 2003, 06:33 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Aici, caci altul, poate, dincolo, nu exista.

exista mai... nu fi tristuta. bucura-te ca il ai si aici. 12.gif 31.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 15 Oct 2003, 08:40 PM
Mesaj #170


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Forumista lunii !!!:jump: 40.gif 40.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 15 Oct 2003, 09:23 PM
Mesaj #171


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



FELICITARI DRAGA MEA!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 15 Oct 2003, 09:30 PM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



eu veneam si cu bomboane daca se putea mwah1.gif 40.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 15 Oct 2003, 09:53 PM
Mesaj #173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Va multumesc mult de tot!!!
smile.gif
Daca stiam ca in seara asta sunt premiata,..veneam cu un spech de Oscar..si pregatita sufleteste pentru gala..
Dar asa..emotia m-a coplesit,..mi-am pierdut cuvintele..si nu pot decat sa va multumesc mult,..mult...mult..mult..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 16 Oct 2003, 08:43 AM
Mesaj #174


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Felicitari Cameron si nu uita ca locul I obliga.
Dar tu esti buna de tot asa ca..... thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 16 Oct 2003, 01:17 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Dificila > Multumesc mult!

Astazi, cu exceptia diminetii..a fost liniste..
Factorii perturbatori au plecat in cele patru zari,..si eu lenevesc constructiv.. profitand de prima zi linistita din ultimele doua saptamani..
Cuvintele iar imi soptesc la ureche confidente intraductibile, incerc sa le readuc la forma clasica,..dar nu ma mai obosesc..
Deja ceea ce inteleg este steril..
Dimineata a fost mult prea tensionata atmosfera ca sa pot vorbi in liniste..
Imi pare rau..
Prea multi receptori inoportuni imi scanau si vanau vorbele..
Am fumat foarte mult azi..
Stau..mai arunc cate o privire fugara pe fereastra..
Norii isi irosesc aiurea lacrimile, libertatea danseaza pe o sarma subtire..razand in ploaie..





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 07:21 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman