HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

20 Pagini V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lumea Prin Ochii Mei, Jurnalul Felinei
dascalita
mesaj 19 May 2014, 02:21 PM
Mesaj #456


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ce-ai patit?
Sper sa te simti mai bine in curand, caci printesa piratilor si praslea au nevoie de tine puternica!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 28 May 2014, 10:49 AM
Mesaj #457


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Dasca draga hug.gif

Am trecut si peste perioada aia. Am fost nitel bolnava, dar acum sunt bine.

Ce imi place cel mai mult e ca una din problemele mele pe care le tot aman din lipsa de timp s-a rezolvat de la sine. Noul doctor de familie m-a chemat sa imi fac testul papanicolau - mi-a facut o programare de la sine putere in afara orelor mele de munca si desigur ca am zis DA!

Incetul cu incetul toate intra pe fagasul potrivit.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 28 May 2014, 03:19 PM
Mesaj #458


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Pentru ca sunt muuult mai prezenta de o vreme vad si aud chestii... smile.gif

Si invat zilnic.

Azi am invatat ca daca cineva nu se grabeste sa imi tina companie la masa de pranz nu inseamna ca nu are chef de compania mea neaparat (colega mea preferata nu avea mancare pt pranz...!)


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 May 2014, 03:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 3 Jun 2014, 09:58 AM
Mesaj #459


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Dude, multumesc pentru dedicatie.

*

Sunt dupa un weekend prelungit si plin. Ieri am alergat maratonul femeilor de 10km, pentru care am facut si o colecta de bani, asa cum mi-am propus anul trecut. M-au durut talpile asa de rau incat nu am putut dormi jumate de noapte rofl.gif . Si pentru ca am ratacit cheile de la masina, a trebuit sa ma trezesc mai devreme decat de obicei ca sa ma poata duce o prietena la munca. Si asa am avut eu timp sa citesc noutatile de la han, ca am ajuns devreme biggrin.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Jun 2014, 08:00 PM
Mesaj #460


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Sunt blocata la munca, fortata sa munces rofl.gif pana vine ...liftu'. Ce zi!! Oare pt ce pacate platesc? ...Ah, stiu. rofl.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Jun 2014, 03:21 PM
Mesaj #461


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



ma gandesc cam des la vacanta smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 6 Jun 2014, 05:50 PM
Mesaj #462


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



si eu la fel...ce-o fi asta oare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Jun 2014, 08:32 PM
Mesaj #463


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(Felina @ 3 Jun 2014, 09:58 AM) *
Dude, multumesc pentru dedicatie.



rolleyes.gif ...Mafrend thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 9 Jun 2014, 10:50 AM
Mesaj #464


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(dascalita @ 6 Jun 2014, 04:50 PM) *
si eu la fel...ce-o fi asta oare?


smile.gif pai miroase a vacanta. a mea incepe la o saptamana dupa a ta si tine mai putin biggrin.gif dar tot vacatnta o numesc.

QUOTE(The Dude @ 6 Jun 2014, 07:32 PM) *
rolleyes.gif ...Mafrend thumb_yello.gif


Mafrend thumb_yello.gif
se pare ca te distrezi de minune tu acolo cu sorella - si bine faci smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 9 Jun 2014, 11:01 AM
Mesaj #465


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



in asteptarea vacantei totul se incetoseaza.

au trecut aproape doi ani de cand m-am trezit... singura.
cate am facut in perioada asta sfideaza hmmm legile fizicii laugh.gif .
deci sa nu ma mir ca mi-e dor de o vacanta. bine meritata.
recuperez, ce sa fac.

dar tineretea s-a dus! nu simt nici ciuda, nici tristete. caut doar modalitati sa fentez timpul... sa ma mint frumos de data asta eu pe mine insami, din dragoste pentru mine... tinerete, mai stai putin, pot face rost de o oglinda fermecata... nu vreau sa imbatranesc fara sa fiu iubita intai!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 9 Jun 2014, 11:18 AM
Mesaj #466


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



dragii mei prieteni ne-virtuali care cititi aici dar cu mine nu vorbiti... va roade curiozitatea... cata lipsa de caracter totusi! au trecut si lunile si anii si voi inca va hraniti din frimiturile pe care le las eu aici si din care va mintiti ca intelegeti ce traiesc, ce simt si cum evoluez... dar lipsa de iubire va impiedica sa intelegeti... pretindeti in continuare ca sunt nebuna dar sorbiti cu aviditate fiecare cuvant pe care il astern eu aici, de multe ori doar pentru a va incurca rationamentele... si cat de bine functioneaza. credeti ca acest jurnal este oglinda mea... nici o clipa nu va trece prin cap ca nu aveti cum sa ma intelegeti prin intermediul unei pagini de internet, avand in vedere ca nu ati putut sa ma intelegeti atunci cand ati avut sufletul meu la picioare. sufetele mici nu pot accepta existenta unor suflete ceva mai mari decat ele insele! narcisistii nu invata, ei sunt suficienti si autosuficienti - orice apare mai bun si mai de calitate decat ei trebuie desfiintat, sfaramat, umilit, minimizat, micsorat, strivit.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 9 Jun 2014, 05:53 PM
Mesaj #467


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Draga de tine! Nu pune la suflet rautatile, ia din viata doar ceea ce iti este de folos, tie si copiilor. In rest, ce ai dat deoparte...trateaza cu ignor. Doare, dar...asta este!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 9 Jun 2014, 06:03 PM
Mesaj #468


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Dasca draga, nu mai doare demult, de cand am decis sa las in urma tot. Am scris mai mult pentru mine. Sunt in cumpana... sa imi mut jurnalul asta virtual undeva mai ferit? Poate ca o voi face... desi nu as vrea. Aici am crescut. Hanul imi e mai "acasa" decat oricunde altundeva. Cum sa parasesc lucul asta cu oameni atat de dragi mie? Ma gandesc la o solutie...

Te imbratisez!

P.S. Vorbesc deseori despre tine cu mama smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 11 Jun 2014, 12:34 PM
Mesaj #469


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



ma simt din ce in ce mai bine. azi-noapte nu am dormit de tusea mea si a lui praslea. suntem amandoi mai bine azi smile.gif

am proiecte peste proiecte in capul meu plin de idei
timpul nu este. razboiul interior continua. freza rezista rofl.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 12 Jun 2014, 08:33 AM
Mesaj #470


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..tinem pumnii...tinem pumnii...tinem pumnii....

in curand va sosi vacanta...ea le va limpezi pe toate...ai sa vezi... thumb_yello.gif


spor....


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 12 Jun 2014, 10:27 AM
Mesaj #471


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(Felina @ 9 Jun 2014, 07:03 PM) *
... sa imi mut jurnalul asta virtual undeva mai ferit? Poate ca o voi face... desi nu as vrea.


..n-ar trebui sa iti pese prea mult...cand m-a prins sora mea la jurnalul ei, cu ani in urma, m-a mustruluit ea ce m-a mustruluit...insa cea mai grea dojana a fost replica: "de-acu e treaba ta...ar fi trebuit sa fie numai a mea, insa ti-ai bagat nasul unde nu iti fierbe oala si acu toate alea au devenit si problemele tale...asta pe langa povara rusinii de a fi incalcat o regula esentiala a intimitatii..ceva cu care va trebui sa traiesti...rusine..."


...si mi-a fost... sorry.gif


QUOTE
Aici am crescut. Hanul imi e mai "acasa" decat oricunde altundeva. Cum sa parasesc lucul asta cu oameni atat de dragi mie?


hanul e si acasa mea...si ma bucur mult de faptul ca impartim aceiasi locuinta..ca suntem vecini.. thumb_yello.gif
eu zic ca doar cei ce n-au meritat hanul s-au carabanit....nicio pierdere asadar

QUOTE
Ma gandesc la o solutie...


ma rog sa o primesti pe cea mai potrivita... rolleyes.gif



--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Jun 2014, 12:13 PM
Mesaj #472


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Pe principiul apa trece, pietrele raman... inapoi la oile mele domnule Dude smile.gif . Timpul le rezolva pe toate.

*


am inceput sa vb cu oameni dragi mie, semn ca sunt bine! Multumesc...!

am realizari. am bucurii. mi-e teama sa le impartasesc. din cateva motive. dovada ca nu mai sunt inocenta si nici naiva. hm.

pe de o parte realizarile pot starni invidia in oameni mai mult sau mai putin apropiati. e normal, e uman. e ceea ce in religia noastra se numeste ispita.

pe de alta parte pot provoca alt gen de oameni la atac. si asta e tot un fel de ispita. noa.

asadar... realizarile si bucuriile se impartasesc doar cu cei ff apropiati in care pot starni doar bucurie. atat.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 16 Jun 2014, 08:49 AM
Mesaj #473


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(Felina @ 13 Jun 2014, 01:13 PM) *
Pe principiul apa trece, pietrele raman...



...un principiu gresit:


Batranii spun ca apa trece
Si spun ca pietrele raman,

Dar lucrul altfel se petrece
Pe vechiul nostru glob batran.
Ca piatra, orisicat de tare,
Se macina si trece stand,
Iar peste trista-i macinare
Doar apele raman curgand.



--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 30 Jun 2014, 11:35 AM
Mesaj #474


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



multumiri tuturor pentru urarile si gandurile trimise catre mine in ultima perioada, cu sau fara legatura cu ziua mea.

de ziua mea am primit cateva cadouri dintre care cateva ganduri si cateva gesturi care m-au muiat, ca se simte dragostea prin ele, grija speciala si gandurile din spatele lor... care cantaresc mult mai mult decat cadourile in sine.


tot de ziua mea am mai primit de la viata un cadou special. am primit rezultatul de la testul papanicolau care a iesit mai rau decat de obicei si necesita investigatii speciale. privesc vestea asta ca pe un cadou - daca nu as fi facut testul, poate mai tarziu as fi primit vestea ca e prea tarziu.

*


am muncit enorm in ultima vreme. am muncit sa ma eliberez de datorii, sa pun totul la locul lui, sa fiu in regula dpdv legal in societatea in care traiesc, sa tin relatii in stare buna, sa le ofer copiilor o mama senina samd.

si am ajuns momentul in care zbaterea s-a mai potolit. in care zilele nu mai sunt atat de pline de activitati de pe lista "trebuie". si pentru prima oara in viata mea am putut sa ma relaxez intr-un fel special, medidativ - cand gandurile nu se mai nasc decat cu pauze intre ele. si am simtit linistea. si m-am panicat. si am varsat doua lacrimi. si am incercat sa inteleg de ce ma panichez. am gasit doua motive. primul ar fi o teama ca aceasta liniste se va spulbera curand inainte ca eu sa apuc sa ma dezmeticesc. iar al doilea motiv e obisnuinta... E o stare cu care nu sutn obisnuita. 38 de ani de neliniste se numeste a doua natura. am subestimat puterea ei. m-am linistit din nou dupa ce am gasit motivele. e normal. e firesc. sunt blanda cu mine si baeu mai putin ceai negru ca sa nu imi hranesc micile momente de panica. si sunt blanda cu mine raspatindu-ma cu clipe de meditatie atunci cad ma panichez. sunt momente care trec. totul trece de altfel.

*

m-am ingrasat. si ma simt bine. as zice ca e greutatea mea optima. arat mai bine la fata acum ca sunt mai plinuta. varsta isi spune cuvantul, printre alte povesti mai spune si ca putina grasime ajuta pielea sa se intinda rofl.gif . Nu mai exista nimeni caruia sa nu ii placa trupyul meu, sau cum ma imbrac sau cum ma incalt sau cum imi fac parul. Singura persoana pe care trebuie sa o multumesc sunt eu insami. Cu siguranta am imbatranit. Tot felul de imperfectiuni apar pe trupul meu. Uitandu-ma in urma realizez cat de superba am fost. Si cat de urata si de 'insuficient de cum trebuie' m-am simtit atatia ani. Si cum casnicia mi-a adancit teribil de mult nesigurantele. Ce risipa! Cum nefericirea si nesiguranta mi-au uratit chipul, de altfel delicat si placut! Eu m-am tradat pe mine insami cand am pus mai mult pret pe cuvantul cuiva decat pe ceea ce simteam. O greseala imensa pentru care am platit anii de tinerete. Care nu mai sunt. Nu mai e nici frumusetea, nu mai e nici energia. Cu toate astea sunt inca suficient de frumoasa. Invat sa imi iubesc fiecare imperfectiune a trupului si sa fiu fericita si multumita cu ce am.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 30 Jun 2014, 03:51 PM
Mesaj #475


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Am alergat dupa prietenie mai mult decat orice pe lumea asta. Incepe sa se faca lumina si in domeniul asta... Prietenia pe care o caut eu e atat de rara pe cat insusi Panait Istrati marturisea. Totusi prietenia exista si are atat de multe forme. Nu aia perfecta pe care o caut eu, dar exista.

Multi iti pot fi prieteni daca te pozitionezi la distanta corecta de fiecare in parte. Fiecare are limitele lui care f rar coincid cu ale tale. Daca depui efort si dedicatie, ajungi sa citesti suficient de clar in gesturile unei persone si sa gasesti limite, prioritati, frici si dorinte care dicteaza gradul de prietenie pe care il afiseaza fata de tine. uh, cam complicat...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 30 Jun 2014, 04:13 PM
Mesaj #476


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



moartea ne da iarasi tarcoale. si imi trezeste sentimente de care imi e rusine. sau despre care cred ca imi este rusine. sinele meu e ingropat inca in mare parte. moartea ne da tarcoale iar eu refuz sa stiu de ea. ma tin tare zicand ca eu o sa fiu ok, ca totul o sa fie ok si ca nu o sa ma tulbur, o sa imi tin firea si o sa ma bucur in continuare de viata mea. habar nu am daca ma mint. candva cumva poate voi afla. sau poate vor afla altii. incerc sa nu uit cat de norocoasa si de binecuvantata sunt. atat.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Jul 2014, 12:14 PM
Mesaj #477


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(Felina @ 30 Jun 2014, 04:51 PM) *
Am alergat dupa prietenie mai mult decat orice pe lumea asta. Incepe sa se faca lumina si in domeniul asta... Prietenia pe care o caut eu e atat de rara pe cat insusi Panait Istrati marturisea. Totusi prietenia exista si are atat de multe forme. Nu aia perfecta pe care o caut eu, dar exista.



...eu zic ca fiecare din noi ajunge pe lume cu o cantitate de prietenie limitata...Din disponibilul asta incepem sa cheltuim din prima clipa, si e in limite normale sa pierzi cate ceva pana inveti cum sa utilizezi eficient ce ti-a mai ramas...

E intoreabil insa sa continui sa faci risipa chiar si atunci cand vezi ca ai avut numai esecuri..

Eu unul nu regret capitalul evaporat in oamenii care m-au deceptionat, dar mi-ar fi placut al naibii de mult ca tot ce am irosit cu ei sa fi putut investi in cineva care sa merite... rolleyes.gif


pana una alta, din greseala in greseala, am ramas cu traista goala... mad.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 1 Jul 2014, 04:01 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Jul 2014, 12:45 PM
Mesaj #478


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



am avut un incident aseara. am fost calma si asa m-am pastrat. i am no looser ma friend, i am no looser wink.gif
am emotii cat casa cu plecatul asta. dar na, strang din dinti rofl.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 24 Jul 2014, 03:33 PM
Mesaj #479


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



...e o zi superba, asa ca am iesit afara sa fac dragoste cu frunzele...

*

inca imi revin dupa calatorie. romania e mai frumoasa ca niciodata de cand ma preumblu eu prin ea. si oamenii mai frumosi ca alte dati. sau poate sunt doar eu.

*

am primit un cadou masiv, cu temelie, de la cineva - nu dau nume, persoana importanta rolleyes.gif

*

ma asteptam la o tipa traznet, pusa la punct din varful capului pana in varful degetelor de la picioare, in prezenta careia sa ma simt tare nefeminina. Dar m-am inselat la a doua parte. are o voce atat de blanda incat mi-a topit emotiile pe loc. Pe mine caldura si drumurile m-au adus in stare de leguma, ramanand din mine doar limbarita. rofl.gif

M-a rasfatat si m-am simtit minunat, desi eram cam leguma din cauza caldurii.

*

am fost supusa unui mic interogatoriu interesant de catre o persoana care voia raspunsuri scurte si exacte la niste intrebari lungi si stufoase. am avut parte de o introspectie interesanta cu ocazia asta.

*

ma asteptam la un tip care sa ma intimideze din privire sau din tonul vocii, dar nu a fost asa. Am avut din nou surinderea sa aud o voce blanda care mi-a topit o mare parte din emotii instant. Am fost din nou rasfatata... si m-am simtit di nou minunat.


***************


nu am internet de fo doua zile acasa si nici azi nu o sa rezolv.

*

am venit inapoi cu o serie de idei traznite, printre care sa tin post o luna de zile, sa fac dus cu apa rece si sa spal capacele de la rotile de la masina rofl.gif . Azi noapte am vazut 'doar' 7 episoade din serialul meu preferat. pe la 4 ma puneam la somn doar ca sa ma trezesc doua ore mai tarziu. ma ustura ochii rofl.gif


*


medicamentele ma tin pe linia de plutire, dar ma itnreb daca e totusi suficient. atat.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jul 2014, 01:08 PM
Mesaj #480


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Multumesc mandra mea smile.gif
Beau ceaiuri. Culese de la tara de tarani veritabili biggrin.gif

Daca as putea renunta la coca-cola ar fi super. Nu stiu cu ce sa o inlocuiesc...!! of..

Inca nu pot sa-mi accesez emailul ohmy.gif . azi musai sa rezolv... scuze tuturor carora nu le-am raspuns zilele astea... internet nu mai am acasa iar la servici emailul e restrictionat...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 25 Jul 2014, 01:25 PM
Mesaj #481


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(Felina @ 24 Jul 2014, 02:33 PM) *
sa spal capacele de la rotile de la masina rofl.gif .



le-am spalat aseara! ce experienta noua rofl.gif
s-au spalat f bine cu apa chioara si calduta

*

iubirea... sunt repetenta la capitorul asta... dar ma iert. cu cat ma departez mai mult in timp de casatoria mea, cu atat realizez cat de gresit a functionat totul si cat de naiva am fost sa cred, din nou, ca daca eu ma comport ok, totul nu are cum sa fie decat ok.


*

iubesc pe cineva. habar nu am ce e aia iubire. vezi tu... nimeni nu te poate invata ce e iubirea. tu singur trebuie sa decizi cand ai gasit iubirea adevarata. si tot tu singur trebuie sa suporti consecintele acestei decizii. am atat de multe de invatat despre iubire si despre mine insami!! am atat de mult de crescut inca...! sunt multumita asa, e bine. in definitiv iubesc, asa cum stiu eu, si nimeni nu imi poate lua sentimentul asta, indiferent ce s-ar intampla.

*

am atat de multe propiecte! Noaptea in care am vazut filme a fost singura de care am avut nevoie. sunt iarasi plina de energie (in limitele afectiunii mele...) si aseara am trecut la actiune... locuinta are nevoie de atat de multa atentie din partea mea. i-o voi da cu tot dragul.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Aug 2014, 10:46 AM
Mesaj #482


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Din nou m-am obosit prea tare! noa... acuma o sa ma odihnesc, ce alta varianta am??


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Aug 2014, 12:23 PM
Mesaj #483


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



sunt putin desumflata de rezultatul unui plan al meu. a trebuit sa-mi amintesc ca misiunea mea in aceasta tara nu e una usoara. Si ca drumul spre succes e rareori drept. Si cine isi doreste sa duca la bun sfarsit un plan, il va duce indiferent de numarul rateurilor. Asadar inainte rofl.gif .

*

Ce inseamna o umilinta in noianul de umilinte traite deja? Inseamna tot atata pe cata atentie si importanta ii dau eu, nimic mai mult, nimic mai putin.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Aug 2014, 12:33 PM
Mesaj #484


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



"Ai reusit, continua, n-ai reusit continua!"

Fridtjof Nansen...si tot el:

“Dificil este un lucru care dureaza mai mult sa il faci, imposibil este acela care dureaza si mai mult.”


thumb_yello.gif ...mafrend....

Acest topic a fost editat de The Dude: 1 Aug 2014, 12:35 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Aug 2014, 01:07 PM
Mesaj #485


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



mafrend thumb_yello.gif

*

Am trecut la planul B si C combinate ca sa imi iasa ce e pe cale sa ratez cu planul A rofl.gif . Si daca n-o sa functioneze, ei bine... poate ca n-a fost sa fie. Si daca n-a fi sa fie, poate ca va iesi altceva bine din toata istoria, ceva ce eu nu am cum sa vad si sa prevad, caci ma bazez doar pe ceea ce cred eu. noa...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 11 Aug 2014, 05:50 PM
Mesaj #486


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Am trecut un mare hop. Ma simt usoara, desi am probleme cu banii. multe de spus, timp spre zero...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 02:10 PM
Mesaj #487


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



La Multi Ani Felina !!!


...sa ai parte de sanatate, si bafta...sa fie totul bine si foarte bine cu tine si cu visele tale...

I was once like you are now, and I know that it's not easy,
To be calm when you've found something going on.
But take your time, think a lot,
Why, think of everything you've got.
For you will still be here tomorrow, but your dreams may not.






--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 29 Sep 2014, 02:21 PM
Mesaj #488


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(The Dude @ 16 Jun 2014, 09:49 AM) *
...un principiu gresit:
Batranii spun ca apa trece
Si spun ca pietrele raman,

Dar lucrul altfel se petrece
Pe vechiul nostru glob batran.
Ca piatra, orisicat de tare,
Se macina si trece stand,
Iar peste trista-i macinare
Doar apele raman curgand.



deci pana la urma semnul rau cu repetitia cifrei 13 s-a adeverit..... cry.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 29 Nov 2014, 11:19 PM
Mesaj #489


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



ora de pian. asa am ajuns pe han! ce minune.

Dude, nu ai dreptate cu treispele. doar partial. caci adevarul, mafrend, e si el dependent de timp

sa mentionez aici ca mi-am facut o prietena irlandeza. asa, si? pai. notabil este ca mi-am propus sa mi-o fac prietena si am lucrat in directia asta ca la orice alt proiect.

*

ma odihnesc. de o vreme buna ma odihnesc printre picaturi. ani si ani de zile m-am odihnit doar in situatii de urgenta. acum am invatat sa ma odihnesc si e bine. candva o sa invat si ce sa fac cu timpul liber.

casa e intr-o stare buna. am muncit la apartamentul asta enorm de mult si acum culeg roadele biggrin.gif
mai sunt multe de facut, dar chestiuni marunte care nu necesita efort sustinut. de ex azi am inceput sa decluterizes una din camari care e inca plina cu 'niste chestii'. ma indrept in directia mult dorita de a nu avea in casa nimic necunoscut si nimic nefolositor. biggrin.gif

ganduri bune tuturor celor ce mai intrati pe aici


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 30 Nov 2014, 07:54 PM
Mesaj #490


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ma bucur sa te revad! Te asteptam chiar!

Toate se vor aseza asa cum e mai bine, asa cum e ordinea Universului, sa stii...Odihna e un lucru necesar, ca apa, fara ea se produc dezastre in minte si trup.

Despre "ce fac cu timpul liber" te invat eu ca mi-s profesor acum. Dupa o viata de om in care nici in somn nu scapam de grija, trebuie, liste, etc. Hai, ca poti, fata draga! Viata e frumoasa oricand !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Pagini V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 09:17 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman