Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Tari Care Va Fascineaza
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
Pagini: 1, 2
Afrodita
Nu ma deranjeaza bagarea in seama smile.gif

Nu stiam ca Lord of the Rings a fost filmat in Noua Zeelanda - da' sincer nici n-am intrebat unde-o fost filmat, ca nu m-a pasionat laugh.gif Stiu, stiu, sunt de-o ignoranta crasa in ceea ce priveste unele chestii rolleyes.gif sorry.gif

Dar da, consider ca Noua Zeelanda e un taram de vis si mi-ar placea sa-l vizitez macar si macar o data in viata smile.gif
illuvatar
Eu aş vrea să văd toaaată lumea, fără ca asta să fie un clişeu.Nu de mult visul meu era să devin explorator sau jurnalist, oricum ceva care să implice călătoria în multe ţări.De la draga noastră Românie căreia îi urez astăzi la mulţi ani până la insulele din Pacific sau îngheţatul Pol Nord, dacă ar avea timp cineva să mă asculte aş găsi o mie de motive pentru ficare ţară şi locşor de pe pământ care poate fi vizitat.România , Anglia, Italia, Egipt, China,Peru,Franţa,Canada..cam în ordinea asta, după care toate celelalte.
Cla
New Zealand... daca o sterg, oi fi acolo.
mutulica
QUOTE(Michelle @ 20 Apr 2010, 08:18 PM) *
Pe mine India, din ce in ce mai tare ma fascineaza
si e pe lista scurta


una din cele mai mizere si jegoase destinatii posibile... dar nu realizezi asta pana nu vezi cu ochii tai

eu tocmai am pus pe lista japonia
ilie
Am auzit despre Uruguay vorbe foarte frumoase. Stiti ceva?
Michelle
QUOTE(mutulica @ 8 Dec 2010, 05:11 PM) *
una din cele mai mizere si jegoase destinatii posibile... dar nu realizezi asta pana nu vezi cu ochii tai


D-aia ma si fascina.
Intre timp am reconstruit lista prioritatilor si am pus Australia pe primele locuri.In fine , am decis ca vreau sa vad intai capitalismul in floare si apoi lumea a 3a.
mutulica
thumb_yello.gif un punct de vedere valid

Australia e si foarte relaxata, cred ca e singura tara in care o sa vezi poporul la shopping in pijamale
Cla
N-as vrea sa ma gasesc in Australia, prea multe oratanii otravitoare.
Noua Zeelanda mi-ar place.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.