Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Stirile Zilei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Stirile zilei
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Gavrochette
Am cautat un topic cu subiectul acesta, dar n-am gasit decat stiri externe, de ultima ora si de umplutura. De aceea am deschis un topic nou.

* In timpul vizitei sale pentru incheierea unui parteneriat cu Romania, Sarkozy se va intalni separat cu Basescu si cu Tariceanu, din cauza "situatiei complicate" a scenei politice romanesti. In plus, presedintele Frantei a evitat sa semneze orice fel de acord comercial din cauza coruptiei. Mai multe detalii aici

* Nastase are acum dreptul de a candida pentru presendentia Consiliului National, sustinut de Ion Iliescu - aici

* O posibila greva a CFR peste doua saptamani - detalii

* O noua centrala nucleara in Romania, in 2020 - detalii

* Dunarea, poluata cu petrol: Capitania Portului Calafat a anuntat, ieri dimineata, Directia Apelor Jiu Craiova despre faptul ca pe Dunare exista o pata de aproximativ 800 de metri de produs petrolier. Mai multe, aici

* Conform ultimelor imagini obtinute de naveta Messenger a NASA, planeta Mercur imbatraneste si se micsoreaza. Mai multe detalii aici
Blakut
QUOTE
in articol : "o parte a materialului biologic folos
it pentru producţia de hormoni a fost importat în franţa înt
re 1983-1988, din ungaria, românia şi bulgaria"


Come on! Nu suntem chiar asa criminali...
Marduk
In atentia doamnelor ce calatoresc in Arabia Saudita, si mai ales unde isi beau cafeluta. ohyeah.gif
Energie
QUOTE(Blakut @ 8 Feb 2008, 12:20 AM) *
Come on! Nu suntem chiar asa criminali...


Tu sau eu... nu.
Dar altii, cu interese financiare...
S-au mai vazut cazuri. unsure.gif
Gavrochette
da, am vazut ieri la stiri ca un director a fost otravit de angajatii lui in frunte cu adjuncta care-i voia locul blink.gif Parca ne intoarcem in evul mediu blink.gif
Energie
ohmy.gif
Unde?
Gavrochette
Aici in Francia, i-au pus nu-sh ce in cafea. Cica mai incercasera cu cateva zile inainte, ii turnasera un medicament care i-a dat cosmaruri si halucinatii vro cateva zile. Da' a scapat si de data asta mi se pare.
Energie
Doamne fereste.
Ti-e frica si sa lucrezi...
...sau sa ai prea multa avere, ca-ti pune sotia stricnina in ciorba. huh.gif
March
In atentia "iubitorilor" personajului laugh.gif

Patriciu a anunţat că va finanta în campania electorală partidele care-i sunt simpatice
axel
Data trecuta i-au fost simpatice PNL si PSD wink.gif
March
QUOTE(axel @ 13 Feb 2008, 09:16 PM) *
Data trecuta i-au fost simpatice PNL si PSD wink.gif

Vezi daca nu citesti si altceva in afara de hotnews.ro ? Videanu in campania electorala pentru primaria capitalei a primit un ajutor bun de la Patriciu.
axel
Contesti ca Patriciu a contribuit in 2004 la campania electorala pentru parlament si a PNL-ului si a PSD-ului? blink.gif
March
Nu. Da' vad ca tu bagi sub pres ajutorul pentru pedistul Videanu !
axel
Eu auzisem ca a dat bani in 2004 lui Geoana pentru alegerile locale!
Oficiosul Gandul asa zice:
Dinu Patriciu a afirmat ca, de fapt, la alegerile locale din 2004 nu a sponsorizat PSD, ci pe Mircea Geoana, despre care a crezut ca poate aduce "un management performant" in Capitala, dupa multi ani in care primarii Bucurestiului nu au facut nimic."
http://stiri.acasa.ro/stiri/Recidivistul-P...D_--s21748.html
Energie
Omul nu finanteaza partide, ci interese. jamie.gif
axel
spoton.gif
March
QUOTE(Energie @ 13 Feb 2008, 09:52 PM) *
Omul nu finanteaza partide, ci interese.

Al dreaq capitalist ! laugh.gif
axel
As zice mai mult oligarh wink.gif
(asta lasand gluma la o parte)
Energie
QUOTE(March @ 13 Feb 2008, 07:55 PM) *
Al dreaq capitalist ! laugh.gif


Nu l-am judecat. Cred ca aproape oricine in locul lui ar face la fel. jamie.gif
March
QUOTE(axel @ 13 Feb 2008, 09:51 PM) *
Eu auzisem ca a dat bani in 2004 lui Geoana pentru alegerile locale!
Oficiosul Gandul asa zice:
Dinu Patriciu a afirmat ca, de fapt, la alegerile locale din 2004 nu a sponsorizat PSD, ci pe Mircea Geoana, despre care a crezut ca poate aduce "un management performant" in Capitala, dupa multi ani in care primarii Bucurestiului nu au facut nimic."
http://stiri.acasa.ro/stiri/Recidivistul-P...D_--s21748.html

Ia mai cauta acolo in "Gandul" de azi si vei gasi asta :
Omul de afaceri liberali a contribuit, în 2004, la campania electorală a Alianţei şi la cea a primarului general al Bucureştiului, Adriean Videanu
March
Iaca, a mai aparut un partid :

Partidul National Democrat Crestin (PNDC)

Fostul presedinte al PC Prahova Florin Anghel, exclus în martie din acest partid, a relansat ieri, alaturi de un comitet de initiativa din care face parte si cântareata Mihaela Mihai ( cont. )

Ce-ti e si cu orgoliul asta dom'le. Ex-conservatorul asta nu a putu gasi un partid din cele existente in care sa se inscrie .
jkd
Deputatul (independent acum )Nati Meir a initiat o Petitie online pentru gratierea unor pedepse si inlaturarea unor masuri si sanctiuni. Cei care doresc sa semneze petitia pot accesa linkul de mai sus.
axel
Petitie online... Penibil!
Energie
Exista vreo asemenea petitie care sa fi fost transpusa in realitate pana acum?
Blakut
Cica da, dar nu stiu sigur care.
Energie
Eu nu am auzit pana acum despre asa ceva.
Cucu Mucu
QUOTE(Energie @ 27 May 2008, 11:05 AM) *
Exista vreo asemenea petitie care sa fi fost transpusa in realitate pana acum?

taxa de prima inmatriculare.
abis
Petitia aia on-line nu a valorat nimic. Nici o petitie on-line nu face doi bani, pentru ca oricine o poate semna de sute de ori, daca are chef.
March
Lege Statul Big Brother

De azi, toate apelurile, SMS-urile şi e-mailurile sunt înregistrate -



coconut
Trăiască Republica Comunistă Română! rofl.gif E de plâns, de fapt! mad.gif
Marduk
QUOTE(March @ 20 Jan 2009, 01:38 PM) *
Lege Statul Big Brother. De azi toate apelurile, SMS-urile şi e-mailurile sunt înregistrate

Ai grija ce spui despre "jupanul marinar", ca sa nu ajungi la mititica. devil.gif rofl.gif
abis
Cel putin 50 de arme au fost furate din depozitul Unitatii Militare din Ciorogarla.

Printre acestea se afla o mitraliera cu afet si mai multe pistoale-mitraliera, dintre care unele cu pat rabatabil.
Blakut
Mda, postasem asta al arme si munitii in speranta ca ma lamureste careva care se pricepe de ce nu sunt incuiate armele si daca se tin si cu munitia impreuna.
March
Idiotul asta in loc sa-si dea demisia, incearca sa ne linisteasca :

Stănişoară: De la Ciorogârla au fost furate arme, nu şi muniţie


Va dati seama daca ar fi fost un ministru liberal ce-ar mai fi tunat si fulgerat Jupanul de la pupitrul ala prezidential. Dar acum tace pentru ca Stanisoara e copilul lui de casa !
abis
Romania a castigat, la Haga, in procesul referitor la delimitarea platoului continental, aproape 80% din suprafata aflata in disputa cu Ucraina.
Anitra
QUOTE(abis @ 3 Feb 2009, 02:11 PM) *
Romania a castigat, la Haga, in procesul referitor la delimitarea platoului continental, aproape 80% din suprafata aflata in disputa cu Ucraina.


Hmm...am avea sanse sa prindem gaze si petrol.Ne-ar ajunge poate pentru 15-29 de ani fara sa importam?
Dar nush daca sa ne bucuram noi astia amarastenii...tot un gigant corporatist o sa vina si o sa ne aduca petroul si gazul natural pe jdemilioane de euro. ohyeah.gif
__________________
Cla
Daca e vb de Insula Serpilor, as recomanda-o ca de facut un film, cum a fost ingropat Achile acolo.
Mult nu e acolo, nici macar serpi, dar un mit.
Si de importat, o sa importati mai multe de la Gazprom, pentru ca cu asta o au de-a face oamenii de profit din Bucuresti.
Ce ironie... Bucuresti.... cica te bucuri.
turbo trabant
dar pana la urma e ceva acolo sau doar supozitii si ne bucuram degeaba ca romanica va fi a doua norvegie?

stiti cum se zice, Dumnezeu iti da dar nu iti baga si in traista. suntem experti in a rata sanse.
Anitra
Din cate am citit eu zona în dispută are 12.000 km pătraţi, iar partea care ar trebui să revină ţării noastre ascunde rezerve de gaze naturale ...hmm...adica ziarele mint? ohyeah.gif Iar Iuscenko face schimbul dureros:ei in NATO noi Insula Serpilor. E un succes al diplomatiei romane dar eu nu-mi fac griji...tot o sa ne usuce astia la preturi smile.gif
Cla
Daca românii ar fi destepti, nu s-ar satura doar de dragul titeiului sau gazelor. Din insulita aia ai putea sa tragi imens pe imaginea ca acolo e ingropat Achile.
E drept, dupa mitologie. Dar... macar sa puna un mormânt acolo "pro forma", si sa vezi cum se-mbulzesc oamenii, si vin bani...
Mai ales dupa filmul "Troia"
Anitra
Ce te face sa crezi ca romanii ar fi destepti? ohyeah.gif De ce spui ca acolo ar fi Ahile? Eu marturosesc...nush
Cla
Pai asa se zice, dupa mitologia greaca, ca cica acolo ar fi fost ingropat, pe Insula Serpilor. smile.gif
turbo trabant
tipic politichia romaneasca, ieri ura-ura si acum scandal.

http://www.zf.ro/zf-24/boc-l-a-dat-afara-p...rpilor-3861085/
Cla
Pai e fain. Ucrainienii exploateaza titei si gaz, dar românii au dreptate rofl.gif
andra_v
Deputatul PDL Mircia Giurgiu a anuntat, duminica, la Cluj, ca va organiza joi, 12 februarie, un mars al tacerii in timpul unui festival al lesbienelor care va incepe luni si va dura sapte zile.
"In urma mai multor solicitari pe care le-am primit ieri si azi, am decis sa organizez, in calitate de crestin, independent de partid, un mars al tacerii in semn de protest fata de festivalul lesbienelor. Noi aparam morala crestina si nu putem accepta ca homosexualii sa fie un model pentru societate, deoarece un copil trebuie sa creasca intr-o familie formata de un barbat si o femeie”, a declarat Mircia Giurgiu, citat de NewsIn.

Deputatul a afirmat ca nu este impotriva drepturilor homosexualilor, doar ca nu este de acord cu comportamentul lor.

Mircia Giurgiu a mai spus ca se asteapta ca la marsul de joi sa participe circa o suta de persoane din partea mai multor confesiuni. Traseul dorit este de la statuia lui Matia Corvin din Piata Unirii – Primaria Cluj-Napoca – Prefectura Cluj, intre orele 13.00 si 15.00, iar organizatorii iau in considerare un mars cu lumanari.

Asociatia „Esti Unica” organizeaza un festival international pentru lesbiene, in premiera, in Cluj-Napoca, in perioada 9 - 15 februarie.


http://www.frontnews.ro/politic/politicien...sbienelor-22769
abis
QUOTE(andra_v @ 9 Feb 2009, 09:20 PM) *
Deputatul PDL Mircia Giurgiu ....

Fost PRM. Se vede....

Apropo, festivalul respectiv a fost anulat, din cauza "onorabilului" deputat.
Blakut
QUOTE
Asociatia „Esti Unica” organizeaza un festival international pentru lesbiene, in premiera, in Cluj-Napoca, in perioada 9 - 15 februarie.


Nu inteleg de ce atata tevatura. Daca era cu homosexuali, mai intelegeam sa se oripileze, dar asa? Cred ca o sa faca lumea al poze... de aia si tine 7 zile, sa nu rupa lumea gardu'...
andra_v
Rusia si SUA s-au ciocnit in spatiu

Un satelit militar rusesc si unul de comunicatii american s-au pulverizat reciproc deasupra Siberiei

O coliziune spatiala fara precedent s-a petrecut marti, la 750 de kilometri deasupra Siberiei, informau ieri agentiile de presa. Incidentul a avut loc miercuri, la ora 19:56 (ora Moscovei, 18:56, ora Bucurestiului).

http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-02-13&id=249232
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.